PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : افزایش قیمت لپ تاپ

ifenton
04-10-2011, 15:20
با سلام
من به دنبال خرید لپ تاپ مخصوصا مارک hp هستم.
چند روز هست که قیمت لپ تاپ افزایش 5 الی 8 درصدی داشته و حتی کمیاب نیز شده آیا این طبیعی است یا دلیل دیگری دارد؟
و آیا قیمت آن کاهش پیدا می کند؟ شما چه پیش بینی می کنید. من الان بخرم یا بگذارم چند روز بعد؟

Dj_aghamajid
04-10-2011, 15:35
شما یه 10 روزی صبر کن! دلار اومده پایین! قیمت ها خودبخود میاد پایین!

peaceful1
04-10-2011, 15:52
تو این دو سه هفته آخر زیاد به بازار لپ تاپ(پاساژهای مختلف سر زدم) چند تا لپ تاپ گرفتم آخریش همین دیروز بود این طور که مشخصه خرید از خود شرکتها کم شده و معمولا خرید بین خود فروشنده ها هست چون قیمت همکاری از قیمت شرکتهای وارد کننده الان کمتره و خود فروشنده ها هم خیلی تمایلی به پخش ندارند تا موجودی بازار کم بشه و بازار کشش این افزایش قیمت رو داشته باشه با شرایطی که من دیدم و افزار قیمت مداوم لپ تاپ فکر نکنم حتی با کاهش دلار تا چند هفته ایی بازار با کاهش قیمت مواجه بشه خیلی وقت بود همچین شرایطی رو تو بازار ندیده بودم اخرین باری که یادم همچین مسئله ایی پیش آمده بود مال مدتها قبل بود که تعداد زیادی لپتاپ قاچاق ضبط شد و قیمت بازار به شدت تا مدتی افزایش داشت.

ifenton
04-10-2011, 17:50
من در حال حاضر احتیاج دارم آیا تا هفته بعد افت محسوسی خواهد کرد یا خیر؟

peaceful1
04-10-2011, 19:25
من در حال حاضر احتیاج دارم آیا تا هفته بعد افت محسوسی خواهد کرد یا خیر؟

نه ولی خوب بسته به مکانی که خرید میکنید میتونید با قیمت کمتر خرید کنید مثلا مدل Acer 5755 رو هنوز میشه با قیمت 860 به سختی میشه خرید کرد. هر چند تقریبا هیچ جا زیر 930 نمیفروشه.(پایینترین کانفیگ مدل)

Xilevens
04-10-2011, 19:41
مشابه همین وضعیت پارسال هم بود ولی یه بهانه دیگه در آوردن اواسط مهر قیمت رفت بالا
دیگه هم برنگشت کامل

peaceful1
04-10-2011, 19:55
مشابه همین وضعیت پارسال هم بود ولی یه بهانه دیگه در آوردن اواسط مهر قیمت رفت بالا
دیگه هم برنگشت کامل

یادمه یه سونی سری E که خیلی مدل خوبی به زمان خودش بود با قیمت 1/200 تا 1/550 هم رسید. بعد چند ماه که امد پایین دیگه تا وقتی بود از 1/350 پایینتر نیمد.

Xilevens
04-10-2011, 20:54
یادمه یه سونی سری E که خیلی مدل خوبی به زمان خودش بود با قیمت 1/200 تا 1/550 هم رسید. بعد چند ماه که امد پایین دیگه تا وقتی بود از 1/350 پایینتر نیمد.
آره
سر این موضوع خیلی ها اذیت شدن
واقعا بی انصافیه این کاری که میکنن
یه عده همین چند هفته مجبور شدن مدلهایی رو بخرن به خاطر قیمت بالا که ماه رمضونی راحت میشد کانفیگ بهتری رو با قیمت کمتری خرید