PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عجیب XFX 9600 gso

m64m64
12-09-2011, 20:48
مشکل عجیب XFX 9600 gso:
خسته نباشید دوستان. کارت گرافیک من دچار یه مشکل عجیب شد دو سه روز پیش . اینطوری بود که من اومدم خونه دیدم دادش کوچیکم !:31: داشته با کامپیوتر بازی میکرده (بازی با رزولوشن 600*800) (رزولشن ویندوز = 1050*1680) بعد کامپیتر کامل هنگ کرده این داداشم هم کامپیوترو هموجوری روشن ول کرده رفته !!!!! اومدم خونه کامپیوترو ریست کردم دیدم بله! تصویر داغون شده ! خط های رنگی عجیب توی تصویر هست فراوان! حتی وقتی سیستم رو که روشن میکنم از همون اول که مشخصات کارت گرافیکو می نویسه تصویر همونجوری داغونه! بعد دیگه یکی دو روز همینطوری بود تا اینکه امروز دیدم درست شده!!!
حالا موندم باید چیکار کنم؟؟ (اول که خدا رو شکر) :31: بعدش چیکار کنم؟؟؟؟

EXTREME
12-09-2011, 20:59
اول از همه دمای گرافیک رو چک کنید ببینید بالا نباشه
گرافیک رو با نرم افزار furmark تحت فشار بزارید و تست پایداری بگیرید تا از سلامت گرافیک مطمئن بشین درایور گرافیک هم آپدیت باشه
اگه مشکلی پیش نیومد و بازم هنگ کردن سیستم داشتین یا مشکل نرم افزاری هست که با تعویض ویندوز و ... درست میشه
یا اینکه سخت افزاری هست که باید قطعاتی مثل رم اسلات حافظه پاور و دمای قطعات و .... چک بشه

m64m64
12-09-2011, 21:36
اول از همه دمای گرافیک رو چک کنید ببینید بالا نباشه
گرافیک رو با نرم افزار furmark تحت فشار بزارید و تست پایداری بگیرید تا از سلامت گرافیک مطمئن بشین درایور گرافیک هم آپدیت باشه
اگه مشکلی پیش نیومد و بازم هنگ کردن سیستم داشتین یا مشکل نرم افزاری هست که با تعویض ویندوز و ... درست میشه
یا اینکه سخت افزاری هست که باید قطعاتی مثل رم اسلات حافظه پاور و دمای قطعات و .... چک بشه

مرسی - چطور باید اینکار رو انجام بدم؟؟

EXTREME
12-09-2011, 21:47
مرسی - چطور باید اینکار رو انجام بدم؟؟
با نرم افزار hw monitor یا gpu-z متونید اینکارو بکنید و دمای گرافیک رو ببینید
البته تو دوحالت بیکاری و لود باید بررسی بشه

m64m64
12-09-2011, 21:49
دما توی حالت معمولی باید چند باشه؟

EXTREME
12-09-2011, 21:54
دما توی حالت معمولی باید چند باشه؟
شما دما رو درحالت عادی بگین
همچنین با نرم افزار furmark 15 دقیقه تست پایداری بگیرین ببینید بازم دما چقدره و حین تست چه اتفاقی میفته

m64m64
12-09-2011, 23:04
دمای کارتم قبل از تست روی 60 بود وقتی زدم یه تست خیلی قوی گرفت همیجوری دما رفت بالا تا رسید به 90!!!:18: وبعد دوباره همونطوری تصویر داغون شد که من سریع خاموش کردم . بعد روشن کردم درست شد. مشکل سخت افزاریه یعنی؟

EXTREME
13-09-2011, 09:04
دمای کارتم قبل از تست روی 60 بود وقتی زدم یه تست خیلی قوی گرفت همیجوری دما رفت بالا تا رسید به 90!!!:18: وبعد دوباره همونطوری تصویر داغون شد که من سریع خاموش کردم . بعد روشن کردم درست شد. مشکل سخت افزاریه یعنی؟
اگه موقع تست گرافیک تصویر به هم ریخته
مشکل از دمای بالای گرافیک هست البته این دما برای گرافیک باید عادی باشه و مشکلی نباید ایجاد کنه
ولی چیزی که اینجا معلومه اینه که موقع تست تصویر خراب شده
شما اگر به تنظیمات کلاک گرافیک دست زدید حتما به حالت قبل ببرید و درایور گرافیک هم به روز باشه
ویندوز رو مجددا نصب کنید
اگه درست نشد گرافیک رو روی یه سیستم دیگه نصب کنید و چک کنید ببینید عملکرد گرافیک روی یه سیستم دیگری به چه صورت هست