PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تست تنفس، کم حجم بودن ریه و دو آزمایش دیگر

قله بلند
06-09-2011, 21:47
سلام
امروز رفتم فوق تخصص ریه که دکتر اسپیرومتری نوشتند. دو بار اسپیرومتریف تکرار شد. دکتر گفتند که پیرزن ها هم بهتر از تو تست تنفس می دهند. اینطور که معلوم شد، ریه هام حجمشون کمه. یعنی چی حجمشون کمه؟
برای اثبات بیشتر، دو آزمایش دیگه هم دادند که
Bodu Box
و
DLCO
هستند.
اینها چی هستند و چی رو می خواهند نشان دهند؟

البته، یک سال پیش هم سی تی اسکن ریه دادم که دکتر اونها رو دیدند و گفتند که ریه، مشکلی نداره.

قله بلند
07-09-2011, 13:24
آزمایشهای من معلوم نیست چی هستند؟ توی اینترنت هم نمی دونم چه طوری سرچشون کنم؟

morsadr
07-09-2011, 14:17
سلام
امروز رفتم فوق تخصص ریه که دکتر اسپیرومتری نوشتند. دو بار اسپیرومتریف تکرار شد. دکتر گفتند که پیرزن ها هم بهتر از تو تست تنفس می دهند. اینطور که معلوم شد، ریه هام حجمشون کمه. یعنی چی حجمشون کمه؟
برای اثبات بیشتر، دو آزمایش دیگه هم دادند که
Bodu Box
و
DLCO
هستند.
اینها چی هستند و چی رو می خواهند نشان دهند؟

البته، یک سال پیش هم سی تی اسکن ریه دادم که دکتر اونها رو دیدند و گفتند که ریه، مشکلی نداره.

با توجه به اینکه شما آسم دارید ( اگر اشتباه نکرده باشم ) پایین بودن حجمهای ریوی در بیماری شما طبیعی است ولی احتمالا بیش از حد انتظار پزشکتون بوده بنابر این قصد بررسی بیشتر دارد .
Bodu box را نمی دونم چیه :41: ولی DLCO یک تست می باشد که قدرت انتشار گازی عروق و آلوئولهای ریه را نشان می دهد . در این تست از قدرت انتشار منو اکسید کربن در ریه استفاده می شود و در تشخیص بعضی از بیماریهای ریوی کمک کننده می باشد .

babelirani
07-09-2011, 15:39
Bodu box

سلام یک تسته که از بالنی استفاده میشه و قدرت تنفسی شمارو میسنجه

قله بلند
07-09-2011, 16:31
در تست تنفس، بعضی از قسمت ها، پررنگ نوشته می شوند. اگر اونها رو بنویسم، کمک می کنه که آیا حجم ریه بیش از حد انتظار، پایینه یا نه؟

در ضمن، من برای پایین آوردن ضربان، مجبورم که پروپانول بخورم.

morsadr
10-09-2011, 13:36
در تست تنفس، بعضی از قسمت ها، پررنگ نوشته می شوند. اگر اونها رو بنویسم، کمک می کنه که آیا حجم ریه بیش از حد انتظار، پایینه یا نه؟

در ضمن، من برای پایین آوردن ضربان، مجبورم که پروپانول بخورم.

شما کل نتیجه را اینجا بذارید

قله بلند
13-09-2011, 17:51
سلام
امروز رفتم برای این دو ازمایش
Bodu box مثل یه کیوسک تلفن می مونه که فرد بیمار می ره درونش و می شینه و توی یک دهانی نفس می کشه و...
این ازمایش اولش ترسناکه چون دستگاه یک دفعه بسته می شه و حالت خفگی تولید می کنه ولی برای بار دوم که آدم متوجه می شه چه خبره، ترسش می ریزه. وقتی مشکلی پیش می اومد، در کابین به صورت خودکار باز می شد. خدا رو شکر در دور دوم موفق شدم

DLCO یه بالن نسبتاً بزرگه که در ابتدا با گازی پر می شه که به نظر اکسیزن می آید و بیمار از دهانی شروع می کنه به نفس کشیدن و بعد از اینکه ریه رو خالی کرد نفس عمیقی می کشه و نفس رو نگه می داره و سپس ریه رو خالی می کنه و تمام.
گازهای رد و بدل شده، درون اون بالون هست. البته نرم افزار، مشکل پیدا کرده بود و بعد از چند بار تست، مشکل حل نشد. حالا دوباره باید برم تا آزمایش، تکمیل بشه.

ای کاش می تونستم از تست تنفس و این دو مورد، عکس بگیرم و بفرستم ولی امکانش نیست.

قله بلند
17-09-2011, 12:46
سلام
یه سوالی داشتم و اون اینکه بالنی که برای انتشار گازکربنیک استفاده می کنند رو برای هر بیمار تعویض می کند؟ دهانی که تعویض می شه، بالن هم تعویض می شه؟ اگه تعویض نمی شهف مشکلی رو برای ریه و معده تولید نمی کنه؟ منظورم عفونت هست.