PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطوری میشه مرورگر پیش فرض رو عوض کرد؟

pars20
15-09-2011, 12:48
مرورگر پیش فرض سیستم ie ولی میخوام فایر فاکس باشه. تو Set Program Access and Defaults فایر رو به عنوان مرورگر پیش فرض انتخاب میکنم ولی فایده نداره .اشکال از کجاست؟
کاربر حرفه ای هستم
ویندوز : XP

A-r-M-a-N
15-09-2011, 12:53
مرورگر پیش فرض سیستم ie ولی میخوام فایر فاکس باشه. تو Set Program Access and Defaults فایر رو به عنوان مرورگر پیش فرض انتخاب میکنم ولی فایده نداره .اشکال از کجاست؟
کاربر حرفه ای هستم
ویندوز : XP
فایرفاکس رو باز کن و آدرس زیر رو برو:
Tools > Options > Advanced
در قسمت System Defaults ، روی Check Now کلیک کن و Yes رو بزن

pars20
15-09-2011, 14:45
روش سایت پایینم برین بصورت شکل توضیح داده:20:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

همین کارو کرده بودم ولی نشد

Dew Drop
17-09-2011, 18:59
همین کارو کرده بودم ولی نشد

بعد این کار باید فایرفاکس رو باز کنید که یه پیغامی میده که می خواید به عنوان مرورگر پیش فرض انتخاب بشه؟
که باید yes رو بزنید تا مرورگر پیش فرض به فایرفاکس تغییر داده بشه.

pars20
17-09-2011, 22:30
بعد این کار باید فایرفاکس رو باز کنید که یه پیغامی میده که می خواید به عنوان مرورگر پیش فرض انتخاب بشه؟
که باید yes رو بزنید تا مرورگر پیش فرض به فایرفاکس تغییر داده بشه.

sharifdorsa جان عرض کردم کار بر حرفه ای هستم.فقط چند بار اول که یه مرورگر نصب میشه این سوال رو میپرسه نه همیشه

Dew Drop
18-09-2011, 00:34
sharifdorsa جان عرض کردم کار بر حرفه ای هستم.فقط چند بار اول که یه مرورگر نصب میشه این سوال رو میپرسه نه همیشه

سوال برای تغییر پیش فرض مربوط به نصب نیست,چندین بار این کار رو کردم و هر بار می پرسه!!!

در هر صورت تو رجیستری برید به این مسیر

HKEY_CLASSES_ROOT\ftp\shell\open\command

valu date این کی باید

"C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe" -requestPending -osint -url "%1"

باشه تا فایرفاکس مرورگر پیشفرض باشه.این عبارت رو وارد کنید و OK و دوباره فایرفاکس رو باز کنید ...

Pedram_IR
18-09-2011, 01:59
وقتي كه فايرفاكس رو نصب مي كند سوال مي پرسه كه مي خوايد مروگر پيش فرض باشه يا نه، توي همون كادري كه اين سوال رو مي پرسه يه چك باس هست كه اگر تيكش رو برداريد ديگه سوال رو نمي پرسه، حالا به خاطر اينكه دوباره سوال رو بپرسه بريد به Tools بعدش Options و در تب Advanced در قسمت General در پايين صفحه تيك سوال Alwayse check to see.... رو بزنيد تا دوباره سوال رو بپرسه.