PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : htc 7 pro or nokia e7 or sony ericsson vivaz pro

bibak_fa
06-09-2011, 17:38
با سلام.
دوستان بنده قبلا هم تاپیکی ایجاد کرده بودم ولی هنوز گوشی نخریدم.....
به نظره شما بین سه گوشی نام برده شده با توجه به انتظاراتی که دارم کدام گزینه بهتره.
اینم سه گوشی مورد نظر:

htc 7 pro
nokia e7
sony ericsson vivaz pro

قیمت مهم نیست ولی انتخاب هام فقط بین این سه مورد میباشد و اصلا قصد خرید اندرویید ندارم.
دوستان هم لطفا بین این سه مورد راهنمایی بدن.
همچنین میدونم که این سه مورد بسیار متفاوت با هم هستن ولی به دلیل نیاز داشتن به کیبرد انتخاب هام محدود میباشد.
اینم انتظارات بنده از گوشی:

سخت افزار قوی برای هنگ نکردن گوشی و روون بودن گوشی
سیستم عامل قوی برای استفاده ی طولانی مدت و ساپرت خوب
نرم افزار های خوب بیشتر در جهت دیکشنری و نرم افزار های درسی از قبیل مهندسی(ماشین حساب و .....) همچنین چند تا بازی سرگرم کننده
باطری قوی
کیبرد خوب و راحت برای تایپ کردن
فیش 3/5 و دارای کیفیت خوب برای گوش دادن به موزیک
بدنه ی قوی

ایشالا اول مهر میرم برای خرید.شاید هم زود تر

LordMMD
06-09-2011, 18:46
کلا خودم چون قبلا یه مدل سری E داشتم الان هم E72 دارم و E7 رو هم آشنایی دارم باهاش! کلا سری خوب و خوش ساختیه و شاید اگر بگم نوکیا روی این سری حساسیت بیشتری به خرج میده بد نگفته باشم.
ضمن این که E7 OS هم جدیده و خوب رو بورسه.
ویندوز رو کلا دید خوبی ندارم نسبت بهش.
vivaz هم نسبت به E7 سبکتره اما یه نصف سال قدیمیتره و OS اش هم 5th ادیشنه. و اگر وزن مهمه خوب این رو انتخاب کنید، اگر نهبه نظرمن E7 انتخاب خوبیه

bibak_fa
06-09-2011, 18:53
یعنی به نظره شما ویندوز فون7 فعلا ارزش خرید نداره یا کلا ارزش خرید نداره؟

دوستان لطفا در نظر سنجی هم شرکت کنید.

ATA FARZADI
06-09-2011, 19:00
به نظر من که اصلا سیستم عامل ویندوز واسه موبایل چرته

منم نظرم با e7 هست

آپگریتش هم میاد واسه سیمبین آنا

golmohammadi
06-09-2011, 19:07
یعنی به نظره شما ویندوز فون7 فعلا ارزش خرید نداره یا کلا ارزش خرید نداره؟

دوستان لطفا در نظر سنجی هم شرکت کنید.

سلام فرید جان
طبق معمول انتخابهای عجیب داری
دوستم اچ دی سون داشت
بسی از گوشی زده شده که رفت فروخت اکس 6 نوکیا خرید خودت حساب کن
نداشتن مس استوریج کارنکردن بلوتوث و ..........
که ایرادهای بسیار عجیبی داره
ویواز پرو هم وقتش گذشته
ای 7 بهتر از این دو هست ولی اینم توصیه نمیکنم
برو یک آندروئید کیبورد داره بگیر
این نظر شخصی منه
حالا اگه حتما خواستی از این 3 بخری ای 7 بهتره

S A M S U N G
06-09-2011, 19:07
سلام .

دوست عزیز یه جمله هستش که میگه Symbian is dead :دی

بین این 3 تا من HTC رو ترجیح میدم . ولی آندورئید بگیر خب الان دور آندو هستش .

مخلصیم .

hamed1297
06-09-2011, 19:46
فقط آندروئید.گرفتن گوشی سیمبین دار اشتباه محضه.

MOHAMMAD2010
06-09-2011, 19:47
منم به نظرم برو اندروید بگیر ( موتورولا مایلستون 2 )
ولی از بین این 3 تا e7

adrenalin
06-09-2011, 20:12
سلام دوست عزیز
شما دور سیمبیان رو یه خط قرمز بکش :دی چون یکی از موارد که گفتید ساپورت نرم افزاری هست که سیمبیان که تا چند سال دیگه کلا ساپورتش از طرف نوکیا به پایان میرسه طبق گفته خوده نوکیا واسه همین موضوع هم سونی اریکسون دیگه گوشی سیمبیان نزد
پیشنهاد من اینه که برید سمت اندروید ساپورت خوب از سمت شرکت ها +ساپورت نرم افزاری+بازی و... چیزای دیگه
در مورد ویندوز هم بگن فعلا گزینه خوبی نیست ولی تو اینده نزدیک شاید یکی دو سال دیگه میتونه حرفی واسه گفتن داشته باشه

bibak_fa
06-09-2011, 21:15
اندرویید که نمیخوام.
در مورد اچ تی سی 7 پرو هم که گویا دوستان میگن گزینه ی مناسبی نیست.
بنا براین یی7 میمونه....به نظره همه میتونه گزینه ی خوبی باشه؟

black years
06-09-2011, 21:18
سلام.
به نظر من طرف سیمبین نرو یکی از دوستام X10 داشت فروخت رفت N8 خرید اما چی شد به نظرت ، یه شب قبل خواب گوشیو خاموش کرد و صبح که خواست روشن کنه دید روشن نمیشه و کلی روش هزینه کرد اما درست نشد گوشی ای که 600 تومن خرید 80 تومن فروخت و دوباره رفت سمت همون X10 و خیلی هم ازش راضیه.
دوره نوکیا و سیمبین به سر اومده بهتره به فکر آندروید باشی البته خودم ویو 2 دارم اینم گوشی خوبیه .

Punisher_2008
06-09-2011, 22:59
سلام.. دوست عزیز بین اون 3تا گوشی باید ویواز رو حذف کنید.. چون اول اینکه اصلا از طرف سونی اریکسون پشتیبانی نمیشه. و -- هم نمیشه و خیلی از برنامه ها روش کار نمیکنه.. در ضمن ورژن سیستم عامل هم قدیمی هست.. s60v5 ... خب ویندوز فون 7 هم سیستم عامل خیلی خوبی هست الان یکسری محدودیت ها داره که با اپدیت mango اون محدودیت ها رفع میشه... اگه میتونید فعلا با محدودیت هاش کنار بیای بخر... ولی من جای شما بودم E7 رو بر میداشتم.. من چند روز پیش این گوشی رو برای پسر خالم خریدم.. باید بگم گوشی فوق العاده خوش دستی هست.. خیلی کیفیت ساختش بالاست... در ضمن ال سی دی بزرگ 4 اینچ با رزولیشن nHD و AMOLED و توانایی نشان دادن 16 ملیون رنگ کیفیت ال سی دیش عالیه... به خصوص زیر نور خورشید. 16 گیگ حافظه داخلی. دوربین 8مگاپیکسلی و فیلم برداری HD . صفحه کلید حقیقی فوق العاده!!!! صدای بلند و با کیفیت. پشتیبانی از DVIX به صورت پیشفرض. تا فیلم با حجم 2 گیگ پشتیبانی میکنه. در اپدیت ANNA از زیر نویس هم پشتیبانی میشه. و سیستم عامل سیمبین ANNA خروجی TV. و USB HOST و...... در ضمن ساپورت بازیش عالیه.. بازی های HD و گرافیکی مثل ASPHALT 6. avatar . و همینطور بازی معروف angry birds و... رو به راحتی اجرا میکنه بدون کوچیکترین لگ... در ضمن کی گفته سیمبین دورش تموم شده؟ یک سری به بخش بازی و نرم افزار موبایلستان بزنید. ویا همین سایت خودمون بازی های و نرم افزار اختصاصی سیمیین 3 وANNA رو ببینید. واقعا از لجاظ ساپورت چیزی کم نذاشتند. درسته از لحاظ تعداد و تونع به اندروید نمیرسه ولی من که 3تا گوشی قبلیم اندروید هست الان سیمبین دارم (C6-01) واقعا کمبودی احساس نکردم... نمونه دیگه از پشتیبانی همین ورژن جدید سیمبین با نام ANNA بود که مشکلات و باگ های سیمبین 3 رو حل کرد و صفحه کلید و مرورگر جدید هم اضاف شد که طبق گفته خود سایت ها هم فوق العاده خطاب کردند.. ولی خب همه چیز حل شد فقط موند اصلا رابطه کاربری. که اونو تا حدود 2ماه دیگه با یک اپدیت دیگه با نام Belle ارائه میده.. من کلیپ هاش و تصاویرشو دیدم. برای n8 نسخه بتاش هست .. واقعا اصلا با اندروید هیچ فرقی نداره!!! مطمئنن دوستانی که میگن دوره سیمبین شده با سیمبین 3 و یا ANNA کار نکردن و هامون سیمبین S60V5 رو در نظر میگرفتن دقیقا مثل خودم.. ولی وقتی بعد از اندروید امدم سراغ سیمبین دیدم واقعا زمین تا اسمون S60V5 با سیمبین 3 یا ANNA فرق میکنه. و خوشبختانه تا الان اصلا کمبودی احساس نکردم.. سیمبین 3 کمی باگ های ریز داشت. ولی در ANNA اصلا از اون باگها خبر نیست البته من E7 نداره c6-01 دارم سخت افزار و سیستم عامل یکی هست ولی E7 واقعا غولی بود برای خودش!. برای اطلاعات بیشتر در مورد سیمبین به اینجا مراجعه کنید ببینم بازم کسی میگه سیمبین مرده یا نه!:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

R@R#M@N
06-09-2011, 23:11
ای 7 قیمتش 500 تومنه ! ویواز پرو 250 ! شما چطور این دو مدل رو مقایسه میکنی ! مسلماً ای7 بهتره خوب :دی
ولی من C6-00 رو هم پیشنهاد میدم !
شما که اندروید نمیخای پس من سی6 رو پیشنهاد میده !

hasanmotori
06-09-2011, 23:24
ویواز پرو :
1- سخت افزار قوی داره ولی چون سیمبین قدیمی کلاً ضعیفه خیلی گوشی سریعی نیست
2- سیستم عامل متوقف شده و بدون ساپورت
3- از نظر نرم افزار شاید نرم افزار قدیمی کار راه انداز داشته باشه
4- باتریش متوسطه
5- کیبردش بد نیست
6- کیفیت صدای هدفونش راضی کننده نیست
7- بدنشم بد نیست

7pro :
1- از نظر سخت افزار بد نیست و ویندوز فون هم خیلی سنگین نیست جواب میده ولی gpu ضعیف برای بازی
2- فروش ویندوز خیلی پایین بوده حتا پایینتر از بادا دیگه خودت حساب کن
3- نرم افزار کم داره و چون کسی نخریده نرم افزاراش گیر نمیاد
4- باتریش نمیدونم
5- کیبردش حتماً خوبه
6- هدفونشم باید خوب باشه
7 - اینم نمیدونم

E7
1-سخت افزارش خوبه خودم c7 دارم سرعتش خوبه فقط تو بعضی بازیا مثله hawx و hero of sparta روون نیست
2- حداکثر تا زمانی که میگو جا بیفته ساپورت میشه و بعدش تموم
3- نرم افزاراش بد نیست ولی خب به اندروید نمیرسه
4- باتریش باید خوب باشه
5-
6- باید خوب باشه
7-

بین اینا E7 بهتره
اندروید کیبرد دار بدرد بخورم نیست بهترینش مایلستون 2 ه که خیلی نمیشه رو ساپورتش حساب کرد ولی در کل از E7 بهتره
دیزایر z هم هست ولی قدیمیه البته هنوزم خوبه
xperia pro هم معلوم نشد چی شد

من باشم با این شرایط xperia mini pro میخرم ... اندرویدم کل دنیا میخرن حال میکنن نمیدونم شما چطور میگی اندروید نمیخام
بعدشم mini pro ارزونه 330 40 تومنه 1 سال 2 سال بعد باز بخای عوضش کنی ضرر زیادی نمیکنی[COLOR="Silver"]

Highbury
07-09-2011, 00:05
بین اینا صد در صد e7 بهتره اما پیشنهاد من استفاده از گوشیهای آندروئید هست.
جدیدا اکسپریا مینی پرو وارد بازار شده که هم آندروئیده و هم کیبورد داره اما قیمتش فعلا بالاست.

Original Titan
07-09-2011, 00:24
اكسپريا ميني پرو!
370 تومن!
بهترين انتخاب... كانفيگ آرك رو داره! سرعتش خيره كنندست!
بين اينا هم من hd7 رو انتخاب مي كنم... ولي هر سه تاشون دهنتو سرويس ميكنن :31:

sajjad1973
07-09-2011, 06:24
به نظر من بین این گزینه ها که گفتی e7 خوبه

اما اگه میتونی صبر کنی به نظر من صبر کن تا sony ericsson xperia pro وارد بازاز بشه

همونجور که یکی از دوستان گفته xperia mini pro هم گزینه خیلی خوبی هست

S@nti@go_s&k
07-09-2011, 10:45
سلام

نسبت به پولی که میدی ویواز از ای 7 به صرفه تره

البته اچ دی 7 هم چون ویندو 7 هست و پشتیبانیش تا حالا ضعیف بوده نسبت به بقیه سیستم ها منم پیشنهاد نمیدم

اگر قیمت واست مهم نیست و آندرویید هم نمیخوای

گزینه ای مثل آیفون 4 هم داری . ولی تو اون 3 تا ای 7 بهتره (صرف نظر از قیمت و به صرفه بودن)

pedram_2009
07-09-2011, 10:50
سلام

سیمبین چه nokia e7 و چه vivaz pro باید از فریم ور کوک شده استفاده کنید یعنی باید آخرین فایلای آپدیت گوشی که دست کاری شده و دارای ساین دایم هست روی گوشی فلش کنید که تو انجمن های موبایل آموزش داده که به نظر من این کار درستی نیست شما پول میدی گوشی جدید میخری که فلشش کنی اونم از نوع دائم دلیل فلش کردن هم این هست که نوکیا جلوی تولید فایل های سرتیفیکیت رو گرفته که این فایل ها برای ساین کردن گوشی استفاده میشدن البته میشه گوشی رو آپدیت کرد ولی نرم افزار زیادی براش تولید نمیشه و از دائم منظورم این هست که گوشی با ریست کردن به حالت قبل بر نمیگرده کلا اگه میخوای با نرم افزارهای جدید کار کنی دور سیمبین رو خط بکش من با ویندوز هم کار نکردم ولی چیزی که میدونم بیشترین تولید نرم افزار برای اندروید هست بدلیل اینکه نسبت به بقیه سیستم عامل های موبایل باز تر هست شما خودت یه نگاهی به مارکت گوگل بکن ببین چقدر نرم افزار داره گوشی اندروید هم گوشی بگیرید که بیشتر developer (توسعه دهندگان) روش کار میکنن و آپدیت های بیشتری از شرکت سازنده براش میاد

اندروید من اینا رو پیش نهاد میدم

sony ericson xperia arc

samsung galaxy s i9000

sony ericson xperia x10

samsung galaxy sl i9003

sony ericsson xperia mini

samsung Galaxy Ace S5830

اینا هم که پایین میگم صفحه کلید دارن

( این مدل هنوز تو ایران نیومده شاید به صورت محدود باشه ولی بین صفحه کلید دارایی که دیدم از همشون بهتره

sony ericson XPERIA Pro

sony ericsson Xperia mini pro

samsung galaxy 551

قیمت این مدل ها رو تو سایت mobile.ir میتونی نگا کنی

hamed999
07-09-2011, 15:20
سلام اقا من به شما واقعا توصیه میکنم حتما یک بار اندروید رو تجربه کنید ضرر نداره مثلا دیزار زد که کیبورد خوبی هم داره اگه خوشتون نیومد بعد بیاین از بین این سه تا یکیشو بخرین
از این سه تا هم e7 بهتره از هر لحاظ اما قیمتش اصلا منصفانه نیست

bibak_fa
07-09-2011, 20:09
از همه ی دوستان تشکر میکنم.
پس دوستان همه با یی7 موافق؟
نظرتون در مورد یی6 یا ان900 چیه؟

LiverBarca
07-09-2011, 21:59
اره اگه فقط سیمبین میخوای e7 بهترین گزینس...

bibak_fa
07-09-2011, 22:08
دوستان نظرتون در مورد خرید یی6 و انتظار برای رسیدن ویندوز فون های قویتر چیه؟

black years
07-09-2011, 23:35
سلام .
اگه کیبرد برات مهمه میتونی اچ تی سی Desire Z بگیری .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

behrooz.shie
08-09-2011, 02:52
از همه ی دوستان تشکر میکنم.
پس دوستان همه با یی7 موافق؟
نظرتون در مورد یی6 یا ان900 چیه؟
N900 یک چیز واقا معرکه است نوکیا خودش یک چیز زد نفهمید اصلا چی زد !
همین الان از 8 تا سیستم عامل داره پشتی بانی میکنه
Megoo برای اولین بار روی این گوشی امد هنوز هم هر ماه اپدیت میشه
البته قرار بود که میگو بشه سیستم عامل پایه براش که نوکیا N9 رو زد و دیگه بیخیال این داره میشه !
هر کاری که فکر کنید این گوشی انجام میده :8:
سیستم عاملش meamo هست من خودم چند ماه پیش تو فکر گوشی بین 400 تا 500 تومن بودم با حدود 3 ماه تحقیق رسیدم به N900:31:
البته اسم مستعارش قول سیاه ه ! :31:
شک نکن که N900 از تمام گوشی های که تا الان ساحته شده از تظر سیستم عامل سر تره ( البته به غیر از میگو که اونم رنگشو دیده به خودش )
اینم عکس Overclock :27::

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
فقط اینو بگم که خیلی پیچیدس اگر از گوشی انتزارات یک گوشی رو دارید اصلا سراقش نرید چون فرا تر از یک گوشیی ! :31:
پیشنیاز هاشم : وقت - اینترنت ( به صورت وایرلس ) - یک ادم بیکار :31: چون هر روز یک چیز جدید براش میدا و هر روز یک چیز جدید از تو سیستم عامل قدرت مندش میتونید پیدا کنید
به نظر من که گوشی اگر میخای تا 800 تومن هم پول بدی باز هم N900 :20: اینو کسی میگه که هم با N900 کار کرده هم با HTC desire

Highbury
08-09-2011, 09:57
به نظرم 400 تومان هزینه کردن برای گوشی ای که تاچش مقاومتیه اصلا جالب نیست.

ali racer
08-09-2011, 14:50
من از بین وین فون و سیمبین
وین فون رو انتخاب میکنم
چون آپدیت مانگو و شکوفایی وین فون در آینده نزدیک
نکته مهمیه که خریداران باید بهش توجه کنن
فقط مسئله اینه که وین وفن یه سری محدودیت ها داره
که سیمبین نداره

hoha881
15-09-2011, 05:31
به نظر منم اینده hd7 pro بهتر از نوکیا e7 هست.ولی در حال حاضر توی ایران با این سرعت اینترنت و ... ویندوز فون زیاد کاربردی نیست.خرید e7 هم توصیه نمیشه.اوایلی که n8 امده بود امکان ساخت وی پی ان کانکشن رو نداشت الان نمی دونم اضاقه شده یا نه.
البته بهتره به اندروید هم یک نگاهی بندازید.از لحاظ نرم افزار و بازی و سرعت و ... از سیمبین و وین فون جلوتر هست.

amiredge
15-09-2011, 10:30
ای 7 اصلا نگیر.تعجبم که چرا میخوای 500 بدی ای 7 بگیری.سیمبیان ارزش اینقدر پول رو نداره به خدا