PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : معرفی و تجربیات رانندگی با انواع خودروها ( با شرح کامل )

Pourya-pc
08-10-2011, 15:41
با سلام به همه ی دوستان عزیز،امید است که همه شاد و سرحال به زندگی ادامه دهید ...

من در سفری که به منطقه آزاد اروند داشتم با توجه به دوستانی که در منطقه آزاد داشتم ( بنگاه دار و غیره ... ) قصد تست و تجربه رانندگی با ماشین های منطقه آزاد اروند رو داشتم و خب سوار ماشین هایی که میخواستم شدم اما خیلی ها هم نشد که سوار بشم یا اونجور که میخواستم تست کنم ( به دلیل وجود صاحب ماشین ) و فیلم برداری و عکاسی هنگام تست هم بنا به دلایل خاص نشد که انجام بدم . اما تجربه رانندگی با چند خودرو رو به صورت تک تک در اینجا در خدمتتون میزارم . امیدوارم لذت ببرید .

اولین خودروی مورد تست و بحث آزرا 2012 هست که به سفارش محمد جان (mohammad sky star ) حسابی این خودرو رو بالا پایین کردم و یه دوری هم باهاش زدم که در ادامه خواهید دید.

نام خودرو : آزرا

مدل 2012

شرکت سازنده : هیوندای

کلاس خودرو : سدان 4 درب لوکس

حجم موتور 3000 سی سی
حجم باک : 80 لیتر

سقف سرعت 265 کیلومتر

قدرت : 250 اسب بخار – شتاب صفر تا 100 حدود 8 ثانیه – مصرف سوخت ترکیبی حدود 10 لیتر در هر 100 کیلومتر

قیمت با آخرین آپشن های روز دنیا 34.000 دلار ( ایالات متحده آمریکا ) - قیمت در منطقه آزاد اروند 42 ملیون تومان !!!!!

البته مدل 2400 سی سی هم داره که دقیقا موتور سوناتا YF هست و برخلاف کم حجم بودن این موتور شتاب و سرعت و مصرف عالی داره که بعدا درموردش صحبت میکنم .
در ابتدا وقتی از روبه رو به آزرای جدید نگاه میکنیم در یک نگاه سوناتا YF رو میبینیم اما وقتی باز هم دقت میکنیم متوجه ترکیبی از سوناتا و جنسیس میشیم . این یعنی دقیقا جایگاهی که هیوندای برای آزرا در نظر گرفته . خودرویی بین سوناتا و جنسیس .
باید قبول داشت از روبه رو چهره ی آنچنان جذابی نداره اما این کاملا سلیقه ایی هست .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

جلو پنجره های جذاب و سنتی هیوندای آزرا 2012

قیمت این خودرو به دلیل نایاب بودن شاید !!! خیلی به نسبت قیمت کارخانه گران تر هست . اما در نهایت 42 ملیون تومان برای این خودرو قیمتی کاملا رویایی هست . ( بعد از تولید انبوه و ورود به بازار جهانی قیمت تا 38 ملیون کاهش پیدا خواهد کرد و مدل های کم آپشن تر هم ارزان تر خواهند بود . همینطور مدل 2400 سی سی چیزی حدود 32 ملیون تومان پای شما آب خواهد خورد منتها فقط برای منطقه آزاد:41:
و چه غم انگیز است ...

خط و خطوط روی بدنه کاملا به سوناتا شباهت دارد . اصلا از بقل تفاوتی رو بین این رو خودرو احساس نمیکنید ( همونطور که در مدل های قبلی هم به همین صورت بود ) البته آزرا کمی بزرگتر و کشیده تر هست . سقف این خودرو هم پانوراما و تمام شیشه هست .

چراغ های عقب این خودرو بی نهایت زیبا و جذاب طراحی شدن . الهام گرفته از مدل قبلی آزرا و البته کمی کپی از آستون مارتین DBS !!!
شاید تعجب کنید ولی چراغ های عقب آزرا 2012 توی شب بدن شک به شما میگوید من آستون مارتین هستم . نوع روشن شدن چراغ ها و بالا بودن به نسبت صندوق عقب کپی آستون هست و در روز هم از فاصله 20 متری شما را به اشتباه میاندازد که من آستون هستم نه هیوندای !
واقعا زیباست . رنگ چراغ های ال ای دی عقب قرمز (مثل سوناتا) و به حالت لوله ایی کشیده شده . درست مثل سوناتا ولی کپی آستون . ( به سفیدی داخل چراغ ها دقت کنید )

نوبت به داخل خودرو میرسه . این قسمت واقعا پر هیجان هست . وقتی درب خودرو رو باز میکنید حیرت زده میشوید !!! حتی با یک نگاه متوجه هماهنگی فوق العاده ، زیبایی و کیفیت بینظیر آزرا میشید . کیفیتی که اصلا با مدل های قبلی قابل قیاس نیست . ادوات داخلی با اوج ظرافت و زیبایی طراحی شدن . باید یه خسته نباشید به این خودرو ساز کره ایی گفت . با چه سرعتی پیشرفت کرد و به اینجا رسید .
من از نظر رتبه کیفیتی با لکسوس مقایسش میکنم . اگر از لکسوس با کیفیت تر نباشه قطعا کمتر هم نیست .
هماهنگی و زیبایی داخلی بی نظیره .

درب سمت شاگرد :

داشبورد :

زیبایی منحصر به فرد داشبورد با تزیین نوار کرومی و آلومنیومی ( با مدل قبلی آزرا مقایسه کنید ، هیچ وجه اشتراکی نیست ! )

فرمان و مخلفات :

درب سمت راننده ( علامت صندلی گرمکن و سرد کن و ماساژور پشت کمر )

دنده :

کنسول وسط :

درب عقب آزرا 2012

فضای سرنشینان عقب : ( واقعا جادار و عالی هست . از سوناتا حدود 10 سانت فضای بیشتری داره .

ایجاد ایرکندیشن عقب :

درب عقب :

درب عقب دارای آفتاب گیر داخلی :

نمای زیبا از سقف فرم خورده آزرا 2012

فضای صندوق عقب :

رانندگی با آزرا 2012 ...

آزرا 2012 بسیار خودروی دوست داشتنی هست . وقتی وارد فضای کابین میشوید راحتی و آرامش کامل را احساس خواهید کرد .

بعد از روشن کردن ماشین و تنظم کردن سیستم ارکندیشن شروع به حرکت میکنم . با سرعت 40 کیلومتر و دنده 2 هیچ صدایی از موتور نمیاد . روی دست انداز ها کمی خشک عمل میکنه ( توی همین سرعت ) کمی بیشتر گاز میدم سرعت روی 60 میره و منتظر دنده 3 هستم ولی نه ! 70 که میرسم ماشین میره دنده 3 و پام رو تا آخر روی گاز فشار میدم ! صدای موتور بلند میشه و شتاب بینظیره. سرعتم رو به 140 میرسونم احساس میکنم با 40 کیلومتر داره میره . روی دست اندازه ها خیلی خشکه و اصلا به قیافش نمیاد ! شاید چون نو هست اینطوره !

با دور موتور 5 اصلا صدایی از موتور نمیاد . البته شیشه ها بالا بودن . ترمز میکنم ، عالیه . موقع ترمز احساس کردم عقب ماشین کامل خوابید ، مثل اینکه یکی از پشت ماشین رو بگیره . واقعا عملکرد ترمز عالی بود . احساس امنیت به آدم میده .
دوباره راه افتادم اینبار با شتاب پام رو تا ته گذاشتم روی گازه . بدون بکس و باد شتاب گرفت ولی اونطوری که فکر میکردم نه ! شتاب اولیه جالب نبود !کمی مکث داره و از حداکثر توان مونور استفاده نمیکنه . ولی خوب بود . حدود 12 ثانیه به 100 رسیدم البته یک بار بیشتر تست نکردم چون ماشین نو بود نمیشد .
توی پیچ نشد ماشین رو تست کنم ولی با 110 تا یک پیچ متوسط رو مثل آب خوردن رد کردم یعنی خیلی عالی. توی مورد هندلینگ تا ماشین توی گردنه نیافته نمیشه نظری داد اما ماشین کاملا قرص و راحت میپیچه و فکر میکنم از 100 امتیاز هندلینگ به راحتی 80 امتیاز رو بگیره .
دقایقی بعد ماشین به خونش برگشت و منم همینطور .

Pourya-pc
08-10-2011, 15:51
یک ویدیو کوتاه هم دارم که تا شب آپ میکنم دراختیارتون میزارم .
فکر میکنم یکی از خودروهای بسیار موفق وارداتی کشور بشه اما با قیمت بالاش بعید هست رکورد سوناتا رو بزنه .

Pourya-pc
08-10-2011, 17:51
خودروی بعدی برای معرفی کیا کادنزا هست . خودروی جدید که تا یک ماه دیگه آسفالت جاده های ایران رو زیر پا خواهد گذاشت .

mohamad skystar
08-10-2011, 18:06
سلام خدمت شما پوریا جان دوست عزیز.
ممنون از این آزمایش کامل-جامع و مفصل.
امیدوارم خودروهای بعدی رو هم که میزاری به همین شکل توضیح بدی تا تمام دوستان و کاربران بتونن استفاده کنن.
تشکر ویژه بابت وقتی که برای عکس برداری و فیلمبرداری از این ماشین ها گذاشتی.
امیدوارم تاپیکت همیشه آپدیت و پربار باشه.
موفق باشید

2299
08-10-2011, 21:51
ممنون پوریا جان :11:
این خودرو چند تیپ داره از لحاظ آپشن خودروی مورد آزمایش سیستمی که خودش پارک میکنه هم داشت ؟! تو یک کلیپ دیدم میخوام بدونم دقتش چقدره :31:

Pourya-pc
08-10-2011, 22:36
ممنون پوریا جان :11:
این خودرو چند تیپ داره از لحاظ آپشن خودروی مورد آزمایش سیستمی که خودش پارک میکنه هم داشت ؟! تو یک کلیپ دیدم میخوام بدونم دقتش چقدره :31:
خواهش میکنم .:20:

درمورد تیپ ها فعلا دو تیپ داره با سه مدل آپشن .
تیپ یک با کد 2.4 I4 FWD این موتور دقیقا موتور سوناتا هست .
تیپ دو با کد 3.0 V6 FWD این مدل هم که همین نمونه بالایی هست موتور 3000 سی سی روشه که کاملا جدید طراحی شده و اینجا نمیخواستم بگم اما موتورش با کیا اپتیما 2012 یکی هست .
کیا اپتیما 2400 سی سی هم داره که اونم موتورش خود سوناتا YF هست .
توی پست های بعدی بیشتر توضیح میدم.

اما آپشن ها به صورت زیر هست که تفاوتاشون مثلا توی رینگ و تزیینات آلومنیوم + کروم و سیستم ناویگیشن هست . تمامی مدل ها هم 12 تا اربگ داره .
مدل GL
مدل GLS (آزرای بالا V6 FWD 3.0 GLS هست )
مدل GLS + Nav
درمورد پارک هوشمند باید بگم که آزرا این سیستم رو نداره و فعلا فقط مختص جنسیس و سنتیننال هست .

Pourya-pc
09-10-2011, 18:32
ویدیویی کوتاه از داخل آزرا . حجم حدود 2 مگابایت . ( کیفیت اچ دی بود ولی کم حجمش کردم )

دانلود از مدیافایر

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

2299
09-10-2011, 21:31
پس این کلیپ چی هست ؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتو عکس هایی پوریای عزیز خبری از این مانیتور (gps ) این جریانا نبود !
ادیت بعد چند ساعت:دی
اینم یکی دیگه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید(جای ستاره هم که خودتون میدونید )

Pourya-pc
10-10-2011, 14:16
پس این کلیپ چی هست ؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتو عکس هایی پوریای عزیز خبری از این مانیتور (gps ) این جریانا نبود !
ادیت بعد چند ساعت:دی
اینم یکی دیگه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید(جای ستاره هم که خودتون میدونید )

در ابتدا باید عرض کنم که درحال حاظر چون آزرا هنوز وارد بازار جهانی نشده حتی در سایت رسمی این شرکت اثری از این ماشین نیست و جایی هم درمورد مشخصات کامل این خودرو حرفی زده نشده . حتی توی netcarshow عکس از این ماشین موجود نیست .
من اطلاعی از سیستم پارک هوشمندش نداشتم و جایی هم نخوندم .فکر هم نمیکنم داشته باشه . اون مدلی هم که شما ویدیوش رو نشون دادید شاید یک کانسپت یا یک مدل سفارشی باشد .
اون مدلی که عکس گذاشتید GLS + Nav هست اما مدلی که من سوار شدم GLS بود .توی پست 6 کامل توضیح دادم که سه مدل آپشن داره . مدل Nav دار 800 دلار گرونتره و مجهز به آمپلی فایر پیشرفته هست و تلوزیون رو هم از طریق آنتن مخصوص که در شیشه تعبیه شده به راحتی میگیره . مجهز به WiFi و نسل چهارم وایمکس , جی پی اس آنلاین ، سیتم ناوبری سخن گو ، رادیو و تلوزیون اینترنتی اتصال دو بلوتوث همزمان حافظه داخلی 16 گیگ
ویدیوهاتونم دوتاش یکی هست :46:

Pourya-pc
10-10-2011, 19:03
کیا کادنزا یک خودروی رویایی
سلام دوباره به دوستان . اینبار نوبت به معرفی و تست خودروی جدید کیا ، یعنی کیا کادنزاست .
کیا کادنزا خودروییست فراتر از انتظار شما . رانندگی با این خودرو دلفریب تر از ظاهر جذابش هست . واقعا این خودرو بینظیره . تنها جمله ایی که به ذهنم میرسه این هست که خدایا ! این کره ایا دارن چکار میکنن !!!
اما بریم سراغ معرفی این خودرو .

در ابتدا وقتی رخ کیا کادنزا رو نگا میکنیم ( از رو به رو ) بی شک به یاد مدل جذاب و دوست داشتنی بی ام دبلیو سری 5 قدیم میافتیم . الگوبرداری از چراغ ها کاملا واضح هست . چراغ های کادنزا چهره ی ملوس و کمی خشن به این خودرو بخشیده . واقعا زیباست .
جلو پنجره زیبای کیا هم برای خود سنتی شده و مثل اینکه دو کمپانی بزرگ خودروساز کره ایی خیلی وقت هست که همانند خودروسازان آلمانی ،در طراحی جلوپنجره به سبک سنتی عمل میکنن و تمام محصولات خود رو با این روش نشانه میزنند .

روی کاپوت خطوط آیرودینامیکی محوی مشاهده میکنید که خب تا اندازه زیادی از خشن بودن چهره ماشین کاسته شده .
هماهنگی سپر ماشین با بدنه و چراغ ها بینظیر هست . کلا کیا و هیوندای استاد هماهنگ کردن سپر با چراغ و بدنه هستن ( به چراغ های پشت آزرا 2012 نگاه کنید که چطور با بدنه هماهنگ شدن )

چراغ های جلو همونطوری که گفتم بسیار به سری 5 بی ام دبلیو شباهت دارد اما باز هم آن درنده خویی بی ام دبلیو مخصوصا سری 5 را ندارد .

هالوژن های درون چراغ کادنزا در شب به شکل C مانند که قسمت بالایی آن کشیده تر هست به شکل لوله ایی مهتابی سفید رنگ روشن میشود که حقیقتا زیبا نیست و متاسفانه کیا روی این قسمت ضعیف عمل کرده . به نظرم باید فقط قسمت بالای چراغ رو هالوژن کار میکرد و دور لنز چراغ با رنگ نارنجی هایلایت روشن میشد .

متاسفانه کیا روی خطوط بدنه هم زیاد کار نکرده و بدنه سیقلی کیا کمی شمارو یاد لکسوس میاندازه . اما باز هم در عین سادگی زیباست .

چراغ های عقب این خودرو هم باز از خودروی سیتروئن C5 تقلید شده . یعنی دقیقا به همون سبک اما کمی کشیده تر . اگر از نزدیک سیتروئن C5 رو دیده باشید شباهت عجیب چراغ های عقب این خودرو به بی ام دبلیو X6 خواهید شد .
نتیجه اخلاقی ! چراغ های عقب کادنزا هم از بی ام دبلیو تقلید شده .

در نهایت طراحی چراغ های عقب با وجود منحصر به فرد نبودن بسیار زیبا و دلنشین هست اما ای کاش از ال ای دی عدسی (حالت دون دون ) در چراغ های عقب استفاده نمیشد .

فضای داخلی کادنزا :

هنگامی که درب کابین رو باز میکنید اولین چیز که توجه شما رو جلب میکنه یکپارچگی داشبورد و درب و صندلی های کادنزا هست که کاملا مشکی طراحی شدن . از چوب قهوه ایی سوخته برای تزیین داشبورد استفاده شده . فضای داخلی کادنزا حسابی توی ذوق شما خواهد زد . اما اشکالی ندارد ، منتظر سوپرایز کیا باشید !
داشبورد مشکی ، تو دری ها مشکی ، صندلی ها مشکی و خلاصه همه چیز مشکی !

امکانات داخلی کادنزا به نسبت رقیبش آزرا 2011 خیلی کمتر هست . البته خودروی بالا نیمه آپشنال هست اما سرد کن و گرمکن صندلی ندارد ، سنسور عقب ندارد ، Nav ندارد ، آفتابگیر ندارد، کنترل های روی فرمان بسیار کم و محدود هستن ، کیفیت کادنزا همان کیفیت همیشگی کیاست و در رده متوسط قرار خواهد گرفت . مخصوصا روکش صندلی ها که اصلا جنس مرغوبی ندارن .
خیلی بد شد .

قسمت عقب هم بسیار ساده طراحی شده و حرف خاصی برای گفتن ندارد .

در نهایت کیا کادنزا از نظر طراحی داخلی متاسفانه امتیاز خوبی نمیگیرید .

مشخصات فنی کیا کادنزا 2012

حجم موتور : شش سیلندر 3500 سی سی
گیرباکس : 6 دنده اتوماتیک
قدرت موتور : 302 اسب بخار
مصرف ترکیبی سوخت : 9.2 لیتر - شهری 10.3 لیتر ، برون شهری 8.1 ( با این حجم موتور راست سمند میسوزونه حتی کمتر !!!)
سقف سرعت : 290 کیلومتر محدود شده به 260 کیلومتر
قیمت به دلار ایالات متحده آمریکا : 30000 دلار برای فول آپشنال
قیمت خودروی بالا صفر کیلومتر نیمه آپشنال پلاک اروند 32000000 تومان
قیمت فول آپشنال عرب آپشن امارات ( ویژه ) پلاک اروند : 39000000 تومان

استریو CD/MP3 با شش بلندگو جی بی ال و کابل آی پاد
پشتیبانی یواس بی ، شش تعویض گر سی دی ، اثاثه و لوازم داخلی چرم مصنوعی ، صندلی های جلو برقی ، سیستم هوشمند ورود بدون کلید ، دکمه استارت ، چراغهای مخفی ، چراغ های مه شکن ، شیشه های برقی ، آینه برقی ، اندازد رینگ های 16 یا 17 اینچی آلیاژی ، دو منطقه اتوماتیک (دنده عقب دوتا داره یکی های ویژن و لو ویژن ) ، سقف پانوراما شیشه ای ، پرده عقب برقی ، برف پاک کن سنسور به باران ، کروز کنترل ، ناوبری ، دوربین عقب ، نورپردازی داخلی
ویژگی های ایمنی شامل کنترل ثبات ، هشت کیسه هوا ، ترمز ضد قفل ، پشت سریهای فعال و ABS برای چهار چرخ ترمز دیسک

تجربه رانندگی با کادنزا ، تجربه ایی وصف ناشدنی !!!!!!
خب با کمی ناراحتی و انتظارات پایین ماشین رو روشن میکنم ( خودرویی مشابه بالایی رنگ سفید )اول صدایی از موتور بلند شد ولی بعدش فکر کردم خاموش شده !!! اگر دور موتور رو نمیدیدم قطعا دوباره دکمه استارت رو میزدم ! یکم به خودم حالت تعجب گرفتم ! خوشبختانه این بار ماشین کاملا دست خودم بود و صاحب ماشین در کار نبود !
D و حرکت آهسته . کم کم گاز ! ارکندیشن رو خاموش کردم ! هوا عالیه .سقف پانوراما عالی عقب رفت . خب سرعت 60 کیلومتر دنده 3 و دور موتور نزدیک به 2.5 ! حالا پام رو تا ته میزارم روی گاز ( این تیکه رو از تاپ گیر میگم ، واقعا عاشق این حرف جرمی هستم ) واو چه غرشی ! توی 3 ثانیه به 160 کیلومتر میرسم و در عرض 5 ثانیه از 160 به 200 کیلومتر ! جاده فرودگاه ! هیچیز احساس نمیکنید ! وای محشره بازم گاز میدم شتاب رو دارم ! عجب موتور هاری ! اوه خدایا یه سرعت گیر خفن جلوم هست ! با تمام قدرت ترمز میکنم ! فکر کنم حدود 30 متر بعد از ترمز ماشین ایستاد بدون اینکه ای بی اس فعال بشه ! شایدم شد ولی من چیزی حس نکردم ! عجب ترمزی . میخواستم پیاده بشم لنت هاش رو ببوسم .اگر کمربند نبسته بودم از شیشه جلو به بیرون پرت میشدم . با آرامش کامل از روی سرعت گیر رد شدم . این ماشین بی نهایت نرم هست و توی دست اندازها من نمره 20 رو بهش میدم . سیستم تعلیق عالی عمل میکنه . واقعا باورم نمیشد و با دیدن اون فضای داخلی انتظار همچین چیزی رو نداشتم ! ( از نظر نرمی در حد جنسیس سدان ولی بازم نرم تر )
نوبت تست شتاب بود ! از حالت سکون دنده حالت دستی . یک ! حالا پام رو تا ته روی گاز فشار میدم ! یه بکس و باد کوچیک میکنه و با تمام قدرت حرکت آغاز میشه . تا دور موتور 7 به راحتی دور گرفت و دیگه گاز نخورد و درجا زد با دنده یک ! بلافاصله رفتم دو ! یه شک خفن به گیرباکس خورد گفتم گیرباکسش کنده شد ! دیگه دستم اومد دور موتور ماکسش چقدر هست ، دقیقا تا خط رد لاین و دنده 3 و ...
بعد از 4 بار تست به عدد حدود 7 ثانیه تا 100 کیلومتر دست پیدا کردم . واقعا حیرت آور بود .
یک شیطنت کوچیک ! سر یک فرعی با سرعت متوسط دستی کشیدم ماشین به زور یک نیم دور زد یکسری آلارم و اینا هم داد و اخطار و ... پشت ماشین بینهایت قرص و محکمه و به این راحتیا نمیپیچه . متوجه شدم هندلینگ این ماشین واقعا بی نظیر باید باشه ! تنها راهی که به نظرم برای تست هندلیگ اومد یک فلکه بود !
یک فلکه توی خرمشهر پیدا کردم ! ساعت 3 شب و خیابونها خیلی خلوت بودن ! آروم دور فلکه شروع به تابیدن کردم . سرعتم رو به 40 و دنده 2 . سرعتم 60 دنده 2 .ماشین عالی میپیچه . دنده 3 سرعتم 90 دور یک فلکه خیلی کوچیک . کمی دیوانه بازی بود اما کادنزا اصلا عین خیالش نبود . اینقدر محو ماشین بودم که داشت به سرم میزد بندازم جاده ایذه ببینم اونجا چه کار میکنه .
در آخر باید بگم کیا کادنزا بینظیره . اگر سوارش بشید عمرا طرف ماشین دیگه ایی توی این رنج قیمتی نمیرید حتی آزرای پر زرق و برق . اگر میخواید درک بیشتری از قدرت موتور این ماشین داشته باشید یک مطلب هست !
اکثر کسایی که ماشین باز هستن سوار نیسان ماکسیما شدن ! ماکسیمایی که با وجود گرد 30 سالگی پیری هنوز زبان زد عام و خاص هست و طرفداران بیشماری داره . موتور این خودرو بسیار وحشی و هار هست و توی این مورد رقیب خیلی کم دارد . کیا کادنزا به شما همان حس هار و وحشی بودن ماکسیما رو القا میکند منتها با قدرت 1.5 برابر . البته این تخمین من هست ولی کادنزا خودروییست برای گاز دادن و کسایی که عشق سرعت هستن و آپشن زیاد براشون مهم نیست .
من عاشق قدرت ، ثبات ، ترمز و ایمنی این ماشین شدم .قطعا با ورود این خودرو به کشور یکی از پرفروش ترین و پرترفدار ترین خودروها تبدیل خواهد شد . اگر با قیمت 70 ملیون تومان وارد بازار بشه ( که کاملا بعید میدونم ) قطعا در صف اولین ها برای خریدنش خواهم بود هرچند که جذابیت سوناتا و آزرا فراموش نشدنیست .
نظر شما چیست ؟
با تشکر ، پوریا ش

bineshan
15-10-2011, 09:50
کارت درسته پوریا جان

ram1600
16-10-2011, 23:31
واقعا گل کاشتی دوست من

Pourya-pc
15-11-2011, 02:20
با تشکر از لطف دوستان عزیز . به زودی پست جدید میزارم . :20:

bbp
29-11-2011, 18:28
دوست عزیز اگر نگارنده خود شما بودید:

به نظرتون در رابطه با آزرا و کیفیت داخلش که با ابر کیفیتهایی مثل لکسز مقایسش کردید اقرار نیست حرفتون !

شما میدونید کیفیت لکسز چقدر بی نظیره ؟

میدونید برای هر قسمت ازش چه کارها و مهندسهایی روش کار میکنند...!

Переклад не
29-11-2011, 19:07
دوست خوبم اونی که شما میگید رولز رویزه که برای هر تکه از هر قسمتش یه عامله معماری و مهندسی و وسواس به خرج داده میشه

Pourya-pc
06-02-2012, 00:59
دوست عزیز اگر نگارنده خود شما بودید:

به نظرتون در رابطه با آزرا و کیفیت داخلش که با ابر کیفیتهایی مثل لکسز مقایسش کردید اقرار نیست حرفتون !

شما میدونید کیفیت لکسز چقدر بی نظیره ؟

میدونید برای هر قسمت ازش چه کارها و مهندسهایی روش کار میکنند...!
خوشبختانه پیشرفت کشور کره جنوبی بسیار چشمگیر بوده . در تمامی محصولات روز دنیا شما شاهد هستید که کره بزرگترین برندها رو به چالش کشیده .
از لوازم الکترونیکی گرفته تا اتومبیل و کالاهای لوکس و مدرن .
به طور مثال سامسونگ به راحتی در مقابل اپل ایستاده !
یا همین هیوندای و تویوتا موتورز !
در حال حاظر هیوندای پرفروش تر از کیا و تویوتا در رده اول پرفروشترین خودرو در آمریکا شمالی و میانه شناخته شده و این کم نیست .
من وقتی سوار آزرا گرانجو شدم واقعا انگشت به دهن موندم که چقدر کیفیت بینظیر کار شده . البته هنوز راه تا برندهایی مثل مرسدس و خودروهای آلمانی داره اما قابل مقایسه با تویوتا و لکسوز هست .
خودروهای انگلیسی مثل آستون مارتین ، بنتلی ، رولز رویس که فقط با خودشون قابل قیاس هستن .

Pourya-pc
06-02-2012, 02:58
BMW 730i Made 2009
غول چراغ جادو ، هرچه از او بخواهید تقدیمتان خواهد کرد ...
با سلام خدمت همه ی دوستان عزیزم ، امید است که در صحت و سلامت زندگی خوب و به دور از هرگونه تنش و تصادف داشته باشید .

بریم سراغ معرفی برند مورد علاقه ی من یعنی BMW
خودروی مورد بحث بی شک یکی از برترین خودروهاییست که به دست بشر ساخته شده . خودروی مهربان ، با سخاوت و سر به راه . خودرویی که آرامش و راحتی را برای شما به ارمغان میاره . درست مثل یک اسب رام و دوست داشتنی .
اینبار از داخل خودرو شروع میکنیم !

شش درب این خودرو تمام اتوماتیک هستن ( چهار درب + صندوق و کاپوت )
کافیست چهار انگشتتون رو به زیر دستگیره در ببرید تا بدون هیچ کششی درب خودرو باز شود . ( سوییچ قفل در شعاع 3 متری ) فنرهای لولای درب تا 45 درجه درب رو به سوی شما باز میکنن تا به شما به اصطلاح Welcome بدن .
کاپوت مستثنا از این مورد هست اما درب صندوق همواره اتوماتیک هست .
برای بستن درب ها هم کافیست درب خودرو در فاصله 5 سانتی متری بدنه قرار بگیره ! درب خودش بسته میشه ( مثل درب آسانسور اما خب این کجا و آسانسور کجا )

با یک نگاه به درون خودرو اولین چیز کیفیت بی نظیر چرم و چوب گردو به چشم میخوره که سرتاسر فضای درون خودرو رو گرفته و بوی خاصی هم از خودش بوجود آورده ! بوی چرم .

خودروی مذکور با 60 هزار کیلومتر کارکرد در انتظار من بود . روی صندلی راننده میشینم ! وای این بینظیره . کفی و پشتی صندلی راننده دارای لایه ی ژله ایی هست و حس میکنید روی هوا نشستید . این ماده ژله ایی به سیستم سرمایش و گرمایش بسیار کمک میکنه و درواقع علاوه بر راحتی صندلی راننده رسانای خوب گرما و سرماست .
روی داشبورد از دکمه های زیاد خبری نیست و اصلا شلوغ نیست . همه ی کارها با جوی استیک های معروف BMW کار میکنن . یک مانیتور 9 اینچی در وسط داشبورد نصب شده که 16 گیگابایت حافظه دارد . قابلیت اتصال به اینترنت ، سیستم ناوبری و هدایت اضطراری ( شمارو به نزدیکترین بیمارستان هدایت میکنه )
اینقدر امکانات داره که نمیدونم از کجاش بگم ، کمی هنگ آوره .
فرمان چرمی با قابلیت پاسخگویی به موبایل ، کنترل ویجت و دیوایس ، رادیو و DVD

آینه وسط مجهز به 9 عدد سنسور پیشرفته جهت تنظیماتی همچون :
برگشت اتوماتیک آینه به هنگام نور بالا ممتد از پشت سر
نور بالا اتوماتیک به هنگام نور بالا ممتد از روبه رو
روشن و خاموش شدن چراغ ها به هنگام روز و شب
تنظیم اتوماتیک برف پاک کن
تنظیم نور زمینه صفحه کیلومتر با توجه به موقعیت روز و آفتاب ( کلا BMW چراغ های هالوژنش روشنه ، چه روز و چه شب )
اخطار کور بودن دید عقب ( نفر وسط عقب جلوی دید راننده هنگام دنده عقب رو بگیره )
چند مورد دیگر هم هست که فکر میکنم بگذریم بهتر هست چون ممکن هست همون قضیه هنگ پیش بیاد .
12 عدد اربگ درون این خودرو تعبیه شده که چهار عدد سمت راننده ( درون فرمان ، زیر پدال ها ، درون درب و سمت چپ راننده بالای شیشه ) ، سه عدد شاگرد ، دو عدد در طرفین عقب خودرو و یک عدد در انتهای کنسول عقب برای نفر وسط عقبی . ( کلا در تمامی درب ها یک عدد اربگ )

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] سیستم پخش DVD با 12 بلندگو ، 6 عدد دیسک چنجر ، شیشه جلو تمام پلاریزور و شیشه های طرفین دودی ضد UV به همراه آفتاب گیر توری درب ها و شیشه عقب . تمامی شیشه بالابرها اتو !

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کنسول وسط دو عدد جا لیوانی به همراه محافظ و قفل لیوان .
کنسول وسط BMW به اندازه کل ایران خودرو و سایپا ارزش داره و بینظیر طراحی شده . دارای حالت تلسکوپی برای بالا و پایین شدن که بهتر زیر دست راننده قرار بگیره .

نمایی از درب سمت راننده این خودرو :

نمایی از عقب BMW 730i که میتوانید به راحتی در این قسمت گلف بازی کنید !!!!!!!!!!!!!!!
دارای هالوژن در پارکاب ( اسم BMW )

نمای دیگر از فضای بینظیر سرنشینان عقب BMW 730i

حالا وقت تست خودرو هست . خودرو متعلق به یکی از بنگاه های معروف آبادان هست .
رنگ سورمه ایی . کارکرد 60 هزار کیلومتر مدل 2009 .
پیشاپیش از صاحب خودرو برای تست سپاسگذار هستم .

موتور شش سیلندر با حجم 2979 سی سی
گیرباکس شش دنده استپ ترونیک با قابلیت دستی و اتو به همراه تاخیر و مکث تعویض دنده دلخواه
قدرت 327 اسب بخار بدون توربو شارژر ( با توربو شارژر 490 اسب بخار ) 5800 دور بر دقیقه
حداکثر سرعت 250 کیلومتر بر ساعت محدود شده .
شتاب صفر تا صد کیلومتر 5.9 ثانیه
مصرف شهری 12.3 لیتر
مصرف جاده 8.2 لیتر
مصرف ترکیبی : 9.9
وزن خودرو : 2 تن
استاندارد یورو 4
ظرفیت باک بنزین 90 لیتر
---------------------------------------
دکمه استارت برای شروع !
فشارش میدم ! مانیتور روشن میشه ! اخطار ! خودرو در حالت D ( رانندگی ) ! لطفا دنده را در حالت N قرار بدهید و یا پدال ترمز را بفشارید . ( جالبه که کاملا فارسی صحبت میکنه )
ترمز و استارت ! از روی لوگوی BMW فهمیدم که ماشین به سلامتی روشن شده . بدون هیچ عملی شروع کرد به صحبت کردن :
دمای آب : مناسب
روغن و هیدرولیک ها : مناسب
فشار هوا : مناسب
خودرو در وضعیت مناسب برای رانندگی
بعد انگلیسی گفت ...
بدون هیچ عملی چراغ ها روشن شدن . ساعت 11 شب . تنظیم شعاع دید چراغ ها و آینه ها .
گفتم یکمی شیطنت کنم . بدون مقدمه پام رو از روی ترمز برداشتم . BMW آهسته شروع به حرکت کرد.بدون اینکه گاز بدم . جاده شیب ملایمی داشت و بیصدا حرکت میکرد . آهسته شروع کردم گاز دادن . با 50 کیلومتر هیچی احساس نمیکردم فکر میکردم موتور خیلی ضعیف و کنده . نوبت تست بود . جای مورد نظر رو پیدا کردم و با 50 کیلومتر سرعت تا ته پدال گاز رو فشار دادم بعداز مکث 1 ثانیه ایی چنان شتابی گرفت که تا کمر و گردن توی صندلی فرو رفتم . واقعا سرم درد گرفت . صاحب ماشین تاخیر یک ثانیه ایی به پدال گاز ماشین در حالت گاز شدید داده بود و من نمیدونستم و غافلگیر شدم .
تازه متوجه شدم برای همین بود زمانی که پدال ترمز رو در ابتدا یکهو رها کردم ماشین با مکث خاص و ابهت ویژه ایی راه افتاد .
شاید در عرض 3 ثانیه به 120 کیلومتر رسیدم که البته اون شب ترافیک بود و نشد بیشتر برونمش . با 120 کیلومتر شما احساس رانندگی 30 کیلومتر بر ساعت رو دارید .
پس از تست شتاب ثانویه نوبت شتاب اولیه بود . از حالت ایستایی پام رو تا ته روی گاز میزارم . باز هم با تاخیر یک ثانیه با یک تک آف کوچک از جانب چرخ های عقب شتاب بینظیر و بیصدای BMW رو تجربه میکنم . در عرض 8 ثانیه 100 کیلومتر . هیچ چیز متوجه نمیشید . فقط عاشق تر از همیشه رانندگی میکنید .
BMW 730i در بینهایت خودروی نرمی هست و من تا به امروز ماشینی به این راحتی و نرمی سوار نشدم .
فرمانپذیری دارای سیستم ضد چپ شدن و کاهش خودکار سرعت به هنگام پیچیدن هست و این موارد رو هم باید به قابلیت های این غول مهربان اضافه کرد .
BMW 730i هیچ احتیاجی به تست هندلینگ نداره ، فقط کافیه شما برونیدش . از همه چیز مطمعن هستید . توی سرعت و سبقت ابدا کم نمیاره . ترمزهای بینظیر ، کشش کمربند به هنگام ترمزهای نسبتا شدید . احساس میکنید کسی شمارو در آغوش کشیده و واقعا بینظیره .
ماشین کاملا به جاده چسبیده . با 2تن وزن و فاصله ی زیاد محورها و چرخ ها از هم و همچنین شاسی زد Z که کل ماشین رو حالت یکپارچه کرده امکان نداره چپ بشه . حتی بلند هم نمیشه .

به راستی BMW همه چیز را سخاوتمندانه ، یکجا به شما هدیه میدهد . آرامش ، آسایش ، قدرت ، سرعت ، زیبایی ، عشق ، لذت ، و ...

امیدوارم که از این پست استفاده کرده باشید . سوالی هم داشتید در خدمتم .

نوشته شده توسط پوریا . ش

dash_mehdi
06-03-2012, 18:06
با اجازه پوریا خان

خوب من با این خودرو حدود 600 کیلومتر در شهر و خارج از شهر رانندگی کردم و تجربیاتم رو برای دوستان میگم.

خوب از همان ابتدا که وارد خودرو میشویم : کیفیت قطعات داخلی و داشپورد خوبه اما نسبت به قیمت 24 میلیونی کمی پایین تره اما در کل خوبه.
قدرت موتور بسیار عالیه.
(حجم موتور 2000 سی سی / قدرت 139 اسب / 4 سیلندر به صورت ارایش خطی / 16 سوپاپ)
من تونستم راحت یک زانتیا رو در اتوبان قم بگیرم.
سرعت 170 کیلومتر در ساعت رو پر کردم اما این جور که به نظر می رسید راحت میشه 220 تا پر کرد.(البته با احتساب 20 - 30 کیلومتر خطای بیشتر نشون دادن سرعت همیشگی کیلومتر شمار های خودرو ها)
این خودرو سواری نرمی به ادم میده و می تونم بگم از خودروی پارس ELX بهتره اما شتاب پارس ای ال ایکس رو نداره.
اما موتور این خودرو خیلی پرقدرته و به هیچ وجه در سربالایی ها با وجود 5 سرنشین کم نمیاره و افت قدرت نداره.
مصرف سوخت خوبه و می تونم بگم نسبت به موتور 2000 سی سی 16 سوپاپه عالیه. میانگینی که من به دست اوردم حدود 8.2 لیتر بود. تو جاده که 6.5 میسوزونه.
امکانات خودرو برای یک خودروی 24 میلیونی خیلی خوب هست و امکاناتی نظیر سانروف و یا موتور 2000 سی سی در خودروی در این رنج یافت نمیشه.

امکانات : سیستم تهویه اتوماتیک / دارای دریچه ی تهویه برای سرنشینان عقب / سانروف برقی با تنظیم دو جهته / جا لیوانی برای صندلی عقب / سیستم پخش cd - mp3 - usb با ظبط سایز بزرگ و 6 بلندگو / ایموبلایزر / قفل مرکزی با ریموت / صندلی عقب تاشو و یکسره با صندوق عقب / سنسور پارک عقب / تنظیم برقی اینه ها / شیشه بالابر جلو و عقب برقی / مه شکن جلو و عقب و تنظیم چراغ های جلو به صورت برقی از داخل.

یکی از ایراداتی که من از این خودرو بدست اوردم ایراد در کمک فنر هاست (مخصوصا عقب) اما در حدی نیست که لذت رانندگی با این خودرو را از بین ببره.
فضای اتاق خودرو هم بسیار مطلوب و جاداره.
ترمز ها عالی هستند و نسبت به سمند ال ایکس که مقایسه میکنم بهتراند.
پایداری در پیچ ها هم خیلی خوبه.
یکی از اصلی ترین رقیبان این خودرو سورن ELX و پارس ELX هست اما من تجربه رانندگی با سورن رو نداشتم و نمی تونم نظر بدم اما نسبت به سمند LX و پارس ELX این خودرو در نرمی/امکانات رفاهی/راحتی در رانندگی/طراحی داخلی و خارجی و قدرت موتور کاملا برتره.
در کل من از رانندگی با این خودرو لذت بردم و می تونم بگم اگر کسی فقط شتاب و سرعت براش مهم نیست (پارس ELX) این خودرو می تونه گزینه ی خیلی خوبی باشه.

pishooo2
20-04-2012, 14:39
با اجازه پوریا خان

خوب من با این خودرو حدود 600 کیلومتر در شهر و خارج از شهر رانندگی کردم و تجربیاتم رو برای دوستان میگم.

خوب از همان ابتدا که وارد خودرو میشویم : کیفیت قطعات داخلی و داشپورد خوبه اما نسبت به قیمت 24 میلیونی کمی پایین تره اما در کل خوبه.
قدرت موتور بسیار عالیه.
(حجم موتور 2000 سی سی / قدرت 139 اسب / 4 سیلندر به صورت ارایش خطی / 16 سوپاپ)
من تونستم راحت یک زانتیا رو در اتوبان قم بگیرم.
سرعت 170 کیلومتر در ساعت رو پر کردم اما این جور که به نظر می رسید راحت میشه 220 تا پر کرد.(البته با احتساب 20 - 30 کیلومتر خطای بیشتر نشون دادن سرعت همیشگی کیلومتر شمار های خودرو ها)
این خودرو سواری نرمی به ادم میده و می تونم بگم از خودروی پارس ELX بهتره اما شتاب پارس ای ال ایکس رو نداره.
اما موتور این خودرو خیلی پرقدرته و به هیچ وجه در سربالایی ها با وجود 5 سرنشین کم نمیاره و افت قدرت نداره.
مصرف سوخت خوبه و می تونم بگم نسبت به موتور 2000 سی سی 16 سوپاپه عالیه. میانگینی که من به دست اوردم حدود 8.2 لیتر بود. تو جاده که 6.5 میسوزونه.
امکانات خودرو برای یک خودروی 24 میلیونی خیلی خوب هست و امکاناتی نظیر سانروف و یا موتور 2000 سی سی در خودروی در این رنج یافت نمیشه.

امکانات : سیستم تهویه اتوماتیک / دارای دریچه ی تهویه برای سرنشینان عقب / سانروف برقی با تنظیم دو جهته / جا لیوانی برای صندلی عقب / سیستم پخش cd - mp3 - usb با ظبط سایز بزرگ و 6 بلندگو / ایموبلایزر / قفل مرکزی با ریموت / صندلی عقب تاشو و یکسره با صندوق عقب / سنسور پارک عقب / تنظیم برقی اینه ها / شیشه بالابر جلو و عقب برقی / مه شکن جلو و عقب و تنظیم چراغ های جلو به صورت برقی از داخل.

یکی از ایراداتی که من از این خودرو بدست اوردم ایراد در کمک فنر هاست (مخصوصا عقب) اما در حدی نیست که لذت رانندگی با این خودرو را از بین ببره.
فضای اتاق خودرو هم بسیار مطلوب و جاداره.
ترمز ها عالی هستند و نسبت به سمند ال ایکس که مقایسه میکنم بهتراند.
پایداری در پیچ ها هم خیلی خوبه.
یکی از اصلی ترین رقیبان این خودرو سورن ELX و پارس ELX هست اما من تجربه رانندگی با سورن رو نداشتم و نمی تونم نظر بدم اما نسبت به سمند LX و پارس ELX این خودرو در نرمی/امکانات رفاهی/راحتی در رانندگی/طراحی داخلی و خارجی و قدرت موتور کاملا برتره.
در کل من از رانندگی با این خودرو لذت بردم و می تونم بگم اگر کسی فقط شتاب و سرعت براش مهم نیست (پارس ELX) این خودرو می تونه گزینه ی خیلی خوبی باشه.
اول که خیلی ممنون که تجربه هاتون رو در میون گذاشتین .
خوب دوست گلم توی صحبت هاتون در مورد طراحی داخلی خودرو گفتین که به یه خودروی 24 تومنی نمیخوره
دلم میخواد بدونم یه طراحی منصفانه چطور انتظاراتی رو باید براورده کنه با توجه به این که خودرو های ماکسیما و زانتیا با این قیمت بالایی که دارن به نظر من طراحی داخلیشون صفره
و شما قیمت 24 میلیونی این خودرو رو اصلا نبینید بهتره خودرو ها رو با قیمت های اصلیشون با هم مقایسه کنید
و یه مورد جالب توی تجربه هاتون از اشکال در کمک فنر های این خودرو گفتین که دوست دارم بدونم مشکل دقیقا چی هستش با توجه به این که خود شما بار ها از نرمی سواری گفته بودین
مرسی:13:

dash_mehdi
26-05-2012, 00:04
اول که خیلی ممنون که تجربه هاتون رو در میون گذاشتین .
خوب دوست گلم توی صحبت هاتون در مورد طراحی داخلی خودرو گفتین که به یه خودروی 24 تومنی نمیخوره
دلم میخواد بدونم یه طراحی منصفانه چطور انتظاراتی رو باید براورده کنه با توجه به این که خودرو های ماکسیما و زانتیا با این قیمت بالایی که دارن به نظر من طراحی داخلیشون صفره
و شما قیمت 24 میلیونی این خودرو رو اصلا نبینید بهتره خودرو ها رو با قیمت های اصلیشون با هم مقایسه کنید
و یه مورد جالب توی تجربه هاتون از اشکال در کمک فنر های این خودرو گفتین که دوست دارم بدونم مشکل دقیقا چی هستش با توجه به این که خود شما بار ها از نرمی سواری گفته بودین
مرسی:13:

بابت تاخیر معذرت می خوام - یک ماه بن بودم نتونستم بجوابم
عزیزم من نگفتم که نمی خوره,گفتم کیفیت لازم رو نداره
کیفیت قطعات داخلی جر پلاستیک معمولی یا معمولی رو بالا و چرم بی کیفیت چیز دیگه ای نداره
زانتیا که هیچ ولی ماکسیما رو که بهش اشاره کردید باید بگم که یک هفته پیش خریدمش و داخل خودرو نه از لحاظ طراحی بلکه از لحاظ کیفیت اصلا قابل قیاس نیستن با ام وی ام
مشکل فنر بندی خودرو چیزی بود که همه میگفتن ولی من باور نمیکردم! تا اینکه خودم پشتش نشستم
فنربندی خودرو خیلی نرمه و وظیفه جلوگیری از این نرمی و بازی های فنر رو کمک ها به عهده دارن که چیزی به نام کمک فنر در این ماشین معنایی نداره
اگه به پراید دقت کرده باشی میبینی که در هنگام رد کردن سرعت گیر ها بسیار زیاد بازی میکنه. این نرمی یک خاصیت نیست بلکه یک ضعفه که کمک فنر نمیتونه بازی های فنر رو کنترل کنه . ام وی ام 530 هم فنر های بسیار نرم داره اما در عوض کمک فنر های بسیار ضعیف.
در مورد میزان قیمت هم باید بگم شاید این خودرو 5 هزار دلار قیمت داشته باشه اما مهم اینه که در ایران و در این بازار باید برای داشتن ام وی ام 530 مبلغ 26 میلیون تومان کنار بگذاری پس با میزان پولی که میدی باید مقایسه کنی.
مثلا یک ام وی ام نیست که 10 برابر قیمت جهانی به ما انداخته نمیشه. وضعیت تمـــــــام خودرو ها همینه پس باید با همین قیمت مقایسه بشه.:46:
موفق باشی

-
تست کوتاه مدت ماکسیما

اولین تست جاده ای رو رو ماشینم در مسیر ازادراه تهران-قم انجام دادم
بعد از عوارضی قم یک تست سرعت با ماشین گرفتم.
شاید باورتون نشه اما سرعت ماشین در عرض کمتر از 30 ثانیه که از عوارضی خارج شدم از 0 به 170 کیلومتر در ساعت رسید. حداکثر سرعتی که رفتم باهاش 220 بود اما من جرائت نکردم بیشتر برم! چون ماشین کاملا نشون میداد که تا 240-250 تا هم جاداره.
سواری خودرو بسیار نرم و لذت بخشه.
در کل ماکسیما به نرمی ازرا (2010) نیست (با توجه به تجربه رانندگی با ازرا) اما قول میدم بهتون که رانندگی با ماکسیما لذت بخش تر باشه براتون تا ازرا مخصوصا برای جوون تر ها.
با توجه به وزن کم ماشین و موتور بسیار قوی,ماشین بسیار پر شتابه و در حدود 7 ثانیه از 0 به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت میرسه
مصرف شهری که بدست نیاوردم (حدودی 16/5 لیتر) اما از تهران تا قم و بلعکس که رفتم و برگشتم تو جاده و با سرعت 90 کیلومتر بر ساعت مصرف سوخت حدود 8 لیتر در صد بود.
با سرعت 200 کیلومتر می تونستید حرکت عقربه امپر سوخت رو با چشم ببینید!!
اما در مقابل خودرو های سمند/405/پارس/LX و سورن که موتور 1800 سی سی رو دارن و ماکسیما که موتور 6 سیلندر 3000 داره خیلی هم خوب می سوزونه!
فرمان خودرو واقع نرمه و در مقابل مگانی که قدرت کمکی نه هیدرولیک بلکه الکتریکی داره هم نرم تره(قدرت کمکی ماکسیما هیدرولیک هست)
ترمز ها هم بد نبود . از ازرا که خیلی بهتر بود ولی اگه بالای 160-170 تا داشته باشید یا تصادف نکنید یا خدایی نکرده کنید مستقیم می پیوندید به ملکوت اعلاء!! شوخی کردم, ماکسیما 2 ایربگ داره و ایمنی خوبی داره.
سیستم فنر بندی عالیه. من کاملا راضی بودم اما مگان بعنوان یک رقیب هیچی کم نداشت.
در اخر بخوام جمع بندی کنم از هر لحاظ من از 100 به ماکسیما 85 میدم.
ماکسیما بهترین گزینه (در صورت داشتن 30-40 میلیون پول نقد : دی) برای جوونای عشق سرعت هست چون تضمین میکنم که 40 درصد مدل های خودرو های بازار به گرد ماکسیما هم نمیرسن.البته این ماشین برای هر سلیقه و سبک و سیاقی مناسبه
و السلام.

mehrdad8086
04-06-2012, 19:03
خوب شاید مطالب کمی قدیمی باشه ولی به نظرم چیزی از قابلیتهای خودروی ماکسیما کم نمیکنه. واما...

چندی پیش به اتفاق یکی از دوستان که صاحب خودروی ماکسیمای اتوماتیک هست گذرمون به سمت فشم افتاد.
خوب در ابتدای حرکت چیز خاصی جز صدای دلنشین موتور 3000 سی سی و قدرتمند و گیربکس نرمش به چشم نمیاد.درسته ماکسی امکانات رفاهی زیادی نداره و آپشنال نیست و فقط و فقط به موتور هیولاش می شه بسنده کرد.
متاسفانه تو بخش جذب ضربات و دست اندازها این خودرو نمره خوبی نمی گیره .برخلاف ظاهرش به نظر سیستم تعلیق پیشرفته ای نداره.(نمی گم پراید تعلیق خوبی داره نه ابدا" ولی حداقل تو جذب ضربات خیابون بهتره عمل می کنه.این مقایسه صرفا جهت صدای برخورد لاستیک و صدای ضربه واردس و منظور هندلینگ نیست....)تعجب کردین نه؟؟؟؟؟؟؟؟البته خشکی و اسپرتی بودنش برای خودروئی که با شتابی در خور توجه به سرعتهای بالای 230KM می رسه همچینیم بد نیست.اینم بگم سوناتا 2011 هم سوار شدم دست کمی نداشت از این و منم مبهوت .....ولی برام جالبه چرا کیا اپتیما چرا اینقدر نرمه؟؟؟؟:18:

برگردیم به جاده....تو مسیرهایی که تخت بود و معمولی خیلی ملایم رفتیم .طوری که با حدود 100KM سرعت دور موتور حول و حوش 2000:27: قرار می گیره.یعنی صدای موتور تعطیل.کافیه سیستم صوتی شما هم روشن باشه.صدا بی صدا.صدای بیرون هم با بستن درب خودرو قطع میشه و دیگه ارتباط صوتی با بیرون تقریبا قطع میشه.
خوب رسیدیم به اول جاده لشکرک دوستانی که اونجا رفتن می دونن شیب بسیار تندی داره که نفس خیلی ازخودروها رو می گیره.

اونجا بود که گفتم بزار موتورش رو به چالش بکشم ببینم چند مرده حلاجه.!!!
گاز رو تا انتها فشار دادم.یه معکوس 2 به یک و شتاب گیری....نمی دونم ماکسیما چرا اینجوریه حس تیک آف هواپیما رو باند رو بهت میده.درسته شاید آزرا حتی از اینم قویتر باشه ولی باور کنین این حس رو القا نمی کنه.....
خلاصه با شتابی کم نظیر اون سربالائی رو شروع به بالا رفتن کرد .تو راه خودروهایی بودن مثل سمند و 206 و مگان و ....ولی ماکسی با چنان تندی بالا میرفت که سرعت اونها اصلا به چشم نمی یومد.براحتی به 100KM :31: رسیدم.!راستش دیگه ترسیدم پلیسی چیزی ......ولی مطمئن بودم بیشتر از این رو براحتی تو شیب میشه رفت.
تازه این اتومات بود .دنده ای که دیگه.....
حالا جمع بندی:
1-موتور و گیربکسی نه خوب بلکه عالی (در حد خودش)
2-کیفیت ادوات خیلی خوب که با گذشت چندین سال هنوزم سالم و با کیفیت بودن
3-سیستم تعلیق نه چندان خوب .فقط نرم تو حرکت بروی جاده
4-اتاقی جادار و صندوقی بزرگ
5-آپشنهای بسیار کم.نه آینه برقی تاشو .نه حتی کروز و سانروف
6-ایرکاندیشن خوب.ضمن اینکه روشن و خاموش بودنش تاثیری تو کشش خودرو نداره
در کل صرف نظر از طراحی قدیمی و مصرف بنزینش به نظرم بهترین انتخاب زیر 50 م هست .چون نه تنها از همه اونها سرتره بلکه از نظر قابلیتهای حرکتی با خودوهای 100م هم دست و پنجه نرم می کنه.
یا حق

MOHAMMAD2010
11-07-2012, 20:59
BMW 730i Made 2009
غول چراغ جادو ، هرچه از او بخواهید تقدیمتان خواهد کرد ...
با سلام خدمت همه ی دوستان عزیزم ، امید است که در صحت و سلامت زندگی خوب و به دور از هرگونه تنش و تصادف داشته باشید .

بریم سراغ معرفی برند مورد علاقه ی من یعنی BMW
خودروی مورد بحث بی شک یکی از برترین خودروهاییست که به دست بشر ساخته شده . خودروی مهربان ، با سخاوت و سر به راه . خودرویی که آرامش و راحتی را برای شما به ارمغان میاره . درست مثل یک اسب رام و دوست داشتنی .
اینبار از داخل خودرو شروع میکنیم !

شش درب این خودرو تمام اتوماتیک هستن ( چهار درب + صندوق و کاپوت )
کافیست چهار انگشتتون رو به زیر دستگیره در ببرید تا بدون هیچ کششی درب خودرو باز شود . ( سوییچ قفل در شعاع 3 متری ) فنرهای لولای درب تا 45 درجه درب رو به سوی شما باز میکنن تا به شما به اصطلاح Welcome بدن .
کاپوت مستثنا از این مورد هست اما درب صندوق همواره اتوماتیک هست .
برای بستن درب ها هم کافیست درب خودرو در فاصله 5 سانتی متری بدنه قرار بگیره ! درب خودش بسته میشه ( مثل درب آسانسور اما خب این کجا و آسانسور کجا )

با یک نگاه به درون خودرو اولین چیز کیفیت بی نظیر چرم و چوب گردو به چشم میخوره که سرتاسر فضای درون خودرو رو گرفته و بوی خاصی هم از خودش بوجود آورده ! بوی چرم .
خودروی مذکور با 60 هزار کیلومتر کارکرد در انتظار من بود . روی صندلی راننده میشینم ! وای این بینظیره . کفی و پشتی صندلی راننده دارای لایه ی ژله ایی هست و حس میکنید روی هوا نشستید . این ماده ژله ایی به سیستم سرمایش و گرمایش بسیار کمک میکنه و درواقع علاوه بر راحتی صندلی راننده رسانای خوب گرما و سرماست .
روی داشبورد از دکمه های زیاد خبری نیست و اصلا شلوغ نیست . همه ی کارها با جوی استیک های معروف BMW کار میکنن . یک مانیتور 9 اینچی در وسط داشبورد نصب شده که 16 گیگابایت حافظه دارد . قابلیت اتصال به اینترنت ، سیستم ناوبری و هدایت اضطراری ( شمارو به نزدیکترین بیمارستان هدایت میکنه )
اینقدر امکانات داره که نمیدونم از کجاش بگم ، کمی هنگ آوره .
فرمان چرمی با قابلیت پاسخگویی به موبایل ، کنترل ویجت و دیوایس ، رادیو و DVD

آینه وسط مجهز به 9 عدد سنسور پیشرفته جهت تنظیماتی همچون :
برگشت اتوماتیک آینه به هنگام نور بالا ممتد از پشت سر
نور بالا اتوماتیک به هنگام نور بالا ممتد از روبه رو
روشن و خاموش شدن چراغ ها به هنگام روز و شب
تنظیم اتوماتیک برف پاک کن
تنظیم نور زمینه صفحه کیلومتر با توجه به موقعیت روز و آفتاب ( کلا BMW چراغ های هالوژنش روشنه ، چه روز و چه شب )
اخطار کور بودن دید عقب ( نفر وسط عقب جلوی دید راننده هنگام دنده عقب رو بگیره )
چند مورد دیگر هم هست که فکر میکنم بگذریم بهتر هست چون ممکن هست همون قضیه هنگ پیش بیاد .
12 عدد اربگ درون این خودرو تعبیه شده که چهار عدد سمت راننده ( درون فرمان ، زیر پدال ها ، درون درب و سمت چپ راننده بالای شیشه ) ، سه عدد شاگرد ، دو عدد در طرفین عقب خودرو و یک عدد در انتهای کنسول عقب برای نفر وسط عقبی . ( کلا در تمامی درب ها یک عدد اربگ )

سیستم پخش DVD با 12 بلندگو ، 6 عدد دیسک چنجر ، شیشه جلو تمام پلاریزور و شیشه های طرفین دودی ضد UV به همراه آفتاب گیر توری درب ها و شیشه عقب . تمامی شیشه بالابرها اتو !

کنسول وسط دو عدد جا لیوانی به همراه محافظ و قفل لیوان .
کنسول وسط BMW به اندازه کل ایران خودرو و سایپا ارزش داره و بینظیر طراحی شده . دارای حالت تلسکوپی برای بالا و پایین شدن که بهتر زیر دست راننده قرار بگیره .

نمایی از درب سمت راننده این خودرو :

نمایی از عقب BMW 730i که میتوانید به راحتی در این قسمت گلف بازی کنید !!!!!!!!!!!!!!!
دارای هالوژن در پارکاب ( اسم BMW )

نمای دیگر از فضای بینظیر سرنشینان عقب BMW 730i

حالا وقت تست خودرو هست . خودرو متعلق به یکی از بنگاه های معروف آبادان هست .
رنگ سورمه ایی . کارکرد 60 هزار کیلومتر مدل 2009 .
پیشاپیش از صاحب خودرو برای تست سپاسگذار هستم .

موتور شش سیلندر با حجم 2979 سی سی
گیرباکس شش دنده استپ ترونیک با قابلیت دستی و اتو به همراه تاخیر و مکث تعویض دنده دلخواه
قدرت 327 اسب بخار بدون توربو شارژر ( با توربو شارژر 490 اسب بخار ) 5800 دور بر دقیقه
حداکثر سرعت 250 کیلومتر بر ساعت محدود شده .
شتاب صفر تا صد کیلومتر 5.9 ثانیه
مصرف شهری 12.3 لیتر
مصرف جاده 8.2 لیتر
مصرف ترکیبی : 9.9
وزن خودرو : 2 تن
استاندارد یورو 4
ظرفیت باک بنزین 90 لیتر
---------------------------------------
دکمه استارت برای شروع !
فشارش میدم ! مانیتور روشن میشه ! اخطار ! خودرو در حالت D ( رانندگی ) ! لطفا دنده را در حالت N قرار بدهید و یا پدال ترمز را بفشارید . ( جالبه که کاملا فارسی صحبت میکنه )
ترمز و استارت ! از روی لوگوی BMW فهمیدم که ماشین به سلامتی روشن شده . بدون هیچ عملی شروع کرد به صحبت کردن :
دمای آب : مناسب
روغن و هیدرولیک ها : مناسب
فشار هوا : مناسب
خودرو در وضعیت مناسب برای رانندگی
بعد انگلیسی گفت ...
بدون هیچ عملی چراغ ها روشن شدن . ساعت 11 شب . تنظیم شعاع دید چراغ ها و آینه ها .
گفتم یکمی شیطنت کنم . بدون مقدمه پام رو از روی ترمز برداشتم . BMW آهسته شروع به حرکت کرد.بدون اینکه گاز بدم . جاده شیب ملایمی داشت و بیصدا حرکت میکرد . آهسته شروع کردم گاز دادن . با 50 کیلومتر هیچی احساس نمیکردم فکر میکردم موتور خیلی ضعیف و کنده . نوبت تست بود . جای مورد نظر رو پیدا کردم و با 50 کیلومتر سرعت تا ته پدال گاز رو فشار دادم بعداز مکث 1 ثانیه ایی چنان شتابی گرفت که تا کمر و گردن توی صندلی فرو رفتم . واقعا سرم درد گرفت . صاحب ماشین تاخیر یک ثانیه ایی به پدال گاز ماشین در حالت گاز شدید داده بود و من نمیدونستم و غافلگیر شدم .
تازه متوجه شدم برای همین بود زمانی که پدال ترمز رو در ابتدا یکهو رها کردم ماشین با مکث خاص و ابهت ویژه ایی راه افتاد .
شاید در عرض 3 ثانیه به 120 کیلومتر رسیدم که البته اون شب ترافیک بود و نشد بیشتر برونمش . با 120 کیلومتر شما احساس رانندگی 30 کیلومتر بر ساعت رو دارید .
پس از تست شتاب ثانویه نوبت شتاب اولیه بود . از حالت ایستایی پام رو تا ته روی گاز میزارم . باز هم با تاخیر یک ثانیه با یک تک آف کوچک از جانب چرخ های عقب شتاب بینظیر و بیصدای BMW رو تجربه میکنم . در عرض 8 ثانیه 100 کیلومتر . هیچ چیز متوجه نمیشید . فقط عاشق تر از همیشه رانندگی میکنید .
BMW 730i در بینهایت خودروی نرمی هست و من تا به امروز ماشینی به این راحتی و نرمی سوار نشدم .
فرمانپذیری دارای سیستم ضد چپ شدن و کاهش خودکار سرعت به هنگام پیچیدن هست و این موارد رو هم باید به قابلیت های این غول مهربان اضافه کرد .
BMW 730i هیچ احتیاجی به تست هندلینگ نداره ، فقط کافیه شما برونیدش . از همه چیز مطمعن هستید . توی سرعت و سبقت ابدا کم نمیاره . ترمزهای بینظیر ، کشش کمربند به هنگام ترمزهای نسبتا شدید . احساس میکنید کسی شمارو در آغوش کشیده و واقعا بینظیره .
ماشین کاملا به جاده چسبیده . با 2تن وزن و فاصله ی زیاد محورها و چرخ ها از هم و همچنین شاسی زد Z که کل ماشین رو حالت یکپارچه کرده امکان نداره چپ بشه . حتی بلند هم نمیشه .

به راستی BMW همه چیز را سخاوتمندانه ، یکجا به شما هدیه میدهد . آرامش ، آسایش ، قدرت ، سرعت ، زیبایی ، عشق ، لذت ، و ...

امیدوارم که از این پست استفاده کرده باشید . سوالی هم داشتید در خدمتم .

نوشته شده توسط پوریا . ش

آدم دیوونه میشه اینو میخونه !!!
و تنها چیزی که میتونه بگه اینه که خدا قسمت کنه :31:
دمت گرم

Pourya-pc
06-12-2012, 15:34
سلام دوباره به دوستان عزیز عاشق چرخ و آسفالت
یکسری تست شتاب اولیه یا به نوعی مسابقه در شهریور امسال در اصفهان انجام شد که من هم حضور داشتم و فیلم هاش رو براتون آماده کردم با حجم بسیار کم .
خودم با 405 TU5 SLX خاکستری دوستم حضور داشتم که 206 تیپ 2 تقویت شده رو کاملا عقب گذاشتم . البته فیلمش رو آماده نکردم اما به زودی خدمت دوستان عزیز میزارم .

اولین مورد BMW 320 Cabriolet VS 530 Cabriolet هست که 530 به راحتی 320 رو پشت سر میزاره البته حجم موتورها و قدرتشون متفاوته ولی سنگینی 530 هم قابل ملاحظست .

دومین مسابقه بین کیا کادنزا و آزرا گرانجور هست . خب من هر دوی این خودروها رو قبل از ورود به کشور روندم و تست کامل کردم و گفتم کادنزا یک سروگردن از آزرا بالاتر هست . در این تست هم مشاهده خواهید کرد که کادنزا با قدرت تمام آزرا رو کنار میزنه . تازه رانندش راننده نبود و از قدرت زیاد ماشین داشت منحرف میشد وگرنه باز هم جا داشت با اختلاف بیشتری آزرا رو جا بزاره .

سومین مورد آزرا 2010 و نیسان ماکسیما 89 هست . در این تست هم ماکسیما به راحتی تمام آزرا رو کنار میزنه و یکبار دیگه ثابت میکنه هنوز پیر نشده و جدیدیا رو هم میتونه با یک اشاره پشت سر بزاره .

منتظر ادامش باشید .

Lord007
14-02-2013, 12:26
دوست عزیز متاسفانه مشکل باز نشدن عکس ها همچنان پابرجاست.توی خود سرور فروم نمیشه آپلود کنید؟

Mojtaba Masiha
01-03-2013, 15:22
عکس ها باز نمیشه:n27:

Pourya-pc
03-03-2013, 20:14
یک آپلودسنتر خوب به من معرفی کنید تا تمام عکس ها رو دوباره آپ کنم
! در مورد ماکسیما ! دوستی پرسیده بودند گیرباکس مِنو بوده یا اُتو ؟
پاسخ : ماکسیما دنده اُتوماتیک بوده !

persianbat
11-03-2013, 19:02

Lord007
23-03-2013, 07:58
خوب اینم از آپلود سنتر.دیگه فقط مونده دوستمون در سال جدید حماسه سازی کنه و عکسها رو توو آپلود سنتر جدید آپلود کنه تا ما هم بتونیم ریویوی خوبشو ببینیم.

Pourya-pc
02-04-2013, 10:47
در طی سفر برون شهری که به سمت اهواز داشتم با خودروی تندر 90 متاسفانه نقاط ضعفی در این خودرو دیدم که توی شهر و تست های کوتاه متوجه نشدم ، اما تجربه ی من :"
تندر 90 مدل 91 با 18 هزار کارکرد ( پارس خودرویی )
سرنشن 2نفر ( تقریبا ماشین سبک بود )
در ابتدا بعد از ساعتی رانندگی احساس خستگی شدید زیر رانها و زانوها به علت کوتاه بودن نشیمنگاه صندلی ها
فرمان به شدت ناپایدار ( در سرعت 100 کیلومتر به بالا ) و همینطور لرزش شدید فرمان و دفع نکردن ضربات ناهمواری جاده
دنده 5 برای فردی که قد بلندی دارد و صندلی را عقب داده باشد خیلی دور از دسترس است
کمک های عقب به خوبی ضربات را دفع نمیکنند و روی سرعت گیرها ، عقب تندر محکم به زمین کوبیده میشه
هندلینگ در سرعت زیر 100 خیلی عالیه اما بالای 100 کیلومتر از پراید هم ضعیفتر عمل میکند و عقب خودرو تمایل به خارج شدن از جاده دارد ( شاید به دلیل ارتفاع زیاد ال 90 )
باد به راحتی وارد اتاق میشه و صدای زوزه باد و موتور در اتاق بسیار گیج کننده و سردرد آور است
دید بسیار محدود آینه بقل ها به علت کوچکی سایز آینه ها
در کل اگر کسی سمند یا پارس را در خارج از شهر رانده باشد ( مخصوصا جاده کوه و گردنه ایی مثل ایذه ) به شدت احساس ناامنی ، خستگی و ناراحتی در ال 90 را خواهد داشت حتی اگر از قدرت پایین پراید صرفه نظر کنیم برتری کاملا محسوس با پراید است
نقاط قوت تندر رو میشه قدرت خوب موتور ، نرمی دنده ها و ترمز خوب دونست اما به هیچ وجه با سمند ( خودروی رقیبی تندر ) قابل قیاس نیست
* عید سال 92 / پ.ش *

tabletian zadeh
17-09-2013, 13:54
بنده لوگان مدل 87 دارم و هیچکدوم از ایراداتی که گفتید در این خودرو وجود نداره
شاید اون خودرویی که سوار شدید مشکل داشته
دقیقا تمام موارد را برعکس ذکر کردید. بسیار خوش سفر هست و امنیت بالایی دارد

pooria-ir
07-11-2013, 16:32
این ایرادتی که در مورد تندر نوشتید واقعا عجیبه
مثلا لرزش فرمان،برای ال ۹۰ سالم یه چیز تقریبا محاله
صدای باد به علت ارتفاع بای ماشینه
بنده به سمند،ریو،ال ۹۰ و ۲۰۶ کاملا واقفم و ریز به ریز نقاط ضعف و قوتشون رو میدونم
برتری های سمند نسبت به ال ۹۰:
طراحی ظاهری مناسب تر
هندلینگ بهتر
صندلی های راحت تر
تجهیزات رفاهی بیشتر

والسلام،هیچ برتری دیگه ای رو توی سمند xu7 نسبت به ال ۹۰ پیدا نمیکنید
برتری های ال ۹۰ نسبت به سمند
کیفیت ساخت بسیار بالاتر
طراحی و تکنولوژی قرن ۲۱
موتور فوق العاده کم استهلاک و توان مناسب حرکتی و کششی
شتاب عالی به نسبت سمند
ایمنی بیشتر که ال ۹۰ دای ۳.۵ ستاره euroncap هستش اما از سمند تست ایمنی وجود نداره!!! ولی با توجه به اینکه شاسی سمند هم همون ۴۰۵ میشه حداکثر ۲.۵ ستاره رو براش در نظر گرفت،خواستید بگید توضیحات مفصل بدم
فرمان ال ۹۰ نرم تره
ترمزهای ال ۹۰ واقعا عالیه

ماسفانه مطلب به اصطلاح نقدگونه ۲ پست قبلی خیلی نادرست و دور از منطق بود،

Sent from my SHW-M380W using Tapatalk 2

mehrdad8086
16-11-2013, 12:59
سلامی مجدد......:n02:

فرصتی پیش اومد تا با خودروئی میشه گفت تقریبا لوکس کره ای رانندگی کوتاهی داشته باشم.بله این خودرو جنسیس سدان مدل 2010 با 30 هزار کارکرد بود.....
در بدو ورود به خودرو خصوصا اگر هوا کمی تاریک باشه نورپرداری و پارکابی ماشین که عبارت جنسیس روی اون نقش بسته شمارو به تحسین وا میداره.رنگی سفید متمایل به آبی .چراغ سقفی بسیار شکیل و زیبا.
خب وارد خودروئی شدید که از نظر امکانات هیچ کم و کسری نداره و پا به پای رقبای ژاپنی و آلمانی و غیره لیستی از بهترین آپشنها رو در اختیار شما میزاره.
از صندلیهای تمام برقی جلو و عقب بگیر تا سیتم گرمایش و سرمایش و سیستم ایرکاندیشن مجزا برای همه سرنشینان(البته برای عقب رو شک دارم و تست نکردم)ولی فرمودند داره!!!

اینقدر هم این ماشین ایربگ داره وقت نکردم بشمارم.(اگه همش خدای ناکرده باز بشه و توش هیدروژن باشه قطعا ماشین مثل بادکنک بالا میره:n19: مزاح البته)
برسیم به جاده.اگر خودرو تو حالت نرمال باشه خودروئی بسیار بسیار نرم (اب تو دلتون تکون نمی خوره) هست .البته حالت اسپرت هم داره که کمی کمکها رو سفت می کنه....

و اما.موتور و گیربکس.موتوری کاملا آروم و بی صدا و پرقدرت.مثل بچه شیطونی که دعواش کنی یه گوشه ساکت بشینه ولی ولی اگه رو بهش بدی از دیوار راست بالا می ره !!اینم همینه.
اینقدر بی صداس که تو حالت سکون و موتور روشن به دورسنجش نگاه نکنی ممکنه استارت مجدد بزنی.
دنده رو تو D میزاریم و ماشین با وقار خواصی راه میوفته.شتابی کم و راه افتادنی آروم.ماکسیما و آزرا و کادنزا بسیار حس پرشتابتری القا می کنن.حالا چرا؟تا اونجا که فهمیدم این خودرو
با دنده 2 حرکت میکنه(شاید خیلی های دیگه هم اینجور باشن)!!!!بابا ناسلامتی شما یک جنتلمن هستین و سوار براین خودرو.میخوای کل کل کنی پیاده شو برو اخوی ایشون کوپه سوار بشو......خب!!!!!!!!!
سرعت رسید به 50 کیلومتر و دنده 4 هستیم:n08:بزار ببینیم این شیطونک توی کاپوت که 290 اسب و 358 نیوتن متر گشتاور داره و 3800 سی سی حجم قدرت رو چجوری به چرخهای عقب این ماشین میفرسته؟؟؟؟
پدال رو تا انتها که فشار بدی اون بچه بده که گفتم پدیدار میشه و چنان معکوسی میکشه که قشنگ بندبند وجودت میره تو صندلی!!!!!!!!!

با شتابی تحسین برانگیز به سرعت 160 رسید که با وجود ترافیک و آقا پلیسه دستیابی به سرعت بالاتر مقدور نبود.مطمئنم 250 کیلومتر اعلامی کارخونه براش چالش مهمی نیست.

ترمز؟؟؟؟؟کافیه ترمز رو کمی بیش از حد معمول فشار بدی و همون بند بند وجودت با شتاب منفی از صندلی میاد بیرو و میل به خروج از شیشه جلو می کنه.!!!!!!!!!

خب حالا که ایستادیم 2باره شتاب بگیریم و تا انتها گاز.......

بدون کوچیکترین صدای لاستیک به 7 یا 8 ثانیه نمیرسی که از مرز 100 کیلومتر رد شده و اونجاست که ماشین آقای جنتلمن قدرت خودشو به رخ خیلی از دوستاش می کشه.

خب شیطونی بسه و لیستی از آپشنهای اونو براتون میزارم:
ايربگ :راننده - سرنشین - جانبی - پرده ایترمز و كنترل :جلو و عقب دیسکی خنک شونده - ABS - TCS - ESPتهويه هوا :کنترل اتوماتیک چهارگانه درجه حرارت - سنسور رطوبتصندلی :برقی - گرم کن - سردکن - چرم - پشت سری فعال هنگام تصادفشيشه ها :برقیآينه :برقی - گرم کن - تاشوندگی برقی - حافظه - تیره شوندهچراغ ها :زنون - روشن و خاموش شدن اتوماتیک - چراغ های عقب LED - مه شکن جلو و عقب - چرخش نور در پیچ ها - سیستم شستشوسایر امكانات :سیستم اتوماتیک پارک خودرو - کروز کنترل - برف پاک کن اتوماتیک

پیروز باشید

mehrdad8086
26-05-2015, 09:40
درود بر همه دوستان عزیزم.....
خب تجربه ای جدید با یکی از بهترین سدانهای بازار ایران و جهان داشتم و هر چند کوتاه براتون بازگو میکنم....

نام: جناب BMW
سری:7
مدل :750 Li :n10:
سال ساخت 2011 با 80 هزار کیلومتر کارکرد....
رنگ مشکی و تودوزی اصطلاحا شتری..
خب حقیقتا نمی دونم از کجا شروع کنم!!!،طبق روال از بدو ورود...
نزدیک خودرو که شدیم چراغ Welcome و یک مشت چراغ دیگه دور ماشین!!!و تو دستگیره هاش روشن شد و ما رو بسوی خودش راهنمایی کرد....
پس از سوار شدن کافیه درب سنگین و روونش رو با کمی فشار ببندین.با سیستم مکش درب کاملا جفت میشه.استارت و حرکت....
ینی هیچ جوره تو کت من نمیره این ماشین سدانه!!!8 سیلندر و 407 اسب بخار از نوع آلمانی ساخت یکی از بهترین خودروسازهای دنیا...
سوخت گیری در پمپ بنزین انجام شد و پس از پرکردن شکم این هیولای خوش اشتها به سمت بزرگ راه مدرس شمال حرکت کردم.دوستان تهرانی می دونن این بزرگراه کمی شیبدار هست .نزدیکی یکی از خروجی ها(صدر) به درخواست صاحب خودرو (اذعان میکردند اولین باره که به عنوان سرنشین تو ماشینشون نشستن)و فشردن گاز ،این عمل اتفاق افتاد.با توجه به خاموش کردن سیستم ضد بکسباد(Tracktion control) !!!!در سرعت حدود 70 کیلومتر ماشین تقریبا دو و نیم تنی چنان هرزگردی کرد که بیا و ببین!!!
سیستم traction روشن (و خودرو در mode فکر کنم اسپرت قرار دادم،کمک ها کمی سفت ترشد)....دوباره شتاب گیری و.......این حس رو فقط زمان تیک آف هواپیما داشتم.همین و بس!!!!:n28:
راستش اینقدر از نحوه رانندگی باهاش خوشم اومده بود فراموش کردم ببینم آپشن چی چی داره!!!!
هرچند ماساژور و کولر چند حالته و بار بین صندلی عقب و و مانیتورهای فابریک و سیستم صوتی بسیار با کیفیتش رو گذری چک کردم.
در آخر اضافه کنم L در این خودرو به معنای Long بوده و این خودرو نسبت به حالت معمولی چند سانتی متری کشیده تر هست.

به گفته مالک خودرو هزینه های نگهداری ماشین بسیار بالاس.طبق گفته های ایشون (راست و دروغش پای خودش)
برای مورد کوچیکی که برای گیربکس پیش اومده بود حدود 13 میلیون،توربو 3 میلیون و جلوبندی 6 میلیون هزینه کرده!!!!!!!:n25:
لنت و روغن و ...بماند.