PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بالا اومدن سیستم مشکل پیدا کرده

hamids68
07-10-2011, 16:59
امیدوارم بتونم منظورمو برسونم چون نمی دونم چطوری بگم....

وقتی کامپیوترو روشن می کنم یه حالتی مثل اینکه موتورش شروع به فعالیت می کنه ... فعال میشه ولی سیستم بالا نمیاد... باید حد اقل 5 دقیقه بگذره تا دکمه reset رو بزنم استارت بخوره. اگه قبل 5 دقیقه اون دکمه رو بزنم بالا نمیاد. نمیدونم چرا اینطور شده قبلا اینطور نبود. همین امروز دوباره ویندوز ریختم ولی مشکل حل نشد.

hamids68
07-10-2011, 17:45
مانیتور حتی روشن هم نمیشه ...وقتی روشنش می کنم مینویسه no data.اگه دکمه reset رو نزنم همینطور به حالت به اصطلاح موتور روشن کار می کنه... باید حد اقل 5 دقیقه بگذره من دکمه reset
رو بزنم تا به حالت عادی سیستم بالا بیاد

EXTREME
07-10-2011, 18:26
با این تفاسیر سیستم شما تصوی نمیده
اولین کاری که باید بکنید دیفالت کردن بایوس هست
درست نشد باید به این ترتیب قطعات رو چک کنید
رم - اسلات حافظه - گرافیک - پاور و فن سی پی یو
بایوس مین باید آپدیت باشه
درست نشد مین ایراد داره

hamids68
07-10-2011, 19:52
با این تفاسیر سیستم شما تصوی نمیده
اولین کاری که باید بکنید دیفالت کردن بایوس هست
درست نشد باید به این ترتیب قطعات رو چک کنید
رم - اسلات حافظه - گرافیک - پاور و فن سی پی یو
بایوس مین باید آپدیت باشه
درست نشد مین ایراد داره

مرسی برای جواب

چک کردن اون قسمتها که فکر نکنم کار من باشه ولی شاید بتونم بایوس رو دیفالت کنم...چطور باید اینکارو انجام بدم ؟

EXTREME
07-10-2011, 20:59
مرسی برای جواب

چک کردن اون قسمتها که فکر نکنم کار من باشه ولی شاید بتونم بایوس رو دیفالت کنم...چطور باید اینکارو انجام بدم ؟
سیستم رو خاموش کنید و از برق بکسین باتری مین رو دربیارید و 1 دقیقه بعدش دوباره جا بزنید دیفالت میشه بایوس

hamids68
07-10-2011, 22:22
سیستم رو خاموش کنید و از برق بکسین باتری مین رو دربیارید و 1 دقیقه بعدش دوباره جا بزنید دیفالت میشه بایوس

منظورت از باتری... همون سیمی هست که از پاور به مین برد برق میرسونه؟

EXTREME
07-10-2011, 22:43
منظورت از باتری... همون سیمی هست که از پاور به مین برد برق میرسونه؟
نه مثل باتری ساعته ولی بزرگتره

hamids68
08-10-2011, 01:37
نه مثل باتری ساعته ولی بزرگتره

همه سیمهای پشت کیسو در آوردم.کاملا از برق جدا بود. اون باطری رو پیدا کردم دو سه دقیقه بیرون بود دوباره جا انداختم.موقع بالا اومدن دوباره همون وضع بود یعنی بدون اینکه تصویر بده و ویندوز بالا بیاد همینطور عین حالت موتور روشن یه ماشین کار می کنه بدو ن اینکه کاری انجام بده.بعد 10 دقیقه دکمه reset رو زدم اومد بالا ولی یه اطلاعاتی که تا بحال ندیده بودم سریع ظاهر شد بعد ویندوز اومد بالا.چند بار دیگه هم آزمایش کردم باز همین مشکل موجود داشت. حالا باید چیکار کرد ؟ باید ببرم تعمیر گاه کامپیوتر ؟ چون اون چیز های که گفته بودی رو که من خودم نمی تونم تست کنم ؟

EXTREME
08-10-2011, 23:55
باید او قطعاتی رو که گفتم چک کنید ندارین باید ببرید بیرون

hamids68
14-10-2011, 06:24
کامپیوترو بردم به یه مغازه ای که کارش هم فروش قطعات بود هم تعمیرات می کرد. گفت که ایراد از مادر برد هست. گفت اون میتونه مادر برد رو بده یک نفره دیگه که تعمیرش کنه و ماکزیمم یک هفته زمان می بره. ولی من ترجیح دادم خودم قطعه رو ببرم شرکتش تعمیر کنن. ولی نمی دونم قطعه رو باید ببرم یا کیس رو ؟.آدرس و تلفنی از شرکتش دارین ؟ مادر برد مال شرکت گیگا هست به مشخصات
مادر برد : giga 965p-53