PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لطفا منو راهنمایی کنید

nilofar69
11-10-2011, 21:38
سلام
پیشاپیش از پاسخ هاتون سپاسگذارم.

من میخوام حدودا 10 تا pc که توی یه ساختمون دو طبقه قرار دارن و توی اتاق های مختلف از طریق یه منبع اینترنتی به اینترنت متصل بشن.دو تا راه مد نظرم هست.که
1- با خط adsl و اتصال به access point و خریدن 10کارت شبکه بی سیم برای کامپیوترها این امکانو فراهم کنم

2-یک مودم وایمکس بگیرم به همراه 10کارت شبکه ی بی سیم برای کامپیوترها که از این راه وصل بشن

حالا چند تا سوال دارم
1-کدوم به صرفه تر هست؟از لحاظ قیمت،سرعت و هر مورد دیگه
2-اگر از روش اول استفاده کنم و بخوام توسط Ip وارد تنظیمات access point بشم باید آی پی adsl ثابت باشه؟

کلا این دو روش به غیر از نصب مودم و شناسوندن access point به سیستم به برنامه ی خاصی برای مدیریت احتیاج داره؟

من بسیار آماتورم!!!!!!!!!!!!!:41:
ولی هیچ فرصتی رو برای کسب تجربه از دست نمیدم:27:

مشکل این جاست که من تنظیمات access point رو هم بلد نیستم.ولی یاد می گیرم
آموزشش هست؟

Amir Varasteh
12-10-2011, 00:09
سلام.

اولا بابت اعتماد به نفس تبریک.

من راه اول رو پیشنهاد میکنم. چون اولا وایمکس کلا گرونتره از ADSL و دوم اینکه وایمکس پایداری ADSL رو هم نداره.

بنابراین خرید یک اکسس پوینت یا مودم وایرلس به همراه کارت شبکه وایرلس برای تک تک سیستمها به نظرم به صرفه تره.

کارت شبکه وایرلس 10 15 تومنه. اکسس پوینت یا مودم وایرلس هم 70 80.

موفق باشی.

nilofar69
15-10-2011, 11:58
کسی نیست بیشتر منو راهنمایی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

joe_satriani
15-10-2011, 19:18
با سلام
در ادامه ی تایید صبحت های دوستمون Amir Varasteh ، شما بعد از اینکه مودم وایرلس رو خریدی میتونی به راحتی تنظیمش کنی.
کاره زیادی نداره.
وقتی adsl بگیری بهت یه یوزر و پسورد میده که اون رو کافیه توی مودم وارد کنی و به اینترنت وصل شی.
بعد مودم رو در مرکز کامپیوترها باید گذاشت که همه ی کامپیوترها دسترسی به اینترنت به صورت بیسیم واسشون محیا باشه.
سپس کارت شبکه های وایرلس رو به سیستم معرفی و بعد سرچ میکنید و متصل میشید.
** تنظیمات مودم وایرلس رو میتونید بعد از اینکه راه اندازی شد درخواست بدید تا ادامه داده بشه.

موفق باشید.