PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با rapid

ninjavb
17-10-2011, 16:34
با سلام
من rapid رو نصب کردم تا راحت بتونم کدهای php رو توش بنویسم و priviwe ش رو هم همون جا ببینم . اما وقتی دکمه priviwe رو میزنم پیغام میده an eerroer occured in apploication وقتی بررسیش میکنم اخر پیغام بعد از اینکه خصوصیات سیستم رو نوشته. مینویسه . the specifie procedure can not found من این مشکل رو با چند تا نرم افزار ویرایشگر دگه هم داشتم البته با یه نرم افزار بود که مشکلی نبو ولی من از کار باهاش راضی نیودم . میخواستم ببینم مشکل از کجاست که این پیغام رو میده؟
در ضمن من از apache و php myadmin استفاده میکنم.
با تشکر

ninjavb
18-10-2011, 09:59
خیلی حیاتیه کسی نمیدونه؟

neopersia
18-10-2011, 15:55
اصلاً این rapid چی هست؟! ادیتوره؟

mosi2007
18-10-2011, 16:42
سلام
لطفا چند تا ادیتور معرفی کنید

neopersia
18-10-2011, 16:50
من با همه اینها کار کردم. برای php همه خوب هستند اما هر کدومشون نقاط ضعف و قوت جزئی نسبت به بقیه دارند:

Zend Studio:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

NetBeans:

Aptana Studio:

PHP Designer:

ninjavb
20-10-2011, 11:33
اصلاً این rapid چی هست؟! ادیتوره؟
بله این یک ادیتوره من چند تا ادیتور دیگه مثل zend و php designer دارم ولی فکر میکنم کار با rapid راحت تره چون previwe صفحه رو همون جا نشون میده . البته من با اونا هم خیلی کار نکردم شما به نظرتون کدوم ادیتور بهتره؟
با تشکر

golbarg73
20-10-2011, 12:18
من اين نرم افزار رو ديدم. اصلا نرم افزار کاملي نيست دوست عزيز بهتره از نرم افزار dreamweaver استفاده کني که هم خيلي کامله هم خيلي معروفه و هم آموزشش تو نت فراوونه واسه ديدن صفحات ساخته شده هم بهتره از prewie استفاده نکني و با مرورگر فايرفاکس صفحاتي که ميسازي رو ببيني واسه اينکار هم حتما ميدوني که بايد نرمافزاري مثل eazyphp روي کامپيوترت نصب باشه

ninjavb
20-10-2011, 14:41
من اين نرم افزار رو ديدم. اصلا نرم افزار کاملي نيست دوست عزيز بهتره از نرم افزار dreamweaver استفاده کني که هم خيلي کامله هم خيلي معروفه و هم آموزشش تو نت فراوونه واسه ديدن صفحات ساخته شده هم بهتره از prewie استفاده نکني و با مرورگر فايرفاکس صفحاتي که ميسازي رو ببيني واسه اينکار هم حتما ميدوني که بايد نرمافزاري مثل eazyphp روي کامپيوترت نصب باشه
با سلام
خیلی ممنون از راهنمائیتون . من نرم افزار Dream رو دارم و از اون برا طراحی سایت استفاده میکنم. در ضمن من phpdesigner و apache و php my admin رو الان رو سیستمم دارم ولی وقتی میخوام یه فایل php رو اجرا کنم پیغامی میده با مضمون اینکه این فایل ناشناخته است و نمیتونم فایل های php رو اجرا کنم . اون نرم افزاری که شما گفتید رو ندارم ولی فکر میکنم phpmyadmin کار اون رو انجام میده . درسته؟

m.m.m5651
20-10-2011, 17:52
شما باید زبان پی اچ پی رو روی یک سرور یا xampp و wamp اجرا کنید. خود پی اچ پی هم به PHPMyAdmin ربطی نداره اون نرم افزار مدیریت MySQL هست.
==============
==============
پ.ا.و:
البته نه هر سروری باید خود سرور هم قابلیتش رو داشته باشه.
یعنی "کامپایلر" پی اچ پی در واقع وجود داشته باشه.
البته کامپایلر رو برای این جور مواقع استفاده نمی کنن معمولا. من یکی اوت حرف می زنم! :دی

golbarg73
20-10-2011, 20:36
دوست عزيز همونطور که دوستمون هم گفتن phpmyadmin اصلا يه چيز ديگست و واسه mysql هستش و ربطي به php نداره
و اما واسه اجراي برنامه هاي php بهتره که از قسمت prewie نرم افزارها استفاده نکني و کدهايي که مينويسي رو مستقيم توي مرورگر اجرا کني چون اولا خيلي از نرم افزارها کدهاي پي اچ پي رو درست حسابي اجرا نميکنن (از جمله همين رپيد)‌ دوما معمولا قالب سايت با ورود بعضي کدها يه مقدار به هم ميريزه که تو قسمت previwe متوجه نميشي.
پس با اين طوماري که من نوشتم سعي کن بيشتر تو مرورگر کدها رو تست کني.

ninjavb
21-10-2011, 19:23
شما باید زبان پی اچ پی رو روی یک سرور یا xampp و wamp اجرا کنید.
==============
==============

من apache رو روی سیستمم دارم ایا این کافی نیست ؟ و اون easyphp که دوستمون گفتند چیه ؟ بالاخره من کدومش رو نصب کنم؟؟

golbarg73
21-10-2011, 20:58
دوست عزیز نرم افزارهایی مانند xamp و easyphp وجود دارند که تو خودشون هم apache رو دارن هم mysql رو .
شما بهتره از اون نرم افزارها استفاده کنید
حالا چندان فرقی نمیکنه از کدومش استفاده کنید ولی من خودم هم از xamp استفاده کردم هم از easyphp و فکر میکنم شما از easyphp استفاده کنی بهتره چون محیطش ساده تر و بهتره ولی گفتم جفتشون دقیقا یه کارو انجام میدن.

ninjavb
24-10-2011, 17:23
با سلام
من دوباره اومدم . ایا وقتی روی یه فایل با پسوند php کلیک میکنیم باید فایل باز بشه یعنی این قابلیت رذو داره که به تنهایی باز بشه؟

با تشکر

golbarg73
26-10-2011, 14:22
بستگی داره
اگه ادیتوری که PHP رو بشناسه مثل همون رپیدی که خودتون داشتید یا دریم ویور یا هر ادیتور دیگه ایی رو روی سیستمتون داشته باشید به وسیله اون ادیتور ها باز میشه در غیر این صورت سیستم خودش فایل PHP رو نمیشناسه

---------- Post added at 04:22 PM ---------- Previous post was at 04:21 PM ----------

راستی اگه نرم افزارهاتون پرتابل باشن نمیشه.