PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند سوال در مورد مودم وايرلس TP-Link TL-WA5210G

nima_vb
06-10-2011, 23:41
سلام دوستان.
من به تازگي از يك Isp اشتراك وايرلس گرفتم و مودم TP-Link TL-WA5210G را هم خودشون تنظيماتش را انجام دادند و بهم دادند.
براي كانكت شدن به اينترنت هم از PPPoe استفاده ميكنم.
حالا تو manual‌ مودم نوشته بود كه اگر به آدرس 192.168.1.254 بريد ميتونيد به تنظيمات مودم دسترسي پيدا كنيد ولي من هرچي ميزنم ارور Internet Explorer cannot display the webpage را ميده.
فكر كنم خود isp كه تنظيمات مودم را انجام داد برداشته ip را عوض كرده. چظور ميتونم ip را پيدا كنم؟
خودم رفتم تو network connection‌ و رفتم توي propertise‌ مربوط به كانكشن كارت شبكه ام(آخه مودم وايرلس با كابل وصل شده به كارت شبكه ام). بعد رفتم تو تب status ديدم نوشته default gateway : 192.168....
بعد همين ip كه جلو default gateway بود را تو آدرسبار ie‌ زدم يك صفحه باز شد كه مربوط به تنظيمات router بود و برام خيلي عجيب بود چون بالاي صفحه به جا اينكه بنويسه Tp-link نوشته بود MicroTik
حالا سوالام ايناست:
من ip را درست پيدا كردم؟
اگر درست چرا به جا tp-link نوشته microtik ؟يعني اون isp‌ برداشته فريمور مودم را عوض كرده؟ يا من اشتباهي به يك روتر ديگه وصل شدم؟
آيا روشي هست كه با موبايلم به اين مودم وضل بشم و تو كامپيوترم بتونم حافظه هاي موبايل را ببينم يا فايل بفرستم به گوشيم؟
و اينكه الان قيمت اين مودم تقريبا چنده؟
ممنون.

nima_vb
09-10-2011, 01:25
يعني كسي نبود لطف كنه و جواب بده؟
فكر نكنم سوالم سخت بوده باشه.
فقط روش پيدا كردن ip اين مودم را هم بگيد كمك خيلي خوبي بهم كرديد.
راستي اين مودمها (نمي دونم بگم مودم يا اكسس پوينت يا آنتن يا ....) TL-WA5210G رابط نرم افزاري ويندوزي نداره؟؟؟

joe_satriani
09-10-2011, 11:41
با سلام
شما با آدرس زیر سعی کنید برید داخل تنظیمات مودمتون

192.168.1.1

موفق باشید.

iman2025
07-06-2012, 16:11
اگه DHCP رو فعال کرده باشن میتونین روی ایکون لوکال کلیک کنین سربرگ drtails و بعد ای پی سوم یعنی drfult getway میشه ای پی مودم من خودم این مودم ها رو زیاد بستم اصولا هم رمزش رو عوش میکنم .
برای اجرای بهتر ادمین هم از فایرفاکس یا سفری استفاده کن

ehsan11571
09-07-2014, 13:56
سلام دوستان.
من به تازگي از يك Isp اشتراك وايرلس گرفتم و مودم TP-Link TL-WA5210G را هم خودشون تنظيماتش را انجام دادند و بهم دادند.
براي كانكت شدن به اينترنت هم از PPPoe استفاده ميكنم.
حالا تو manual‌ مودم نوشته بود كه اگر به آدرس 192.168.1.254 بريد ميتونيد به تنظيمات مودم دسترسي پيدا كنيد ولي من هرچي ميزنم ارور Internet Explorer cannot display the webpage را ميده.
فكر كنم خود isp كه تنظيمات مودم را انجام داد برداشته ip را عوض كرده. چظور ميتونم ip را پيدا كنم؟
خودم رفتم تو network connection‌ و رفتم توي propertise‌ مربوط به كانكشن كارت شبكه ام(آخه مودم وايرلس با كابل وصل شده به كارت شبكه ام). بعد رفتم تو تب status ديدم نوشته default gateway : 192.168....
بعد همين ip كه جلو default gateway بود را تو آدرسبار ie‌ زدم يك صفحه باز شد كه مربوط به تنظيمات router بود و برام خيلي عجيب بود چون بالاي صفحه به جا اينكه بنويسه Tp-link نوشته بود MicroTik
حالا سوالام ايناست:
من ip را درست پيدا كردم؟
اگر درست چرا به جا tp-link نوشته microtik ؟يعني اون isp‌ برداشته فريمور مودم را عوض كرده؟ يا من اشتباهي به يك روتر ديگه وصل شدم؟
آيا روشي هست كه با موبايلم به اين مودم وضل بشم و تو كامپيوترم بتونم حافظه هاي موبايل را ببينم يا فايل بفرستم به گوشيم؟
و اينكه الان قيمت اين مودم تقريبا چنده؟
ممنون.

با سلام خدکت دوست عزیز
برو داخل Network and Sharing Center و در قسمت local area connection کلیک کن و بر روی properties کلیک کن و ای پی لن رو به 192.168.1.30 یا 192.168.1.22 یا 192.168.1.11 یا هم 192.168.1.254 تنظیمش کن بعد هم برو ب داخل اینترنت اکسپلورر بزن 192.168.1.254 و یوزر و پسوورد admin را بزن و تمام
ولی اگه امکان داره تنظیماتتو واسم بفرست اخه منم همین مدل رو دارم ولی هر کاری میکنم کسی بلد نیست ک شبکه بیسیمش رو واسم کانفیگ کنه