PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تبديل عكس رنگي به سياه سفيد

iblis
06-09-2011, 13:48
سلام. من يه روشي لازم دارم براي اينكه يه تصوير رو كاملا سياه و سفيد كنم
مثل اين نمونه ها

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و البته يه جوري هم بتونم سياهي و سفيديش رو كم و زياد كنم :31:

جريان از اين قراره كه مي خوام يه تصوير بسازم مثل اين تصاوير و روي چوب پيادش كنم و برش بزنم
قسمتهاي سفيد بريده مي شن از يه چوب و روي يه پارچه مخمل مشكي سوار مي شن و ميشن تابلوي صورت طرف
يه شاخه از معرق كاري روي چوب محسوب مي شه

حالا مثلا عكس سهراب خوبه و مي شه بريدش ولي عكس نيما واقعا ريزه كاري زياد داره و من احتياج دارم عكس رو با ابزاري سياه و سفيد كنم كه بتونم درجه سياهي و سفيديش رو تنظيم كنم كه تا جايي كه مي شه تيكه هاي سفيد يه تيكه در بيان

فقط من تو فتوشاپ واقعا مبتدي هستم و تا حالا به جز اينكه دوره دبيرستان چند تا كارنامه جعل كردم، هيج كاره ديگه اي انجام ندادم:31: فتوشاپ cs4 نصب كردم
اگر كسي كمكم كنه و بگه از كدوم قسمت مي شه انجام داد اين كار رو، سپاسگذار مي شم واقعا:40:

part gah
07-09-2011, 13:17
برای داشتن این عکسا باید به مسیر زیر برین.....

image/Adjustmante/posterize

iblis
07-09-2011, 16:51
مرسي جناب پرتگاه. خيلي ساده و خوب بود :40: ممنونم بسيار:11:

اين روش رو هم يه دوست ديگه راهنماييم كرد كه احتمالا مجاز نيستم به سايتشون لينك بدم
ولي نقل مطلب ايشونو كردم كه بتونيد پيداش كنيد

(
سلام شما این کار رو انجام بدید که در زیر براتون تشریح میکنم.ایشالا که به نتیجه دلخواهتون می رسید.

شما عکستون رو وارد برنامه فتوشاپ کنید (هر ورژنی که در دسترس دارید)

بعد از منو Image گزینه Mode و سپس گزینه Grayscale رو انتخاب کنید.پنجره ی کوچکی ظاهر میشه که شما باید گزینه Discard رو انتخاب کنید.

پس از این مراحل خواهید دید که عکستون سیاه سفید شده اما برای اون منظور نهایی شما، باید دوباره به مسیر زیر بروید :

Image > Adjustments > Brightness/Contrast و با استفاده از لغزاننده های موجود در پنجره باز شده درصد قسمت های سیاه و سفید رو تغییر بدید.

امیدوارم که به نتیجه دلخواهتون رسیده باشید.

موفق باشید

)

part gah
07-09-2011, 17:24
مرسي جناب پرتگاه. خيلي ساده و خوب بود :40: ممنونم بسيار:11:

اين روش رو هم يه دوست ديگه راهنماييم كرد كه احتمالا مجاز نيستم به سايتشون لينك بدم
ولي نقل مطلب ايشونو كردم كه بتونيد پيداش كنيد

(
سلام شما این کار رو انجام بدید که در زیر براتون تشریح میکنم.ایشالا که به نتیجه دلخواهتون می رسید.

شما عکستون رو وارد برنامه فتوشاپ کنید (هر ورژنی که در دسترس دارید)

بعد از منو Image گزینه Mode و سپس گزینه Grayscale رو انتخاب کنید.پنجره ی کوچکی ظاهر میشه که شما باید گزینه Discard رو انتخاب کنید.

پس از این مراحل خواهید دید که عکستون سیاه سفید شده اما برای اون منظور نهایی شما، باید دوباره به مسیر زیر بروید :

Image > Adjustments > Brightness/Contrast و با استفاده از لغزاننده های موجود در پنجره باز شده درصد قسمت های سیاه و سفید رو تغییر بدید.

امیدوارم که به نتیجه دلخواهتون رسیده باشید.

موفق باشید

)
خواهش میکنم.
البته منم برای بهتر نتیجه دادن کار توی کنتراست تصویر یه کم دست بردم.ولی این روشی هم که شما نوشتین کاملا درسته.به شرطی که خاکستری ها رو کامل از بین ببرین.:46: