PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : داشتن کامپیوتر بدون آنتی ویروس

ashkan 261
16-10-2011, 15:16
سلام

من حدود 10 ساله که با کامپیوتر کار میکنم و از ابتدا شاهد بروزرسانی همه آنتیویروس ها بودم ، از مکافی و نورتون معروف تا الان که ایرانی ها هم اقدام به ارائه این سیستم ها میکنن ...

اما من هیچ وقت از آنتیویروس استفاده نکردم و هیچ وقت هم سیستمم ویروسی نشده ، البته شاید فکر کنید سیستم من ویروس داره اما خودم متوجه نمیشم ، اینطور ها هم نیست ، من هر از گاهی یک اسکن به عنوان تست میکنم اما هیچ ویروسی مشاهده نمیکنم مگر کرک ها و پچ ها که در واقع ویروس محسوب نمیشن

یک سری پیشنهاد میکنم که اگر اونها رو رعایت کنید هیچ وقت سیستمتون دچار ویروس نمیشه :

داشتن آنتیویروس خوب هست اما یک آنتیویروس اصل .
اگر امکان داشتن آنتیویروس اصل ندارید ، از این نوع سیستم استفاده نکنید یا حد اقل از ورژن های رایگان مانند AVAST FREE استفاده کنید . چرا که روی cpu و سایر سخت افزار های شما فشار زیادی رو وارد میکنه و سرعت سیستم شما کم خواهد شد .
تقریبا همه سایت ها از دیتاسنتر های آمریکا و اروپا استفاده میکنند ، در نتیجه سرور سایت دارای آنتیویروس است و شما نمیتوانید ادعا کنید که از یک سایت ویروس وارد کامپیوتر شما شده .
ایمیل ها دارای انتیویروس هستند پس از بابت ایمیل هایی که به دستتان میرسد آسوده خاطر باشید .
وقتی وارد سایت مهمی برای درج پسورد میشوید حتما به ادرس سایت توجه کنید ، ممکن است کسی به طور مثال سایتی به نام yohoo.com را به شما معرفی کند و شما پسورد یاهو را در ان وارد کنید که این کار موجب هگ شدن پسورد شما خواهد شد . توجه کنید که حتما ادرس یاست yahoo.com باشد .
اگر ادعا میکنید یک سایت ویروسی هست ، باید بدانید این سایت براحتی هگ خواهد شد ، چرا که نداشتن سیستم امنیتی در یک سایت امنیت خود سایت را نیز تحت شعاع قرار میدهد ، و مدیر سایت مجبور است که از فایروال و آنتیویروس استفاده نماید در نتیجه تمامی ویروس ها از بین خواهند رفت و سایت پاک خواهد بود
اگر مورد 4 و 5 برای شما مجهول هست ، باید دقت کنید که از سایت های معتبر دانلود کنید و سراق سایت های پورنو نروید . چند سایت معتبر که تمام نرم افزار های موجود در دنیا در ان ها موجود است softpedia.com , filehippo.com , download.cnet.com , brothersoft.com
هرگر از طریق مسنجر یا افراد غریبه یا حتی دوستانتان فایل های مشکوک دریافت نکنید ، فایل های عکس دارای فرمت های jpg , gif ,png , bmp و موزیک ها و ویدئو ها هم دارای فرمت های mp3, mpg , wmv و ... هستند ، اگر عکس یا فیلمی با فرمت های exe , reg , mpv و سایر فرمت های مشکوک مشاهده کردید هرگز انها ها را قبول نکنید .
( فرمت هر فایلی که در مسینجر برای شما فرستاده میشود در اخر نام ان وجود دارد برای مثا عکسی با نام image به صورت image.jpg ارسال میوشد پس اگر دیدید فرمت عکس مانند image.exe بود ، هرگز آن را دریافت نکنید )

تا اینجا مطمئن باشید که از اینترنت ویروس وارد کامپیوتر شما نخواهد شد و به هیچ وجه پسورد یا سیستم شما هگ نخواهد شد .

ورود ویروس از کارت های حافضه و فلش
ورود ویروس از داخل ورودی موبایل
ورود ویروس از cd و dvd
ورود ویروس از سایر پورت ها

این چهار مورد به ندرت پیش خواهد امد ، اما شما برای پیشگیری از آن میتوانید از آنتیویروس های پرتابل ( نسخه بدون نیاز به نصب ) استفاده کنید تا از پاکسازی ویروس ها آسوده خاطر باشید .

خودتان انتیویروس سیستم خودتان باشید و با هوش و درایت از ورود ویروس ها جلوگیری کنید .
با این اوصاف مطمئن باشید که بدون داشتن آنتیویروس ، کامپیوتری امن خواهید داشت و سرعت کامپیوترتان بسیار بالاتر خواهد بود ، فایروال ویندوز به قدری قدرت مند هست که شما را از حملات هکری در امان نگه دارد .

نویسنده: اشکان مهین فلاح