PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : می خوام این سیستم رو بخرم. نظرتون چیه ؟

hooman79108
31-08-2011, 11:23
سلام
سیستم زیر رو انتخاب کردم . نظرتون چیه ؟
اینم بگم که کلا میخوام از 1 تومن بیشتر نشه.
دوما اینکه این سیستم رو واسه بازی، ضبط فیلم روی کامپیوتر، طراحی و ادیت کردن عکس و کارهای گرافیکی می خوام.
اینم بگم که:
1- دنبال اورکلاک و Cross و اینجور حرفا هم نیستم.
2- دوتا اسلات RAM هم به نظرم واسه M.B. کافیه چون بیشتر از 8GB استفاده نمیکنم.
3- علیرغم سرعت خوبش هارد Caviar Black انتخاب نکردم چون میگن خیلی سر و صدا داره.

CPU: Core i5 2500 / 2400
M.B : Gigabyte GA-P61-USB3-B3f or GA-PA65-UD3-B3
VGA : SAPPHIRE TOXIC HD 6850 1GB GDDR5 PCIE or EVGA GeForce GTX 460 FTW 1024MB EE
H.D.D : Samsung 1T HE103SJ or WD Caviar Blue 1T
RAM : Kingstone 2*4GB DDR3 1333
Power: Green GP635B
Monitor: Samsung LED EX2065X
ODD: Pioneer 118L
TV Card: Kworld Hybrid (internal)
Case Green 2009

البته ممکنه این سیستم یکم گرونتر از اون چیزی که می خوام در بیاد چون قیمت بازار رو ندارم. نظرتون چیه که فعلا VGA نگیرم و بجاش یه مادربورد GA-H61M-USB3-B3 بگیرم تا یه مدت از گرافیک Onboard استفاده کنم تا کارت گرافیک ارزونتر بشه ؟

Ali_softcenter
31-08-2011, 12:01
یعنی چی کارت گرافیک ارزون بشه؟

چون در هر زمانی میتونید صبر کنید ..چون بالاخره اون مدلی که میخواید بگیرید ارزون تر خواهد شد!

شما میگید بازی و کارهای گرافیکی ..بعد اصلی ترین چیز رو نمیخواید بگیرید؟

mhda69
31-08-2011, 12:10
ب نظرمن توانتخاب هارد کاملا اشتباه کردی سامسونگ آشغاله.یه western 1tb 64mb بگیر سرعتش عالیه قیمتشم حدود 70 تو تهران
رمت هم اگ من بودم kingmax یا geil میگرفتم کینگستون خوب نیس.کینگمکس 2گیگ حدود23تومن تو تهران
کارت گرافیکتم خوبه اما اگه من بودم gigabyte میگرفتم یا اگ گیر نیووردی ک نمیاری(فعلا) asus هم انتخاب منطقیه.گیرم فقط رو مارکه!
مادربرد و سی پی یو و بقیه چیزات هم خوبه
مبارکه

hooman79108
31-08-2011, 12:13
خوب چند ماه دندون رو جیگر میزارم و بازی نمیکنم تا قیمت 6850 یا 460 پاین تر بیاد :31:
در ثانی گرافیک Onboard واسه کارهای عادی جواب میده و بعضی بازی هایی که سنگین نیستن رو هم با گرافیک Onboard میشه بازی کرد.

PC_Expert
31-08-2011, 12:56
سلام
سیستم مد نظر خودتون خوبه، کارت های گرافیک هم که ذکر کردید در کف قیمت خودشون قرار دارند و در طول چند ماه گذشته از 300 تومن به 200 تومن رسیدن و از این ارزونتر نخواهند شد. فقط به نظرم اگه کارت گرافیک رو GTX 560 به قیمت 230 تومن بگیرین ضرر نخواهید کرد.

Ali_softcenter
31-08-2011, 13:05
خوب چند ماه دندون رو جیگر میزارم و بازی نمیکنم تا قیمت 6850 یا 460 پاین تر بیاد :31:
در ثانی گرافیک Onboard واسه کارهای عادی جواب میده و بعضی بازی هایی که سنگین نیستن رو هم با گرافیک Onboard میشه بازی کرد.

خب میگم شما که دندون به جیگر میذاری..اون موقع که خواستی دنیدون رو از جیگر برداری..بازم یه چند ماه دیگه صبر کن کارت های اون موقع هم بیاد پایین..بازم که چند ماهه دیگه صبر کردی..یه چند ماهه دیگه هم صبر کن خب بازم پایین تر میاد دیگه..کماکان صبر کن :31:

نه من با دوست بالایی موافقم!

برو بخر!

با گرافیک آنبردم نمیشه بازی کرد! مگه اینکه بخوای بازی هایی رو که امتیاز 4 و 5 گرفتن رو بازی کنی!

و این رو هم بدون..یه بزرگی میگه:

برای بازی کردن همین حالا هم دیره!برو یه کارت خوب بخر و بازی کن!

jafarian
31-08-2011, 14:05
main=ASROCK H67M-GE 130000t
cpu=CPU Intel i5 2400 226000t
hdd=500gb samsung f3 47000t
ram=kingmax 2*2 1333 34000t
case=perfect 20000t
odd=liteon 24000t
monitor=Samsung LED 20A300 20 inch 152000t
m&k=15000t
speaker=POWER MEDIA 10000t
powre=green 530aeu 66000t
vga=xfx 6870 1gb 270000t

994000t

hooman79108
31-08-2011, 20:28
سلام
در مورد هاردهای وسترن بگم منم اول دنبال وسترن بودم اما وقتی Benchmark های مختلف رو دیدم ، دیدم که سامسونگ بهتره میتونی تو لینک زیر هاردهای مختلف رو از نظر رتبه ای که دارن ببینی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در مورد گرافیک 560 هم از نظر نمره ای که بهش داده شده اونقدرها با 6850 فرقی نداره و تازه بعضی مدل های 6850 از اون بالاتره که تو لینک زیر میتونید ببینید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

hooman79108
31-08-2011, 20:40
case=perfect 20000t
odd=liteon 24000t
m&k=15000t
vga=xfx 6870 1gb 270000t

994000t

سلام دوست خوبم
ممنون از لیست کاملی که دادی
اما چند تا سوال دارم:
1- چرا Asrock بگیرم ؟ مگه مدل هایی که معرفی کردم قیمتش همین حدودا نیست ؟
2- من 8G RAM میخوام ممکنه یه مارک خوب رو با قیمت معرفی کنین.
3- تجربه استفاده از رایترهایLiteon رو دارم که متاسفانه زود خراب میشن. مثلا همینی که الان دارم Liteon هست که درش رو باید با سوزن باز کنم و یکی درمیون هم DVD هارو میسوزونه.

jafarian
31-08-2011, 23:16
مین گیگایی که انتخاب شده اختلافش با این مین 10 تومن خواستین میتونید همون مین گیگا رو بگیرین درضمن چون کارگیم هم انجام میدین من پیشنهاد میکنم همین گرافیکی که انتخاب شده رو استفاده کنید تا بعدا باز خواستین بتونید رم اضاف کنید:20:

ess_1362
01-09-2011, 11:04
سلام
سیستم زیر رو انتخاب کردم . نظرتون چیه ؟
اینم بگم که کلا میخوام از 1 تومن بیشتر نشه.
دوما اینکه این سیستم رو واسه بازی، ضبط فیلم روی کامپیوتر، طراحی و ادیت کردن عکس و کارهای گرافیکی می خوام.
اینم بگم که:
1- دنبال اورکلاک و Cross و اینجور حرفا هم نیستم.
2- دوتا اسلات RAM هم به نظرم واسه M.B. کافیه چون بیشتر از 8GB استفاده نمیکنم.
3- علیرغم سرعت خوبش هارد Caviar Black انتخاب نکردم چون میگن خیلی سر و صدا داره.

CPU: Core i5 2500 / 2400
M.B : Gigabyte GA-P61-USB3-B3f or GA-PA65-UD3-B3
VGA : SAPPHIRE TOXIC HD 6850 1GB GDDR5 PCIE or EVGA GeForce GTX 460 FTW 1024MB EE
H.D.D : Samsung 1T HE103SJ or WD Caviar Blue 1T
RAM : Kingstone 2*4GB DDR3 1333
Power: Green GP635B
Monitor: Samsung LED EX2065X
ODD: Pioneer 118L
TV Card: Kworld Hybrid (internal)
Case Green 2009

البته ممکنه این سیستم یکم گرونتر از اون چیزی که می خوام در بیاد چون قیمت بازار رو ندارم. نظرتون چیه که فعلا VGA نگیرم و بجاش یه مادربورد GA-H61M-USB3-B3 بگیرم تا یه مدت از گرافیک Onboard استفاده کنم تا کارت گرافیک ارزونتر بشه ؟
سیستم خوبی انتخاب کردی
فقط من با سه مورد مخالفم :
1-رم
2-گرافیک
3-رایتر
4-مادربرد
رم اصلا انتخاب خوبی نیست و متاسفانه هم قیمتش کمی بیشتر از برندهای رقیب هست و هم احتمال تقلبی بودنش بیشتر هست
توصیه می کنم از یک برند دیگه بگیرید
2-گرافیک هم به نظرم سراغ مدل های اورکلاک شده نرو چون قیمتشون به شدت بیشتر و تناسب قیمت به کارایی از بین میره
3-رایتر توصیه می کنم که پلکستور بگیری که از نظر قیمتی با برندی که انتخاب کردی یکی هست
4-متاسفانه در حال حاضر محصولات گیگابات با قیمتی بیشتر از قیمتی جهانی در ایران به فروش میرن(بعضی مدلها حتی 200% اضافه قیمت دارند) توصیه می کنم از ASROCK استفاده کنید

یعنی چی کارت گرافیک ارزون بشه؟

چون در هر زمانی میتونید صبر کنید ..چون بالاخره اون مدلی که میخواید بگیرید ارزون تر خواهد شد!

شما میگید بازی و کارهای گرافیکی ..بعد اصلی ترین چیز رو نمیخواید بگیرید؟

ب نظرمن توانتخاب هارد کاملا اشتباه کردی سامسونگ آشغاله.یه western 1tb 64mb بگیر سرعتش عالیه قیمتشم حدود 70 تو تهران
رمت هم اگ من بودم kingmax یا geil میگرفتم کینگستون خوب نیس.کینگمکس 2گیگ حدود23تومن تو تهران
کارت گرافیکتم خوبه اما اگه من بودم gigabyte میگرفتم یا اگ گیر نیووردی ک نمیاری(فعلا) asus هم انتخاب منطقیه.گیرم فقط رو مارکه!
مبارکه
بازهم اسپم بدون ارایه مدرک و دلیل
در مورد هارد هم باید بگم که وسترن با قیمت 70 تومن فقط هارد سری گرین داره که بدرد نصب سیستم عامل نمی خوره و فقط باید بعنوان تک پارتیشن برای آرشیو استفاده بشه

خب میگم شما که دندون به جیگر میذاری..اون موقع که خواستی دنیدون رو از جیگر برداری..بازم یه چند ماه دیگه صبر کن کارت های اون موقع هم بیاد پایین..بازم که چند ماهه دیگه صبر کردی..یه چند ماهه دیگه هم صبر کن خب بازم پایین تر میاد دیگه..کماکان صبر کن

برو بخر!

با گرافیک آنبردم نمیشه بازی کرد! مگه اینکه بخوای بازی هایی رو که امتیاز 4 و 5 گرفتن رو بازی کنی!

باز هم اسپم:31:

case=perfect 20000t
odd=liteon 24000t
m&k=15000t
vga=xfx 6870 1gb 270000t

اینم سیستم خوبی هست هر چند که با رم و رایتر موافق نیست
البته با توجه به مانیتور که انتخاب کردی به نظر من نهایتا خرید یک 6850 برای شما کفایت می کنه

hooman79108
01-09-2011, 19:34
2-گرافیک هم به نظرم سراغ مدل های اورکلاک شده نرو چون قیمتشون به شدت بیشتر و تناسب قیمت به کارایی از بین میره
4-متاسفانه در حال حاضر محصولات گیگابات با قیمتی بیشتر از قیمتی جهانی در ایران به فروش میرن(بعضی مدلها حتی 200% اضافه قیمت دارند) توصیه می کنم از ASROCK استفاده کنید

ممنون از راهنماییت :20:
اما چند تا سوال:
1- یعنی به نظر شما فرقی نداره که GPU با سرعت مثلا 700 بگیرم یا 850 ؟ چون شنیدم هرچه سرعت GPU بیشتر باشه بهتره.
2- راستش زیاد به برندهای تازه وارد اعتماد ندارم و بیشتر دنبال Giga یا Asus هستم. آیا این مدل Asrock که معرفی کردین کیفیتش خوبه؟ ساخت کجاست ؟ گارانتیش چجوریه؟

Ali_softcenter
01-09-2011, 19:40
اسپمه؟ شما بیا با گرافیک آنبرد کراسیس 2 بازی کن من بهت هر چی میخوای میدم! اسپمه اسپمه!

شما که کاربر فعال سخت افزار هستید تا حالا کجا تشریف داشتید؟ لطفا در تاپیک های دیگه صفحه اصلی هم راهنمایی بفرمایید تا بقیه دوستان نظر ندن!

ess_1362
01-09-2011, 21:00
1- یعنی به نظر شما فرقی نداره که GPU با سرعت مثلا 700 بگیرم یا 850 ؟ چون شنیدم هرچه سرعت GPU بیشتر باشه بهتره.

فقط هزینه بیشتر هست همین
البته مدل اور شده هیچوقت از 700 روی 850 نمیره و نهایت روی 750 قرار میدن ضمن اینکه در کارایی نسبت به اون قیمتی که اضافه میدین کارایی بیشتری نمیگیری و اگر به یک مدل بالاتر کوچ کنید بهتر هست+اینکه اگر ملاک اورکلاک باشه خودتون خیلی بیشتر می تونید اور کنید

2- راستش زیاد به برندهای تازه وارد اعتماد ندارم و بیشتر دنبال Giga یا Asus هستم.
برای شما تازه وارد هست:31:
البته من ایسوس و گیگا را در مادربرد رد نمی کنم(هرچند که بطور مطلق تاییدشون هم نمی کنم) ولی در کارت گرافیک شدیدا ردشون می کنم دلایل هم روشن هست:31:

آیا این مدل Asrock که معرفی کردین کیفیتش خوبه؟ ساخت کجاست ؟ گارانتیش چجوریه؟
من که معرفی نکردم و این دوستمون معرفی کرد
تمام ابزار الات کامپیوتری در حال حاضر ساخت کشور دوست ، برادر و همسایه و همزبان و..... چین هست:31: از ایسوس گیگا بگیر تا ازراک و آیفون و آیتاچ و ....
فقط تنها تفاوتی که بینشون هست اینه که گیگا و ایسوس به واسطه اسمی که بابت گارنتی دارند(که کاملا هم پوچ و تو خالی هست)بعضی مدل ها را با قیمت نسبتا بیشتر نسبت به قیمت جهانی در ایران می فروشند(تا 200% و بیشتر) ولی ازراک و بایواستار تقریبا با همون حدود قیمت جهانی می فروشند
گارانتیش هم از نظر من اگر بیشتراز آواژنگ نباشه کمتر هم نیست(هرچند که گارنتی در ایران یک مبحث فرمالیته هست)

اسپمه؟ شما بیا با گرافیک آنبرد کراسیس 2 بازی کن من بهت هر چی میخوای میدم! اسپمه اسپمه!

شما که کاربر فعال سخت افزار هستید تا حالا کجا تشریف داشتید؟ لطفا در تاپیک های دیگه صفحه اصلی هم راهنمایی بفرمایید تا بقیه دوستان نظر ندن!
خط اول را میذارم به حساب جوونی شما :31: چون به تاپیک ربطی نداره و این دوستمون هم توافق کرد بعدا گرافیک را اضافه می کنه
خط دوم قسمت اول اینکه ما قبلا اینجا بودم فعلا هم هستیم بعدا هم اگر خدا اجازه بده و بنده اش که شما باشی بخشش و فرونتی از خودت نشون بدی حالا حالاها هستیم:31:
خط دوم قسمت دوم هم اینکه باید اگر جایی اشتباه و خطایی پیش میاد سریع اصلاحش کرد تا کسی دچار هزینه و مشکل نشه

موفق باشید

EXTREME
01-09-2011, 21:35

دوست من شما که میگی هارد های سامسونگ آشغاله مدرک هم دارین ؟

خب میگم شما که دندون به جیگر میذاری..اون موقع که خواستی دنیدون رو از جیگر برداری..بازم یه چند ماه دیگه صبر کن کارت های اون موقع هم بیاد پایین..بازم که چند ماهه دیگه صبر کردی..یه چند ماهه دیگه هم صبر کن خب بازم پایین تر میاد دیگه..کماکان صبر کن :31:

برو بخر!

یعنی چی یعنی بازی هایی که امتیاز 4 یا 5 میگیرن گرافیک ندارن ؟
مگه گرافیک بازی به امتیازشه ؟
lostplanet2 گرافیک داشت ولی امتیاز نداشت

Ali_softcenter
01-09-2011, 21:55
دوست من شما که میگی هارد های سامسونگ آشغاله مدرک هم دارین ؟

یعنی چی یعنی بازی هایی که امتیاز 4 یا 5 میگیرن گرافیک ندارن ؟
مگه گرافیک بازی به امتیازشه ؟
lostplanet2 گرافیک داشت ولی امتیاز نداشت

:18:
شما یه پست از من کوت کن که من گفته باشم هارد های سامسونگ آشغاله! من بهت جایزه میدم!

اشتباه گرفتی برادر ! قبل از اینکه تهمت بزنی خوب دقت کن چون ممکنه طرف مقابلت به خاطر این تهمت برخورد بدی بکنه! همه که مثل من مهربون نیستن :31: آره داداش گلم!

در مورد قضیه دوم! همه نه! اما اکثر بازی هایی که امتیاز پایین گرفتن 100% در قسمت گرافیک هم نظر کاربران رو جلب نکردن..حالا این وسط استثناهایی هم وجود داره !

ولی در حالت کلی شما نمیتونی بازی هایی مثل کراسیس 2..ویچر 2..مافیا 2..رو با گرفایک آنبرد رو تنظیمات بالا بازی کنی! باا که چه عرض کنم حتی مدیوم!

من اینو گفتم و ایشون گفت اسپم میکنم..

باشه من اسپمر!

در ضمن جناب ess_1362 قبل از اینکه یه پست حاوی تهمت رو تشکر بزنی! یه کم تحقیق کن!

آره!

EXTREME
01-09-2011, 22:00
:18:
شما یه پست از من کوت کن که من گفته باشم هارد های سامسونگ آشغاله! من بهت جایزه میدم!

اشتباه گرفتی برادر ! قبل از اینکه تهمت بزنی خوب دقت کن چون ممکنه طرف مقابلت به خاطر این تهمت برخورد بدی بکنه! همه که مثل من مهربون نیستن :31: آره داداش گلم!

در مورد قضیه دوم! همه نه! اما اکثر بازی هایی که امتیاز پایین گرفتن 100% در قسمت گرافیک هم نظر کاربران رو جلب نکردن..حالا این وسط استثناهایی هم وجود داره !

ولی در حالت کلی شما نمیتونی بازی هایی مثل کراسیس 2..ویچر 2..مافیا 2..رو با گرفایک آنبرد رو تنظیمات بالا بازی کنی! باا که چه عرض کنم حتی مدیوم!

من اینو گفتم و ایشون گفت اسپم میکنم..

باشه من اسپمر!

در ضمن جناب ess_1362 قبل از اینکه یه پست حاوی تهمت رو تشکر بزنی! یه کم تحقیق کن!

آره!
اون نقل قول اشتباه شد فکر کردم شما گفتین سوءتفاهم شد
باید از یک نفر دیگه نقل قول میکردم
احسان جان از نقل قول دومیم تشکر کردن بابت اون نبوده

Ali_softcenter
01-09-2011, 22:13
اون نقل قول اشتباه شد فکر کردم شما گفتین سوءتفاهم شد
مگه من گفتم میشه رو تنظیمات بالا با گرافیک آنبرد این بازی هایی که گفتید میشه بازی کرد ؟

خواهش میکنم!

نه.این دوستمون در کاربرد هاش اسم بازی رو هم آورد.

بعد گفت یه مدت با گرافیک آنبرد سر میکنم با گرفایک آنبردم میشه بازی کرد بعد که کارت ارزون تر شد میرم میخرم.

منم بعدش این حرفو زدم که بعدا نره یه بازی توپ بگیره ..نتونه بازی کنه جا بخوره!

قصد کمک داشتم. زور که نبود.

به هر حال هر چی بود اسپم نکردم.

در یک حالت هایی حرفم درست بود.

چون اکثرا ( حالا نه همه) بازی های پر طرفدار و خفن..و امتیاز بالا..مثل اساسین کرید ..مافیا 2..کراسیس.ویچر 2..و ...خب نمیشه با گرفایک آنبرد بازی کرد! اکثر این بازی ها هم نمره بالا گرفتن!

اگه ایشون میگفت من بازی های گرافیک بالا نمیخوام بازی کنم..من این حرفو نمیزدم..

درسته که به قول شما استثنا هایی وجود داره این وسط ...حتی بازی مثل میت بوی..اصلا گرافیک نداره! ولی امتیاز بالا میگیره..ولی این وسط حرف من در درصد بیشتری از مواقع صادق تره..

به هر حال من اسپم نکردم.:13:

EXTREME
01-09-2011, 22:16
مبارکه
دوست من مدرکی دارین که دلیل بر این باشه که هارد های سامسونگ مشکل دارند؟

Erfan.
01-09-2011, 23:01

منظورتون یک مدل GPU هست یا کلی میگید...؟ در کل هر چی کلاک هسته بالاتر باشه ، در مدل یکسان، قوی تره، ولی کلاک در مدل های مختلف تنها یکی از فاکتور های قدرت GPU هست...