PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : این پیام باطری که لپ تاپ می ده چیه ؟

amir6135
06-09-2011, 19:20
لپ تاپ من جدیدا پیام می ده Consider Replacing Your Battrey
و اون زیر کنار ساعت ویندوز پیام میده و یک علامت ضربدر هم چشمک می زنه ... ولی خوب باطری هم کار می کنه مشکلی نداره - برنامه نرم افزار BatteryCare هم نصب کردم این پیغام دو سه روز بعد شروع شد ... جدیدا هم باطری که آخرش می رسید سیستم بدون پیام هشدار خاموش می شد.
مدل لپ تاپم هم Asus N61jq است .
ممنون میشم راهنمایی کنید ... :10:

nightvision
06-09-2011, 22:21
و اون زیر کنار ساعت ویندوز پیام میده و یک علامت ضربدر هم چشمک می زنه ... ولی خوب باطری هم کار می کنه مشکلی نداره - برنامه نرم افزار BatteryCare هم نصب کردم این پیغام دو سه روز بعد شروع شد ... جدیدا هم باطری که آخرش می رسید سیستم بدون پیام هشدار خاموش می شد.
ممکنه از باتری باشه
از بایوس باشه و نیاز به اپدیت داشته باشه
یا مشکل خود ویندوز باشه
باید همه رو چک کنی

pooria-ir
07-09-2011, 00:29

سلام
یه شات از دیتیل باطریت توی Battery Care بزار ببینیم اوضاش چجوره :10:

MR. Garcia
07-09-2011, 13:31
Consider Replacing Your Battrey

کاش یه استفاده از دیکشنری می کردید !!!
پیام میگه به تعویض باتری رسیدگی کنید !!!
چند وقته این باتری رو دارید ؟؟؟
شاید دیگه آخرای عمرشه !!! :19:

hasanoooooooo
07-09-2011, 14:05

داداش شما همونطور که دوستمون هم گفتن بادی باطری رو به زودی عوض کنید! این ارور رو به من هم قبلا میداد
فکر میکنم از باطری زیاد کار میکشی!
بعد از اینکه عمر باطریت تموم شد 14 ساعت بزارش توی فریزر! شاید بتونی 1 ماه بازم باهاش سر کنی
!:2:

amir6135
07-09-2011, 17:25
سلام
یه شات از دیتیل باطریت توی Battery Care بزار ببینیم اوضاش چجوره :10:

این ... یکسال هم بیشتر نیست لپ تاپو گرفتم و اکثرا هم با برق کار می کردم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pooria-ir
07-09-2011, 21:47

والا باطریت مرخصه دیگه....
اگه یکسال نشده هنوز گارانتی باطریت مونده،ببر برات عوضش کنن تا دیر نشده که مفتی مفتی فرصت گارانتیت از دستت نره :46:

من خیلی درم ود باطری خوندم،این لپ تاپ چون Core i7 هست و حرارت زیادی داره ،باید موقعی که باطری رو نیاز ندارین درش بیارین،و هفته ای یک بار ازش استفاده کنین
فراموش نکنین که دشمن درجه 1 باطری های لیتیومی گرمائه

mehrdad8086
08-09-2011, 10:31
عمر باطری شما رو به اتمام است .منم این مشکل رو با لب تاب شرکت دارم و نهایتا 10 دقیقه شارژ نگه میداره.

البته این اتفاق بعد از 3 سال افتاد و طبیعیه!!!

اما بعد از یکسال عجیبه این اتفاق.بهتره اگر باطزیتون هم گارانتی داره تعویض کنید:40:

pooria-ir
08-09-2011, 11:18
دلیل خرابی بالای باطری N61 حرارت زیاد دستگاه هستش
خودمم همین مدل رو دارم،باطری اولش بعد از 11 ماه پکید !
فقط به خاطر همین که داغه،چون گرما نابود میکنه باطری رو،باطری لیتیوم تا دمان 50 درجه تخریبی واسش ایجاد نمیشه،اما بالاتر از اون خرابی بوجود میاد براش،هری دما بیشتر باشه این خرابی تصاعدی افزایش پیدا میکنه
N61 حالت عادی دماش رو 60-62 میگرده،دیگه خودتون حساب کنین....

amir2im
08-09-2011, 17:24
عزيزان برا من هم همچين مشكل پيش اومده اما زدم به شارژ تا 100 درصد شارژ شد بعد لپ تاپ خاموش كردم دوباره با باتري روشن كردم درست شده بود و هيچ پيغامي هم نمي ده تازه 40 روز اين لپ تاپ گرفتم باتري مرخصه يا نه؟

Pami
08-09-2011, 18:00

Wear Level 72.91% !! خب معلومه باتری شما فرسوده شده و به عبارتی مرده حساب میشه
به فکر تعویض باتری باشید ، البته میتونید باتری رو یک شب بزارید داخل فریزر و یه 2-3 هفته ای دوباره بهتون کار میده ، البته نه مثل اول

afarboodi
09-09-2011, 16:42
علت این که پیغام میده باتری رو عوض کن اینه که باتری رو چند بار به شارژ زدی و در آوردی برای درست کردنش هم یا باید یه باتری بخری (اگ نگهش داری به علت قطع و وصل هایی که داره motherboard ,cpu,ram ,cd rom و هر چی داری میسوزه ولی زیاد نگران نباش میتونی با وصل نگه داشتن برق به لپ تاپ مدتی باهاش کار کنی:46::31: