PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل استندبای ویندوز 7

Rahpooyan
04-10-2011, 23:01
گاهی وقت ها که سیستم رو استندبای می کنم سیستم بطور کامل استندبای نمیشه و سی پی یو باز هم فعال است :

در این حالت سیستم به حالت اماده نمی یاد حتی با زدن دکمه موس و کیبورد
سیستم رو نمی توان ری استارت یا خاموش کرد با استفاده از دکمه های پاور و ری استارت
تنها راه خاموش کردن قطع برق از پشت کیس است و وقتی دوباره از پشت کیش سیستم را روشن می کنم بدون فشار دادن دکمه پاور جلوی کیس خودبخود روشن می شود !
و البته فکر کنم برنامه هایی هم که قبل از استندبای کردن فعال بودن حتی با وجود خاموش کردن دوباره فعالند شاید مثل هایبرنت کردن

EXTREME
05-10-2011, 11:32
تا اونجایی که من میدونم سون استند بای نداره و sleep داره که سیستم خاموش میشه ولی کامل نه و یک جریان برق ضعیف در برد هست و به همین دلیل اطلاعات رم پاک نمیشه که با زدن دکمه ی پاور دوباره سیستم بالا میاد
اگه تو این قضیه مشکل دارین این مشکل میتونه ازسیستم عامل باشه
ویندوز رو عوض کنید و درایور های سیستم رو به روز کنید و بایوس مین رو آپدیت کنید

Rahpooyan
05-10-2011, 11:50
sleep شما صحیح است و گاها این مشکل پیش می یاد
نمی گم در sleep کلا برق قطع میشه . منظور من این است سیستم با انتخاب sleep درست مانند زمانی که بخواد سیستم خاموش شود کمی طول می کشد این تقریبا مشابه ان است
یعنی در این حالت نه سیستم sleep می شود و نه حتی خاموش یا ری استارت می شود ( با استفاده از دکمه پاور و ری استارت جلوی کیس )
بلکه باید از پشت کیس سیستم خاموش شود و درست زمانیکه دکمه پشت کیس رو از 0 به 1 تغییر میدم سیستم خود به خود روشن می شود بدون فشار دادن دکمه پاور جلوی کیس ‍!
جالب ان است که برنامه های در حال اجرا در زمان sleep مثلا مرورگر یا برنامه دیگر هنوز هم فعالند و بسته نشده اند !

EXTREME
05-10-2011, 11:51
یعنی شما به حالت sleep میبرید با زدن دکمه ی پاور سیستم راه اندازی و روشن نمیشه ؟

Rahpooyan
06-10-2011, 02:28
حالتی بین این دو است . یعنی نه کاملا سیستم اسلیپ شده است و نه کاملا فعال است .
در این حالت کامپیوتر نه ری استارت می شود و نه خاموش ( منظور من از طریق دکمه پاور جلوی کیس است و نه از طریق سیستم چون دیگه صفحه سیاه است )

EXTREME
06-10-2011, 12:18
نه
منظور من اینه که وقتی دکمه ی پاور رو بعد از اسلیپ کردن میزنید این اتقاق میفته ؟

Rahpooyan
07-10-2011, 20:30
خوب من اسلیپ رو انتخاب می کنم . تو این حالت که میره سیستم به اسلیپ نمی ره خوب بدبختی اینه که سیستم با زدن دکمه کیبرد و موس هم بالا نمی یاد
واسه همین میرم تو مرحله بعدی که رایانه رو یا ری استارت کنم یا خاموشش کنم که دوباره روشن کنم . که هیچکدوم نمیشه
مرحله سوم میرم از پشت کیس رو خاموش کنم . وقتیکه از همان پشت کیس سیستم رو روشن می کنم بدون استفاده از دکمه جلوی کیس خودبخود سیستم هم روشن میشه !

EXTREME
07-10-2011, 21:00
خوب من اسلیپ رو انتخاب می کنم . تو این حالت که میره سیستم به اسلیپ نمی ره خوب بدبختی اینه که سیستم با زدن دکمه کیبرد و موس هم بالا نمی یاد
واسه همین میرم تو مرحله بعدی که رایانه رو یا ری استارت کنم یا خاموشش کنم که دوباره روشن کنم . که هیچکدوم نمیشه
مرحله سوم میرم از پشت کیس رو خاموش کنم . وقتیکه از همان پشت کیس سیستم رو روشن می کنم بدون استفاده از دکمه جلوی کیس خودبخود سیستم هم روشن میشه !
دوست من وقتی شما سیستم رو اسلیپ میکنید با کیبورد و موس راه اندازی نمیشه سیستم این با استند بای فرق داره
وقتی سیستم اسلیپ شد باید دکمه ی پاور جلوی کیس که سیستم رو باهاش روشن میکنید بزنید تا دوباره راه اندازی بشه

amd>intel
07-10-2011, 21:30
شما تنظيمات پاور منيجمنت رو در هر دو حالت S1 و S3 امتحانكنيد . بايوس هم اپديت كنيد