PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بیماری قلبی ؟!

*Mehran*
17-09-2011, 15:05
با سلام دوستان

من یه مشکلی امروزا دارم اینکه وقتی میخوام نفس عمیق بکشم قلبم درد میکنه! سرمم گیج میره ! کمی هم بی حال میشم ، فشارمم اومده پایین! ممکنه این بیماری که من دارم بیماری قلبی باشه ؟ من تا حالا به پزشک مراجعه نکردم به خانوادمم چیزی نگفتم! وقتی هم که قلبم درد میکنه نمیزاره نفس عمیق بکشم باید آروم آروم نفس بکشم! :41:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این مشکل رو از چند هفته پیش دارم وقتی یه خبر ناراحت کننده ای رو شنیدم اینجور شدم در ضمن روز به روز داره بدتر میشه :( نکته مهمم اینجاست که ممکنه بیماری قلبی باشه ؟ و یا از ناحیه کلیه هست ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اگه بیماری قلبیه خطر مرگ هم داره ؟ ممکنه از غذا باشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]؟ راستش امروزا اشتها ندارم کم غذا میخورم =( حالت استفراغ هم گاهی اوقات دارم اما بیشتر نگران قلبم هستم میترسم یه وقت سکته قلبی ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]امیدوارم اینطور نباشه ... پیشاپیش متشکرم.

*Mehran*
17-09-2011, 17:42
به جان خودم داره قلبم درد میکنه شاید از دنیا رفتم! منو حلال کنین دوستان ...

Gilb3rt
17-09-2011, 19:02
:31:
مشخصاتت كه به درد قلبي نميخوره ولي اينطوري كه نميشه گفت چه مشكلي داري
درد فقط موقع نفس كشيدنه؟ يه نقطه از قفسه سينه ات درد ميگيره يا يه منطقه؟ دردش تيزه يا مبهمه؟ با حس خفگي هستش يا نه؟
و كلي سوالاي ديگه به اضافه اگه لازم شد آزمايشات بيشتر و نوار قلب و اكو
شما به پزشك مراجعه كن ولي نميميري :دي

*Mehran*
17-09-2011, 20:02
:31:
مشخصاتت كه به درد قلبي نميخوره ولي اينطوري كه نميشه گفت چه مشكلي داري
درد فقط موقع نفس كشيدنه؟ يه نقطه از قفسه سينه ات درد ميگيره يا يه منطقه؟ دردش تيزه يا مبهمه؟ با حس خفگي هستش يا نه؟
و كلي سوالاي ديگه به اضافه اگه لازم شد آزمايشات بيشتر و نوار قلب و اكو
شما به پزشك مراجعه كن ولي نميميري :دي

:41:

آره در حالت معمولی خوبم اما وقتی نفس میکشم ناحیه قلبم درد میکنه شدیدا! اجازه نمیده نفس عمیق بکشم!

تیز تیز ! خفگی نیست!

نوار قلب + اکو گرفتم همین الان از مطب پزشک اومدم! آخ نمیدونی مردیم و زنده شدیم عزیزجان =(

گفت ناراحتی قلبی داری یه آمپول هگزا داد + آرامش بخش یعنی چم شده ؟ :( دکتر گفت که قلبم مشکلی نداره!

اما گفت واسه یه چیزی ناراحتی ؟ گفتم آره بعدش همون آمپول هگزا و یه قرص داد! خداییش دردش ناجوره نمیزاره نفس بکشم! =((

morsadr
18-09-2011, 09:31
:41:

آره در حالت معمولی خوبم اما وقتی نفس میکشم ناحیه قلبم درد میکنه شدیدا! اجازه نمیده نفس عمیق بکشم!

تیز تیز ! خفگی نیست!

نوار قلب + اکو گرفتم همین الان از مطب پزشک اومدم! آخ نمیدونی مردیم و زنده شدیم عزیزجان =(

گفت ناراحتی قلبی داری یه آمپول هگزا داد + آرامش بخش یعنی چم شده ؟ :( دکتر گفت که قلبم مشکلی نداره!

اما گفت واسه یه چیزی ناراحتی ؟ گفتم آره بعدش همون آمپول هگزا و یه قرص داد! خداییش دردش ناجوره نمیزاره نفس بکشم! =((

این علائمی که شما می فرمایید ارتباطی با قلب شما نباید داشته باشه . بیشتر جنبه عصبی و روحی دارد . اگر نوار قلب و اکو گرفته اید و طبیعی می باشد پس خیالتون راحت که مشکلی نیست .
در صورت ادامه ناراحتی به پزشک متخصص روانپزشک مراجعه کنید .

Lady parisa
18-09-2011, 09:35
منظور از نفس کشیدن نفس عمیقه! وگرنه شما دائما باید این درد رو داشته باشین که d:

*Mehran*
18-09-2011, 13:26
این علائمی که شما می فرمایید ارتباطی با قلب شما نباید داشته باشه . بیشتر جنبه عصبی و روحی دارد . اگر نوار قلب و اکو گرفته اید و طبیعی می باشد پس خیالتون راحت که مشکلی نیست .
در صورت ادامه ناراحتی به پزشک متخصص روانپزشک مراجعه کنید .

دکتر هم همینو گفت ! گفت قلب بنده مشکل نداره ولی نمیدونم! پس چرا قلبم وقتی میخوام نفس عمیق بکشم شدیدا درد میکنه اصلا میدونین چیه نمیزاره نفس عمیق بکشم! ممکنه از کلیه هام باشه ؟ :18: نوار قلب و اکو رو دید طبیعی بودن! در ضمن ممکنه از فشارم باشه ؟ آخه فشارم شد 8 ! :41:

---------- Post added at 02:26 PM ---------- Previous post was at 02:21 PM ----------

منظور از نفس کشیدن نفس عمیقه! وگرنه شما دائما باید این درد رو داشته باشین که d:

آره نفس عمیقه! وقتی داخل کلیه هام پر از هوا میشه احساس میکنم یه چیزی به طرفای قلبم میخوره بعد شدیدا درد میکنه! دائما ندارم نفس نکشم خوبم ! مثلا امروزا نمیتونم برم باشگاه ورزش کنم! چون نفس زیاد میخواد ! بعد اون موقع احساس مرگ میکنم خفه میشم!

ناگفته نمانه من وقتی خوابم و میخوام از خواب بیدار شم وقتی بلند میشم سرم به شدت گیج میره طوری که با کله امروز صبح خوردم به صندلی آشپزخانه! خیلی سرم درد کرد! این یکیو از 2-3 سال پیش دارم! وقتی یدفعه یا خیلی یواش از جایی که زیاد نشستم بلند بشم اینجوری میشم! ممکنه از فشار خونم باشه ؟ :41:

Gilb3rt
18-09-2011, 18:44
منظورت از اون كليه هات كه گفتي پر از هوا ميشن ريه هاته ديگه؟ :31:
اين مشكل نفس كم و سرگيجه كه گفتي ميتونه از كم خوني باشه

morsadr
19-09-2011, 14:24
دکتر هم همینو گفت ! گفت قلب بنده مشکل نداره ولی نمیدونم! پس چرا قلبم وقتی میخوام نفس عمیق بکشم شدیدا درد میکنه اصلا میدونین چیه نمیزاره نفس عمیق بکشم! ممکنه از کلیه هام باشه ؟ :18: نوار قلب و اکو رو دید طبیعی بودن! در ضمن ممکنه از فشارم باشه ؟ آخه فشارم شد 8 ! :41:

---------- Post added at 02:26 PM ---------- Previous post was at 02:21 PM ----------

آره نفس عمیقه! وقتی داخل کلیه هام پر از هوا میشه احساس میکنم یه چیزی به طرفای قلبم میخوره بعد شدیدا درد میکنه! دائما ندارم نفس نکشم خوبم ! مثلا امروزا نمیتونم برم باشگاه ورزش کنم! چون نفس زیاد میخواد ! بعد اون موقع احساس مرگ میکنم خفه میشم!

ناگفته نمانه من وقتی خوابم و میخوام از خواب بیدار شم وقتی بلند میشم سرم به شدت گیج میره طوری که با کله امروز صبح خوردم به صندلی آشپزخانه! خیلی سرم درد کرد! این یکیو از 2-3 سال پیش دارم! وقتی یدفعه یا خیلی یواش از جایی که زیاد نشستم بلند بشم اینجوری میشم! ممکنه از فشار خونم باشه ؟ :41:

درد کلیه ارتباطی با نفس کشیدن عمیق نداره . :13:
هوا فقط و فقط وارد ریه ها می شود . در اثر تنفس عمیق پرده اطراف ریه ( پرده جنب ) و ریه ها متسع می شوند . گاهی اوقات التهاب این پرده جنب می تونه ایجاد درد های تیر کشنده در قفسه سینه بکند . در هر صورت چیزی که مسلمه اینه که این درد ارتباطی با قلب ندارد . مکان درد که در ناحیه قلب باشد دلیلی بر مشکل دار بودن قلب نیست . بهتره یک پزشک داخلی هم یک بررسی مختصر روی ریه شماانجام بدهند .
موفق باشید .

Переклад не
19-09-2011, 15:23
یکی از رفقا دیشب قلبشو با دستش گرفت و دراز کشید و از درد به خودش پیچید و بعدش درده زد به کتفش و دست و یه خورده به خودش پیچید و بعده دو سه دقیقه حالش خوب شد
همه از تشخیص مشکلش عاجز موندیم
بچه ها به نظرتون اینم شبیه مشکل *Mehran* جان هستش یا اصلا چه عاملی باعث این میشه
البته بهمون توضیح داد که قبلا و هر از چنگاهی اینطوری میشه
ممنون

Gilb3rt
20-09-2011, 02:03
یکی از رفقا دیشب قلبشو با دستش گرفت و دراز کشید و از درد به خودش پیچید و بعدش درده زد به کتفش و دست و یه خورده به خودش پیچید و بعده دو سه دقیقه حالش خوب شد
همه از تشخیص مشکلش عاجز موندیم
بچه ها به نظرتون اینم شبیه مشکل *Mehran* جان هستش یا اصلا چه عاملی باعث این میشه
البته بهمون توضیح داد که قبلا و هر از چنگاهی اینطوری میشه
ممنون
نه با اين خصوصياتي كه شما ميگي ايشون مشكلش قلبي بنظر ميرسه
بهتره به يه دكتر مراجعه كنه

*Mehran*
21-09-2011, 11:15
رفته بودم به یه دکتر خوب ایشون گفتن چون فشارتون شده 8 که خطرناکه! اینجوری شدی ... گفت باید استرس-ناراحتی-ضعف-گرسنگی-خستگی و ... بدنمو رفع کنم تا دوباره اینجوری نشم در ضمن فعلا که خدارو شکر درد نمیکنه اما وقتی واسه یه موضوعی که دارم به ناراحتی پشت سرش میگذارم بهش فکر میکنم باز سریع درد میکنه :( آخه یه مشکلی پیش اومد ... قلبم شدیدا ناراحت شد! زندگی من درسته یه زمونی براش اهمیت داشت اما وقتی یکی دیگه وارد زندگیش شد براش چه فرقی میکنه من زنده باشم یا بمیرم براش خودش و اون کسی که پیشش هست مهمه نه اون کسی که زمانی براش زحمت کشید تا تنها نباشه! از یاد نمیبرم هیچوقت . تشکر از همگی که کمکم کردین سلامت و سربلند باشین همگی .

پ.ن: با نامردی و خیانت دلمو شکستی قول میدم زمانی این عذاب واسه خودتم خواهد اومد! چون یه دادگر تبارک و تعالی اون بالاها هست که خیلی مهربون و یکتاست اون خداوند تبارک و تعالی است خودش باخبره قضیه چی به چیه وتو چطور بهم خیانت کردی! خیلی پست بودی که اینطور دلمو شکستی ...

p30c
21-09-2011, 11:40
اگر درد به صورت سوزني در ناحيه قفسه سينه باشد و در همان ناحيه محدود باشه معمولا پرولاپس هست كه خيلي در جوانان شايع هست. نگراني خاصي ندارد و در موراد شديد دكتر خودش دارو تجويز مي كند. اين بيماري معمولا خوش خيم هست و پس از مدتي مثلا يكي يا دوسال از بين ميره يا كاهش پيدا مي كند. اما اگر درد شبيه يك جسم سنگين باشه و به سمت دست و كمر تير بكشد نشانه آنژين صدري (گرفتگي عروق قلبي) و در بعضي موارد سكته قلبي است كه نشانه بسيار بسيار مهمي است و حتما به متخصص مراجعه فرماييد تا آزمايشهاي اكوكارديوگرافي، تست ورزش و نوارقلب و غيره انجام بشود.

p30c
21-09-2011, 11:54
البته ممكن است شما مبتلا به برخي از عفونت هاي ويروسي لايه هاي خارجي قلب يا ريه شده باشيد كه ممكن است به صورت درد قلبي خودش را نمايش دهد. اين بيماريها اكثرا در عرض چندهفته بهبود مي يابند. اگر در اكو و نوار قبلي و تستهاي ورزش و غيره چيزي مشخص نبود، معمولا جاي نگراني نيست اما تا برطرف شدن علائم ورزش و كار سنگين نكنيد

nasim1373
21-09-2011, 16:29

اینکه وقتی از جایی که یه مدت طولانی نشستید سریعا بلند میشید سرتون گیج یا سیاهی میره و به در و دیوار میخورید خیلی طبیعیه تنها راه چاره هم این است که اگر خوابیده بودید چند ثانیه ای بشینید سپس بلند شید در کل در انجام کار ها کمی وقفه بیندازید...

p30c
21-09-2011, 17:29
آنژين صدري

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

پريكارديت

SevenCity
28-09-2011, 22:43
اینکه وقتی از جایی که یه مدت طولانی نشستید سریعا بلند میشید سرتون گیج یا سیاهی میره و به در و دیوار میخورید خیلی طبیعیه تنها راه چاره هم این است که اگر خوابیده بودید چند ثانیه ای بشینید سپس بلند شید در کل در انجام کار ها کمی وقفه بیندازید...

دوستان تایید میکنید که این مشکل طبیعیه؟ مثلا دراز میکشیم و بعد بلند میشیم و چشممون سیاهی میره اگر طبیعیه چرا همه اینطور نیستند؟ البته من در گذشته این مشکلو داشتم و دیگه ندارم اما در خانواده این مشکل همچنان هست

Gilb3rt
29-09-2011, 00:23
اين مشكلي كه ذكر كردين شايعترين علتش كم خونيه و از اونجا كه مشكلات تغذيه اي تو كشور ما زياده كم خوني هم به نسبت شايعه. راه حلش هم مصرف مواد داراي آهن به ميزان كافيه كه خودتون ديگه بهتر بلدين!

Mehran-King
30-09-2011, 19:25
اين مشكلي كه ذكر كردين شايعترين علتش كم خونيه و از اونجا كه مشكلات تغذيه اي تو كشور ما زياده كم خوني هم به نسبت شايعه. راه حلش هم مصرف مواد داراي آهن به ميزان كافيه كه خودتون ديگه بهتر بلدين!

واقعا از کم خونیه ؟ پس چرا بنده با اینکه گروه خونیم O+ هست یعنی کم خونم ؟ :18:میشه بگین آهن تو چه موادی و میوه هایی وجود داره ؟ اگه سبزیجات کدوماش ؟ مرسی.:11:

Gilb3rt
30-09-2011, 20:04
والا كم خوني كه ربطي به گروه خونيتون نداره كه :31:
به اين كم خوني ميگن آنمي فقر آهن
جگر، قلوه ، گوشت قرمز، ماهی، زرده تخم مرغ ، سبزی های دارای برگ سبز تیره مانند جعفری ، اسفناج و حبوبات ؛ مثل عدس و لوبیا، هم چنین میوه های خشک ( برگه ها) به خصوص برگه زرد آلو و دانه های روغنی.
اسید سیتریک و اسید اسکوربیک ( ویتامینC) که درآلو، خربزه، ریواس، انبه، گلابی، طالبی، گل کلم، سبزی ها ، آب پرتقال، لیمو شیرین ، لیمو ترش، سیب و آناناس وجود دارند، می تونن افزایش دهنده جذب آهن تو بدن باشناسید مالیک و اسید تارتاریک که در هویج ، سیب زمینی، چغندر، کدو تنبل ، گوجه فرنگی، کلم پیچ و شلغم باعث افزایش جذب آهن می شن
اينم چند توصيه خوب:
1. استفاده از غذاهایی که غنی از آهن می باشند
2. استفاده از منابع غذایی حاوی ویتامین در هر وعده غذایی ، جهت جذب بهتر آهن ( مثل پرتقال، گریپ فروت، کوجه فرنگی، کلم، توت فرنگی، فلفل سبزو لیمو ترش)
3. قرار دادن گوشت قرمز، ماهی یا مرغ در برنامه غذایی .
4. پرهیز از مصرف چای و قهوه همراه یا بلافاصله بعد از غذا
5. برطرف کردن مشکلات گوارشی و یبوست
6. تصحیح عادات غذائی غلط ( مثل مصرف مواد غیر خوراکی مانند خاک ، یخ )
7. مشاوره با پزشک و متخصص تغذیه جهت پیش گیری به موقع و یا بهبود کم خونی
8. استفاده از نان هایی که از خمیر ورآمده تهیه شده اند
9. استفاده از خشکبار مثل توت خشک ، برگه آلو، انجیر خشک و کشمش که منابع خونی از آهن هستند.
10. استفاده ازغلات و حبوبات جوانه زده .
11. شست وشو و ضد عفونی کردن سبزی هایی که استفاده می کنید.
12. شستن کامل دست ها با آب و صابون ، قبل از تهیه مصرف غذا و پس ازهر باراجابت مزاج .
13. مصرف روزانه یک قرص آهن از پایان ماه چهارم بارداری تا سه ماه پس از زایمان در زنان باردار.
14. مصرف قطره آهن هم زمان با شروع تغذیه تکمیلی تا پایان 2 سالگی در کودکان .