PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید هارد WD Black یا WD Green

David.Jn
15-10-2011, 14:47
دوستان من یکم سردرگم شدم برای این دو مدل

اینجور که میگن هارد گرین وسترن برای بک آپ گیری استفاده میشه و به خاطر همین خاموش روشن زیادی داره
ولی هارد بلک رو میشه به عنوان هارد اصلی سیستم استفاده کرد
ولی به طبع همین ویژگی قیمت بالاتری هم داره (بلک وسترن)

من الان یه هارد رو سیستم دارم که میخوام از اون هارد به عنوان هارد اصلی استفاده کنم. سوالم اینه که میتونم هارد گرین رو هم در کنار همین هارد داشته باشم
منظورم اینه که ویندوز روی هارد قبلی نصب باشه و از این هارد جدید هم به عنوان دو درایو اضافی استفاده کنم.
یا اینکه بهتره بعد از بک آپ گیری هارد جدا بشه و ازش استفاده نشه
چون امکان داره من رو این هارد(هارد گرین) فیلم بریزم و بخوام فیلم تماشا کنم اینجوری این خاموش روشن شدن وقفه ای، مشکلی برای هارد و سرعت کامپیوتر ایجاد نمیکنه؟؟؟؟

یه خواهش دیگه هم دارم که قیمت روز هارد گرین رو هم بهم بدید
البته قیمت هارد بلک رو یکی از دوستان داد که گفتن 115 هست

David.Jn
15-10-2011, 20:39
من مخالف دو تا پشت سر هم هستم ولی فردا دارم میرم بخرم و هنوز سردرگمم
کسی نیست به ما مشاوره بده

noisymind
15-10-2011, 21:07
خیر هیچ مشکلی نداره. اگه هارد اصلیتون سرعتش بالاست روش ویندوز نصب کنید و گرین رو بذارید برای آرشیو.
خاموش و روشن شدن دیگه چه صیغه ای هست؟ این هارد به طور هوشمند موقعی که ازش استفاده نشه خوابش میبره ( تا عمر هارد بره بالا و همینطور امنیت حفظ طلاعات بالاتر بره ) ولی وقتی دارین فیلم میبینید یا در حال کپی و ... که خاموش نمیشه! فقط ممکنه بعد یک ساعت که خواستین روش چیزی کپی کنید اول کمی مکث داشته باشه و از این نظر با هاردهای دیگه که همیشه آماده به کار هستند فرق داره.
نگفتین چند ترا ولی یک تراش حدود 65 -70 باید باشه.
احتیاجی به جدا شدن هم نیست چون اگه قرار هست جدا بشه که بهتره هارد اکسترنال همین وسترن رو بگیرین که البته ا تراش 100 تومان هست.

David.Jn
15-10-2011, 23:02
خیر هیچ مشکلی نداره. اگه هارد اصلیتون سرعتش بالاست روش ویندوز نصب کنید و گرین رو بذارید برای آرشیو.
خاموش و روشن شدن دیگه چه صیغه ای هست؟ این هارد به طور هوشمند موقعی که ازش استفاده نشه خوابش میبره ( تا عمر هارد بره بالا و همینطور امنیت حفظ طلاعات بالاتر بره ) ولی وقتی دارین فیلم میبینید یا در حال کپی و ... که خاموش نمیشه! فقط ممکنه بعد یک ساعت که خواستین روش چیزی کپی کنید اول کمی مکث داشته باشه و از این نظر با هاردهای دیگه که همیشه آماده به کار هستند فرق داره.
نگفتین چند ترا ولی یک تراش حدود 65 -70 باید باشه.
احتیاجی به جدا شدن هم نیست چون اگه قرار هست جدا بشه که بهتره هارد اکسترنال همین وسترن رو بگیرین که البته ا تراش 100 تومان هست.
اوکی پس میتونم به عنوان دو درایو برای دانلود و بک آپ ازش استفاده کنم
در مورد خاموش روشن شدنش من یه سرچی تو نت زدم و یه مطالبی بود که میگفت این خاموش روشن شدن هاش باعث میشه عمر هارد کم بشه
پس در اینصورت بهتره به عنوان هارد اصلی ازش استفاده نشه و به عنوان هارد بک آپ رو سیستم باشه

قیمت 1.5 ترا هم دارید؟

noisymind
16-10-2011, 21:06
خیر قیمت ندارم. من نمیدونم چی گفتن اونجا ولی کلا تمام اعتبار و محبوبیت سری گرین به خاطر امنیت و بی صدا بودن و کم مصرف بودن اون و عمرش هست. شاید با این قیمت یا کمتر بتونید سیگیت بگیرید که سرعتش واقعا بیشتر هست و به همون ترتیب استهلاکشم بیشتره . ولی خب شاید برای خیلی از بچه های اینجا که همش هر روز دارن تست سرعت هاردشون رو میذارند و فقط براشون سرعت ملاک هست این خصوصیات گرین کارایی نداشته باشه.

David.Jn
16-10-2011, 22:17
خیر قیمت ندارم. من نمیدونم چی گفتن اونجا ولی کلا تمام اعتبار و محبوبیت سری گرین به خاطر امنیت و بی صدا بودن و کم مصرف بودن اون و عمرش هست. شاید با این قیمت یا کمتر بتونید سیگیت بگیرید که سرعتش واقعا بیشتر هست و به همون ترتیب استهلاکشم بیشتره . ولی خب شاید برای خیلی از بچه های اینجا که همش هر روز دارن تست سرعت هاردشون رو میذارند و فقط براشون سرعت ملاک هست این خصوصیات گرین کارایی نداشته باشه.
ممنون
من امروز رفتم بازار خریدم
گرین 1.5 تو بازار نبود یا من پیدا نکردم ولی قیمت 1 ترابایت گرین 69 بود و 2ترا گارانتی آواژنگ 107
یدونه 2ترا گرین با گارانتی آواژنگ خردیم

noisymind
16-10-2011, 23:40
مبارک باشه. پس یعنی قیمت 2 ترا گرین از 1بلک هم ارزونتره!
قیمت جدید بلک رو نگرفتین؟

David.Jn
17-10-2011, 01:35
البته گارنتی سازگار 3 تومن گرونتره یعنی 110

1ترا بلک رو پرسیدم 115 بود

fahrood
22-10-2011, 11:07
matalebe ba madraki ra lotfan sabt konid