PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش شبکه کردن ویندوز 32 بیتی با 64 بیتی

mahyarSAMSUNG
03-10-2011, 15:52
من به تازگی لپ تاپ خریدم حالا میخوام فایل های دسکتاپ رو روی لپ تاپ بریزم چطور میتونم این دو ویندوز رو با هم شبکه کنم که بشه پوشه های توی دسکتاپ رو شیر کرد تا از توی لپ تاپ بردارم .... دسکتاپم 32 بیتی لپ تاپم 64 بیت
من تا حالا شبکه نکردم و از شبکه هم چیزی نمیدونم ... اولین بارمه ... ساده توضیح بدید مرسی
مرسی :5:

mahyarSAMSUNG
03-10-2011, 22:33
کسی نبود این چیز ساده رو برای من توضیح بده ؟ من هنوز منتظرم ...

milad1987
03-10-2011, 23:43
شبکه کردن ربطی به 32 یا 64 بیتی بودن نداره

Farshid72
04-10-2011, 12:10
دوسته عزیزم ویندوزتون چی هست ؟؟؟ اگه ویستا یا 7 هستش شما کابل رو وصل سپس روی روی کانکشن کیلک و وارد قسمت properties شود بعد تو قسمت TCP/IP V4 اونجا وارد کنید
192.168.0.1
مثلا اینو وارد کنید و tab رو بزنید
همین کارارو تو لپ تاپم انجام بدین ولی تو قسمت آخر یعنی defult gateway آی پی دسکتاپتونو بزنید یعنی 192.168.0.1
برای لپ تاپ چیزی جز عدد یک باید بزنید مثلا
192.168.0.2

ali.b.y
04-10-2011, 21:53
سلام
اولا شبکه کردن هیچ ربطی به 32 یا 64 ندارد . دوما نرم افزار نمی خواد. سوما باید بگی از چه طریقی (سیم یا بی سیم ) و از چه سیستم عاملی استفاده می کنی

mahyarSAMSUNG
04-10-2011, 22:32
خوب 100 در 100 سیم ... وقتی هم گفتم لپ تاپ جدیدا خریدم خوب معلومه ویندوز 7 دیگه... آخه من از یکی شنیده بودم ویندوز 32 بیتی و 64 بیتی برای شیر کردن مشکل داره سخت تره ... من این کارائیی که دوستمون گفتن رو انجام دادم ولی کار نمیکنه ... یعنی چراغهای لن دسکتاپم روشن نمیشه ... اگه میشه دقیقا بگیر باید چکار کنم ..

Farshid72
05-10-2011, 13:03
دوسته عزیزم همونطور که گفتم ربطی به نوع x64 یا x86 بودن نداره وما همون کارایی که گفتمو بکنید..در ضمن اگه احتمالا درایور LAN شما نصب نشده وارد سایت سازنده مادربرد و اونجا وارد صحفه مادربرد و اونجا درایورشو دانلود ونصب کنید...اگه مودم وایرلس یا مودم چند روتره هم دارید میشه

mahyarSAMSUNG
05-10-2011, 13:51
سلام ... آقا من شبکه کردم ولی یه مشکلی که دارم پوشه هایی که از دسکتاپ شیر میکنم توی لپ تاپم نمایش داده میشه ولی وقتی روش کلیک که میکنم تا بازش کنم این ارور رو میده خیلی هم باهاش ور رفتم آخر پیداش نکردم چطوری بازش کنم یا کپیش کنم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mahyarSAMSUNG
05-10-2011, 16:52
یه چیزی که فهمیدم اینه که یه پوشه ای به نام یوزر user هست که هرچی توش میریزم میتونم از کپی کنم و هیچ مشکلی نداره ... تنظیمات اون پوشه که اسمش یوزر هستش رو نگاه کردم هرچی خواستم پوشه های دیگه اای که توی هاردم هست رو مثل اون کنم نشد همش همون ارور رو میده که نمیزاره واردش برم ... این پروموش رو از کجا میشه درست کرد که مثل همون پوشه یوزر باز بشه ؟

ali.b.y
05-10-2011, 21:35
روی هر پوشه که می خوای شیر کنی کلیک راست کن
وارد مشخصات Properties شو
تب security را انتخاب کن
دکمه ی advanced را انتخاب کن
از تب permission گزینه chenge permission رو انتخاب کن دکمه add رو بزن سپس advance و finde now که تو اینجا می تونی network رو انتخاب کنی و همه ی پنجره ها رو ok کن تا صفحه ای که می تونی تیک انتخاب کنی بیادحالا تیک full control رو allow کن .

mahyarSAMSUNG
06-10-2011, 00:00
مرسی شد ... فقط یه چیزی من برای هرپوشه باید این کارو انجام بدم ؟ راهی نداره که یه بار اجازه بدم که آقا هرکاری دلم بخواد کنم ....!

ali.b.y
06-10-2011, 14:44
خوشحالم که تونستيد.
چرا مي شه .اگه مي خواي براي هميشه اجازه بدي ،روي يک درايو کارها ي قبلي رو انجام بده فقط يک گزينه به اسم
Replace premission entries on all.... هست که بايد تيک اون را بزني تا انتخاب شود. در اين صورت اين قوانيين براي همه ي پوشه ها و فايل هاي داخل درايو ثبت مي شود.
يک چيزي که يادم رفت بگم اين که کار با Permission ها خيلي حساس است در صورتي يک اشتباه کوچک کنيد ممکن است ديگر هيچ وقت به اطلاعات تان دسترسي پيدا نکنيد .

mahyarSAMSUNG
06-10-2011, 19:44
مرسی ... ولی یه خورده ترسوندیما ... اصلا بی خیالش شم بهتره .. هرچند که من تمام فایلهامو به لپ تاپ انتقال دادم .. ولی اگه من همون راهی که شما گفتید رو انجام بدم و فول کنترل رو بزنم یعنی این احتمال هست که اطلاعات بسته شه ؟ یا نه ؟ یعنی منظورم فقط همون تنظیماتی که شما گفتید و خارج اون نه ..

ali.b.y
08-10-2011, 13:49
سلام من اصلا قصد ترسوندن شما رو نداشتم.
اگه اون کارایی که گفتم را بکنید اصلا مشکلی پیش نمی یاد . اون حرف ها را زدم تا یک موقع سر از خود کاری نکنی.
اخه اون زمان که بما مجوز ها رو درس می دادند ما سراز خود گزینه ها رو می زدیم بعد دیگه بلد نبودیم چیکار کنیم اینم بگم که مجوز ها توسط مدیر سیستم همون administrator همیشه قابل تغییر و مطمئن باشید با یوزر مدیر همیشه به اطلاعات دسترسی دارید.
هر موقع هم مشکلی داشید به خودم بگید تا راهنمایی کنم. مبحث مجوز ها خیلی جالب هست و کارهایی می شه باش کرد که خیلی ها نمی دونند فقط دقت می خواد. هر موقع کاری کردید که نتونستید به فایل دسترسی پیدا کنید تمام مجوز ها رو پاک کنید هیچ مشکلی برای فایل پیش نمیاد.

Farjameh
08-10-2011, 15:17
32 و 64 بیتی بودن هیچ ارتباطی به شبکه و شبکه کردن کامپیوترها نداره.
برای شما باید دسترسی های Admin رو داشته باشید و تنظیمات قسمت Adanced Sharing Settings رو هم از بخش Network and sharing Center فعال کنید.

mahyarSAMSUNG
08-10-2011, 22:54
سلام من اصلا قصد ترسوندن شما رو نداشتم.
اگه اون کارایی که گفتم را بکنید اصلا مشکلی پیش نمی یاد . اون حرف ها را زدم تا یک موقع سر از خود کاری نکنی.
اخه اون زمان که بما مجوز ها رو درس می دادند ما سراز خود گزینه ها رو می زدیم بعد دیگه بلد نبودیم چیکار کنیم اینم بگم که مجوز ها توسط مدیر سیستم همون administrator همیشه قابل تغییر و مطمئن باشید با یوزر مدیر همیشه به اطلاعات دسترسی دارید.
هر موقع هم مشکلی داشید به خودم بگید تا راهنمایی کنم. مبحث مجوز ها خیلی جالب هست و کارهایی می شه باش کرد که خیلی ها نمی دونند فقط دقت می خواد. هر موقع کاری کردید که نتونستید به فایل دسترسی پیدا کنید تمام مجوز ها رو پاک کنید هیچ مشکلی برای فایل پیش نمیاد.

مرسی ... میشه کاری کرد که مثلا یه فایلی ( مثلا یه فایل تصویری ) توی فلش کپی نشه .. اخه دوستم گیر داده میگه تمام انیمیشن های کارتونی توی لپ تاپتو میخوام ... راستش منم همه اینها رو با اینترنت مظخرف شاتل 16 کیلوباتی دانلود کردم نمیتونم همینطوری بدم بره ... روم هم نمیشه بگم نه ... اگه میشه مجوزی رو یاد بده که بدون اینکه تابلو بشه ، نشه کپی یا سند تو کنم ...فقط یادم من دادی نری به دوست اینها رو بگیا بین خودمون باشه ... :31:

ali.b.y
09-10-2011, 18:32
خوب توضیحش یکمی سخته
تو قسمت مجورز ها چند کار میشه کرد.جلوگیری از حذف - جلوگیری از خانده شدن و جلو گیری از نوشتن - جلوگیری از ساخت پوشه یا فایل جدید و جلوگیری از تغییر موارد بالا
اگه بخوای از کپی فایل جلوگیری کنی باید اجاره ی خونده شدن ندی یعنی read را محدود کنی اما خودتم دیگه نمی تونی ببینی

Farshid72
09-10-2011, 20:27
read only منظورته ؟

mahyarSAMSUNG
10-10-2011, 19:25
read only منظورته ؟

اگه رید اونلی توی پراپرتیر منظورته باید بگم نه ... توی صفحه قبل توضیح داده شده که گزینه read کجاست ... مرسی از راهنماییت :11:

ali.b.y
11-10-2011, 16:58
خواهش می کنم .
نخیر منظورم read only نیست منظورم مجوز ها permission ها هست.
مجوز ها در اصل برای محافظت از فایل ها یتان زمانی که شما در سیستم از چند کاربر استفاده می کنید یا زمانی که شما در شبکه هستید تا زمانی مجوز ندهید هیچ کس اجازه استفاده از فایل شما را ندارد

mahyarSAMSUNG
12-10-2011, 20:41
یه مشکل عجیب ... من بازی کانتر رو نصب کردم با یه لپ تاپ دل که مثل لپ تاپ من ویندوز 7 داشت شبکه کردیم ... من سرور میساختم اون لپ تاپ دل میخواست وارد سرور من بشه ارور میداد که کامپیوتر سرور ( که ماله من بود ) در مزیغه و محصور میباشد .. البته من ترجمه کلمشو گفتم ... reastrict فکر کنم بود ... بعد آخر ارور هم نوشته بود class c .. ولی برعکسش مشکلی نبود یعنی دل سرور میشد توی بازی من راحت وارد میشدم ... این ربطی به پروموش ها یا مثلا جایی توی تنظیمات شبکه من نیست که اونو اجازه نده ولی منو برای لپ تاپ اون اجازه بده ؟