PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای ارتقای سیستم و کوچ از 1156 به 1155 و سندی بریچ

hosseingrami
17-10-2011, 14:36
سلام به همگی دوستان و هموطنان گل گلاب.
دوستان من یه سیستم بر پایه سوکت 755 داشتم که یه اتفاقی افتاد سوخت مین رو فرستادم گرانتی و چون بی سیستم بود یه مین جدید برداشتم و چون سوکت 1155 نبود و قیمتم بدک نبود از یکی از دوستان مین ایسوس p7h55 usb/3 با cpu : G6950 برداشتم.
چون سیستم قدیمم cpu : core2 quad q6600 8mb Cash داشتم این سی پی یوی سیستم نمیه جدید زیاد به دلم نشنسته، با خود مین مشکل زیادی ندارم ولی سی پی یو با این که کار رو راه می نداز ولی اراضا کننده و جوابگو کارای تخصصی نیست.
چون بیشتر با سوکتا و چیپست های جدید آشنا شدم تصمیم به فروش سیستم نیمه جدید و خرید مین جدید تر به نام ایسوس P8P67 LE کردم و یه سی پی یو core i5 2300 یا 2400 و اگه قدرت کورآی تری 2100 هم زیاد کم نباشه میشه تو این وضعیت بد اقتصادیم روش حساب کرد.یو اس بی تری هم برام مهمه این مینی هم که گفتم میخوام بخرم گرافیک آنبرد نداره ولی خودم یه 512 از قدیم دارم که فعلا میندازم روش بنابراین فعلا کارت گرافیک بر نمیدارم...
لازم به ذکره که بودجم پول فروش سیستم نیمه جدید+100 تومن+60 تومن+50 تومن که حداکثر میشه چیزی حداکثر حدود 450 و حداقل 400 تومن....

حالا میریم سر سوالت :

1. حالا با توجه به شرایط من و حال و آینده تکنولوژی کار من درسته؟؟شما یشنهاد بهتری دارید؟

2. این سی پی یو هایی که گفتم کدوم در حد کوتوکواد ذکر شده هستند؟کاربرد L3 در سری کورآی چیست؟الان بین کورآی فایو 6مگ ال تری و کواد هشت مگ کش نوع دوم کدوم قوی تره چرا؟؟

3. به نظر شما گرافیک آنبرد عیبه یا مزیت؟من که این سیستمم داره و زیاد ازش راضی نیستم و گرافیک مستقل رو بهتر به صورت کلی ترجیح میدم

4. از نظر شما با توجه به این شرایط فرشو و ارتقا به 1155 عاقلانه تره یا موندن تو 1156؟
لازم به ذکره که سیستم نیمه جدید حتی سه هفته از عمرش نمیگذره بلکم کمتر

5. دوستان بی زحمت یه پاور خوب هم معرفی کنید و بگید که رم هشت گیگ هم تو بازار هست و اگه هست ارزش داره آدم یکی بگیره و بندازه یا همون چهار هم زیاده؟؟؟

ممنون و متشکر از دوستانی که توجه دارند:10:
:40::11:

hosseingrami
18-10-2011, 00:36
سلام دوستان.
دوستان متخصص کجایید؟بی زحمت پاسخ بدین...

soheil_eshghi
18-10-2011, 00:51
خب شما اینجا دو گزینه دارید
گزینه اول خرید مینبردهای سری 1155 که معمولا قیمت بالائی دارند
خرید یک سیستم amd که نسبت پرفورمنس به هزینه مناسبی دارند
حالا انتخاب شما بستگی به نوع دیدگاه و نظرتون داره
اگر در آینده قصد ارتقا به cpu های نسل جدیدتر رو دارید گزینه بهتر یک سیستم amd هست چرا که جدای از بحث کارائی و ... cpu های نسل جدید این شرکت با سوکتهای قدیمی سازگار هستند معمولا البته( تا حالا که اینطور بوده)
اما اگر قصد ارتقا cpu به نسلهای جدیدتر رو ندارید گزینه بهتر همون اینتل 1155 هست که هزینه بیشتری رو دستتون میزاره
البته باید در نظر داشته باشید که تغییر پلتفرم یا حتی سوکت هزینه زیادی رو بهتون تحمیل میکنه

hosseingrami
18-10-2011, 14:45
خب شما اینجا دو گزینه دارید
گزینه اول خرید مینبردهای سری 1155 که معمولا قیمت بالائی دارند
خرید یک سیستم amd که نسبت پرفورمنس به هزینه مناسبی دارند
حالا انتخاب شما بستگی به نوع دیدگاه و نظرتون داره
اگر در آینده قصد ارتقا به cpu های نسل جدیدتر رو دارید گزینه بهتر یک سیستم amd هست چرا که جدای از بحث کارائی و ... cpu های نسل جدید این شرکت با سوکتهای قدیمی سازگار هستند معمولا البته( تا حالا که اینطور بوده)
اما اگر قصد ارتقا cpu به نسلهای جدیدتر رو ندارید گزینه بهتر همون اینتل 1155 هست که هزینه بیشتری رو دستتون میزاره
البته باید در نظر داشته باشید که تغییر پلتفرم یا حتی سوکت هزینه زیادی رو بهتون تحمیل میکنه

نه ممنونم نمیخوام به سمت ای ام دی برم.دلیلی خاصی هم ندارم.با توجه به همین 1155 یشنهادتون چیه؟
بی زحمت سوالات اول تاپیک رو هم با نقل قول پاسخ بده

soheil_eshghi
20-10-2011, 00:25
1. حالا با توجه به شرایط من و حال و آینده تکنولوژی کار من درسته؟؟شما یشنهاد بهتری دارید؟

همونطور که گفتم اگه به فکر ارتقا با کمترین هزینه در آینده هستید amd رو پیشنهاد میکنم
اما اگه هزینه براتون فرقی نداره همین 1155 موارد خوبی رو ارائه میده

2. این سی پی یو هایی که گفتم کدوم در حد کوتوکواد ذکر شده هستند؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

3. به نظر شما گرافیک آنبرد عیبه یا مزیت؟من که این سیستمم داره و زیاد ازش راضی نیستم و گرافیک مستقل رو بهتر به صورت کلی ترجیح میدم

مزیته برای کسانی که فعلا پول خرید کارت گرافیک ندارند و برای کسانی هم که پولشو دارند فرق خاصی نخواهد داشت

4. از نظر شما با توجه به این شرایط فرشو و ارتقا به 1155 عاقلانه تره یا موندن تو 1156؟

به نظرم بگزارید سری جدید اینتل بیاد تا قیمت 1155 دراپ بخوره که قیمت سیستم شما هم همین قضیه شاملش میشه پس 3 حالت میتونید انجام بدید
حالت اول اینه که همینکه این سیستم رو فروختید برید یه 1155 بخرید و هزینه افت قیمت رو بپردازید
حالت دوم اینکه این سیستمتون رو بفروشید و یه مدت صبر کنید تا سری جدید اینتل بیاد به بازار
و سوم اینکه برای cpu 1155 هزینه زیادی انجام ندید و بعد از افت قیمت این خانواده یکی قدرتمندشو بردارید

5. رم هشت گیگ هم تو بازار هست و اگه هست ارزش داره آدم یکی بگیره و بندازه یا همون چهار هم زیاده؟؟؟

بستگی به کارتون داره که چه استفاده ای میخواید انجام بدید
اگه کار خونگی هست همون 4 کفایت میکنه اما اگه نه دو تا 4 بگیرید کارائی به مراتب بهتری رو بهتون میده

hosseingrami
20-10-2011, 00:56
1. داداش من مشکل هزینه هم دارم ولی میخوام که رو اینتل باشه نه ای ام دی،زیاد نمیخوام به این سمت برم..
2. ممنون. ولی میخواستم بدونم که این g6950 سی پی یوش در چه حده؟؟؟خودم دارمش ولی منو نگرفتم.میترسم به کسی که میفروشمش که ارضاش نکنه..یه بررسی ازش میخوام البته تجربت رو میخوام..
راستی شاید جاش اینجا نباشه ولی مدتی شده که سی پی یو در وین سون در قسمت پرفورمنس رو صددرصده.قضیه چیه؟من کاری نکردم برا چی یکدفعه اینجوری شد؟نسوزه؟
3. جدا از بحث شما رفیقای متخصص بیشتر گفتند که آنبرد علکی در مدار نباشه بهتره.در کل
4. منظورت از این سری جدید اینتل چیه؟همون ای وی بریچ رو میگی؟
خوب پس به نظرن من ارتقا بدم و کورآی تری 2100 رو بردارم بهتره؟آخه من شرایطی دارم که دیگه شاید تا مدتی نتونم ارتقاش بدم.خانواده اعدام میکنند..

در حالت اول تاوان افت قیمت به نظرت چه قدر خواهد بود.حداکثر؟؟
در حالت دوم خوب نمیتونم بی سیستم باشم که....
و در حالت سوم که طبع دل من هست.زیاد مثلا این 2300 با این 2100 تفاوت قیمت جندانی ندارند.درست میگم؟؟

Erfan.
20-10-2011, 12:26
سلام.

چون بیشتر با سوکتا و چیپست های جدید آشنا شدم تصمیم به فروش سیستم نیمه جدید و خرید مین جدید تر به نام ایسوس P8P67 LE کردم و یه سی پی یو core i5 2300 یا 2400 و اگه قدرت کورآی تری 2100 هم زیاد کم نباشه میشه تو این وضعیت بد اقتصادیم روش حساب کرد.یو اس بی تری هم برام مهمه این مینی هم که گفتم میخوام بخرم گرافیک آنبرد نداره ولی خودم یه 512 از قدیم دارم که فعلا میندازم روش بنابراین فعلا کارت گرافیک بر نمیدارم...

سری Sandy Bridge اینتل دیگه گرافیک آنبردی روی مادربرد وجود نداره... گرافیک مجتمع روی خود CPU هست که شما برای استفاده از اون باید مادربرد با خروجی تصویر تهیه کنید...

مشکلی نیست... میتونید برای نسل آینده Intel صبر کنید ولی در کل Sandy Bridge ها پردازنده های بسیار عالی هستند...

2. این سی پی یو هایی که گفتم کدوم در حد کوتوکواد ذکر شده هستند؟کاربرد L3 در سری کورآی چیست؟الان بین کورآی فایو 6مگ ال تری و کواد هشت مگ کش نوع دوم کدوم قوی تره چرا؟؟

سری جدید قوی ترن...

Cache L3 هم کارش ذخیره اطلاعات برای دسترسی سریعتر پردازنده به اون هاست، در کل کار کش همینه... L1 - L2 - L3 هر سه این کارو انجام میدن ولی با سرعت متفاوت.

البته در این سری گه از گرافیک مجتمع استفاده کنید از Cache L3 برای گرافیک مجتمع هم استفاده میکنه.

گرافیک مجتمع سری Sandy Bridge قدرت مناسبی داره و حتی گیم های روز نه چندان سنگین رو در تنظیمات پایین میتونید اجرا کنید...

خوب اگه بتونید پردازنده رو عوض کنید، خیلی در هزینه صرفه جویی میشه... با خودتونه... ولی یه CPU مناسب اگه تهیه کنید، موندن در 1156 در کل بهتره.(از نظر قیمت نسبت به کارایی برای شما)

5. دوستان بی زحمت یه پاور خوب هم معرفی کنید و بگید که رم هشت گیگ هم تو بازار هست و اگه هست ارزش داره آدم یکی بگیره و بندازه یا همون چهار هم زیاده؟؟؟

برای پاور مشخصات دقیق سیستم رو بگید...

رم هم 4GB کاملا کافیه برای کار های عادی و بعضا حرفه‌ای.

همونطور که گفتم اگه به فکر ارتقا با کمترین هزینه در آینده هستید amd رو پیشنهاد میکنم

دلیل پافشاری شما روی AMD چی هست...؟ ارتقا که بخواد به پردازنده های بولدوزر ختم بشه همون بهتر که نشه!

راستی شاید جاش اینجا نباشه ولی مدتی شده که سی پی یو در وین سون در قسمت پرفورمنس رو صددرصده.قضیه چیه؟من کاری نکردم برا چی یکدفعه اینجوری شد؟نسوزه؟

احتمالا ویروس هست... با یک آنتی ویروس مطمئن و آپدیت سیستم رو اسکن کنید...

2. ممنون. ولی میخواستم بدونم که این g6950 سی پی یوش در چه حده؟؟؟خودم دارمش ولی منو نگرفتم.میترسم به کسی که میفروشمش که ارضاش نکنه..یه بررسی ازش میخوام البته تجربت رو میخوام..

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پیروز باشید.

hosseingrami
20-10-2011, 16:56
سلام.

سری Sandy Bridge اینتل دیگه گرافیک آنبردی روی مادربرد وجود نداره... گرافیک مجتمع روی خود CPU هست که شما برای استفاده از اون باید مادربرد با خروجی تصویر تهیه کنید...

مشکلی نیست... میتونید برای نسل آینده Intel صبر کنید ولی در کل Sandy Bridge ها پردازنده های بسیار عالی هستند...

سری جدید قوی ترن...

Cache L3 هم کارش ذخیره اطلاعات برای دسترسی سریعتر پردازنده به اون هاست، در کل کار کش همینه... L1 - L2 - L3 هر سه این کارو انجام میدن ولی با سرعت متفاوت.

البته در این سری گه از گرافیک مجتمع استفاده کنید از Cache L3 برای گرافیک مجتمع هم استفاده میکنه.

گرافیک مجتمع سری Sandy Bridge قدرت مناسبی داره و حتی گیم های روز نه چندان سنگین رو در تنظیمات پایین میتونید اجرا کنید...

خوب اگه بتونید پردازنده رو عوض کنید، خیلی در هزینه صرفه جویی میشه... با خودتونه... ولی یه CPU مناسب اگه تهیه کنید، موندن در 1156 در کل بهتره.(از نظر قیمت نسبت به کارایی برای شما)

برای پاور مشخصات دقیق سیستم رو بگید...

رم هم 4GB کاملا کافیه برای کار های عادی و بعضا حرفه‌ای.

دلیل پافشاری شما روی AMD چی هست...؟ ارتقا که بخواد به پردازنده های بولدوزر ختم بشه همون بهتر که نشه!

احتمالا ویروس هست... با یک آنتی ویروس مطمئن و آپدیت سیستم رو اسکن کنید...

پیروز باشید.

سلام داداش.ممنون از پاسخ کاملت..
خوب این گرافیک مجتمع خوبه یا بد؟چرا؟با این مینای عادی نمیشه ازش استفاده کرد؟ولی به نظر من گرافیک مجزا بازم بهتره....برا چی این کار رو کردند؟؟؟

1. خوب با توجه به شرایط کلی و تحربه شما بهتر نیست کوچ کنم به 1155؟سری جدیدتری که نیست اخه اگه هم باشه قیمت خیلی میره بالا...

2.خوب درسته.ولی آخه در سری سوکت 755 که کش سطح دو بود کشش مقدار بالا بود ولی سری کورآی کش سطح دو کمه ولی سطح سه بیشتر.برا چی اینجوریه؟

3. این رو جدی گفتی؟در چه حد اگه خواستی باشیم مثلا در حد گرافیک چند مگه؟؟

4. خوب اگه پردازنده مثلا عوض شه.دیگه برای ارتقای آینده مشکل پیش میاد این طور نیست؟؟؟
در حالی که 1155 از ایوی بریچ هم ساپورت میکنه..

5. مشخصات دقیق سیستم آینده هم:
mainboard : P8P67 LE asus
cpu : اگه پول بود 2300 یا 2400 و اگه نبود 2100
ram : اگه پول بود یا یک تک اسلات چهار گیگ یا دو تا دو گیگ و اگه نبود یک دو گیگ جیل از قبل دارم
graphic : 8600 gt از قبل دارم

6. خوب پس در کل چیز متوسطی هست درسته؟

soheil_eshghi
20-10-2011, 19:09

مگه فقط بلدوزر هست تو این دنیا
من گفتم ارتقا اونم نه الان
سال دیگه
دو سال دیگه
سه سال دیگه که سریهای جدید amd اومد
در هر حال سری های جدید cpu های amd که تقریبا هر دو سال یک بار به بازار عرضه میشه میتونه روی سوکتهای قبلیش نصب بشه اما اینتل کجا این قابلیت رو به مشتریانش ارائه داده؟!!!
من منکر قدرت اینتل نیستم
قدرتمنترین cpu جهان رو اینتل تولید میکنه اما به چه قیمتی؟
در اینتل برای ارتقا باید هم مینبرد و هم cpu رو عوض کنید
اما amd تنها خرج cpu رو روی دستتون میزاره
اینتل در زمینه ارتقا کمتر به مشتریانش اهمیت میده درست عکس رقیبش
پس بیاید اینقدر حال نگر نباشید

Erfan.
20-10-2011, 21:46
سلام داداش.ممنون از پاسخ کاملت..
خوب این گرافیک مجتمع خوبه یا بد؟چرا؟با این مینای عادی نمیشه ازش استفاده کرد؟ولی به نظر من گرافیک مجزا بازم بهتره....برا چی این کار رو کردند؟؟؟

خواهش...

بسیار عالی هست، چون به صورت On-Die با CPU هست و تاخیر کم میشه و هماهنگی کامل با CPU داره... البته این ویژگی در CPU های سوکت 1156 (بعضی هاشون) وجود داره ولی نه به صورت On-Die و نه به این قدرت...

1. خوب با توجه به شرایط کلی و تحربه شما بهتر نیست کوچ کنم به 1155؟سری جدیدتری که نیست اخه اگه هم باشه قیمت خیلی میره بالا...

گفتم که، کار خوبیه ولی با خرید یه CPU بهتر در همین 1156 هم میتونید کارایی مناسب بگیرید... ولی خوب 1155 دیگه بهتره.

2.خوب درسته.ولی آخه در سری سوکت 755 که کش سطح دو بود کشش مقدار بالا بود ولی سری کورآی کش سطح دو کمه ولی سطح سه بیشتر.برا چی اینجوریه؟

همون طور که گفتم گرافیک مجتمع هم از کش سطح 3 استفاده میکنه... مهم ترین کش هم کش سطح 1 هست... کم و زیاد شدنش هم به معماریشون مربوط میشه.

3. این رو جدی گفتی؟در چه حد اگه خواستی باشیم مثلا در حد گرافیک چند مگه؟؟

4. خوب اگه پردازنده مثلا عوض شه.دیگه برای ارتقای آینده مشکل پیش میاد این طور نیست؟؟؟
در حالی که 1155 از ایوی بریچ هم ساپورت میکنه..

درسته... نهایتا تا I7 870 میتونید ارتقا بدید.

5. مشخصات دقیق سیستم آینده هم:
mainboard : P8P67 LE asus
cpu : اگه پول بود 2300 یا 2400 و اگه نبود 2100
ram : اگه پول بود یا یک تک اسلات چهار گیگ یا دو تا دو گیگ و اگه نبود یک دو گیگ جیل از قبل دارم
graphic : 8600 gt از قبل دارم

خوب کارت گرافیکتون بد نیست... و میتونید ازش استفاده کنید... از این مجتمع هم قوی تره :دی

6. خوب پس در کل چیز متوسطی هست درسته؟

CPU بسیار قدرتمنده... در کل در رده متوسط رو به بالا میشه، ولی اصلا CPU رو دست کم نگیرید :دی

---------- Post added at 11:46 PM ---------- Previous post was at 11:42 PM ----------

مگه فقط بلدوزر هست تو این دنیا
من گفتم ارتقا اونم نه الان
سال دیگه
دو سال دیگه
سه سال دیگه که سریهای جدید amd اومد
در هر حال سری های جدید cpu های amd که تقریبا هر دو سال یک بار به بازار عرضه میشه میتونه روی سوکتهای قبلیش نصب بشه اما اینتل کجا این قابلیت رو به مشتریانش ارائه داده؟!!!
من منکر قدرت اینتل نیستم
قدرتمنترین cpu جهان رو اینتل تولید میکنه اما به چه قیمتی؟
در اینتل برای ارتقا باید هم مینبرد و هم cpu رو عوض کنید
اما amd تنها خرج cpu رو روی دستتون میزاره
اینتل در زمینه ارتقا کمتر به مشتریانش اهمیت میده درست عکس رقیبش
پس بیاید اینقدر حال نگر نباشید

ارتقا برای 2 سال دیگه، 3 سال دیگه؟؟؟!!! :18::18:

ملاک خرید پس باید 2-3 سال دیگه باشه؟

تا 2-3 سال دیگه شما مطمئنید این AM3+ میتونه از نسل آینده AMD پشتیبانی کنه؟

سری بعدی اینتل هم 1155 هست...! این هم مد نظر داشته باشید!

با افتضاح بولدوزر؛ اصلا روی AMD حساب نکنید...

اهمیت به مشتریان و ... هم حرف های الکی هست و هر کدوم از این شرکت ها قدرت داشته باشن یه کارو انجام میدن.:46:

پیروز باشید.

soheil_eshghi
20-10-2011, 23:23

کجای دنیا امروز سیستم میخرن برای اینکه یک ماه دیگه با کلی ضرر ارتقاش بدن؟!!!!!!!
حداقل کارکرد یه سیستم خانگی تا نزدیکترین زمان ارتقا معمولا یک ساله

تا حالا که اینطور بوده
برای نمونه cpuهای am3 روی سوکت am2 نصب میشن

اگه این روند برای این سوکت ادامه داشته باشه حداقل برای یکی دو سال و محصولات سری جدید براش بیاد خوبه

به نظر من حکایت بلدوزر و امسال amd حکایت انویدیاست که از روی ناچاری برای اینکه درصد کمتری از سهم بازار رو از دست بده تراشه های ناقص سری 400 رو روانه بازار کرد اما در سری 500 دست به رفع تواقص طراحیش زده
پس بهترین کار اینه که تا سری بعدی صبر کنیم

اهمیت به مشتریان و ... هم حرف های الکی هست و هر کدوم از این شرکت ها قدرت داشته باشن یه کارو انجام میدن.:46:

بله کسی به مشتریان اهمیت نمیده اما رقابت این دو شرکت حداقل از طرف amd به نفع مشتریان تموم میشه

hosseingrami
21-10-2011, 00:11
خواهش...

بسیار عالی هست، چون به صورت On-Die با CPU هست و تاخیر کم میشه و هماهنگی کامل با CPU داره... البته این ویژگی در CPU های سوکت 1156 (بعضی هاشون) وجود داره ولی نه به صورت On-Die و نه به این قدرت...

گفتم که، کار خوبیه ولی با خرید یه CPU بهتر در همین 1156 هم میتونید کارایی مناسب بگیرید... ولی خوب 1155 دیگه بهتره.

همون طور که گفتم گرافیک مجتمع هم از کش سطح 3 استفاده میکنه... مهم ترین کش هم کش سطح 1 هست... کم و زیاد شدنش هم به معماریشون مربوط میشه.

درسته... نهایتا تا I7 870 میتونید ارتقا بدید.

خوب کارت گرافیکتون بد نیست... و میتونید ازش استفاده کنید... از این مجتمع هم قوی تره :دی

CPU بسیار قدرتمنده... در کل در رده متوسط رو به بالا میشه، ولی اصلا CPU رو دست کم نگیرید :دی

---------- Post added at 11:46 PM ---------- Previous post was at 11:42 PM ----------

پیروز باشید.

خوب آخه این یک بدی داره و این که کسی که گرافیک مستقل داره باید علکی پول یک گرافیک مجتمع رو هم بده در حالی که میتونه همین پول رو برا ارتقا گرافیکش بزاره یا یه سی پی یو با پردازش بالاتر برداره.به نظر من کار درستی نیست....
کدوم مدل گرافیک مجتمع ندارند؟البته از کورآی تری و فایو.

1. همونطور که گفتم من اول قصد خرید یک کورآی فایو 760 کردم که بر پایه 1156 هست.بعد گفتم چه کاریه یه مین 1155 با سندی بریچ بردارم بهتره..درست نمیگم؟؟

2. معزرت میخوام در مورد هر سه سطح کش برام بیشتر توضیح میدی که چه کار میکنند؟و این که فرقشون در سوکت 755 و 1156 و 1155 چیه؟

3. لینک که دیدم کف کردم.در نوع خودش خوبه ولی بازم میگم گرافیک مستقل بهتره.خوب باید چه جوری از این مجتمع استفاده کرد؟مینی که خروجی وی جی ای داشته باشه که گراف آنبرد داره حتما.اگه نه پس چه جوری باس استفاده کرد از این مجتمع؟؟؟؟؟؟؟؟؟

4 و 5 : ممنونم

6 . جدا کجای این g6950 قدرتمنده؟آخه جزو پنتیوم به حساب میاد و کش و فرکانس پایین....
راستی تو سایت ها هم زیاد در موردش بحث نشده نمیدونم چرا...

Erfan.
21-10-2011, 00:22
کجای دنیا امروز سیستم میخرن برای اینکه یک ماه دیگه با کلی ضرر ارتقاش بدن؟!!!!!!!
حداقل کارکرد یه سیستم خانگی تا نزدیکترین زمان ارتقا معمولا یک ساله

پردازنده های Sandy Bridge اون قدر قدرت دارن که فعلا نیازی به ارتقا نباشه، و این که بلدوزر چیز ارزشمندی نیست که از دستش بدیم + شما میگی برای پردازنده های AMD که هنوز نیومدن MB تهیه کنیم بعدا ارتقا بدیم؟

به نظر من حکایت بلدوزر و امسال amd حکایت انویدیاست که از روی ناچاری برای اینکه درصد کمتری از سهم بازار رو از دست بده تراشه های ناقص سری 400 رو روانه بازار کرد اما در سری 500 دست به رفع تواقص طراحیش زده
پس بهترین کار اینه که تا سری بعدی صبر کنیم

تشبیه جالبی انجام ندادید.

Nvidia در سری 400 حرکات انقلابی زد و با قدرت تمام وارد میدان رقابت GPU های DirectX11 شد، و البته با مشکلاتی کم...

الآن AMD Bulldozer ها انقلابی هستن، ولی در کل بدرد نمیخورن :دی

AMD اومده از Instruction Set های FMA4 استفاده کرده، ولی 1 عدد نرم‌افزار هم از این مزیت بهره نمیبرن... نتیجه میشه این عملکرد خنده دار.

اگه از 100 درصد توان زامبزی ها استفاده بشه، بسیار بسیار قدرتمند عمل میکنن و 2700K رو هم پشت سر میزارن! ولی این اتفاق نمیوفته!اگه هم بخواد بیوفته اون قدر دیر میشه که...

این که برای سری بعدی باید صبر کنیم کاملا صحیحه چون AMD در سری آینده، از FMA3 استفاده میکنه :دی (به هر حال باید دنباله رو اینتل باشه وگرنه قضیه نسل آیندش هم مثل زامبزی میشه)

بله کسی به مشتریان اهمیت نمیده اما رقابت این دو شرکت حداقل از طرف amd به نفع مشتریان تموم میشه

کاملا موافقم، اگه زامبزی ها قوی عمل میکردن لااقل سری Ivy Bridge با قیمت مناسب تر عرضه میشد... البته الآن هم AMD با شگرد های خودش میتونه تا حدی بازارو پوشش بده...

پیروز باشید.

soheil_eshghi
21-10-2011, 09:57
پردازنده های Sandy Bridge اون قدر قدرت دارن که فعلا نیازی به ارتقا نباشه، و این که بلدوزر چیز ارزشمندی نیست که از دستش بدیم

بله فعلا نیازی نیست برای ارتقا اما در اینده ....

+ شما میگی برای پردازنده های AMD که هنوز نیومدن MB تهیه کنیم بعدا ارتقا بدیم؟

نه ، با مینبردی که الان تهیه میکنیم میشه بعدها سریهای جدید cpuهای amd رو روش نصب کرد چون به احتمال بسیار زیادی این شرکت روند گذشته رو ادامه میده

تشبیه جالبی انجام ندادید.

Nvidia در سری 400 حرکات انقلابی زد و با قدرت تمام وارد میدان رقابت GPU های DirectX11 شد، و البته با مشکلاتی کم...

الآن AMD Bulldozer ها انقلابی هستن، ولی در کل بدرد نمیخورن :دی

AMD اومده از Instruction Set های FMA4 استفاده کرده، ولی 1 عدد نرم‌افزار هم از این مزیت بهره نمیبرن... نتیجه میشه این عملکرد خنده دار.

اگه از 100 درصد توان زامبزی ها استفاده بشه، بسیار بسیار قدرتمند عمل میکنن و 2700K رو هم پشت سر میزارن! ولی این اتفاق نمیوفته!اگه هم بخواد بیوفته اون قدر دیر میشه که...

این که برای سری بعدی باید صبر کنیم کاملا صحیحه چون AMD در سری آینده، از FMA3 استفاده میکنه :دی (به هر حال باید دنباله رو اینتل باشه وگرنه قضیه نسل آیندش هم مثل زامبزی میشه)

دید کلی هر دو مورد به طور شگفت انگیزی مشابه هم هست
و تفاوتی که مثال زدید به خاطر نبود نرم افزارهای مورد نیازشه نه از خود قطعه

کاملا موافقم، اگه زامبزی ها قوی عمل میکردن لااقل سری Ivy Bridge با قیمت مناسب تر عرضه میشد... البته الآن هم AMD با شگرد های خودش میتونه تا حدی بازارو پوشش بده...

تنها راهش اینه سری جدید رو زودتر از موعد عرضه کنه

hosseingrami
21-10-2011, 17:48
خوب دوستان پست #12 هم بی جواب موند.لطفا در کنار بحث هاتون ما رو هم جا بدین

Erfan.
21-10-2011, 21:55
پستتون رو ندیده بودم... معذرت!

خوب آخه این یک بدی داره و این که کسی که گرافیک مستقل داره باید علکی پول یک گرافیک مجتمع رو هم بده در حالی که میتونه همین پول رو برا ارتقا گرافیکش بزاره یا یه سی پی یو با پردازش بالاتر برداره.به نظر من کار درستی نیست....
کدوم مدل گرافیک مجتمع ندارند؟البته از کورآی تری و فایو.

به هر حال تصمیم اینتل بوده و کاری از دست ما ساخته نیست.

تمام پردازنده های Sandy Bridge گرافیک مجتمع دارند.

1. همونطور که گفتم من اول قصد خرید یک کورآی فایو 760 کردم که بر پایه 1156 هست.بعد گفتم چه کاریه یه مین 1155 با سندی بریچ بردارم بهتره..درست نمیگم؟؟

چند بار توضیح دادم دیگه :دی میتونید هر دو کارو انجام بدید، در یک حالت صرفه جویی کردید در یک حالت پرفرمنس بالاتر و قابلیت ارتقا بدست میارید.

2. معزرت میخوام در مورد هر سه سطح کش برام بیشتر توضیح میدی که چه کار میکنند؟و این که فرقشون در سوکت 755 و 1156 و 1155 چیه؟

به طور کلی زمان دسترسی CPU به مموری رو کم میکنن.
فرقشون هم توی سرعات و حجمشونه، L1 سریعترین هست که به طور مستقیم با CPU Register ها در ارتباطه و به دو قسمت Insrtuction و Data تقسیم میشه.
L2 حجمش بیشتره ولی کند تره.
L3 هم حجمش بیشتره، کندتره + معمولا بین تعدادی از هسته ها به اشتراک گذاشته میشه.
فرق خاصی فکر نمیکنم در سوکت های مختلف داشته باشن... فرق اصلی، استفاده هر چه بهتر و مفید تر از کش با level های مختلف هست که در هر نسل بهبود پیدا میکنه.

3. لینک که دیدم کف کردم.در نوع خودش خوبه ولی بازم میگم گرافیک مستقل بهتره.خوب باید چه جوری از این مجتمع استفاده کرد؟مینی که خروجی وی جی ای داشته باشه که گراف آنبرد داره حتما.اگه نه پس چه جوری باس استفاده کرد از این مجتمع؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شما با تهیه مادبرد با خروجی تصویر، مثلا H67 میتونید از خروجی تصویر ماردبرد استفاده کنید و از مانیتور تصویر بگیرید.

اگر هم نخواستید، کارت گرافیک رو وصل میکنید و مانیتور رو به اون متصل میکنید.

6 . جدا کجای این g6950 قدرتمنده؟آخه جزو پنتیوم به حساب میاد و کش و فرکانس پایین....
راستی تو سایت ها هم زیاد در موردش بحث نشده نمیدونم چرا...

بحثی در مورد قدرتش نشده...

پیروز باشید.

hosseingrami
23-10-2011, 01:17
پستتون رو ندیده بودم... معذرت!

به هر حال تصمیم اینتل بوده و کاری از دست ما ساخته نیست.

تمام پردازنده های Sandy Bridge گرافیک مجتمع دارند.

چند بار توضیح دادم دیگه :دی میتونید هر دو کارو انجام بدید، در یک حالت صرفه جویی کردید در یک حالت پرفرمنس بالاتر و قابلیت ارتقا بدست میارید.

به طور کلی زمان دسترسی CPU به مموری رو کم میکنن.
فرقشون هم توی سرعات و حجمشونه، L1 سریعترین هست که به طور مستقیم با CPU Register ها در ارتباطه و به دو قسمت Insrtuction و Data تقسیم میشه.
L2 حجمش بیشتره ولی کند تره.
L3 هم حجمش بیشتره، کندتره + معمولا بین تعدادی از هسته ها به اشتراک گذاشته میشه.
فرق خاصی فکر نمیکنم در سوکت های مختلف داشته باشن... فرق اصلی، استفاده هر چه بهتر و مفید تر از کش با level های مختلف هست که در هر نسل بهبود پیدا میکنه.

شما با تهیه مادبرد با خروجی تصویر، مثلا H67 میتونید از خروجی تصویر ماردبرد استفاده کنید و از مانیتور تصویر بگیرید.

اگر هم نخواستید، کارت گرافیک رو وصل میکنید و مانیتور رو به اون متصل میکنید.

بحثی در مورد قدرتش نشده...

پیروز باشید.

سلام داداش من اینترنتم تموم شده بود برا همین نبودم.
من معزرت میخوام با مزاحمتام.

در مورد گرافیک مجتمع سی پی یو بیشتر توضیح میدی؟من الان نفهیمدم که مین باید گرافیک آنبرد داشته باشه؟؟یا خروجی تصویر داشته باشه؟در هر دو صورت خوب باید گرافیک آنبرد رو داشته باشه دیگه.نه؟
بی زحمت فول در مورد این توضیح بده.و بگو که با این مین که قصد خرید دارم یعنی P8P67 LE price 170 میتونم از گرافیک مجتمع استفاده کنم؟این مین P8H61-M PRO price 130 به نظر میاد بشه استفاده کرد از اسمش فهمیدم ولی هم ضعیفه هم اسلتاش کمه.....

اگرافیک مجتمع قدرتش در حدی هست که بشه با گرافیک قبلیم 8600 مقایسه شه یا نیازی فعلا به خرید کارت گرافیک نباشه؟اگه خواسته باشیم بگیم در حد فلان گرافیکه چی میگیم؟؟
برا بازی ها و کارای گرافیکی متوسط تا حرفه ای رو میگم....

اینا رو پرسیدم چون من مین قبلیم از گارانتی اومده و درست شده و میخوام بفروشم همچنین گرافیکمم میفروشم اینجوری 100 تومن میتونم برا گرافیک بهتر هزینه کنم....
این مین 130 تومنی که گفتم چه جوریه؟من رو که نگرفت...

Erfan.
23-10-2011, 13:38
سلام داداش من اینترنتم تموم شده بود برا همین نبودم.
من معزرت میخوام با مزاحمتام.

در مورد گرافیک مجتمع سی پی یو بیشتر توضیح میدی؟من الان نفهیمدم که مین باید گرافیک آنبرد داشته باشه؟؟یا خروجی تصویر داشته باشه؟در هر دو صورت خوب باید گرافیک آنبرد رو داشته باشه دیگه.نه؟
بی زحمت فول در مورد این توضیح بده.و بگو که با این مین که قصد خرید دارم یعنی P8P67 LE price 170 میتونم از گرافیک مجتمع استفاده کنم؟این مین P8H61-M PRO price 130 به نظر میاد بشه استفاده کرد از اسمش فهمیدم ولی هم ضعیفه هم اسلتاش کمه.....

اگرافیک مجتمع قدرتش در حدی هست که بشه با گرافیک قبلیم 8600 مقایسه شه یا نیازی فعلا به خرید کارت گرافیک نباشه؟اگه خواسته باشیم بگیم در حد فلان گرافیکه چی میگیم؟؟
برا بازی ها و کارای گرافیکی متوسط تا حرفه ای رو میگم....

اینا رو پرسیدم چون من مین قبلیم از گارانتی اومده و درست شده و میخوام بفروشم همچنین گرافیکمم میفروشم اینجوری 100 تومن میتونم برا گرافیک بهتر هزینه کنم....
این مین 130 تومنی که گفتم چه جوریه؟من رو که نگرفت...

یه توضیح در مورد گرافیک مجتمع میدم، دیگه با خودتونه...

این نمای کل پردازنده هست:

همون طور که میبینید گرافیک مجتمع در سمت چپ واقع شده...

این میشه گرافیک مجتمع اینتل، قبلا روی ماردبرد میزاشتن، الآن در خود پردازنده هست.

برای استفاده از اون هم باید مادربرد با خروجی تصویر داشته باشید که چیپست های Z68 , H67 , و ... ساپورت میکنن ولی باید در مشخصات نیز ذکر شده باشه(بعضی مدل ها ساپورت نمیکنن)

برای پی بردن به قدرتش هم به این لینک مراجعه کنید:

پیروز باشید.

hosseingrami
23-10-2011, 21:57
یه توضیح در مورد گرافیک مجتمع میدم، دیگه با خودتونه...

این نمای کل پردازنده هست:

همون طور که میبینید گرافیک مجتمع در سمت چپ واقع شده...

این میشه گرافیک مجتمع اینتل، قبلا روی ماردبرد میزاشتن، الآن در خود پردازنده هست.

برای استفاده از اون هم باید مادربرد با خروجی تصویر داشته باشید که چیپست های Z68 , H67 , و ... ساپورت میکنن ولی باید در مشخصات نیز ذکر شده باشه(بعضی مدل ها ساپورت نمیکنن)

برای پی بردن به قدرتش هم به این لینک مراجعه کنید:

پیروز باشید.

داداش از توضیحت ممنونم.عکسا و رویو ها رو دیدم ولی بیشتر هنگ کردم...
ببین من وضعیت بودجم یه جوریه که اگه گرافیکم رو بفرشم و از مجتمع سی پی یو استفاده کنم به نفعم میشه ولی اگه بخوام برا گرافیک هزینه کنم شاید نتونم...
برا همین پرسیدم که اگه این با گرافیک مجتمع بشه بازی های مثل پی اس 11 و 12 رو اجرا کرد.خوب خوبه حتی تا یکی دو سال جواب میده چون ما زیاد اهل بازی نیستیم بیشتر سیستم تو کارای تخصصی نرم افزاری و برنامه های سنگین و در جهت گرافیک هم فوتوشاپه که فکر کنم از سرشم زیاد باشه.فقط میخوام بدونم بازی هایی در حد پی اس دوازده رو اجرا میکنه یا نه....
بعدش در وین سون به خوبی کار میکنه؟
میخوام بدونم ریت ویندوز سون به این گرافیک چنده؟؟
یکی از بچه ها گفت که در حد همین 8600 هست.درسته؟

بازم میگم خیلی برام مهمه.این مشخص میکنه که گرافیک قدیمم رو بفروشم یا نه.....

بعد یه سوال من یه مین با چیپی که بشه از مجتمع استفاده کرد پیدا کردم و دو تا اسلات گرافیک داره ولی اسلات پی سی آی عادی هیچی نداره.حالا میشه یه دیوایس مثلا مودم رو به همون قسمت گرافیک زد؟؟؟

شرمنده میدونم پرحرفی کردم ولی سوالات رو نپرسم و نفهمم شرمنده ترم..
:10:

Erfan.
24-10-2011, 19:58
داداش از توضیحت ممنونم.عکسا و رویو ها رو دیدم ولی بیشتر هنگ کردم...
ببین من وضعیت بودجم یه جوریه که اگه گرافیکم رو بفرشم و از مجتمع سی پی یو استفاده کنم به نفعم میشه ولی اگه بخوام برا گرافیک هزینه کنم شاید نتونم...
برا همین پرسیدم که اگه این با گرافیک مجتمع بشه بازی های مثل پی اس 11 و 12 رو اجرا کرد.خوب خوبه حتی تا یکی دو سال جواب میده چون ما زیاد اهل بازی نیستیم بیشتر سیستم تو کارای تخصصی نرم افزاری و برنامه های سنگین و در جهت گرافیک هم فوتوشاپه که فکر کنم از سرشم زیاد باشه.فقط میخوام بدونم بازی هایی در حد پی اس دوازده رو اجرا میکنه یا نه....
بعدش در وین سون به خوبی کار میکنه؟
میخوام بدونم ریت ویندوز سون به این گرافیک چنده؟؟
یکی از بچه ها گفت که در حد همین 8600 هست.درسته؟

بازم میگم خیلی برام مهمه.این مشخص میکنه که گرافیک قدیمم رو بفروشم یا نه.....

بعد یه سوال من یه مین با چیپی که بشه از مجتمع استفاده کرد پیدا کردم و دو تا اسلات گرافیک داره ولی اسلات پی سی آی عادی هیچی نداره.حالا میشه یه دیوایس مثلا مودم رو به همون قسمت گرافیک زد؟؟؟

شرمنده میدونم پرحرفی کردم ولی سوالات رو نپرسم و نفهمم شرمنده ترم..
:10:

در مورد پرفرمنسش که در همون لینک که دادم میتونید ببینید در چه حدیه... HD2000 خیلی قدرتمند نیست.

در مورد اسلات هم، اگه مودم PCI باشه و شما PCI نداشته باشید نمیشه وصلش کرد.

پیروز باشید.

hosseingrami
25-10-2011, 00:28
در مورد پرفرمنسش که در همون لینک که دادم میتونید ببینید در چه حدیه... HD2000 خیلی قدرتمند نیست.

در مورد اسلات هم، اگه مودم PCI باشه و شما PCI نداشته باشید نمیشه وصلش کرد.

پیروز باشید.

خوب اینتل اج دی 3000 چی؟قدرتمنده؟اونا رو دیدم ولی میخوام از زبون یه متخصص بشنوم که خوبه یا نه؟همین که بتونه برام فیفا و پی اس 12 رو اجرا کنه فعلا خوبه باز بعدا پولدار تر شدم یه گرافیک تو هم میندازم....
بازم تو قدرت اچ دی 3000 سرگردونم و خیلی خیلی برام مهمه چون هم بودجه و هم توع مینبرد و سی پی یو و همه چی و فروش گرافیکمم تعیین میکنه....
راستی یه سوال دیگه فرق بین 2400 , 2500 , 2500k چیه؟تو سایت اینتل دیدم که اونای زیر قدرت 2500k همگی اینتل اچ دی 2000 دارند ولی 2500k اینتل اچ دی 3000 داشت.که طبعا بهتر از 2000 هست...
حالا بازم من تو کف این گرافیک مجتمعم و این که جه چوری و با چه قدرتی کار میکنه.این بنچمارکا هم بیشتر گیجم میکنه تا مطمعنم کنه....:10:

Erfan.
25-10-2011, 15:00
خوب اینتل اج دی 3000 چی؟قدرتمنده؟اونا رو دیدم ولی میخوام از زبون یه متخصص بشنوم که خوبه یا نه؟همین که بتونه برام فیفا و پی اس 12 رو اجرا کنه فعلا خوبه باز بعدا پولدار تر شدم یه گرافیک تو هم میندازم....
بازم تو قدرت اچ دی 3000 سرگردونم و خیلی خیلی برام مهمه چون هم بودجه و هم توع مینبرد و سی پی یو و همه چی و فروش گرافیکمم تعیین میکنه....

8600GT از HD3000 قویتره. نه خیلی زیاد، مقداری...

ولی از نظر اجرای بازی ها، من اهل فوتبال نیستم، ولی فکر نکنم سنگین باشه و باید بتونه اجرا کنه!

توجه داشته باشید که باید 2500K تهیه کنید تا HD3000 داشته باشید!(از نظر هزینه و ...)

راستی یه سوال دیگه فرق بین 2400 , 2500 , 2500k چیه؟تو سایت اینتل دیدم که اونای زیر قدرت 2500k همگی اینتل اچ دی 2000 دارند ولی 2500k اینتل اچ دی 3000 داشت.که طبعا بهتر از 2000 هست...

میشه گفت از 2300 تا 2500 فرقشون در فرکانس هست.

2500K دارای گرافیک HD3000 میشه، ضریبش هم باز میشه(برای آورکلاک...)
2600 هم بحثش جداست و دارای Hyper Threading میشه...

پیروز باشید.

SPIRIT PALST III
25-10-2011, 19:22
سلام...

توی سایت ماتریس مادربردهای 1155 msi رو نزده! من می خواستم از Intel core i5 lga 1155 به روی یکی از مادربردهای msi که چیپ Hydra داره با دو تا اسلات pci x16 استفاده کنم می خواست بدونم باید کدام مادربردهای msi رو بگیرم؟...

مرسی /ممنون

hosseingrami
26-10-2011, 00:20
8600GT از HD3000 قویتره. نه خیلی زیاد، مقداری...

ولی از نظر اجرای بازی ها، من اهل فوتبال نیستم، ولی فکر نکنم سنگین باشه و باید بتونه اجرا کنه!

توجه داشته باشید که باید 2500K تهیه کنید تا HD3000 داشته باشید!(از نظر هزینه و ...)

میشه گفت از 2300 تا 2500 فرقشون در فرکانس هست.

2500K دارای گرافیک HD3000 میشه، ضریبش هم باز میشه(برای آورکلاک...)
2600 هم بحثش جداست و دارای Hyper Threading میشه...

پیروز باشید.

سلام داداش ممنون که توجه داری..
دوستان همگی میگند که اچ دی 3000 قوی تره حالا چه طور میگی 8600 قوی تره؟؟؟؟
من فقط مطمعن شم که ریت ویندوز سون به این گرافیک چنده؟و اینکه بتونه پی اس و فیفا 12 رواجرا کنه اوکیه...
حالا به نظرت هم برا صرف و هم قدرت کارم درسته یا بهتر یک مینp67 با گرافیک مجزا 8600 استفاده کنم؟؟؟
منم نه اهل اورکلاک و نه کارای سوپر من بازی ام...ولی از سیخ کاری و کارای عجیب و تخصصی هم بدم نمیاد و یک نوع کخ به حساب میام..
از نظر قیمت 2500k چه قیمتی و مشخصات و قدرتی داره؟؟

Erfan.
27-10-2011, 00:00
دوستان همگی میگند که اچ دی 3000 قوی تره حالا چه طور میگی 8600 قوی تره؟؟؟؟

دوستان با مدرک اثبات کنن ممنون میشم :دی

من هم به طور حدودی گفتم، ولی کمی قویتره...

حالا به نظرت هم برا صرف و هم قدرت کارم درسته یا بهتر یک مینp67 با گرافیک مجزا 8600 استفاده کنم؟؟؟

به نظرم P67 با 8600 بهتره، قابلیت آورکلاک دارید، بعدا VGA رو میتونید ارتقا بدید، و ... ولی اگه H67 بگیرید قابلیت آور ندارید و قدرت گرافیکی که به دست میارید هم کمتره.

باز با خودتونه... شرایط شما نسبت به اول تاپیک تغییر کرده و این باعث گمراهی خودتون و ما میشه.

از نظر قیمت 2500k چه قیمتی و مشخصات و قدرتی داره؟؟

قیمت رو نمیدونم...

ولی از نظر قدرت نسبت به قیمت بسیار عای هست و قابلیت آور بسیار بالایی هم داره...

پیروز باشید.

hosseingrami
27-10-2011, 07:00
دوستان با مدرک اثبات کنن ممنون میشم :دی

من هم به طور حدودی گفتم، ولی کمی قویتره...

به نظرم P67 با 8600 بهتره، قابلیت آورکلاک دارید، بعدا VGA رو میتونید ارتقا بدید، و ... ولی اگه H67 بگیرید قابلیت آور ندارید و قدرت گرافیکی که به دست میارید هم کمتره.

باز با خودتونه... شرایط شما نسبت به اول تاپیک تغییر کرده و این باعث گمراهی خودتون و ما میشه.

قیمت رو نمیدونم...

ولی از نظر قدرت نسبت به قیمت بسیار عای هست و قابلیت آور بسیار بالایی هم داره...

پیروز باشید.

درسته با مدرک بهتره ولی من خودم یه فیلم تو یوتیوب دیدم که فیفا 12 رو حرفه ای باهاش بازی میکرد....با این گرافیک اچ دی 3000

معزرت میخوام قصد گیج کردنت رو نداشتم بازر منظورم رو اینجوری بگم.از این حالات کدوم عقلانی تر و به صرفه تر و بهتره :

الف ) خرید یک مین H67 و استفاده از گرافیک مجتمع 3000 و خرید سی پی یو 2500k ؟

ب ) خرید یک مین P67 و استفاده 8600 gt (که خیلی هم دوستش دارم ولی اگه قدرت 3000 بیشتر باشه اون رو ترجیح میدم) و خرید یک سی پی یوی ارزانتر مثلا 2300 که خداییش از سرمم زیاده...

اون رو هم اضافه کنم که من کاربر نسبتا حرفه ای ام و دوست دارم تو همه زمینه ها قدم بردارم و کار کنم حتی اورکلاک ولی اصلا تو کار نیومدم و خوشمم نمیاد و در یک کلام اورکلاکر نیستم.....

از طرفی مین p67 ایسوس هم قیمتش خوبه و هم کامله و....
از طرفی گرافیک مجتمع کمی هزینه ها رو پایین تر میاره و ما رو به سمت h67 هدایت میکنه

Erfan.
27-10-2011, 20:08
درسته با مدرک بهتره ولی من خودم یه فیلم تو یوتیوب دیدم که فیفا 12 رو حرفه ای باهاش بازی میکرد....با این گرافیک اچ دی 3000

خوب دیگه اگه میتونه دیگه حرفی نیست... ولی با 8600 هم قطعا میتونید(با این اوضاع)

الف ) خرید یک مین H67 و استفاده از گرافیک مجتمع 3000 و خرید سی پی یو 2500k ؟

ب ) خرید یک مین P67 و استفاده 8600 gt (که خیلی هم دوستش دارم ولی اگه قدرت 3000 بیشتر باشه اون رو ترجیح میدم) و خرید یک سی پی یوی ارزانتر مثلا 2300 که خداییش از سرمم زیاده...

ترکیب دوم با توجه به توضیحاتتون بهتره. قابلیت آورکلاک هم دارید.

میتونید یه مینبرد ASRock P67 Pro 3 بخرید به قیمت 170 تومان...

پیروز باشید.

hosseingrami
28-10-2011, 00:36
خوب دیگه اگه میتونه دیگه حرفی نیست... ولی با 8600 هم قطعا میتونید(با این اوضاع)

ترکیب دوم با توجه به توضیحاتتون بهتره. قابلیت آورکلاک هم دارید.

میتونید یه مینبرد ASRock P67 Pro 3 بخرید به قیمت 170 تومان...

پیروز باشید.

نمیدونم آخه به این فیلم ها هم نمیشه قشنگ اعتماد کرد...
خودمم ترکیب دوم رو ترجیح میدم ولی شاید پول کم بیارم...
راستی این مین P8P67 LE price 170 خودم از این مدلی که گفتی بهتر نیست؟کامل تره به نظرم و این که مال ایسوزه و چیزه مشتیه...
قیمتاشونم یکیه....
الان قیمت پردازنده های 2100 , 2300 , 2400 , 2500 , 2500k چیه؟
بازم معزرت میخوام از زحمت هام...:10:

MAGIDIYUM
28-10-2011, 10:45
نمیدونم آخه به این فیلم ها هم نمیشه قشنگ اعتماد کرد...
خودمم ترکیب دوم رو ترجیح میدم ولی شاید پول کم بیارم...
راستی این مین P8P67 LE price 170 خودم از این مدلی که گفتی بهتر نیست؟کامل تره به نظرم و این که مال ایسوزه و چیزه مشتیه...
قیمتاشونم یکیه....
بازم معزرت میخوام از زحمت هام...:10:

سلام

هر دو مین از نظر کارایی یکی هستند ولی ترجیحا مین مد نظر خودتون خوبه...

2100=145.000
2310=225.000
2400=245.000
2500=255.000
2500k=265.000
این قیمت ها در بازار ممکنه حداکثر دو سه تومن بالا پایین باشه.میانگین رو در نظر گرفتم.

اگر قصد خرید 2500 رو دارید حتما با پسوند k بخرید یعنی 2500k که ضریب مالتی پلایرش برای اور باز هست و اختلاف قیمتش با 2500 فقط 10 تومنه که ارزش k بیشتره.

به نظر من از بین این پردازنده ها 2500k ارزش خرید بیشتری داره و دیگه تا مدت ها نیاز به تعویض پردازنده نیست.

Erfan.
28-10-2011, 10:50

اون هم گزینه خوبیه... چند مورد خرابی از سری P8 اسوس شنیده بودم، حالا نمیدونم از این مدل هم بوده یا نه... ولی در کل خوبه.

متاسفانه قیمت دقیق ندارم... ولی 2100 حدود 150 و بقیه بالای 200 هستند.

پیروز باشید.

hosseingrami
28-10-2011, 14:10
اون هم گزینه خوبیه... چند مورد خرابی از سری P8 اسوس شنیده بودم، حالا نمیدونم از این مدل هم بوده یا نه... ولی در کل خوبه.

متاسفانه قیمت دقیق ندارم... ولی 2100 حدود 150 و بقیه بالای 200 هستند.

پیروز باشید.

این خرابی سری پی8 چیه؟میشه توضیح بدی؟مین رو نخرم باز یه مشکل جدید داشته باشم؟؟
این مینی که خودم گفتی شرکتش یه کم ناشناخته نیست؟
این 2310 فرقش با 2300 چیه که دوستمون بالا گفتند؟

MAGIDIYUM
28-10-2011, 15:09
این 2310 فرقش با 2300 چیه که دوستمون بالا گفتند؟

تنها فرقشون ( یک دهم) فرکانس بیشتر در 2310 است که باعث شده در حالت توربو هم یک دهم فرکانس بیشتر باشه و همین طور نسبت باس به هسته که در 2310 از 28 به 29 ارتقا یافته .... این مدل جایگزین 2300 است و در واقع ریویژن جدید هست با همون قیمت 2300[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم لینک مقایسه:

hosseingrami
28-10-2011, 18:03
تنها فرقشون ( یک دهم) فرکانس بیشتر در 2310 است که باعث شده در حالت توربو هم یک دهم فرکانس بیشتر باشه و همین طور نسبت باس به هسته که در 2310 از 28 به 29 ارتقا یافته .... این مدل جایگزین 2300 است و در واقع ریویژن جدید هست با همون قیمت 2300[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم لینک مقایسه:

سلام خوب اینجوری که پس 2320 بهتره.نیست؟فرکانسشم به 3 گیگاهرتز رسیده...
قیمت نسبت به 2310 چه قدر فرق داره؟؟

---------- Post added at 06:03 PM ---------- Previous post was at 06:03 PM ----------

راستی الان اوضاع بازار چه جوره؟هم قیمت هم سری سندی بریچ که قرار بود بیاد و قیمت ها رو کاهش بده؟؟؟

MAGIDIYUM
28-10-2011, 22:13
2320 وارد بازار ایران نشده.....تمام محصولات اینتل برای ایران صادر نمیشه.....فقط یک سری محصولات بصرفه و جهانی هستند که میتونن در بازار رقابت کنن وارد میشن.حالا به صلاح دید وارد کننده ها 2310 مناسب بوده و جایگزین شده....شاید 2320 هم بیاد... بستگی داره بصرفه براشون یا نه.....من خودم اصلا انتظار واردات 2310 رو نداشتم و حالا اومده...
ولی در کل میگم تا 2390 هم اگه اینتل پردازنده تولید کنه باز هم ارزش خرید نداره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]( با وجود پردازنده ی قوی ی 2500K و اختلاف قیمت 40 تومنی) ......

برای خرید هم شما یه مقدار صبر کن تا این سریه بولدزر ای ام دی بیاد به بازار ایران....یه رقابتی صورت بگیره و قیمت پردازنده های اینتل یه تکانی بخوره و بعد از افت قیمت یک پردازنده ی 2500K تهیه کنید...

hosseingrami
28-10-2011, 22:39
2320 وارد بازار ایران نشده.....تمام محصولات اینتل برای ایران صادر نمیشه.....فقط یک سری محصولات بصرفه و جهانی هستند که میتونن در بازار رقابت کنن وارد میشن.حالا به صلاح دید وارد کننده ها 2310 مناسب بوده و جایگزین شده....شاید 2320 هم بیاد... بستگی داره بصرفه براشون یا نه.....من خودم اصلا انتظار واردات 2310 رو نداشتم و حالا اومده...
ولی در کل میگم تا 2390 هم اگه اینتل پردازنده تولید کنه باز هم ارزش خرید نداره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]( با وجود پردازنده ی قوی ی 2500K و اختلاف قیمت 40 تومنی) ......

برای خرید هم شما یه مقدار صبر کن تا این سریه بولدزر ای ام دی بیاد به بازار ایران....یه رقابتی صورت بگیره و قیمت پردازنده های اینتل یه تکانی بخوره و بعد از افت قیمت یک پردازنده ی 2500K تهیه کنید...

خوب بهتره تا کی صبر کنم؟
بعدش من مشکل پول هم دارم و زیاد شاید 2500کا و 2300 برام فرقی نکنه.برا همین فکر کنم همین 2310 قیمتش مناسب و کارایی خوبی داشته باشه برا من که اورکلاک نمیکنم یا گیرم که زد به سرم و این کارم کردم در حد حرفه ای نمیکنم همین مین p67 و سی پی یوی 2310 خوبه که اگه 2320 هم بیاد عالی تر میشه...
راستی یکی از دوستان گفت تا بیستم قیمتها شدیدا میاد پایین به خاطر ورود بولدوزر ای ام دی زقابت شدید میشه و قیمتا میاد پایین.درسته؟تا این موقع صبر کنم به نظرت یا برم تو کار فروش؟و خرید؟
مین های سری h نسبت به p جز موارد گفته شده(مجتمع و اورکلاک) مزیت دیگه ای که ندارند؟
بعد مینبردی نیست که سری z باشه و قیمتشم زیر 200 باشه؟(Z68)

Erfan.
28-10-2011, 23:34
این خرابی سری پی8 چیه؟میشه توضیح بدی؟مین رو نخرم باز یه مشکل جدید داشته باشم؟؟

دقیق یادم نیست... چند مورد دوستان با مینبرد های Asus فکر کنم P8P67 مشکل داشتن، یه سرچی کنید با نتیجه میرسید.

این مینی که خودم گفتی شرکتش یه کم ناشناخته نیست؟

ASRock؟؟؟ :18:

نه چرا ناشناخته باشه!

یکی از پرفروش ترین برند های دنیاست و بررسی هاش هم در سایت های معتبر موجوده...

alendark
29-10-2011, 01:06
سلام یه سوالی داشتم این گرافیک مجتمع وقتی که یه گرافیک مجرا داریم مثل این دوستمون 8800 دیگه به کار نمیاد یعنی تاثیری نداره پول الکی بخاطرش میدیم میشه به صورت همزمان هم از گرافیک سی پی یو و هم از گرافیک مجزا استفاده کرد ایا مینی هست که این قابلیتو داشته باشه

hosseingrami
30-10-2011, 19:46
دقیق یادم نیست... چند مورد دوستان با مینبرد های Asus فکر کنم P8P67 مشکل داشتن، یه سرچی کنید با نتیجه میرسید.

ASRock؟؟؟ :18:

نه چرا ناشناخته باشه!

یکی از پرفروش ترین برند های دنیاست و بررسی هاش هم در سایت های معتبر موجوده...

تو خود سایت هست؟؟؟؟

قبول دارم نسبت به ایسوز گفتم اخه تو شهر ما کمتر کسی از این مارک ها میخره...

---------- Post added at 07:46 PM ---------- Previous post was at 07:44 PM ----------

سلام یه سوالی داشتم این گرافیک مجتمع وقتی که یه گرافیک مجرا داریم مثل این دوستمون 8800 دیگه به کار نمیاد یعنی تاثیری نداره پول الکی بخاطرش میدیم میشه به صورت همزمان هم از گرافیک سی پی یو و هم از گرافیک مجزا استفاده کرد ایا مینی هست که این قابلیتو داشته باشه

استفاده با هم که نه ولی با سوییچ میشه استفاده کرد البته در مین های با چیپست z68

hosseingrami
01-11-2011, 13:48
سلام دوستان گلم بی زحمت ادامه بدین...
راستی مین اولم که که گفتم از گرانتی اومده مدل قیقش یادم نیست ولی ساپورت باس 1066 رو داره و سوکت 755 و پونزده تومنم خرجش شده حالا با این شرایط چند بفروشم خوبه؟؟

hosseingrami
11-11-2011, 23:56
سلام دوستان.من میخوام اگه پولام از دست نره بخرم ولی یک مدت شده که قیمت هارد کاذب رفته بالا یعنی قبلا هارد 1T USB3 رو میتونستم مثلا 150 بخرم ولی الان 500GB شده این قیمت.دلیلشم نمیدونم.
حالا میخوام بدونم این افزایش کاذب روی همین فقط هارده یا همه قطعاته؟؟
حالا اوضاع بازار چه جوره؟قیمتا چه جوری شدند؟
قیمت اینایی که میگم الان چند شده:
هارد 2ترا سرعت بالا
سی پی یوی 2310 core I5
پاور خوب در رنج قیمت 100 هزار.یه مدل بگین قیمتشم بگین
مین برد ایسوز P8P67 LE که قیمتش 170 بوده میخوام بدونم حالا چند شده.
یکی زحمتش رو بکشه یک دنیا ممنون میشم...

hosseingrami
14-11-2011, 06:21
سلام دوستان گل گلاب قدیما سریع تر و بیشتر توجه میکردین ها....