PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای ترکیب تصاویر و لایه های ماسک

hes25
01-09-2011, 05:16
سلام به همه ساکنین سرزمین رنگ و هنر عیدتون مبارک

بچه ها من سه بعدی کار می کنم، می خوام برای متریالای مورد نظرم بافتای چند لایه بسازم خودمم فوتوشاب یکمی بلدم اما تو مبحث ماسک و دستکاری اون برای تولید تکسچر های پیچیده تر یکم سردرگم میشم!

برای اینکه بهتر منظورم و برسونم یه تصویر میزارم براتون بعد شما بگین این آقاهه چه کارایی کرد که اینجوری شد. بیشتر اون چوبه مورد نظرم است البته بقیه چیزا رو هم به همین روش بافت دهی میکرد.

بینین

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

و اینا هم چوبایی که بکار رفتن البته یکی دوتاش فرق دارن (از سایت total textures گرفتم)

بعدم بینشونم تصویرای خط خطی میزاشت و روی اونا هی با ابزارای فوتوشاب (قلمو ها و ...) کار میکرد تا مثلا آثار پوسیدگی و اینا (چوبای زیری) خودنمایی کنه.
حالا از اینجا به بعد و من کیج میشم نمی دونم چیکار میکرد! فک کنم روی لایه ماسک شون کار میکرد درسته؟

ایناهم تصاویر خط خطی (البته دقیقا همونا نیست، ترتیب شون هم مهم نیست، فقط ترفند کارو میخوام بدونم )

حالا اگه میشه مرحله مرحله به من بگین که چه کارایی من باید روی اینا انجام بدم.

پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

hes25
02-10-2011, 15:34
آقا یکی کمک نمی کنه هنوز کارم با این قسمت لنگه!

YAHYA-PRO
02-10-2011, 19:39
آخه این چیزی که شما گفتی خیلی گنگه
و این که این مبحث رو نمیشه نوشتاری توضیح داد نهایتا میتونم بگم اینجوری برای لایه ماسک ایجاد کن و اینطوری غیر فعالش کن
ولی اینی که بیام بگم پاک کن رو انتخاب کن و فلان جا رو پاک کن و فلان تکسچر رو اول اضافه کن و اون یکی رو آخر اضافه کن که مثل اون عکس بشه فکر نمیکنم بشه

hes25
02-10-2011, 22:39
آقا ممنون
نه اصلا منظورم اون نیست که به من بیاین مرحله به مرحله اونطوری آموزش بدین که! آخه عاقلانه هم نیست !

من سوالم در کل این بود که اون عکسا رو چه طوری به عنوان ماسک استفاده کرد تا روشون کار کنه یعنی اول بگین ماسک چه طوری عکس میشه؟ من مشکلم همینه بقیه رو کم کم کار میکنم روشون تا مورد دلخواهم بشه.

الان فک کنم منظورم و فهمیدین درسته؟

مرسی

YAHYA-PRO
03-10-2011, 12:44
آقا ممنون
نه اصلا منظورم اون نیست که به من بیاین مرحله به مرحله اونطوری آموزش بدین که! آخه عاقلانه هم نیست !

من سوالم در کل این بود که اون عکسا رو چه طوری به عنوان ماسک استفاده کرد تا روشون کار کنه یعنی اول بگین ماسک چه طوری عکس میشه؟ من مشکلم همینه بقیه رو کم کم کار میکنم روشون تا مورد دلخواهم بشه.

الان فک کنم منظورم و فهمیدین درسته؟

مرسی

خوب پس آموزش ماسک منظورتون هست
این آموزش ها به دردتون میخوره

ماسک لایه

ست کردن عكس در قاب

ماسک