PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک سوال فنی فتوشاپی

pcsoft
06-09-2011, 15:55
سلام خسته نباشین.
یه سوالی داشتم:
وقتی فتوشاپ رو باز می کنم و می خوام مثلا با اون ابزار تشخیص رنگ(که روی رنگ کلیک می کنی کدش رو میده) کد رنگی رو پیدا کنم وقتی روی رنگ کلیک می کنم اون قسمت دو تا مربع رنگی هست که Foregorund و Background هستش که دو تا مربع هست.
وقتی روی رنگ کلیک می کنم مربع زیرین رنگ داخلش میشه(یعنی برای دیدن رنگ باید روی مربع زیرین کلیک کرد)
در صورتی که در حالت عادی کد رنگ و رنگ داخل مربع رویی ریخته میشد.
من می خوام وقتی با اون ابزار روی رنگی کلیک می کنم رنگ روی مربع رویی بره.
نمی دونم منظورم رو خوب رسوندم یا نه. اگر نه عکس بزارم...

part gah
06-09-2011, 17:04
سلام خسته نباشین.
یه سوالی داشتم:
وقتی فتوشاپ رو باز می کنم و می خوام مثلا با اون ابزار تشخیص رنگ(که روی رنگ کلیک می کنی کدش رو میده) کد رنگی رو پیدا کنم وقتی روی رنگ کلیک می کنم اون قسمت دو تا مربع رنگی هست که Foregorund و Background هستش که دو تا مربع هست.
وقتی روی رنگ کلیک می کنم مربع زیرین رنگ داخلش میشه(یعنی برای دیدن رنگ باید روی مربع زیرین کلیک کرد)
در صورتی که در حالت عادی کد رنگ و رنگ داخل مربع رویی ریخته میشد.
نمی دونم منظورم رو خوب رسوندم یا نه. اگر نه عکس بزارم...
متوجه منظورتون تا حدودی شدم یعنی رنگ بکگراند در قسمت فرگراند نمایش داده میشه.درسته؟اگه عکسم بزاری ممنون میشم.:10:

HEGMATANEH
06-09-2011, 23:59
اگه لطف کنید و چندتا عکس بزارید دوستان بهتر میتونند راهنماییتون کنند
موفق باشید

pcforlife
08-09-2011, 15:29
فکر کنم متوجه شدم... وقتی با Eyedropper (همون ابزار تشخیص رنگ) رنگی رو انتخاب کنید، رنگ انتخابیتون به جای اینکه بیاد روی مربع FG (مربع رویی)، میاد روی مربع BG... درسته؟
اگه پاسخ مثبته، مشکل مثل آب خوردن قابل حله! از منوی Windows گزینه Color را تیک دار کنید. حالا در پنل Color روی مربع FG کلیک کنید. تموم شد، مشکل حل شد![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
+
چون صحبت از Eyedropper شد، یه نکته آموزشی (راه درو![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بگم... برای اینکه رنگی که از طریق این ابزار انتخاب می کنید، مستقیما بره به BG کلید Alt از صفحه کلید رو بگیرید و روی رنگ مورد نظرتون کلید کنید.
یاعلی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]