PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : این آزمایشها چه چیزی را نشان می دهند

قله بلند
06-09-2011, 21:56
سلام
امیدوارم، تصاویر نشان داده شوند
مشکل: اخیراً ضعف بدنی و کم آوردن انرژی
بیمار: خانم

ویرایش:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sanaz.joon
06-09-2011, 23:28
چیزی که من ازش فهمیدم هموگلوبین خونتون پایینه

قله بلند
06-09-2011, 23:47
هر 11 تصویر، مشاهده می شه؟
این آزمایش ها، مال دوستمه. توی این یکی دو ماهه اخیر، می گه که خیلی زود، انرژی اش رو از دست می ده. کم خونی اش که سابقه داره.
پس تیروئید، مشکلی نداره و فقط هموگلوبین پایینه؟ درمانش هم همون اسید فولیک و قرص آهنه؟

babelirani
07-09-2011, 10:45
هر 11 تصویر، مشاهده می شه؟
این آزمایش ها، مال دوستمه. توی این یکی دو ماهه اخیر، می گه که خیلی زود، انرژی اش رو از دست می ده. کم خونی اش که سابقه داره.
پس تیروئید، مشکلی نداره و فقط هموگلوبین پایینه؟ درمانش هم همون اسید فولیک و قرص آهنه؟

سلام متاسفانه عکس واسه من کامل نمیاد

ولی مشکل هموگلوبین خون دوستتون یکم جدیه بهتره خیلی زود بهش رسیدگی بشه پیش یه متخصص خون برید خیلی واسه دوستتون مفید میشه اگرم میتونید عکس رو یه جا دیگه آپلود کنید ممنون میشم

یا حق

قله بلند
07-09-2011, 13:19
سلام
این رو هم به زور آپلود کردم. می خواستم تکی تکی بگذارم که باز هم نشد

چه موردی از آزمایش برای شما مهمه که اون رو بنویسم.
آزمایش تیروئید، قابل دیدن هست؟ فقط TSH رفته بالا

پس متخصص خون و آنکولوژی، بهترین گزینه است؟

morsadr
07-09-2011, 14:09
سلام

در این عکس فقط کم خونی تا حد متوسط قابل دیدن می باشد . بررسی کامل تر کم خونی توصیه می شود . می شود در مرحله اول نزد متخصص خون هم نرفت و با یک پزشک داخلی تا چند مرحله بعد هم پیگیری کنید و سپس روند تشخیص و درمان مشخص شو د.
اگر TSH بال است نشانه کم کاری تیروئید می باشد ولی بهتره که حتما ابتدا آزمایشات در یک آزمایشگاه معتبر تکرار شود و سپس تصمیم گیری شود . بحث عملکرد تیروئید اهمیت بیشتری نسبت به کم خونی دارد .

قله بلند
07-09-2011, 17:12
تصاویری که مشکلی رو نشون می داد گذاشتم
اگر موردی، مد نظر بود، بنویسید تا ببینم توی بقیه ازمایش هاش هست یا نه.

Gole-Abi
08-09-2011, 19:15
سلام

من چند تا سوال دارم در مورد آزمایشی که دادم.

دختر هستم و 22 ساله هستم.

اینا یعنی چی؟

2.45....................A/G

SGOT...........17

SGPT........................10

HDL..............47

LDL .....اینو زده 109

کلی آزمایش دادم فقط اینا نرمال نبود.

ممنون میشم معنی اینا رو بهم بگین. که هر کدوم یعنی چی.

این آزمایش هارو دکتر قلبم گفتن انجام بدم.

و یه سوال دارم :

قبلنا قبل از پریودیم جوش میزدم و الان بر عکس شده .بعدش جوش میزنم.

(جوش ها) میشه اثر بیهوشی باشه؟ البته 2 سال میگذره ..و 6 ماه بعد از عمل اینجوری شدم.

با تشکر فراوااااااااااااااان

گلابی

morsadr
10-09-2011, 14:14
تصاویری که مشکلی رو نشون می داد گذاشتم
اگر موردی، مد نظر بود، بنویسید تا ببینم توی بقیه ازمایش هاش هست یا نه.

بازم باز نمیشه :41:.
فقط کشت ادرار شما قابل مشاهده است که مشکل مهمی ندارد .

amd>intel
10-09-2011, 14:19
البته TSH كمي بالاست . مقدار كلسيم و فسفر هم كمي پائين هست . البته دكتر خودشون توضيح ميدهند .

morsadr
10-09-2011, 14:44
سلام

من چند تا سوال دارم در مورد آزمایشی که دادم.

دختر هستم و 22 ساله هستم.

اینا یعنی چی؟

2.45....................A/G

SGOT...........17

SGPT........................10

HDL..............47

LDL .....اینو زده 109

کلی آزمایش دادم فقط اینا نرمال نبود.

ممنون میشم معنی اینا رو بهم بگین. که هر کدوم یعنی چی.

این آزمایش هارو دکتر قلبم گفتن انجام بدم.

و یه سوال دارم :

قبلنا قبل از پریودیم جوش میزدم و الان بر عکس شده .بعدش جوش میزنم.

(جوش ها) میشه اثر بیهوشی باشه؟ البته 2 سال میگذره ..و 6 ماه بعد از عمل اینجوری شدم.

با تشکر فراوااااااااااااااان

گلابی

اینها یکسری تستهای آنزیمهای کبدی و نسبت پروتئینهای خون و چربی های خون می باشند که همگی در محدوه نرمال می باشند .
جوشهایی را هم که می فرمایید باید مربوط به تغییرات هورمونی باشد و ارتباطی بین آنها و بیهوشی به نظر نمی آید .

قله بلند
10-09-2011, 16:02
سلام
یعنی تصاویر، باز هم باز نمی شوند؟ من بار اولی که گذاشتمشون، خودم نمی تونستم ببینم ولی وقتی تکی نکی گذاشتم، برای خودم قابل رویت شد. نمی دونم دیگه چه کار کنم

morsadr
11-09-2011, 08:14
سلام
یعنی تصاویر، باز هم باز نمی شوند؟ من بار اولی که گذاشتمشون، خودم نمی تونستم ببینم ولی وقتی تکی نکی گذاشتم، برای خودم قابل رویت شد. نمی دونم دیگه چه کار کنم

امروز یکی دیگش هم باز شد ولی بقیه نه :41:
من فکر می کنم چون حجم تصاویر بالاست این مشکل وجود دارد شما اول حجم تصاویر را کم کنید و سپس آپلود کنید

غلامعلی نوری
11-09-2011, 12:21
سلام

با درود بر قله بلند

[QUOTE=قله بلند;6439771]هر 11 تصویر، مشاهده می شه؟

چطور مشکل نداره ؟؟؟ کم کار شده دیگه

کم خونی اش در حدی نیست که اینها رو استفاده کنه باید ریشه استعداد کم خونی رو پیداکنند ریشه که پیدا شد کم خونی هم با تغدیه مناسب بر طرف می شه

اگر چه هیچ چیزی از سابقه ی پزشکی او را نگفته ای اما با توجه به آزمایشات سه تشخیص ممکن است
نخست
روی تیروییدش جراحی شده باشد و اینها از عوارض آن جراحی است
دوم
ممکن است بیماری نرمی استخوان داشته باشد

سوم

درمان دارویی ناقص بیماریهای تیرویید

nightvision
11-09-2011, 13:39
سلام

ویرایش:

توی خانمها از این جور ازمایشات زیاد میبینیم که به خاطر پریود شدن و از دست دادن خون دچار کاهش هموگلوبین و ضعف و بیحالی میشن و معمولا موقع بلند شدن برای چند ثانیه دچار تاری دید هم میشن.خصوصا خانمهایی که تغدیه مناسبی ندارند و از گوشت قرمز استفاده نمیکنن
کلا برای خانمها مناسبه که روزانه قرص اهن مصرف کنن.
کم کاری تیروییدشون هم مشخصه البته باید یه ازمایش دیگه هم بدن و t3و t4 رو هم چک کنن
ازمایش ادرارشون چون استریل انجام نشده ارزش تشخیصی نداره
به نظر من حتما تیروییدشون رو جدی بگیرن خصوصا برای باردار شدن

T_L_O_T_D
11-09-2011, 18:58
دوست عزیز من نتیجه آزمایش ها تون رو دیدم اصلا جالب نیست!
عکس اول می گه که ایشون دچار کم خونی هستند! و آهن سرم ایشون کمه البته پزشک می بایست واسه ایشون فریتین هم درخواست می کرد که نکرده. پس احتیاج به برسی بیشتر داره. در مورد فسفر و کلسیم ایشون و با توجه به آزمایشات ادرار ایشون به نظر میاد از نظر هورمونی مشکل داشته باشند حالا علتش چی می تونه باشه باز احتیاج به برسی داره. از نظر پاراتیروئید احتیاج به برسی دارند. در مورد TSH خیلی عجیبه من تا حالا ندیدم بدون T3 T4 در خواست بدند در مورد وضعیت ایشون باز لازمه این تست ها رو بذارند.
وضعیت ایشون هم در مورد کلیه ها و دستگاه ادراری هم قابله بحثه! گلوکز ادرار مثبته و همچنین گلبول قرمز و سفید با هم توی ادرار ایشون بالاست. با توجه به اینکه ایشون کلبسیلا مبتلا هستند میزان گلبول سفید ایشون بالاست در مورد گلبول قرمز و کمبود فسفر ایشون شک رو نسبت به پاراتیروئید بالاتر می بره به نظر میاد هماچوری باشه و آزمایش گلوکز ادرار آیا ایشون مبتلا باشند محتمل هستو در مورد عفونت ادراری ایشون با سیپروفلوکساسین حل می شه. ای کاس باز پزشک مربوط FBS رو هم برای ایشون گذاشته بود تا شاید بهتر می شد قضاوت کرد.
در کل آنچه از آزمایشات برداشت می شد این ها بود. موفق باشید

قله بلند
11-09-2011, 21:50
سلام
من یه سری از آزمایش ها رو نگذاشتم. T3 و T4 هم هست. ای کاش خودش می اومد و توضیح می داد. ایشون اصلاً مشکل تیروئید نداشته و برای بار اول هست که آزمایشش TSH بالا رو نشون می ده. خونریزی عادت ماهیانه هم زیاد و طولانی است. سابقه کم خونی هم داره ولی دو ماهی می شه که اینجوری شده. چند صفحه دیگه آزمایش به همراه لینک های آپلود رو هم میگذارم تا اگر به صورت عادی قابل رویت نبود، از طریق لینک ها، دیده بشه.

قله بلند
11-09-2011, 22:06
سلام
11 لینک مربوط به 11 صفحه آزمایش رو گذاشتم ولی بهم ریخته نشون داده شد. کلاً 11 قطعه رو توی یک فایل word ریختم و پی دی اف کردم. لینک فایل آپلود شده رو می گذارم. فکر کنم اینجوری بهتر بشه. حجمش هم کمه.

لینکش اینه:

غلامعلی نوری
11-09-2011, 22:41
سلام
ایشون اصلاً مشکل تیروئید نداشته و برای بار اول هست که آزمایشش TSH بالا رو نشون می ده. .

بهر حال شدیدا به کم کاری تیرویید مشکوکه و پارا تیروییدهم از بیماری بی نصیب نمانده است

با توجه به آزمایشات علاوه بر تشخیص های پیشین بعید نیست پای بیماری MEN هم در میان باشه

T_L_O_T_D
11-09-2011, 23:51
خوب حالا بهتر شد. با توجه به FSH و LH ایشون به نظر میاد ایشون وقتی تست رو دادند پریود بودن. واسه همین اپیتلیال سل زیاد داره. و با توجه به اینکه شما می گید پریود بلند مدت داره 90% همین باعث کم خونی ایشون شده. ولی در مورد کلسیم پایین و فسفر پایین هنوز از جهت پاراتیروئید من می گم باید برسی شند. چون اگر با این روال پیش بره ایشون دچار مشکل استخوانی می شند.عفونت ادراری رو هم که گفتم. و در مورد تیروئید ایشون به نظر میاد ایشون مبتلا به hypothyroid sub clinical یا کم کاری تیروئید هستند. ولی ما متود کاریمون این هست وقتی با کیس های با TSH بالا و t3 t4 نرمال برخورد می کنیم واسه TSH یک بار دیگه آزمایش رو تکرار می کنیم. ولی در مورد اینکه می گید نرماله خوب دور از انتظار نیست. TSH بالا و T3 T4 نرمال نشون دهنده اینه که تیروئید داره زور می زنه. یعنی لود کاریش بیشتره واسه ثابت نگه داشتن وضعیت در هر صورت این هم با دارو به راحتی کنترل می شه.

قله بلند
12-09-2011, 01:00
سلام
آقای نوری و جناب T_L_O_T_D عزیز

دقیقاً بفرمایید که دوستم چه آزمایش های دیگری رو انجام بده و به چه متخصصی رجوع کنه؟
دوستم می گه که برای عفونت اداری، دکتر تجویز دارو کرده و یه قرص با نامی که تا حالا نشندیم رو دکتر داده. ازش دقیقاً می پرسم که چه داروهایی رو می خوره و پیش چه متخصصی می ره.

ولی اگه خودش می اومد و دقیق راجع به داروهاش می گفت خیلی بهتر بود.

morsadr
12-09-2011, 15:13
سلام
11 لینک مربوط به 11 صفحه آزمایش رو گذاشتم ولی بهم ریخته نشون داده شد. کلاً 11 قطعه رو توی یک فایل word ریختم و پی دی اف کردم. لینک فایل آپلود شده رو می گذارم. فکر کنم اینجوری بهتر بشه. حجمش هم کمه.

لینکش اینه:

خیلی عجیبه من نمی تونم از این طریق هم آزمایشات را ببینم . ظاهرا لینک خرابه !!!!
ولی با صحبتهای دوستان به نظر می رسد که TSH بالا . T3 و T4 نرمال و کلسیم و فسفر پایین . Hb پایین و آهن سرم هم پایین می باشد .
برای تشخیص کم کاری تیروئید پایین بودن T3 و T4 لازم نیست و بالا بودن TSH در صورت اثبات تشخیصی می باشد . معمولا بهترین تست اسکرین کارکرد تیروئید انجام TSH به تنهایی می باشد و به همین علت پزشک ایشون فقط این تست را در خواست کرده است . اگر ایشون قبلا مشکل تیروئید نداشته اند بهتره که این تست مجددا تکرار شود و سپس تشخیص نهایی گذاشته شود .
کم خونی که مشخصه و ظاهرا باید فقر آهن باشد
در مورد پایین بودن کلسیم و فسفر تستهای تکمیلی مانند اندازه گیری ویتامین D و PTH بهتره انجام بشه .
ایشون این پیگیری های اولیه را توسط پزشک داخلی انجام بدهند و بعد اثبات بیماری اولیه به متخصص مربوطه مراجعه کنند .

غلامعلی نوری
12-09-2011, 23:10
سلام
آقای نوری و جناب T_L_O_T_D عزیز

دقیقاً بفرمایید که دوستم چه آزمایش های دیگری رو انجام بده و به چه متخصصی رجوع کنه؟.

به فوق تخصص غدد بره خیلی بهتره

ولی اگه خودش می اومد و دقیق راجع به داروهاش می گفت خیلی بهتر بود.

بله اگه بتونی راضیش کنی بیاد که خیلی بهتره

nightvision
13-09-2011, 14:30
دوست عزیز من نتیجه آزمایش ها تون رو دیدم اصلا جالب نیست!
عکس اول می گه که ایشون دچار کم خونی هستند! و آهن سرم ایشون کمه البته پزشک می بایست واسه ایشون فریتین هم درخواست می کرد که نکرده. پس احتیاج به برسی بیشتر داره. در مورد فسفر و کلسیم ایشون و با توجه به آزمایشات ادرار ایشون به نظر میاد از نظر هورمونی مشکل داشته باشند حالا علتش چی می تونه باشه باز احتیاج به برسی داره. از نظر پاراتیروئید احتیاج به برسی دارند. در مورد TSH خیلی عجیبه من تا حالا ندیدم بدون T3 T4 در خواست بدند در مورد وضعیت ایشون باز لازمه این تست ها رو بذارند.
وضعیت ایشون هم در مورد کلیه ها و دستگاه ادراری هم قابله بحثه! گلوکز ادرار مثبته و همچنین گلبول قرمز و سفید با هم توی ادرار ایشون بالاست. با توجه به اینکه ایشون کلبسیلا مبتلا هستند میزان گلبول سفید ایشون بالاست در مورد گلبول قرمز و کمبود فسفر ایشون شک رو نسبت به پاراتیروئید بالاتر می بره به نظر میاد هماچوری باشه و آزمایش گلوکز ادرار آیا ایشون مبتلا باشند محتمل هستو در مورد عفونت ادراری ایشون با سیپروفلوکساسین حل می شه. ای کاس باز پزشک مربوط FBS رو هم برای ایشون گذاشته بود تا شاید بهتر می شد قضاوت کرد.
در کل آنچه از آزمایشات برداشت می شد این ها بود. موفق باشید

دوست عزیز به صورت روتین اول tsh به تنهایی چک میشود اگه مشکلی داشت بعدش t4و t3 هم چک میشود.
درمورد عفونت ادرارشون هم نمیشه تصمیم گرفت چون ازمایش ادرارشون رو صحیح انجام ندادن و باید ازمایش ادرارشون تکرار بشه