PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : acer5750 یا hp 6050?

amin666
20-09-2011, 19:08
سلام دوستان.من فعلا تو مدل acer 5750 و hp 6050 گیر کردم.البته hp گرونتره و گرافیکشم قویتره.ولی بعضیا می گن lcd ایسر زیاد با کیفیت نیست.به نظر شما 5750 کیفیتش خوبه و قابل قبوله؟خودش مشکل خاصی نداره؟داغ کردن یا ... بیش از حد؟چون من یه چیزی می خوام که 5-6 سال بمونه و نمی خوام خرج رو دستم بذاره.ایسر چون ارزوونه نمی دونم کاراییش هم خوبه یا نه.به هر حال hp به خر کاری معروفه.واسه خودم هر چی ارزونتر باشه بهتره.وگرنه همون 6050 رو بر می داشتم یا اصلا 6070 بر می داشتم.راستی یه جا به من 5750 رو 830 قیمت داد.بقیه جاهامعمولا دور و بر 900 بود!الان قیمت حدودیش چنده؟منظورم i5 ه ها
اهان!اینکه قطعات Hp سخت گیر میاد درسته؟مخصوصا این مدل؟

Mr.Mazmamfi
21-09-2011, 00:11
سلام
کاربرد دقیقتون چیه ؟
اینجا قسمت مشاوره لپ تاپ های مالتی مدیا / مخصوص بازی هست . اگر برای بازی میخوایی خب 100% مدل 6050 بهتره.

mehdi666lp
21-09-2011, 07:34
بهتره همون HP DV6 - 6050 رو برداری

amin666
22-09-2011, 12:54
البته خودم می دونم Hp بهتره.من گفتم با توجه به قیمت ایسر چه جوریه؟گرافیک 5750 هم قویه و واسه بازی فکر کنم خوب باشه.من بیشتر رو lcd حساسم که نمی خوام خیلی بی کیفیت باشه.واسه همین پرسیدم.وگرنه اگه قیمت زیاد مهم نبود مطمئنا hp رو بر می داشتم.گرافیکش هم وسوسه انگیزه.راستی 6050 usb3.0 داره یا نه؟

Mr.Mazmamfi
22-09-2011, 14:10
من بیشتر رو lcd حساسم که نمی خوام خیلی بی کیفیت باشه
پس همون 6050 رو بردار .
کیفیت صفحه نمایش ایسر پایین تره .

راستی 6050 usb3.0 داره یا نه؟
بلی .

mehdi666lp
23-09-2011, 08:58
البته خودم می دونم Hp بهتره.من گفتم با توجه به قیمت ایسر چه جوریه؟گرافیک 5750 هم قویه و واسه بازی فکر کنم خوب باشه.من بیشتر رو lcd حساسم که نمی خوام خیلی بی کیفیت باشه.واسه همین پرسیدم.وگرنه اگه قیمت زیاد مهم نبود مطمئنا hp رو بر می داشتم.گرافیکش هم وسوسه انگیزه.راستی 6050 usb3.0 داره یا نه؟.
.
.
آره USB 3.0 داره...شک نکن به حرف دوستان گوش کن همون 6050 رو بردار

amin666
23-09-2011, 14:07
اخه نزدیک 200 تومن اختلاف قیمت دارن!می ترسم پولم جور نشه!دلار هم که داره می ره بالا هی!
نگفتید قطعات hp گیر میاد یا نه اگه اهیانا مشکلی پیش بیاد؟به نظر خودم hp خیلی خر کارتر از acer ه.با توجه به اینکه حد اقل 4-5 سال باید کار کنه برام ودوست ندارم هی خرج رو دستم بذاره.هر چند از acer هم خیلی بد نشنیدم.من که تو کف Hp آم.ببینیم چی پیش میاد دیگه.فکر نکنم با 1 تومن مثل 6050 بشه چیزی از برندهای بزرگ مثل خود hp و asus و sony و ... برداشت.به گرافیک 6050 که فکر می کنم دیوونه می شم.اصلا تو هیچ برندی تو این قیمت گرافیک high end ندیدم!crysis2 رو عین چی فریم میداد رو ultra!تازه منم با nvidia زیاد حال نمی کنم.یه جورایی رو ati تعصب دارم که به نظر خودم به حقه!!!

راستی corei3 چند درصد تو پرفورمنس با i5 اختلاف داره؟

amin666
25-09-2011, 10:23
دیروز تو نت یه چیزی فهمیدم که تعجب کردم.چون قبلا نمی دونستم و اون اینکه سری سندی بریج core i5 ها quad-core هستند و از هایپر تریدینگ پشتیبانی نمی کنن!در حالی که i3 ی دو هسته ای hyper داره!خب مسلمه 4 هسته ای بهتره و توربو بوست هم داره.ولی من موندم چرا هاپیر تریدینگ نداره i5!هر چند اگه داشت می شد i7!
اولا می خواستم مطمئن شم که این مطلب درسته یانه؟دوما باتوجه به اختلاف قیمت بعضا بیشتر از 100 تومنی بین i3 ,i5 می ارزه i5 بگیرم؟ من کار خاص برنامه نویسی و اینا ندارم.واسه بازی هم فکر نکنم فرق چندانی تو cpu باشه.حالا بعدا شاید با matlab و اینا یه کم کار کنم.یا فوتو شاب ولی نه حرفه ای.به ظر شما می ارزه i5 بگیرم؟

F R E E M A N
25-09-2011, 11:44
دیروز تو نت یه چیزی فهمیدم که تعجب کردم.چون قبلا نمی دونستم و اون اینکه سری سندی بریج core i5 ها quad-core هستند و از هایپر تریدینگ پشتیبانی نمی کنن!در حالی که i3 ی دو هسته ای hyper داره!خب مسلمه 4 هسته ای بهتره و توربو بوست هم داره.ولی من موندم چرا هاپیر تریدینگ نداره i5!هر چند اگه داشت می شد i7!
اولا می خواستم مطمئن شم که این مطلب درسته یانه؟دوما باتوجه به اختلاف قیمت بعضا بیشتر از 100 تومنی بین i3 ,i5 می ارزه i5 بگیرم؟ من کار خاص برنامه نویسی و اینا ندارم.واسه بازی هم فکر نکنم فرق چندانی تو cpu باشه.حالا بعدا شاید با matlab و اینا یه کم کار کنم.یا فوتو شاب ولی نه حرفه ای.به ظر شما می ارزه i5 بگیرم؟
اون i5 که دیدی 4 هسته ایه ربطی به لپ تاپ نداره مربوط به دسکتاپ میشه
i5 2410 دو هسته ای و هایپر تریدینگ هم ساپورت میکنه، هسته مجازی هم یک حرف بی معنیه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدهایپر تریدینگ از نظر متخصصان یک کلک نرم افزاریه نه یک قابلیت سخت افزاری و بحث هسته مجازی که دیگه ادعای گزافی بیش نیست
ممکنه در یک شرایط خاصی هایپر رخ بده و به این معنی هم نیست که یکباره 100% بازدهی افزایش پیدا کنه شاید مثلا در حد 15%

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبه نظر من که برای بیشتر نیازهای کاربران i5 هم زیاده بنچمارکهای زیر را ببین

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

amin666
25-09-2011, 13:17
wow!اصلا توجه نکرده بودم مال دسکتاپه!ممنون.تو اون سایت هم ننوشته بود و کلا سندی بریج رو توضیح داده بود
اینکه هسته مجازی به پای واقعی نمی رسه که مثل روز روشنه.ولی به هر حال تو سرعت محاسبات تاثیر داره.اخه من موندم اگه i5 و i3 هر دو دو هسته این و هر دو هایپر دارن پس این اختلاف قیمت واسه چیه؟الان قیمت acer 5750 i5,i3 رو با کانفیک کاملا مشابه دیدم حدود 120 تومن اختلاف قیمت دارن.نه اینکه از جاهای مختلف باشه.یک فروشگاه تا زه یک مدل از یک برند ثابت که فقط تو cpu متفاوتن!یکی دو روز پیش یکی از دوستان گفته بود پرفورمنس i5 و i3 خیلی زیاده!حالا باز بنچ مارکهای مختلف رو می بینم تا ببینم قضیه چیه بالاخره
بازم ممنون از جواب