PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مهم : تنظیمات حرفه ای مودمTP-Link

A M ! N
19-09-2011, 23:14
تنظیمات حرفه ای مودمTP-Link :exclamati

اپدیت:
تنظیم حالت PPPOE برای مودم های TP-LINK ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

A M ! N
19-09-2011, 23:20
با سلام دوستانی که در این زمینه یعنی تنظیمات حرفه ای مودم tp-link مهارت دارن بیان تا با هم یه بحث حرفه ای راه بندازیم
ما رو یاری کنید لطفا با این تاپیک.

sinaxex
20-09-2011, 00:05
دوست من مشکل اتون چی هست بفرمایید تقریبا با اکثرا کانفیگ رادیو های تی پی لینک اشنا هستم

A M ! N
20-09-2011, 00:19
دوست من مشکل اتون چی هست بفرمایید تقریبا با اکثرا کانفیگ رادیو های تی پی لینک اشنا هستم
سلام مرسی دوست خوبم
مودم من tp-link هستش و 8811 و اینکه بعد از این که نصب کننده ی سرویس کارش رو انجام داد من تمام تنظیمات رو ریختم به هم و از دوباره خودم تنظیم کردم
حالا یک سری شبهه در مورد گزینه های qos که quality of service هست و اینکه من vpi خودم رو روی 0 یعنی پیشفرض خودش گذاشتم و vci هم پیشفرض یعنی 35
میخوام ببینم هیچکدام ازین تنظیمات ارتباط مستقیم به سرعت داره یا نه ؟
در مورد MTU میدونم که چی هست. ولی بهترین مقدار از نظر شما برای MTU چند هست؟
الان روی 1480 هست که پیشفرض خودشه
میشه طوری تمام آیتم ها رو تنظیم کرد که سرعت افزایش پیدا کنه ؟
من سرعتم 256 هست و حس میکنم اون وقت که خود نصب کننده ی سرویس آمد برام نصب کرد سرعتش از تنظیماتی که من اعمال کردم بیشتر بود
آیا کمکی در زمینه ی بهتر کردن سرعت هست از طریق تنظیمات مودم؟

saurron
20-09-2011, 02:19
بهترین راه برای اتصال به سرویس شبانه در حالت pppoe چیه با این مودم؟
هر شب باید تنظیمات مودمو برای عوض کردن یوزر تغییر داد؟

A M ! N
20-09-2011, 09:59
سلام من که تنظیمات مودمم به این شکل هستش:
نظرتون چیه؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

A M ! N
20-09-2011, 13:04
دوستان میشه بگین چه مقداری برای MTU تعریف کردین ؟
هرکس لطفا MTU خودش رو بنویسه

IVAN
20-09-2011, 13:35
ببینید تنظیمات در پایین اومدن سرعت یا بالعکس تاثیر چندانی نداره. درباره mtu یک فرمولی داره که در لینک پایین توضیح داده مقدار دقیق رو چطور بدست بیارید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

A M ! N
20-09-2011, 13:37
ببینید تنظیمات در پایین اومدن سرعت یا بالعکس تاثیر چندانی نداره. درباره mtu یک فرمولی داره که در لینک پایین توضیح داده مقدار دقیق رو چطور بدست بیارید:

سپاس گزارم دوست خوب از لطفت

A M ! N
20-09-2011, 19:13
دوستان من به این لینک پایین رفتم خیلی عالی شد سرعتم
اگه این کار رو انجام بدین تازه میفهمین که چقدر دیر دارین انجام میدین کاملا منطقیه و برای تنظیم MTU بهترین فرمول رو داده
از معرفی شما هم ممنونم دوست خوبم IVAN جون

sinaxex
20-09-2011, 21:19
سلام مرسی دوست خوبم
مودم من tp-link هستش و 8811 و اینکه بعد از این که نصب کننده ی سرویس کارش رو انجام داد من تمام تنظیمات رو ریختم به هم و از دوباره خودم تنظیم کردم
حالا یک سری شبهه در مورد گزینه های qos که quality of service هست و اینکه من vpi خودم رو روی 0 یعنی پیشفرض خودش گذاشتم و vci هم پیشفرض یعنی 35
میخوام ببینم هیچکدام ازین تنظیمات ارتباط مستقیم به سرعت داره یا نه ؟
در مورد MTU میدونم که چی هست. ولی بهترین مقدار از نظر شما برای MTU چند هست؟
الان روی 1480 هست که پیشفرض خودشه
میشه طوری تمام آیتم ها رو تنظیم کرد که سرعت افزایش پیدا کنه ؟
من سرعتم 256 هست و حس میکنم اون وقت که خود نصب کننده ی سرویس آمد برام نصب کرد سرعتش از تنظیماتی که من اعمال کردم بیشتر بود
آیا کمکی در زمینه ی بهتر کردن سرعت هست از طریق تنظیمات مودم؟

در مورد کانفیک 8811 واقعا چیز پیشچیده ایی نداره چون مودم ساده ایی هست
مهم ترین مورد در وصل شدن به مرکز مخابراتی و از اونجا ریپورت شدن به ای اس پی همون vpi و vci هست
در موردmtu ربطی به سرعت اینترنت اتون نداره تایمینگ کانکت شدن به ای اس پی هست

بهترین راه برای اتصال به سرویس شبانه در حالت pppoe چیه با این مودم؟
هر شب باید تنظیمات مودمو برای عوض کردن یوزر تغییر داد؟
بهریتن راه گذاشتن مودم رو حالت بریدج و همین طور ایجاد کانکشن روزانه و شبانه در کامپیوتر هست

سلام من که تنظیمات مودمم به این شکل هستش:
نظرتون چیه؟
qos را خاموش کنید چون کارایی نداره اگر هم اشتباه این qos رو فعال کنید باعث کم کردن سرعت اتون میشود

A M ! N
20-09-2011, 21:28
مهم ترین مورد در وصل شدن به مرکز مخابراتی و از اونجا ریپورت شدن به ای اس پی همون vpi و vci هست

بهریتن راه گذاشتن مودم رو حالت بریدج و همین طور ایجاد کانکشن روزانه و شبانه در کامپیوتر هست

qos را خاموش کنید چون کارایی نداره اگر هم اشتباه این qos رو فعال کنید باعث کم کردن سرعت اتون میشود
خیلی خیلی خیلی خیلی ممنونم جدی qos رو خاموش کنم ؟
چون الان روشنه ؟!
و این که الان من با همون مقدار default از آیتم های vpi , vci وارد شدم و کانکت شده به نظر شما مقدار دیگه ای هم دارن؟
مشکلی که نداره با این مقدارها؟

saurron
20-09-2011, 22:46

مجبورم pppoe استفاده کنم چون دو تا کامپیوتر به مودم وصله :41:

A M ! N
29-09-2011, 11:56
تنظیمات مودم من به این شکل هستش:
MTU:1400
QOS: DISABLED
الان من با اقداماتی که انجام دادم سرعتم به شدت زیاد شده که این اقدامات شامل یک سری تنظیمات در کارت شبکه ی من بود و دیشب باور نمیکنید تونستم چهار تا فیلم دانلود کنم!
خیلی عالی شده...
موفق و موئید باشین:11:

A M ! N
29-09-2011, 12:04
موقع کانکت شدن اگه دانلود داشته باشم WEBGUARD رو در آنتی ویروسم غیر فعال میکنم تا از سرعتم کاسته نشه..
ولی یادتون نره که Buffer کارت شبکه ی شما در حالت send & recieve روی 64 تنظیم شده که باید اینو بزارید روی ماکزیممش که 256 هست و سرعت پورتهای خودتون رو هم زیاد کنید
خیلی تغییر میکنه
موفق و موئید باشین:11:

saurron
29-09-2011, 12:13
میشه بگید دقیقا چیکار کردید؟ :11:

A M ! N
30-09-2011, 00:20
میشه بگید دقیقا چیکار کردید؟ :11:
اگه از dsl استفاده میکنی این کارها رو انجام بده ک
داخل device manager برو و روی network adapter و روی کارت شبکتون راست کلیک و properties رو بزن و به تب advanced برو و از بخش property این ها رو یکی یکی انتخاب و به ماکزیممش افزایش بده:
receive buffers
transmit buffers
مقدار ماکزیمم برای این ها 256 هست که روی اون میزارید
این کار رو هم بکنید برای بعده ها خوبه :
همون device manager به بخش ports برو و connection port رو properties بگیر و در تب port settings گزینه ی اول یعنی bits per second رو روی ماکزیممش یعنی 128000 بزار..
همچنین شما باید MTU ی مناسب هم برای شبکتون بدست بیارید که خیلی مهمه.
موفق و :11:موئید باشین

Javad0111
30-09-2011, 21:29
سلام.این اولین باره که همچین چیزی را دیدم !!

A M ! N
30-09-2011, 21:31
سلام.این اولین باره که همچین چیزی را دیدم !!

جالبه ، شاتله دیگه!

saurron
30-09-2011, 21:44
اگه از dsl استفاده میکنی این کارها رو انجام بده ک
داخل device manager برو و روی network adapter و روی کارت شبکتون راست کلیک و properties رو بزن و به تب advanced برو و از بخش property این ها رو یکی یکی انتخاب و به ماکزیممش افزایش بده:
receive buffers
transmit buffers
مقدار ماکزیمم برای این ها 256 هست که روی اون میزارید
این کار رو هم بکنید برای بعده ها خوبه :
همون device manager به بخش ports برو و connection port رو properties بگیر و در تب port settings گزینه ی اول یعنی bits per second رو روی ماکزیممش یعنی 128000 بزار..
همچنین شما باید MTU ی مناسب هم برای شبکتون بدست بیارید که خیلی مهمه.
نداره همچین چیزی:
البته onboard هست، فکر کنم مشکل از اونه.

Angel Of Darkness
02-10-2011, 20:13
من فقط mtu رو تنظیم کردم تو بازیایی آنلاین با اکانت لایوی که داشتم تاثیرش فوقالعاده بود حد اقل 30 درصد بهبود داشتم و backet lose به صفر رسید ممنون بابت اطلاع رسانی

A M ! N
02-10-2011, 20:39
من فقط mtu رو تنظیم کردم تو بازیایی آنلاین با اکانت لایوی که داشتم تاثیرش فوقالعاده بود حد اقل 30 درصد بهبود داشتم و backet lose به صفر رسید ممنون بابت اطلاع رسانی
سلام
خیلی عالیه..
MTU رو روی چند گذاشتین ؟ با 28 واحد اضافه کردن به MTU دیگه ؟
سرعتتون چند هست؟ از کجا سرویس میگیرین؟
موفق و :11:موئید باشین.

A M ! N
02-10-2011, 20:48
برای پیدا کردن MTU مناسب برای اتصال به اینترنت این فایل رو دان و بخونید

Angel Of Darkness
03-10-2011, 08:48
سلام
خیلی عالیه..
MTU رو روی چند گذاشتین ؟ با 28 واحد اضافه کردن به MTU دیگه ؟
سرعتتون چند هست؟ از کجا سرویس میگیرین؟

من 1400 بدست اوردم و 28 واحد اضاف کردم شد 1428
من تو رشت با اندیشه سبز سرویس میگیرم
خطم 128 نامحدود هست و سرعت دانلودم 30 کیلو بود که همون موند
ولی از نظر بازیهای آنلاین واقعا تغییر رو حس کردم که بهبود پیدا کرد
ممنون

A M ! N
03-10-2011, 14:29
من 1400 بدست اوردم و 28 واحد اضاف کردم شد 1428
من تو رشت با اندیشه سبز سرویس میگیرم
خطم 128 نامحدود هست و سرعت دانلودم 30 کیلو بود که همون موند
ولی از نظر بازیهای آنلاین واقعا تغییر رو حس کردم که بهبود پیدا کرد
ممنون
سلام مجدد
اتفاقا Gamer های آنلاین حرفه ای همیشه اولین چیزی که تنظیم میکنن MTU هستش..مثلا بیشتر افرادی که با PS3 یا XBOX آنلاین میشن این MTU خیلی تاثیر داره، برای افزایش سرعت بازی آنلاین
مثلا آمریکاییها نمیدونم باهاشون آنلاین بازی کردید یا نه مثلا بازی COD رو اونها چون سرعتشون بالاست سریعتر هم میتونن عکس العمل نشون بدن و ما به خاطر سرعت پایین تا بیایم نیگاه کنیم میبینیم که افتادیم...و معمولا بازنده ایم !

w990
03-10-2011, 16:33
با سلام
اگر میشه یه توضیح ساده درباره طریقه در اوردن mtu درست بدید هر کاری کردن نفهمیدم چه گفته:20:

A M ! N
04-10-2011, 01:04
با سلام خدمت دوستان.
بالاخره اومدم اینجا تا قولی که دادم در مورد آموزش تنظیم MTU رو عملی کنم.
وقت رو تلف نکنین و همین الان خط فرمان رو باز کنین :
Start menu>Run>CMD
یعنی در run تایپ کنین cmd
جلوی اعلان داس این رو بزنین:

\cd
و enter کنین.
بعدش هم تایپ کنین:
cls
وenter کنین
اینجوری سرتون خلوت تر میشه.
ازین جا کارهای اصلی شروع میشه:
فقط لطفا در محیط داس حروف رو دقیقا مثل اینا که اینجا نوشته شده وارد کنید و فاصله ها رو هم دقیق رعایت کنین.

*.تایپ کنین :
1472 رو که میبینین همون MTU هستش (صرف نظر از اون 28 واحد که بعدا توضیح خواهم داد) که شما درواقع ویندوز رو force کردین که با این mtu به سایت مورد نظر ping کنین.
اگه سرعت شما تاحدی کم باشه که شبکه ی شما نتونه اطلاعات رو با این حجم pocket یعنی 1472 byte ارسال کنه اون وقت اطلاعات نیاز به fragment شدن دارن یعنی باید به بخش های کوچکتر تقسیم بشه، در این حالت شما میبینید صفحه به این حالت ظاهر میشه:

دراین جا مستطیل قرمز بالایی دستوری هست که شما باید تایپ کنید با رعایت دقیق فاصله و حروفها..
و مستطیل پایینی نتیجه ی دستور ما هست که میبیند این پکیج ارسالی که ما با حجم یا MTU 1472 فرستادیم نیاز به fragment شدن داره و برای همین نوشته packet needs to be fragmented but df set
وقتی شما این پیغام رو میبینین باید از حجم packet ارسالی کم کنید...مثلا بزاریدش روی 1460 و نتیجه رو چک کنین..
اینجوری تایپ کنین دوباره:
شاید باز هم اینطوری بیاد:

اینجا هم packet نیاز به fragment شدن داره و همون طور که میبینید اون گوشه ی پایین سمت راست زده:
loss 100%
یعنی اینکه همه ی اطلاعات فرستاده شده از دست رفت و بی نتیجه موند.
باز هم مقدار رو پایین میارین تاجایی که دیگه احتیاج به fragment شدن نداشته باشه و نتیجه این طور باشه:
در مستطیل قرمز میبینید که زده : Reply from 209.123.109.175
و در مستطیل قرمز پایینی یا آخری زده : 0% loss یعنی تمام اطلاعات فرستاده شده و با موفقیت جواب گرفتیم.
این یعنی که packet ارسالی شما با حجم مثلا 1440 فرستاده شد و جواب از همون سرور آمده با موفقیت
وقتی شما هم یک شماره پیدا کردین که این نتیجه رو داد یعنی زد :
reply from ، این یعنی packet شما با حجم مورد نظر فرستاده و جواب هم امده با موفقیت..
اگه هم باز زد : packet needs to be fragmented شما باید باز هم مقدار عدد رو پایین بیارین تا به نتیجه ی مشابه بالا برسید.
شما باید بالاترین عدد که دیگه packet نیاز به fragment شدن نداره رو پیدا کنید با همین روند که یاد گرفتید.
مثلا به یه عدد برسین که اونجا reply میده ولی یک عدد بالاترش میگه باید fragment بشه.
خلاصه بالاترین عددی که reply میده ، نتیجه ی مورد نظر ما هست.
این عدد رو چند بار تست کنین که مطمئن بشید عدد درست همینه، منظورم اینه که چندبار با همون عدد ping رو انجام بدین تا یقین پیدا کنید که عدد درست همونه.

مهم : (شاید بعضی موقع ها جای reply بزنه اینطوری : Request Timed Out .. که این مشکلی نداره و قبوله فقط نباید جواب packet needs to be fragmented رو بده.)

اون عدد ماکزیمم رو یادداشت کنید یک جایی
به این عدد که بدست آوردین باید 28 واحد اضافه کنین، چونکه 20 بایت برای سرآیند آی پی رزرو شده و 8 بایت هم برای ICMP ECHO Request Header که روی هم میشن 28 بایت.
پس اون بالاترین عدد که بدست آوردین رو باید به این 28 بایت اضافه کنین..مثلا برای من بالاترین عددم شده 1440 باید 28 تا اضاف کنم میشه 1468.... و اون میشه MTU ی بهینه ی شما..
این عدد رو حتما یادداشت کنین که این MTUی مخصوص برای شماست.
حالا برنامه ی DR TCP رو ازین لینک زیر بگیرین و اجراش کنین:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدشما باید MTU خودتون رو که بدست آوردین( با اضافه کردن اون 28 واحد که گفتم) رو در برنامه قرار بدین و save کنین، مثلا :

البته در بخش مستطیل سمت چپ باید حتما کارت شبکه ی خودتون رو انتخاب کنید، کارت شبکه ای که به وسیله ی کانکشن اون وارد اینتزنت شدین
در مستطیل سمت راست هم باید MTU رو وارد کنید، پس MTU بدست آورده شده رو اونجا بنویسید..

نکته ی دیگه اینکه اگه از ADSL با سرعت زیر 512 استفاده میکنین مقدار بالا که نوشته : TCP Recieve Window
(یعنی سطر اول، اولین گزینه) رو بزارید 10164 .. که مثلا اینجا برای من تنظیم شده 32120
اگه بین 512 تا 768 هست بزارین : 13068
و برای بالاتر از 1mb هم بزاریدش : 24684
انجام بدین و دکمه ی Save رو بزنین و کامپیوتر رو ریست کنین و دوباره بالا بیاین.
این MTU رو باید در تنظیمات مودم هم ثبت کنین هنگام تنظیم مودم.
عدد 192.168.1.1 رو در مرورگر اینترنت خودتون بزنید و برای یورز و پسورد هم برای هردو وارد کنین :ADMIN

اونجا داخل تنظیمات یک بخش مربوط به MTU هستش و اونجا هم MTU رو وارد کنین و Save کنید و مودم رو ریست کنین و مرورگر رو ببندید.
التبه همه مودمی این تنظیم رو نداره
اینطوری سرعت شما بدون شک میره بالا و خودتون این رو با چشم خودتون میبینید و احساس میکنین.
امیدوارم تونسته باشم اونطور که باید مطلب رو خوب رسونده باشم برای شما دوستای گلم

باز هم سوالی باشه من در خدمتم..

نوشته شده توسط : امین

Javad0111
05-10-2011, 15:12
سلام. دوست عزیز بنده 128 شاتل دارم. پینگ بدست اومده 1442 هستش + 28 کردم میشه 1470 که با 1470 پینگ میکنم حاصل این میشه و پاسخی دریافت نمیشه از بهترین MTU :

C:\Windows\system32>ping
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید -f -l 1442

Pinging
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید [209.123.109.175] with 1442 bytes of data:
Reply from 209.123.109.175: bytes=1442 time=520ms TTL=45
Reply from 209.123.109.175: bytes=1442 time=527ms TTL=45
Reply from 209.123.109.175: bytes=1442 time=660ms TTL=45
Reply from 209.123.109.175: bytes=1442 time=521ms TTL=45

Ping statistics for 209.123.109.175:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 520ms, Maximum = 660ms, Average = 557ms

+28

C:\Windows\system32>ping
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید -f -l 1470

Pinging
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید [209.123.109.175] with 1470 bytes of data:
Packet needs to be fragmented but DF set.

Ping statistics for 209.123.109.175:
Packets: Sent = 4, Received = 0, Lost = 4 (100% loss),

C:\Windows\system32>

مشکل کجاء ؟ MTU من چند میشه بالاخره ؟ !

A M ! N
05-10-2011, 17:05
---------- Post added at 05:05 PM ---------- Previous post was at 05:04 PM ---------

سلام. دوست عزیز بنده 128 شاتل دارم. پینگ بدست اومده 1442 هستش + 28 کردم میشه 1470 که با 1470 پینگ میکنم حاصل این میشه و پاسخی دریافت نمیشه از بهترین MTU :

+28

مشکل کجاء ؟ MTU من چند میشه بالاخره ؟ !

سلام...
سوالی عجیب پرسیدین!
MTU ی شما 1470 هستش
ولی نمیتونید با 1470 بایت پینگ کنید ، چون همونطور که گفتم 28 بایت دوباره به این 1470 اضافه میشه خودکار و میشه 1498 که درست نیست.
شما وقتی با 1442 بایت پینگ میکنید 28 بایت هم به خاطر سرآیند آی پی رزرو شده و برای ICMP ECHO Request Header.
و خودکار به مقدار 1470 میرسه ، ولی شما نمیتونید با 1470 پینگ کنید..
در کل شما اگه با 1443 هم پینگ کنید باز جواب نمیده، درسته ؟
اگه اینطوره شما مقدار صحیح رو پیدا کردین= 1442 که با اون 28 تا میشه 1470 و MTU ی شما میشه همین = 1470
پس در اون برنامه MTU ی خودتون رو همون 1470 وارد میکنید و این مقدار صحیح هستش.
موفق و [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]موئید باشین

fayyaz
05-10-2011, 19:10
سلام
من روی 1472 time out میده و loss 100%
سوال: این که تایم اوت میده مشکلی نیست؟
1472+28=1500 این عدد در مودم قابل ست شدن نیست چون حداکثر 1492 میتونم وارد کنم
مرسی

Javad0111
05-10-2011, 21:03
---------- Post added at 05:05 PM ---------- Previous post was at 05:04 PM ---------

سلام...
سوالی عجیب پرسیدین!
MTU ی شما 1470 هستش
ولی نمیتونید با 1470 بایت پینگ کنید ، چون همونطور که گفتم 28 بایت دوباره به این 1470 اضافه میشه خودکار و میشه 1498 که درست نیست.
شما وقتی با 1442 بایت پینگ میکنید 28 بایت هم به خاطر سرآیند آی پی رزرو شده و برای ICMP ECHO Request Header.
و خودکار به مقدار 1470 میرسه ، ولی شما نمیتونید با 1470 پینگ کنید..
در کل شما اگه با 1443 هم پینگ کنید باز جواب نمیده، درسته ؟
اگه اینطوره شما مقدار صحیح رو پیدا کردین= 1442 که با اون 28 تا میشه 1470 و MTU ی شما میشه همین = 1470
پس در اون برنامه MTU ی خودتون رو همون 1470 وارد میکنید و این مقدار صحیح هستش.
موفق و [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]موئید باشین

سلام . ممنون دوست خوبم. ولی سوال من اینه وقتی قرار باشه که MTU من عدد 1470 باشه و اطلاعات دریافت نشه پس چه لزومی حتما بزنم 1470 ؟ ! چون 1473 به بالا یا پایین ترش هم پاسخی دریافت نمیشه چرا اون هارو نزنم ؟

در ظمن این رفیق ما تو پست بالایی راست میگه. مودم ما 1470 را قبول نمیکنه

مدل : TP-LINK 8901

A M ! N
05-10-2011, 21:15
سلام
من روی 1472 time out میده و loss 100%
سوال: این که تایم اوت میده مشکلی نیست؟
1472+28=1500 این عدد در مودم قابل ست شدن نیست چون حداکثر 1492 میتونم وارد کنم
مرسی
سلام...
نه عرض کردم که با time out مشکلی نیست فقط دقت کنین که packet needs to be fragmented نباشه.
مودمهای امروزی همشون تا 1500 معمولا دارن مثلا همین tp-link
البته برای اینکه time out میده چندبار پینگ کنین و ببینین باز هم همینطور میاد اگه حتی یک بار هم درست داد و 0% loss بود مشکلی نیست ولی اگه reply نداد اصلا مقدارش رو بازم بیارین پایین
اون برنامه هم که لینک دادم رو حتما بگیرین و داخل اون هم MTU رو وارد کنین
اگه داخل تنظیمات مودم بالاتر نیست همون 1492 بزارش
ولی بعید میدونم همچین MTU یی داده باشه ، آخه توی ایران معمولا بیشتر از 1470 نیست.

A M ! N
05-10-2011, 21:29
سلام . ممنون دوست خوبم. ولی سوال من اینه وقتی قرار باشه که MTU من عدد 1470 باشه و اطلاعات دریافت نشه پس چه لزومی حتما بزنم 1470 ؟ ! چون 1473 به بالا یا پایین ترش هم پاسخی دریافت نمیشه چرا اون هارو نزنم ؟

در ظمن این رفیق ما تو پست بالایی راست میگه. مودم ما 1470 را قبول نمیکنه

مدل : TP-LINK 8901
باز هم سلام!
نمیدونم شاید من منظورم رو درست نرسوندم
ببین دوست من ، شما وقتی با 1442 پینگ میکنین، بهتره بگم که خوده ویندوز توی پشت صحنه ی کار 28 تا به این مقدار اضافه میکنه خوب ؟
یعنی سرجمع و در اصل داری با 1470 پینگ میکنی
حالا اگه با 1470 پینگ کنی باز هم ویندوز در پشت صحنه 28 تا به این اضاف میکنه.
بعدشم شما میگی اگه قرار باشه با 1470 اطلاعات دریافت نشه ، باز هم میگم اون وقتی که شما داری با 1470 پینگ میکنی در واقع داری با 1492 پینگ میکنی !!!! و به این دلیله که جواب نمیده
به نظر شما اصلا امکان داره با این reply بده ؟
ولی شما با 1442 پینگ کن میبینی جواب میده
متوجه شدین یا بازم من بد توضیح دادم !
اگه بازم بد توضیح میدم لطفا بگین دوست من ، من انتقادپذیرم!
ضمنا شما هم در تنظیمات برنامه ای که گذاشتم همون 1470 میزاری و برای تنظیمات مودم هم بیشترین مقداری که میگیره.

fayyaz
05-10-2011, 23:05
سلام...
نه عرض کردم که با time out مشکلی نیست فقط دقت کنین که packet needs to be fragmented نباشه.
مودمهای امروزی همشون تا 1500 معمولا دارن مثلا همین tp-link
البته برای اینکه time out میده چندبار پینگ کنین و ببینین باز هم همینطور میاد اگه حتی یک بار هم درست داد و 0% loss بود مشکلی نیست ولی اگه reply نداد اصلا مقدارش رو بازم بیارین پایین
اون برنامه هم که لینک دادم رو حتما بگیرین و داخل اون هم MTU رو وارد کنین
اگه داخل تنظیمات مودم بالاتر نیست همون 1492 بزارش
ولی بعید میدونم همچین MTU یی داده باشه ، آخه توی ایران معمولا بیشتر از 1470 نیست.

سلام مرسی که جواب دادی
سوال: چقدر تاثیر داره؟
روی چی تاثیر داره؟
من از مخبرات دارم سرعت 512 کیلوبیت
با دانلود 61-62 کیلوبایت
مودم w8901
در حالت pppoe , ام تی یو بیشتر از 1492 نمیشه گذاشت.
مقدار mtu مودم حداکثر باشه؟

A M ! N
05-10-2011, 23:19
سلام مرسی که جواب دادی
سوال: چقدر تاثیر داره؟
روی چی تاثیر داره؟
من از مخبرات دارم سرعت 512 کیلوبیت
با دانلود 61-62 کیلوبایت
مودم w8901
شما سرعت دانلودت خیلی کمه ها میدونستی ؟
برای مخابرات 512 باید حدوده 128 تا دان بده
حالا نمیدونم چرا برای شما انقدر ضعیفه
از device manager هم وارد پانل کارت شبکه بشید و اونجا درون کادر مقادیر receive buffer و transmit buffer رو روی حداکثر بزار
mtu تاثیر زیادی داره در سرعت
مثلا اگه MTU رو الکی بزاری رو ی1500 اونوقت چون fragment نیاز داره کلی زمان از دست میره برای این کار و با انتخاب mtu بهینه دیگه نیاز به fragment کردن نیست و مستقیما ارسال و دریافت میشه پکیجها..پس میبینی که خیلی تاثیر داره
اگه آنتی ویروس داری یا فایروال غیر فعالش کن چون آنتی ویروسها چون روی اعمال شما درون اینترنت نظارت دارن حجم زیادی از سرعت رو میگیرن..
اینایی که میگم صددرصد تست شده و قطعی میگم.

A M ! N
05-10-2011, 23:24

فقط در تنظیمات مودم حداکثرش رو بزار چون که گفتین برای شما mtu تون 1500 میشه
ولی در برنامه همون مقداری که بدست آوردی رو میزاری:40:

fayyaz
05-10-2011, 23:27
مخابرات 512 کیلوبیت واقعی میده که سرعت دانلود میشه 64 کیلوبایت.چیز غیر منطقی نیست
مقادیر receive buffer و transmit buffer روی 512 هست بیشتر هم نمیشه
جواب 2 سوال قبلشو ندادین
سوال :چقدر تاثیر داره ؟
روی چی تاثیر میزاره؟پیج یا دان؟

A M ! N
05-10-2011, 23:30
------------------
تاثیر که عرض کردم خیلی
و در مورد هردو.... پیج یا دانلود فرقی نمیکنه چون شما پیج هم که باز میکنی در واقع دارین دانلود میکنین
برای بازی های آنلاین بیش از حد تاثیر داره.

fayyaz
05-10-2011, 23:35
تاثیر که عرض کردم خیلی
و در مورد هردو.... پیج یا دانلود فرقی نمیکنه چون شما پیج هم که باز میکنی در واقع دارین دانلود میکنین
برای بازی های آنلاین بیش از حد تاثیر داره.

مخابرات 512 کیلوبیت واقعی میده که سرعت دانلود میشه 64 کیلوبایت.چیز غیر منطقی نیست
مقادیر receive buffer 128 transmit buffer روی 512 هست بیشتر هم نمیشه

A M ! N
05-10-2011, 23:38
مقادیر receive buffer 128 transmit buffer روی 512 هست بیشتر هم نمیشه
نمیدونم کجا هستین ولی دوستای من اینجا دارن من خودم هم تست کردم
سرعت دانلود برای 512 حدوده 120 و برای 256 = میشه 80-90 و شبها هم 67 تا
حالا نمیدونم چرا برای شما اینطوریه

fayyaz
05-10-2011, 23:41
نمیدونم کجا هستین ولی دوستای من اینجا دارن من خودم هم تست کردم
سرعت دانلود برای 512 حدوده 120 و برای 256 = میشه 80-90 و شبها هم 67 تا
حالا نمیدونم چرا برای شما اینطوریه

دوستای شما کجا هستن؟تهران؟
احتمالا از مخابرات Adsl ندارن ؟
احتمال هم داره از طرحای محدود استفاده میکنن
من نامحدود دارم

A M ! N
05-10-2011, 23:45
دوستای شما کجا هستن؟تهران؟
احتمالا از مخابرات Adsl ندارن ؟
من نامحدود دارم
نه اراک هستیم
و اینترنت مخابرات دارن
خیلی عالیه
من خودم هم میخوام بگیرم

---------- Post added at 11:45 PM ---------- Previous post was at 11:43 PM ----------

من نامحدود دارم

پس به خاطر همینه چون وقتی نامحدود باشی دیگه بیشتر از پهنای باند اصلیتون نمیتونی دانلود بگیری
بله همه محدود هستن

fayyaz
05-10-2011, 23:50
نه اراک هستیم
و اینترنت مخابرات دارن
خیلی عالیه
من خودم هم میخوام بگیرم

---------- Post added at 11:45 PM ---------- Previous post was at 11:43 PM ----------

پس به خاطر همینه چون وقتی نامحدود باشی دیگه بیشتر از پهنای باند اصلیتون نمیتونی دانلود بگیری
بله همه محدود هستن

مودم w8901 با این همه
تنظیمات چیزی هست که بتونه تاثیری
در سرعت بذاره؟

A M ! N
05-10-2011, 23:55
راستش اطلاعاتی در مورد مودم شما ندارم ولی کلا یک فاکتور اصلی هست اونم MTU هست و یکی دیگه هم اینکه چک کنید توی تنظیمات تیک گزینه ی QOS یا همون quality of service فعال نشده باشه ...چون در ایران ساپورت نمیشه و اگه خودسرانه فعال بشه میتونه باعث افت سرعت بشه..

fayyaz
06-10-2011, 00:02
راستش اطلاعاتی در مورد مودم شما ندارم ولی کلا یک فاکتور اصلی هست اونم MTU هست و یکی دیگه هم اینکه چک کنید توی تنظیمات تیک گزینه ی QOS یا همون quality of service فعال نشده باشه ...چون در ایران ساپورت نمیشه و اگه خودسرانه فعال بشه میتونه باعث افت سرعت بشه..

ATM QoS روی UBR تنظیم شده.گزینه غیر فعل کردن نداره
بنظر شما من که سرعت دانودم 61-62 کیلوبایت هست
یعنی از حداکثر سرعت دارم استفاده میکنم ممکنه
با تنظیم mtu بیشتر از این بشه؟

A M ! N
06-10-2011, 00:04
بنظر شما من که سرعت دانودم 61-62 کیلوبایت هست
یعنی از حداکثر سرعت دارم استفاده میکنم ممکنه
با تنظیم mtu بیشتر از این بشه؟
با وجود اینکه نامحدود هستین ماکزیمم تا 67-68 باید دانلود بده.

fayyaz
06-10-2011, 00:05
با وجود اینکه نامحدود هستین ماکزیمم تا 67-68 باید دانلود بده.

A M ! N
06-10-2011, 00:09
چطور ممکنه نداشته باشه باید بتونی edit ش کنی .
برای من هم TP-LINK 8811 هست ولی به راحتی غیر فعال میشه
یه جایی پایین همون UBR without CBR نوشته Enable quality of service که شما تیکش رو بر میداری
یعنی نداره همچین گزینه ای
تو بخش advanced setup چی ؟

fayyaz
06-10-2011, 00:19
چطور ممکنه نداشته باشه باید بتونی edit ش کنی .
برای من هم TP-LINK 8811 هست ولی به راحتی غیر فعال میشه
یه جایی پایین همون UBR without CBR نوشته Enable quality of service که شما تیکش رو بر میداری
یعنی نداره همچین گزینه ای
تو بخش advanced setup چی ؟

توی بخش advance setup داره الان دیدم غیر فعاله
من الان برای mtu مقدارو رسوندم به 1464 که دیدم reply کرد
تا 1472 که گفتم time out میداد
1464+28=1492 توی مودم که این عدد تنظیم شده
حتما باید با اون برنامه هم وارد کنم؟
اصلا مقدار پیش فرض در کارت شبکه چقدره؟
من با این برنامه قبلا کار کرده بودم ولی مقداری که بصورت پیش فرضه نشون نمیده
سوال:جایی هست که بشه فهمید مقدارش چقدره؟

A M ! N
06-10-2011, 00:26
من الان برای mtu مقدارو رسوندم به 1464 که دیدم reply کرد
تا 1472 که گفتم time out میداد
1464+28=1492 توی مودم که این عدد تنظیم شده

خوب...!

حتما باید با اون برنامه هم وارد کنم؟

بله درواقع اون برنامه برای کارت شبکه رو تنظیم میکنه
و مودم رو هم که خودتون دستی

اصلا مقدار پیش فرض در کارت شبکه چقدره؟
بستگی به کارت شبکه داره ولی معمولا بیشترین مقداره

من با این برنامه قبلا کار کرده بودم ولی مقداری که بصورت پیش فرضه نشون نمیده
سوال:جایی هست که بشه فهمید مقدارش چقدره؟

حدس میزنم داخل رجیستری باشه ولی فعلا جای دقیقش رو نمیدونم اگه خواستین من پیداش میکنم.

fayyaz
06-10-2011, 00:30
خوب...!

بله درواقع اون برنامه برای کارت شبکه رو تنظیم میکنه
و مودم رو هم که خودتون دستی

بستگی به کارت شبکه داره ولی معمولا بیشترین مقداره

حدس میزنم داخل رجیستری باشه ولی فعلا جای دقیقش رو نمیدونم اگه خواستین من پیداش میکنم.

اول مرسی که جواب میدی اگه لطف کنین بگین کجای ریجستری هست
دوم اگر بیشترین مقداره پس باید یا 1492 باشه یا 1500
بیشتر از این که نمیشه

A M ! N
06-10-2011, 00:34
اول مرسی که جواب میدی اگه لطف کنین بگین کجای ریجستری هست
دوم اگر بیشترین مقداره پس باید یا 1492 باشه یا 1500
بیشتر از این که نمیشه
خواهش میکنم وظیفس
حتما سعی میکنم مقدارش رو پیدا کنم
من فردا صبح کلاس دارم باید زود بخوابم
فعلا تا بعد
شبتون بخیر

fayyaz
06-10-2011, 00:36
خواهش میکنم وظیفس
حتما سعی میکنم مقدارش رو پیدا کنم
من فردا صبح کلاس دارم باید زود بخوابم
فعلا تا بعد
شبتون بخیر

مرس لطف میکنی.شب بخیر

A M ! N
06-10-2011, 15:18
مرس لطف میکنی.شب بخیر
سلام..
این هم آدرس برای Seven:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\servic es\Tcpip\Parameters\Interfaces\{67427433-AC25-453D-B87E-E5A3401C4ABB}
سمت راست MTU قابل رویت هست
در ویندوز MTU روی 1480 هست در حالت پیش فرض
برای ایکس پی هم مسیرش در رجیستری همینه فقط کلید آخر مسیر عدد اخرش به نظرم 537 باشه.

fayyaz
06-10-2011, 16:13
سلام..
این هم آدرس برای Seven:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\servic es\Tcpip\Parameters\Interfaces\{67427433-AC25-453D-B87E-E5A3401C4ABB}

این مسیرو رفتم اینو {67427433-AC25-453D-B87E-E5A3401C4ABB}
نداشت و MTU هم هر چی گشتم نبود
ویندوز من 7 64 بیتی هست

A M ! N
06-10-2011, 16:46
این مسیرو رفتم اینو {67427433-AC25-453D-B87E-E5A3401C4ABB}
نداشت و MTU هم هر چی گشتم نبود
ویندوز من 7 64 بیتی هست
سلام..
ببین آخرش اونطوری نیست آخر کلید 4ABB هستش و من هم seven دارم ولی مسیر همینه
خیالت تخت

fayyaz
06-10-2011, 16:56
سلام..
ببین آخرش اونطوری نیست آخر کلید 4ABB هستش و من هم seven دارم ولی مسیر همینه
خیالت تخت

سلام
باور کنید وجود نداره
هیچ کدوم آخرش 4ABB ننوشته
فکر کنم توی 64 بیتی جاش فرق میکنه

A M ! N
06-10-2011, 17:18
سلام
باور کنید وجود نداره
هیچ کدوم آخرش 4ABB ننوشته
فکر کنم توی 64 بیتی جاش فرق میکنه
خوب این هم مشکلی نداره،
ابزار مفیدی جهت این کار هست!
از سرچ رجیستری استفاده کن ، بنویس MTU سه سوت پیداش میکنه اگه باشه.

fayyaz
06-10-2011, 17:23
خوب این هم مشکلی نداره،
ابزار مفیدی جهت این کار هست!
از سرچ رجیستری استفاده کن ، بنویس MTU سه سوت پیداش میکنه اگه باشه.

همین کارو کرده بودم ولی اصلا چنین چیزی وجود نداره

A M ! N
06-10-2011, 17:32
همین کارو کرده بودم ولی اصلا چنین چیزی وجود نداره
پس خوب دیگه یک دلیل داره
اگه adsl شما برای مخابرات باشه دیگه هیچ گونه تنظیمات آی پی و ... نداره
من خودم داخل سیستم دوستم که مخابرات داشت هیچ جا آی پی دوستم نبود چون مخابرات فرق میکنه
پس احتمالا آی پی و به دنبالش mtu کلا از خود سرور تنظیم شده..
چون داخل اون صفحه که من میگم نام سرور و آی پی شما و تمام اطلاعات مربوط به سرور شما و همچنین MTU که شما دارین ، اونجاست
پس احتمالا همین مشکل هست.
ولی من الان از پیشگامان دارم کلا باید خودم آی پی تنظیم کنم براش.
همینطوره دیگه؟ از مخابرات میگیرین؟

fayyaz
06-10-2011, 18:27
پس خوب دیگه یک دلیل داره
اگه adsl شما برای مخابرات باشه دیگه هیچ گونه تنظیمات آی پی و ... نداره
من خودم داخل سیستم دوستم که مخابرات داشت هیچ جا آی پی دوستم نبود چون مخابرات فرق میکنه
پس احتمالا آی پی و به دنبالش mtu کلا از خود سرور تنظیم شده..
چون داخل اون صفحه که من میگم نام سرور و آی پی شما و تمام اطلاعات مربوط به سرور شما و همچنین MTU که شما دارین ، اونجاست
پس احتمالا همین مشکل هست.
ولی من الان از پیشگامان دارم کلا باید خودم آی پی تنظیم کنم براش.
همینطوره دیگه؟ از مخابرات میگیرین؟
اگر pppoe باشه IP در پنل مودم ست میشه و از اونجا میشه رویت کرد
من ADSL دیگه ای هم دارم اون هم کانکت کردم بازم MTU در ریجستری پیدا نکردم

مدیر‌سایت
06-10-2011, 20:41
برای من که کارایی نداشت
چطور میشه تنظیمات کارت شبکه رو برگردوند؟

pooria-ir
06-10-2011, 21:23
سلام
ممنون از تاپیک خیلی خوبتون :10:
از اول خوندم تاپیک رو
همه کار رو کردم،فن آوا تهرانم،سرعتم هم 2 مگه
1472 تا توسنتم بگیرم نهایتا
نتظیمات اون نرم افزار رو هم که گفتین انجام دادم
فقط 2 تا سوال،من این کار ها رو دارم از طریق وایرلس لپ تاپ انجام میدم،مشکلی نداره که ؟ یعنی امکان داره وایرلس متفاوت باشه وضعیتش ؟
2 اینکه من تو تنظیمات مودمم اصلا جای MTU رو پیدا نکردم،مودمم هم TP LINK W8901 هستش،هرچی میگردم پیدا نمیکنم :دی

ShahrokH_rt
06-10-2011, 21:34
سلام
این نرم افزار که معرفی کردین که نوشته winxp وین من 7 ـه !!

fayyaz
06-10-2011, 22:04
سلام
از اول خوندم تاپیک رو
فقط 2 تا سوال،من این کار ها رو دارم از طریق وایرلس لپ تاپ انجام میدم،مشکلی نداره که ؟ یعنی امکان داره وایرلس متفاوت باشه وضعیتش ؟
2 اینکه من تو تنظیمات مودمم اصلا جای MTU رو پیدا نکردم،مودمم هم TP LINK W8901 هستش،هرچی میگردم پیدا نمیکنم :دی

سلام
این مسیرو در مودم دنبال کنید

Interface Setup-------> TCP MTU Option

A M ! N
07-10-2011, 12:33
سلام
از اول خوندم تاپیک رو
سلام..
برای وایرلس هم همینه فرقی نداره
و اما در نظر داشته باشین که با آخرین مقداری که پینگ قبول شد، به اون 28 واحد اضاف میکنین
برای شما که زدین 1472 ، آیا با اضافه کردن 28 واحد شده 1472؟..یعنی آخرین مقداری که برای پینگ جواب داده
باید 1444 باشه با این حساب.
چون اگه بد حساب کرده باشین، تاثیرش معکوس میشه و تاپیک بنده هم یه جورایی بی کاربرد میشه دیگه
که ان شالله اینطور نیست،

پس دوستان توجه کنن تنظیمات رو واو به واو انجام بدین تا نتیجه بگیرین ، اگه هم جایی مشکلی دارین از بنده بپرسین تا جایی که در توانم باشه جواب میدم ..
با تشکر

---------- Post added at 12:33 PM ---------- Previous post was at 12:30 PM ----------

سلام
این نرم افزار که معرفی کردین که نوشته winxp وین من 7 ـه !!
سلام..
منظورتون رو نمیفهمم دوست عزیز کدوم نرم افزار ؟
ولی اگه منظورتون DR TCP هست باید به اطلاع برسونم که در XP توصیه نمیشه ازش استفاده کنین
و به جاش تنظیمات رو در رجیستری اعمال میشه

A M ! N
07-10-2011, 12:38
برای من که کارایی نداشت
چطور میشه تنظیمات کارت شبکه رو برگردوند؟
سلام..
نمیدونم شاید شما اولین نفری هستین که تنظیمات MTU براش نتیجه نداشته.
ولی اگه مشکلی هست به من بگین تا انجام وظیفه کنم و راهنمایی کنم
و دقیقا بگین کجا ها تنظیم اعمال کردین تا بتونم که بگم که مشکل چی بوده.
در هر صورت اگه هم خواستین تنظیمات رو به حالت پیش فرض برگردنین هم از همون برنامه MTU رو بزارین روی 1480
و در مودم هم همینطور.
موفق و [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]موئید باشین.

MohsenStar
07-10-2011, 17:35
من از حالت Bridge استفاده میکنم !
در داخل مودمم (8901g) در تنظیمات Bridge گزینه MTU وجود نداره !
چیکار کنم ؟

A M ! N
07-10-2011, 20:42
من از حالت Bridge استفاده میکنم !
در داخل مودمم (8901g) در تنظیمات Bridge گزینه MTU وجود نداره !
چیکار کنم ؟
سلام..
دوست من.. در حالت Bridge تمام تنظیمات خودکار تعیین میشه
باید برین روی حالت PPPoe..

pooria-ir
07-10-2011, 20:59
سلام..
برای وایرلس هم همینه فرقی نداره
و اما در نظر داشته باشین که با آخرین مقداری که پینگ قبول شد، به اون 28 واحد اضاف میکنین
برای شما که زدین 1472 ، آیا با اضافه کردن 28 واحد شده 1472؟..یعنی آخرین مقداری که برای پینگ جواب داده
باید 1444 باشه با این حساب.
چون اگه بد حساب کرده باشین، تاثیرش معکوس میشه و تاپیک بنده هم یه جورایی بی کاربرد میشه دیگه
که ان شالله اینطور نیست،

پس دوستان توجه کنن تنظیمات رو واو به واو انجام بدین تا نتیجه بگیرین ، اگه هم جایی مشکلی دارین از بنده بپرسین تا جایی که در توانم باشه جواب میدم ..
با تشکر

موفق و :11:موئید باشین[COLOR="Silver"]

برای من بدون اضافه کردن اون 28 واحد شد 1472
با اونا میشه 1500
مثل اینکه شما گفتین باید حتما PPOE باشه،خو من که نمیخوام اینجوری بشه :دی
یعنی رو بریج هیچ راهی نداره ؟

A M ! N
08-10-2011, 17:27
برای من بدون اضافه کردن اون 28 واحد شد 1472
با اونا میشه 1500
مثل اینکه شما گفتین باید حتما PPOE باشه،خو من که نمیخوام اینجوری بشه :دی
یعنی رو بریج هیچ راهی نداره ؟
سلام..
خیر روی حالت bridge تنظیمات خودکار هستند.

---------- Post added at 05:27 PM ---------- Previous post was at 05:25 PM ----------

به نام خدا...
خدایا زبونم رو روان کن.
با سلام خدمت دوستان.
بالاخره اومدم اینجا تا قولی که دادم در مورد آموزش تنظیم MTU رو عملی کنم.
وقت رو تلف نکنین و همین الان داس رو باز کنین :
Start menu>Run>CMD
یعنی در run تایپ کنین cmd
جلوی اعلان داس این رو بزنین:
\cd
و enter کنین.
بعدش هم تایپ کنین:
cls
وenter کنین
اینجوری سرتون خلوت تر میشه.
ازین جا کارهای اصلی شروع میشه:
فقط لطفا در محیط داس حروف رو دقیقا مثل اینا که اینجا نوشته شده وارد کنید و فاصله ها رو هم دقیق رعایت کنین.

*.تایپ کنین :
1472 رو که میبینین همون MTU هستش (صرف نظر از اون 28 واحد که بعدا توضیح خواهم داد) که شما درواقع ویندوز رو force کردین که با این mtu به سایت مورد نظر ping کنین.
اگه سرعت شما تاحدی کم باشه که شبکه ی شما نتونه اطلاعات رو با این حجم pocket یعنی 1472 byte ارسال کنه اون وقت اطلاعات نیاز به fragment شدن دارن یعنی باید به بخش های کوچکتر تقسیم بشه، در این حالت شما میبینید صفحه به این حالت ظاهر میشه:

دراین جا مستطیل قرمز بالایی دستوری هست که شما باید تایپ کنید با رعایت دقیق فاصله و حروفها..
و مستطیل پایینی نتیجه ی دستور ما هست که میبیند این پکیج ارسالی که ما با حجم یا MTU 1472 فرستادیم نیاز به fragment شدن داره و برای همین نوشته packet needs to be fragmented but df set
وقتی شما این پیغام رو میبینین باید از حجم packet ارسالی کم کنید...مثلا بزاریدش روی 1460 و نتیجه رو چک کنین..
اینجوری تایپ کنین دوباره:
شاید باز هم اینطوری بیاد:

اینجا هم packet نیاز به fragment شدن داره و همون طور که میبینید اون گوشه ی پایین سمت راست زده:
loss 100%
یعنی اینکه همه ی اطلاعات فرستاده شده از دست رفت و بی نتیجه موند.
باز هم مقدار رو پایین میارین تاجایی که دیگه احتیاج به fragment شدن نداشته باشه و نتیجه این طور باشه:
در مستطیل قرمز میبینید که زده : Reply from 209.123.109.175
و در مستطیل قرمز پایینی یا آخری زده : 0% loss یعنی تمام اطلاعات فرستاده شده و با موفقیت جواب گرفتیم.
این یعنی که packet ارسالی شما با حجم مثلا 1440 فرستاده شد و جواب از همون سرور آمده با موفقیت
وقتی شما هم یک شماره پیدا کردین که این نتیجه رو داد یعنی زد :
reply from ، این یعنی packet شما با حجم مورد نظر فرستاده و جواب هم امده با موفقیت..
اگه هم باز زد : packet needs to be fragmented شما باید باز هم مقدار عدد رو پایین بیارین تا به نتیجه ی مشابه بالا برسید.
شما باید بالاترین عدد که دیگه packet نیاز به fragment شدن نداره رو پیدا کنید با همین روند که یاد گرفتید.
مثلا به یه عدد برسین که اونجا reply میده ولی یک عدد بالاترش میگه باید fragment بشه.
خلاصه بالاترین عددی که reply میده ، نتیجه ی مورد نظر ما هست.
این عدد رو چند بار تست کنین که مطمئن بشید عدد درست همینه، منظورم اینه که چندبار با همون عدد ping رو انجام بدین تا یقین پیدا کنید که عدد درست همونه.

مهم : (شاید بعضی موقع ها جای reply بزنه اینطوری : Request Timed Out .. که این مشکلی نداره و قبوله فقط نباید جواب packet needs to be fragmented رو بده.)

اون عدد ماکزیمم رو یادداشت کنید یک جایی
به این عدد که بدست آوردین باید 28 واحد اضافه کنین، چونکه 20 بایت برای سرآیند آی پی رزرو شده و 8 بایت هم برای ICMP ECHO Request Header که روی هم میشن 28 بایت.
پس اون بالاترین عدد که بدست آوردین رو باید به این 28 بایت اضافه کنین..مثلا برای من بالاترین عددم شده 1440 باید 28 تا اضاف کنم میشه 1468.... و اون میشه MTU ی بهینه ی شما..
این عدد رو حتما یادداشت کنین که این MTUی مخصوص برای شماست.
حالا برنامه ی DR TCP رو ازین لینک زیر بگیرین و اجراش کنین:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدشما باید MTU خودتون رو که بدست آوردین( با اضافه کردن اون 28 واحد که گفتم) رو در برنامه قرار بدین و save کنین، مثلا :

البته در بخش مستطیل سمت چپ باید حتما کارت شبکه ی خودتون رو انتخاب کنید، کارت شبکه ای که به وسیله ی کانکشن اون وارد اینتزنت شدین
در مستطیل سمت راست هم باید MTU رو وارد کنید، پس MTU بدست آورده شده رو اونجا بنویسید..

نکته ی دیگه اینکه اگه از ADSL با سرعت زیر 512 استفاده میکنین مقدار بالا که نوشته : TCP Recieve Window
(یعنی سطر اول، اولین گزینه) رو بزارید 10164 .. که مثلا اینجا برای من تنظیم شده 32120
اگه بین 512 تا 768 هست بزارین : 13068
و برای بالاتر از 1mb هم بزاریدش : 24684
انجام بدین و دکمه ی Save رو بزنین و کامپیوتر رو ریست کنین و دوباره بالا بیاین.
این MTU رو باید در تنظیمات مودم هم ثبت کنین هنگام تنظیم مودم.
عدد 192.168.1.1 رو در مرورگر اینترنت خودتون بزنید و برای یورز و پسورد هم برای هردو وارد کنین :ADMIN

اونجا داخل تنظیمات یک بخش مربوط به MTU هستش و اونجا هم MTU رو وارد کنین و Save کنید و مودم رو ریست کنین و مرورگر رو ببندید.
التبه همه مودمی این تنظیم رو نداره
اینطوری سرعت شما بدون شک میره بالا و خودتون این رو با چشم خودتون میبینید و احساس میکنین.
امیدوارم تونسته باشم اونطور که باید مطلب رو خوب رسونده باشم برای شما دوستای گلم

باز هم سوالی باشه من در خدمتم..

نوشته شده توسط : امین
ویرایش جدید.
موفق و [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]موئید باشین.

poolpool
20-10-2011, 01:41
Dr.Smith جان ، دست گلت درد نکنه :10:
بابا این شرکت ها هم که یه کانفیگ کردن هم بلد نیستن !!!
MTU رو اشتباهی داده بود ، سرعتم خیلی پایین بود

بازم مرسی :40:

aliameri18
21-10-2011, 14:57
اره والا دمت گرم خيلي باحالي ممنون از اموزشت موفق باشي:40:

Hamed 360
22-10-2011, 15:52
من اینترنتم 2 مگ هست اون عدد TCP Recieve Window
رو همون 32120 بزنم ؟

A M ! N
22-10-2011, 22:37
من اینترنتم 2 مگ هست اون عدد TCP Recieve Window
رو همون 32120 بزنم ؟

سلام..
بله دوست خوبم زدی به خال

M e i s a m
22-10-2011, 22:53
دکتر اسمیت تروخدا یکم ساده تر بگو من هیچی حالیم نشد :|
مودمم دی لینک dsl 2640 u هست و این چیزایی که گفتید رو پیدا نکردم اصلا...

A M ! N
22-10-2011, 23:01
دکتر اسمیت تروخدا یکم ساده تر بگو من هیچی حالیم نشد :|
مودمم دی لینک dsl 2640 u هست و این چیزایی که گفتید رو پیدا نکردم اصلا...
میثم جون بستگی به سرور شما داره و این که اصلا از کدوم حالت شما رو کانکت کردن مثلا اگه شما از حالت Bridge آمده باشین بالا دیگه به تنظیمات دسترسی نداری
و خود مودم تنظیمات رو انجام میده
شرط اول اینه که از حالت PPPOe وصل شده باشین
سرور مخابرات زیاد با قضیه ی MTU مچ نیست
ولی مثلا سروری مثل پیشگامان شدیدا از تنظیم MTU تاثیر میگیره

moridsl
22-10-2011, 23:50
و من امروز شارژم تمدید کردم .ولی تو سیستم خودم کانکت نمیشه .ولی روی یه سیستم دیگه کانکت میشه
حتی کانفینگشم کردم.کسی میتونه کمکم کنه که چکار کنم که روی چند سیستم و البته سیستم خودم رو کانکت شم؟

A M ! N
23-10-2011, 00:01
و من امروز شارژم تمدید کردم .ولی تو سیستم خودم کانکت نمیشه .ولی روی یه سیستم دیگه کانکت میشه
حتی کانفینگشم کردم.کسی میتونه کمکم کنه که چکار کنم که روی چند سیستم و البته سیستم خودم رو کانکت شم؟
سلام
دوست من کمی واضحتر میشه توضیح بدی؟
سرورتون کجاست؟
سیستم عامل چیه
مودم چیه
از چه طریقی کانفیگ کردین
منظورتون چیه که توی یک سیستم دیگه کانکت میشه
مگه سیستم ها شبکه ان؟

moridsl
23-10-2011, 01:01
سلام
دوست من کمی واضحتر میشه توضیح بدی؟
سرورتون کجاست؟
سیستم عامل چیه
مودم چیه
از چه طریقی کانفیگ کردین
منظورتون چیه که توی یک سیستم دیگه کانکت میشه
مگه سیستم ها شبکه ان؟
مشکلم حل شد .ویندوزمو دوباره نصب کردم خودش کانکت شد و روی چند تا سیستم دیگه هم کانکت شد
حالا یه مشکل دیگه دارم
امروز رفتم مخابرات بندرعباس یارو میگفت انلیمیتن و توی تابلوی اعلانات زده بود تعرفه سرعت فلان با شرینگ 1 به 10 ؟
این یعنی نامحدود دیگه؟ولی تو پنل کاربریم داره از شارژم کم میشه؟

M e i s a m
23-10-2011, 02:58
میثم جون بستگی به سرور شما داره و این که اصلا از کدوم حالت شما رو کانکت کردن مثلا اگه شما از حالت Bridge آمده باشین بالا دیگه به تنظیمات دسترسی نداری
و خود مودم تنظیمات رو انجام میده
شرط اول اینه که از حالت PPPOe وصل شده باشین
سرور مخابرات زیاد با قضیه ی MTU مچ نیست
ولی مثلا سروری مثل پیشگامان شدیدا از تنظیم MTU تاثیر میگیره

pppoe هست مودمم و مال پارس انلاین
قطع و وصلی اینترنتمم با مودم هست یعنی بریج نیست (فکر میکنم...)
حالا از کجاش باید این تنظیمات رو وارد کنم چون از اون ادرسی که دادید پیداش نکردم...

ممنونم :11::10:

mhv_kntu
23-10-2011, 12:44
Bridge نسبت به pppoe مزیت داره ؟! چرا اکثرا میرن روی bridge ؟

در مورد تنظیمات دیگه ای که این مودم داره نکته ای نیست ؟ کدوم رو فعال کنیم . کدوم option ها رو انتخاب کنیم و ...
Service Category
Encapsulation Mode
Inactivity Timeout (minutes) [1-4320]:
PPP IP extension
Enable PPP Debug Mode
Use Static IP Address
Enable IGMP Multicast
Enable WAN Service

A M ! N
23-10-2011, 14:09
مشکلم حل شد .ویندوزمو دوباره نصب کردم خودش کانکت شد و روی چند تا سیستم دیگه هم کانکت شد
حالا یه مشکل دیگه دارم
امروز رفتم مخابرات بندرعباس یارو میگفت انلیمیتن و توی تابلوی اعلانات زده بود تعرفه سرعت فلان با شرینگ 1 به 10 ؟
این یعنی نامحدود دیگه؟ولی تو پنل کاربریم داره از شارژم کم میشه؟
سلام..
سرور ها یک سری واژها به کار میبرن که کاربران رو الکی بزارن سر کار.
مثلا میگن نامحدود و بعد میفهمی که منظورشون نامحدود از لحاظ زمانی هستش نه ترافیک
هزینه های اینترنت نامحدود خیلی زیاد هست معمولا مثلا برای یک اینترنت 128 میشه ماهی تقریبا 40 الی 50 هزار تومن
که در مقایسه با هزینه ی 8 هزار تومنی محدود ، سرسام آور هستش

A M ! N
23-10-2011, 14:15
pppoe هست مودمم و مال پارس انلاین
قطع و وصلی اینترنتمم با مودم هست یعنی بریج نیست (فکر میکنم...)
حالا از کجاش باید این تنظیمات رو وارد کنم چون از اون ادرسی که دادید پیداش نکردم...

ممنونم :11::10:
سلام
Bridge حالتی هست که شما مثل Dial-up وارد اینترنت میشید یعنی کانکشن رو باز میکنین و خودتون دکمه ی connect رو میزنین.
PPPOE هم که حالت Point-to-Point Protocol over Ethernet هستش که تنظیمات در خود مودم وارد میشن، که شامل User و Pass هستش.
شما این رو در مرورگر بزن:
192.168.1.1
به عنوان آدرس
بعد باید پسورد مودم رو وارد کنین
بعد هم که به تنظیمات دسترسی پیدا میکنین
البته باید بزارینش روی همون حالت PPPOE

A M ! N
23-10-2011, 14:39
Bridge نسبت به pppoe مزیت داره ؟! چرا اکثرا میرن روی bridge ؟

در مورد تنظیمات دیگه ای که این مودم داره نکته ای نیست ؟ کدوم رو فعال کنیم . کدوم option ها رو انتخاب کنیم و ...
Service Category
Encapsulation Mode
Inactivity Timeout (minutes) [1-4320]:
PPP IP extension
Enable PPP Debug Mode
Use Static IP Address
Enable IGMP Multicast
Enable WAN Service

سلام..
پله به پله!
1: VPI و VCI که به عهده ی خودتون هست به سرورتون بستگی داره..مثلا VPI=0 , VCI=35 که هیچ تاثیری در سرعت نداره:
VPI=Virtual path identifier
VCI=Virtual circuit identifier

2: بعدی هم Service Category هستش که باید روی حالت UBR یا بهتره بگم UBR Without PCR باشه

3: بعدی هم Quality of Service هستش که به لطف سرویس دهی خوب سرورها(!) شما نباید فعالش کنی در صورت فعال کردن امکان افت سرعت هست

4: گام بعدی هم Connection Type هستش که باید روی PPPOE بزارینش البته اگه دوست دارین!

5: Encapsulation Mode رو هم روی حالت LLC\SNAP-BRIDGING بزارینش

6: گام بعدی هم میشینی خسته میگیری زیاد راه رفتی

7: پاشو پاشو ، بسه منظورم خستگی 1 دقیقگی بود نه 1 ساعت، لذا راه میفتیم

8: در این گام user و pass رو وارد میکنین که شرکت بهتون داده

9: PPPOE service name رو هم خالی میزارین

10: Authentication Method رو هم Auto بزارین

11: MTU رو هم که طبق آموزش عدد مناسب رو قرار میدی ( عددی بین 512 تا 1500)

12: Dial on demand رو هم فعال میکنی یا اگه نخواستی فعال نمیکنی مربوط به مدت زمانی که شما از مودم استفاده نمیکنی و اون موقع مودم خاموش بشه، مثل Screen saver هستش

13: PPP IP Extension رو غیر فعال میکنی

14: Use Static IP Aderess رو هم خاموش و غیرفعال باقی میزاری

15: PPP debug mode رو هم غیرفعال بزاری بهتر هستش

16: IGMP multicast رو هم فعال نمیکنی

17: WAN Service رو باید فعال کنی

این تمام تنظیمات مهم بودش امیدوارم حق مطلب رو ادا کرده باشم

mhv_kntu
23-10-2011, 15:01
این 2 تا گزینه 16 و 17 رو می تونید یک ذره توضیح راجبش بدید ؟
Enable IGMP Multicast
Enable WAN Service

A M ! N
23-10-2011, 15:23
این 2 تا گزینه 16 و 17 رو می تونید یک ذره توضیح راجبش بدید ؟
Enable IGMP Multicast
Enable WAN Service
شماره ی 16 که IGMP هستش منظور همون Internet Group Management Protocol که یک پروتوکولی هست که سرور از طریق اون بتونه یک بسته رو برای همه ی کاربراش ارسال کنه ، که اون هم من بعید میدونم جایی ساپورت بشه
شماره ی 17 هم که همون WAN یا Wide Area Network هست که باید فعال باشه..چون شما میخواین ازین سرویس استفاده کن شبکه ی WAN

---------- Post added at 03:23 PM ---------- Previous post was at 03:22 PM ----------

سوالهای بعدی شما رو هم تا شب نیستم که ج بدم شرمنده همگی
من فقط ظهر و شب هستم

mand007
25-10-2011, 20:48
یه مشکل عجیب برام پیش اومده

(مودم دیلینک هست سری وایرلس Nدار تقریبا مثل تی پی لینک اشغال هست!)(دلیل شخصی و نمی تونم بگم چرا!)

قبلا این مودم تا سر کوچه(40 متری )2 تا انتن می داد
اما الان تو فاصله ی 2 -3 متری 2تا انتن میده

بنطرتون مشکل کجاست ؟! با همه تنظیماتش ور رفتم درست نشد هزار بار تا الان ریست فکتوری زدم بازم همون جور

فقط وقتی 2-3 روز خاموش باشه ممکن هست تو فاصله ی 2-3 متری انتش پر بشه!(زیاد تفاوتی نداره)

چه کنم حالا ؟

aref16
03-11-2011, 18:44
سلام

اینترنت 128 هست که سرعت دانلودم 18 باشه!! ولی سرعتش روی 14 هست ؟؟؟

مشکل از کجاست؟

A M ! N
03-11-2011, 21:00
سلام

اینترنت 128 هست که سرعت دانلودم 18 باشه!! ولی سرعتش روی 14 هست ؟؟؟

مشکل از کجاست؟
سلام
وقت عالی بخیر
دوست خوب من..
شما سرعتتون 128 کیلو بیت هست یعنی :
128 Kb
و در نتیجه سرعت حداکثر شما میشه:
16×8=128
که این یعنی باید روی 16 حداکثر باشه
و 18 امکان نداره
حالا..
شما از کجا سرویس میگیرین؟
سرویستون نامحدود هست؟

imbzm
06-11-2011, 23:56
من تا به حال کلی مودم کانفیگ کردم ولی اون قسمت mtu رو به حالت پیش فرض رهاش کردم.نمیدونم برم تغییرش بدم ببینم چی میشه.
البته تو tp link هست من تو دی لینک و اسوس ندیدم .البته شاید تو ادونس ستینگ باشه
imzbm

molang
10-11-2011, 20:42
سلام
من یه مودم tp link w8951n خریدم هر کاری کردم به اینترنت وصل نشد .همه چراغا جز چراغ لینک روشنه در ضمن مودم داغ هم میکنه ارورش 020.اینترنت هم برای مخ است
لطفا راهنمایی کنید
ممنون

A M ! N
10-11-2011, 21:02
سلام
من یه مودم tp link w8951n خریدم هر کاری کردم به اینترنت وصل نشد .همه چراغا جز چراغ لینک روشنه در ضمن مودم داغ هم میکنه ارورش 020.اینترنت هم برای مخ است
لطفا راهنمایی کنید
ممنون
سلام
دوست من چندتا سوال رو باید جواب بدی قبلش:
1.اینکه منظورت از چراغ لینک چیه؟
ما چراغ power و ADSL و LAN و Internet داریم حالا کدوم خاموش هست کدوم روشن؟
2.تنظیمات مودم رو چه حالتی هست ؟
حالت Bridge و یا PPPOE ؟
3.اگه برات امکان داره کانفیگ مودم رو بزار اینجا (192.168.1.1 رو بزن در مرورگر و تنظیمات رو بزار اینجا ببینیم چی هست)

4.سیستم عاملتون چیه؟

May you do well:40:

molang
10-11-2011, 21:50
سلام
1جز اینترنت بقیه اش روشن است-
2-تو هر دو حالت آزمایش کردم جواب نداد

4 هم 7 هم xp تست کردم نشد

ممنون:11:

A M ! N
10-11-2011, 21:57
سلام
1جز اینترنت بقیه اش روشن است-
2-تو هر دو حالت آزمایش کردم جواب نداد

4 هم 7 هم xp تست کردم نشد

ممنون:11:
خوب
لطفا سوالا رو دقیق ج بده
شما تنظیمات مودمت مشکل داره عزیز،
ADSL که روشن باشه دیگه هر مشکلی باشه به تنظیمات بر میگرده
ضمنا چطوری به اینترنت وصل نمیشه ؟
یعنی که این که page باز نمیکنه ؟
با IDM چی با اون هم نمیتونی چیزی بگیری ؟
الان چه سیستم عاملی دارین؟
تنظیمات رو این جا بزار حتما، عکسش رو یا اطلاعات کامل.

molang
11-11-2011, 08:03
سلام
ویندوز [

IMG][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/IMG]7

Amin.M.1986
11-11-2011, 08:04
سلام
لطفا راهنمایی کنید
ممنون
آی پی رو دستی تو ویندوز ست کن مشکل حل میشه

A M ! N
11-11-2011, 12:24
سلام
ویندوز [

IMG][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/IMG]7
باز هم سلام
داخل مودمت 8 نوع کانفیگ داری که حالت پیشفرض خودم مودم هست و باید اینهارو پاک کنی و اون که درسته رو به جا بزاری.
اطلاعات مخابرات هم به این شکل هستش:
1) از حالت PPPOE یک کانفیگ جدید میسازی
2) برای VPI مقدار 0 و برای VCI مقدار 35 بزارین
3) Enable Quality Of Service رو فعال نکن
4) Service Category رو روی حالت UBR without PCR
5) Connection type روی حالت PPPOE
6) Encapsulation Mode روی حالت LLC/SNAP BRIDGING
7) user name و password هم اونایی که بخهت دادن رو میزنی
8) Authentication Method رو هم automatic بزار
9) مقدار MTU هم باید اول تست کنی که راهش توی این تاپیک هست و بعد قرار میدی( فعلا مقدارش رو عوض نکنین)
10) PPP IP extension غیر فعال
11) Use Static IP Address غیر فعال
12) Enable PPP Debug Mode غیرفعال
13) Enable IGMP Multicast غیرفعال
14) Enable WAN Service فعال باشه
این از تنظیمات مودم ولی تنظیمات برای مرورگر مثلا فایرفاکس:
طبق شکل میری اینجا و تیک No Proxy رو فعال میکنی
کلا باید روی حالت No Proxy باشه واگر این گزینه فعال نباشه اونوقت هیچ صفحه ای رو نمیتونی باز کنی
در IE هم این تنظیمات داخل Option به صورت تقریبا مشابه هست انجام بدین و روی حالت No Proxy بزارش

تنظیمات داخل شبکه هم باید به این فرم باشه:

اینجا دقت کن حالت network باید روی home باشه

انتخاب کانکشن در adapter setting و دابل کلیک روش و زدن Properties

و بعد از زدن properties انتخاب IPv4 و دابل کلیک روش

میتونی اینجا IP بدی تا شبکت با مشکل روبرو نشه
قسمت default gateway هم مهمه باید 192.168.1.1 باشه
IP رو هم مثلا بزن: 192.168.0.100
همه ی تنظیماتش رو تکمیل کن

هر جا که دیدین با این چیزایی که من گفتم مطابقت نداره بهم یک خبر بدین

molang
11-11-2011, 14:11
سلام تنظیماتو بازم تنظیم کردم نشد
بصورت بریدج ساختم ارور 651 میده مودم وصل نیست
مودمش 5 دقیقه ای داغ میکنه بوی سوختگی هم میده ایراد از مودم نیست.
ممنون

A M ! N
11-11-2011, 14:19
سلام تنظیماتو بازم تنظیم کردم نشد
بصورت بریدج ساختم ارور 651 میده مودم وصل نیست
مودمش 5 دقیقه ای داغ میکنه بوی سوختگی هم میده ایراد از مودم نیست.
ممنون
عرض کنم که من دیگه هر تنظیمی که لازم بود گفتم ،
پس شما مودم رو ریست کن یکبار کل تنظیماتش رو. و Profile که گفتم دوباره بساز
اگه توی تظیمات که گفتم کار جایی نلنگه باید یه ربطی به مودم داشته باشه
ویندوز جدید هم امتحان کن یعنی عوض کن

molang
13-11-2011, 14:36
دوباره سلام
مشکل از مخابرات بود اینقدر زنگ زدم امروز ظهر وصل
ممنون

mostafait
15-11-2011, 12:05
سلام.

فکر کنم یازدهمین دفعه هستش که این سوال رذو مطرح میکنم!

چطوری میتونم برای شبکه بیسیم مودی TP-LINK پسورد بزارم؟!

fayyaz
15-11-2011, 13:39
سلام.

فکر کنم یازدهمین دفعه هستش که این سوال رذو مطرح میکنم!

چطوری میتونم برای شبکه بیسیم مودی TP-LINK پسورد بزارم؟!

اگه مدل مودمو میگفتی بهتر بود

بهرحال شما توی تنظیمات مودم وارد قسمت wireless میشی

Authentication Type را WPA2-PKS انتخاب میکنی

Encryption را TKIP/AES انتخایب میکنی

در Pre-Shared Key پسورد میذاری

در آخر هم سیو میکنی

A M ! N
15-11-2011, 13:43
دوباره سلام
مشکل از مخابرات بود اینقدر زنگ زدم امروز ظهر وصل
ممنون
سلام
خداروشکر !
اما من واقعا یک لحظه دلم برای خودم سوخت!
این همه مدت مشکل از سرور بوده؟
ای وای من...

molang
15-11-2011, 17:39
خداروشکر !
اما من واقعا یک لحظه دلم برای خودم سوخت!
این همه مدت مشکل از سرور بوده؟
ای وای من...

سلام
مخابراتم گردن نمیگرفت میگفت مشکل از مودمه
منم مودم بردم تست کردم دیدم درسته بعد اینقد زنگ زدم تا بالاخره درست کردند:31:
بازم از شما ممنونم:10::11:

MORINIO
15-11-2011, 18:01
من مودمم رو حالت bridge هست و با کانکشن به نت وصل میشم ( از طریق وای فای نه LAN)

راهی هست که من با گوشی به نت وصل شم ؟

A M ! N
15-11-2011, 18:05
من مودمم رو حالت bridge هست و با کانکشن به نت وصل میشم ( از طریق وای فای نه LAN)

راهی هست که من با گوشی به نت وصل شم ؟
گوشیتون باید ساپورت کنه WIFI رو..
چی هست گوشیتون
اگه ساپورت کنه که میشه

MORINIO
15-11-2011, 18:28
گوشیتون باید ساپورت کنه WIFI رو..
چی هست گوشیتون
اگه ساپورت کنه که میشه

گوشیم وای فای داره ... به مودم وصل میشم ولی دسترسی به نت ندارم . پیج باز نمیکنه

باید چیکار کنم؟

مودمم W8951ND هست و گوشیم سامسونگ Wave

A M ! N
15-11-2011, 18:34
گوشیم وای فای داره ... به مودم وصل میشم ولی دسترسی به نت ندارم . پیج باز نمیکنه

باید چیکار کنم؟

مودمم W8951ND هست و گوشیم سامسونگ Wave
ازین سایتها استفاده کنین آموزش با تصویر هست بهتره:

کاملا توضیح دادن رفیق

poolpool
15-11-2011, 23:57
سلام

من وقتی با این روش میخوام MTU رو به دست بیارم
روزا 1300 به دست میارم و شبا 1466 !!!! :18:
چجوریاس ؟
این isp ها mtu شب و روزشون رو تغییر میدن ؟ !!!

M e i s a m
16-11-2011, 00:02
یه نکته ای هم هست مودم من یه زمج 2000 تایی ام تی یو میگیره که تست من تو روز شد 1250 بهترین شب ها که بدتره ولی جالبیش اینه که مودم کمتر از 1300 نمیگیره و بیشتر از 1492 هم نمیگیره که بین این 2 عدد هر چی تست کردم از دیفالت خودش که 1492 هست نتیجه ی بهتری نداد...

A M ! N
16-11-2011, 00:13
سلام

من وقتی با این روش میخوام MTU رو به دست بیارم
روزا 1300 به دست میارم و شبا 1466 !!!! :18:
چجوریاس ؟
این isp ها mtu شب و روزشون رو تغییر میدن ؟ !!!
سلام
نباید تغییر کنه
تستهای بیشتری بگیرین
با نرم افزار TCP Optimizer تست بگیرین حتما
شایدم پهنای باند روز و شب برای سرور شما فرق داره

poolpool
16-11-2011, 02:17
سلام
نباید تغییر کنه
تستهای بیشتری بگیرین
با نرم افزار TCP Optimizer تست بگیرین حتما
شایدم پهنای باند روز و شب برای سرور شما فرق داره

منم همینطور فک میکنم

سرعت روزانه ام دقیقا 10 برابر سرعت شبانه ام هستش
به پشتیبانی که زنگ میزنم میگه به خاطر اینکه همه دانلود شبانه دارن سرعت میاد پایین ولی .....:4:

چند بار هم که mtu رو پرسیده بودم گفته بود که بذار رو 1300 !!!

A M ! N
16-11-2011, 14:31
منم همینطور فک میکنم

سرعت روزانه ام دقیقا 10 برابر سرعت شبانه ام هستش
به پشتیبانی که زنگ میزنم میگه به خاطر اینکه همه دانلود شبانه دارن سرعت میاد پایین ولی .....:4:

چند بار هم که mtu رو پرسیده بودم گفته بود که بذار رو 1300 !!!
سرویستون نامحدود هست یا محدود؟

شما اگه سرعت شبتون کمتر هست باید MTU ش هم کمتر باشه شما که MTU شبتون بیشتره که ؟
از کجا سرویس میگیرین ؟
با همون برنامه ای که گفتم تست کنین
پشتیبانی هاشون اندازه ی یک ............!

poolpool
17-11-2011, 22:37
سرویسم 512 محدود پارس آنلاینه
mtu روزانم فک کنم 1466 هست و شبانه م 1400 !!!!!

ولی با پشتیبانی تهران که حرف میزدم یه بار گفته بود که بذارم رو 1300 و یه بار هم 1380 !!!!

A M ! N
17-11-2011, 22:46
سرویسم 512 محدود پارس آنلاینه
mtu روزانم فک کنم 1466 هست و شبانه م 1400 !!!!!

ولی با پشتیبانی تهران که حرف میزدم یه بار گفته بود که بذارم رو 1300 و یه بار هم 1380 !!!!
سلام
سرویس 512 امکان نداره که MTU روی 1300 باشه یا حتی 1380
اگه هم باشه یعنی سرویس قلابی هست
واسه همین هست که میگم پشتیبانیاشون اندازه ی یک .......... نمیفهمند
با اون برنامه این نتیجه رو گرفتین ؟

poolpool
18-11-2011, 11:49
سلام
سرویس 512 امکان نداره که MTU روی 1300 باشه یا حتی 1380
اگه هم باشه یعنی سرویس قلابی هست
واسه همین هست که میگم پشتیبانیاشون اندازه ی یک .......... نمیفهمند
با اون برنامه این نتیجه رو گرفتین ؟

اینم نتیجه برنامه tcp optimizer

همون 1466 رو میاره ، البته اینو الان به دست آوردم یعنی ساعت 11:45 ولی دیشب که امتحان میکردم ( ساعات رایگان ) تا آخر اجرا نمیشد و request time out میداد
ولی با روش پینگ 1466 به دست می آوردم ( البته اونم با پینگ 1439 request time out میداد !!! )

دیشب mtu رو گذاشته بودم رو 1466 ولی به نظرم با mtu 1400 سرعتم بیشتر بود( یعنی قبل اینکه mtu رو تغییر بدم )

A M ! N
18-11-2011, 12:09
اینم نتیجه برنامه tcp optimizer

همون 1466 رو میاره ، البته اینو الان به دست آوردم یعنی ساعت 11:45 ولی دیشب که امتحان میکردم ( ساعات رایگان ) تا آخر اجرا نمیشد و request time out میداد
ولی با روش پینگ 1466 به دست می آوردم ( البته اونم با پینگ 1439 request time out میداد !!! )

دیشب mtu رو گذاشته بودم رو 1466 ولی به نظرم با mtu 1400 سرعتم بیشتر بود( یعنی قبل اینکه mtu رو تغییر بدم )
من که تا حالا پیش نیومده ببینم یک سرور حجم پاکت ارسال داده ها رو در شب و روز متفاوت بزاره
من مخابراتم محدود هستم ولی همیشه MTU روی 1492 ثابت هست
ولی شما بهتره MTU کمتر رو بدی که دیگه مجبور نشی هر سری عوضش کنی اینطوری بهتره

ABACAD
18-11-2011, 13:07
نظرتون راجبه اینکه تنظیمات مودم برای سیستم رو بزاریم رو اتوماتیک تا از DHCP بگیره چیه ؟

من حس میکنم سرعتم کمتره از وقتیکه به صورت دستی ای پی میدم به کارت شبکه مربوط به مودم

البته حس چیز معقولی نیست و منطقی بحث ش کنیم بهتره !

راستی MTU معمولا به صورت اتوماتیک حدودا نزدیک همون عدد درستش درمیاد مثلا من 1480 تو خوده مودم ست شده و دقیقش که خودم دراوردم 1478 هست ، ضمن اینکه به دلیل اینکه مخابراتم حس کردم نیازی نیست برای دو رقم بالا پایین دستکاریش کنم !

البته واقعیتش رو بگم ، این چیزا تو ایران حساب کتاب نداره ، مثلا مدتی میشه کلا یهووووووو سرعت باز کردن صفحات صفره و بعد سی ثانیه درست میشه !
گاه صفحات سنگین بالا میان ولی سرعت دانلود دقیقا همون سرعت همیشگی ش هست تو همون زمان

برای سلامتی روح و روان بچه های شبکه کار که قسمتی از کارشون به اینترنت ربط داره همیشه دعا میکنم ! برام هم دعا کنید ! چشمک

A M ! N
18-11-2011, 13:49
نظرتون راجبه اینکه تنظیمات مودم برای سیستم رو بزاریم رو اتوماتیک تا از DHCP بگیره چیه ؟

من حس میکنم سرعتم کمتره از وقتیکه به صورت دستی ای پی میدم به کارت شبکه مربوط به مودم

راستی MTU معمولا به صورت اتوماتیک حدودا نزدیک همون عدد درستش درمیاد مثلا من 1480 تو خوده مودم ست شده و دقیقش که خودم دراوردم 1478 هست ، ضمن اینکه به دلیل اینکه مخابراتم حس کردم نیازی نیست برای دو رقم بالا پایین دستکاریش کنم !

البته واقعیتش رو بگم ، این چیزا تو ایران حساب کتاب نداره ، مثلا مدتی میشه کلا یهووووووو سرعت باز کردن صفحات صفره و بعد سی ثانیه درست میشه !
گاه صفحات سنگین بالا میان ولی سرعت دانلود دقیقا همون سرعت همیشگی ش هست تو همون زمان

برای سلامتی روح و روان بچه های شبکه کار که قسمتی از کارشون به اینترنت ربط داره همیشه دعا میکنم ! برام هم دعا کنید ! چشمک
سلام
به نظر من با IPv4 اصلا DHCP معنا نداره! چون ظرفیتش محدوده
ولی درکل خوبه که فعال باشه
شما با همون TCP optimizer تست گرفتین MTU رو ؟
طبق تحقیقاتی که من کردم اصلا سرور مخابرات هرکاری کنی شما همون MTU پیشفرض خودش که از سرور تنظیم شده هست
و قابل دسترسی کاربر نیست
این تغییری هم که میدیم fake هستش، پس بیخیالش بشین بهتره

من هم امیدوارم رفیق

Take Care:40:

poolpool
18-11-2011, 13:57

هیچ فرقی نمیکنه دادا
dhcp کارش اینه که وقتی برای اولین بار وصل میشین به روتر واستون یه آیپی به صورت اتوماتیک میده و subnet mask و default getway رو خودش ست میکنه که معمولا 24 ساعت اعتبار داره ( تمام اینا فقط موقعی که برای اولین بار وصل میشین یا همون وقتی کامپیوتر رو روشن میکنین اتفاق میفته و به مواقع دیگه اصلا ربطی نداره
آی پی هم بر روی سرعتتون هیچ تاثیری نداره

mtu هم بهتره کمتر باشه تا زیاد تر
چون وقتی کمتره داده های کمتری رو تو هر packet میفرسته ولی اگه بیشتر باشه باید داده تون رو بشکنه به دوتا packet که این خودش خیلی تو سرعت تاثیر داره

دستکاریش کنین، چون اولا خیلی راحته و دوما خیلی رو سرعت تاثیر داره و سوما حال میده :15:

بالا اومدن صفحات هم به ping تون مربوط میشه نه به پهنای باندتون ( سرعت دانلودتون )

ما هم دعات میکنیم داداش :10:
موفق باشی

ABACAD
18-11-2011, 14:00
اره چک ش کردم

راجبه مخابرات

یه واقعیت هایی هست که واقعا باید گفت ادم نمیدونه چطور باید توضیح شون بده
از یک طرف سرویس های مخابرات برای 256 از 11 هزار تومن شروع شد تا الان که رسیده 16700 تو منطقه ما
از طرفی که اصلا پشتیبانی کننده نداشت تا الان 1899 اومده که مشخصا معلوم نیست سرویس دهنده ش کی هست
از یک طرف هم یک کافی نت ! رو مسئول جمع اوری شارژهای ماهیانه شون کردند که اصلا مشخص نیست کی هستند ؟ خودشون از یه شرکت معتبر دیگه اینترنت دارند و اونوقت .... !

نمیدونم ، مخابرات واقعا معلوم نیست چی به چیه ، تو خیابانم که راه میری چپ و راستت از بچه های رفیقت هستند که رفتن برا مخابرات سرویس مودم !!! راه اندازی میکنند میگن ما مسئول مخابرات پرسرعتیم

کلا مخابرات علامت سوال باید جاش گذاشت واسه اینترنت پرسرعت ش!

البته ما که راضی هستیم !

A M ! N
19-11-2011, 14:31
اره چک ش کردم

راجبه مخابرات

یه واقعیت هایی هست که واقعا باید گفت ادم نمیدونه چطور باید توضیح شون بده
از یک طرف سرویس های مخابرات برای 256 از 11 هزار تومن شروع شد تا الان که رسیده 16700 تو منطقه ما
از طرفی که اصلا پشتیبانی کننده نداشت تا الان 1899 اومده که مشخصا معلوم نیست سرویس دهنده ش کی هست
از یک طرف هم یک کافی نت ! رو مسئول جمع اوری شارژهای ماهیانه شون کردند که اصلا مشخص نیست کی هستند ؟ خودشون از یه شرکت معتبر دیگه اینترنت دارند و اونوقت .... !

نمیدونم ، مخابرات واقعا معلوم نیست چی به چیه ، تو خیابانم که راه میری چپ و راستت از بچه های رفیقت هستند که رفتن برا مخابرات سرویس مودم !!! راه اندازی میکنند میگن ما مسئول مخابرات پرسرعتیم

کلا مخابرات علامت سوال باید جاش گذاشت واسه اینترنت پرسرعت ش!

البته ما که راضی هستیم !
دقیقا همینه دیگه به همین خاطره که میگن هیچ کس تنها نیست
پشتیبانیشون که افتضاح هست ، چون اصلا متخصص ندارن کسی که حداقل به اندازه ی 1/10 بچه های P30world بفهمه هم ندارن

ولی خوب من باز از سرویسم راضی هستم خداروشکر

ABACAD
19-11-2011, 19:04
البته خداییش بیشتر سرویس دهنده های ایران حداقل تو استان ها ! اینطورند !

یادمه جایی رو قرار بود شبکه کنیم بعد همین مودم 8811 تی پی لینک رو داشتند ، ما وایرلس باید میزاشتیم ، بعد چراغ اینترنتش روشن نشد که نشد !
زنگ میزنم سرویس دهنده اقا مک فیل@تر فعال هست یا نه ؟ میگه ببخشید ؟؟؟؟؟ میگم حضوری میام !
حضوری رفتم دیدم طرف ..... بید ، خلاصه شماره سرویس دهنده مرکز استانشونو گرفتم تا درستش کردند !

از این نمونه ها زیاده

Masoud 206-16v
21-11-2011, 01:23
وقت بخیر
دوستان آیا راحلی وجود داره که سرعت روتر وایرلس رو هم افزایش داد؟
آخه بنده TP-LINK مدل TD-W8960N رو دارم با اینکه سرعتش 300 مگابایت در ثانیه است ولی در هنگام اشتراک گذاشتندفایل تصویری از PC به TV یا iPhone به TV ، هر چند ثانیه مثلا15-20 ثانیه طول میکشه تا تصویر رو لود کنه و 2باره به همین شکل(به اصطلاح تصویر با فریز شدن در هر 20 ثانیه همراه هست).
دانگل TV هم از سری N هستش و پشتیبانی میکنه.

A M ! N
21-11-2011, 01:30
وقت بخیر
دوستان آیا راحلی وجود داره که سرعت روتر وایرلس رو هم افزایش داد؟
آخه بنده TP-LINK مدل TD-W8960N رو دارم با اینکه سرعتش 300 مگابایت در ثانیه است ولی در هنگام اشتراک گذاشتندفایل تصویری از PC به TV یا iPhone به TV ، هر چند ثانیه مثلا15-20 ثانیه طول میکشه تا تصویر رو لود کنه و 2باره به همین شکل(به اصطلاح تصویر با فریز شدن در هر 20 ثانیه همراه هست).
دانگل TV هم از سری N هستش و پشتیبانی میکنه.
برای اینرنت منظورتون هست یا استفاده برای دانگل ؟
سرعت رو افزایش نمیشه داد ولی بهینه میشه کرد که باید این تاپیک رو بخونین چند صفحه قبلترش رو
تنظیم خاصی هم نداره:

Masoud 206-16v
22-11-2011, 12:59
برای اینرنت منظورتون هست یا استفاده برای دانگل ؟
سرعت رو افزایش نمیشه داد ولی بهینه میشه کرد که باید این تاپیک رو بخونین چند صفحه قبلترش رو
تنظیم خاصی هم نداره:

ممنونم از توجه شما به تاپیک من ولی منطور من قابلیت روتر مودم هست،توضیح دادم .
اون تنظیمات مربوط به افزایش سرعت اینترنت هستش ولی من در مورد سرعت اشتراک گذاشتن(از طریق روتر مودم هست).
بازم متشکرم ، اگه دوستان اطلاعی در مورد افزایش سرعت روتر رو دارن ممنون میشم راهنمایی کنن.

ABACAD
22-11-2011, 14:15
امروز رفتم همینجوری سر زدم یکی از رفقا که مغازه کامپیوتری خودش داره ... مودم وایرلس Tplink 8901G گرفته بودند یک هفته بود سر به سرش میزاشتند ولی چراغ اینترنت روشن نشده بود که نشده بود و تو این مدتم طبق گفته خودشون 7 مدل کانفیگ سرش پیاده کرده بودند !

منم تا دیدمش پرسیدم قبلا مودم کابلی 8811 داشتین ، گفتین مک رو ریست کنند واستون ؟ گفتند نع !
گفتم اول اونکارو بکنید بعد کانفیگ اینام حله

قبلا با این مدل کار نکرده بودم ، یه لحظه صفحه کانفیگ رو دیدم کمی متحیر موندم هرچند مثل بقیه مودم ها بود سر و تهش ! ولی گزینه ریبوت کردند و یا حذف تنظیمات قبلی رو نداشت

واسم سوال پیش اومد سریع رفتم راهنمای زبان اصلی ش رو خوندم ولی نکته خاصی پیدا نکردم، جریان این مدل مودم چیه ؟

شاید یه شخصی دو سه نوع کانفیگ سوار کرد رو سیستم یا میخواست بکنه باید چیکار کنه ؟ یا وقتی خواست پاکشون کنه ؟

خلاصه زنگ زدم مرکز استان طبق معمول و مک مودم ریست شد ولی بازم چراغش روشن نشد ... البته خوده مودم رو دستی یادم رفت ریست کنم ... خودمم کار داشتم گفتم ببرینش پیش اونجایی که ازش اینترنت گرفتی و نمایندگی مرکز استان هست (و از قضا نمایندگی تی پی لینک هم هستند و این مودم رو قبول دارند)

برده بودنش پیشش فقط ریست دکمه کرده بود و دقیقا با همون کانفیگی که هم من هم خوده رفیقم انجام داده بودیم

اینبار چراغش روشن شده بود

پی نوشت : البته من مشکل رو از جانب سرویس دهنده میدونستم و قبل اینکه بگم ببرینش پیش مسئولین سرویس دهنده کلی با اپراتورشون صحبت کردم و اونم مدام داشت دستکاری اکانت میکرد نهایتش گفت خاموشش کنید تا یه مدت دیگه اگر درست نشد بیارینش دفتر

گاهی اوقات خیلی ساده ادم حالش گرفته میشه هرچند به قول رفیقم بازم تو نبودی این چراغ روشن نمیشد تا هفته دیگه ! چشمک

ولی نمیدونم مشکل از یه کانفیگ یک دقیقه ای ! بود یا سرویس دهنده ؟؟؟؟؟؟

کسی از بچه ها با Tplink 8901G کار کرده ؟؟؟؟؟ واقعا من نمیدونم چطوری میشه هفت مدل کانفیگ سر یه مودم دراورد و پاک هم نتونی بکنی ؟؟؟؟ البته شاید باشه و من کار نکردم نمیدونم کجاست

mhv_kntu
22-11-2011, 15:45
من مودم Tplink td8811 دارم که یک کابل lan و یک usb ساپورت می کنه !

نمیدونه چیکار کردم کابل lan غیرفعال شد ! و فقط usb الان کار می کنه.

می خواستم بدونم الان خراب شده یا ممکن مشکل نرم افزاری باشه ؟

joe_satriani
22-11-2011, 19:35

با سلام
اول اینکه از داخل کانکشن هاتون که اونی که مربوط به adsl و lan میشه رو روش کلیک راست کنید و enable کنید.
اگه دیدید واکنشی نشون نمیده کابل رو عوض کنید و احتمالا همون کابل قطعی پیدا کرده باشه.

موفق باشید.

mhv_kntu
22-11-2011, 20:28
با سلام
اول اینکه از داخل کانکشن هاتون که اونی که مربوط به adsl و lan میشه رو روش کلیک راست کنید و enable کنید.
اگه دیدید واکنشی نشون نمیده کابل رو عوض کنید و احتمالا همون کابل قطعی پیدا کرده باشه.

موفق باشید.
این ها اولین چیزایی بود که به ذهن خودمم رسید . انجام دادم هیچ فرقی نکرد.
کابل 100% سالم هست .

A M ! N
22-11-2011, 22:48

درود

لطفا کانفیگ کامل مودمتون با جزئیات دقیق رو اینجا بزارین، سعی میکنم کمکتون کنم تا حل شه..
کانفیگ بخش شبکه رو هم از تمامی قسمت ها بگین یا عکس بزارین تا عیب یابی دقیق بشه

mhv_kntu
23-11-2011, 00:14
درود

لطفا کانفیگ کامل مودمتون با جزئیات دقیق رو اینجا بزارین، سعی میکنم کمکتون کنم تا حل شه..
کانفیگ بخش شبکه رو هم از تمامی قسمت ها بگین یا عکس بزارین تا عیب یابی دقیق بشه
VPI: [0-255]=0
VCI: [32-65535] =35
Service Category: UBR without PCR
Enable Quality Of Service: inactive
PPP over Ethernet (PPPoE)
Encapsulation Mode: LLC?/SNAP BRIDGING

Authentication Method: Auto
MTU=1476
Dial on demand (with idle timeout timer) =active
PPP IP extension=inactive
Use Static IP Address=inactive
Enable PPP Debug Mode=inactive
Enable IGMP Multicast =active
Enable WAN Service=active
VPI / VCI: 0 / 35 Connection Type: PPPoE Service Name: pppoe_0_35_1 Service Category: UBR IP Address: Automatically Assigned Service State: Enabled NAT: Enabled Firewall: Enabled IGMP Multicast: Enabled Quality Of Service: Disabled

---------- Post added at 12:14 AM ---------- Previous post was at 12:10 AM ----------

تنظیمات شبکه منظورتون کجا هست ؟
تا جایی که من میشناسم همه چیز حالت دیفالت اولیه هست و هیچ چیز اضافه ای من به تنظیمات ندادم.

mhv_kntu
23-11-2011, 00:32
این td-8811 رو چطور ریست فکتوری میکنن ؟

این کلید داخل فرورفتگی پشتش رو هر چی میزنم حتی موقعی که روشن هست هسچ عکس العملی نشون نمیده !

A M ! N
23-11-2011, 00:36
VPI: [0-255]=0
VCI: [32-65535] =35
Service Category: UBR without PCR
Enable Quality Of Service: inactive
PPP over Ethernet (PPPoE)
Encapsulation Mode: LLC?/SNAP BRIDGING

Authentication Method: Auto
MTU=1476
Dial on demand (with idle timeout timer) =active
PPP IP extension=inactive
Use Static IP Address=inactive
Enable PPP Debug Mode=inactive
Enable IGMP Multicast =active
Enable WAN Service=active
VPI / VCI: 0 / 35 Connection Type: PPPoE Service Name: pppoe_0_35_1 Service Category: UBR IP Address: Automatically Assigned Service State: Enabled NAT: Enabled Firewall: Enabled IGMP Multicast: Enabled Quality Of Service: Disabled

---------- Post added at 12:14 AM ---------- Previous post was at 12:10 AM ----------

تنظیمات شبکه منظورتون کجا هست ؟
تا جایی که من میشناسم همه چیز حالت دیفالت اولیه هست و هیچ چیز اضافه ای من به تنظیمات ندادم.
Enable IGMP Multicast =active رو غیر فعال کن

اگه سرور مخابرات هست :
VPI:0
VCI:35

همچنین برای ریست مودم هم باید کلید گود رو 10 ثانیه نگه داری وقتی روشن هست

تنظیمات شبکه هم :
Control Panel\Network and Internet\Network and Sharing Center
این مسیر رو گفتم ، حتما این رو هم بگو چطوری هست

mhv_kntu
23-11-2011, 02:26
همچنین برای ریست مودم هم باید کلید گود رو 10 ثانیه نگه داری وقتی روشن هست
چطوری میشه فهمید ریست شده ؟
ریست شه باید دوباره کانفیگ شه ؟

A M ! N
23-11-2011, 15:10
چطوری میشه فهمید ریست شده ؟
ریست شه باید دوباره کانفیگ شه ؟
شما وقتی روشن هست اینکار رو بکن کلید رو زیاد نگه دار تا ریست بشه ، چراغها خاموش میشه فکر کنم و دوباره روشن میشه

با ریست کردن تمام تنظیمات به حالت اول برمیگرده و باید یک کانفیگ روش بزنین که من بلدم کانفیگش رو

mhv_kntu
23-11-2011, 17:01
شما وقتی روشن هست اینکار رو بکن کلید رو زیاد نگه دار تا ریست بشه ، چراغها خاموش میشه فکر کنم و دوباره روشن میشه

با ریست کردن تمام تنظیمات به حالت اول برمیگرده و باید یک کانفیگ روش بزنین که من بلدم کانفیگش رو

من هر چی نگه میدارم انگار نه انگار !

خم به ابرو نمیاره ! چراغ ها خاموش نمیشه و تنظیمات و کانفیگ هم همینی که الان هست میمونه !

poolpool
23-11-2011, 22:29
من هر چی نگه میدارم انگار نه انگار !

خم به ابرو نمیاره ! چراغ ها خاموش نمیشه و تنظیمات و کانفیگ هم همینی که الان هست میمونه !

سلام
از داخل تنظیمات هم میشه رست کرد، من خودم چند بار رست کردم
اینم مسیرش
management \setting \ restore default
و بعد دکمه restore default setting رو بزنین
اینم از عکس

amparisay
28-11-2011, 22:40
سلام
من همه این قسمت فروم رو خوندم . چند وقتیه مشکلی پیدا کردم. یه مدت سایت یاهو رو نمی تونستم باز کنم و با چیزچی ان باز می شد. کشف کردم MTU رو که شانسی تغییر می دادم درست می شد. پشتیبانی مخابرات که اصلا نمی فهمید MTU چیه. گفت آی پی بذار. الان چه می ذارم چه نمی ذارم یه سری سایتها رو نمی تونم باز کنمو باید چیزچیز ان باز کنم. مثلا سایت بانک پارسیان باز می شه، اما نه همه جاش! یا مثلا travian.ir ، timeout error میده. چه کنم؟

mhv_kntu
29-11-2011, 03:48
تغییر و کم کردن mtu تاثیری در ping داره ؟ می تونه کمش کنه ؟

pcsoft
29-11-2011, 07:31
تغییر و کم کردن mtu تاثیری در ping داره ؟ می تونه کمش کنه ؟

تنظیم MTU برای به صفر رسوندن Packet Loss هست.

alfred30
30-11-2011, 11:51
من یه مودم tp-link 8901 داشتم که با مد ppoe کار می کرد. چند روز پیش حسابی کند شده بود. بردم آسیاتک چک کرد. توی مد bridge سرعتش عالی بود اما در مد اتومات ppoe خیلی کند میشد. یه مودم دیگه رو با یوزر من چک کردن توی ppoe مشکلی نداشت. گفتند که مودم مشکل داره. یکی دیگه از دوستانم هم همین مشکل براش پیش اومده. می گن fireware داخل مودم خراب شده. به نظرتون درسته ؟

مارک مودم بهتری هم هست یا میشه اینو درست کرد؟ ممنون

A M ! N
30-11-2011, 15:18
من یه مودم tp-link 8901 داشتم که با مد ppoe کار می کرد. چند روز پیش حسابی کند شده بود. بردم آسیاتک چک کرد. توی مد bridge سرعتش عالی بود اما در مد اتومات ppoe خیلی کند میشد. یه مودم دیگه رو با یوزر من چک کردن توی ppoe مشکلی نداشت. گفتند که مودم مشکل داره. یکی دیگه از دوستانم هم همین مشکل براش پیش اومده. می گن fireware داخل مودم خراب شده. به نظرتون درسته ؟

مارک مودم بهتری هم هست یا میشه اینو درست کرد؟ ممنون
شما اگه باهاش مشکل دارین اول ریستش کنین بعد ببینین که باز به همون شکل هست یا نه

این مودم ها بعید هست خراب بشن

behrooz.shie
30-11-2011, 16:45
اسم تایپک خوبه ولی محتوا نداره ! :13:
تنضیمات حرفه ای فکر کنم بیشتر برگرده به SSH و از این قبیل حرفا نه تنضیمات pppoe ! :23:

ABACAD
30-11-2011, 16:57
دفترچه راهنمای تی پی لینک نصفش شامل تنظیمات عمومی هست بقیه ش تخصصی تر که البته :

کلا ضد حال بدی داره میزنه تازگیا به ملت این tp link ، اغلب مودم ها با فریم ور جدیدشون بعد از کانفیگ اصلا چراغ اینترنت شون روشن نمیشه ! به خصوص ماله شرکت های خصوصی
باید ببری شرکت و در کمال تعجب همون کانفیگ رو انجام میدن اما اینبار چراغ روشن میشه ! (مک فی@لتر هم نیست روشون)

قدیمیاش رو بیشتر می پسندم ، حداقل میتونستی add,remove کنی کانکشن ها رو ، الان فقط یه کانکشن میتونی بسازی ، خبری از ری بوت کردن و اینام نیست

کلا الان وضعیت شهرستان ما قرمز هست از این نظر !

fsh_num7
30-11-2011, 20:01
اقایون سلام
یه سوال دارم من تو حالت pppe اغلب دی سی میشه مجبور میشم مودم خاموش روشن کنم به isp زنگ زدم میگه بزار رو حالن بریج
میخوام بدونم تاثیر داره؟

A M ! N
01-12-2011, 00:30
اسم تایپک خوبه ولی محتوا نداره ! :13:
تنضیمات حرفه ای فکر کنم بیشتر برگرده به SSH و از این قبیل حرفا نه تنضیمات pppoe ! :23:
سلام
خیلی لطف دارین شما !

خوب راستش این مودم Tp-link 8811 اصلا بیشتر ازین چیزی نداره که بخوام دربارش بحث کنم، البته من خودم شبکه کار میکنم..
Secure Shell که عمدتا دارای Base یونیکس هست و مربوط به نوع رمز گزاری و شامل راههای دسترسی و انجام Remote control هست ... و همینطور هردو طرف کانکشن های سرور و سرویس گیرنده دارای Authentication هستن ( از طریق امضای دیجیتال )[/URL]
و برای امنیت هم داده ها Encrypt میشن

این مودم هم هیچ کدوم ازین تنظیمات رو نداره ؛ تازه در مدلهای بالاتر فقط نوع رمز گزاری مشخص شده!
همینطوری سرعت اینترنت افتضاح هست فکر کن بخوایم برای امنیت بیشتر اینهارو هم اعمال کنیم!
حرفه ای ترین تنظیماتی که میشد بگی برای این مودم همون PPPOE بودش شرمندم دیگه.

A M ! N
01-12-2011, 00:36
اقایون سلام
یه سوال دارم من تو حالت pppe اغلب دی سی میشه مجبور میشم مودم خاموش روشن کنم به isp زنگ زدم میگه بزار رو حالن بریج
میخوام بدونم تاثیر داره؟
والله
رفیق من ... سنگ صبور ...( آهنگ محسن چاوشی رو نمیگم ها ! )

بهتره که روی همون PPPOE باشه روی حالت Bridge که دیگه بدتر اگه قطع بشه ، باید هی کانکت کنی
این سرور ها هم که سواد نداره پشتیبانیشون اصلا فرق بین همین PPPOE و Bridge رو هم نمیدونن مخصوصا مخابرات !
روی حالت PPPOE اگه Disconnect بشه خودکار کانکت میشه حداقل

solchin
28-12-2011, 09:06
سلام به دوستان گل
دوستان من یه مودم tp-link 8811 دارم و دیروز از مخابرات adsl 128 گرفتم
الان میخوام مودمم رو کانفیگ کنم اما متاسفانه آی پی(192.168.1.1) رو که میزنم
صفحه ی کانفیگ کردن مودم نمیاد اصلا!
چراغ های LAN&ADSL روشن هستن و ثابتن,اما چراغ act هی چشمک میزنه بی حیا :46:
ناگفته نماند کل عملیاتی که تو این فوروم یافتم رو زدم اما نتیجه خیط شدن بنده بود:27:
ممنون میشم اگه راهنماییم کنین:40:

A M ! N
28-12-2011, 13:51
سلام به دوستان گل
دوستان من یه مودم tp-link 8811 دارم و دیروز از مخابرات adsl 128 گرفتم
الان میخوام مودمم رو کانفیگ کنم اما متاسفانه آی پی(192.168.1.1) رو که میزنم
صفحه ی کانفیگ کردن مودم نمیاد اصلا!
چراغ های LAN&ADSL روشن هستن و ثابتن,اما چراغ act هی چشمک میزنه بی حیا :46:
ناگفته نماند کل عملیاتی که تو این فوروم یافتم رو زدم اما نتیجه خیط شدن بنده بود:27:
ممنون میشم اگه راهنماییم کنین:40:
سلام
خسته نباشین دوست من حالا !

نمیدونم سیستم عامل شما ویندوز 7 هست یا XP من برای 7 رو میگم:

بعد روش راست کلیک و Properties و TCP/IPv4 رو بزن و تنظیمات پایین

بعد باید برای گزینه ی Default gateway مقدار 192.168.1.1 رو بدی حتما:

و در آخر هم خیلی

navidcod
28-12-2011, 14:10
سلام به همه!!
من يه مودم تي پي لينك ٨٩٠١ وايرلس خريدم و ازش راضيم ولي مشكلي كه داره اينه كه وقتي با ايپدم تو ساعت رايگان بهش وصل ميشم سرعت افتضاح مياد پايين درحاليكه با كامپيوتر و لبتاپ با ١٩٠ كيلوبايت بر ثانيه دانلود ميكنم!
حتا در زمانيكه مجاني نيست با ايپادم راحت با ١٧٠ كيلوبايت دانلود ميكنم
ناگفته نماند كه اين مشكلو با مودم زايسكلمم داشتم

navidcod
05-01-2012, 18:30
سلام
کسی نیست کمک کنه؟
راستی مقدار MTU رو 1300 دراوردم 1300 یکم عجیب نیست؟(پارس انلاین دارم)
اخه همه 1400 دراوردن!

hsmoa
07-01-2012, 23:21
سلام دوستان
من امروز رفتم مودمه TP-LINK مدله TD-W8901G خریدم اما یه مشکلی دارم
من هر کاری میکنم نمیتونم یه کاری کنم که فقط با کانکشن وایرلس وصل بشم و حتما با وایرلس و کانکشنی که یوزر نیم و پسورد میخواد رو هم باید وصل کنم و با این شرایط نمیتونم با گوشی وصل بشم
البته این رو هم بگم من یه کاربره مبتدی هستم لطفا من رو راهنمایی کنید
ویندوزم 7 و لپ تاپ دارم

navidcod
08-01-2012, 14:08
سلام دوستان
من امروز رفتم مودمه TP-LINK مدله TD-W8901G خریدم اما یه مشکلی دارم
من هر کاری میکنم نمیتونم یه کاری کنم که فقط با کانکشن وایرلس وصل بشم و حتما با وایرلس و کانکشنی که یوزر نیم و پسورد میخواد رو هم باید وصل کنم و با این شرایط نمیتونم با گوشی وصل بشم
البته این رو هم بگم من یه کاربره مبتدی هستم لطفا من رو راهنمایی کنید
ویندوزم 7 و لپ تاپ دارم

موقع تنظیم کردن مودم (از طریق cd) مود مودم رو رو حالت pppoe بزار خودش اتوماتیک وصل میشه

Sent from my iPod touch using Tapatalk

sportalireza93
12-01-2012, 10:51
روش کانفیت کردن مودم tp link 8961nd رو بگید

behrooz.shie
12-01-2012, 14:32
سلام به همه!!
من يه مودم تي پي لينك ٨٩٠١ وايرلس خريدم و ازش راضيم ولي مشكلي كه داره اينه كه وقتي با ايپدم تو ساعت رايگان بهش وصل ميشم سرعت افتضاح مياد پايين درحاليكه با كامپيوتر و لبتاپ با ١٩٠ كيلوبايت بر ثانيه دانلود ميكنم!
حتا در زمانيكه مجاني نيست با ايپادم راحت با ١٧٠ كيلوبايت دانلود ميكنم
ناگفته نماند كه اين مشكلو با مودم زايسكلمم داشتم
مشکل از سرویس دهنده هست !
توی اون موقع حجم سرویس سرور میره بالا و طبیعتا کم میاره
و سرعت میاد پایین !
توی گوشی تون یک دانلود منینجر خوب نصب کنید

روش کانفیت کردن مودم tp link 8961nd رو بگید
مثل بقیه هست :13:
اموزش هاش توی بخش هست !

sportalireza93
13-01-2012, 11:52
مثل 8901 هست

paradise007
15-01-2012, 01:57
سلام دوستان من به تنظیمات کانکشن ای دی اس الم دست نزدم اما نمیدونم چرا الان که وصل شدم 2تا کانکشن با هم در پایین صفحم ظاهر میشه لطفا کمکم کنید اگر تنظیماتش دسکاری شده لطفا بگین چطور به شکل اول برگرده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

alhadi
20-01-2012, 14:52
سلام دوستان.من مودم tp link مدل TD-W8901G دارم.چه جوری می تونم مک مجازی بهش بدم یا به اصطلاح مکمو عوض کنم.چون نرم افزارای موجود فقط مک کارت شبکه منو عوض می کنن.ولی مک مودم تغییر نمیکنه.لطفا کمک کنید.

honda.moji
20-01-2012, 15:06
اقا من مودم dlink دارم ... مدل 2640 ... از طریق کابل لن وصل میشم ولی وایرلسش کار نمیکنه ... روشن میشه وصل میشه ولی صفحه باز نمیکنه (( رو انتن اون پایین علامت خطر اومده .....

تورو خدا کمک کنید

---------- Post added at 03:06 PM ---------- Previous post was at 03:02 PM ----------

اقا من مودم dlink دارم ... مدل 2640 ... از طریق کابل لن وصل میشم ولی وایرلسش کار نمیکنه ... روشن میشه وصل میشه ولی صفحه باز نمیکنه (( رو انتن اون پایین علامت خطر اومده .....

تورو خدا کمک کنید

honda.moji
20-01-2012, 15:22
کسی نیست سوال ما رو جوب بده

honda.moji
20-01-2012, 22:34
چه انجمن جالبی ... هیچکی نیست جواب ما رو بده ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!؟!؟!؟!؟!؟؟!؟!؟!

polestar98g
18-03-2012, 22:43
چه انجمن جالبی ... هیچکی نیست جواب ما رو بده ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!؟!؟!؟!؟!؟؟!؟!؟!

به خاطر اینه که اینجا تاپیک مخصوص TP-Link است ولی سؤال شما در رابطه با D-Link .

Farshid72
18-03-2012, 22:56
دوسته عزیز شما مودم خودتونو کانفیگ کردید ؟

maleki reza
24-03-2012, 10:42
سلام دوستان میشه راهنماییم کنید که چطور می تونم مودم رو از حالت auto connect خارج کنم چون نمایندگی فروش مودم رو جوری کانفیگ کرده که به صورت خودکار connect بشه و هر کانکشنی که می سازم connectنمیشه وزمانی که در حالت auto connect دیس می شم به صورت خودکار connectنمیشه و زمانی که از طرح شبانه استفاده می کنم و دیس میشه مشکل سازه میشه. من وقتی از شرکت صبانت سرویس گرفته بودن این مشکل رو نداشتم ولی از زمانی که از پارس آنلاین استفاده می کنم دچار این مشکل شده ام ویندوزی که ازش استفاده می کنم 7.با تشکر

polestar98g
25-03-2012, 07:56
سلام دوستان میشه راهنماییم کنید که چطور می تونم مودم رو از حالت auto connect خارج کنم...

سلام. نمیدونم چرا شما با اتوکانکت مشکل دارید؟!! بهتره به جای خارج کردن از حالت اتوماتیک، مشکل اونو حل کنید. چون کانکت دستی خودش یک معضل است.

به هر حال، برای خارج کردن از این حالت، در نوار آدرس مرورگر اینترنت اکسپلورر تایپ کنید: 192.168.1.1
پنجره کوچکی ظاهر میشه و یوزر و پسورد میخواد که در هر دو تایپ کنید: admin
حالا وارد تنظیمات میشید. البته این مودم تی پی لینکه.

در قسمت چپ، روی Advanced Setup کلیک کنید و گزینه Edit را بزنید (شکل زیر):

صفحه بعدی را کار نداریم، Next میزنیم، حالا در صفحه ی بعد از آن، گزینه Bridging را انتخاب میکنیم:

صفحات بعدی هم کاری نداریم باز Next میزنیم تا بالاخره به صفحه آخر میرسیم و Save را کلیک میکنیم.

نهایتاً در صفحه جدیدی که ظاهر میشود Save/Reboot را کلیک کنید.

مرورگر را ببندید و دو دقیقه صبر کنید که مودم کاملا ریست شود.
موفق باشید.

FC.Barcelona
25-03-2012, 16:20
یکی از مشکلاتی که مودمهای tp-link داشتند این بود که نمیشد فهمید که الان چه دستگاههایی با چه مک ادرسهایی به دستگاه مودم شما بصورت وایرلس متصل هستند که tp-link داره برای بیشتر مدلها Firmware میده و این مشکلو حل کرده کافیه فیریمورتون را اپ کنید تا این قابلیت اضافه بشه

maleki reza
26-03-2012, 23:32
سلام polestar98g ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) می دونی به خاطر این که شبا وقتی دیس میشم دیگه قادر به کانکت مجدد نیست و باید به صورت دستی با خاموش و روشن کردن مودم دوباره connect بشم به هر حال با پشتبانی هم کم تماس می گیرم بعد برسی وضعیت مودم و در خواست تحمل چند دقیقه انتظار پشت خط تلفن و اعلام این که آیا فلان لامپ مودم روشن هست یا نه قضیه رو تمام می کنن و هنوز مشکل به قوت خودش باقی می مونه . به هرحال از راهنمایت ممنونم و تونستم از یه راهی در ستش کنم و الان در طی دانلود شبا و تنظیمات IDM به صورت خودکار پعد از دیس شدن دوباره connect میشه و ادامه دانلود رو انجام می ده.

partt
27-05-2012, 13:25
بادرود به همه دوستان
من مودم TP-link TD-w8901g دارم الان با کانکشن وصل میشم میخوام به حالت اتوکانکت تبدیلش کنم چیکار کنم؟
باتشکر[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif

A M ! N
27-05-2012, 14:01
ضمن عرض سلام.

ابتدا مرورگر خود رو باز کنید.

در بخش آدرس بار وارد کنید : 192.168.1.1 و اینتر کنید.

حال از شما یوزر و پسورد روتر خواسته میشود که به حالت پیشفرض برای هردو admin تعریف شده ، وارد کنید.

وارد صفحه ی تنظیمات میشوید، حال گزینه ی Interface Setup رو باز کنید :

صفحه ی پایین میاد :

در بخش زیر تنظیمات رو وارد کنید :

توجه : برای مقادیر VPI و VCI بسته به نوع جایی که از آن سرویس میگیرین متفاوت هست ، ولی اگر ندونستین چند هست با این مقادیر تنظیمش کنید:

مقدار پایین رو وارد کنید حتما :

VPI : 0
VCI : 35

( داخل عکس نوشته شده 8 که شما همون 0 بزنید )

در قسمت پایین که با فلش نشون داده شده گزینه ی PPPOE رو انتخاب کنید.

Virtual Circuit روی PVC0 باشه.

در بخش پایین به ترتیب فقط اطلاعاتی که میگم رو وارد کنید باقی رو دست نزنید :

username رو پر کنید ( همون که داخل کانکشنتون وارد میکردید )
password رو پر کنید ( همون که داخل کانکشنتون وارد میکردید )

Ecapsulation روی PPPoE LLC باشه

'Bridge interface غیر فعال باشه.

قسمتهای پایینی رو هم دستکاری نکنید

توجه :
در بخش IP Address و گزینه ی TCP MTU میتونید مقدار MTU رو اول طبق این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بدست بیارین و اونجا وارد کنید تا سرعتتون Optimize بشه

در آخر هم گزینه ی Save رو بزنید و یک دقیقه حداقل صبر کنید ، سپس خارج بشین و مودم رو خاموش کنید و دوباره روشن کنید

حالا مودم به طور خودکار خودش کانکت میشه بدون نیاز به کانکشن دستی ، یعنی به محض اینکه کلید مودم رو بزنید خودکار به اینترنت وصل میشین.

بهترین آرزوها..

alireza306
30-05-2012, 23:42
سلام به اساتید، مهندسین، دوستان:
کل تاپیک رو خوندم،جوابمو پیدا نکردم، برای همین دست به کیبرد شدم.
دو تا سیستم تو دو تا خونه به فاصله 2 تا دیوار هست،هر دو مجهز به مودم tp-link.
یکی مدل w8950 و دیگری مدل w8951 هست. می خوام ایتنرنت رو از طریق وایرلس بین این دو مودم جهت استفاده در سیستمها شیر کنم.حدود 1 ماهه دارم باهاش کلانجار میرم،جواب نگرفتم.لطفا راهنمایی بفرمایید.
قبلا از راهنمایی شما کمال تشکر را دارم.

partt
04-06-2012, 10:42
بادرود به همه دوستان میخواستم بدونم موقعی که مودم در حالت اتوکانکت هست هم میشه دوتا سیستم رو با هم شبکه کرد؟

hermione
04-06-2012, 11:45
بادرود به همه دوستان میخواستم بدونم موقعی که مودم در حالت اتوکانکت هست هم میشه دوتا سیستم رو با هم شبکه کرد؟

بله امکانش هست وقتی سیستم ها به یک مودم وصل باشن شبکه میشن ... برای جزئیات (نحوه file sharing ) جستجو کنید این مورد خیلی توضیح داده شده

partt
12-06-2012, 13:00
ضمن عرض سلام.

ابتدا مرورگر خود رو باز کنید.

در بخش آدرس بار وارد کنید : 192.168.1.1 و اینتر کنید.

حال از شما یوزر و پسورد روتر خواسته میشود که به حالت پیشفرض برای هردو admin تعریف شده ، وارد کنید.

وارد صفحه ی تنظیمات میشوید، حال گزینه ی Interface Setup رو باز کنید :

صفحه ی پایین میاد :

در بخش زیر تنظیمات رو وارد کنید :

توجه : برای مقادیر VPI و VCI بسته به نوع جایی که از آن سرویس میگیرین متفاوت هست ، ولی اگر ندونستین چند هست با این مقادیر تنظیمش کنید:

مقدار پایین رو وارد کنید حتما :

VPI : 0
VCI : 35

( داخل عکس نوشته شده 8 که شما همون 0 بزنید )

در قسمت پایین که با فلش نشون داده شده گزینه ی PPPOE رو انتخاب کنید.

Virtual Circuit روی PVC0 باشه.

در بخش پایین به ترتیب فقط اطلاعاتی که میگم رو وارد کنید باقی رو دست نزنید :

username رو پر کنید ( همون که داخل کانکشنتون وارد میکردید )
password رو پر کنید ( همون که داخل کانکشنتون وارد میکردید )

Ecapsulation روی PPPoE LLC باشه

'Bridge interface غیر فعال باشه.

قسمتهای پایینی رو هم دستکاری نکنید

توجه :
در بخش IP Address و گزینه ی TCP MTU میتونید مقدار MTU رو اول طبق این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بدست بیارین و اونجا وارد کنید تا سرعتتون Optimize بشه

در آخر هم گزینه ی Save رو بزنید و یک دقیقه حداقل صبر کنید ، سپس خارج بشین و مودم رو خاموش کنید و دوباره روشن کنید

حالا مودم به طور خودکار خودش کانکت میشه بدون نیاز به کانکشن دستی ، یعنی به محض اینکه کلید مودم رو بزنید خودکار به اینترنت وصل میشین.

بهترین آرزوها..

مرسی دوست عزیز ولی من همه اینکار رو کردم ولی بازم نشد برای وصل شدن باید با کانکشن وصلشم خیلی گشتم ولی راهی پیدا نکردم در ضمن من میخوام در حالت اتوکانکت دوتا سیستم رو با هم شبکه کنم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید:11:

MF_MASOUD
20-06-2012, 14:23
سلام
منم این مشکلی که همه با مدل W8901G دارن دارم . یه مدت خوب بود یعنی با PPOE وصل میشد و با لپ تاپ و موبایل از طریق بیسیم وصل میشدم ولی جدیدا بدون اینکه تنظیماتشو تغییری بدم اکثر مواقع حالت PPOE قعطه و چراغ اINTERNET خاموشه ولی با حالت BRIDGE با سرعت خوب وصل میشه هر جا هم گشتم نتونستم مشکلشو پیدا کنم .

ahmadshirazi
19-07-2012, 11:10
سلام من یه مودم tp-link td-w8960n دارم الان مدتی گزینه
[Wireless } از setup دستگاه پاک شده نمیدونم چکار کنم لطف کنید کمکم کنید .

Javad40
07-10-2012, 20:10
با سلام خدمت دوستان
مودم من tp-link8811 در حالت bridge کار نمی کند. اما در حالت PPPoEA به درستی کار می کند در ضمن یوزر و پسورد isp را دارم . و به دفعات خیلی زیاد از حالت PPPoEA به حالت bridge گذاشتم و با ایجاد کانکشن در ویندوز سون و ایکس پی به اینترنت متصل نشده و خطای 910 را می دهد اما وقتی دوباره به حالت PPPoEA تنظیم می کنم می تونم به اینترنت متصل بشوم. در ضمن چندین بار این کار را بعد از ریست مودم انجام دادم و باز هم همون مشکل تکرار شد.

rocky_j
10-10-2012, 20:43
با سلام.
مودم TD-W8960N هست با ساپورت IPSec VPN، دوستان راهنمایی کنید چطور میشه با استفاده از این ویژگی یه تونل زد به VPN Server ؟ میشه به سرور هایی که ما معمولا از طریق فایل pbk. تو ویندوز بهشون وصل مشیم (منظورم واضحه دیگه؟:46:!!!) وصل شد و این اتصال رو تو سطح مودم برقرار کرد؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

hamid090
28-10-2012, 18:49
من از مخابرات اینترنت 256 گرفتم و طبق روش شما به عدد 1452 رسیدم که بعلاوه 28 میشه 1480 که دقیقا همون عدد دیفالت مودمم بود!!

arefmaramazi
01-11-2012, 13:56
salam doost aziz man framewere vase modemam mikhastam dl konam (tp-link) mikhastam rahnamaeem konid?
mamnoon misham

rocky_j
05-11-2012, 12:54
صفحه مربوط به مدلی که دارید رو تو سایت TP-LINK پیدا کنید از بخش دانلود میتونید آخرین firmware ارائه شده رو دانلود کنید.

hamidrezaj
13-11-2012, 14:28
سلام دوستان

میخواستم بپرسم تو حالت بریج که با کانکشن وصل میشم چطور میشه از وایرلس مودم روی گوشی استفاده کرد؟ چون توی حالت pppoe وصل میشه ولی

توی حالت bridge , نشون میده گوشی به وایرلس وصل شده ولی هیچ صفحه ای باز نمیشه و علامت وایرلس روی گوشی , سفید میمونه و آبی نمیشه

انشاءالله سربلند باشید

sinashahab
17-11-2012, 00:03
سلام

من يه سوال تخصصي داشتم :
من يه مودم دارم كه خاصيت client داره . يعني ليست وايرلس ها رو تو ستينگش بهت نشون ميده و شما پسورد رو تنظيم ميكنيد و وصل ميشيد.
ميخواستم ببينم ميشه از اين مودم مثل كارت وايرلس استفاده كرد كه همين ليست رو توي سيستم خودم(ويندوز) بياره و كلا مودم رو انگار كارت وايرلس بشناسه و امواج رو بگيره.

واسه من اون امواجي كه ميگيره خيلي مهم هستن !

mani_arian
23-11-2012, 04:40
آقا من شانسی دادم 1222 که بعدش شد 1250 زد lost 0%

ali sulduzlu
30-11-2012, 10:06
سلام.مودم من تی پی لینک 8901G است.گوشی من با وایرلس به مودم کانکت میشه اما گوشی به اینترنت وصل نمیشه .ولی با کامپیوتر به اینترنت کانکت میشه.ایراد هم از گوشی نیست چون با مودم دوستم به راحتی به اینترنت وصل میشه.دوستم میگه برای اینکه بتونی با وایرلس گوشی به اینترنت وصل بشی باید چراغ اینترنت روی مودم روشن باشه درحالی که این چراغ روی مودم من روشن نیست.چکار باید بکنم تا این چراغ روشن بشه؟..خواهش میکنم منو راهنمایی کنید.:sq_20:

Soroush-S
30-11-2012, 11:38
سلام.مودم من تی پی لینک 8901G است.گوشی من با وایرلس به مودم کانکت میشه اما گوشی به اینترنت وصل نمیشه .ولی با کامپیوتر به اینترنت کانکت میشه.ایراد هم از گوشی نیست چون با مودم دوستم به راحتی به اینترنت وصل میشه.دوستم میگه برای اینکه بتونی با وایرلس گوشی به اینترنت وصل بشی باید چراغ اینترنت روی مودم روشن باشه درحالی که این چراغ روی مودم من روشن نیست.چکار باید بکنم تا این چراغ روشن بشه؟..خواهش میکنم منو راهنمایی کنید.:sq_20:

احتمالا مشکل از گوشیه - چون من هم باگوشی و هم بالپتاپ مختلف با همین مودم به اینترنت وصل شدم.

ali sulduzlu
30-11-2012, 21:45
اما گوشی بامودم دونفر دیگه براحتی کار میکنه؟

aliix_666
18-02-2013, 15:35
مودم منم همینه ولی با گوشی سونی اریکسون مشکل داشت تو تنظیمات وایرلس کشور رو امریکا انتخاب کن شاید درست بشه برای من که درست شد

Sent from my GT-I9003 using Tapatalk 2

ramin_rp
07-05-2013, 22:29
سلام
دوستان من یه مودم tp-link td 8951nd خریدم
وقتی از اتاقی دیگر از اتاقی که مودم در اون هست با لب تاپ میخوام وصل شم گیرندگی کمه (ویندوز 7 2 خونه رو سبز نشون میده)

آیا تنظیمات خاصی وجود داره؟ چطوری بفهمم مودم سالمه؟

alijigari
17-11-2013, 13:52
mtu را از روشی که گفتین برای من 1252 شد و با 28 شد 1280 که این رو از روز اول داخل مودم تنظیم کرده بودم لازم هست با برنامه مورد نظر باز این کارو بکنم ؟

iran7000
17-11-2013, 16:30
سلام

دوستان من می خواهم mtu رو در داخل مودم تنظیم کنم. ولی این گزینه mtu رو پیدا نمی کنم.

hajoo
27-11-2013, 21:58
دوستان برنامه dr.tcp همه گزینه ها مثل عکسه باشه ؟ آخه اون گزینه هایی که مشخص نشده برا من فرق میکنه و همشون رو defult نیست

carbonsoft
25-12-2013, 13:08
سلام

دوستان من می خواهم mtu رو در داخل مودم تنظیم کنم. ولی این گزینه mtu رو پیدا نمی کنم.

با سلام خوبی عزیز اسمش تو تنظیمات میتونه

TCP MTU Option
باشه
در ضمن دوستان شاید قیلا توضیح داده باشن
اگر گزینه دیگری

TCP MSS Option
در تنظینات دارین باید اون رو 50 تا پایین تر از عدد mtu قرار بدین موفق باشین

carbonsoft
25-12-2013, 13:11
موفق باشی AM!N ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])عزیز تشکر
کار من رو که راه انداختی این MTU - MSS هم واسه خودش جلبیه ها |

hajoo
25-12-2013, 13:14
سوال منم جواب بدين لطفا.اين روش رو گوشي هم جواب ميده ؟ اخه تو ويندوز تغييراتي ايجاد ميكنيم ولي براي گوشي كاري نميكنيم

Sent from my iPhone 5s using Tapatalk ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

carbonsoft
25-12-2013, 13:23
سوال منم جواب بدين لطفا.اين روش رو گوشي هم جواب ميده ؟ اخه تو ويندوز تغييراتي ايجاد ميكنيم ولي براي گوشي كاري نميكنيم

Sent from my iPhone 5s using Tapatalk ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دوست عزیز اگر اشتباه نکنم این قضیه رو سرعت سیستم و هر وسییله ایی دیگه که از اون بهره می بره تاثیر میزاره
تاثیر مستقیم این تنظیمات روی سرعت دریافت و ارسال شماس خیلی هم محسوسه
برای مثال من تا قبل از تغییر در ام تی یو فیلم های آپارت که سرور خوبی هم داره رو نمیتونستم ببینم
ولی بعد از این قضیه همه چی ردیف شده امیدورام جوابتون رو گرفته باشین

hajoo
25-12-2013, 17:21
دوستان برنامه dr.tcp همه گزینه ها مثل عکسه باشه ؟ آخه اون گزینه هایی که مشخص نشده برا من فرق میکنه و همشون رو defult نیست

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

light
27-12-2013, 10:02
این bridge کارش چی هست ؟
گزینه چرا رو bridge نباشه و یا اکتیو نذارم ؟

یه سوال من اگه بخوام با user pass مغازه خونه کانکت بشم باید چیکار کنم ؟ ارور 691 میده و یا مغازه با مال خونه نمیتونم کاکنت بشم

تا هفته پیش میشد

:

arman6662
04-01-2014, 16:45
سلام اگر ممکنه یکم در موردMSS توضیح بدید خود صفحه تنظیمات میگه MSSباید حد اقل 40 تا از MTUکمتر باشه چند تا از MTUکمتر بگذاریم بهتره؟

behking
03-06-2014, 16:23
سلام من مودم 8811 دارم البته از اون مدلهای قدیمیش تنظیمات mtu رو مطالعه کردم و با نرم افزار برای کارت شبکه وارد کردم ولی توی کانفیگ مودم نمی تونم گزینه MTU یا چیزی مشابه پیدا کنم مودم هم روی حالت بریج هست .
ممنون

oqba
24-01-2015, 06:40
با سلام و عرض ادب
دوستان بنده تقریبا یه هفته میشه یه مودم TP-LINK TD-W8951ND چهار پورت گرفتم ADSL مخابرات هم دارم با پهنای باد 2 مگ ولی اصلا راضی نیستم!!:n14:
سرعت باز کردن پیج افتضاح سرعت دانلود ازون افتضاح تر!!
من قبلا سرویس 256 مخابرات داشتم هم اوضاع از همین قرار بود یعنی سرعت دانلود بین 50 60 بود الانم همینجوریه!!
واقعا آدم زورش میاد هزینه 2 مگ از آدم گرفته بشه ولی سرعت هیچ فرقی با سرویس های پایین تر نداشته باشه!!
تو رو خدا کمک کنید اگه راهی داره سرعتم بیشتر شه اینجوری احساس می کنم داره بهم ظلم میشه!!
یعنی سرویسم این قابلیت رو داره که شبی 3 4 گیگ دانلود بهم بده ولی تا یک گیگ هم نمیرسه!!و این از انصاف بدوره!!!
ضمنا من جزو توابع مشهدم

1397min
09-05-2015, 00:00
سلام .ببخشید من مودم TD-W8968n دارم هرچی میگردم چیزی بنام MTU پیدا نمیکنم. میشه بگین کجاست؟

afshin b
09-05-2015, 06:22
سلام .ببخشید من مودم TD-W8968n دارم هرچی میگردم چیزی بنام MTU پیدا نمیکنم. میشه بگین کجاست؟
Advanced setup > WAN Service > Edit

1397min
16-05-2015, 17:22
سلام . ممنون تست کردم مقدار mtu همون پیش فرض 1480 مودم شد.

spartaqus
01-10-2015, 19:37
این adsl moad باید تو چه حالتی باشه ؟؟
تو سرعت فکر کنم تاثیر داشته باشه
اینترنت مخابرات

Khazuk
21-12-2015, 19:21
اگر بعد از چند ساعت مشکل وارد شدن به تنظیمات مودم دارید گزینه UPnP غیره فعال کنید

امیرچهکندی
14-01-2017, 09:32
ممنون از جوابهاتون واقعا با حوصله این کار رو انجام میدین مچکرم.سوالی که دارم اینه این روش فقط سرعت اینترنت رو افزایش میده یا روی پنگ هم تأثیر گذاره؟

ررررررررررررررعععع
23-01-2018, 10:18
سلام
mtu کدوم قسمته ؟تو تنظیمات م.دم تی پی لینک 8901