PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قاط زدن رنگ

khelane
08-10-2011, 17:35
سلام
من یه ال سی دی ویرا دارم الان یه مدتی هست رنگ قاطی میشه وقطی دست به پشت کابل وی جی ای واقع در پشت ال سی دی میزنم درست میشد الان دیگه کلا خرابه
سوکتس وی جی ای همون ابیه رو زدم و دوباره یکی دیگه اوردم درست نشد میگفتن از فلت هست کابل فلت رو هم درست کردم ولی الان صحفه کلا سفیده و لی قبلا ویدوز رو نشون میداد یا سبز بود یا ابی و کلا در رنگهای متنوع
مشکل از چیه
با سپاس

EXTREME
08-10-2011, 23:50
این مشکل بیشتر از کابل دیتا هست
علت بعدی میتونه مشکل از مانیتور باشه
علت بعدی از خرابی گرافیک اسلات گرافیک و دمای بالای گرافیک هست

mrezam1366
09-10-2011, 12:01
مشکل از کابله یا اینکه کابل به درستی توی سوکت قرار نگرفته

khelane
10-10-2011, 14:45
مشکل از گرافیک نیست چون رو دو سیستم مانیتور رو چک کردم مشکل از مانیتور هست
کابل فلت ش سه تا پیسن یا هر چی بهش میگن سوخته بود نمیدونم از کجا گیرش بیارم جای رو میشناسید شمارشو بدید زنگ بزنم برام بفرستند با سپاس
راستی یکی میگفت از سوکت هاست و شاید قلع مدگی باشه
اصلا قلع مردگی یعنی چی
با سپاس از راهنمایاتون

H.Operator
10-10-2011, 18:15
راستی یکی میگفت از سوکت هاست و شاید قلع مدگی باشه
اصلا قلع مردگی یعنی چی
درود
منظور از قلع مردگی اینه که قطعه ای که به قلع وصله در ظاهر وصله و باطناً قطع شده که با ریهات کردن (حرارت دادن) این مشکل برطرف میشه(گاهی هم اصطالح لحیم سرد میگن).به زبان ساده تر اون قلع که برای لحیم کاری استفاده شده رسانایی خودش و از دست میده و به نوعی سگنالی بین چیپ و دیگر اجزای برد رد و بدل نمیشه که با حرارت دادن درست میشن.
البته این مشکل به دلیل حرارت بالا بیشتر توی کارت گرافیکها اتفاق میفته که دماشون بالا میره اونم کارتهای قدیمی مثل جیفورس 8800.

khelane
11-10-2011, 10:14
گرافیکم gts 240 1 gig ddr3 سهت پارسال به همراه یه سی پی یو خرید امسال حدود دو ماه پیش اینجوری بود و مدتی درست شد برادرم بازش کرد و یه زره کاغذ رو گذاشت منار فک کنم فلت بود درست شد و الان بعد از این دوماه بازم ایجوری برادرم الان خونه نیست واسه همین مشکل دارم شهرمون هم یه تعمیرکارخوب نداره فقط یه خاله زاده داره که وارده تو این کارا
ضمنا سیستمم صبح تا شب یعنی روزی حدود 10 تا 15 ساعت باهاش کار میشه مشکل از این نبوده..؟؟؟

TRACX
11-10-2011, 10:17
مشکل از کابله.اتصالی داشته و امکان داره مانیتورتون سوخته باشه