PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : غيرت نداشتن براي درس خواندن

iranch
06-09-2011, 12:05
سلام
من بايد درس بخوانم روزي چند ساعت و گرنه عقب ميافتم دوست هم دارم درس بخوانم
اما غيرتش رو ندارم :41: چه كار كنم

sayanermia
06-09-2011, 13:27
دوست عزیز تماما بهانه است برای اینکه درس نخوند و از اندیشیدن به عواقبش سرباز زد

شما به جای راه چاره برای دریافتن غیرت ( که به نظر من هیچ دلیل موجه ای نیست ) بهتره با خودتون رو راست باشید و ببینید چیکاره اید؟؟ طبیعتا اگر نخواید بخونید مطمئن باشید با برنامه ریزی روزی 24 ساعت هم هیچ چیز یاد نمیگیرد.. ولی اگر به آینده ات فکر کنی به اینکه نمره هات چی میشه عواقب کم شدن نمره چی میشه و ... مطمئن باشید یه تلنگری از جانب خودتون و ذهن و وجدانتون می خورید و تصمیم میگیرید برای خوندن

فقط به عواقب نخوندش فکر کنید و اگر براتون سنگین و گرون تموم شد اون وقته که همین انگیزه یا غیرتی که شما میگید ناخودآگاه میاد سراغتون.. اما اگر عواقب درس نخوندن براتون سنگین و گرون نیست که مطمئن باشید تا ده سال آینده هم باز همین احساس و نسبت به پیشرفت و درس خوندن خواهید داشت

cgm57
06-09-2011, 16:07
به نظر من بهترین کار این هست که زور وجبری روی سرت باشه!!!!!!
مثلا توی یه مدرسه ای ثبت نام کنی که تا 9 شب برای درس خوندن توی مدرسه نگهت دارن!!!

avator20002000
07-09-2011, 19:40
زور و جبر چیه دیگه؟
ایشون تا علاقه مند به درسی که می خوان نباشن با زور هم یاد نمی گیرن باید سعی کنن یه جوری خودشونو به درس خوندن علاقه مند کنن.

ØПЗ М!ПцТЗ
07-09-2011, 23:19
غیرت واسه درس خوندن چیزی نیست که ما بتونیم به شما تزریق کنیم !

بهترین کار این هست که شما ببینی چه چیزی به شما انگیزه میده ؟ پول ، خونه و زندگی ، کلاس گزاشتن واسه بقیه ، و ... ؟!
هر چیزی میتونه به شما انگیزه بده ...

سعی کن هر صبح که بیدار میشی بری جلوی آینه و بگی که من امروز میخوام برم با کتاب ها عشق و حال کنم !
بعد از یکی دو هفته میبینی همچین نشاطی درونت ایجاد میشه که واقعا با کتاب ها عشق و حال میکنی !
تلقین رو دست کم نگیر !

Benyamin100
08-09-2011, 10:44
بهترین کاره ممکنه اینه که بری کتابخونه درس بخونی
همین

mh_rayaneh
10-09-2011, 10:44
سلام رفیق
اصلن بحث غیرت نیست.الکی خودتو گول نزن و بقیه رو هم مچل خودت نکن.که غیرت نداشتم.پشتکار نداشتم.استرس دارم.درسو نمیفهمم.اینا بهانه های الکیه.اگه برای خودت و ایندت احترام قائل باشی.به ایندت فکر کنی.هدفتو مشخص کنی.میشینی درس میخونی
اگه خدایی نکرده درس نخوندی و جواب کنکور اومد دیدی رتبت با شماره تلفن خونتون یکی شده میفهمی که اصلا نداشتن غیرت توجیه مناسبی نیست.یه سال از عمرت و زندگیت رفته بدون اینکه یه پله پیشرفت کنی.
اگه بعد کنکور موفق باشی.روحیت خوبه.با دمت گردو میشکنی.خونواده خوشالن.کلن جو قشنگیه
اگه قبول نشی.خودت افسرده میشی.خونوادت رمق ندارن دیگه.سرخورده میشی تو جمع.و...
حالا خودت کدوم حالتو دوست داری که اتفاق بیافته؟
پس خودتو مچل نکن.اگه رشته.ریاضی هستی.بگو .من میتونم برات برنامه بریزم که بشینی بخونی
کمکی خواستی رو من حساب کن

shahabprince
10-09-2011, 10:52
به نظر من باید از درس خوندن لذت ببری هر چی بیشتر لذت ببری بیشتر هم دنبالش هستی و درس رو قورت میدی
اعتماد به نفس داشته باش تا بتونی انجامش بدی

shamsoddin
10-09-2011, 21:51
هدف گذاری و فکر کردن به عواقب درس نخوندن و..تا حدودی خوبن ولی یکم قدیمی شدن وبرای فردی که از مطالعه لذت نمیبره کارایی ندارن..بهترین روش مطالعه با حس کنجکاوی و خودباوری و لذت از بردن از یادگیریه :19: