PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطوری می شه شیشه عقب 405 رو برقی کرد؟

neon1
31-08-2011, 10:24
چطوری می شه شیشه عقب 405 رو برقی کرد؟هزینش چه قدره؟ خودم می تونم اینکارو بکنم؟

rami_hemi
31-08-2011, 11:28
به این که کمی تا قسمتی خلاف قوانین حساب میشه ولی اینجا کاملا توضیح داده شده و نمیتونستم زحمت دوست عزیزم رو توی اون انجمن نادیده بگیرم کپی کنم اینجا ولی عین مطلبش رو براتون نقل قول کردم منبع هم

سلام
دیدم تو کلوپ پژو جای این تاپیک خالی گفتم بزارم شاید به کار بیاد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خوب اول وسایل مورد نیاز :
شیشه بالابرهای عقب چپ و راست پرشیایی
دو عدد سوکت دو فیش با سیمی در حدود 1 متر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یک کنسول پرشیایی کامل (شامل: پوسته کنسول + گنجه ها و درب هاش + چهار عدد کلید شیشه بالابر سمت شاگرد + کلید قفل شیشه بالابرهای عقب)
برای نصب باید اول شیشه ها رو در بیارین برای این کار شیشه رو تا نصف پایین بیارین و رودری رو بکنین (همچنین فوم روی در رو). پایین شیشه یک قطعه سفید هست که توسط خار چهار گوش به شیشه وصل شده.
خار رو یک چهارم دور بچرخونین و در بیارین حالا شیشه رو به سمت جلو هل بدین تا بیفته (یعنی در بیاد بعد بزارینش پایین).
بعد باید شیشه بالابر دستی رو باز کنین و برقی رو جاش ببندین (همه پیچ ها جاشون یکی هست و مشکلی نداره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) بعد شیشه رو میندازین و خارش رو میبندین بعدشم ستون و نوارهای دور شیشه...
سوکت موتور رو وصل میکنین و از لوله خرطومی لای در رد میکنین. توی ستون وسط ماشین یک سکوت به این شکل هست :
که باید دوتا سیم (که همونایی هستن که از موتو شیشه بالابر آمدن) رو اضافه کنیم.
من با این سر سیم ها این کار رو کردم :
همون جایی که تو عکس مشخص کردم به صورت ضربدری با سیم های قفل کن در وصل میشن :
حالا دیگه میتونین رودری ها رو ببندین و لوله خرطومی رو جابزنین.
خوب میریم سر نصب کنسول پرشیایی :
اول باید کنسول خود ماشین رو در بیاریم برای این کار باید دسته دنده رو با تکون دادن در بیارین دو تا پیچ ستاره ای زیر پخش ماشین داره دو تاهم قسمت عقب کنسول. بعد کنسول پرشیایی رو جا بزنین. دسته سیم کنسول رو باید به سوکت 13 پایه که زیر پخش ماشین جای داره وصل کنیم. اخر کار یک رله باید به بالای پای راننده (زیر جعبه فیوز) اضافه کنین و حالشو ببرین... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینم نمای پایانی کار :
برای جای کلید های قسمت عقب چون کنسول من اماده نبود (خودم یک کنسول بستم) اون قسمت مربع جای کلید ها رو نداشت! (پر بود)
اینجوری با ورق الومینیم پایه نگهدارنده کلید ها رو ساختم (نداشت!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) البته تو عکس هنوز نازک کاری نشده و رنگ مشکی نشده...
اینم نمای پایانی قسمت عقب :

اگه تاپیک به اندازه کافی عکس نداشت دیگه ببخشین ولی سعی کردم کامل توضیح بدم بازم اگه سوالی بود در خدمتیم.
موفق باشید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منبع:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

osta eisa
17-11-2022, 03:47
سلام ببخشید تصاویر این کارتون واسه برقی کردن شیشه های عقب رو نمایشنمیده

پورعبداله
14-01-2023, 20:25
تصاویر موجود نیست ... چگونه عکس ها را در سایت ببینیم؟:wink:

09193506021
15-10-2023, 01:32
خوب دلبر ! سیمکشیش به چه صورت هست؟!
سخت افزار رو میشه یطور ردیفش کرد ، مهم نرم افزاره!
یطوری اصولی و بدون چسب زخم باشه که بشه پاور ۴شیشه هم بهش نصب کرد. بقولی فابریکی باشه. دمتم گرم.