PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بچه ها اینو دیدین(wow)!

armardeh
19-09-2011, 14:27
chrome engine

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

parvizamd
19-09-2011, 14:40
آقا یوتیبو قلیتره....

armardeh
19-09-2011, 14:48

NINJA0098
19-09-2011, 15:14
خوب چیه؟
این دموی chrome 4 بود ....chrome 5 هم اومده که بازی call of juarez : the cartel رو باهاش ساختن که واقعا کیفیت خوبی نداره اگه بازی کرده باشی....بازی dead island رو هم با انجین chrome 5 ساختن که امتیاز 7 رو از گیم اسپات گرفت....
تو این دمو هم چیز خاصی نیست ....موتورای قدرتمندی که تو راهه و چیزای جدید و قوی ای داره یکی id tech 5 هست که تکنولوژی mega texture رو داره وارد دنیای انجینا میکنه و با بازی rage ..سازنده هاشم سازنده های id software هست که شاهکارایی مثل doom رو ساخته....

techland الان یه چند وقتی میشه که از رقابت انجینا داره عقب می افته ...
البته اگه منظورت کیفیت انجین بود....

armardeh
19-09-2011, 21:09
:14: :14: :14:

armardeh
20-09-2011, 23:50
:5:

NINJA0098
21-09-2011, 00:04
این فیلم بود...
درضمن این ربطی به ساخت و ویرایش نداره ....

armardeh
21-09-2011, 00:16
:27:

Hotsun
21-09-2011, 11:25
اون اساسین ایرانیه که قدیمیه مال رسانه دیجیتال پارسال بود فکر کنم که اونم 1 سال حدوداً ازش میگذره.حالا شاید هم مال یه نمایشگاه دیگه بوده ولی هر چی هست چیز خاصی نیست جدی نگیر فعلاً چون بودجه اشون تموم شده :31:

در ضمن mega texture رو توی ID tech 4 هم استفاده کردن که به این صورته که برای یک ترین میان یه تکسچر غول میندازن حالا هر جاش توی دید باشه لود و رندر میشه و مشکل اساسی اش اینه که اگه کل ترین رو از بالا ببینی یعنی یه تکسچر غول رو داری رندر میکنی و چندین گیگ حافظه کارت گرافیک نیاز داری تا بتونه قسمت Texture Unit کارت راحت اونو رندر کنه.
اون تکنولوژی Virtual texture هست که توی ID tech 5 میذارن که به جز ترین روی هر چیز دیگه ای ساپورت میشه و تا سایز 12800*12800 رو جواب میده :18:

silsin
21-09-2011, 12:28
و اینم من اضافه کنم به حرف اقا پیام که جان کارمک گفته اگه کل بازی Rage رو بخوان به قولی دیکامپایل کنن 10 ترابایت حجم کل سورس بازیش میشه
اون بازی اولین بازییه که از این تکنولوزی استفاده کرده

NINJA0098
21-09-2011, 22:24
ون اساسین ایرانیه که قدیمیه مال رسانه دیجیتال پارسال بود فکر کنم که اونم 1 سال حدوداً ازش میگذره.حالا شاید هم مال یه نمایشگاه دیگه بوده ولی هر چی هست چیز خاصی نیست جدی نگیر فعلاً چون بودجه اشون تموم شده
این واسه شرکت رسانه دییتاله که مال پویا دادگر بود که همونطور که گفتی پولشون تموم شد و کارشم تو ناسا درست شد رفت امریکا دیگه هم بر نمیگرده....

armardeh
05-10-2011, 14:52
:5:بچه ها اينم ببينيد!

Reza Azimy_RW
05-10-2011, 16:04
عزیز یه توضیحی بده همینجوری میگی اینو ببینید

armardeh
05-10-2011, 19:37
عزیز یه توضیحی بده همینجوری میگی اینو ببینید

تشكر%:11:
ولي من اطلاعاتم پايينه مي خوام شما هر چي اطلاعات و جزئياتي كه مي دونيد و ازش خبر داريد از فيلمايي كه ميزارم برام بنويسيد.(برامون):20:

در كل هدفم از زدن تايپك و آدرس دهي ويديوها همين بود:20: براي مايي كه نميدونيم !

اميدوارم مزاحم نباشيم :11:

در هر صورت بهترين جا براي مطرح كردن فك كنم همين جا باشه :46:

تصورشو بكن براي هر موضوعي امثال ما بريم چند ساعت براي هرموضوع وقت بزاريم !باوجود فروم هاي تخصصي مثل اينجا به نظر من بهترين كار همين مي تونه باشه%%(تجربه/اطلاعات زياد بچه ها/...)!:20:
البته اين هم بگم مي خوام ادامه بدم # شايد هم تايپكو قفلش كننننننننند!
درهر صورت ممنون از همه تون:40:
...

ehsan_wwe
05-10-2011, 22:35
قفل كه نميكنيم اما خوب بابا تاپيك ميزني درست درمون اولش توضيح بده قشنگ بگو حدفت چيه
نه اينكه دو صفحه بگذره بعد

يه چيز ديگه بچه ها كه پول اينترنتشونو از سر راه نياوردن بشينن ويديو هاي تورو ببينند

حسابي بگو چي شده اگه كسي لازم دونست ميره ويديورو ميبينه

Hotsun
06-10-2011, 20:03
نمیخوام بپرم وسط یه بحث دیگه ولی جالبه:

و اینم من اضافه کنم به حرف اقا پیام که جان کارمک گفته اگه کل بازی Rage رو بخوان به قولی دیکامپایل کنن 10 ترابایت حجم کل سورس بازیش میشهبازی عرضه شده و طی خبر هایی که به دستم رسیده بازی نهایی شده 30 یا 25 گیگابایت :18:

عــــلی
06-11-2011, 23:03
سلام.

و اینم من اضافه کنم به حرف اقا پیام که جان کارمک گفته اگه کل بازی Rage رو بخوان به قولی دیکامپایل کنن 10 ترابایت حجم کل سورس بازیش میشه
احتمالاً یه گوسفند واقعی گذاشتن توش که حجمش اینقدر شده:31:.
از اون یارو نپرسیدی 10 ترابایت رو چطوری مینویسن؟:31:

silsin
06-11-2011, 23:49
سلام.

احتمالاً یه گوسفند واقعی گذاشتن توش که حجمش اینقدر شده:31:.
از اون یارو نپرسیدی 10 ترابایت رو چطوری مینویسن؟:31:

خوبی شما ؟
ببینم معنی دیکامپایل رو نمی دونی چیه ؟
می گم سورس اصلی واسه ساخت این بازی تازه اینو خودم نگفتم از یه مجله خوندم

seganx
08-11-2011, 01:41
در ضمن mega texture رو توی ID tech 4 هم استفاده کردن که به این صورته که برای یک ترین میان یه تکسچر غول میندازن حالا هر جاش توی دید باشه لود و رندر میشه و مشکل اساسی اش اینه که اگه کل ترین رو از بالا ببینی یعنی یه تکسچر غول رو داری رندر میکنی و چندین گیگ حافظه کارت گرافیک نیاز داری تا بتونه قسمت Texture Unit کارت راحت اونو رندر کنه.
اون تکنولوژی Virtual texture هست که توی ID tech 5 میذارن که به جز ترین روی هر چیز دیگه ای ساپورت میشه و تا سایز 12800*12800 رو جواب میده :18:

نیازی به چندین گیگ کارت گرافیک نیست. اگه از خیلی بالا به ترین نگاه کنین از میپ مپ های کوچکتر استفاده می شه.

silsin
08-11-2011, 16:27
عزیز من از اسمش معلومه mega texture . من یه عکس از یه تکسچرش دیده بودم توی سایت اصلی نوشته بود حجمش یک گیگه .
تازه بازی rage مگاتکسچر نداره شرکتشون پیشمون شد چون می خواست یه پچ 150 گیگی بده می گفت نمی صرفه ولی موتورشون به طور کامل رندر می کنه

عــــلی
11-11-2011, 12:36
سلام.

نیازی به چندین گیگ کارت گرافیک نیست. اگه از خیلی بالا به ترین نگاه کنین از میپ مپ های کوچکتر استفاده می شه.
سعی کن چیزی یاد ندی دوستان اطلاعاتشون خیلی زیاد هست:31:.
اصلاً هم حرف کسی رو قبول نمیکنن.
جوونن دیگه:31:.خدا میبخشه شما هم به بزرگواریتون ببخش:31:
یا علی:11:.

lord arthas
12-11-2011, 12:46
(خطاب به بچه های بازی ساز)
خشم لورد ارتاس :31:

(خطاب به عــــلی :| )

عمو جون تو بازی سازی؟!

Hotsun
12-11-2011, 18:37
سعی کن چیزی یاد ندی دوستان اطلاعاتشون خیلی زیاد هست[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
جوونن دیگه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]خدا میبخشه شما هم به بزرگواریتون ببخش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یا علی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آخه چه ربطی داره؟
همینشم غلطه:

نیازی به چندین گیگ کارت گرافیک نیست. اگه از خیلی بالا به ترین نگاه کنین از میپ مپ های کوچکتر استفاده می شه. اگه میخواد mipmap درست کنه باید اول تکسچرها رو لود کنه درست کنه بعد اونا رو استفاده کنه.
میپمپ برای اینه که قسمت Texture Unit توی کارت گرافیک کمتر درگیر بشه و سریع تر رندر کنه.
در هر صورت باید اون همه تکسچر رو لود کنه.
مثلاً میاد توی یه صحنه 4 گیگ رو لود میکنه بعد از میپمپ سازی میدشون دست Texture Unit تا رندر کنه.

شما چیزی رو نمیدونی ایراد نگیر.
حداقلش اینه که من ساختار جدید ترین VGA ها رو رفتم مطالعه کردم و خودم هم با سورس یه انجین کار کردم و ساز و کارش رو میدونم.
به قول لورد:

عمو جون تو بازی سازی؟! البته اسم اصلیش رو میدونم ولی برای شما در همون حد لورد بهتره.

عــــلی
13-11-2011, 13:11
سلام علیکم.
اینا که فقط حرف هست:31:.
اگه تایید نمیشه بخاطر اینه که فقط حرف هست.
ما بازی ساز نیستیم ولی چهار سال پیش بازی میساختیم البته نه با نرم افزار های دره پیتی مثل Quest و 4d و ....
خوشبختانه برنامه نویس هستم:31:.
برای حرفاتون دلیل + مدرک + منبع بیارید تا اعم از اینکه باعث صحت حرفاتون میشه باعث پسرفت و شک و شبهه بین دیگران نمیشه.
وگرنه کی میدونه بهترین بازی ها رو با XNA و Xbox میسازن:20:.
منتظریم(البته منتظر مدرک نه حرف:31:).

lord arthas
13-11-2011, 15:30

با xbox هم بازی میسازن؟!:13: نه جون ما شما بلدی با xbox بازی بسازی :39: بابا دست ما هم بگیر..

میگم اگه بلدی برو خودتو با جان کارمک اشنا کنا تو حیفی...:39:

silsin
13-11-2011, 16:28
سلام.

سعی کن چیزی یاد ندی دوستان اطلاعاتشون خیلی زیاد هست:31:.
جوونن دیگه:31:.خدا میبخشه شما هم به بزرگواریتون ببخش:31:
یا علی:11:.

سلام علیکم.
اینا که فقط حرف هست:31:.
اگه تایید نمیشه بخاطر اینه که فقط حرف هست.
ما بازی ساز نیستیم ولی چهار سال پیش بازی میساختیم البته نه با نرم افزار های دره پیتی مثل Quest و 4d و ....
خوشبختانه برنامه نویس هستم:31:.
برای حرفاتون دلیل + مدرک + منبع بیارید تا اعم از اینکه باعث صحت حرفاتون میشه باعث پسرفت و شک و شبهه بین دیگران نمیشه.
منتظریم(البته منتظر مدرک نه حرف:31:).

عزیزم شما حرفی داری بیا اینجا . شما داری اشتباه می کنی بچه ها دارن راهنماییت می کنن . حالا نمی دونم اینقدر غرور رو از کجا اوردی خدا می دونه منم 4 3 سال با این xna کار کردم خداییش اینقدر کلاس واسه دیگران نمی زاشتم نمی دونم حالا شما چی پیش خودت فکر کردی داری تکنولوژی ها رو با اونی که توی xna هست مقایسه می کنی حداقل کم پیشنهادم به شما اینه که یکمی مطالعه داشته باشی .

راستی دوستان این مطلب رو یادم رفت به این نوع تکنولوژی که توی بازی Rage و id tech 5 به کار رفته می گن
Virtual Texturing که می تونه تکسچری تا ابعاد 128000×128000 پیکس رو ساپورت کنه
اینم واسه مطالعه بیشتر

Hotsun
13-11-2011, 18:26
A texture mapping unit (TMU) is a component in modern graphics processing units (GPUs), historically it is a separate physical processor. A TMU is able to rotate and resize a bitmap
جمله بالا داره همون Texture Unit یا TMU رو میگه(برای ساده سازی mapping رو میشه نگفت)و اگه دقت کنی نوشته برای تغییر سایز هست(یعنی کار میپ مپ سازی رو یه جورایی انجام میتونه بده)
منبع

Depending on the pixel resolution per square meter, covering a large area could require several gigabytes of memory.
این یعنی اگه کیفیت رزولوشن تکسچرها به ازای پیکسل بر متر مربع زیاد باشه میتونه چندین گیگابایت رم اشغال کنه.
منبع:

حالا این دو تا رو بذار روی هم:
اگه قرار باشه به کل Terrain از بالا نگاه کنی یعنی مقدار زیادی از تکسچر رو داری میبینی و همه اینا باید لود بشن پس اول رم رو تا nگیگ پر میکنن بعد میفرستن به مموری کارت گرافیک تا تو قسمت TMU تغییر سایز پیدا کنن و بعد برای نمایش سایز کوچیک شده رندر بشه.
یعنی در واقع اگر بتونید این همه رو توی چندین گیگابایت مموری لود کنید بعدش فریم ریتتون به شدت زیاد میشه چون تکسچرهای کوچیک دارن رندر میشن ولی قبلش برای آماده سازی باید لود بشن که مقدار سنگینیه برای لود شدن.

راستی
تو پست 9 گفته بودم:

اون تکنولوژی Virtual texture هست که توی ID tech 5 میذارن که به جز ترین روی هر چیز دیگه ای ساپورت میشه و تا سایز 12800*12800 رو جواب میده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عــــلی
13-11-2011, 21:52
با xbox هم بازی میسازن؟!:13: نه جون ما شما بلدی با xbox بازی بسازی :39: بابا دست ما هم بگیر..

میگم اگه بلدی برو خودتو با جان کارمک اشنا کنا تو حیفی...:39:

عزیزم شما حرفی داری بیا اینجا . شما داری اشتباه می کنی بچه ها دارن راهنماییت می کنن . حالا نمی دونم اینقدر غرور رو از کجا اوردی خدا می دونه منم 4 3 سال با این xna کار کردم خداییش اینقدر کلاس واسه دیگران نمی زاشتم نمی دونم حالا شما چی پیش خودت فکر کردی داری تکنولوژی ها رو با اونی که توی xna هست مقایسه می کنی حداقل کم پیشنهادم به شما اینه که یکمی مطالعه داشته باشی .

شما دو نفر مشکلتون یه چیز دیگست عزیزان دلبر:31:.بهتره در مورد خودتون مطالعه کنید تا بازی سازی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چقدر راحت حرفتون میاد....:13:

A texture mapping unit (TMU) is a component in modern graphics processing units (GPUs), historically it is a separate physical processor. A TMU is able to rotate and resize a bitmap
جمله بالا داره همون Texture Unit یا TMU رو میگه(برای ساده سازی mapping رو میشه نگفت)و اگه دقت کنی نوشته برای تغییر سایز هست(یعنی کار میپ مپ سازی رو یه جورایی انجام میتونه بده)
منبع

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید Depending on the pixel resolution per square meter, covering a large area could require several gigabytes of memory.
این یعنی اگه کیفیت رزولوشن تکسچرها به ازای پیکسل بر متر مربع زیاد باشه میتونه چندین گیگابایت رم اشغال کنه.
منبع:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدحالا این دو تا رو بذار روی هم:
اگه قرار باشه به کل Terrain از بالا نگاه کنی یعنی مقدار زیادی از تکسچر رو داری میبینی و همه اینا باید لود بشن پس اول رم رو تا nگیگ پر میکنن بعد میفرستن به مموری کارت گرافیک تا تو قسمت TMU تغییر سایز پیدا کنن و بعد برای نمایش سایز کوچیک شده رندر بشه.
یعنی در واقع اگر بتونید این همه رو توی چندین گیگابایت مموری لود کنید بعدش فریم ریتتون به شدت زیاد میشه چون تکسچرهای کوچیک دارن رندر میشن ولی قبلش برای آماده سازی باید لود بشن که مقدار سنگینیه برای لود شدن.

راستی
تو پست 9 گفته بودم:
سلام.
ممنونم.
ولی سازنده بازی چرا باید همچین کاری انجام بده حجمش بره بالا؟یه الگوریتم خیلی ساده میتونه توی سرعت بازی های بزرگ بسیار بسیار تاثیر داشته باشه.اینا چیزای کلی هستن.مطمعناً یک سازنده اینارو رعایت میکنه.

Reza Azimy_RW
13-11-2011, 22:05
O My God of wat war .............:42::9:

silsin
13-11-2011, 22:39
شما دو نفر مشکلتون یه چیز دیگست عزیزان دلبر:31:.بهتره در مورد خودتون مطالعه کنید تا بازی سازی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چقدر راحت حرفتون میاد....:13:

می خواستم مثل پیام بهت جواب بدم ولی فکر نکنم اونجوری دردی رو ازت دوا کنه
پیشنهاد من به تو اینه که یک بار دیگه پست قبلی من رو مطالعه کنی . ,وقتی اونجوری جواب میدی باید منتظر جواب های از این سبکی هم باشی .در مورد بازی سازی هم چیزی بهت نمیشه گفت وقتی می گی بهترین بازی ها رو با xna میسازن راستش دیگه هیچ چیزی نمیشه بهت گفت . درضمن چشم و فهم دو نعمت خدادادیه وقتی خداوند اون رو به انسان ها داده نگفته که باشه همینجوری باشین خودتون به صورت غریزی همه چیز رو خواهید فهمید باید دنبالش رفت باید تحقیق کرد جنابعالی به جای اینکه بگی چرا سازنده این کار رو می کنه باید بری ببینی چه جوری این کار رو کرده چون این ها تکنولوژی های جواب پس داده ای هستن و دیگه نمیشه توش چرا اورد .حالا من نمی فمم چی پیش خود فکر کردی داری از کار id tech اشکال می گیری خدا می دونه . حالا من نمی دونم با چند خط کار با xna چی پیش خودت فکر کردی اومدی اینجا این چیزا رو می گی خدا می دونه . سوال داری مثل بچه ادم سوال کن دیگه بیای اینجا تیکه بندازی و مسخره کنی اینجوری باهات برخورد میشه درضمن بچه های بخش بازی سازی هم خیلی وقته دلشون واسه دعوا تنگ شده:31:
فکر می کنم حرف هام تفهیم کننده بود .

silsin
13-11-2011, 22:55
وای چه جالب می گم پیام این مگا تکسچر توی Doom 3 هم استفاده شده بود؟ :18:

Hotsun
13-11-2011, 23:10
ممنونم.
ولی سازنده بازی چرا باید همچین کاری انجام بده حجمش بره بالا؟یه الگوریتم خیلی ساده میتونه توی سرعت بازی های بزرگ بسیار بسیار تاثیر داشته باشه.اینا چیزای کلی هستن.مطمعناً یک سازنده اینارو رعایت میکنه.
خواهش میکنم.
در واقع وقتی بازی Rage رو که چنین چیزی توش استفاده شده نگاه میکنی از نظر بصری یک سرو گردن از بقیه جلوتره(حالا کاری نداریم میری نزدیک تکسچرها بد کیفیت دیده میشن)
در ضمن قضیه اش اینه که هرجایی که توی دید باشه اون قسمت از پیکسل های تکسچرش رندر میشه.
مثلاً اگه یه دیوار داری که نصفش دیده میشه خب فقط نصف تکسچرش هم رندر میشه.

ازتون خواهش میکنم دعوا نکنید چون کسایی که میان توضیح میدن مطلبشون اون وسطا گم میشه و دیگه بعد از یه مدت کسی میاد توی این تاپیک دعواها رو میبینه بقیه رو نمیخونه و دیگه توضیحات از ارزش میوفتن.

وای چه جالب می گم پیام این مگا تکسچر توی Doom 3 هم استفاده شده بود؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

راستش مگا تکسچر توی Quake 4 هم فکر نکنم استفاده شده باشه چه برسه به دوم3.
اولین بار توی Enemy Territory Quake Wars بوده تا اونجایی که اطلاع دارم.
اگر منبع خاصی داری که توضیح کامل داده حتماً بده که منم برم ببینم.

silsin
13-11-2011, 23:39
اون منبعی که ازش گفتم رو بستم و هرچی می گردم پیداش نمی کنم ولی این حرف من رو تصدیق می کنه که توی id tech 4از تکنولوژی رندر مگاتکسچر استفاده شده »:

ولی عجب چیزهای جالبی داره . یه سوال چرا من فکر می کنم یه جورایی این تکنولوژی یه کاری مثل tesslanation می کنه ؟ یکی بهم بگه چرا؟ :31:

---------- Post added at 11:39 PM ---------- Previous post was at 11:35 PM ----------

راستی دوستان منیع اطلاعاتی من در مورد مگاتکسچر سایت gamedev و مخصوصا این مقاله است :

عــــلی
14-11-2011, 00:04
می خواستم مثل پیام بهت جواب بدم ولی فکر نکنم اونجوری دردی رو ازت دوا کنه
پیشنهاد من به تو اینه که یک بار دیگه پست قبلی من رو مطالعه کنی . ,وقتی اونجوری جواب میدی باید منتظر جواب های از این سبکی هم باشی .در مورد بازی سازی هم چیزی بهت نمیشه گفت وقتی می گی بهترین بازی ها رو با xna میسازن راستش دیگه هیچ چیزی نمیشه بهت گفت . درضمن چشم و فهم دو نعمت خدادادیه وقتی خداوند اون رو به انسان ها داده نگفته که باشه همینجوری باشین خودتون به صورت غریزی همه چیز رو خواهید فهمید باید دنبالش رفت باید تحقیق کرد جنابعالی به جای اینکه بگی چرا سازنده این کار رو می کنه باید بری ببینی چه جوری این کار رو کرده چون این ها تکنولوژی های جواب پس داده ای هستن و دیگه نمیشه توش چرا اورد .حالا من نمی فمم چی پیش خود فکر کردی داری از کار id tech اشکال می گیری خدا می دونه . حالا من نمی دونم با چند خط کار با xna چی پیش خودت فکر کردی اومدی اینجا این چیزا رو می گی خدا می دونه . سوال داری مثل بچه ادم سوال کن دیگه بیای اینجا تیکه بندازی و مسخره کنی اینجوری باهات برخورد میشه درضمن بچه های بخش بازی سازی هم خیلی وقته دلشون واسه دعوا تنگ شده:31:
فکر می کنم حرف هام تفهیم کننده بود .
بنده اشاره به شخص خاصی نکردم.اگه هم کردم فقط بخاطر این بود که شما با دو خط خواستین با مدرک حرف بزنین.در ضمن یه بار دیگه پست اول بنده رو بخونید یه شوخی کوچیک برای خنده بود که شما به خودتون گرفتید.
گفتم که واسه حرفاتون دلیل بیارید.که اخرشم نیاوردید:13:.
لطفاً جمع نبند بچه های بازی سازی....چون بنده یه سری افراد اینجا میشناسم که قبلاً باهاشون کار میکردم:10:.
اگه هم دعوا دارید اینجا جای محترمی هست و بی قید و قانون نیست که هرکاری دلتون بخواد بکنید.

ازتون خواهش میکنم دعوا نکنید چون کسایی که میان توضیح میدن مطلبشون اون وسطا گم میشه و دیگه بعد از یه مدت کسی میاد توی این تاپیک دعواها رو میبینه بقیه رو نمیخونه و دیگه توضیحات از ارزش میوفتن.
:11:....

silsin
14-11-2011, 06:21
راستش منم با کسی دعوا ندارم . منم به هیچ وجه نمی خوام اینجا با دعوا پربشه .نکته مهم تر از این که گفتم بنده هم با کسی دعوا ندارم تیکه پروندی منم اومدم جواب بدم به جای تیکه درسته شد بازم می گم اگه می خوای مسئله ای سوالی چیزی رو اینجا حل کنی ما در خدمتیم وگرنه در غیر اینصورت ........... دیگه خود دانی !!!!!

Hotsun
14-11-2011, 11:43
اون منبعی که ازش گفتم رو بستم و هرچی می گردم پیداش نمی کنم ولی این حرف من رو تصدیق می کنه که توی id tech 4از تکنولوژی رندر مگاتکسچر استفاده شده »:اینجا رو ببین:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدآخرین خطش اینو نوشته:

Currently, the only game that utilizes MegaTexture based on the Tech 4 engine is Enemy Territory: Quake Wars.

یعنی تنها بازی که با id Tech 4 ساخته شده که توش از مگا تکسچر استفاده شده همونیه که من گفته بودم:
Enemy Territory: Quake Wars
البته بازی باهاش زیاد ساخته شده ولی فقط این توش چنین چیزی استفاده شده. :46:

ولی عجب چیزهای جالبی داره . یه سوال چرا من فکر می کنم یه جورایی این تکنولوژی یه کاری مثل tesslanation می کنه ؟ یکی بهم بگه چرا؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یه چیز جالب,چرا من هر چی Tesslanation سرچ میزنم تو نت چرت و پرت میاره,نکنه اشتب نوشتی اسمش رو؟
احتمالاً که اشتباه تایپی بوده :31:

راستی دوستان منیع اطلاعاتی من در مورد مگاتکسچر سایت gamedev و مخصوصا این مقاله است :همون مقاله رو برو ببین:
از صفحه 6 تا 21 این همه جون داده فقط این حرف منو تو پست شماره 32 بگه:

در ضمن قضیه اش اینه که هرجایی که توی دید باشه اون قسمت از پیکسل های تکسچرش رندر میشه.البته یکم بهتر توضیح داده چون در واقع نمیشه دقیقاً اون تعداد پیکسل رو رندر کرد و مجبوره تیکه تیکه رندر کنه.
یعنی مثلاً هر 256*256 پیکسل(این عدد رو از خودم در آوردم برای مثال)

silsin
14-11-2011, 12:47
نمی دونم شاید من اشتباه کردم چون اینو دیده بودم گفتم :

Hotsun
14-11-2011, 13:34

این رو بخونید:
گفته میپ مپ 33% بیشتر مموری مصرف میکنه.
یعنی بخواد میپ مپ بسازه مموری بیشتر هم لازمه.

Mip Maps

Mip Maps are a list of progressively smaller versions of an image, used to optimise performance on real-time 3D engines. Objects that are far away from the camera use the smaller texture versions.
Using mip maps uses 33% more memory, but not using them can be a huge performance loss. You should always use mipmaps for in-game textures; the only exceptions are textures that will never be minified

اینم لینکش:

توی آموزش های خود یونیتی هست.
از پایین 5امین تیتر هست.
دیگه سازنده های یونیتی که اشتباه نمیکنن.

مدرک از این کلفت تر میخواین :5:

نمی دونم شاید من اشتباه کردم چون اینو دیده بودم گفتم : به هر حال Enemy Territory Quake Wars اولیش بوده,هر چند که این تکنولوژی اون موقع هم بوده,به خاطر ضعیف بودن سخت افزارهای اون زمان از چنین چیزی نمیشده برای Doom 3 استفاده کنن.

silsin
14-11-2011, 13:53
راستی تسلانیشون رو درست نوشته بودم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
واسه این گفتم شبیه ان چون توی یکی از مقالات مگا تکسچر هم خونده بودم که گفته بود این تکنیک می تونه نمای hight poligan به تراین بده یک دفعه ذهنم رفت اونور بلند بلند فکر کردم :31: در کل ربطی نداشت :31: بیخیال

Hotsun
14-11-2011, 22:30
این که Tessellation خودمونه.
یه ن اضافی گذاشتی :31:

من خودم تو UDK این رو پیاده سازی کرده بودم قبلاً:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

:46: