PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مهم: بهبود جوش و آکنه روی صورت و بدن

A M ! N
20-09-2011, 00:50
سلام دوستان....
راههای خوب شدن جوشهای پوستی رو میشه بگین برای همگان؟
ممنون میشم..

starless_90
20-09-2011, 09:21
تو تلویزیون که میگفت بهترین درمانش اینه که نباید بهشون دست زد و اون ها رو تحریک کرد.
در رابطه های دارویی من سدر رو تو داروهای گیاهی امتحان کردم خوب بود خصوصا وقتی با ماست مخلوط می شد و تو داروهای شیمیایی هم صابون گلمر با درصد پایین ایرگازان و کپسول داکسی سایکلین رو برای من تجویز کردند که برام بی تاثیر نبود.

Sub007
20-09-2011, 13:42
یکی از بهترین راهها و شاید بهترین راه برای درمان استفاده از کپسولهایی به نام روآکوتان هست که با نامهای آکوتان و دی‌کوتان هم شناخته میشه.
البته این راه رو آخرین راه برای درمان جوش قبل از لیزر میدونن و برای درمان جوشهای شدید که احتمال بوجود اومدن اسکار داره تجویز میشه.البته در کنار این کپسولها معمولا محلول کلیندامایسین هم تجویز میشه.
البته این کپسولها قیمت بالایی هم دارند و هر بسته ۱۱۰۰۰ تومان قیمت داره(البته ممکنه کمتر یا بیشتر از این عددی که من گفتم هم باشه).

و در آخر هم باید بگم که بدلیل عوارضی که ممکنه این دارو ایجاد کنه حتما باید استفاده از اون تحت نظر پزشک متخصص انجام بگیره و البته این نکته رو هم اضافه کنم که شخص مصرف کننده این کپسولها باید هر چند وقت یکبار آزمایش خون بده.

majid322
20-09-2011, 13:45
کلیندامایسین صورت رو بعد از یه مدتی خیلی نازک و قرمز میکنه

راه حله بهتری نیست ...

A M ! N
20-09-2011, 14:14
کلا برای خوب شدن جوش ها باید اینو بدونین :
باید با مراقبت از پست از جوشهای جدید جلوگیری کرد با شستشوی روزانه پوست با صابون ملایم فقط همین، جوشهای قبلی و قدیمی ها معمولا ظرف مدت 2 هفته ناپدید میشن. همین روند قطعی درمان جوش هست.
مصرف ویتامین آ و آی رو افزایش بدین
تا یک مدتی که جوش داری تنها دغدغت اینه که جوشا برن ولی نمیدونی که وقتی میرن نماینده ی رسمی جوش یعنی جای جوش هست که اعصابت رو بریزه بهم !
ولی دوستان باور کنید یا نه فقط 50 درصد مشکل به خاطر متابولیزم بدن هست یعنی به خاطر غذا و خورد و خوراک ، بیشتر به خاطر اعصاب هست یه مدت بخندید خوش باشید ناپدید میشن بیشترشون
ولی یادتون بیارید که وقتایی که خیلی غصه دارین و یا عصبی هستین پوستتون چطور میشه ، خیلی شاخی و بد حالت
به یه طریقی صورت رو اصلاح کنین که جوش نزنه جاش ، مثلا اگه از تیغ استفاده میکنین حتما از خمیر ریش مرغوب استفاده کنین
و بعدش هم after shave اسفاده کنین
درمورد ماشین های ریش تراشی مثل فیلیپس خوبه ساخت هلند هست کیفیت بالایی داره ولی فقط خودتون ازش استفاده کنین

* مایعات مثل آب زیاد بخورین
* روزی چند بار صورت رو باید با صابون ملایم ( نه مثل گلنار و...) که صورت رو از میکروبها پاک کنه بشورین

A M ! N
20-09-2011, 14:37
راستی تا یادم نرفته حجامت کل اون جوشها رو از بین میبره
حتما حجامت کنید و نترسید!!!

depot
20-09-2011, 17:52
واقعا ؟؟؟؟؟ اگر حجامت جوش رو از بین میبره من همین الان میرم حجامت .

A M ! N
20-09-2011, 19:06
واقعا ؟؟؟؟؟ اگر حجامت جوش رو از بین میبره من همین الان میرم حجامت .
سلام بله صورتت روشن میشه و جوش هم نمیزنی چون خونت پاک پاکه خیلی ها این کار رو کردن و نتیجه گرفتن
من خودم حجامت کردم خیلی خوب شد
وقتی برای پوست رفته بودم دکتر بهم دارو داد و بهم گفت که حجامت رو هم گوشه ی ذهنت داشته باش
آلوده ترین خون های بدن میاد بیرون
ولی خون دادن این تاثیر رو نداره ها !
چون وقتی خون میدی ، خون تمیزت خارج میشه !
دقیقا اینارو دکتر گفت
فقط میمونه جای جوشها !!!!
که اونم باید از پیلینگ استفاده کرد یا کرمهای لایه بردار که خوب میشه.

p30c
20-09-2011, 19:08
لطفا يك مركز خوب براي حجامت معرفي كنيد

starless_90
21-09-2011, 08:50
سلام بله صورتت روشن میشه و جوش هم نمیزنی چون خونت پاک پاکه خیلی ها این کار رو کردن و نتیجه گرفتن
وقتی برای پوست رفته بودم دکتر بهم دارو داد و بهم گفت که حجامت رو هم گوشه ی ذهنت داشته باش
دقیقا اینارو دکتر گفت

عزیزم بدن که خون تمیز و کثیف نداره.خون سیاهرگها چون بدون اکسیژن هستند همه جع تیره و به قول معروف کثیف هست و خون سرخرگها اکسیزن دار و به قول معروف تمیز.
درمورد حجامت هیچ شکی در تاثیرش نیست اما از لحاظ علمی علتش خون تمیز و کثیف نیست.بلکه از نوع میرگهایی هست که از اونها خون گرفته میشه.چون جریان خون در این مویرگها کم میشه و با حجامت و خارج کردن خون و افزایش جریان خون در اونها این عمل اتفاق می افته.منم زیاد شنیدم که میگن پشت کمر جایی هست که خون پالایش میشه و در حجامت خون کثسف رو میگیریم ولی با چند تا دکتر که صحبت میکردم منکر کلی این قضیه شدند و در جوابم گفتند پس چرا فقط کمر رو حجامت نمیکنین و 21 نقطه برای حجامت هست مثل دست و پا و شانه و ....
ولی در کل حجامت خیلی به سلامتی کمک میکنه و اثرش روی پوست خیلی عالیه.تجربه اش کنین حتما.

Sub007
21-09-2011, 12:21
منم توی سایت یکی از دکترهای متخصص پوست خوندم که چیزی به نام خون کثیف وجود نداره.

p30c
21-09-2011, 13:29
شايد منظور از خون كثيف غليظ بودن و چربي بالا هست.
دكترها هميشه توصيه مي كنند تغذيه بايد سرشار از سبزيجات و نوشيدني بسيار باشه.

A M ! N
21-09-2011, 14:47
عزیزم بدن که خون تمیز و کثیف نداره.خون سیاهرگها چون بدون اکسیژن هستند همه جع تیره و به قول معروف کثیف هست و خون سرخرگها اکسیزن دار و به قول معروف تمیز.
درمورد حجامت هیچ شکی در تاثیرش نیست اما از لحاظ علمی علتش خون تمیز و کثیف نیست.بلکه از نوع میرگهایی هست که از اونها خون گرفته میشه.چون جریان خون در این مویرگها کم میشه و با حجامت و خارج کردن خون و افزایش جریان خون در اونها این عمل اتفاق می افته.منم زیاد شنیدم که میگن پشت کمر جایی هست که خون پالایش میشه و در حجامت خون کثسف رو میگیریم ولی با چند تا دکتر که صحبت میکردم منکر کلی این قضیه شدند و در جوابم گفتند پس چرا فقط کمر رو حجامت نمیکنین و 21 نقطه برای حجامت هست مثل دست و پا و شانه و ....
ولی در کل حجامت خیلی به سلامتی کمک میکنه و اثرش روی پوست خیلی عالیه.تجربه اش کنین حتما.
با عرض سلام...
بله اوامر شما کملا صحیح هست اسم سیاهرگهایی که خون بدون اکسیژن رو به دهلیز راست قلب میرسونند بزرگ سیاهرگهای زیرین و زبرین هستش با نام علمی Venae Cavae که تقریبا خون بدون اکسيژن کل بدن رو به دهلیز راست قلب منتقل میکنند
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با گذر زمان این خونهای غیر قابل استفاده یا به بیان شیرین دوستمون بدون اکسیژن در پشت بدن و نقاطی دیگر قرار میگیره و در فرصتهای مناسب توسط خود بدن دفع میشه، اما روند خیلی آهسته هستش به گونه ای که به مرور زمان به تراکم این خونهای آلوده اضافه میشه و طبیعتا سلامتی ما رو تحت تاثیر قرار میدن. و به همین خاطر حجامت توصیه میشه.
حجامت طبیعت مدبره ما که در واقع روحی هوشمند در بدن ما هست و بدن مارو به سمت تعادل سوق میدهد ، تنظیم میکند.
طبیعت مدبره همون جیزیه که مثلا وقتی صفرای بدن شما بالا میره شما ناخوداگاه دوست دارید مواد با طبع سرد بخورید.
صفراویها دوست دارن در تابستان مواد با طبع خنک بخورند و یا بلغمی ها که طبع سرد و تر دارند.
حالا درکل ، با تغذیه ناسالم این طبیعت مدبره به مرور در بدن منحرف میشه و دیگه درست عمل نمیکنه و به ناچار بدن باید با این روشهای تغذیه ی ناسالم خودش رو سازگار کنه که دقیقا مثل وجدان هستش که وقتی زیاد ارتکاب به عمل گناه میکنید دیگه وجدان ضعیف میشه و اثری نداره.
بیماری هایی که توسط حجامت پیشگیری و یا درمان میشن:
سرماخوردگی مکرر- آنفولانزا - آلرژی فصلی- بیماری پوستی جوش و کورک- درمان اعتیاد- رفع سلولیتهای بدن - درمان چاقی- بهبود کارائی کلیه - دفع چربی کبد- افزایش کلسترول و دی گلیسیرید خون- دیابت غیر وابسته به انسولین- اوره بالا- فشار خون غیر طبیعی «بالا یا پایین» - غلظت خون بالا- مسمومیت غذایی و دارویی- سردرد میگرنی- تنگی رگها- اعتیاد به مواد مخدر- افسردگی- سنگینی سر- اسپاسم عضلانی- رشد ناکافی و کوتاهی قد- لاغری- واریس- کمر درد- آرتروزها- آکنه و بثورات پوستی- کهیر- آفت دهان- ریزش مو - پر مویی بدن- گر گرفتن بدن- تاری دید- خواب رفتگی و بی حسی عضلات- بیماریهای تناسلی زنان- ناهنجاریهای عصبی- کم اشتهایی-کم هوشی- فراموشکاری- جوش صورت- سکته قلبی- مالیخولیا- خوش زخم شدن بيماران داراي قند خون
عوارض حجامت:
حجامت هیچگونه عارضه ای برای بدن نداره اما این افراد می بایست از حجامت خودسر خودداری نمایند: زنان باردار، افرادی که در دوران قاعدگی قرار دارند، افرادی که مشکلات انعقادی خون دارند و بیماران هموفیلی

از جهار ماهگی به بالا میتونید ححامت کنید! به توصیه ی امام صادق( ع) که میفرماین:حجامت در چهار ماهگی باعث حذف لعاب بدن و کاهش حرارت سر و بدن می گردد، لذا توصیه می شود بعد از پایان چهار ماهگی، نوزادان را حجمات بسیار سبک انجام دهید
توصیه های قبل از حجامت :
در مراكز معتبر حجامت نمایید.
- معده نباید خالی باشد، همچنین انجام حجامت بلافاصله پس از صرف غذای پر حجم توصیه نمی شود.
- بدن خسته نباشد.
- از فعالیت زیاد و ورزش سنگین، استحمام طولانی، استخر و سونا بپرهیزید
- مایعات بدن در حد مناسب باشد.
- قبل از حجامت یک عدد انار میل نمایید.
- از حجامت در صبح زود و بخصوص قبل از صبحانه جدا پرهیز نمایید.
- در صورتیکه در محل حجامت دارای پوست پر مویی هستید، ازاله نمودن موهای بدن در موضع حجامت توصیه می گردد.

با حجامت حداکثر 80 سی سی و با خون دادن 500 سی سی خون خارج میشه حداکثر مجاز.
پیامبر 527 بار حجامت کرد و حدیثی هست ، پیامبر می‌فرماید: «در شب معراج، در آسمان هفتم با هر گروه از ملائک که ملاقات کردم و هر گروه از ملائک که مرا دیدند گفتند، ای محمد(ص) حجامت کن و امت خود را به حجامت امر کن»
خوب البته اینا کلا مارو از بحث اصلی کشوندن کنار..
من نوعی با حجامت کردن نتیجه گرفتم برای جوشهای پوستی...پس وقت رو غنیمت بشمارید..

A M ! N
21-09-2011, 15:00
منم توی سایت یکی از دکترهای متخصص پوست خوندم که چیزی به نام خون کثیف وجود نداره.
اینم یک فایل از آقای دکتر روازاده هستش که دکترای طب سنتی و اسلامی دارن در یکی از دانشگاههای ایتالیا و پس از آن بازگشت به ایران و خدمت به کشور عزیزمون..
دانلودش کنید و حرفای دکتر روازاده رو درباره ی حجامت بشنوید.

Sub007
21-09-2011, 17:16
اینم یک فایل از آقای دکتر روازاده هستش که دکترای طب سنتی و اسلامی دارن در یکی از دانشگاههای ایتالیا و پس از آن بازگشت به ایران و خدمت به کشور عزیزمون..
دانلودش کنید و حرفای دکتر روازاده رو درباره ی حجامت بشنوید.

اتفاقا این فایل رو که از طریق یکی از دوستان به دستم رسید گوش داده بودم و از نظر خود من هم حجامت میتونه توی درمان جوش و آکنه تاثیر داشته باشه چون کسی رو دیدم که با این کار خیلی از جوشهای صورتش بهبود پیدا کرد و اون پست هم صرفا نقل قولی از طرف یک متخصص توی سایتشون بود که من نوشتم:20:

p30c
21-09-2011, 17:18
دوستان مركز بهداشتي براي حجامت سراغ دارند يا نه؟ لطفا معرفي نماييد

starless_90
22-09-2011, 20:16
با عرض سلام...
بله اوامر شما کملا صحیح هست اسم سیاهرگهایی که خون بدون اکسیژن رو به دهلیز راست قلب میرسونند بزرگ سیاهرگهای زیرین و زبرین هستش با نام علمی Venae Cavae که تقریبا خون بدون اکسيژن کل بدن رو به دهلیز راست قلب منتقل میکنند

با گذر زمان این خونهای غیر قابل استفاده یا به بیان شیرین دوستمون بدون اکسیژن در پشت بدن و نقاطی دیگر قرار میگیره و در فرصتهای مناسب توسط خود بدن دفع میشه، اما روند خیلی آهسته هستش به گونه ای که به مرور زمان به تراکم این خونهای آلوده اضافه میشه و طبیعتا سلامتی ما رو تحت تاثیر قرار میدن. و به همین خاطر حجامت توصیه میشه.
حجامت طبیعت مدبره ما که در واقع روحی هوشمند در بدن ما هست و بدن مارو به سمت تعادل سوق میدهد ، تنظیم میکند.
طبیعت مدبره همون جیزیه که مثلا وقتی صفرای بدن شما بالا میره شما ناخوداگاه دوست دارید مواد با طبع سرد بخورید.
صفراویها دوست دارن در تابستان مواد با طبع خنک بخورند و یا بلغمی ها که طبع سرد و تر دارند.
حالا درکل ، با تغذیه ناسالم این طبیعت مدبره به مرور در بدن منحرف میشه و دیگه درست عمل نمیکنه و به ناچار بدن باید با این روشهای تغذیه ی ناسالم خودش رو سازگار کنه که دقیقا مثل وجدان هستش که وقتی زیاد ارتکاب به عمل گناه میکنید دیگه وجدان ضعیف میشه و اثری نداره.
بیماری هایی که توسط حجامت پیشگیری و یا درمان میشن:
سرماخوردگی مکرر- آنفولانزا - آلرژی فصلی- بیماری پوستی جوش و کورک- درمان اعتیاد- رفع سلولیتهای بدن - درمان چاقی- بهبود کارائی کلیه - دفع چربی کبد- افزایش کلسترول و دی گلیسیرید خون- دیابت غیر وابسته به انسولین- اوره بالا- فشار خون غیر طبیعی «بالا یا پایین» - غلظت خون بالا- مسمومیت غذایی و دارویی- سردرد میگرنی- تنگی رگها- اعتیاد به مواد مخدر- افسردگی- سنگینی سر- اسپاسم عضلانی- رشد ناکافی و کوتاهی قد- لاغری- واریس- کمر درد- آرتروزها- آکنه و بثورات پوستی- کهیر- آفت دهان- ریزش مو - پر مویی بدن- گر گرفتن بدن- تاری دید- خواب رفتگی و بی حسی عضلات- بیماریهای تناسلی زنان- ناهنجاریهای عصبی- کم اشتهایی-کم هوشی- فراموشکاری- جوش صورت- سکته قلبی- مالیخولیا- خوش زخم شدن بيماران داراي قند خون
عوارض حجامت:
حجامت هیچگونه عارضه ای برای بدن نداره اما این افراد می بایست از حجامت خودسر خودداری نمایند: زنان باردار، افرادی که در دوران قاعدگی قرار دارند، افرادی که مشکلات انعقادی خون دارند و بیماران هموفیلی

از جهار ماهگی به بالا میتونید ححامت کنید! به توصیه ی امام صادق( ع) که میفرماین:حجامت در چهار ماهگی باعث حذف لعاب بدن و کاهش حرارت سر و بدن می گردد، لذا توصیه می شود بعد از پایان چهار ماهگی، نوزادان را حجمات بسیار سبک انجام دهید
توصیه های قبل از حجامت :
در مراكز معتبر حجامت نمایید.
- معده نباید خالی باشد، همچنین انجام حجامت بلافاصله پس از صرف غذای پر حجم توصیه نمی شود.
- بدن خسته نباشد.
- از فعالیت زیاد و ورزش سنگین، استحمام طولانی، استخر و سونا بپرهیزید
- مایعات بدن در حد مناسب باشد.
- قبل از حجامت یک عدد انار میل نمایید.
- از حجامت در صبح زود و بخصوص قبل از صبحانه جدا پرهیز نمایید.
- در صورتیکه در محل حجامت دارای پوست پر مویی هستید، ازاله نمودن موهای بدن در موضع حجامت توصیه می گردد.

با حجامت حداکثر 80 سی سی و با خون دادن 500 سی سی خون خارج میشه حداکثر مجاز.
پیامبر 527 بار حجامت کرد و حدیثی هست ، پیامبر می‌فرماید: «در شب معراج، در آسمان هفتم با هر گروه از ملائک که ملاقات کردم و هر گروه از ملائک که مرا دیدند گفتند، ای محمد(ص) حجامت کن و امت خود را به حجامت امر کن»
خوب البته اینا کلا مارو از بحث اصلی کشوندن کنار..
من نوعی با حجامت کردن نتیجه گرفتم برای جوشهای پوستی...پس وقت رو غنیمت بشمارید..

حتما همینطوره و تایید میشه.
تجربه میگه که بعد از حجامت دنیا روشن میشه نمیدونم چرا ولی تاثیر حجامت خیلی زیاده.
ولی تغذیه هم در درمن جوش پوستی بسیار مهمه.همینطور میزان چربی روی پوست.

Slim_shady
22-09-2011, 21:40
یک سوالی داشتم با کدوم کرمها(به جز بروکسی)جای جوشا رو از بین ببریم

---------- Post added at 09:40 PM ---------- Previous post was at 09:36 PM ----------

دقیقا اینارو دکتر گفت

حجامت چیه؟می شه توضیح بدید
من ترکم با این کلمه آشنایی ندارم

Sub007
22-09-2011, 22:02
بوسیله حجامت خونهای آلوده و غیر قابل استفاده (مانند روغن سوخته وسایل نقلیه) از بدن خارج می شود. این خونها به مرور زمان در پشت و برخی دیگر از نقاط بدن جمع شده و در فرصتهای مناسب به تدریج توسط بدن خارج می شود اما عملکرد بدن در این زمینه بسیار کند است به گونه ای که به مرور زمان بر تراکم این خونهای آلوده افزوده می شود و سلامتی ما را تحت تاثیر قرار می دهد.

روش حجامت:

محل حجامت پشت کمر است. ابتدا بوسیله لیوان مکش مخصوص خونهای آلوده در نقطه خاصی جمع می شود و سپس توسط تیغ چند خراش سطحی ایجاد می شود. این کار هیچ دردی ندارد. سپس خونهای آلوده وارد لیوان شده و دور ریخته می شود. لیوان و تیغ حجامت استریل و یکبار مصرف می باشند.

البته همونطور که مشخصه من این متن رو کپی پیست کردم.اگه دوستان توضیحات بهتری دارند برای اینکه همه استفاده کنند زحمت نوشتنش رو بکشن.

starless_90
22-09-2011, 22:11
فقط چیزی که من میدونم اینه که محل اصلی حجامت پشت کمر هست و گرنه من زیاد دیدم یا شنیدم حجامت از نقاط دیگر بدن مثل دست و پا و شانه و کتف و سینه و... که هرکدوم مخصوص درمان هستند برای مشکلاتی که وجود میان برای یه نفر اما محل اصلی حجامت همونطوریکه همه ی دوستان گفتند همون پشت کمر و زیر گردن هست.

A M ! N
22-09-2011, 23:05
سلام slim_shady عزیز تعریف حجامت اینجا زیاده فقط بخونشون!

Sub007
22-09-2011, 23:40
این پست اشتباه شد.نادید بگیریدش

A M ! N
23-09-2011, 00:02
اعصاب و روان هم مهمه خیلی مهمه.
باید آروم باشین و خودتون رو عصبی نکنین
خواب کافی هم مهمه.

به نظر من تاثیر اینا در آکنه اینطوره:
اعصاب و روان :40%
تغذیه و بهداشت :60%

---------- Post added at 01:02 AM ---------- Previous post was at 12:59 AM ----------

یک سوالی داشتم با کدوم کرمها(به جز بروکسی)جای جوشا رو از بین ببریم

---------- Post added at 09:40 PM ---------- Previous post was at 09:36 PM ----------

حجامت چیه؟می شه توضیح بدید
من ترکم با این کلمه آشنایی ندارم

از کرم رژو درم استفاده کن برای جای جوشهات نتیجه میگیری
البته اینها همش اما و اگره و باید به متخصص مراجعه کنی تا نسبت به میزان برجستگی ها و فرورفتگی ها داروی مناسب رو تجویز کنن ایشون.

j0l6
23-09-2011, 09:27
به نظر من بهترين راه براي از بين بردن لكه ها و جوش های صورت تصفيه كردن خون بدن هست
من خودم قبلا صورتم جوش میزند بعدش هم لکه به جا میزاشت ولی الان تموم اون لکه ها پاک شدن و دیگه از جوش هم خبری نیست
تنها کاری که کردم نوشیدن چایهای گیاهی مخصوص تصفیه ی خون بود بعد از یه ماه استفاده تاثیر کاملا مشخص بود ( من قبلا خيلي از دارو ها و كرم ها مختلف و گرون قیمت رو امتحان کردم که هیچ کدوم به این خوبی جواب ندادن )
البته از کرم های چرب هم نباید استفاده کرد نا مناسب باعث ایجاد جوش میشه
چایها از گیاهان مختلف تهیه شدن ولی رو بیشترشون نوشته شده DETOX

A M ! N
23-09-2011, 10:30
به نظر من بهترين راه براي از بين بردن لكه ها و جوش های صورت تصفيه كردن خون بدن هست
من خودم قبلا صورتم جوش میزند بعدش هم لکه به جا میزاشت ولی الان تموم اون لکه ها پاک شدن و دیگه از جوش هم خبری نیست
تنها کاری که کردم نوشیدن چایهای گیاهی مخصوص تصفیه ی خون بود بعد از یه ماه استفاده تاثیر کاملا مشخص بود ( من قبلا خيلي از دارو ها و كرم ها مختلف و گرون قیمت رو امتحان کردم که هیچ کدوم به این خوبی جواب ندادن )
البته از کرم های چرب هم نباید استفاده کرد نا مناسب باعث ایجاد جوش میشه
چایها از گیاهان مختلف تهیه شدن ولی رو بیشترشون نوشته شده DETOX
سلام ممنون فرمایشتون کاملا متینه دوست گلم .. تصفیه ی خون خیلی مهمه البته یک سری میوه ها هم هستند که این کار را انجام میدهند مثل انار ، آلبالو ، کلا میوه های ترش ، یا مثل سبزیجات نمیدونی اسفناج خام بخوری چه کار میکنه! یا کاهو زیاد بخوری ،
فقط لطفا اگه امکان داره بیشتر در مورد این چایها توضیح بدید
از کجا تهیه میشه ، اسم خاصی دارن؟

j0l6
23-09-2011, 18:23
من چایها رو از carrefour مي خرم تو ايران هم فک کنم توو فروشگاههای بزرگ پیدا بشه
این چایها زیادن و خواص مختلفی دارن ولی اونایی که واسه تصفیه ی خون هستن روشون به انگلیسی نوشته شده detox or detoxifying
الان من بيشتر چایهایی که درش زنجبیل و چای سبز باشه استفاده میکنم که برای خون و پوست خیلی خوب هستن البته باید طبيعي باشن
اگه چای رو پیدا نکردی میتونی زنچبیل تازه رو با زرد چوبه تو یه لیوان اب جوش بریزی و میل کنی شیندم این هم خواص تصفیه خون خیلی خوبی داره

A M ! N
25-09-2011, 00:42
من چایها رو از carrefour مي خرم تو ايران هم فک کنم توو فروشگاههای بزرگ پیدا بشه
این چایها زیادن و خواص مختلفی دارن ولی اونایی که واسه تصفیه ی خون هستن روشون به انگلیسی نوشته شده detox or detoxifying
الان من بيشتر چایهایی که درش زنجبیل و چای سبز باشه استفاده میکنم که برای خون و پوست خیلی خوب هستن البته باید طبيعي باشن
اگه چای رو پیدا نکردی میتونی زنچبیل تازه رو با زرد چوبه تو یه لیوان اب جوش بریزی و میل کنی شیندم این هم خواص تصفیه خون خیلی خوبی داره
ممنون از به اشتراک گذاشتن تجربه هاتون

koochoolo
25-09-2011, 20:09
حجامت انجام بدیم جاش نمی مونه رو پوست

A M ! N
26-09-2011, 15:17
حجامت انجام بدیم جاش نمی مونه رو پوست
سلام ... تبریک صمیمانه ی ما رو به خاطر ورود به انجمن دوستانه ی پی سی ورد پذیرا باشید.
سوال خوبیه
حجامت جای خاصی باقی نمیزاره و مطمئنا خود متخصص به شما خواهد گفت که از چه چیزهایی استفاده کن برای پشتتون تا سریع خوب بشه
تجربه ی من که همه هم تاییدش کردن قرار دادن عسل هستش که به سرعت خوب میشه.
موفق و موئید باشین[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

goo.goo
27-09-2011, 11:23
ممنون میشم..
سلام
نمیشه
راهکارها برای همه یکسان نیست
یکی پوست خشک داره یکی چراب یکی معمولی
خیلی متفاوت هست
ولی بهترین کار دست نزدن به جوش هست , خیلی تاثیر داره به نظر بنده
التماس دعا
یا علی

cancer140
30-09-2011, 12:49
سلام ... تبریک صمیمانه ی ما رو به خاطر ورود به انجمن دوستانه ی پی سی ورد پذیرا باشید.
سوال خوبیه
حجامت جای خاصی باقی نمیزاره و مطمئنا خود متخصص به شما خواهد گفت که از چه چیزهایی استفاده کن برای پشتتون تا سریع خوب بشه
تجربه ی من که همه هم تاییدش کردن قرار دادن عسل هستش که به سرعت خوب میشه.
موفق و موئید باشین[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اما من از یکی که این کارو انجام داده شنیدم جاش میمونه،اینجوری خیلی بده،تازه یجورایی ترسناک هم هست!

A M ! N
30-09-2011, 14:25
اما من از یکی که این کارو انجام داده شنیدم جاش میمونه،اینجوری خیلی بده،تازه یجورایی ترسناک هم هست!
نه دوست خوبم مشکلی نیست من خودم انجام دادم!

mokafati
30-09-2011, 14:50
زالو درمانی چطوره خیلی ها گفتن خوبه اما وزیر بهداشت میگفت ضرر داره

A M ! N
30-09-2011, 14:58
زالو درمانی چطوره خیلی ها گفتن خوبه اما وزیر بهداشت میگفت ضرر داره
سلام دوست عزیز
من دیدم خیلی ها انجام دادن و نتیجه گرفتن
موفق و :11:موئید باشین

cancer140
30-09-2011, 17:10
نه دوست خوبم مشکلی نیست من خودم انجام دادم!

ولی در کل ترس داره!

majid322
30-09-2011, 17:13
ولی در کل ترس داره!

سرطان جان :31:

ترس نداره یه چند تا تیغ میزنه پشتت دردم نداره...

A M ! N
30-09-2011, 17:15

راست میگن ایشون البته همون کنسر جان!

cancer140
30-09-2011, 17:19

مجید جان دلبندم:31:
اسمش هم وحشتناکه

majid322
30-09-2011, 17:22
مجید جان دلبندم
اسمش هم وحشتناکه

ببخشید اسمت رو نمیدونستم:31:

خب من خودم زیاد خوشم نمیاد چون پشتم خط خطی میشه و به دلایلی دوست ندارم :27:

ولی فوایدش زیاده البته برا جوش من خودم خیلی کارا انجام دادم ولی اخرش به این نتیجه رسیدم که روزی 2

بار با صابون بشورمش بهتره و دیگ هبیشتر نمیشه و به کمتر شدنشم کمک میکنه ولی به موقع خودش خوب میشه این نظر من بود

A M ! N
30-09-2011, 17:26

ولی فوایدش زیاده البته برا جوش من خودم خیلی کارا انجام دادم ولی اخرش به این نتیجه رسیدم که روزی 2

بار با صابون بشورمش بهتره و دیگ هبیشتر نمیشه و به کمتر شدنشم کمک میکنه ولی به موقع خودش خوب میشه این نظر من بود
البته دکترها با صابونهایی مثل گلنار موافق نیستن، چون لایه های مفید پوست رو از بین میبره !
و میگن که از صابونهای ملایم تر استفاده کنین.
موفق و :11: موئید باشین

cancer140
30-09-2011, 18:24

خب من هم بخاطر همین خوشم نمیاد دیگه،تازه من دخترم عمرأ بذارم یکی اینکارو باهام بکنه!

A M ! N
30-09-2011, 18:27
خب من هم بخاطر همین خوشم نمیاد دیگه،تازه من دخترم عمرأ بذارم یکی اینکارو باهام بکنه!
پس به جای این کار خون بدین 500CC
تاثیرش مثل حجامت نیست ولی خوب حجمش زیادتره
پوستتون هم سفید میشه و روشن.

majid322
30-09-2011, 18:28

حدس میزدم دختر باشی...

نه برا شما که دیگه اصلا خوب نیست :31:

Scary Feelings
30-09-2011, 18:30
سلام دوستان....
ممنون میشم..
من خودم این مشکلو داشتم , صورتم خیلی خراب بود , شب و روز اینور اونور میگشتم , همه چیز رو امتحان کردم,
4تا چیز جواب داد به من
ورزش ,
تمیز نگه داشتن صورت ,
چون بدنم گرمایی بود و وقتی چیز گرم میخوردم جوش میزدم آب زرشک بهترین سردی هست ,
و صبر!

A M ! N
30-09-2011, 18:33
من خودم این مشکلو داشتم , صورتم خیلی خراب بود , شب و روز اینور اونور میگشتم , همه چیز رو امتحان کردم,
4تا چیز جواب داد به من
ورزش ,
تمیز نگه داشتن صورت ,
چون بدنم گرمایی بود و وقتی چیز گرم میخوردم جوش میزدم آب زرشک بهترین سردی هست ,
و صبر!
منم عجیب گرمایی هستم و اصلا سرما رو احساس نمیکنم
چایی اصلا نمیتونم بخورم الان 6 سال لب به چایی نزدم چون بدنم خارش میگیره
اصلا نمیتونم گرمارو تحمل کنم و دمای بدنم هم بالاس
راهی برای خنک سازی بدن هست ؟
آب زرشک؟!
دیگه ؟
من خودم آب زیاد میخورم

cancer140
30-09-2011, 18:35
پس به جای این کار خون بدین 500CC
تاثیرش مثل حجامت نیست ولی خوب حجمش زیادتره
پوستتون هم سفید میشه و روشن.

اون که دیگه عمرأ عمرأ،تازه خون دادن که ربطی به حجامت نداره اگه خون بدی از خونای تمیزت خون میگیرن و اصلا هم جنبه درمانی نداره.
پوستم هم سفید هست دیگه خون بدم میشه رنگ گچ!:31:

Scary Feelings
30-09-2011, 18:38
منم عجیب گرمایی هستم و اصلا سرما رو احساس نمیکنم
چایی اصلا نمیتونم بخورم الان 6 سال لب به چایی نزدم چون بدنم خارش میگیره
اصلا نمیتونم گرمارو تحمل کنم و دمای بدنم هم بالاس
راهی برای خنک سازی بدن هست ؟
آب زرشک؟!
دیگه ؟
من خودم آب زیاد میخورم
آب زرشک یه جور سردی قوی هست , روزی یه نصب لیوان با آب خنک قاطی بکن بخور عالی هست , خون ساز هم هست! اما اگه زیادی بخوری و سردی بگیری از اونطرف هم جوش سردی میزنی.
عرق شاطره هم خوب هست , اما باعث کم خونی میشه.
عرق کاسنی هم سردی نیست , خنکی هست , یعنی دمای بدن رو متعادل میکنه خوب هست .
اگه اهل ورزش هستی سعی کن عرقت در بیاد , دویدن بهترین گزینس
با کنترل غذایی راحت میتونی بدون هیچ دارویی درمان کنی خودتو.
چیز های روغنی و چرب نخور , صورتتو در حد یه آب زدن هم که باشه هر 2-3 ساعت یبار یه آب بزن, من خودم با همین کارا جواب گرفتم

A M ! N
30-09-2011, 18:42
آب زرشک یه جور سردی قوی هست , روزی یه نصب لیوان با آب خنک قاطی بکن بخور عالی هست , خون ساز هم هست! اما اگه زیادی بخوری و سردی بگیری از اونطرف هم جوش سردی میزنی.
عرق شاطره هم خوب هست , اما باعث کم خونی میشه.
عرق کاسنی هم سردی نیست , خنکی هست , یعنی دمای بدن رو متعادل میکنه خوب هست .
اگه اهل ورزش هستی سعی کن عرقت در بیاد , دویدن بهترین گزینس
با کنترل غذایی راحت میتونی بدون هیچ دارویی درمان کنی خودتو.
چیز های روغنی و چرب نخور , صورتتو در حد یه آب زدن هم که باشه هر 2-3 ساعت یبار یه آب بزن, من خودم با همین کارا جواب گرفتم
ممنونم خیلی عالیه ، فقط نمیدونم آب زرشک چجوری هر روز تهیه کنم ؟
از کجا؟
و ورزش هم من دوچرخه سوار هستم!
فشارم هم بالاست

Scary Feelings
30-09-2011, 18:47
ممنونم خیلی عالیه ، فقط نمیدونم آب زرشک چجوری هر روز تهیه کنم ؟
از کجا؟
و ورزش هم من دوچرخه سوار هستم!
فشارم هم بالاست
خوب پس خوبه , ورزشت خوبه , آب زرشک از عرقیجات ها 1 لیتری و 2.5 لیتری میدن , توی شیراز که 1 لیتر خوبش طرف 3 تومن هست. حتی اگه برای جنبه ی گرمایی نخواستی بخوری , میتونی با آب و شکر قاطی کنی به صورت شربت بخوری , خیلی خوشمزه و ترش هست :دی .

A M ! N
30-09-2011, 18:51
خوب پس خوبه , ورزشت خوبه , آب زرشک از عرقیجات ها 1 لیتری و 2.5 لیتری میدن , توی شیراز که 1 لیتر خوبش طرف 3 تومن هست. حتی اگه برای جنبه ی گرمایی نخواستی بخوری , میتونی با آب و شکر قاطی کنی به صورت شربت بخوری , خیلی خوشمزه و ترش هست :دی .
یعنی داخل عطاری ها موجوده؟

Scary Feelings
30-09-2011, 19:01
یعنی داخل عطاری ها موجوده؟
احتمالش هست , عرقیجات ها , توی اینطرفا مغازه های آب انار و آب زرشک زیاده , حتی توی بعضی سوپرمارکت ها هم شاید باشه , چون بطری هاش بسته بندی هست

A M ! N
30-09-2011, 19:03
احتمالش هست , عرقیجات ها , توی اینطرفا مغازه های آب انار و آب زرشک زیاده , حتی توی بعضی سوپرمارکت ها هم شاید باشه , چون بطری هاش بسته بندی هست
میرم دنبالش ، مدتهاست دنبال همچین چیزی میگردم
ممنونم رفیق
tnx buudy

M e i s a m
30-09-2011, 20:08
بلخره بریم حجامت یا نه...؟ من 72 ای هستم و بصورت ارثی غلظت خونم بالاست حالا با این اوصاف خط خطی شدن میرزه برم حجامت؟ چون اگه بخواد خیلی خراب باشه که 4 روز دیگه نمیشه رفت استخر...!!

A M ! N
30-09-2011, 20:16
بلخره بریم حجامت یا نه...؟ من 72 ای هستم و بصورت ارثی غلظت خونم بالاست حالا با این اوصاف خط خطی شدن میرزه برم حجامت؟ چون اگه بخواد خیلی خراب باشه که 4 روز دیگه نمیشه رفت استخر...!!
سلام ..نه دادا مشکلی نداره خط خطی دیگه چیه؟!
کلا دوتا تیغ میندازه یک زخم معمولی بیشتر نیست، دوروزه خوب میشه
منم 72 هستم ولی با این که سفیدپوست و پوستم نازک هست الان هیچ اثری ازش نیست!
دادا برو اگه غلظت خون داری توپ توپ میشی !

M e i s a m
30-09-2011, 20:28
سلام ..نه دادا مشکلی نداره خط خطی دیگه چیه؟!
کلا دوتا تیغ میندازه یک زخم معمولی بیشتر نیست، دوروزه خوب میشه
منم 72 هستم ولی با این که سفیدپوست و پوستم نازک هست الان هیچ اثری ازش نیست!
دادا برو اگه غلظت خون داری توپ توپ میشی !

فردا پس فردا تیم رفقا رو جمع میکنم میریزیم حجامت :31:

cancer140
30-09-2011, 20:45
فردا پس فردا تیم رفقا رو جمع میکنم میریزیم حجامت :31:
چه دلی داری بخدا!:31:

A M ! N
30-09-2011, 21:29
ای بابا مگه میخوای چیکار کنی حالا من 3 بار عمل جراحی سنگین روی کمرم داشتم پشت سرهم ، 15 کیلو کم کردم!
البته اگه بگم نترسیده بودم دروغ میگم!!
الانم بخوام برم میترسم ولی این که دیگه فقط یک حجامت بیشتر نیست مگه چیه،

M e i s a m
30-09-2011, 22:56

دست رو دلم نذار که بخدا خونه...
خنده تلخ من از گریه غم انگیز تر است / کارم از گریه گذشته به آن میخندم ...

البته نمیخوام اسپم بدما ولی خداییش ادم ممکنه رو خیلی مسائل کوتاهی کنه مثل درس کار و... ولی سلامتی یه چیز شخصیه و بدبختیش رو خود ادم میکشه
باید خیلی حواسمون به سلامتیمون باشه

bomb933
01-10-2011, 09:43
:thumbsup:رژیم غذایی مناسب و مصرف نوشیدنی ها و موادی که دوستان اشاره کردند(عرق کاسنی،آب زرشک و پرهیز از خوردن غذاهای چرب و...) و حجامت می تواند موثر واقع شود

M e i s a m
01-10-2011, 22:53
ااااااخخخخخخخخ.... یکی نیست بگه حجامت واسه چیت بووووددد؟! اسفالت شدیم بخدا این دیگه چی بود؟ یارو بهم گفت خونت خیلی غلیضه شما چرا اینجوری هستین...؟! خلاصه سخت بود واسه دفعه اول ولی تجربه خوبی بود :27:

mojtabarafei
01-10-2011, 23:25
منم امروز حجامت کردم ولی خیلی کم خون درومد ازم
امیدوارم وضعیت جوش هام بهتر بشه

A M ! N
02-10-2011, 00:22
ااااااخخخخخخخخ.... یکی نیست بگه حجامت واسه چیت بووووددد؟! اسفالت شدیم بخدا این دیگه چی بود؟ یارو بهم گفت خونت خیلی غلیضه شما چرا اینجوری هستین...؟! خلاصه سخت بود واسه دفعه اول ولی تجربه خوبی بود :27:
آخی :41: خیلی درد داشت ؟!
نازی....

M e i s a m
02-10-2011, 01:48
آخی :41: خیلی درد داشت ؟!
نازی....

اخه مال ما خیلی طول کشید! کلی هم خون ازمون گرفت :41:

A M ! N
02-10-2011, 17:02
اخه مال ما خیلی طول کشید! کلی هم خون ازمون گرفت :41:
سلااااام...منم امروز رفتم خون دادم
دوستان دکتر کلی تشکر کردن و من رو بایک کیک ساندیس به بیرون هدایت کردن!
بار اولم بود خون میدادم!

cancer140
07-10-2011, 13:51
هه هه هه!:20::20:
گفتم ترسناکه!
حالا جاش خوب شده ؟

M e i s a m
07-10-2011, 15:48
هه هه هه!:20::20:
گفتم ترسناکه!
حالا جاش خوب شده ؟

اونقدر هم ترسناک نیست چون درد نداشت ولی چون از کل بدن خون جمع میکنه یکم ادم بیحال و سست میشه
تیغ هاش هم هر کدوم اندازه یکی دو میلیمتر هستن و چیزی نیست که خوب نشه ولی خب هنوز خوب نشده جاش! :31:

cancer140
07-10-2011, 20:43
اونقدر هم ترسناک نیست چون درد نداشت ولی چون از کل بدن خون جمع میکنه یکم ادم بیحال و سست میشه
تیغ هاش هم هر کدوم اندازه یکی دو میلیمتر هستن و چیزی نیست که خوب نشه ولی خب هنوز خوب نشده جاش! :31:
یعنی خوب نمیشه؟

M e i s a m
07-10-2011, 20:51
یعنی خوب نمیشه؟

شما با این روحیاتی که داری بیخیال شو :31:

اخه مگه چیه که خوب نشه؟؟؟!!! :27:

cancer140
07-10-2011, 22:18
شما با این روحیاتی که داری بیخیال شو :31:

اخه مگه چیه که خوب نشه؟؟؟!!! :27:

آره باید همین کارو کنم اصلا بهش فکر نکنم بهتره!:31::31:

Maman- Shadi
26-04-2013, 14:15
سلام :n01:

hadinba
12-06-2013, 09:53
بعد از اینکه مو های بدنمو می زنم ، قسمت پشت ران و باسن جوش های زیادی می زنه که بعد از یه مدتی ، اکثرا" سیاه میشن و ظاهر خیلی بدی به پوست میده. البته اون جوش های سیاه حتی بعد از بهبود لکش رو پوست میمونه.
حالا سوالم اینه که:
1. از چه کرم / لوسیون / ... استفاده بشه برای از بین بردن جوش ها و لک های موجود؟ (مثل این ورزشکارا پوست رو صاف و براق و یدست کنه)
2. برای جلوگیری از اینکه جوش نزنه باید از چی استفاده کنم؟ ( بعد اصلاح )
خودم بیشتر نظرم استفاده از محصولات نوروا هست ، فقط نمی دونم کسی تستش کرده یا نه!

داشتن پوستی بدون مو / جوش / لک هم آرزوست. :n02:

V E S T A
18-10-2013, 11:40
آکنه یا جوش جوانی از بیمازیهای شایع دوران نوجوانی و جوانی است.این بیماری موجب بروز شکلهای مختلف ضایعات پوستی میشود. در درمان و تجویز دارو توجه به نوع ضایعات پوستی دارای اهمیت است.به طور کلی ضایعات آکنه به دو دسته التهابی و غیرالتهابی تقسیم میشوند. اولین ضایعات ایجاد شده در آکنه ضایعات غیر التهابی هستند که کومدون نام دارند از کومدون در سطح جامعه بیشتر با نام جوش زیر پوستی یاد میشود.کومدونها یا سر سیاه هستند(باز) یا سر سفید(بسته).ضایعات التهابی آکنه قر مز رنگ و گاها چرکی هستند. توصیه کلی در مورد آکنه"عدم دستکاری جوش"است .دستکاری جوشها بخصوص جوشهای التهابی موجب بروز عوارضی مانند باقی ماندن جای جوش میشود.دستکاری غیر اصولی ضایعات غیر التهابی(کومدون) مثلا کندن آنها نیز موجب بروز این عوارض میشود.

کومدونهای سر سیاه(باز)
درمان کومدونها معمولا به دو روش دارویی و فیزیکی انجام میگیرد.در درمان دارویی کومدون ها معمولا از کرمهای لایه بردار استفاده میشود. که معمولا روشی زمانبر است .پزشکان گاها با استفاده از یک وسیله فلزی کومدونها را تخلیه میکنند.اما با کمی حوصله، بیماران به راحتی و بدون ایجاد عارضه میتوانند خود ودر منزل اقدام به تخلیه کومدونها نمایند .در اینجا این روش توضیح داده میشود:
یک قطره چشمی مانند کلرامفنیکل تهیه کنید. محتویات آن را خالی کنید.کلرامفنیکل یک ظرف پلاستیکی محکم دارد که در سر آن سوراخ قطره جای دارد. جلوی آینه بایستید.نک قطره را روی سر سیاه کومدون قرار دهید و سپس آنرا روی پوست فشار دهید.کومدون تخلیه میشود و یک ماده سفید پنیری از آن خارج میشود.اگر در روز تنها ده عدد از کومدونها تخلیه شوند پس از مدت کوتاهی تعداد زیادی از کومدونها را میتوان تخلیه نمود که روش موثری در درمان آکنه میباشد.
تخلیه کومدونهای سر سفید مقداری مشکل تر است.چون این کومدونها منفذ ندارند.و قبل از تخلیه باید با لانست سوراخ شوند.بهتر است تخلیه این کومدونها را به پزشک وا گذار کنید.بنا بر این دو شرط برای دستکاری جوشها لازم است:اولا جوش التهاب نداشته باشد دوما با روش صحیح آنرا تخلیه نمود.

ضایعات التهابی آکنه این ضایعات نباید دستکاری شوند

دکتر حسن زاده متخصص پوست و مو

V E S T A
21-10-2013, 15:15
اصلاح جای جوش

در اینجا در مورد یکی از مهمترین عوارض آکنه یعنی جای جوش و روشهای درمان آن بحث خواهد شد . اگر به طور ساده بخواهیم در مورد جای جوش صحبت کنیم باید گفت جای جوش عمدتا به دو شکل بر جای میماند:لک

پوستی،اسکار.لک های پوستی ناشی از آکنه: اکقر موارد جای جوش به صورت لکه های قهوه ای بر روی پوست میماند . در این موارد قوام پوست تغییر نکرده و پوست برجسته یا فرو رفته نمیشود.

بلکه تنها افزایش رنگدانه در اثر التهاب ناشی از جوش وجود دارد. خوشبختانه لکه های ناشی از جوش در اکثریت قریب به اتفاق موارد خود بخود بهبود میابند . اما برای بهبود سریعتر میتوان از روشهایی مانند استفاده از

کرمهای لایه بردار،کرمهای ضد لک ،میکرودرم ابریژن ،پیلینگ،آی پی ال و یا لیزر استفاده کرد. لذا در صورت ابتلا به این نوع جای جوش نباید چندان نگران بود.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2P5TNmI_MVqDlsmgFNb4g

اسکار پوست ناشی از آکنه:مهمترین عازضه جسمی و پوستی آکنه اسکار اکنه است.به هنگام بروز اسکار قوام پوست تغییر میکند و پوست برجسته یا فرورفته خواهد شد .ازآنجاییکه در صورت بروز اسکار درمان بسیار

مشکل، زمان بر وهزینه بردار خواهد بود و نیز چونکه دربسیاری از موارد امکان درمان کامل و صد درصد اسکار وجود ندارد بسیار مهم است در مواردیکه احتمال بروز اسکار آکنه وجو دارد ،با درمان مناسب و مقتضی از ایجاد

آن پیشگیری نمود.

درمانهایی که برای اسکار آکنه وجود دارد به شرح زیر میباشند:

تزریق داخل ضایعه: این درمان برای اسکارهای برجسته(هیپرتروفیک یا کلوئید) به کار میرود و موجب کاهش برجستگی و سفتی اسکار میشود

درمانهای جراحی: این درمانها شامل ساب سیژن(آزاد سازی چسبندگیهای زیر پوست)، درم ابریژن(سایش مکانیکی پوست)،برداشتن و بخیه اسکار وپانچ(بالا آوردن پوست فرو رفته توسط وسیله پانچ) میباشد

میکرو درم ابریژن:این روش در مورد لکه های آکنه و اسکار های سطحی موثر است و در موارد اسکارهای عمیق تاثیر کمی دارد.

لیزر: از روشهای اصلی درمان اسکار آکنه است .تا کنون از لیزرهای مختلفی برای درمان اسکار آکنه استفاده شده اما آنچه در حال حاضر بیشترین مقبولیت را بدلیل عوارض کمتر و اثر نسبتا قابل قبول دارد لیزر

فراکشنالCO2است . درمان با این لیزر نسبت به لیزرهای دیگر موثر تر راحت تر وبا عوارض کمتر همراه است.

منبع: سایت دکترجمال الدین حسن زاده

MichealJackson
22-10-2013, 17:29
اقا من تو صورتم 5 تا جوش سفید در اومده ، اینارو چطور باید رفع کرد یکیش بیشتر از یک ماهه که هست.

Atghia
22-10-2013, 20:32
دوستان لطف کنند در تاپیک سوالات و مشکلات درباره‌ی پوست صورت ! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) به ادامه ی بحث و تبادل نظر بپردازند