PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راه اندازی dns با کارت شبکه وایرلس

edureza
14-09-2011, 13:29
سلام به دوستان گرامی . شبکه شرکت ما (که قرار راه اندازیش کنم ،کوچیک هستش 15 کلاینت) براساس وایرلس هست . حالا من حرچی میخوام رو سرور DNS رو فعال کنم گیر میده که چون کارت شبکه وایرلس هست نمیتونه راه اندازی شه حالا من موندم که چه جوری این DNS رو باید فعال کنم کسی بلد هست یا تابحال این کار رو کرده ؟
البته شاید بگید مشکل از چیز دیگه ای ممکنه باشه ولی من با کلی جستجو به این نتیجه رسیدم چون اگر دامین رو test.local در نظر بگیریم با اون خطا میده و لی با test از من درخواست یوزر پس میکنه

Amir Varasteh
14-09-2011, 14:06
سلام.

من وایرلس کار کردم یه جا اما نه کامل! مثلا همون توی رک از سرورها با کابل رفته به یه سوییچ کوچیک 4 پورت و بعد از سوییچ هم به اکسس پوینت. اینکارو اگه میتونی انجام بده.

edureza
14-09-2011, 14:32
خدا خیرت بده بلاخره یکی پیداشد که حداقل جواب من رو بده.اما دوست گرامی بزار بهتر توضیح بدم تا با شرایط من آشنا بشی من یه شبکه دارم که توسط مودم وایرلس Zyxel به هم مرتبط شدن اگه آشنا باشید این مودم چهار پورت داره و یه آنتن که نقش AP رو اجرامیکنه حالا تموم کامپیوتر های که به این مودم وصل میشن اینترنت دارن من میخوام تموم کامپیوتر ها با یه سرور کنترل بشن که خود این سرور هم با کارت شبکه وایرلس به شبکه وصل هست و به اینترنت اما من هر کاری میکنم نمیتونم DNS را روی این سیستم راه اندازی کنم باید بگم که بصورت ورک گروپ هیچ مشکلی نیست و این مشکل فقط تو دامین پیش میاد.
حالا من باید چیکار کنم بنظر شما ؟

sinaxex
14-09-2011, 14:47
ببینید درست شرایط شما رو متوجه شدم تا سولوشن بدم:
شما توسط یک مودم دی اس ال اینترنت میگیرید که این مودم اکسس پوینت هم هست و به صورت وایرلس شرکت رو شبکه کردید
خوب حالا این وسط چرا میخواهید دی ان اس بدید ؟ انتظاراتی که از سرور دارید چی هست ؟ یک توضیح بدید که چه انتظاراتی از شبکه دارید و این که دی ان اس کش میخواهید راه بندازید یا دی ان اس پورت برای اینترنت؟
اگر میخواهید از سرور دستور بدید همه چیز رو باید دو کارت شبکه تو سرور اتون باشه که یکی ایش از مودم تغذیه کنه و دومی بره به سمت اکسس پوینت(ثانویه نه مودم اکسس پوینت) و تو سرور شما روت دهی کنید

Amir Varasteh
14-09-2011, 14:54
ببینید درست شرایط شما رو متوجه شدم تا سولوشن بدم:
شما توسط یک مودم دی اس ال اینترنت میگیرید که این مودم اکسس پوینت هم هست و به صورت وایرلس شرکت رو شبکه کردید
خوب حالا این وسط چرا میخواهید دی ان اس بدید ؟
.
.
.
ایشون میگن که میخوان دومین راه بندازن. واسهه مین DNS میخوان.

edureza
14-09-2011, 15:02
ممنون از توجه من میخوام به این روش کاربر ها (کارمندان رو ) تو گروه های مختلف قرار بدم و باتوجه به گروه قرار گرفته به کاربر امکان دسترسی به اینترنت رو بدم و برنامه های مختلف رو نصب کنم.

---------- Post added at 04:02 PM ---------- Previous post was at 03:58 PM ----------

ایشون میگن که میخوان دومین راه بندازن. واسهه مین DNS میخوان.

بله والا من تو یه فرام دیگه فعالیت میکردم و دیدم که تو این مورد انجا جواب ندادن گفتم اینجا مطرح کنن تو اون فرام دکمه تشکر وجود داشت اینجا نداره ؟ اگه داره چه جوری میشه تشکر کرد ممنون میشم اینم بگید.

edureza
14-09-2011, 15:46
آقا من الان یقیین اوردم که از کارت شبکه وایرلس هست مثل اینکه با کارت شبکه وایرلس نمیشه DNS نصب کرد ؟ :19: من دوباره ویندوز سرور رو نصب کردم ولی اول کارت شبکه LAN رو یونیستال کردم و بعد کارت شبکه وایرلس رو نصب کردم حالا که شروع به نصب اکتیو دایرکتوری کردم میکه باید از کارت شبکه LAN استفاده کنی :18: خوب شرکت ما جوری طراحی شده که به هیچ وجح ممکن نیست بشه سرور رو برد نزدیک مودم وایرلس و اون رو هم نمیشه آورد کنار سرور چون به سانترال وصل هست :41: حالا من چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sinaxex
14-09-2011, 16:31
دوست عزیز بهتون پیغام خضوصی دارم در مورد پاسخ سوال اتون
امیدوارم مشکل اتون حل بشه

edureza
14-09-2011, 17:21
انقدر ذهنم درگیره دکمه تشکر سمت چپ رو ندیدم :31: ممنون که گفتید ولی مشکل هنوز پا برجاست.