PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بیهوشی جنرال یا اسپاینال؟چرا؟

HITB0Y
10-09-2011, 14:57
سلام دوستان
من یه عمل جراحی در پیش دارم که مدت زمانش هم زیاد نیست و حالا موندم کدوم بیهوشی بهتره و چرا؟!
تا اونجاییکه من شنیدم بعد از اسپاینال دچار سردرد و کمردرد شدید میشیم و ممکنه بهبودش مدتی طول بکشه ولی شنیدن کی بود مانند دیدن!رو همین حساب دوستانی تجربه دارن لطفا راهنمایی کنن.مزایا و معایب هردو بیهوشی رو لطفا بگید.
راستی من 20 سالمه.
ممنون

قله بلند
10-09-2011, 15:58
انشاء الله که جراحی خوبی باشه و بدون هیچ مشکلی

HITB0Y
10-09-2011, 19:04
انشاء الله که جراحی خوبی باشه و بدون هیچ مشکلی
خیلی ممنون

sanaz.joon
10-09-2011, 21:01
من از اطرافیانی که تجربه بیهوشی رو دارن سوال کردم همه از بیهوشی با گاز خیلی شاکی بودن

HITB0Y
10-09-2011, 23:29
من از اطرافیانی که تجربه بیهوشی رو دارن سوال کردم همه از بیهوشی با گاز خیلی شاکی بودن
البته من منظورم بیهوشی با تزریق سرنگ بودش...
ممنون

morsadr
11-09-2011, 08:37
سلام دوستان
من یه عمل جراحی در پیش دارم که مدت زمانش هم زیاد نیست و حالا موندم کدوم بیهوشی بهتره و چرا؟!
تا اونجاییکه من شنیدم بعد از اسپاینال دچار سردرد و کمردرد شدید میشیم و ممکنه بهبودش مدتی طول بکشه ولی شنیدن کی بود مانند دیدن!رو همین حساب دوستانی تجربه دارن لطفا راهنمایی کنن.مزایا و معایب هردو بیهوشی رو لطفا بگید.
راستی من 20 سالمه.
ممنون

تصمیم نوع بیهوشی شما توسط پزشک متخصص بیهوشی انجام می شود و بستگی به نوع عمل و وضعیت کلی شما دارد . ولی بصورت کلی در مواردی که بتوان از بیحسی اسپاینال استفاده کرد بیهوشی عمومی نمی دهند . این کار هم راحت تره و هم ریسک کمتری برای فرد دارد و نهایتا عوارض کمتری دارد .
در بی حسی اسپینال فقط منطقه طناب نخاعی توسط دارو تحت تاثیر قرار می گیرد و فرد کاملا بیدار و هوشیار می باشد ولی در بیهوشی عمومی کل سیستم عصبی و مغز تحت تاثیر می باشد و فرد کاملا بیهوش می باشد بنابر این با یک منطق ساده هم می توان به این نتیثجه رسید که در صورت امکان اسپاینال می تونه بهتر باشه .

sanaz.joon
11-09-2011, 13:18
ماده بیهوشی تزریقی کتامین هست؟

nightvision
11-09-2011, 13:47
اسپاینال عوارض کمتری داره حتما اسپاینال انجام بده

---------- Post added at 02:47 PM ---------- Previous post was at 02:46 PM ----------

ماده بیهوشی تزریقی کتامین هست؟
خود پزشک بیهوشی تعیین میکنه از چی استفاده کنه

sanaz.joon
11-09-2011, 13:53
خود پزشک بیهوشی تعیین میکنه از چی استفاده کنه

کلی پرسیدم عزیزم کلا داروهای بیهوشی تزریقی چیا هستن؟

HITB0Y
12-09-2011, 10:22
ممنون از همگی
خدارو شکر عمل جراحی رو با موفقیت پشت سر گذاشتم...البته با بیهوشی اسپاینال که خود پزشک بیهوشی اینطور تشخیص داد.
حدودا تا 4 ساعت بعد از عمل از کمر به پایین هیچ حسی نداشتم و کوچکترین حرکتی نمیتونستم انجام بدم که این موضوع خیلی برام سخت بود...انگار داشتم شکنجه میشدم....طبق گفته پزشک تا چند ساعت زیر سَرَم نباید بالش میزاشتم چون در اون صورت اون ماده بیهوشی باعث سردرد من میشد.بعد از اینکه کم کم اثر دارو از بین رفت تازه دردم شروع شد که مسکن تزریق کردن و...
در نهایت خیلی درد کشیدم ولی خدارو شکر الان وضعیت بهتری دارم.

ما انسانها تا سالم هستیم قدر سلامتی رو نمیدونیم...از خدا میخوام همه بیماران رو هرجا هستن و هر بیماری که دارن هرچه زودتر شفا بده.
آمین

aftab_azad20
12-09-2011, 11:01
میتونم بپرسم چه عملی انجام دادید:11:

sanaz.joon
12-09-2011, 13:15
ما انسانها تا سالم هستیم قدر سلامتی رو نمیدونیم

میشه بگین باید چیکار کنیم قدر سلامتی روبدونیم؟

Gilb3rt
12-09-2011, 20:52
میشه بگین باید چیکار کنیم قدر سلامتی روبدونیم؟

از اون سوالا بودا :دي

- ورزش كنين
- غذاي سالم بخورين
- به اندازه كافي و در زمان هاي مناسب بخوابين
- براي يه زندگي متعادل برنامه داشته باشين
و شاد زندگي كنين
اين ميشه قدر سلامتي رو دانستن!

sanaz.joon
12-09-2011, 20:58
از اون سوالا بودا :دي

نه خدایی جدی پرسیدم چون وقتی مریض میشم خیلی عذاب وجدان دارم که چرا قدر سلامتیمو ندونستم

- ورزش كنين
- غذاي سالم بخورين
- به اندازه كافي و در زمان هاي مناسب بخوابين
- براي يه زندگي متعادل برنامه داشته باشين
و شاد زندگي كنين
اين ميشه قدر سلامتي رو دانستن!

من تمام این کارها رو انجام میدم ولی بازم حس میکنم قدر سلامتیمو ندونستم

Gilb3rt
12-09-2011, 21:59
من تمام این کارها رو انجام میدم ولی بازم حس میکنم قدر سلامتیمو ندونستم
نه ديگه حساسيت زيادي هم خوب نيست خودش بيماري مياره :27:

sanaz.joon
12-09-2011, 22:40
نه ديگه حساسيت زيادي هم خوب نيست خودش بيماري مياره

اره من همیشه فک میکنم همه ویروس ها و بیماری های منتظرن تا منو آلوده کنن

HITB0Y
13-09-2011, 12:21
میتونم بپرسم چه عملی انجام دادید:11:
عمل هموروئید

اره من همیشه فک میکنم همه ویروس ها و بیماری های منتظرن تا منو آلوده کنن
اتفاقا یکی از چیزایی که باعث تشدید بیماری میشه تلقین منفی هستش...بهتره با تفکرات مثبت به خودتون تلقین کنید.
بعد از دو روز الان به این نتیجه رسیدم که کاشکی بیهوشی جنرال انجام میدادن...الان هربار که میشینم یا خم میشم سردرد شدید میگیرم و کمرم هم خیلی درد میکنه....دکتر هم میگه این از عوارض همون داروی بیهوشی هست که تو کمرم تزریق کردن و باید تحمل کنم!شاید 2روز,شاید یک هفته,شاید...!!!