PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : apple iPhone 4 یا Samsung Galaxy S II

SamGun
24-09-2011, 19:55
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام به همگی :11:

مدتی هست که به دنبال انتخاب این 2 مدل هستم که متاصفانه هنوز به نتیجه ی قاطعی نرسیدم .

اینطور هم که به نظر میرسه کسانه زیادی این سردرگمی رو پیدا کردند که بین این 2 مدل یکی رو انتخاب کنند .

از دوستان خواهشمندم تو این بحث شرکت کنند که هم ابهامات بنده بر طرف بشه و هم بقیه دوستان.

من اصلا به سخت افزار این 2 گوشی کاری ندارم چون در عمل چیزه دیگری رو همیشه شاهد بودیم .

کسانی که واقعا با این مدلها کار کردن و نقات ضعف و قدرت رو میدونن یه راهنمایی بکنن

با سپاس

P I R A N H A
24-09-2011, 20:42
اینو بخون کمکت میکنه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

armin_punisher6
24-09-2011, 21:11
به نظر من الان که نزدیک عرضه آیفون 5 هست خرید 4 اشتباهه.هر چند بیاد هم قیمتش خیلی بالاست.به نظر من صبر کن تا قیمت آیفون جدید متعادل بشه بعد بخر.مطمئن باشه سگ ios میارزه به 100 تا آندروید.

h!tman
24-09-2011, 21:14
صد در صد بین این 2 سامسونگ گلکسی !

SamGun
24-09-2011, 21:27
به نظر من الان که نزدیک عرضه آیفون 5 هست خرید 4 اشتباهه.هر چند بیاد هم قیمتش خیلی بالاست.به نظر من صبر کن تا قیمت آیفون جدید متعادل بشه بعد بخر.مطمئن باشه سگ ios میارزه به 100 تا آندروید.

راستش من میخواستم اینو بگیرم بعد تو دست بفروشم 5 رو بگیرم چون الان گوشیم خراب شده بی گوشی موندم .

صد در صد بین این 2 سامسونگ گلکسی !

قربونت من کارم چند سال گوشی موبایل بوده ازتون دلیل خواستم برای نظرتون

الان چند سالی هست حیطه ی کاریم عوض شده دیگه دنبالش نرفتم ولی برای نظر هر کس دلیل میخوام .

بازم ممنونم از همه

دوستان دیگه نظری دارن خوشحال میشم بشنوم.

p3yman_xl
24-09-2011, 21:34
سعید جان به نظر من فقط و فقط آیفون 4 !

هیچ گوشی، دستگاه، دیوایس و پلیری از لحاظ کارایی و پرستیژ و پرفورمنس نمیتونه به این نزدیک بشه!

حتی لفظِ آیفــون، سامسونگ رو له میکنه و سنگین تره.

LΩRD
24-09-2011, 21:36
شک نکن iOS بهتره !

اپلیکیشن هایی که واسه iOS هست یکیش واسه اندروید نیست !

آیفون از نظر اپلیکشین دنیا دنیا واسش اپلیکیشن ریخته و از نظر ظرافت و شیکی هم بهتر از سامسونگه

( چون سامسونگ گلکسی تازه اومده تا حدودی بهتر از آیفون 4 هست اما گلکسی رو که تازه اومده باید با آیفون 5 مقایسه کرد نه با آیفون 4 که پارسال عرضه شد ، جواب دوستانی که میگن گلکسی بهتره ! )

اما اگه میخای آیفون بخری باید صبر کنی

بزار آیفون 5 بیاد و قیمت آیفون 4 بیاد پایین بعدش آیفون 4 بخر

هرچند که میگن اپل قراره آیفون 3GS هشت گیگ هم بده بیرون که بازار رو کامل دستش بگیره ، اما همچنان سیاست اپل سکوته !

صبر کنی بهتره :10:

hasanmotori
24-09-2011, 21:40
طرفدارای آیفون همیشه تعداد نرم افزارها و بازیاشو به رخ بقیه میکشن در حالی که اگه منطقی نگاه کنی هیچ کس از همه اونا استفاده نمیکنه
شما هر نوع برنامه کاربردی که بخای برای اندروید هست ... بازیهم تا دلت بخاد داره و همه بازیهای آیفون هم براش میاد حالا همزمان نه ولی با تاخیر کم
پس از نظر نرم افزاری آیفون بهتر هست ولی نه اونقدری که طرف بیاد میگه سگ ios به 100 تا اندروید میارزه

آیفون5 به زودی عرضه میشه و مطمعناً cpu دوال کور داره در نتیجه نسل بعدی بازیها کم کم روی آیفون 4 کند اجرا میشن ... همین الان بازیهای جدید روی 2g و 3g انثدر کند هستن که نمیشه بازی کرد
ولی گلکسی اس2 قویترین سخت افزار رو داره و تا 2 3 سال تو هیچ بازیی کم نمیاره
سایز صفحه هم به نظر من خیلی مهمه ... برای همه چیز ... وب گردی ... فیلم دیدن ... بازی و...
3.5 اینچ دیگه این روزا واقعاً کوچیکه و اگر با گوشی های 4 اینچی یا بزرگتر کار کنی 3.5 اینچ ادیتت میکنه
محدودیت های زشت آیفون رو هم در نظر بگیر ... اینکه هیچ فایل متفرقه ای رو نمیشه روش بریزی ... فقط mp4 پخش میکنه و اصلاً قابل مقایسه با اس2 که mkv هم پخش میکنه نیست
برای ریختن فایل هم که باید از itunes استفاده کنی و...
قابلیت های دیگه رو هم در نظر بگیر مثله usbhost و HDMI و درگاه مموری و دوربین بهتر و فیلم برداری فول اچدی و...
قیمتشم که حداقل 100 تومن ارزونتره

هر جور حساب کنی خرید اس2 به صرفه تره ... در واقع اصلاً نباید با آیفون4 مقایسش کنی و رقیب آیفون5 هست
صبر برای آیفون5 هم به نظر من اشتباهه ... بازم همون محدودیت هارو داره ... صفحش احتمالاً 3.7 اینچه که بازم کوچیکه و قیمتش بالای 1 تومن هست و تا اون موقعی که بیاد اس2 میاد رو 600 تومن

به هر حال نظر من اینه که بدون شک اس2 رو بخری ولی اگه دلت پیش آیفونه صبر کنی 5ش بیاد

ادیت : موقعی که داشتم این پست رو مینوشتم هنوز 2 پست بالایی رو دوستان نزده بودن ولی دقیقاً چیزایی که گفتم درست دراومد ... یکی از دوستان که دلیلش فقط اسم و پرستیژ هست و دوست دیگه تعداد اپلیکیشن رو عنوان کردن!

LΩRD
24-09-2011, 22:01
دوست عزیز hasanmotori :

طرفدارای آیفون همیشه تعداد نرم افزارها و بازیاشو به رخ بقیه میکشن در حالی که اگه منطقی نگاه کنی هیچ کس از همه اونا استفاده نمیکنه

داداش اگه شما و یا میان دوستاتون کسی از همه ی اپلیکیشن ها استفاده نمیکنن دلیل نمیشه که جمع ببندی ! خیلی ها هستن از اکثر برنامه های App Store استفاده میکنن

بازیهم تا دلت بخاد داره و همه بازیهای آیفون هم براش میاد حالا همزمان نه ولی با تاخیر کم

این خودش یه عیبه ها ! :31:

پس از نظر نرم افزاری آیفون بهتر هست ولی نه اونقدری که طرف بیاد میگه سگ ios به 100 تا اندروید میارزه

100 درصد ! حالا دوستان مزاح کردن :31:

آیفون5 به زودی عرضه میشه و مطمعناً cpu دوال کور داره در نتیجه نسل بعدی بازیها کم کم روی آیفون 4 کند اجرا میشن

نه عزیز من !
اگه اینجوری باشه که نسل قبل آیفون 5 و همینطور آیپاد تاچ 5 ( که قراره بیاد ) کلا نابود میشه !
اینجوری که شما میگی نیست ... کسایی که آیفون 4 یا آیپاد تاچ 4 میگیرن حداقل تا 1 سال و نیم 2 سال دیگه خیالشون تخته که بازی ها رو راحت اجرا میکنن
شما مثل اینکه CPU آیفون 4 و آیپاد تاچ 4 رو خیلی خیلی دست کم گرفتی ...
اگه اینجوری که شما میگی باشه اپل باید در کمپانیش رو تخته کنه :31:

ولی گلکسی اس2 قویترین سخت افزار رو داره و تا 2 3 سال تو هیچ بازیی کم نمیاره

منبع ؟!
درضمن اگه اینجوری باشه به خاطر اینه که این گوشی تازه تو بازار اومده
شما گلکسی اس 2 رو باید با آیفون 5 مقایسه کنی بعد این حرف رو بزنی

سایز صفحه هم به نظر من خیلی مهمه ... برای همه چیز ... وب گردی ... فیلم دیدن ... بازی و...
3.5 اینچ دیگه این روزا واقعاً کوچیکه و اگر با گوشی های 4 اینچی یا بزرگتر کار کنی 3.5 اینچ ادیتت میکنه

این رو موافقم !
ولی شما مگه PC میخای ؟! :31: بابا گوشیه ها ! :31:

محدودیت های زشت آیفون رو هم در نظر بگیر ... اینکه هیچ فایل متفرقه ای رو نمیشه روش بریزی ... فقط mp4 پخش میکنه و اصلاً قابل مقایسه با اس2 که mkv هم پخش میکنه نیست

خود اپل پاسخ اینو داده و گفته به خاطر قوانین کپی رایت هستش که اجازه ی استفاده از برنامه های کرک رو نمیده که اینم با یه جیلبریک حله !
واسه پخش هم پلیرهای زیادی واسه iOS هست

برای ریختن فایل هم که باید از itunes استفاده کنی

مشکلش چیه ؟!:13:

قابلیت های دیگه رو هم در نظر بگیر مثله usbhost و HDMI و درگاه مموری و دوربین بهتر و فیلم برداری فول اچدی و...

بازم برمیگرده به همون مسئله ی قدیمیتر بودن آیفون 4 نسبت به گلکسی اس 2 !
نمیدونم چزا هرچی جدیدتر داره میگید ؟!
عزیز من گلکسی اس 2 جدیدا عرضه شده اما آیفون 4 یک ساله که اومده !

در واقع اصلاً نباید با آیفون4 مقایسش کنی و رقیب آیفون5 هست

خدا از دهنت بشنوه :31:
درسته که از جهاتی گلکسی بهتره اما آیفون هم که دستش توی ماست نیست که برادر من !
پول بیشتری میدی بابت آیفون اما چیزایی که آیفون داره رو خیلی از گوشی های دیگه ندارن

صبر برای آیفون5 هم به نظر من اشتباهه ... بازم همون محدودیت هارو داره ... صفحش احتمالاً 3.7 اینچه که بازم کوچیکه و قیمتش بالای 1 تومن هست و تا اون موقعی که بیاد اس2 میاد رو 600 تومن

هرچقدر پول بدی آش میخوری !
شما میری بقالی 100 تومن میدی میخای ماست 1 کیلویی بگیری ؟! :31:
باید از سر کیسه رو شل کنی ...
اگه هم آیفون 5 بیاد دیگه خرید گلکسی به صرفه نیست ، چون آیفون گلکسی رو نابود میکنه :31:

به هر حال من همچنان نظرم روی آیفون هست :31:

شاد باشید :40:

SamGun
24-09-2011, 22:05
ممنون از همه دوستان مخصوصا داش پیمان که اومد نظرشو داد و آقای hasanmotori که مسائل خوبی رو مطرح کردن.

دقیقا حرف شما درسته در حال حاظر مقایسه سخت افزاری i4 و GS2 خیلی منطقی نیست ولی خب طراحی و مواد خام به کار رفته در i4 واقعا آدم رو برای خرید قلقلک میده .

من کلا عادت دارم روی گوشیم همه چی داشته باشم یعنی واقعا محدودیت برام قابل قبول نیست مگر اینکه گوشی مورد خاصی داشته باشه که بشه محدودیت هاشو نادیده گرفت.

مثل اینکه Apple هم تو این ماه 2 تا آیفون میخواد بیرون بده یکی iPhone 5 و دیگری iPhone 4s که همون Slim هست البته با فاصله ی 15 روزه.

خودم هم بیشتر نظرم رو GS 2 هست ولی متاصفانه معلوم نیست i5 چیه ! باز اگه 5 اومده بود واقعا تکلیف مشخص تر میشد میترسم برم الان GS بگیرم فردا پشیمون بشم .

LΩRD
24-09-2011, 22:09
ممنون از همه دوستان مخصوصا داش پیمان که اومد نظرشو داد و آقای hasanmotori که مسائل خوبی رو مطرح کردن.

دقیقا حرف شما درسته در حال حاظر مقایسه سخت افزاری i4 و GS2 خیلی منطقی نیست ولی خب طراحی و مواد خام به کار رفته در i4 واقعا آدم رو برای خرید قلقلک میده .

من کلا عادت دارم روی گوشیم همه چی داشته باشم یعنی واقعا محدودیت برام قابل قبول نیست مگر اینکه گوشی مورد خاصی داشته باشه که بشه محدودیت هاشو نادیده گرفت.

مثل اینکه Apple هم تو این ماه 2 تا آیفون میخواد بیرون بده یکی iPhone 5 و دیگری iPhone 4s که همون Slim هست البته با فاصله ی 15 روزه.

خودم هم بیشتر نظرم رو GS 2 هست ولی متاصفانه معلوم نیست i5 چیه ! باز اگه 5 اومده بود واقعا تکلیف مشخص تر میشد میترسم برم الان GS بگیرم فردا پشیمون بشم .

الان iPhone 5 پیش فروش شده به قیمت 1500$

اگه به ایران برسه که قیمتش خدا تومن میشه

عقل حکم میکنه که بین iPhone 4 و GS2 یکی رو انتخاب کنی

SamGun
24-09-2011, 22:16
الان iPhone 5 پیش فروش شده به قیمت 1500$

اگه به ایران برسه که قیمتش خدا تومن میشه

عقل حکم میکنه که بین iPhone 4 و GS2 یکی رو انتخاب کنی

اوه‏‏ه‏ه‏ه !! لینک دارین از این پیش فروش ؟

hasanmotori
24-09-2011, 22:23
منبع ؟!
درضمن اگه اینجوری باشه به خاطر اینه که این گوشی تازه تو بازار اومده
شما گلکسی اس 2 رو باید با آیفون 5 مقایسه کنی بعد این حرف رو بزنی

ینی تا موقعی که یه بازی بیاد که انقدر سنگین باشه که آیفون 6 فریم در ثانیه بده اس2 داره 58 فریم میده خودت دیگه حساب کن تا چند سال دیگه قراره بازی در حدی بیاد که روی اس2 روون نباشه ینی کمتر از 30 فریم بده!

اگه بین آیفون4 و اس2 هست که دیگه جای شکی باقی نمیمونه توضیحاتم به نظرم کامل بود
حالا شما فرض کن آیفون5 هم بیاد صفحشم بشه 3.7 اینچ بازم تو این مورد از اس2 ضعیفتره
بازم مموری نمیخوره به خاطر همون قوانین کپی رایت
بازم usb host نداره
فقط سخت افزارش به روز میشه و شک دارم به اس2 برسه بازم ... چون آیفون4 نسبت به 3gs تو gpu فرقی نداشت و تازه رزولوشنشم بالاتر رفت ... احتمالاً از sgx540 استفاده میکنه که قدردتش نصفه mali 400mp هست و خیلی زودتر تو بازیها کم میاره
قیمتشم که تازه پیشفروشش 1500 دلاره تا بیاد ایرانو دلارم که گرون شده یه دفه دیدی 2 تومن دراومد

شما با خیال راحت 700 تومن بده اس2 خودتو راحت کن
ولی اگه هزینش برات مهمه کلاً الان هیچی نخر چند روز صبر کن احتمالاً قیمتا میان پایین اس2 هم قیمت جهانیش شده 530 دلار تا چند روز دیگه یه دفه دیدی اومد رو 600 تومن

Majid-6120
24-09-2011, 22:38
سلام

در مورد بازی که دوستان گفته بودم نطری بدم !

حسن درست میگه ... آیفون تویه بازی ها کم میاره ! بدون شک !

نسل بعدی بازی ها میخوان از Open GL 2.0 پشتیبانی کنن ! این همه بازی که تا حالا واسه آیفون اومده OpenGL1.1 بوده نهایتا !

آیفون هم که پرفورمنسش با این روزلوشن ، جواب گوی OpenGL 2.0 نیست !

حتی Galaxy S 1 هم تویه OpenGL 2.0 بهتر عمل میکنه چه برسه به GS II که کولاک کرده ! : دی

پ.ن : عسکو زود تر گذاشت ! : دی

دو ساعت داشتم دنبالش میگشتم !

hasanmotori
24-09-2011, 22:47
یه نکته دیگه رو هم بگم ... بعضی از دوستان میگن که آیفون سالی یه گوشی جدید میده و حتا تا کلی بعدشم ساپورت میشه و...
ولی پارسال زمانی که آیفون4 و اس1 اومدن اگه شما اس1 میخریدی ساپورت بهتری نسبت به آیفون4 داشتی
سامسونگ از سری گلکسی در حد عالی پشتیبانی میکنه ... بعد از نکسوس اس اولین گوشیی که 2.3.5 براش اومد همین اس1 بود
رام کوک شده هم که تا دلتون بخاد داره و بازم براش میسازن
خب تا اینجاش آیفون4 هم کمبودی نداره ولی نکته اینجاست که سامسونگ هم از نظر ساپورت نرم افزاری خوب عمل میکنه هم سخت افزارش انقدر قویه که نه تنها از گوشیهای سال بعدش کم نمیاره بلکه از خیلیاشون قویتره مثله آرک و دیزایر اس و... که 1 سال بعدش اومدن ... هنوزم اس1 حداقل تا 1سال دیگه از نظر سخت افزاری هیچ کمبودی نداره
ولی آیفون4 تا چند ماه دیگه تو بازیهایی که اون موقع میان مطمعناً کم میاره

SamGun
25-09-2011, 12:37
خب ممنون از نظرات خوب دوستان

الان یکی از مباحثی که خب مطرح شده در مورد مشکلات این 2 گوشی , یک موردی که من شندیم داغ کردن گوشی GS 2 در زمان مکالمه و کار با گوشی هست و دیگه اینکه باطری گوشی به نسبت mAh که برای اون در نظر گرفته شده زودتر خالی میشه.

مثل اینکه یه شایعاتی هم در مورد GS 3 شده !!

Majid-6120
25-09-2011, 13:26
خب ممنون از نظرات خوب دوستان

الان یکی از مباحثی که خب مطرح شده در مورد مشکلات این 2 گوشی , یک موردی که من شندیم داغ کردن گوشی GS 2 در زمان مکالمه و کار با گوشی هست و دیگه اینکه باطری گوشی به نسبت mAh که برای اون در نظر گرفته شده زودتر خالی میشه.

مثل اینکه یه شایعاتی هم در مورد GS 3 شده !!

داغ کردن که یه چیز خیلی طبیعیه ! واسه اسمارت فون های امروزی ! ولی داغی بیش از حد ، تویه GS II زیاد دیده شده ! البته با آپدیت های جدید تا حدودی برطرف میشه ! و در حال حاضر آپدیت هایی که اومده داغی گوشی رو به حداقل رسونده !

بالاخره چپوندن سی پی یو دو هسته ای با این قدرت تویه 8 میلی متر همینم داره ! : دی

باطری گوشی هم خوبه ! مشکلی نیست ! البته باز اینم تویه نسخه های اولیه سیستم عامل گوشی حقیقت داره و باطری خیلی زود خالی میشه !

بازم میگم ، همه ایرادات گوشی تویه آپدیت های جدید بر طرف شده و در آپدیت های بعدی بهتر هم خواند شده !

hasanmotori
25-09-2011, 13:35
داغ کردنش که با آپدیت به 2.3.4 حل میشه البته تو بازیهای سنگین بازم یکم گرم میشه
باتریشم باز با 2.3.4 خوب میشه

البته 2.3.5 هم براش اومده و تا حالا هر کی زده راضی بوده ولی خب باید بیشتر تست بشه

در کل باتریش خوبه و اینم باید در نظر بگیری که مصرف یه صفحه 4.3 اینچ خیلی بیشتر از 3.5 اینچ هست + سخت افزار بسیار قویتر با این حال باتریش خیلی از آیفون ضعیفتر نیست تازه این 2.3.3 هست و بعد از آپدیت به 2.3.4 بهتر از اینم میشه

تازه تو مکالمه بهتر از آیفونه :

gs3 هم احتمالاً بهمن معرفی میشه و تا بیاد ایران میشه اردیبهشت خرداد سال دیگه!

MOHAMMAD2010
25-09-2011, 13:40
ببخشید من دو تا سوال درباره این نمودار ها داشتم :
1 - این galaxy s 4g همین گالکسی s هست که تو بازاره ؟ از نظر سخت افزار و غیره
2 - نمودار 2g talk time رو ندارین برای گوشی های بالا ؟

fire159
25-09-2011, 14:03
دوست عزیز به نظرمن آتریکس بخر بی عیب ترین و بهترین 2 هسته ای بازار هست . من خودم 20 روزه گرفتمش . از نظر سرعت و قدرت عالیه و بهترین بازیهای تگرا زون براش هست . باطریش محشره و با استفاده نرمال تا 4روز برای من میره

گالاکسی 2 که همون مشکلات رو هنوز داره و به قول سامسونگی ها با آپدیت حل میشه. هر چند ضعف باطری رو بعید میدونم .
آیفون هم دیگه داره نسبت به 2 هسته ای ها قدیمی میشه . هر چند هنوز تو تک هسته ای ها عالی ترینه و کلاس کارش خیلی بالاست . شاید اگر قیمتش مناسب تر بود میگفتم 100% آیفون 4

اینم کلوپ آتریکس اگر سوال تخصصی داشتی :

h!tman
25-09-2011, 14:04
راستش من میخواستم اینو بگیرم بعد تو دست بفروشم 5 رو بگیرم چون الان گوشیم خراب شده بی گوشی موندم .

قربونت من کارم چند سال گوشی موبایل بوده ازتون دلیل خواستم برای نظرتون

الان چند سالی هست حیطه ی کاریم عوض شده دیگه دنبالش نرفتم ولی برای نظر هر کس دلیل میخوام .

بازم ممنونم از همه

دوستان دیگه نظری دارن خوشحال میشم بشنوم.

عزیز والا از همه نظر سخت افزار گوشی سامی خیلی قوی تره !
از همه نظر! بدون اغراق
و صحفه نمایش هم میگیم رتینا باز هم در حد Super Amoled Plus باشه !
در اصل شما داری برای سیستم عامل IoS پول میدی
به دلیل این که چرا؟ اپلیکیشن ها و بازی هاش بیشتره ؟
در حالی که از این به بعد بازی های اختصاصی بسیار کمه و رشد آندروید بسیار بیشتره
اگر مشکل مالی نداری که هیچی! ولی اگر با آینده نگری گوشی میخری طبیعتا سخت افزار قوی برای ساپورت بیشتر لازم داری!

h!tman
25-09-2011, 14:09
اینم چند تا بنچ مارک

کلا از این نظر خیالت راحت !

hasanmotori
25-09-2011, 14:12
ببخشید من دو تا سوال درباره این نمودار ها داشتم :
1 - این galaxy s 4g همین گالکسی s هست که تو بازاره ؟ از نظر سخت افزار و غیره
2 - نمودار 2g talk time رو ندارین برای گوشی های بالا ؟

gs 4g یه تفاوتهایی با با gs داره مثلاً باتریش 1650 میلی آمپره و رامش 1 گیگه مموری داخلی هم نداره البته تاک تایمشو 6:30 زده که اینجا حدود 8 ساعت جواب داده
2g talk time رو متاسفانه تو ریویو هیچ گوشیی نزده

اینم چند تا بنچ مارک

این بنچ مارکها قدیمیه به این پست مراجعه شود :

و اینم مقایسه روونترین اسکرولینگ تو وب :

دوست عزیز به نظرمن آتریکس بخر بی عیب ترین و بهترین 2 هسته ای بازار هست . من خودم 20 روزه گرفتمش . از نظر سرعت و قدرت عالیه و بهترین بازیهای تگرا زون براش هست . باطریش محشره و با استفاده نرمال تا 4روز برای من میره

گالاکسی 2 که همون مشکلات رو هنوز داره و به قول سامسونگی ها با آپدیت حل میشه. هر چند ظعف باطری رو بعید میدونم .
آیفون هم دیگه داره نسبت به 2 هسته ای ها قدیمی میشه . هر چند هنوز تو تک هسته ای ها عالی ترینه و کلاس کارش خیلی بالاست . شاید اگر قیمتش مناسب تر بود میگفتم 100% آیفون 4

آتریکس بی عیبترینه ؟! جالبه پارسا که طرفدارش بود و نمیخاست لو بده میگفت روزای اول چند بار ریست شده
مشکل بعدیش استفاده از صفحه نمایش pentile هست و با اینکه رزولوشنش بالاتره ولی پیکسلاشو راحت میشه شمرد
از نظر ساپورت هم که به سامسونگ نمیرسه
از نظر قدرت سخت افزاری و سایز صفحه نمایش و دوربین و نداشتن usb host از اس2 ضعیفتره
بعدشم شما با اس2 کار کردی که میگی مشکلاتش حل نمیشه ؟ حداقل یه سر به تاپیکش میزدی که رو هوا چیزی نگی ... کار درستی نیست به خاطر عشق به موتورولا که دیگه به همه کاربرای p30 ثابت شده حرف بی اساس بزنی
بازیهای تگرا زون رو همه گوشیهای اندروید قابل اجراست کافیه chainfire 3d رو نصب کنی

اگه میخای راهنمایی کنی درست راهنمایی کن گمراه نکن!

fire159
25-09-2011, 14:51
gs 4g

آتریکس بی عیبترینه ؟! جالبه پارسا که طرفدارش بود و نمیخاست لو بده میگفت روزای اول چند بار ریست شده
مشکل بعدیش استفاده از صفحه نمایش pentile هست و با اینکه رزولوشنش بالاتره ولی پیکسلاشو راحت میشه شمرد
از نظر ساپورت هم که به سامسونگ نمیرسه
از نظر قدرت سخت افزاری و سایز صفحه نمایش و دوربین و نداشتن usb host از اس2 ضعیفتره
بعدشم شما با اس2 کار کردی که میگی مشکلاتش حل نمیشه ؟ حداقل یه سر به تاپیکش میزدی که رو هوا چیزی نگی ... کار درستی نیست به خاطر عشق به موتورولا که دیگه به همه کاربرای p30 ثابت شده حرف بی اساس بزنی
بازیهای تگرا زون رو همه گوشیهای اندروید قابل اجراست کافیه chainfire 3d رو نصب کنی

اگه میخای راهنمایی کنی درست راهنمایی کن گمراه نکن!
بله آتریکس بی عیب ترینه /
شما هم که فقط دم از سامسونگ میزنی !
بازیهای تگرا روی اس 2 جوا میده اما همش نه و نه به اون راحتی که روی گوشی های تگرا جواب میده . مثل اینه که بخوای بازیهای پلی استیشن رو روی کامپیوتر اجرا کنی . میشه اما دردسر داره .
کیفیت ال سی دی آتریکس عالیه و حتی تو نور خورشید هم خواناییش رو از دست نمیده و زاویه دیدش هم عالیه .
کیفیت qhd آتریکس رو با رزولیشن پایین اس 2 مقایسه میکنی !!!
باطری و سنسور تشخیص اثر انگشت هم که یک برگ برنده هستن

شما الان بیا تو کلوپ آتریکس ببین یک نفر از این همه که آتریکس خریدن مشکلی دارن یا نه ؟
کیفیت آتریکس عالیه و همونطور که از گوشی پارسا هم خبر داری که چه سقوط آزادهایی کرده اما گوشی آخ نگفته . آتریکس خودمم یکبار بدجور افتاد کف خیابون اما غیر یک تورفتگی سرسوزنی هیچیش نشد !
حالا اگر یک برند دیگه بود چی میشد !؟

SamGun
25-09-2011, 15:19
بازم ممنون از توضیحات عالیتون.

دوستان من تاپیک نزدم که شما عزیزان FAN بازی در بیارید !

خواهشا هدفتون روشن کردن من باشه نه قالب کردن ایده هاتون به یکدیگر .

اینجارو اگه خوب پیش بریم یکی از بهترین تاپیک ها برای مطالعه دوستان خواهد شد پس خرابش نکنید.

اینکه یه گوشی از دست کسی میوفته و چیزیش نمیشه دلیل بر خوب بودنش نیست !

HTC خوده من یبار همچین کوبوندمش لبه ی شیشه ی میزم که اگه سره خودم با اون شدت میخورد عین هندونه قاچ میزد!

ما مستقیما با خوده HTC که صحبت کردیم گفت هیچ کدوم از گوشی ها مگر اونایی که برای ضربه گیر بودن ساخته میشن حتی یکبار هم تست ضربه نمیشن .

در مورد آتریکس به نظر گوشی خوبی میاد ولی تنها چیزی که الان به نظرم مشکل داره در این گوشی اینه که واقعا قرار دادن صفحه ی TFT در یک گوشی Smart دیگه جایز نیست !

HESAM_5700
25-09-2011, 15:21
پست هارو نخوندم زیاد اما مقایسه این دو مدل اصلاً خوب نیس :| !

GS II جــز نسل جدید اسمارت فون ها با سی پی یو 2هسته ای هست و آیفون 4 که سال پیش معرفی شده جز نسل قدیمی تر و با سی پی یو ضعیف تره ( اما ساپورت 3جی اس همین الانشم از GS بیشتره : دی )

اگه بحث سخت افزار باشه که اصلاً سوال نداره : دی اما بر میگرده به نرم افزار کــه چون حوصله بحث و کل کل با فــن های آندو رو ندارم : دی ، چیزی نمیگم دیگه ! خودت یه امار از برنامه های آندو و آی او اس بگیر دستت میاد کی سر تره : دی ( باشه باو آندو هم رو به پیشرفته : دی )

ولی میگم کلا مقایسه این دو تا اشتباهه ، چون نسل بعد آیفون تو راهه و به همراهش ارتقاء سخت افزاری هم هست و به همین خاطر دولوپر ها شروع به ساختن App هایی میکنن که نیاز مند ــه سی پی یو های 2هســته ای ــه نسل جدید باشه و قاعدتاً آیفون 4 کــم میاره تو بعضی شرایط ، ولی بازم اینجوری نیس که کلا حذف بشه ( الانم میبینیم که برنامه خاصی نیومده که 3جی اس نتونه ساپورت کنه و یا آیپاد تاچ با رم کمی که داره نتونه اجراشون کنه ! مثل همین آیفون 4 هم تا سال آینده ساپورت میشه اما خب بازم کمبود هایی داره ، بعدم الان همه برنامه های آی او اس روی همه آی دیوایس ها اجرا میشه به خاطر هم خوانی خیلی خوب ــه سخت افزار با نرم افزار اما یه برنامه اندرویید ممکنه رو خیلی گوشیهاش اجرا نشه ، که فکر نکنم GS این ضعف رو داشته باشه : دی )

در آخر اگه میتونی دست نگه دار ببینیم این نسل جدید آیفون چی از آب در میاد : دی چون اگه GS بگیری لذت iOs رو از دست دادی :| :دی

hasanmotori
25-09-2011, 16:27
بله آتریکس بی عیب ترینه /
شما هم که فقط دم از سامسونگ میزنی !
بازیهای تگرا روی اس 2 جوا میده اما همش نه و نه به اون راحتی که روی گوشی های تگرا جواب میده . مثل اینه که بخوای بازیهای پلی استیشن رو روی کامپیوتر اجرا کنی . میشه اما دردسر داره .
کیفیت ال سی دی آتریکس عالیه و حتی تو نور خورشید هم خواناییش رو از دست نمیده و زاویه دیدش هم عالیه .
کیفیت qhd آتریکس رو با رزولیشن پایین اس 2 مقایسه میکنی !!!
باطری و سنسور تشخیص اثر انگشت هم که یک برگ برنده هستن

شما الان بیا تو کلوپ آتریکس ببین یک نفر از این همه که آتریکس خریدن مشکلی دارن یا نه ؟
کیفیت آتریکس عالیه و همونطور که از گوشی پارسا هم خبر داری که چه سقوط آزادهایی کرده اما گوشی آخ نگفته . آتریکس خودمم یکبار بدجور افتاد کف خیابون اما غیر یک تورفتگی سرسوزنی هیچیش نشد !
حالا اگر یک برند دیگه بود چی میشد !؟

خب مشخصه که شما هدفت گمراه کردنه ... اصلاً هم مثله این نیست که بخای بازیهای پلی استیشن رو کامپیوتر اجرا کنی ... chainfire 3d یه چیزی مثله درایور opengl هست نه یه emulator
چه حرف با مزه ای زدی : میشه اما دردسر داره :27:
کیفیت ال سی دی هم دیگه لطفاً انکار نکن خودتم میدونی و تو تاپیکشم گفتی مشکل pentile همینه
تا حالا دیدی کسی بگه رزولوشن اس2 پایینه ؟! ولی همه از پیکسل پیکسل بودن آتریکس شکایت دارن

اینم داشته باش طرف رفته اصلاً آتریکسشو فروخته بعد میگی همه راضین :27:

دوستان بگذارید من یک چیزی را روشن کنم :

مشکل صفحه نمایش اتریکس پیکسل پیکسل شدن نیست!
مشکل صفحه نمایش grainy بودن بیش از حد نرمال صفحه نمایش های pentile هست که در اتریکس هم بکار رفته متاسفانه!
البته همه صفحه نمایش ها این طور هستند ولی در حال حاضر pentile با اختلاف زیاد اول هست!
این موضوع هم کاری با نسخه اندروید نداره!
کافی هست یک نگاه به status bar بندازید!

اما در مورد معایب :

- grainy بودن صفحه نمایش یا به زبان خودمون دانه ای شدن که این مورد در گرافیک های اندروید به راحتی قابل تشخیص هست!

- برای صفحه نمایش های pentile نمایش خطوط باریک مثل شکنجه هست!
کافی هست یک نرم افزار مثل titanium backup که از خطوط باریکی در متن هاش استفاده می کنه را نصب کنید و ببینید!

- تولید رنگ نا مناسب به خصوص در رنگ زرد ( کافی یکبار به لوگوی گوگل نگاه کنید تا منظورم را بفهمید )

- کلی معایب دیگه که من در طول استفاده از گوشی بهش برخوردم!

البته این مواردی که گفتم در زمانی هست که روشنایی صفحه نمایش عادی هست!
زمانی که روشنایی را زیاد کنید به عمق فاجعه پی می برید!

البته همین smooth نبودن گرافیک های اندروید به حدی ازار دهنده هست که باعث شد من گوشیم را بفروشم!

امیدوارم منظورم را خوب رسونده باشم!

اینم از باتریش که خودتو کشتی :

حتی ربع ساعتم بیشتر نگه نمیداره اینهمه خودتو خفه کردی ... تازه اس2 آپدیت نشده و بعد از آپدیت باتریش بهترم شده
اثر انگشت هم که کاربردی نداره در برابر امکانات اس2

منم از همه برندها گوشی داشتم وقتی میخورن زمین تو رفتگی ایجاد میشه نکنه انتظار داشتی منفجر بشه! :27:

هادی جان بهتره قبول کنی قویترین گوشی حال حاظر اس2 هست و آتریکس در برابرش شکست میخوره با گول زدن خودتم نمیتونی انکارش کنی همه ریویو ها هم اینو تایید میکنن
بهتره دیگه بحث نکنی ... من حرفامو زدم شما هم حرفاتو زدی دیگه تصمیم با دوستمون

دوستان من تاپیک نزدم که شما عزیزان FAN بازی در بیارید !

خواهشا هدفتون روشن کردن من باشه نه قالب کردن ایده هاتون به یکدیگر .

راس میگی ولی خب وقتی طرف میاد میگه اجرای بازیا مثله چمیدونم پلی استیشنه نمیشه که جوابشو نداد!!
نمیدونم والا هدفش چیه !؟ خودشم میدونه دردسری نداره میاد میگه دردسر داره! والا به خدا

Majid-6120
25-09-2011, 18:28
حالا حسن خیلی رک حرف میزنه ولی خب راست هم میگه ! : دی ... واقعا GS II از دو هسته ای های بازار یک سرو گردن بالاتره !

تازه منم فن نوکیام و هیچ تعصبی رو سامسونگ ندارم ! ولی حقیقت رو باید گفت ! اصلا وقتی این گوشی میاد تو دستت ، یه حس عجیبی بهت دست میده ! : دی

بحث بازی ها هم چیز پیچیده ای نیست !

اگه گوگل تویه نسخه 4 آندروید ، به قول خودش یعنی همسان سازی و یکپارچگی دیوایس ها عمل کنه ، دیگه همه بازی ها روی همه دیوایس ها اجرا میشن ! با هر سخت افزاری !

چون سخت افزار ها متفاوت هستند ، ولی اون واحد پردازشی خود بازی ها یکسانه ! همه بازی ها از OpenGL بهره میگیرن !

دقیقا مثله این میمونه که بگیم بازی های کامپیوتری که روی کارت گرافیک های nVIDIA اجرا میشن ، روی کارت گرافیک ATI هم قابل اجرا هستن !

.:PAR3A:.
25-09-2011, 18:55
سعید من اومدم :دی

هادی جان بهتره قبول کنی قویترین گوشی حال حاظر اس2 هست و آتریکس در برابرش شکست میخوره با گول زدن خودتم نمیتونی انکارش کنی همه ریویو ها هم اینو تایید میکنن
بهتره دیگه بحث نکنی ... من حرفامو زدم شما هم حرفاتو زدی دیگه تصمیم با دوستمون
برای دومین بار (بار قبلیش یادم نیست سر چی بود، ولی خلاصه یه بار قبل تر هم این اتفاق افتاده بود :دی) با نظر حسن موافقم... به اتریکس فکر نکن اصلا... GS II بدون چک و چونه بهترین 2 هسته ای بازاره... اتریکس خریدش توی ایران منطقی نیست... چون تو ایران فکتوری آنلاکش حدودای 750 فک کنم در بیاد که از GS II هم بالاتره... اما خارج از کشور به خاطر قیمت 540 هزار تومان برای ATT Unlocked :) و 600 واسه فکتوری آنلاک غیر منطقی نیست دیگه :دی

من خودم همون طور که قبلا گفتم آیفون 4 هـــرگـــز و به جاش رو آیفون 5 تاکید دارم:دی چون از 2 جهت سر تر از GS II ــه :
1- اندو در برابر iOS
2- سخت افزار قوی تر هر چند افرادی مثل حسن الان میان منو به فحش میکشن اما استدلالم اینه که وقتی آیپد 2 سخت افزارش اینجور کولاک کرد ، در نتیجه آیفون 5 هم که همون سخت افزار رو داره به همون ترتیب کولاک میکنه...

اگه مشکلی با این نداری که GS II بگیری و تا معرفی ، ورود به بازار جهان ، ورود به بازار ایران ، سیر شدن شکم دزدان :دی و منطقی تر شدن قیمت iPhone 5 صبر کنی (فک کنم تا 6 ماه دیگه طول بکشه) که به نظر من فعلا یه Galaxy S II بگیر ، وقتی هم که آیفون 5 این مسائل بالاش طی شد :دی گلکسی اس 2 رو رد کن و آیفون 5 بگیر...
اگه عجله داری که فعلا یه گوشی بگیری و نگه داری ، گلکسی اس 2 رو بگیر ، چون فعلا تا ورود نکسوس پرایم و آیفون 5 (شاید هم جفتشون کم بیارن ازش :-؟؟ البته فکر نمیکنم اینطور باشه :-") قوی ترین گوشی بازاره و فعلا فعلا ها از رده خارج نمیشه...
اگه هم میتونی صبر کنی ، یه 1100 بگیر :دی بعد تا ورود نکسوس پرایم و آیفون 5 هم صبر کن و اون موقع تصمیم بگیر...
نکته : من زیاد رو نکسوس پرایم پا فشاری ندارم ، به خاطر اندو :دی همون واس آیفون 5 میتونی صبر کنی :دی

فقط mp4 پخش میکنه و اصلاً قابل مقایسه با اس2 که mkv هم پخش میکنه نیست
نمنه؟؟؟ خوبی آیا؟؟؟ AVPlayer و امثالش بوقن این وسط؟؟؟ اگه هم میگی بحثت پلیر استاکه ، انصافا تو خودت وقتی میخوای ویدیو ببینی ، از پلیر های کامل شده و پر امکانات استفاده میکنی یا پلیر بدون امکانات استاک؟؟؟

LΩRD
25-09-2011, 19:54
اوه‏‏ه‏ه‏ه !! لینک دارین از این پیش فروش ؟

نه متاسفانه !

چند وقت پیش به طور اتفاقی یه لینکی رو توی یه سایت خارجی دیدم که این موضوع رو مطرح کرده بود

SamGun
26-09-2011, 13:10
ممنون از جواب همه دوستان تا الان خیلی از ابهاماتم بر طرف شده و مرسی بابت اطلاعات .

شاید بدست آوردن این مطالب برام تو همون روز اول امکان پذیر بود ولی همیشه نظر سنجی رو به تحقیق خودم ترجیح میدم.

امیدوارم دوستان دیگه ای هم که همین مشکل بنده رو داشتن با خوندن این تاپیک کاملا تفهیم بشن .

من آخرین مشکلم اینه که اگه تا اومدن iPhone 5 منتظر بمونم امکانش هست که GS 2 گرونتر بشه یا نه !؟ اگه گرون میشه برم همین فردا بخرمش.

26-09-2011, 14:06
گمان نکنم گرون تر بشه... الان قیمتش فیکس شده ، و تا وقتی که تولید متوقف بشه و تو بازار کم شه ، احتمال بالا رفتن قیمتش زیاد نیست... کلا این جور گوشیا که خیلی فروش دارن معمولا قیمتشون هم زیاد بالا نمیره...

SamGun
02-10-2011, 16:56
خب دوستان مثل اینکه باز یه شایعاتی شده یه نگاهی بندازید :

hasanmotori
02-10-2011, 21:04
خب دوستان مثل اینکه باز یه شایعاتی شده یه نگاهی بندازید :

1-آقا ما این همه بنچ مارک از سایت معتبر anandtech گزاشتیم دیدی که فریم ریت اس2 حداقل 3برابر قویترین گوشیه بعد شما اومدی رفتی تو سایت gsm نوشته تو اجرای بازیها ضعیفه!!!

2- gsm حتا از نزدیک هم این گوشیرو ندیده تراکم پیکسلش از اس1 بهتره چون 12 تا ساب پیکسل داره با اینکه صفحش بزرگتره و اصلاً نمیتونی پیکسلاشو ببینی بهترین کیفیت صفحه از همه نظر رو داره ... مثلاً اگه بگی آتریکس تراکم پیکسلش پایینه درسته چون از صفحه pentile استفاده شده درش

3- والا اینم ندیدیم جایی بگن!

4- اینم شما همون موقع خرید چک کن اگه مشکل داشت نخر! البته تعداد خیلی کمیشون این مشکل رو دارن و اوناییم که مشکل دارن اصلاً مشخص نیست

5- اینم که با آپدیت 2.3.4 حل شده

6- والا نه مثله آرک ترک میخوره نه مثله سنسیشن دکمه ولومش کنده میشه ... شیشه صفحشم بر خلاف سنسیشن از نوع gorilla هست که ضد خش و بسیار بادوامه

دوتای دیگشم که کاملاً مسخرست

شما دوباره اینو ببین اگرم اونجا عضو هستی لینک بده طرف ببینه سایتشو جمع کنه بره :

شما اینو بخون :

SamGun
03-10-2011, 22:08
نه حسن جان من که اصلا تأئید نکردم اون حرفهارو ! فقط میخواستم جواب شمارو نسبت به این انتقادات بدونم .

راستی حسن جان من رفتم تو بازار یه پرس و جو کنم برای خریدش , قیمت ها به دشت نوسان داشت از 705 تومن الی 795 تومن !!

چیزی رو عوض میکنن ؟ جالب اینجاست با گارانتی اصلی هم قمیت 30-40 تومن نوسان داشت !!

آقا یه چند مورد رو بگو زمان خرید چک کنم

hasanmotori
03-10-2011, 22:44
قیمتا ظاهراً کشیده پایین تو فروم همسایه قیمت 685 هم دادن از طبقه 6 علائدین
ممکنه قیمت 650 هم بگن بعضیاشون ولی حواست باشه اینا اول قیمت پایین میدن بعد میگن باید برات راه اندازی کنم یا چمیدونم نرم افزار بزنم یا گارانتی نرم افزاری کنم که مثلاً 100 تومنم میشه!
پایینترین قیمتی که پیدا کردی بدون اینکه بگه نرم افزار و اینچیزا بخر
چیز خاصی تو پکش نیست که بخان بلند کنن
فقط بدون که هیچ راه اندازی و نرم افزاری و... لازم نداره همش الکیه اگه گفت باید چمیدونم راه اندازی کنم بگو اصلاً نمیخام
زردی صفحه هم تو سری های جدید به کل حل شده ولی خب notification bar رو بکش پایین که خاکستری هست بعد پایینشو نگاه کن اگه زردی دیدی نخر ولی میگم به احتمال زیاد مشکلی ندارن  
این made by samsung و ایناهم مهم نیست هر کدومش ارزونتر بود بخر ... بعضیاشون میگن اینا چینیه خوب نیست کره ای ببر گرونترم میدن ولی همشون مثله همن

03-10-2011, 23:07
والا نه مثله آتریکس ترک میخوره

تا جایی که من میدونم اون آرکه... حالا بازم میل خودت :دی

hasanmotori
03-10-2011, 23:17
تا جایی که من میدونم اون آرکه... حالا بازم میل خودت :دی

اشتباه تایپی بود :دی آرک صحیح است:31:

SAEEDSAMSUNG
09-10-2011, 20:44
اولا مقایسه این دو تا گوشی کاملا اشتباهه .
دوما الان خریدن آیفون 4 اشتباه محض باید صبر کنی 5 بیاد اونوقت مقایسه رو انجام بدی که تا اونوقت گالاکسی اس 2 قیمتش نصف آیفون 5 میشه.
ولی در کل بخوام بگم از نظر سخت افزار گالاکسی اس 2 خیلی قوی تره
از نظر مالتی مدیا و پخش انواع فرمت تصویری و صوتی خیلی بهتره. (نرم افزار پیش فرض گوشی )
از نظر کیفیت و سایز صفحه نمایش خیلی بهتره
محدودیت های آیفون رو نداره.
قیمتش معقوله.
مصرف باتریش خیلی بهتره
فیلمبرداریش خیلی عالیه (فول اچ دی)
hdmi و درگاه کارت حافظه داره
درکل اگه بخوای صبر هم بکنی و آیفون 5 بیاد باید به این نکته توجه کنی که هرچی باشه قیمتش حدود دو تومن میشه و احتمال زیاد صفحش کمتر از 4 اینچه (خیلی مهمه) و محدودیت های قبلی رو هم که داره.
درمورد نرم افزارهای iOS که خیلیاش به کارتون نمیاد و اگه بخوایم یه مقایسه بین نرم افزارهای واقعا کاربردی iOS با آندروید بکنید بازم ارزش داره که آندروید رو انتخاب کنید. از دوستان هم خواهش میکنم که قدیمی فکر نکنید و دیدتون رو نسبت به جنسای کره ای عوض کنید گوشی با این امکانات و کیفیت با این قیمت واقعا باید از سامسونگ ممنون باشید.

SamGun
12-10-2011, 23:16
حسن جان در مورد Notification bar من چیزی متوجه نشدم ! یعنی گوشی رو روشن کنم ؟

بعد بدون گارانتی بگیرم یا مایکروتل ؟ قیمت جدید چند شده ؟

hasanmotori
12-10-2011, 23:53
آره دیگه البته اول باهاش شرط کن اگه زردی صفحه داشته باشه نمیبرم بعد روشن کن البته احتمال زردی صفحه شاید 1% باشه چون سری های جدید مشکلی ندارن
قیمتشم اومده پایین تا 640 قیمت دادن بدون گارانتی
گارانتیم خودت میدونی ولی گارانتی پارس مایکروتل خوبه و واقعاً اگه طوریش بشه تعمیر میکنن ... اگه نمیخای زیاد هزینه کنی بدون گارانتی بگیر مشکلی نداره

SamGun
15-10-2011, 00:11
آره دیگه البته اول باهاش شرط کن اگه زردی صفحه داشته باشه نمیبرم بعد روشن کن البته احتمال زردی صفحه شاید 1% باشه چون سری های جدید مشکلی ندارن
قیمتشم اومده پایین تا 640 قیمت دادن بدون گارانتی
گارانتیم خودت میدونی ولی گارانتی پارس مایکروتل خوبه و واقعاً اگه طوریش بشه تعمیر میکنن ... اگه نمیخای زیاد هزینه کنی بدون گارانتی بگیر مشکلی نداره

ok عزیز ممنون.

اگه احیانا عکسی از این زردی صفحه گیرت اومد دریغ نکن .

چون من آخره مهر قراره برم برای خرید گوشی.