PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دو مانیتور جدید از LG مخصوص گرافیست ها، عکاسان و گیمرها

samira_googleOne
20-09-2011, 10:46
الجی اخیرا دو مدل مانیتور معرفی کرده که یکی از این مانیتور ها مخصوص گیمر هاست. چون سه بعدی هست و کیفیت خوبی داره و قیمتش هم نسبت به مانیتوراهای سه بعدی خوبه

مدل این مانیتور سه بعدی D2342 هست با قیمت 420. ولی نمی دونم کجا مشخصات فنیشو نوشته؟

یک مدل دیگه هم مانیتور IPS مخصوص گرافیستا هست که دیگه لازم نیست کاراشون رو تو مانتیور CRT چک کنن. می تونن تو مانیتور LCD IPS کارشون را طراحی کنن و بدون تغییر رنگ چاپ کنن.

ضمن اینکه میانتور های IPS زاویه دید بسیار خوبی دارند و تصویر در مانیتور در زوایای بالا هیچ تغییر رنگی نخواهد داشت . مدل مانیتور ips هست:
IPS226V

Hamed DC
20-09-2011, 20:27
اینم دو تا ریویو از این مانتورها:
LG IPS226V-PN

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

LG Unveiled D2342-PN

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

LeiliBaManAst
21-09-2011, 14:35
مرسی حامد جان
واقعا عالییییی
کیف کردم

Cyber-PC
21-09-2011, 20:39
در مورد IPS226V بگم که این مانیتور هم مثل مانیتور های TN همون 16.7 میلیون رنگ رو تولید و در فضای رنگی sRGB کار میکنه که برای گرافیست ها و عکاسان مناسب نیست.درسته IPS هست ولی در واقع S-IPS هست که برای استفاده معمولی خانگی ساخته شده نه بیشتر .

Hamed DC
21-09-2011, 20:43
قربونت داداش.
در تایید سخنان دوست خوبم،امیدوارم که این مانیتورها رو هر چه زودتر پشت ویترین ببینم.
چون واقعا دلربان.

prince3-love
22-09-2011, 19:32
من دیروز تو بازار مانیتور D2342P رو دیدم با قیمت 420 تومان خیلی چشمو گرفت اما گفتم بیام اینجا 4 تا اطلاعات ازش در بیارم
این مانیتور بدون کارت گرافیک هایی هست که 3D ساپرت نمیکنن؟منظورم اینه که میتونم کنسول بازی رو با پروت HDMI بهش بزنم و 3D بازی کنم یا فیلم ببینم؟خودش 3Dمیکنه یا نیاز به یه سخت افزار داره؟
من تو اونجا که دیدم حجم دهی 3D خیلی خوب بود نمیدونم ایا 3D تصویر که از صفحه بیرون میاد رو هم خوب اجرا میکنه یا نه؟اخه شنیده بودم بعضی مدل های TV3D هر این مشکل رو دارن و 3D حجم دهیشون خوبه نمیدونم منظورم رو درست رسوندم یا خیر؟
راستشو بخواید من TV 3D رو خودم تست نکردم کیفیتش با TV 3D برابره؟
در آخر پیشنهاد میکنیدش این مدل رو؟چون برای من 3D خیلی مهم هست از طرفی هم دوست داشتم TV3D بگیرم که فعلا 32 اینچ نداره و قیمت هاش هم کمتر از 1800 نیست ولی این قیمتش وسوسه انگیز بود
ممنون میشم راهنماییم کنید

Hamed DC
23-09-2011, 00:17
قطع به یقین پردازشگر تصویر در کیفیت 3بعدی تاثیر گذاره.
نت 3بعدی PCرو از لحاظ کیفیت و عمق تصویر توی هیچ جا ندیدم.
حیرت انگیزه.
اگه بخوای روی PCسوارش کنی باید عینکش رو هم بخری و یه کارت گرافیک که از این مورد پشتیبانی کنه.
شما قصدت برای PCهست؟

prince3-love
23-09-2011, 11:03
قطع به یقین پردازشگر تصویر در کیفیت 3بعدی تاثیر گذاره.
نت 3بعدی PCرو از لحاظ کیفیت و عمق تصویر توی هیچ جا ندیدم.
حیرت انگیزه.
اگه بخوای روی PCسوارش کنی باید عینکش رو هم بخری و یه کارت گرافیک که از این مورد پشتیبانی کنه.
شما قصدت برای PCهست؟
اگر منظورتون من هستش
اگر بخوام PC رو بهش وصل کنم هم باز باید عینک NVIDIA رو بگیرم؟یعنی خودش 3D نیست مثل قبلی با NVIDIA سه بعدی میشه؟گرافیک PC من 9600 GT هست که بعید میدونم 3D ثاپورت باشه
نه من بیشتر برای کنسول میخوام که بهش وصل کنم و 3D بازی کنم یا فیلم های 3D با باکنسول روش ببینم
پس شما میگید که

Hamed DC
23-09-2011, 12:01
اگر منظورتون من هستش
اگر بخوام PC رو بهش وصل کنم هم باز باید عینک NVIDIA رو بگیرم؟یعنی خودش 3D نیست مثل قبلی با NVIDIA سه بعدی میشه؟گرافیک PC من 9600 GT هست که بعید میدونم 3D ثاپورت باشه
نه من بیشتر برای کنسول میخوام که بهش وصل کنم و 3D بازی کنم یا فیلم های 3D با باکنسول روش ببینم
پس شما میگید که
بله.
در هر صورت باید عینک 3بعدی تهیه کنید.
ولی بالاترین کیفیت رو من روی PCدیدم.
عینک هم یه نمونه Nvidiaداده بیرون.Nvidia 3D Vision kit.
با مونیتور دور رو ور 1تومنی میشه.
برای کنسول و فیلم هم باید عینک بخری.
ولی اگه به PCوصل کنی باید کاری کنی که بهترین کیفیت رو بگیری.

prince3-love
23-09-2011, 12:13
بله.
در هر صورت باید عینک 3بعدی تهیه کنید.
ولی بالاترین کیفیت رو من روی PCدیدم.
عینک هم یه نمونه Nvidiaداده بیرون.Nvidia 3D Vision kit.
با مونیتور دور رو ور 1تومنی میشه.
برای کنسول و فیلم هم باید عینک بخری.
ولی اگه به PCوصل کنی باید کاری کنی که بهترین کیفیت رو بگیری.
اخه من اونو که تو بازار دیدم با همین عینک های 3D ال جی بودن و اتفاقا از فروشنده پرسیدم که آیا نیازی به Nvidia 3D Vision kit داره که در جواب گفت نه به اون نیازی نیست و رو خودش یه عینک داره که میگفت از تکنولوژی سینما سه بعدی ال جی بهره میگیره
خوب شد حرف هاشو باور نکردم:41:
شما خودتون هم همین مانیتور رو خریدین؟

wayoo
23-09-2011, 13:30
این مانیتورهای سه بعدی lg مثل تلویزیون هاش هست که من دارم xbox هم دارم .تبدیل 2 بعدی به سه بعدی رو باید
بزنید تا تصاویر مثلا سه بعدی شه ولی حال نمیده( مگر اینکه خود بازی 3 بعدی باشه که من ندارم ) که اون هم رو blu ray
فعلا موجود واسه ps3 که با تلویزیون های خود سونی مچ هست.یا بازی metro 2033 که با تکنولوژی nvidia جور هست.
برای سه بعدی درست حسابی هم باید کارت گرافیک قوی باشه هم خود بازی 3 بعدی باشه.نمایشگر
کافی نیست.(مشکلی که خودم دارم)
در ضمن چند ماه دیگه 3بعدی بدون عینک میاد( هرچند که تو ژاپن toshiba زودتر عرضه میکنه که گرونه)

prince3-love
23-09-2011, 13:58
این مانیتورهای سه بعدی lg مثل تلویزیون هاش هست که من دارم xbox هم دارم .تبدیل 2 بعدی به سه بعدی رو باید
بزنید تا تصاویر مثلا سه بعدی شه ولی حال نمیده( مگر اینکه خود بازی 3 بعدی باشه که من ندارم ) که اون هم رو blu ray
فعلا موجود واسه ps3 که با تلویزیون های خود سونی مچ هست.یا بازی metro 2033 که با تکنولوژی nvidia جور هست.
برای سه بعدی درست حسابی هم باید کارت گرافیک قوی باشه هم خود بازی 3 بعدی باشه.نمایشگر
کافی نیست.(مشکلی که خودم دارم)
در ضمن چند ماه دیگه 3بعدی بدون عینک میاد( هرچند که تو ژاپن toshiba زودتر عرضه میکنه که گرونه)
من حسابی گیج شدم اون دوستمون که گفت حتما باید Nvidia 3D Vision kit داشته باشی تا سه بعدی ببینی
ولی شما میگید که این مدل مثل تلویزون هاش هست و نیازی به اون نداره و اگر من کنسول بهش وصل کنم و بازیم سه بعدی باشه بدون مشکل میتونم سه بعدی ببینم
شما خودتون این مدل رو دارین؟ کیفیت سه بعدیش نصبت به تلویزیون هاش قابل مقایسه هست؟
در مورد اکتیو من تا حالا مدل اکتیو رو از نزدیک تست نکردم فقط 4 تا مطلب خوندم که میگن کیفیتش خیلی بالا تر هست
شما که این مدل رو تست کردین میشه بگین تفاوت کیفیت این دو مدل خیلی زیاده و با یک نگاه میشه فهمید یا باید دقت کرد؟
با تشکر

ali2424
23-09-2011, 14:27
این مانیتور رو 430 خریدم چند نکته
1 در ضمینه سه بعدی واقعا محشره وبه دو صورت سه بعدی میشه بوسیله نرم افزار trideft lg وبا استفاده از پورت hdmi
2 تقریبا میتونم بگم در مورد فیلمهای سه بعدی که اصلا در خرید این مانیتور شک نکنید
3 در مورد تبدیل دو بعدی به سه بعدی هم در مورد فیلمها قابل قبول ودر مورد بازیها عالی البته عکسها هم تقریبا خوب سه بعدی نمایش داده میشد امروز با نرم افزارش بازی رزیدنت اویل 5 رو به صورت سه بعدی بازی میکنم
واما معایب با وجود عالی بودن تصویر در سه بعدی این مانیتور در ضمینه تصاویر دو بهدی متاسفانه خیلی خوی عمل نکرد به جرات میتونم بگم که کنتراست تصویر دسکتاب از e2250 پایین تر بود زمان تاخیر متاسفانه 5 میلی ثانیه است و مانیتوری با همچنین قیمتی متاسفانه کابل hdmi نداشت و از همه بدتر اینکه یک نور پس زمینه سفید به نظر شخصی در مانیتور رویت میشود که به نظر بنده حقیر رنگهای طیف پایین(مایل به تیره سیاه خاکستری و..) را به شدت تحت تاثیر قرار داده وباز هم متاسفانه در منوی تنظیمات هیچ گزینه ای برای رفع این مشکل وجود نداشت
نتیجه گیری بنده این است اگر واقعا 3d برایتان مهم است مثل من (خوره بازی 3d ) hg یک راه حل سریع و مقرون به صرفه وصد البته با کیفیت fبا d2342 p برایتان به ارمغان اورده ولی اگر در کنار کارهای 3d کارهای گرافیکی انجام میدهید به هیچ عنوان این مانیتور توصیه نمیشود البنه راه حل سومی هم هست مثل من اینکه هم با 2250 ,d2342p موقع سه بهدی این روشن موقع کارهای معمولی اون یکی بهر حال هر کسی باز هم سوال داره من در خدمتم

prince3-love
23-09-2011, 15:48
این مانیتور رو 430 خریدم چند نکته
1 در ضمینه سه بعدی واقعا محشره وبه دو صورت سه بعدی میشه بوسیله نرم افزار trideft lg وبا استفاده از پورت hdmi
2 تقریبا میتونم بگم در مورد فیلمهای سه بعدی که اصلا در خرید این مانیتور شک نکنید
3 در مورد تبدیل دو بعدی به سه بعدی هم در مورد فیلمها قابل قبول ودر مورد بازیها عالی البته عکسها هم تقریبا خوب سه بعدی نمایش داده میشد امروز با نرم افزارش بازی رزیدنت اویل 5 رو به صورت سه بعدی بازی میکنم
واما معایب با وجود عالی بودن تصویر در سه بعدی این مانیتور در ضمینه تصاویر دو بهدی متاسفانه خیلی خوی عمل نکرد به جرات میتونم بگم که کنتراست تصویر دسکتاب از e2250 پایین تر بود زمان تاخیر متاسفانه 5 میلی ثانیه است و مانیتوری با همچنین قیمتی متاسفانه کابل hdmi نداشت و از همه بدتر اینکه یک نور پس زمینه سفید به نظر شخصی در مانیتور رویت میشود که به نظر بنده حقیر رنگهای طیف پایین(مایل به تیره سیاه خاکستری و..) را به شدت تحت تاثیر قرار داده وباز هم متاسفانه در منوی تنظیمات هیچ گزینه ای برای رفع این مشکل وجود نداشت
نتیجه گیری بنده این است اگر واقعا 3d برایتان مهم است مثل من (خوره بازی 3d ) hg یک راه حل سریع و مقرون به صرفه وصد البته با کیفیت fبا d2342 p برایتان به ارمغان اورده ولی اگر در کنار کارهای 3d کارهای گرافیکی انجام میدهید به هیچ عنوان این مانیتور توصیه نمیشود البنه راه حل سومی هم هست مثل من اینکه هم با 2250 ,d2342p موقع سه بهدی این روشن موقع کارهای معمولی اون یکی بهر حال هر کسی باز هم سوال داره من در خدمتم
خیلی زیاد تشکر برای توضیحات بسیار بسیار خوب و کاملتون،:10::10:
فقط یه سوال کوچیک که میخواستم نظر شخصی خودتون رو بدونم
شما سه بعدی اکتیو رو هم تست کردین؟ اگر تست کردیم تفاوت کیفیت این دو مدل خیلی زیاده (منظورم با همین مانیتور هست)و با یک نگاه میشه فهمید یا باید دقت کرد؟

ali2424
23-09-2011, 16:57
شما سه بعدی اکتیو رو هم تست کردین
منظورتون رو متوجه نشدم کلا این مانیتور به همون دو صورتی که بالا نوشتم سه بعدی میکنه که صد البته برای کیفیت بهتر باید از کابل hdmi استفاده کرد الان با کارت sky star hd 2 دارم شبکه 3d test رو روی ماهواره یوروبرد 9 تماشا میکنم بدین صورت که خود شبکه دو تصویر از وسط نصفه با رنگهای متفاوت پخش میکنه و وقتی شما مانیتور رو با کابل hdmi وصل میکنید در تنظیمات سه بعدی قسمت side by side رو. انتخاب میکنید و ددو تصویر با هم امیخته میشوند و وقتی عینک میزنی میفهمی سه بعدی یعنی چی و جالب اینکه کنار همین مانیتور من از e2250 هم استفاده کردم ولی اون نتونست با عینک سه بعدی بیاره در ضمن یک نکته دیگه این مانیتور از نسخه hdmi 1.4 پشتیبانی میکنه که کارت گرافیک شما یا باید از سری 6000 amd باشه یا از سری 500 nvidia

arst
04-11-2011, 12:16
سلام،ببخشید من هم این مانیتور رو 435 خریدم چندروز پیش.
کارت گرافیکم 4890 ati هستش، طبق صحبت شما ( این مانیتور از نسخه hdmi 1.4 پشتیبانی میکنه که کارت گرافیک شما یا باید از سری 6000 amd باشه) یعنی من نمیتونم از 3d مانیتور استفاده کنم؟
چه کابل hdmi ای باید خریداری کنم؟
یک سواال دیگه:، نرم افزار مخصوص مانیتور رو سیستم من نصب شد کامل اما اجرا نمیشه! موقع نصب تو اینترنت بودم و تاریخ pc رو سال 2008 بود!
بنظر شما میتونه به اینا مربوط باشه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید .

blackops
05-11-2011, 23:47
سلام
یه کمکی هم به ما بدبخت بیچاره بکنید
مانیتور تا 170 تومن چی خوبه بگیرم رشته ام برنامه نویسی فک کنم باید زیاد پای مانیتور بشینم پس یه مانیتور معرفی کنید که چشم رو زیاد خسته نکنه
ممنون!

o4es
13-12-2011, 11:58
سلام
یه کمکی هم به ما بدبخت بیچاره بکنید
مانیتور تا 170 تومن چی خوبه بگیرم رشته ام برنامه نویسی فک کنم باید زیاد پای مانیتور بشینم پس یه مانیتور معرفی کنید که چشم رو زیاد خسته نکنه
ممنون!

LG E2060 20اینچ ولی 19 این مدل رو بخری همو ن قیمته خوشکلو نازک هم هست