PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اگه همیشه نور مانیتور لب تاب تا اخر باشه...

MR. Garcia
14-09-2011, 21:13
من همین کار رو با مانیتور کامپیوتر (که دیگه قوی تر از لپ تاپم هست) کردم و مشکل پیش اومد !!!
چند روزی فکر میکردم سوخته ...
روشنش که میکردم بعد چند ثانیه صفحه سیاه میشد !!!
آخر فهمیدم مشکل همین Brightness هست و اونو تا ته آوردم پایین و الآن دیگه سیاه نمیشه !!!
ولی ببرم بالا دوباره خاموش میشه !!!

nabi.com
14-09-2011, 22:14
راستش من تا به امروز نور صفحه نمایشم تاآخر بوده و هیچ مشکلی پیش نیامده اما در کل باید از اساتید پرسید

Erfan.B
14-09-2011, 22:29
پیکسل سوخته تو لپ تاپ بیش تر به خاطر تابش آفتاب و گرما به اونه البته brightness هم تآثیر داره ولی در کل من مانیتور سامسونگ pc رو 3 ساله دارم حتی 1 پیکسل هم نسوزونده هم کانتراست 100ه هم برایتنس ولی واسه لپ تاپم 2 تا پیکسلش سوخته:31: در کل خیلی سخت نگیرین چیز طبیعی هست 2-3 تا پیکسل سوخته:46:

Hektor
14-09-2011, 22:50
باید اول با ساختار یه پنل LCD آشنا باشین.بطور کلی 3 بخش اساسی و مهم در یه نمایشگر داریم:1-منبع تولید نور پشت LCD
2-خود LCD که کارش تولید تصویره 3-مدار کنترل .
در اثر استفاده ی طولانی مدت از نور زیاد به دو بخش زودتر آسیب وارد میشه:1-به مدار کنترل که اصطلاحاً یونیت LCD هم بهش میگن 2-به منبع تولید نور که یا از نوع لامپهای CCFL و یا LED هستش.
یونیت LCD بسوزه باید مدارش رو تعمیر یا تعویض کرد.منبع نور پشتی هم ممکنه قابل تعمیر باشه و اگه از لامپ CCFL استفاده میکنه یا از LED باید عوض شن که مطمئناً هزینش خیلی بالاست.من خودم چند تا لپتاپ دارم و در شرایط عادی که شامل 95 درصد اوقات میشه نور اونها رو به حداقل ممکن کاهش دادم هم برای چشم مفیده هم برای کاهش مصرف برق و خنکتر کار کردنش و هم برای طول عمرشون. یکی از لپتاپهام مربوط به سال 2005 هستش و خیلی زیاد در این 6 سال ازش کار کشیدم ولی نمایشگر LCD اون مثل روز اول صحیح و سالم مونده بدون هیچ مشکلی.

Farshid72
14-09-2011, 22:53
دوسته عزیز شما با این کار مشکلی برای لپ تاپتون بوجود نمیاد و تنها عمر باتریتون کم میشه چون با بالا بودن نور صحفه نمایش میزان performance بیشتر و باتری زود تر مصرف و زود تر تموم میشه ک این پر و خالی شدن باعث خرابی زود هنگام باتری میشه ولی بر روی خود صحفه نمایش تاثیر نداره ولی بهتره شما تنها در هنگامی ک اداپتور وصل هست اونو روی کامل بزارید و پرنور باشه و در هنگام کار با باتری روی حداقلش باشه..کمتر باشه به چشمم آسیب کمتری میرسه!!!!!!!!!!!

MR. Garcia
14-09-2011, 23:53
آقا پست اول این تاپیک کو ؟؟؟ :|
پس چرا پاک شده ؟؟؟ :31:

Hektor
15-09-2011, 07:37
دوسته عزیز شما با این کار مشکلی برای لپ تاپتون بوجود نمیاد و تنها عمر باتریتون کم میشه چون با بالا بودن نور صحفه نمایش میزان performance بیشتر و باتری زود تر مصرف و زود تر تموم میشه ک این پر و خالی شدن باعث خرابی زود هنگام باتری میشه ولی بر روی خود صحفه نمایش تاثیر نداره ولی بهتره شما تنها در هنگامی ک اداپتور وصل هست اونو روی کامل بزارید و پرنور باشه و در هنگام کار با باتری روی حداقلش باشه..کمتر باشه به چشمم آسیب کمتری میرسه!!!!!!!!!!!
نباید اطلاعات غلط به دیگران داد.طبیعیه مسئولیت آسیب یا کاهش عمر پنل LCD دوستان رو نه شما نه هیچ شخص دیگری بعهده نمیگیره! بخشی از صحبتاتون درسته بخشی اشتباه.
همه ی LCD هایی که در بازار موجوده چه برای PC چه بعنوان TV عمر مفیدشون توسط کارخونه اعلام شده و موجوده.لامپ CCFL یا RGB LED و یا LED های عادی که برای تولید نور پس زمینه ی LCD ها استفاده میشه مثل هر چیز دیگری عمر مفیدی داره.هر چه شدت نور این منابع تولید نور بالاتر بره عمر مفیدشون بشدت کاهش پیدا میکنه و هر چی نور کاهش پیدا کنه عمر مفید پنل افزایش پیدا میکنه.

Pami
15-09-2011, 23:39
شما از هر قطعه الکترونیکی استفاده زیاد در حداکثر توان بکنید مدت زمان عمرش رو کم میکنید
به هر حال اون پنل LCD هم عمر محدودی داره و هرچی بیشتر روشن باشه و انرژی بیشتری مصرف کنه عمرش کمتر میشه

You & I
29-11-2011, 18:49
هميشه نو لب تاب قابل تنظيمه نه واسه چشم بلكه واسهع وقتهايي كه باطري ضعيفه !
به نظر من برو دنبال تنظيماتش !
رو كيبورد حتما بهش اشاره شده !

hamid.7003
01-12-2011, 11:59
من همین کار رو با مانیتور کامپیوتر (که دیگه قوی تر از لپ تاپم هست) کردم و مشکل پیش اومد !!!
چند روزی فکر میکردم سوخته ...
روشنش که میکردم بعد چند ثانیه صفحه سیاه میشد !!!
آخر فهمیدم مشکل همین Brightness هست و اونو تا ته آوردم پایین و الآن دیگه سیاه نمیشه !!!
ولی ببرم بالا دوباره خاموش میشه !!!

این مشکل تو LCD هایی که میارن واسه تعمیر زیاد پیش میاد
یه خازن تو برد پاور LCD نشتی داره و باعث میشه وقتی نور صفحه رو حداکثر بره و بار رو خازن حداکثر بشه خازن تخلیه بشه و نور کلا میره