PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه نرم افزار میخوام که محتویات یه فولدر رو (توی یه لیست) به صورت کامل نشون بده.

reza,n
13-10-2011, 15:08
با سلام:
دوستان من یه تعداد زیادی فولدر دارم که بعضیهاشون از روی فایل سورسشون ناقص کپی شده و یه سری فایلهای داخلش کپی نشدند. وقتی کلیک راست میکنم و فولدرها رو بر اساس view details مرتب میکنم خب همونطور که میدونید view details ویندوز اطلاعات کاملی از فولدر نمیده و من دقیقا" نمیدونم داخل این فولدر چی هست و آیا مثلا" سه تا فایلی که باید کپی شده باشه وجود داره یا نه و بنابراین مجبورم که فولدرها رو یکی یکی باز کنم و داخلشون رو چک کنم. حالا میخواستم بپرسم آیا نرم افزاری هست که اطلاعات بیشتری رو نشون بده و لیستی رو که به آدم میده با اطلاعات کاملتری باشه؟ و یا برنامه ای که لااقل گزینه ای به کلیک راست موس اضافه کنه که وقتی موس رو روی فولدر مربوطه نگه میداری اطلاعات کاملی به آدم نشون بده و یا یه برنامه ای توی این مایه ها. اگه اینطوری ممنون میشم راهنمایی کنید. البته نمیدونم تونستم خواسته ام رو درست مطرح کنم یا نه! به هر حال ببخشید.

ممنونم
رضا

Masоud
14-10-2011, 00:58
سلام

3 نرم افزار بهتون پیشنهاد میشه :

Karen’s Power Tool

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Directory List & Print

JR Directory Printer

--------------------

2 روش دستی هم داره که اگر مایل بودین سر فرصت توضیح خواهم داد (یکی استفاده از cmd و دیگری اضافه کردن گزینه به کلیک راست)

موفق باشید :40:

reza,n
14-10-2011, 12:38
دوست عزیزم بسار ممنون از توضیحاتتون. ممنون میشم گزینه "اضافه کردن گزینه به کلیک راست" رو توضیح بدید

Masоud
14-10-2011, 13:33
سلام

2 روش دستی :

در Run عبارت cmd رو باز کنید تا پنجره ی Command Prompt باز بشه.

سپس به پوشه ی مورد نظر رفته و دستور dir > print.txt رو اجرا کنید. بطور مثال برای گرفتن لیست فایل ها در درایو D به روش زیر عمل میکنیم :
D:\> dir > print.txt

با اینکار یکی فایل متنی به نام print در درایو D ایجاد خواهد شد که حاوی لیست و مشخصات تمامی فایل ها و فولدرهای حاوی آن است.

-------------------------------

اضافه کردن منو به کلیک راست

یکی از 2 فایل Printdir و Printdir+Print ضمیمه شده رو در پوشه ی Windows کپی کنید.

توضیح : فایل اول فقط لیست فایل ها و پوشه ها رو میگیره و بهتون نشون میده.
اما فایل دوم همراه با نشون دادن لیست ، اون رو هم برای پرینتر می فرسته تا پرینت بشه.

(پیشنهاد میشه اولی رو کپی کنید)

سپس به Folder Options رفته و سربرگ File Types روی Folder کلیک کنید و دکمه ی Advanced رو کلیک کنید.

روی دکمه New کلیک کنید و در پنجره ی بعدی در قسمت Action عبارت زیر رو وارد کنید :

Print Directory Listing

در قسمت Application used to perform action هم عبارت زیر رو وارد کنید :

Printdir.bat

سپس تمامی صفحات رو OK کنید. خواهید دید که وقتی روی پوشه یا درایو کلیک راست میکنید گزینه Print Directory Listing نمایان خواهد شد.

یکی از 2 فایل ضمیمه شده رو در پوشه ی Windows کپی کنید.

توضیح : فایل اول فقط لیست فایل ها و پوشه ها رو میگیره و بهتون نشون میده.
اما فایل دوم همراه با نشون دادن لیست ، اون رو هم برای پرینتر می فرسته تا پرینت بشه.

(پیشنهاد میشه اولی رو کپی کنید)

سپس فایل PrintDirectoryListing که ضمیمه شده رو از حالت زیپ خارج کنید و محتواشو که یک فایل reg هست رو اجرا کنید و سپس سیستم رو Restart کنید.

خواهید دید که وقتی روی پوشه یا درایو کلیک راست میکنید گزینه ی Print Directory Listing نمایان خواهد شد.

Kurosh
14-10-2011, 13:57
مسعود جان چرا مردمو اغفال می‌کنی آخه :دیاول وعده وعید دادی که حجم رو هم پرینت می‌گیره، ما هم با همین شعارهای تبلیغاتی تو گول خوردیم و کاری که گفتی رو کردیم :دی ولی همش وعده‌های توخالی و پوچ بود :دی
این که همون Dir خودمونه :دی
فولدر سایزها مهمه :دی
راهی چیزی نداری واسش ؟! :دی (البته یه چیزی بود به detail view گزینه‌ی Folder Size اضافه می‌کرد، اما اصلاً خوب کار نمی‌کرد)

Masоud
14-10-2011, 14:41
مسعود جان چرا مردمو اغفال می‌کنی آخه :دیاول وعده وعید دادی که حجم رو هم پرینت می‌گیره، ما هم با همین شعارهای تبلیغاتی تو گول خوردیم و کاری که گفتی رو کردیم :دی ولی همش وعده‌های توخالی و پوچ بود :دی
این که همون Dir خودمونه :دی
فولدر سایزها مهمه :دی
راهی چیزی نداری واسش ؟! :دی (البته یه چیزی بود به detail view گزینه‌ی Folder Size اضافه می‌کرد، اما اصلاً خوب کار نمی‌کرد)
سلام کوروش جان

آره خب همون dir هستش ولی خیلی ساده تر و سریعتر.

حجم رو هم پرینت میگیره منتها حجم کل فایل های درون اون پوشه بهمراه تعداد پوشه و فایل ها.

اگه میخوای بصورت حرفه ای تر عمل کنی میتونی از 3 نرم افزار بالا که قرار دادم میتونی استفاده کنی :11: