PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پیشنهاد درباره سیستم انتخابی

New Solid Snake
08-09-2011, 20:43
با درود
دوستان در مورد این سیستم که تحقیق زیادی کردم نظر میدین(بازی و کار با نرم افزارهای visual studio و photo shopو...)
monitor:samsung px23720 plus or asus ml238h
cpu:intel core i5 2500k
main:asrock p67 pro3
vga:msi gtx 560 ti twin frozr
پاور و رم مونده که نمیدونم ولی رم میخوام از رم های پیشنهادی خود سایت ازراک باشه وباس رم هم نمیدونم چی بر دارم 1333 یا 1600

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
کمکم میکنین؟!

Ali_softcenter
09-09-2011, 13:14
مانیتور شک نکن ایسوس.

سی پی یو و مین وVGA ت عالیه دقیقا مثل مال منه!

البته این CPU مال اور هست..اگع اور نمیکنی 2500 معمولی بردار...چون اگه K برداری و بخوای اور کنی..فن خودش جواب نمیده باید 40 تومن بدی یه کولر بخری..

پاور بهت پیشنهاد میکنم سراغ گرین نرو...اینو بردار
THERMALTAKE tr2 700w=140
اگه گرونه برات 600 شو بردار..

رم 1600 بگیر ..ولی قراره ارزون بشه..

من خودم CORSAIR گرفتم

Hamed DC
09-09-2011, 13:47
مانیتور شک نکن ایسوس.

سی پی یو و مین وVGA ت عالیه دقیقا مثل مال منه!

البته این CPU مال اور هست..اگع اور نمیکنی 2500 معمولی بردار...چون اگه K برداری و بخوای اور کنی..فن خودش جواب نمیده باید 40 تومن بدی یه کولر بخری..

پاور بهت پیشنهاد میکنم سراغ گرین نرو...اینو بردار
THERMALTAKE tr2 700w=140
اگه گرونه برات 600 شو بردار..

رم 1600 بگیر ..ولی قراره ارزون بشه..

من خودم CORSAIR گرفتم

منم حرف علی رو کاملا تایید میکنم. به جز پاور!!!
گرین انصافاً پاورهای سری Gamingاش در حالت Over Load صدای کمی تولید میکنن.
شاید تنها عیب این برند رو به صدا افتادن مدلهای پایین اون بعد چند وقت دونست.
این پاور یدونه کابل برق 6پین گرافیک داره!!! پس باید تبدیل هم بخری.
پاور رو به نظر من اینا رو بردار:
Green GP685B...140.000T
CoolerMaster-power RP 700w ...140.000T
که هر دوی این پاورها دارای دو تا کابل برق 6 پین واسه گرافیک شما هستن.
در ضمن کابلهای این دو مدل هم سوکتی هست و از اونهایی که نمی خوای استفاده کنی، درشون میاری.
البته پاور داش علی هم خوبه:40:
ولی نظر شخصی من دو تا بالایی ها هستن.

New Solid Snake
09-09-2011, 15:09
درود
ممنون که جواب دادین
در مورد مانیتور بگم که خودم عاشق asus ml238h وasus ms238h بودم و نمیخواستم samsung px23720 plus رو بر دارم چون این مانیتور سامسونگ، همون samsung p2370 هستش که تو ایران تغییر اسم دادنش ولی با یه کم تحقیق بیشتر دیدم این p2370 چه رنکینک بالایی داره لینک زیر رو ببینین:

تا اونجاییکه میدونم تو ایران که نمیتونن تو مانیتور دست ببرن و پنل هم کره هستش پس بین ایسوس و سامسونگ تو این مدل ها این سامسونگ میچربه
در مورد رم هم تا اونجاییکه بهم گفتن باس 1333 تو بازی کم نمیاره پس اگه این جوری باشه باس 1600 چقدر برتری داره؟!
اگه اینطوری باشه میتونم مین رو از asrock p67 pro3 به مین GIGA H61M-USB3-B3 تغییر بدم وارزونتر در بیاد وبعد برم ظرفیت رم رو ببرم بالا مثلا به جای 4g از 8g استفاده کنم
راهنمایی میکنین

Hamed DC
09-09-2011, 18:11
درود
ممنون که جواب دادین
در مورد مانیتور بگم که خودم عاشق asus ml238h وasus ms238h بودم و نمیخواستم samsung px23720 plus رو بر دارم چون این مانیتور سامسونگ، همون samsung p2370 هستش که تو ایران تغییر اسم دادنش ولی با یه کم تحقیق بیشتر دیدم این p2370 چه رنکینک بالایی داره لینک زیر رو ببینین:

در این مورد کاملا موافقم. چون خودم از این مانیتور دارم. کارش عالیه.

تا اونجاییکه میدونم تو ایران که نمیتونن تو مانیتور دست ببرن و پنل هم کره هستش پس بین ایسوس و سامسونگ تو این مدل ها این سامسونگ میچربه
در مورد رم هم تا اونجاییکه بهم گفتن باس 1333 تو بازی کم نمیاره پس اگه این جوری باشه باس 1600 چقدر برتری داره؟!

زیاد چشم گیر نیست. یا بهتر بگم زیاد به چشم نمیاد که 1600برداری!

اگه اینطوری باشه میتونم مین رو از asrock p67 pro3 به مین GIGA H61M-USB3-B3 تغییر بدم وارزونتر در بیاد وبعد برم ظرفیت رم رو ببرم بالا مثلا به جای 4g از 8g استفاده کنم
راهنمایی میکنین

[]

این رو باهاش موافق نیستم!
مین asrock p67 pro3 رو حتما بخر!چون گیگایی شما معرفی کردین:
باس رمش حداکثر 1333هست.
از ساتا3پشتیبانی نمیکنه.
هتسینک خوبی نداره.
دو تا اسلات رم داره.
دو تا PCIداره.

من بودم آزراک رو برمی داشتم.
در آینده خیلی امکانتش به دردتون میخوره.

New Solid Snake
09-09-2011, 20:33
زیاد چشم گیر نیست. یا بهتر بگم زیاد به چشم نمیاد که 1600برداری!

[]

این رو باهاش موافق نیستم!
مین asrock p67 pro3 رو حتما بخر!چون گیگایی شما معرفی کردین:
باس رمش حداکثر 1333هست.
از ساتا3پشتیبانی نمیکنه.
هتسینک خوبی نداره.
دو تا اسلات رم داره.
دو تا PCIداره.

من بودم آزراک رو برمی داشتم.
در آینده خیلی امکانتش به دردتون میخوره.

در بهتر بودن این مادر برد ازراک که شکی نیست حالا تمام اسلات های رم رو با 2g پر کنم یا نه؟ چون یه جا خوندم اگه اسلات رم خالی نمونه بهتره

Hamed DC
09-09-2011, 21:42
در بهتر بودن این مادر برد ازراک که شکی نیست حالا تمام اسلات های رم رو با 2g پر کنم یا نه؟ چون یه جا خوندم اگه اسلات رم خالی نمونه بهتره

البته این مطلب رو این جوری باید اصلاح کنم که دلیل خوبی استفاده از همه اسلاتها:
1-استفاده از همه پهنای باند مادرر برد در حالت دو کاناله.
2- عدم فشار بر روی یک رم و توزیع فشار مساوی در بین چهار رم
3-تولید گرمای پایین نسبت به استفاده از یک یا دو رم.

منم توصیه می کنم اگه می خواین 4 گیگ ببندین، 4تا ماژل 1گیگ باشه و اگه می خواین 8 گیگ ببندین 4تا ماژول 2 گیگ باشه.

Erfan.
09-09-2011, 21:58
البته این مطلب رو این جوری باید اصلاح کنم که دلیل خوبی استفاده از همه اسلاتها:
1-استفاده از همه پهنای باند مادرر برد در حالت دو کاناله.
2- عدم فشار بر روی یک رم و توزیع فشار مساوی در بین چهار رم
3-تولید گرمای پایین نسبت به استفاده از یک یا دو رم.

منم توصیه می کنم اگه می خواین 4 گیگ ببندین، 4تا ماژل 1گیگ باشه و اگه می خواین 8 گیگ ببندین 4تا ماژول 2 گیگ باشه.

4 گیگ ، 2X2 بهترین انتخابه، تا برای اطتقا هم جا بمونه...

تولید گرما و فشار رو هم قبول ندارم حامد جان!

موفق باشید.

ehsan_soroosh
09-09-2011, 22:34
این مادربورد هم خوبه Asus P8P67 = 215

ehsan_soroosh
09-09-2011, 22:42
4 گیگ ، 2X2 بهترین انتخابه، تا برای اطتقا هم جا بمونه...

موفق باشید.

من با نظر حامد موافقم چون موقع ارتقا بهتره همه رمها عوض بشه (یکسان باشند) پس همه اسلاتهارو پر میکنیم چون کم پیش میاد که موقع ارتقا عین همون رم رو گیر بیاریم . الان 4*1G و موقع ارتقا مثلا 4*2G

Erfan.
09-09-2011, 22:53
چون کم پیش میاد که موقع ارتقا عین همون رم رو گیر بیاریم .

چرا کم پیش میاد؟ اگه از برند های مشهور تهیه کنید مشکلی ندارید...

New Solid Snake
09-09-2011, 22:56
من با نظر حامد موافقم چون موقع ارتقا بهتره همه رمها عوض بشه (یکسان باشند) پس همه اسلاتهارو پر میکنیم چون کم پیش میاد که موقع ارتقا عین همون رم رو گیر بیاریم . الان 4*1G و موقع ارتقا مثلا 4*2G

منم تو همین فکرم چون قبلا دو تا رم با ظرفیت یکسان و باس یکسان کنار هم گذاشته بودم ولی فقط برندها با هم فرق میکرد واسه سیستم مشکل پیش اومده بود وبعد از یه کم کار کردن سیستم، اون صفحه آبی معروف ظاهر وسیستم ری استارت میشد حالا شاید عوامل دیگه هم موثر باشند که من نمیدونم مثل سرعت تاخیرو....
حالا منم دیگه با 8 گیگ رم با باس 1600 وپر کردن تمام اسلات ها نمیخوام آپولو هوا کنم همین کافیه:31:

ehsan_soroosh
10-09-2011, 00:27
منم تو همین فکرم چون قبلا دو تا رم با ظرفیت یکسان و باس یکسان کنار هم گذاشته بودم ولی فقط برندها با هم فرق میکرد واسه سیستم مشکل پیش اومده بود وبعد از یه کم کار کردن سیستم، اون صفحه آبی معروف ظاهر وسیستم ری استارت میشد حالا شاید عوامل دیگه هم موثر باشند که من نمیدونم مثل سرعت تاخیرو....
حالا منم دیگه با 8 گیگ رم با باس 1600 وپر کردن تمام اسلات ها نمیخوام آپولو هوا کنم همین کافیه:31:

منظورم این بود که مثلا دو سال دیگه که 4 گیگ رم معمولی میشه 8 گیگ بزاری .اونم تازه مثلا چون شاید اصلا ارتقا ندادی و کل سیستم رو عوض کردی .:46:

چرا کم پیش میاد؟ اگه از برند های مشهور تهیه کنید مشکلی ندارید...

برندها رمهای متفاوت میزنند و دایم جدیدتر . پارسال یک رم دیده بودم نخریدم امسال کمیاب شده و احتمالا سال دیگه نایاب .

Hamed DC
10-09-2011, 09:10
4

موفق باشید.

اما من امتحان کردم. نتیجه تا 5 درجه هم فرق داشته.
تست با 4گیگ باس800بود. البته در حالت آورکلاک این کار انجام شد.

PC_Expert
10-09-2011, 09:48
پر کردن تمام اسلات های مادربرد در خرید اول کار اشتباهیست، چون امکان ارتقا رو میگیره، در مورد فشار و گرما و استفاده از پهنای باند (!) هم لطف کنید منبع معرفی کنید.
این رو هم باید اضافه کرد که در اورکلاک پایدار کردن سیستمی با 4 ماژول رم سخت تر از 2 ماژول هست ...

Hamed DC
10-09-2011, 10:39
پر کردن تمام اسلات های مادربرد در خرید اول کار اشتباهیست، چون امکان ارتقا رو میگیره،

در این مورد با شما کاملا موافقم.

پ
در مورد فشار و گرما و استفاده از پهنای باند (!) هم لطف کنید منبع معرفی کنید.
این رو هم باید اضافه کرد که در اورکلاک پایدار کردن سیستمی با 4 ماژول رم سخت تر از 2 ماژول هست ...

دوست عزیز من تجربه شخصی رو به منابع خارجی و سایتهایی که تنها کارشان کپی کردن هست رو بیستر ترجیح می دم.

New Solid Snake
10-09-2011, 18:05
حامد جان یه بار میگی همه اسلات ها رو پر کن یه بار میگی نه؟
در مورد تجربت که بحثی نیست ولی میگی منابع خارجی و سایتا کارشون کپی کردن هست این حرف خوبی نیست همه که کپی نمیکنن!

New Solid Snake
27-09-2011, 20:25
درودی دوباره
از تمامی دوستان به خاطر راهنمایی هاشون متشکرم
یه مشکل دیگه برام پیش اومده، من میخواستم کارت msi gtx 560 ti twin frozr رو بگیرم ولی چون تو شهرستان هستم گیر نمیارم و دنبال گرافیک gtx 560 فقط از برند gainward با مدل های زیر گیر آوردم که قیمت تک تکشون رو واستون مینویسم حالا بهم میگین کدوم قیمت از این مدل واقعی تره وکدوم مدل رو بگیرم بهتره وپول اضافی بابت 2g دادن به صرفه هست؟
gtx 560 gs-1g=280
gtx 560 phantom-1g=300
gtx 560-2g=330
gtx 560 ti-1g=360
gtx 560 ti phantom-2g=390
یا اگه کولینگ msi gtx 560 ti twin frozr از همه اینا بهتره همین msi رو سفارشی بیارم؟

PC_Expert
27-09-2011, 22:21
درودی دوباره
از تمامی دوستان به خاطر راهنمایی هاشون متشکرم
یه مشکل دیگه برام پیش اومده، من میخواستم کارت msi gtx 560 ti twin frozr رو بگیرم ولی چون تو شهرستان هستم گیر نمیارم و دنبال گرافیک gtx 560 فقط از برند gainward با مدل های زیر گیر آوردم که قیمت تک تکشون رو واستون مینویسم حالا بهم میگین کدوم قیمت از این مدل واقعی تره وکدوم مدل رو بگیرم بهتره وپول اضافی بابت 2g دادن به صرفه هست؟
gtx 560 gs-1g=280
gtx 560 phantom-1g=300
gtx 560-2g=330
gtx 560 ti-1g=360
gtx 560 ti phantom-2g=390
یا اگه کولینگ msi gtx 560 ti twin frozr از همه اینا بهتره همین msi رو سفارشی بیارم؟

دوست عزیز بنچمارک ها ثابت کرده در کارت 560 مدل های اور شده چندان تفائتی با مدل رفرنس ندارند، پس بهتره به اونها پول ندید.

توی این ها من gtx 560 ti-1g=360 رو بهتر میبینم، هرچند 60 تومنی گرونتره. اما msi twin frozer واقعا" عالیه و اگه خیلی بالا در نیاد به نظرم سفارش بدید براتون بیارن.

New Solid Snake
27-09-2011, 23:38
دوست عزیز بنچمارک ها ثابت کرده در کارت 560 مدل های اور شده چندان تفائتی با مدل رفرنس ندارند، پس بهتره به اونها پول ندید.

توی این ها من gtx 560 ti-1g=360 رو بهتر میبینم، هرچند 60 تومنی گرونتره. اما msi twin frozer واقعا" عالیه و اگه خیلی بالا در نیاد به نظرم سفارش بدید براتون بیارن.

ممنون دوست عزیز همون msi رو سفارش میدم، برتری twin frozr نسبت به همتای gainward یا evga چی هستش؟

Hamed DC
28-09-2011, 13:52
حامد جان یه بار میگی همه اسلات ها رو پر کن یه بار میگی نه؟

دوست عزیز اشتباه در برداشت بوده!
مقصود من از مخالف بودن در موقعی هست که ملدربرد فقط دو اسلات داشته باشد
و با موافق بودن با پر نکردن همه شکافها در هنگامی هست که این کار بازده رم رو کاهش بده.

در مورد تجربت که بحثی نیست ولی میگی منابع خارجی و سایتا کارشون کپی کردن هست این حرف خوبی نیست همه که کپی نمیکنن!
]

در این مورد هم با شما موافق نیستم.
معمولا 99درصد سایتهای داخلی مطالبشان رو از سایتهای خارجی با ترجمه هایی دست و پا شکسته کپی میکنند.
سایتهای دیگه هم این مطالب رو به اسم خودشون میزنن.
مقصدر من این سایتها بودن!

Hamed DC
28-09-2011, 14:07
ممنون دوست عزیز همون msi رو سفارش میدم، برتری twin frozr نسبت به همتای gainward یا evga چی هستش؟

Memory Clock Speed بیشتر که تا 4200MHzرسیده.Core Clock Speedتا 880MHz.
معمولا نسخه هایی آورکلاک شده هستند.
البته من EVGA GTX 560 Ti Superclocked 1GB GDDR5رو پیشنهاد میدم که قیمت معقول تری داره.