PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : معرفی Unigine Engine

Hotsun
14-09-2011, 20:15
سلام,
چون نه خودم وقت دارم و نه شما حوصله سریع میرم وارد مطلب میشم تا کسی سرش درد نگیره:
اینجا میخوام Unigine Engine که یک انجین روسی هست رو معرفی کنم.
ابتدا باید بگم که خودم رو جای یه شرکتی جا زدم نمونه کار هم نشون دادم براشون فرستادم تا SDK ورژن 30هزار دلاری رو بهم بدن که همه امکانات رو داره فقط خروجی نمیشه گرفت باهاش :31:
توی جدول زیر میتونید نرخ های انجین رو ببینید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
باید بگم که این اولین انجینیه که میبینم رسماً تو خودش 8X AA رو میشه فعال کرد و روی خودش چنین چیزی داره.این که گفتم یعنی تو ادیتور یه همچین تکنیکی فعال میشه که با یه تیک حله.البته 16X AF هم داشت.
دایرکت اکس 9 10 11 رو ساپورت میکنه به زبون ها HLSL و GLSL هم میشه براش شیدر نوشت و این یعنی هم دایرکت اکس کار میکنه هم اپن جی ال.
استفاده از خود انجین به شدت به درد نخوره و اصلاً من نمیدونم چرا یه Select خالی هم نمیکنه :41:
Scale هم که توش نتونستم پیدا کنم یعنی دم دست نیست یا شاید هم اصلاً نداشته باشه که در این صورت مفت نمی ارزه.
Terrain Editor رو بگو که اول ازت Heightmap رو میخواد و اینکه بسازی بعد خودش بده رو اصلاً توش ندیدم و خیلی برام عجیب بود.
اصلاً یجورایی Editor محسوب نمیشه دیگه.
البته باهاش بازی Oil Rush و بنچ مارکینگ هایی مثل Heaven و Sanctuary رو باهاش ساختن که روی انجین بنچ مارک ها هستن به اضافه چندین نمونه کار دیگه که تقریباً میشه گفت 4-5 برابر Unity نمونه Image effect های آماده روش داره.
البته من که از ترین و ادیتور و غیره بد گفتم دلیل نمیشه دقیقاً همونطوری باشه چون خیلی باهاش کار کردن سخت بود حوصله ام سر رفت و بیش تر از 2-3 ساعت کار نکردم ولی همینکه من که خیلی با حوصله هستم و ساعت ها بدون خستگی روی یونیتی کار میکنم حوصله ام سر رفت از دستش یعنی کلاً کسایی که میگن 2-3 ساعت بیشتر نمیتونیم بازی بسازیم بعد خسته میشیم کلاً 1 دقیقه هم یونیجین رو تحمل نمیتونن بکنن.
قدرت رندر این انجین به شدت بالائه و یجورایی من کف بر شدم :31::18:
توی همون 2-3 ساعت تست های خوبی رو زدم که نشون داد بدجوری قدرت رندرش بالائه طوری که فکر کنم از Crydev بالاتره و جا برایرقابت با UDK رو داره.
اینم 2 عکس خفن از انجین که همین امروز گرفتم:
و
یه ایمیل هم برام اومد مبنی بر اینکه زبون برنامه نویسی یونیجین از همه زبون ها سریع تره که میتونید عکسی رو که برای میل کرده بودن رو ببینید:
در کل من راضی نبودم مخصوصاً اگه قرار باشه اون قیمت زیاد رو براش بپردازیم.
اگه سوالی بود بگین من در خدمتم.
از هر قسمت هم خواستین عکس میندازم که ببینید چجوریاست.
در ضمن این رو هم اضافه کنم که یه چیز لانچر مانند هم داشت که میشد باهاش بدون باز کردن انجین سمپل ها رو دید.

parvizamd
14-09-2011, 20:49
قربونت دست آپ کن ثواب داره.:31:

littledemon
14-09-2011, 21:48
ممنون رفیق
رندرش که همونطور که گفتی حیرت اوره
ولی مشکلاتی که گفتی مثلا سلکت و اینا ، یعنی کلا اینجوریه ؟ یا فکر میکنی چون لایسنس نداره اینه ؟
چقدر این Perl Pyton بدبخت سرعتشون پائینه ! جالبه از زبون Lua !

منابعش چطوره ؟

NINJA0098
14-09-2011, 22:01
چجوری تونستی evaluation رو ازشون بگیری...
منظورم اینه نمونه کار دادی یا از طرف یه شرکت رسمی ازشون گرفتی؟
این مشکلات سلکت و اینا که گفتی همه به خواط اینه که خودشون توش محدود کردن برای نسخه لایسنس شده این چیزا نیست ....
درمورد ترین ادیتور هم اینجور که تو فرومای مختلف قبلا دیده بودم میگفتن ترین ادیتور خیلی پیشرفته ای داره...احتمالا این مشکل هم به خاطر نسخه evaluation ی هست که دادن برای تست...

3Dmajid
14-09-2011, 22:45
خدارو شکر بعد از چند ماه یکی یه تاپیک مفید زد :31:

ممنونم ! :10:

M0hsen3D
14-09-2011, 23:14
دمت گرم لذت بردم , واقعا رندر قدرتمندی داره.

NINJA0098
14-09-2011, 23:57
من یه سوالی برام پیش اومد ...این جدول مقایسه رو چه حسابی هست؟
یه سوال دیگه هم دارم ....اگه هنوز باهاشون در ارتباطی ازشون بپرس به غیر از بنچمارک تسلیشن و اون بازیایی که تو سایتشون نشون دادن بازی بزرگی هم با این انجین ساخته شده؟ من قبلا ازشون پرسیده بودم و این که چرا تو سایت قدرت رندر رو زده بیش از 2.5 میلیون پلی در هر فریم ولی جوابمو ندادن....
ببین میتونی جواب بگیری ازشون؟

alisahaf70
15-09-2011, 06:33
آره منم داشتمش باهاش یه کم کار کردم کاملا تایید می شه انجینه گرافیکش خوبه ولی باهاش بازی نمی شه ساخت سیستم پارتیکلش فوق العاده ترین سیستم پارتیکله ولی اصلا به درد بازی ساختن نمی خوره حتی بازی که تو خودش گذاشته برا سمپل همون یارو که را می ره یه سری روبات بالا سرش میان به شدت آشغاله برا من قدیمی تره این نفتیرو نداره دی گرفتم
در مورد ادیتور خیلی ساده تر از اونیه که باید باشه اونقدر ساده که اعصابتون به هم میریزه
ولی فریم پر سکند خیلی خوبی داره حیلی خوب
یونیجین به درد این می خوره که توش محیط کوچیک مثل اتاق بسازین عکس بگیرین بفرستین مسابقات کف بر شن :دی
به نظرم قوی تریم گرافیک رو داره (سیستم پارتیکل اصلا... فقط شلیک تفنگشو تو یوتیوب ببینین تا منظورمو بفهمین)
داکیومنتاشم فوق العادست
راستی تو مخیط های بسته خوب جواب می ده نه باز مثلا اگه برین تو اون جزیره هه جلو می بینین گرافیکش خیلی با نمای دورش فرق داره (شاید لپ تاپ من براش مناسب نبوده) ولی محیط بسته رندرش قویتر بود فک کنم اسپید تری هم نداشت
ولی هر افکت گرافیکی که تا حالا معرفی شده رو داره مثل پارالکس و ...
اینم یه نمونه پارتیکل

littledemon
15-09-2011, 07:37
اینم یه نمونه پارتیکل
:31: نبستیش ، فرار کرد !
یادت رفت بزاری ؟ یا اینترنت زغالی ما لود نمکنه !؟!؟:20:

hasansmoke
15-09-2011, 09:23
من چندماه پیش این موتور رو تست کردم.کی گفته گرافیکش از کرای و انریل بیشتر.تو همون دموی دریا هم واقعا گند داره.البته من ورژن اخر رو ندارم.فریم پر سکند هم نسبت به انریل و کرای خیلی پایینه.در کل به پایه اونا نمیرسه.

alisahaf70
15-09-2011, 09:39
:31: نبستیش ، فرار کرد !
یادت رفت بزاری ؟ یا اینترنت زغالی ما لود نمکنه !؟!؟:20:

ف.....ل....تر شکن می خواد عکسش دوست عزیز تو بلاگ یونیجینه که از بلاگ سپات خدمات می گیره که اونم ف ... تره

---------- Post added at 10:39 AM ---------- Previous post was at 10:36 AM ----------

من چندماه پیش این موتور رو تست کردم.کی گفته گرافیکش از کرای و انریل بیشتر.تو همون دموی دریا هم واقعا گند داره.البته من ورژن اخر رو ندارم.فریم پر سکند هم نسبت به انریل و کرای خیلی پایینه.در کل به پایه اونا نمیرسه.

منم کاملا موافقم تو دریا گند زده ولی از لحاظ نورپردازی بهترینه اینو نمی شه انکار کرد
وقتی همه ی فیچرهاش روشن باشه با اینکه امکانات فعالش بیشتر از آنریل می شه ولی فریم ریت بالاتری داشت حداقل رو لپ تاپ من و فک نکنم همه ی اون فیچرها تو آنریل دیفالت روشن باشه و فک کنم سر این باشه که آنریل خیلی ابزارهای زیادی داره و از میدل ور های زیادی استفاده می کنه که به هر جال یه ذره پرفورمنس رو پایین میاره نظر شخصیم ولی از لحاظ کلی گرافیک توی محیط های خیلی کوچیک می گیرتشون ولی تو بزرگ نه و تو اپن ورد اصلا قابل رقابت نیست ولی انصافا بازم می گم نورپردازیش بهترینه

hasansmoke
15-09-2011, 10:36
نمیدونم با نورپردازی کرای کار کردی یا نه.نه تنها چیزی کم نداره بلکه امکانات بیشتری نسبت به اونها داره.سایه های ریل تایم در کرای سبک تر و بهتر هستند.نور پردازی انریل که دیگه خیلی خفنه.بعلاوه تو کرای Natural Lighting هست که دیگه محیط رو خیلی خفن میکنه.دریا تو کرای هم که به نظر من با واقعیت هیچ تفاوتی نداره.
چندتا رندر کرای(سایز رو کوچیک کردم تا راحت لود بشه واسه همین کیفیت یکم اومد پایین).

اینم ببینید.

alisahaf70
15-09-2011, 10:57
نمیدونم با نورپردازی کرای کار کردی یا نه.نه تنها چیزی کم نداره بلکه امکانات بیشتری نسبت به اونها داره.سایه های ریل تایم در کرای سبک تر و بهتر هستند.نور پردازی انریل که دیگه خیلی خفنه.بعلاوه تو کرای Natural Lighting هست که دیگه محیط رو خیلی خفن میکنه.دریا تو کرای هم که به نظر من با واقعیت هیچ تفاوتی نداره.
چندتا رندر کرای(سایز رو کوچیک کردم تا راحت لود بشه واسه همین کیفیت یکم اومد پایین).

اینم ببینید.

من فقط نظر شخصیمو می گم و روی این زیاد تحقیق نکردم ولی بر طبق تجربیاتی که داشتم (آنریل رو تقریبا بلدم و کرای و یونیجین هم در حد یه روز نه بیشتر باهاشون کار کردم) می گم هر کدومشون به درد یه وسعت کاری می خورن برای اتاق های خیلی کوچیک یونیجین خیلی چیزای تمیزی می تونه در بیاره ولی کافیه یه ذره بزرگ شه تا کیفیتش بخوابه و تو اپن ورد که نمونش اون مپ دریاست فوق العاده افتضاحه
به همون نسبت کرای واسه محیط های بزرگ عالیه همون نور طبیعی که گفتی نمونش کرای می تونه دریا و کلا هر چیزی که به محیط های باز جزیره مخصوصا مربوط بشه رو عالی در بیاره ولی تو محیط های بسته به آنریل نمی رسه و آنریل هم تو محیط های باز به کرای نمی رسه و هیچ کدوم تو محیط های خیلی خیلی بسته از نظر نور پردازی به یونیجین نمی رسن (اگه کیفیت بافت ها و بهبود هایی که موتور براش انجام می ده رو کنار بذاری)
ببینید نورپردازی محیط باز با بسته خیلی فرق داره تقریبا از زمین تا آسمون :دی خیلی از موتورا برای این قضیه سعی کردن از چند مدل سین استفاده کنن مثل OGRE و خیلی از موتورها تا جایی که من می دونم تقریبا ثابن و تو یکیش خیلی پیشرفت کردن نمی شه با نورپردازی جنگل یه کارخونه رو قشنگ نورپردازی کرد
کرای تو اون قسمت بیشتر پیشرفت کرده
آنریل دقیقا بهینه واسه مپایی تو مایه های آنریل تورنمنت هست
و یونیجین هم دقیقا در حد اون اتاقی که تو دموش هست نه بیشتر برای همین به درد بازی نمی خوره
این نظر شخصیم بود از روی تجربه نه بررسی دقیق خوشحال می شم ایراداشو بدونم

ولی سیستم پارتیکلش کیفیتش فوق العاده بود هنوز نه تو آنریل و نه تو کرای مثل اونو ندیدم الان نصب نیست رو سیستمم کسی که نصب داره از انفجاراش چند تا عکس بذاره واقعا فوق العادست

alisahaf70
15-09-2011, 11:17
خوب ستاپش کردم که عکسشو بذارم حیف با عکس نمی شه قشنگیشو رسوند ولی چاره چیست

Hotsun
15-09-2011, 11:24
خب اولاً که چون نمیشه باهاش خروجی گرفت آپلود کردنش هیچ ثوابی نداره.
خب در مورد Select که باید بگم داره همون فلش که بالای صفحه توی عکس ها میبینید ولی فقط اسمش سلکته نمیدونم چجوری کار میکنه :31:
این کیت رو با خالی بندی گرفتم دیگه,به قول دوست عزیزم امید عسگری خالی بندی تو خون بازی سازهاست :31:
راستی این عکس از فاصله نزدیکه که نمیدونم کجاش رو میگین رندرش بده

alisahaf70
15-09-2011, 11:29
خب اولاً که چون نمیشه باهاش خروجی گرفت آپلود کردنش هیچ ثوابی نداره.
خب در مورد Select که باید بگم داره همون فلش که بالای صفحه توی عکس ها میبینید ولی فقط اسمش سلکته نمیدونم چجوری کار میکنه :31:
این کیت رو با خالی بندی گرفتم دیگه,به قول دوست عزیزم امید عسگری خالی بندی تو خون بازی سازهاست :31:

خب نسبت به انجین های دیگه قابل مقایسه نیست کرای که جدا که عکساش اون بالا هست
OGRE هم با HYDRAX تقریبا در همین حده

البته تقریبا در همین حده :دی
زیاد کیفیت جالبی نداره

NINJA0098
15-09-2011, 12:03
راستش منم چیز با کیفیتی تو شاتایی که از بازیاشون گذاشتن نمیبینم ....(یونیجینو میگم)... به غیر از unigin heaven که یه بنچمارکه
مثلا همون اتاق که عکسو گذاشتینو کار یه ساعت کار با یو دی کی هست (اگه مدلا رو بدن) ...
برای مقایسه یونیجین با کرای و آنریل باید نمونه بازیای هرکدومو ببینن که با بازیای یونیجین قابل مقایسه نیست (یعنی یونیجینو نمیشه با اونا مقایسه کرد) ....
تو سکانس جزیره هم کیفیت آب فوث العاده نیس اگه به نمونه کار دریای یو دی کی که یکی از کاربرا تو اپیک گذاشته بود نگا کنین و که آموزش گذاشته بود تو 15 دقیقه با کیفیت بیشتر از این میسازه درمودر کرای هم که دیگه نیاز نیست چیزی بگم....
سیستم پارتیکلشو دقیقا نمیدونم ولی از ترینش خیلی تعریف میکردن که تو نسخه جدید یو دی کی (که دانلود نکردم) میگن آنریل ازش جلو زده...

parvizamd
15-09-2011, 13:09
دوستان وقتی UDK که رندر بهتری رو داره مفتی دادن دست شما این یونتیچن بدرد چی می خوره که حداقل یه نسخه TRAIL نذاشته .

3Dmajid
15-09-2011, 15:19

کجاش خوبه ؟ :31:
به نظر منم اصلا در حد مقایسه با آنریل و کرای نیس !
واقعا اگه رندش همین شاته که ازش گذاشتی ...
زیاد به دلم نچسبید :46:

Hotsun
15-09-2011, 17:08
بهم ایمیل دادن گفتن که چون میخوایم دپارتمان جدید تاسیس کنیم میتونیم با تخفیف 50 درصد بهتون انجین رو بفروشیم و این بیشترین تخفیفیه که تا حالا دادیم.
یعنی 15هزار دلار میدن.
هر کی میخواد بگه :31:آتیش زدن به مالشون.

MR. Garcia
16-09-2011, 15:31
بابا اینو آپلود نکردید ؟؟؟
صیرمون سر اومدا !!! :31:

Hotsun
16-09-2011, 21:02
قرار نیست آپ کنم.
هم من محدودیت دارم هم تقاضا زیاد نیست :31:
به بعضی از همونایی که گفتن آپ کن حجمش رو گفتم جا زدن. :20:
حجم نصب نشده اش 600-700 مگه حوصله آپلودش رو ندارم :13:
تازه وقتی خروجی نمیشه گرفت چه فایده :41: