PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دو هفته ای است که سیستمم دچار برخی از مشکلات شده

قله بلند
11-09-2011, 00:08
سلام

دو هفته ای می شه که ADSL رو گرفتم و با سیستم جدیدم می تونم وارد اینترنت بشم. اوایل فکر می کردم که با وجود یک آنتی ویروس، دیگه مشکلی نیست ولی تازه از همون روز مشکلات شروع شد و رفته رفته، آزار دهنده شد.

توی این مدت من اجازه نمی دادم که آپدیت های ویندوز 7، نصب بشن چون یک بار این کار رو کرده بودم و مجبور شدم که دوباره ویندوز رو نصب کنم. ویندوزی که روی سیستم من هست برای یک شرکت است و برای سال 2009.
با اینکه آپدیت های ویندوز نصب نشده بودند ولی سیستم دچار مشکلاتی شد. مثلاً ریست ناگهانی یا بهم ریختن صفحه دستکتاپ به طوریکه موس و صفحه کلید از کار می افتاد(حالا هم از این اتفاق ها می افته) و مجبور بودم که سیستم رو ریست کنم که شاید تا چند بار باید ریست می شد.
بعضی وقت ها پیغام می آید که ویندوز در حال تعمیره و کمی طول می کشه و بعدش می تونم وارد سیستمم بشم.
تقریباً هر روز همین مشکل رو دارم و واقعاض خسته شدم. آنتی ویروس و ویندوز به جای اینکه عصای دستم باشه، بیچارم کرده.

آنتی ویروس هم نود 32، نسخه 4 هست و به روز.

در ضمن هنوز برخی گزینه های به روز رسانی ویندوز باقی موندند که حجمشون هم ماشاء الله زیاده و هنوز سرویس پک 1 در لیست انتظار است.

چند روز پیش هم IE رو بهر وز کردم که شده IE9.

امکان داره به خاطر خود ویندوز باشه؟ ویندوزی که در خود پی سی تبلیغ می شه، مناسب تر هست؟
راستی، ویندوزی که من دارم، فعال سازش هم با خودشه یعنی بعد از نصب ویندوز باید فعال سازش رو هم نصب کنم.

The Dreadnaught
11-09-2011, 17:18
Reset شدن ناگهانی که میگین منظورتون همون Blue Screen هست ؟

در این مورد تاپیک مخصوص تو همین انجمن رو باید دنبال کنید چون اون مشکلی هست که حلش در اولویته ، ولی به غیر از اینها این طور که شما میگید ممکنه اصلا خود ویندوز هم مشکل داشته باشه. من پیشنهاد میکنم یک نسخه درست و حسابی ویندوز تهیه کنید ، اول ویندوز رو نصب کنید و کامل Update کنید ، جدیدترین درایورهای سخت افزارتون رو هم دانلود و نصب کنید.

بعد فقط نرم افزارهای مهم و اساسی که لازم دارید Security Suite و مثلا Office ، Nero و Browser ها و ...

به هیچ وجه هم Security Suite رو کرک نکنید ، یا از اونهایی که رایگان هستند استفاده کنید یا از سریال هایی که دوستان در تاپیک هر کدوم قرار میدن استفاده کنید.

در قدم بعدی قبل از هر چیز ، Back Up بگیرید از سیستم ، یک System Repair Disk هم تهیه کنید.
برای Back Up هم میتونید هم از Back Up خود ویندوز استفاده کنید هم از مثلا Acronis .

اگر در این مدت Blue Screen گرفتید هم باید مطابق با راهنمایی های دوستان در تاپیک مخصوصش جلو برید تا منبع مشکلتون پیدا بشه.

در مورد نسخه ویندوزی که تهیه میکنید هم ، به هیچ وجه از این نسخه های متفرقه نباشه.
کرک هم همون Windows Loader خیلی خوب کار میکنه و حتی با نصب KB971033 هم به مشکل نمیخوره.

قله بلند
11-09-2011, 21:35
سلام
یا یک دفعه ریست می شه(بدون پیغام) و یا اینکه یک صفحه می آید و به سرعت تا عدد 100 رو می شمره و ریست می شه و یا اینکه صفحه ای می آید که در حال تعمیر ویندوزه و بعضی وقت ها از من می خواد که restore رو بپذیرم که وقتی می پذیرم، برنامه ای که شب قبلش نصب کرده بودم رو حذف می کنه و بعد هم سیستم بالا می یاد.
البته چند بار ریست می شه و عمل تعمیر انجام می شه و بعدش تا اخر شب می تونم بدون مشکل از سیستم استفاده کنم. به محض اینکه سیستم، چند ساعتی خاموش باشه، دوباره اوضاعف وخیم می شه

راستی، این صفحه آبی ها چرا باید تولید بشن؟ به خاطر این هست که ویندوزی که استفاده می شه فاقد آپدیت های به روز هست؟

Dew Drop
11-09-2011, 22:50
اگه مشکل صفحه آبی دارید اینجا مطرح کنید تا رسیدگی بشه

بررسی تخصصی پیغام های صفحه آبی (Blue Screen)، خطاهای دائم سیستمی و رفع مشکل آنها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])