PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالی در مورد تعویض هارد و قرار دادن هارد فعلی به صورت slave

farhad_shi
23-09-2011, 20:37
سلام
من یه هارد 1 ترا وسترن خاویار گرفتم
میخوام اینو بزارم جای هارد فعلی و ویندوز 7 بالا بیارم روش
الان هارد فعلیم که ویندوز xp داره رو اگه به عنوان هارد slave قرار بدم میتونم از ویندوز رو اینم استفاده کنم و موقع بوت سیستم بتونم یکی از سیستم عامل ها رو انتخاب کنم بسته به کاری که میخوام انجام بدم؟

EXTREME
23-09-2011, 20:54
بهرحال دوتا هارد که با هم باشن تو مای کامیپوتر درایو ها با هم دیده میشه شما میتونید تو یک درایو از یه هارد xp بریزید و تو یک درایو دیکه سون و موقع بوت یکی از دو ویندزو رو انتخاب کنید و اینکار شدنیه
اون هارد قبلیتون ide هست یا ساتا؟

farhad_shi
23-09-2011, 21:08
بهرحال دوتا هارد که با هم باشن تو مای کامیپوتر درایو ها با هم دیده میشه شما میتونید تو یک درایو از یه هارد xp بریزید و تو یک درایو دیکه سون و موقع بوت یکی از دو ویندزو رو انتخاب کنید و اینکار شدنیه
اون هارد قبلیتون ide هست یا ساتا؟

هارد قبلی که الان رو سیستمه هنوز ساتا هست (160 مکستور)
من میخوام ویندوز xp فعلیم که رو این هارده بمونه چون یه برنامه هایی روش دارم که ریجسترش با عوض کردن ویندوز میپره نمیخوام اونا رو از دست بدم...

EXTREME
23-09-2011, 21:17
هارد قبلی که الان رو سیستمه هنوز ساتا هست (160 مکستور)
من میخوام ویندوز xp فعلیم که رو این هارده بمونه چون یه برنامه هایی روش دارم که ریجسترش با عوض کردن ویندوز میپره نمیخوام اونا رو از دست بدم...
میتونید رو یه درایو دیگه همون هارد قبلی ویندوز سون بریزید اینطوری 100% کار میکنه و مشکلی نداره
هارد جدید هم اصافه میکنید به این هارد و اصلاعات دیگرو میریزید روش اگه تو هارد قبلی همه ی درایو هارو لازم دارین اطلاعات یک درایو رو انتقال بدین به یک درایو از هارد جدید و اون درایو رو بزارین برای نصب ویندزو سون
روی اون هارد قبلی که xp هست تو یک درایو دیگش سون نصب کنید مشکلی پیش نمیاد و میتونید بین دو ویندزو هم سوئیچ کنید موقع بوت

farhad_shi
23-09-2011, 21:23
این راه که هارد فعلی رو بزارم و هارد جدیدو به عنوان هارد دوم اضافه کنم رو اول فکرشو کردم.
ولی گفتم شاید این سرعتش بهتر باشه یا برای 7 بهتر کار بده

EXTREME
23-09-2011, 21:32
این راه هم فکر کنم میشه که xp تون تو یک درایو از یه هارد باشه و شما روی یه درایو از هارد دیگه سون نصب کنید فکر کنم بشه
اینو امتحان کنید فوقش اگه نشد راه اول رو انجام میدیدن بالاخره و مشکلی پیش نمیاد

farhad_shi
24-09-2011, 10:27
این راه هم فکر کنم میشه که xp تون تو یک درایو از یه هارد باشه و شما روی یه درایو از هارد دیگه سون نصب کنید فکر کنم بشه
اینو امتحان کنید فوقش اگه نشد راه اول رو انجام میدیدن بالاخره و مشکلی پیش نمیاد

ویندوز 7 رو روی هارد جدید نصب کردم موقع بالا اومدن حق انتخاب ندارم و رو همین بالا اومد سیستم....
دیگه هر وقت میخوام از xp استفاده کنم باید تو ستاپ هارد جدیدو غیر فعال کنم

راستی جامپر هم نزاشتم واسه یکی از هاردها مشکلی نیست از لحاظ سرعت و ...؟