PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چه بانکی را پیشنهاد می کنید؟

Msba
27-09-2011, 19:16
قصد دارم پروژه ای رو آغار کنم که حجم اطلاعات حدود 2 تا 5 گیگ شایدم بیشتر رو ذخیره کنم. و در مواقع نیاز موارد خاصی رو واکشی کنم. از آنجا که ممکن است این دیتابیس از طریق اینترنت نیاز به دسترسی داشته باشد بانک پیشنهادی شما چیست؟(این یک احتمال است. در دو صورت اعلام فرمایید.)
ازدیگر ملزومات نصاب آن است چون کاربراش از کامپیوتر هیچی نمی دونند. در ضمن باید توانایی کار بر روی سیستم های قدیمی تر و Windows Xp Sp2 رو هم داشته باشد.

MySql
Sql Server
Sql Server Compact
Sqlite
Access
oracle
من دیتابیس دیگری نمی شناسم. در صورت انتخاب هر کدام علت آن را نیز مشروح فرمایید.

ممنون.

Msba
28-09-2011, 18:26
احساس می کنم کمی بیشتر باید توضیح بدم.
1- سرعت واکشی در سیستم های ضعیف با تکنولوژی برداشت برابر مثلا ADO
2- هسته برنامه دیتابیس است از ورود و خروج به برنامه گرفته تا بخش های منو ها پس ترنسفر بالایی با پایگاه داده وجود خواهد داشت.
3- زبان برنامه نویسی هم C#
4- توابع کلیدی SQL را پشتیبانی کند. مخصوصا رفتار های مربوط به مرتب سازی و چیدمان.
5- نصاب ساده و کم حجم

نظر خودم روی Mysql هست اما نگاهی هم به compact و خود Sql Server دارم.
لطفا دوستان با بیان آیتم مورد نظر علت آن را بیان کنند.

ممنون/

_H2_
28-09-2011, 20:52
سلام
برای موارد صنعتی در مبنای وسیع بهترین و عمومی ترین گزینه های ممکن SQL Server و Oracle هستند و بعد هم MySQL که پیشرفت خوبی داشته.

با توجه به انتخاب زبان #C بنظر همان SQL Server باید بهترین گزینه باشد.
فقط با توجه به مواردی ذکر کردید:

- زبان T-SQL بسیار قوی و کاملی دارد.
- کاملاْ و به ساده ترین شکل ممکن شبکه را پشتیبانی میکند.
- در صورت کار با حجم بسیار بالای اطلاعات توانایی مدیریت خوشه بندی دارد.
- در سمت سرور نیاز به نصب دارد که زیاد هم مشکل نیست ولی در محدوده سیستم عامل ویندوز نیاز به هیچ نصب و کپی در کلاینت ها ندارد
(
بنظر شخصی من امکان بسیار خوبی است. شما یکبار تخصصی و دقیق آن را در سرور نصب میکنید و دیگر به راحتی میتوانید کلاینت ها را افزایش دهید.
در برنامه نویسی فقط و فقط باید ConnectionString را اصلاح کنید.
حتی از فضای اینترنت هم به سادگی میتوانید استفاده کنیدُ هیچ تفاوتی نخواهد کرد.
شما اگر یک سرور با خط اینترنت پرسرعت راه اندازی کنید از نقاط مختلف شهر یا کشور و... میتوانید ارتباط داشته باشید.
)

مواردی مثل Access و Compact که هم محدودیت حجم دارند و هم از کارکرد شبکه پشتیبانی نمیکنند.
دیتابیس Compact حتی نیاز به نصب هم ندارد و برای پروژه کوچک بسیار مناسب است.
مثل دفتر تلفن و دفتر خاطرات و آلبوم شخصی و... و...

Oracle هم دیتابیس بسیار قدرتمندی است ولی در محیط ویندوز بحرحال رقیب مایکروسافتی اش (MSSQL) بیشتر استفاده میشود.

MySQL هم در کل خوب است مخصوصاْ که از نظر کپی رایتی هم مشکل خاصی ندارد.
در واقع از نظر قیمت شاید بهترین گزینه موجود باشد.

ولی باز هم ازنظر امکانات و شرایط هرطوری (جدای هزینه خرید لایسنز قانونی) بررسی شود SQL Server در محیط ویندوز برتر خواهد بود. بدون تردید MySQL در قدوقوراه مقایسه با MSSQL نیست ولی در شرایط کپی رایت MySQL برتری خودش را نشان میدهد و میتوان از امکانات بهتر MSSQL چشم پوشی کرد.

=====

خلاصه:
سرجمع موارد درخواستی شما اینها بود که وضعیت SQL Server در آنها بدین شرح است
پشتیبانی ارتباط اینترنتی:
->فقط و فقط با تغییر ConnectionString در درون خود برنامه و ترجیحاْ با یک پنجره تنظیمات برنامه !
رایانه های ضعیف و نصب آسان و کم حجم
->اصلاْ نیازی به هیچ نصب و کپی و تنظیم و... در رایانه های کلاینت ندارد !!!
سرعت و بازدهی
-> توانایی بالا در پاسخ دهی به حجم زیاد تراکنش همزمان و بقیه اش بسته به سرعت شبکه تان دارد
زبان #C
-> از هماهنگ ترین و بهترین دیتابیس ها در ارتباط با زبان های دات نتی تا جایی که میتوانید توابع داخلی اش را که در دستورات SQL اش قابل استفاده هستند را هم با به جای SQL با یک زبان دات نتی بنویسید !!!
گستردگی امکانات زبان SQL
->شخصاْ بعد از سالهای طولانی و مطالعه چندین جلد کتاب متعدد هنوز جرات ندارم بگویم همه امکانات و سرویس های در دسترس در T-SQL را بلد هستم.

بحرحال این نظر من بود.
تا نظر سایر دوستان چه باشد.
موفق باشید.