PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کارت گرافیک asus en7200gs

mrezam1366
09-10-2011, 11:52
باسلام

یه کارت گرافیک asus دارم که قبل از نصب وراه اندازی driver ش روی سیستم جواب میده ولی بعد از اینکه سی دیش رو روی کامپیوترم نصب میکنم روی صفحه ای که برای لودینگ ویندز xp ی خطهای عمودی میندازه بعدشم که کلا تصویر نشون نمیده
مشکل تنها مربوط به کارت گرافیک مشه ، میخواستم بدونم میشه از نظر سخت افزاری کارت گرافیک رو تعمیر کرد و اینکه مشکلش چیپ اصلیش یا اینکه میتونه یکی از قطعات دیگه روی بردش خراب شده باشه

Hamed DC
09-10-2011, 22:42
سلام
با آخرین درایو هم تست کردین؟؟؟

EXTREME
10-10-2011, 00:25
شما باید اول از همه با یک مانیتور و کابل دیتا دیگه کیس رو چک کنید
درست نشد مشکل یا از گرافیک هست یا اسلات گرافیک که گرافیک باید روی یه سیستم دیگه چک بشه اگه گرافیک این مشکل رو داشته باشه قابل تعمیر هست
همچنین وقتی اینطور میشه برین تو safe mode درایور رو پاک کنید ببینید میتونید وارد ویندوز بشین
وقتی وارد شدین آخرین ورژن درایور گرافیک رو نصب کنید و فرکانس مانیتور رو کم کنید و درایو رمانیتور رو م نصب کنید ببینید بعد از ریست دوباره جطور میشه

mrezam1366
10-10-2011, 12:39
شما باید اول از همه با یک مانیتور و کابل دیتا دیگه کیس رو چک کنید
درست نشد مشکل یا از گرافیک هست یا اسلات گرافیک که گرافیک باید روی یه سیستم دیگه چک بشه اگه گرافیک این مشکل رو داشته باشه قابل تعمیر هست
همچنین وقتی اینطور میشه برین تو safe mode درایور رو پاک کنید ببینید میتونید وارد ویندوز بشین
وقتی وارد شدین آخرین ورژن درایور گرافیک رو نصب کنید و فرکانس مانیتور رو کم کنید و درایو رمانیتور رو م نصب کنید ببینید بعد از ریست دوباره جطور میشه
یه مشکلی که دارم نمیدونم کدوم ورژن رو باید دانلود کنم روی برد گرافیک هم هر چقدر نگا میکنم ورژنش رو نمیبینم میشه در این مورد هم راهنمایی کنید ممنون میشم

EXTREME
10-10-2011, 18:49
برید سایت انویدیا درایور سری 7 رو دانلود کنید آخرین ورژن
معماری تو درایور مهمه که معماری سری 7 هست و کافیه رو گرافیک نصب میشه

H.Operator
10-10-2011, 19:11
مشکل تنها مربوط به کارت گرافیک مشه ، میخواستم بدونم میشه از نظر سخت افزاری کارت گرافیک رو تعمیر کرد و اینکه مشکلش چیپ اصلیش یا اینکه میتونه یکی از قطعات دیگه روی بردش خراب شده باشه درود
ظاهر شدن خطوط عمودی هنگام بوت نشون دهنده مشکل کارت گرافیکه که بهش میگن قلع مردگی یا لحیم سرد :

منظور از قلع مردگی اینه که قطعه ای که به قلع وصله در ظاهر وصله و باطناً قطع شده که با ریهات کردن (حرارت دادن) این مشکل برطرف میشه(گاهی هم اصطالح لحیم سرد میگن).به زبان ساده تر اون قلع که برای لحیم کاری استفاده شده رسانایی خودش و از دست میده و به نوعی سگنالی بین چیپ و دیگر اجزای برد رد و بدل نمیشه که با حرارت دادن درست میشن.
این مشکل به دلیل حرارت بالا بیشتر توی کارت گرافیکها اتفاق میفته که دماشون بالا میره اونم کارتهای قدیمی مثل جیفورسهی سری 6-7-8-9 و گاهی هم سری 200.علت این امر حرارت بسیاز زیاد این کارت هست که به مرور زمان باعث قلع مردگی و قطع ارتباط بین پین های جیپیو با pcb میشود شما میتونید کارتون بدید براتون ریوال کنند (تعمییر کار های زیادی تو تهران هستند که با 30-40تومن کارت براتون ریوال میکنند).

پـ نـ :
قدیمها این کارتها را توی فر میداشتن تا لحیمشان آب بشه و دوباره سفت بشه مشکل از تکنولوژی تصب سطحی که توی این کارتها بکار میرفت که اون اولها روش بکار رفته برای حرارت زیاد که این کارتهای گرافیک داشتن زیاد مناسب نبود اینم یک مقاله در مورد پختن کارت البته این کاررا در صورتی انجام بدید که کارت گارانتی نداره.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mrezam1366
11-10-2011, 15:15
حالا اگه من کارت گرافیک رو توی فر بزارم کارت گرافیکم ردیف میشه بعد دمای فر رو روی چتد درجه باید بزارم

H.Operator
11-10-2011, 17:39
حالا اگه من کارت گرافیک رو توی فر بزارم کارت گرافیکم ردیف میشه بعد دمای فر رو روی چتد درجه باید بزارم
شما میتونی بدی واست این کارو انجام بدن با هزینه ای حدود 18-20 تومن اگر هم که نه مایلی خودت انجام بدی باید آگاه باشی که این کار ریسک داره و ممکنه دیگه کارتت کار نکنه هر چند که الان هم کار نمی کنه به نوعی.
تاپیک زیر رو مطالعه کن :

mrezam1366
12-10-2011, 00:40
میخوام این کارو انجام بدم به نظر کار جالبی میاد .
یا کارت نابود میشه یا اینکه نمیتونه از این بدتر بشه
شما که خودتون این رو انجام دادین دور کارت فوم آلمینیوم پیچیده بودین یا اینکه نمیخواد ؟
10 دقیقه هم برای این کار کافیه دیگه؟

H.Operator
12-10-2011, 09:10
آره جالبه :46:
بله 10 دقیقه کافیه واسه این کار .