PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چگونه لپ تاپ انتخاب کنیم ( یا اندر احوالات Hp 6090) !!!

babak_2029
02-10-2011, 23:53
سلام
بعد از خرابات بصره و شام ما هم لپ تاپ دار شدیم
HP - Pavilion - DV6 - 6090ee
و اما اینکه ما چگونه این مدل را برگزیدیم بحثی است که مجبورا در حوصله این مقال خواهیم گنجاند
برای یافتن لپ تاپ مناسب با کاربرد خود :
1- نظر افراد دیگر را صفر هم حساب نکنید
فروشندگان هر مدل و برندی که خودشان دارند را تعریف نموده و مدلی را که ندارند از چشم شما می اندازند

اچ پی داغ می کنه - بالا ترین درصد خرابیو اچ پی داره - مادر بوردش آشغاله - هر کی برده پشیمونه و ....

ایسوس پرفرمانسش (کارایی و کیفیت عملکرد) به شدت پایینه - حتی اتو کد رو هم اجرا نمی کنه و .....

سامسونگ که همش 3 ماهه اومده تو کار لپ تاپ انتظار داری با سونی رقابت کنه ؟؟؟؟

من اصلا سونی رو توصیه نمی کنم به خاطر تجربه هایی که داشتم

تو ببین یه باتری ایسر میتونی تو این شهر پیدا کنی اگه مال خودت خراب شد؟؟؟

یه لپ تاپ فلان رو فرستادم گارانتی بهمان 2 ساله ازش هیچ خبری نیست !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

و شر و ور هایی از این قبیل که حتما و قطعا بهتون گفته خواهد شد (همه اینها نقل قول از فروشندگان پاساژ سهند تبریز بود که در تاریخ 10 مهر 1390 به خودم گفته شده)

2-به دنبال کانفیگ (مشخصات سخت افزاری) بهتر و برند معتبر باشید
برند های معتبر از دید من :
dell -lg-samsung-acer-asus-lenovo-msi-HP-sony-apple-toshiba
در بین اینها هرکدوم مشخصات بهتری داشت انتخاب کنید- یک لحظه هم شک نکنید

3-به دنبال گارانتی معتبر باشید - اگه می تونید لپ تاپ رو از خود شرکت گارانتی بگیرید (ارزونتر - خیلی بسیار مطمئن تر - آشنایی با فضای حاکم بر شرکت گارانتی و ....)
گارانتی های معتبر (اگه خلاف قوانینه خود مدیر حذف کنه) سازگار - مادیران - الماس(همون ویستا ) - بهتر از همه اسپیناس (تعمیر و تحویل در کمتر از 72 ساعت که بیشتر شد کارت هدیه 50 هزار تومنی میدن - گارانتی شامل تمام قطعات ..شاژر .. باتری .. ال سی دی و ...)

4- برین لپ تاپ ها رو از نزدیک ببینین (نوع و کیفیت کیبورد - تاچ پد (عوض موس) - اندازه و کیفیت صفحه نمایش - وزن و شکل ظاهری) بعد انتخاب کنین

5-نیازتون رو درست ارزیابی کنید
به عبارت بهتر نرین فلان قدر پول بدین واسه اینکه گرافیک این لپ تاپ بالاست اون وقت هیچ استفاده ای ازش نکنید
اینم بدونید که تفاوت کارایی یه قطعه 200 هزار تومنی و 300 هزاری در اکثر موارد حتی به 10 الی 20 درصد هم نمیرسه
امیدوارم کمکی بهتون کرده باشم
اگه مطلب من به دردتون خورد او تشکر رو بزنین که من بدونم چند نفر مشتری همچین مطالبی هستن
مر30
بابک