PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمايي براي خريد laptop

dsa
20-06-2006, 09:14
از بين اين دو laptop كداوم بهتره؟؟
SONY: vaio FJ270- sonoma- 1.86Ghz - 1024DDR2-100Sata+ - DVD-RW-14.0WXGA
قيمتشم الآن1.350.000 است.
HP :DUO-Core - 1.83Ghz - 1024DDR - 100GB - DVD-RW
VGA جفتشون هم 128 است و هر دو هم china هستند.قيمت دومي هم 1.390.000 هست.
بعد سوال بعدي: غير از اين دو laptop تو مايه هاي 1.400.000 ديگه چي پيدا مي شه.
سوال بعدي هم اينكه :اين DUO-Coreچي هست . آيا اونقدر از sonama بهتر هست كه بشه HP رو به VAIO ترجيح داد؟

M I S H A
20-06-2006, 09:31
1.یه نگاه به این لینک بندار ببین چی پیدا می شه:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
DUO-core پردازنده های دو هسته ای اینتل هستند اما در مورد سوال بعدی اطلاعاتی راجع به sonama ندارم،اگه می شه یکی توضیح بده

shahabmusic
20-06-2006, 12:43
توشيبا سري ساتالايت

dsa
20-06-2006, 15:13
بيشتر مغازه دار هاي پايتخت مي گفتن Toshiba بهتره نگيري چون وزنش زياده و اصلا سازنده هاش به وزن توجهي ندارند ، بعد هم با همون قيمت laptopبهتري هم مارك هاي ديگه پيدا ميشن. بعد هم اگه مي گيري ستلايت اصلا نگير خوب نيست و سري Tecra بهتره.
اگه كسي چيزي مي دونه بگه.................لطفاً

dsa
21-06-2006, 11:48
آقا جون من يكي يه نظري ايده اي خاطره اي چيزي بگه................ من بايد 5 روز ديگه برم بخرم.

XFXForce
22-06-2006, 02:22
دوست خوب من اتفاقا من هم یه لپ تاپ گرفتم 1,390,000 تومان اونم DELL می دونی که دل پرفروشترین و خرکارترین لپ تاپ جهان هست و فقط مشکل Design تکراریش هست.
با این مشخصات:
CPU: Intel Centrino Core Due 1.86 GHZ
GPU: ATI Technology Radeon Mobility X1300 128
Ram: 512 MB DDRII 533 MHZ
H.D.D: Fujitsu 80 GB SATA 150 mb/s , 8 mb Buffer
Monitor : 15.4" Wide LCD TFT
باید بگم که Core Due به پردازنده های دو هسته ای اینتل می گند که آره خیلی بهتر از SONOMA تک هسته ایست. من خودم به شخصه از HP نفرت دارم که بیشتر از روی تعصب شاید باشه . VIAO از نظر طراحی و کیفیت مانیتور یه چیز دیگه هستش ولی من تو لپ تاپ ها هیچ چیز رو به دل ترجیح نمی دم.
راستی دل INSPIRON 6400 هست و با گارانتی ابزار پیشرو . دلیران و... عرضه می شه.
DELL پرفروشترین در دنیا-ساخت ایرلند.

siamack
30-06-2006, 09:07
بيشتر مغازه دار هاي پايتخت مي گفتن Toshiba بهتره نگيري چون وزنش زياده و اصلا سازنده هاش به وزن توجهي ندارند ، بعد هم با همون قيمت laptopبهتري هم مارك هاي ديگه پيدا ميشن. بعد هم اگه مي گيري ستلايت اصلا نگير خوب نيست و سري Tecra بهتره.
اگه كسي چيزي مي دونه بگه.................لطفاً

متاسفانه هر فروشگاهی با توجه به مدلی که موجود داره نظر میده و معمولاً نظراتشان کارشناسی نیست. ولی همه اینطور نیستند. بهتره از جاهای مختلف نظر بپرسید ولی اطلاعات بیشتر و دقیقتر را از طریق اینترنت خودتان جمع آوری و نتیجه گیری کنید. تجربه شخصی من اینست که معمولاً همه مارکهای معروف مثل Toshiba Dell Sony HP IBM,... کیفیت مطلوب و خوبی دارند و نمی شود براحتی گفت کدام یک بهتر از دیگری است. ولی درست تر اینست که هر کدامشان معمولاً بعضی مدلهای عالی به بازار می دهند و بعضی مدلهایشان هم خیلی موفق نیست. بهتر است با در نظر گرفت بودجه، امکانات دستگاه، نیاز خودتان تا یکی دو سال آینده و در نهایت سلیقه شخصی تان انتخاب و خرید کنید.
توصیه می کنم یک سری به سایت نقش بزنید:
معمولاً مجموعه متنوعی از نوت بوکهای Sony و Toshiba و IBM را دارد. قیمتها هم همه با گارانتی در ایران است. قیمتهای بدون گارانتی 3% کمتر است.

موفق باشید، سیامک.

Meisam
30-06-2006, 12:28
سلام ...
یه سری به این تاپیک ها بزن

ممـنــون :)
مـیـثــم