PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ATI Radeon 2100 و چند سوال

charmerunco
07-09-2011, 08:51
با سلام
دوستان مشخصات سیستم من اینه:

MB:GIGABYTE MA74GMT-S2(AMD 740G + SB710 Chipset?)
VGA:onboard: ATI Radeon 2100 graphics/Radeon 2xxx series
CPU:AMD Athlon(tm) II x2 255/ 3.10 GHz
RAM:2GB
HD:500

و اما سوال:
وقتی که مادربرد رو می خریدم فروشنده می گفت تا 700 شیر میکنه!منظورش رو نفهمیدم.یعنی اگه رمم بالا باشه بیشتر share میکنه یا اینکه برای ارتقای گرافیک؟دراون صورت آیا من نمی تونم مثلا از گرافیک 1 گیگ استفاده کنم.ضمنا اگه وقت و حوصله داشتید یه توضیح مختصر و ساده در مورد مفاهیمی مثل شیر کردن و مقدار فضای کارت گرافیک( 512،256، 1 گیگ ...که به چه کار می یاد؟) و تو گرافیک های انبرد این مقدار فضا(مثلا تو این مدل بالا) چقدره و در صورت نصب یک کارت گرافیک آیا این مقادیر با هم جمع میشن؟

ظاهرا این گرافیک انبرد از shadel3.0 ساپورت نمیکنه،به نظرتون چاره ای جز خریدن یک کارت گرافیک ندارم؟

کدوم مدل کارت گرافیک ها به این مادربورد میخوره و اصولا مبنای این تطبیق(کارت گرافیک با مادربورد)چیه؟

مناسب ترین کارت گرافیک برای این مادربورد چیه؟( قیمت بین 80 تا 120)

نکته دیگه اینکه من یک بار یه کارت گرافیک دست دو روش نصب کردم که کلا رنگ سیستم به هم ریخت و از طرفی بعد از چند دقیقه اینقدر داغ کرده بود که اگه دیر جنبیده بودم مادربرد رو هم میسوزوند.ظاهرا خود کارت گرافیک سوخته بود ولی سوال من اینه که اصلا چرا داغ کرده بود؟من تصور می کنم حتی اگه کارت گرافیک سوخته باشه نباید به این صورت داغ می کرد تا حدی که بوی سوخت بده؟به نظر شما ممکنه مشکل از چیپست باشه(با توجه به اینکه مادربرد تقریبا نو و هنوز گارانتی داره)و به عبارتی دیگه چطور پیش از خرید کارت گرافیک مطمئن شم مادربرد ایرادی نداره؟

من زیاد اهل بازی نیستم ولی هرازگاهی که هوس بازی کردم معمولا به مشکلی برنخوردم(مثلا cod4:wm) و با تنظیم ویدئو مد روی 800x 600 تقریبا مشکلی نداشتم و بازی نسبتا روان بود تا این اواخر که نسخه اخیر cod:black ops رو نصب کردم که خطای عدم توانایی اجرای shadel3 رو داد.

در کل اگه بخواید یه نمره به سیستم من از 10 بدید چند میدید؟سیستم ریتینگ ویندوز سون که به دادن نمره 3 قناعت کرد ولی نسبت به یه سیستم مناسب از همه لحاظ(پردازش،گیم،قابلیت ارتقا و .. .)با توجه به امکانات موجود تو ایران چند میشه)

jafarian
07-09-2011, 15:23
گرافیک آنبرد شما یعنی کلا اگر بخواین 700 تا ازرم میگیره البته ازتو قسمت ستاپ خودتون باید بتونید دستی تعریف کنید چه مقداربشه بنظرمن سیستم ارتفابدین بهتره اما اگر ارتقا ندادین گرافیک بگیرین بهتره من مدل POWERCOLOR HD6670 1GB GD به قیمت 120 پیشنهاد میدم دررابطه با گرافیک قبلی هم به احتمال زیاد چیپش داغ شده که باعث بوجود اومدن اون مشکل شده اگر فت داشته که احتمالا فنش ازکارافتاده واسه امتیاز به سیستم هم ازبرنامه Auslogics Benchtown میتونید استفاده کنید :20:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

playstation 3
07-09-2011, 16:18
سیستمتون بد نیست من بهش از 10 7میدم
اگه 3 داده شاید به خاطر گرافیک آنبرد و هارد بوده
این گرافیک خیلی خوبه اگه بازی هم بکنین هیچ موردی نداره تا 1 سال دیگه همه رو جواب میده
POWERCOLOR HD4670 1GB GDDR3=70البته پاور باید 400 به بالا باشه
MSI R5670 1GB GDDR5=95 این گرافیکم که پورت برق نداره راحت ترین ولی گرونتره