PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید سیستم تا 1.100.000 تومن

TurkSevan
30-08-2011, 13:49
سلام دوستان
یه سیستم میخوام واسه گیم و اینترنت و موسیقی تا یه حدی هم نرم افزارهای گرافیکی
بودجه 1.100 یه خورده بیشتر (نه زیاد) بشه هم مشکلی نیست.
یه توضیحی هم در مورد مینبوردهای گیگا بدید، درسته میگن در حالت کلی و نسبت به بقیه مینها زیاد به درد بخور نیستن؟
یه سوالم داشتم، یه دوستم دارم که میخواد یه سیستم قسطی بگیره،‌ دنبال یه شرکت میگرده که با اقساط بلند مدت 36 ماهه و تمام قسط بدن. شما همچین شرکتهایی رو سراغ دارین؟ فکر نکنم از بابت ضامن هم مشکلی داشته باشه.
متشکر

high-end
30-08-2011, 14:23
سلام.
سیستم کامل یا فقط کیس؟ اورکلاک میکنید؟

TurkSevan
30-08-2011, 14:35
سیستم کامل یا فقط کیس؟
سیستم کامل

اورکلاک میکنید؟
آره، بودنش ضرر نداره :31:

high-end
30-08-2011, 15:38
CPU:INTEL CORE I5 2500K=250
MB:ASROCK P67 PRO3=175
RAM:KINGMAX 1333 2*2GIG=36
VGA:GAINWARD GTX 560=230
POWER:GREEN 635 US=110
CASE:GREEN MAGNUM2=46
HDD:SEAGATE BARACUDA 500=45
ODD:LITE ON=26
SPEAKER:CREATIVE SBS A235=30
M&K=20
MONITOR:LG 2253TQ=200
ALL=1168

jafarian
30-08-2011, 15:41
cpu=Intel i5 2500k 1155 250000t
main=GA-Z68XP-UD3 245000t
ram=Corsair XMS3 4Gb 1600 CL9 (2x2Gb) 70000t
hdd=500gb samsung f3 47000t
odd=liteon 24000t
case=perfect 20000t
power=green 530aeu 65000t
monitor=Samsung LED 20A300 20 inch 152000t
m&h=15000t
speaker=GENIUS SP-S110 7000t
vga=zotac gtx 460 1gb 200000t

1095000t

اگراورهم میکنید بعدا میتونیدیک فن کولربرای cpu اضاف کنید مثل مدل پایین:20:

DeepCool Iceedge 300U 26000t

TurkSevan
30-08-2011, 15:47
خیلی ممنون فقط رم 4 گیگ 1600 مناسبش چنده؟
مادربورد گیگا نگفتین به نظرتون چطورن، اینکه میگن در مقایسه با سایر مارکها خوب نیست درسته؟
شرکتی که اقساط 36 ماهه بده نمیشناسین؟
متشکر

Erfan.
30-08-2011, 18:16
سلام، سیستم هایی که معرفی شدن عالین، ولی VGA برای گیمینگ باید بهتر از این ها برداشت، بهتره CPU و مادربرد رو ارزون تر برداشت و گرافیک رو یه چیزی مثل GTX 560 Ti یا HD 6950 2GB بردارید...

موفق باشید.

pmncivil
30-08-2011, 18:27
سلام من یه سیستم میخوام و به کمک نیاز دارم ولی تازه عضو شدم و نمیتونم مطلب بفرستم خواهشا میتونید یه تاپیک برام درست کنید؟؟؟
مشکلم اینه
سلام بر همه شما آقا من یه سیستم دارم با این مشخصات که به درد دور انداختن میخوره و میخوام یه سیستم جدید بخرم اما بودجم محدوده تا 250 هزار تومن میتونم هزینه کنم و اگه خودمو بکشم 300 تومن میتونم جور کنم ولی برام سخته خواهشا یه سیستم خوب بهم معرفی کنید که ترجیحا مادربردش و cpu اش عالی باشه کارت گرافیکشم کارای معمولی با فتوشاپ و autocad رو انجام بده رمشم 2 بود مهم نیست بعدا میتونم رم بخرم بازی نمیخوام باهاش بکنم فقط سرعتش برام مهمه سی درایو هم دارم هاردم هم 80 فعلا هارد بهتر لازم ندارم فقط سیستم خوب و سریع معرفی کنید
مشخصات سیستم الانم
ram 128
mb: asus cusi-m
vga onbord 64
hdd seri 3.5 مزخرفه خواهشا کمک:41:

high-end
30-08-2011, 18:46
سلام، سیستم هایی که معرفی شدن عالین، ولی VGA برای گیمینگ باید بهتر از این ها برداشت، بهتره CPU و مادربرد رو ارزون تر برداشت و گرافیک رو یه چیزی مثل GTX 560 Ti یا HD 6950 2GB بردارید...

موفق باشید.

نمیشه گفت 560 یا حتی 460 برای گیمینگ خوب نیستن.ولی اینم میشه:
cpu:phenom ii 955=150
mb:asrock 870 icafe r2.0=100
vga:evga 560 ti=315
cpu cooler:tuniq tower 120 extreme=50
+بقیه سیستم پست 4
all=1128
البته پردازنده باید حداقل تا 3.8 اور بشه.

jonerex
30-08-2011, 20:30
مادربورد گیگا نگفتین به نظرتون چطورن، اینکه میگن در مقایسه با سایر مارکها خوب نیست درسته؟

متشکر

اینم از اون حرف ها هست در لینک زیر در نظر سنجی میبینید بیشتر کاربران ایسوس و گیگا دارن و راضی بودن که رای دادن و خوبیش اینکه یکمرتبه بیشتر نمیتونی رای بدی و در بازار از فروشند ها مخصوصا فروشنده های با دانش بیرسید از گیگا و گارانتی آواژنگ بد دیدن منکه برسیدم تو چند روز که شک افتادم نه مشکلی با گیگا داشتن نه با آواژنگ برعکس خیلی تعریف میکردن یک سری مشکلات هم مربوط به برند نیست مربوط به چیب مادربرد و... که در تمام برندهای مادربرد میبینید مثل چیب 890 و 770 که میگن حتی با 6 هسته ای آتیش هم میگیره یا چیب P41 و...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

TurkSevan
02-09-2011, 12:05
اینم از اون حرف ها هست در لینک زیر در نظر سنجی میبینید بیشتر کاربران ایسوس و گیگا دارن و راضی بودن که رای دادن و خوبیش اینکه یکمرتبه بیشتر نمیتونی رای بدی و در بازار از فروشند ها مخصوصا فروشنده های با دانش بیرسید از گیگا و گارانتی آواژنگ بد دیدن منکه برسیدم تو چند روز که شک افتادم نه مشکلی با گیگا داشتن نه با آواژنگ برعکس خیلی تعریف میکردن یک سری مشکلات هم مربوط به برند نیست مربوط به چیب مادربرد و... که در تمام برندهای مادربرد میبینید مثل چیب 890 و 770 که میگن حتی با 6 هسته ای آتیش هم میگیره یا چیب P41 و...

ببینید تو اینکه گیگا مادربورد خوبی هست هیچ شکی نیست ولی یه مورد رو هم در نظر بگیرید گیگا مارکی هست که بیشترین واردات رو تو ایران داره و فروشنده ها هم به علت سود بیشتری که میتونن تو این ماردبورد بدست بیارن بیشتر تمایل به این مارک دارن، وقتی شما به بازار میری و میبینی اکثر فروشنده ها با گیگا کار میکنن و بعضا حتی مارکهای دیگه رو به کل نمیفروشن. مسلما بیشتر کسایی که سیستم و مادربورد میخرن گیگا دارن این یه مورد،‌ مورد بعدی هم اینه که معیار راضی بودن در افراد مختلف فرق میکنه، تعداد کمی هستن که به ویژگیهای حرفه ای یه مادربورد توجه کنن (کسایی مثل دوستان حرفه ای فروم که اطلاعات بالایی دارن) و اکثرا خراب نشدن و خوب کار کردن رو ملاک راضی بودن قرار میدن که از این جهت مادربوردای گیگا مشکلی ندارن،‌ البته میگم به هیچ عنوان نمیگم گیگا مارک خوب و یا معروفی نیست اتفاقا تو دنیال هم محبوبیت بالایی داره ولی مارکهایی مثل ایسوس و بایو استار و ازراک هم خیلی خوبن که بعضا ما تو ایران تو بعضی مارکا تنوع کم داریم و یا خیلی سخت میتوینم مارکی رو پیدا کنیم. من خودم دنبال یه مدل بایواستار بودم که هم شهر خودمون هم تهران که سراغ میگرفتم نداشتن و فروشنده ها میگفتن با بایو استار زیاد کار نمیکنیم. یه مساله هم اینه که مادربوردا رو اگه با قیمتای جهانیشون مقایسه کنید میبینید گیگا تو ایران یخورده بیشتر گرون هست. به نظر من قیمتم تو مقایسه ی برندها و بهتر بودن خیلی مهمه، تو این سایتهای ریویوی معروفم که رده بندی میکنن شما دقت کنید همیشه یه قسمت به اسم Price/Performance دارن که مسلما تو تعیین ارزش یه قطعه اهمیت زیادی داره.

jonerex
02-09-2011, 16:06
ببینید تو اینکه گیگا مادربورد خوبی هست هیچ شکی نیست ولی یه مورد رو هم در نظر بگیرید گیگا مارکی هست که بیشترین واردات رو تو ایران داره و فروشنده ها هم به علت سود بیشتری که میتونن تو این ماردبورد بدست بیارن بیشتر تمایل به این مارک دارن، وقتی شما به بازار میری و میبینی اکثر فروشنده ها با گیگا کار میکنن و بعضا حتی مارکهای دیگه رو به کل نمیفروشن. مسلما بیشتر کسایی که سیستم و مادربورد میخرن گیگا دارن این یه مورد،‌ مورد بعدی هم اینه که معیار راضی بودن در افراد مختلف فرق میکنه، تعداد کمی هستن که به ویژگیهای حرفه ای یه مادربورد توجه کنن (کسایی مثل دوستان حرفه ای فروم که اطلاعات بالایی دارن) و اکثرا خراب نشدن و خوب کار کردن رو ملاک راضی بودن قرار میدن که از این جهت مادربوردای گیگا مشکلی ندارن،‌ البته میگم به هیچ عنوان نمیگم گیگا مارک خوب و یا معروفی نیست اتفاقا تو دنیال هم محبوبیت بالایی داره ولی مارکهایی مثل ایسوس و بایو استار و ازراک هم خیلی خوبن که بعضا ما تو ایران تو بعضی مارکا تنوع کم داریم و یا خیلی سخت میتوینم مارکی رو پیدا کنیم. من خودم دنبال یه مدل بایواستار بودم که هم شهر خودمون هم تهران که سراغ میگرفتم نداشتن و فروشنده ها میگفتن با بایو استار زیاد کار نمیکنیم. یه مساله هم اینه که مادربوردا رو اگه با قیمتای جهانیشون مقایسه کنید میبینید گیگا تو ایران یخورده بیشتر گرون هست. به نظر من قیمتم تو مقایسه ی برندها و بهتر بودن خیلی مهمه، تو این سایتهای ریویوی معروفم که رده بندی میکنن شما دقت کنید همیشه یه قسمت به اسم Price/Performance دارن که مسلما تو تعیین ارزش یه قطعه اهمیت زیادی داره.

کجا سودش زیاده!!! بیشتر فروشنده ها به خاطر این گیگا کار میکنن که شرکت آواژنگ شرکت بزرگی هست و نماینده در اکثر شهره ها داره و گارانتی 3 ساله جوابگو مثل msi داره خوب فروشنده برندی کار میکنه اولا خرابی یا به قول خودشون برگشتی کمه دوما گارانتی خوب داشته باشه که برگشت خورد مثل آواژنگ و ماتریکس مادربرد بده گارانتی بدون هیچ هزینه تحویل بگیره خوب فروشنده میاد ایسوس گیگا و msi کار میکنه که خرابی کمی داره و گارانتی جوابگو فروشنده نمیاد یک برند با شرکت های ضعیفتر از این ها کار کنه شهرستان که هیچ نه نماینده داره نه بیدا میشه فروشنده تهران هم همینطور نمیاد اینهمه امکانات رو بیخیال بشه بعد دنبال شرکتی باشه که ضعیفه و نمیتونه مادربردهای جدید و به روز وارد کنه بعدم کجا گیگا گرونه تمام چیب ها رو با قیمت های مثل ایسوس داره همه چیب های جدید رو با قیمت های مناسب داره تازه با گارانتی اصلا مادربرد هاش گرون نیست حتی مادربرد برای حرفه ای ها مثلا جدیدترین چیب با امکان اورکلاک حرفه ای و sli cf مثل ایسوس از 250 تا 290 اصلا مادربرد هاش گرون نیست چه معمولی چه حرفه ای بعدم شما بدون هیچ ارزونی بی علت نیست هر چی قیمتش بایین تر باشه کیفیت هم کمتره شما اگر ملاکت ارزون بودن هست خوب مادربرد الایت گروب رو در اولویت قرار بدین ولی بیشتر دوستان دنبال برند با کیفیت با گارانتی و با امکانات خوب و حرفه ای هستند بعدم در تمام سایت ها و رده بندی ها چه جهانی چه ایران اول و دوم ایسوس و گیگا هستند

Erfan.
02-09-2011, 16:53
فقط یه چیز بگم، دور Gigabyte رو خط بکشید... تجربه نشون داده برند کاملا به درد نخوری هست و اصلا ارزش پولشو نداره.

موفق باشید.

high-end
02-09-2011, 17:32
فقط یه چیز بگم، دور Gigabyte رو خط بکشید... تجربه نشون داده برند کاملا به درد نخوری هست و اصلا ارزش پولشو نداره.

موفق باشید.

عرفان خان من نمیدونم شما از گیگا چه خاطره بدی داری که اینجوری در موردش قضاوت میکنی!!

این برند تنها بدیش (تو ایران) قیمت بالا نسبت به امکاناتی که میده هست.

jonerex
02-09-2011, 17:34

موفق باشید.

شما خودتون همیشه از این طرز حرف زدن و از این طرز برداشت ایراد گرفتین و بحث ها و حرفه های که نگفتین شما چون خودت تجربه بدی داری که نباید همچین حرفی بزنی در نظر سنجی هم دیدین بیشتر ایسوس و گیگا دارن و راضی هستند که نظر میدن بس تجربه شخصی در هر برندی نباید لحاظ بشه چون همه برند ها خرابی دارن چیب 890 هم که شما ازش بد دیدی در همه برنده ها خرابی حتی آتیش گرفتن داره نظر شما رو همه دیدن و همه جا گفتید ولی این رو بگین نظر خودم و تجربه خودم هست تازه مطمن باشید اگر گیگا بد بود تا حالا همه فهمیده بودن و همه نظر میدادن که من گیگا خریدم و خراب شد در همه برندها خرابی هست شانس شما هم در این برند بوده اگرم بخوایم اینجور برداشت سطحی داشته باشیم که حرف فروشندهارو چون تعداد زیادتر باید قبول داشته باشیم که ازراک و لایت اشغالا خرابی زیاد دارن و....

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

jonerex
02-09-2011, 17:40

در مورد گرافیکش اینطور که گرونه ولی از لحاظ مادربرد که قیمت هاش خیلی خوبه مثلا GIGABYTE-GA-Z68XP-UD3=240 چه امکاناتی نداره یا نسبت به امکاناتش قیمتش اصلا بالا نیست قیمت ها و امکانات مادربرد ها مثل ایسوس اگرم قیمت و امکانات هر مدل رو با برندهای دیگه مقایسه کنید میبینید مثل بیشتر برند ها هست

high-end
02-09-2011, 18:07
در مورد گرافیکش اینطور که گرونه ولی از لحاظ مادربرد که قیمت هاش خیلی خوبه مثلا GIGABYTE-GA-Z68XP-UD3=240 چه امکاناتی نداره یا نسبت به امکاناتش قیمتش اصلا بالا نیست قیمت ها و امکانات مادربرد ها مثل ایسوس اگرم قیمت و امکانات هر مدل رو با برندهای دیگه مقایسه کنید میبینید مثل بیشتر برند ها هست

خوب الان من میخوام ASROCK H61 ICAFE بخرم شما یه مدل هم رده و هم قیمت این از گیگا به من معرفی کن. تا اونو بگیرم.

یا میخوام P8H67 از اسوس بخرم یه مدل هم رده این از گیگا بگو.

یا ASROCK 870 EX 3 مدل هم ردش از گیگا چنده؟!

یا.....

jonerex
02-09-2011, 18:32
خوب الان من میخوام ASROCK H61 ICAFE بخرم شما یه مدل هم رده و هم قیمت این از گیگا به من معرفی کن. تا اونو بگیرم.

یا میخوام P8H67 از اسوس بخرم یه مدل هم رده این از گیگا بگو.

یا ASROCK 870 EX 3 مدل هم ردش از گیگا چنده؟!

یا.....

GA-H61M-USB3-B3=130

GA-P65A-UD3=140 عین هم خروجی گرافیک ندارن و....

GA-970A-D3=140

منکه گفتم بیشتر بعدم شما مدل میتونی یک برند عین یک برند دیگه بیدا کنی؟! در هر رده قیمتی و چیب یک اختلاف های کوچکی هست اگر اینطور باشه شما این مدل هارو بیدا کن با این قیمت حالا ازراک و شرکت وارد کننده ضعیفش هیچی که شما هی مقایسه کردی چون اصلا چیب جدید نیاورده

GIGABYTE-GA-Z68AP-D3=214 به جز اینتل چه برندی دیگه با این چیب و امکانات با این قیمت هست؟

GA-970A-D3=140 مثل همین چیب و قیمت؟

high-end
02-09-2011, 19:08
GA-H61M-USB3-B3=130

از نظر امکانات با icafe هم رده هست؟!همین مدل رو اگه برند های دیگه به بازار میدادن زیر 100 قیمتش بود!!

GA-P65A-UD3

هیچ دلیلی برای اینکه 20 تومن بیشتر برای این بدم ندارم.

این ضعف وارد کننده هست چون از این چیپ ازراک و اسوس چندین مدل دادن که در صورن وارد شدن اینم دیگه ارزش خرید نداره.

در هر رده قیمتی و چیب یک اختلاف های کوچکی هست ا

خوب همین اختلاف های کوچک هست که من به جای P65 میرم ICAFE میخرم دیگه.شما برو تو همین انجمن بگرد ببین غیر از مدل Z68 گیگا چند مدل دیگه از این برند پیشنهاد شده؟

jonerex
02-09-2011, 19:21
از نظر امکانات با icafe هم رده هست؟!همین مدل رو اگه برند های دیگه به بازار میدادن زیر 100 قیمتش بود!!

هیچ دلیلی برای اینکه 20 تومن بیشتر برای این بدم ندارم.

این ضعف وارد کننده هست چون از این چیپ ازراک و اسوس چندین مدل دادن که در صورن وارد شدن اینم دیگه ارزش خرید نداره.

خوب همین اختلاف های کوچک هست که من به جای P65 میرم ICAFE میخرم دیگه.شما برو تو همین انجمن بگرد ببین غیر از مدل Z68 گیگا چند مدل دیگه از این برند پیشنهاد شده؟

آره به جز رم اضافه چیز دیگیه نداره که گیگا نداشته باشه یک رم هست عین همین مدل با USB3 در برند های دیگه ASUS , MSI زیر 130 تومان قیمت نداره

خوب هر کس یک انتخابی داره منم ازراک بیشنهاد به دوستان دادم ولی گیگا رو 20 تومن رو میدم گیگا مدل H67 داره من قیمت دقیق ندارم

خوب منم گفتم شرکت وارد کننده و گارانتی کننده از نظر چیب جدید ضعیف هستند از نظر شما شاید ارزش خرید نداشته باشه هنوزم معلوم نیست سری Z بیاره و با چه قیمتی بیاد هم من تعصبی روی برندی ندارم هر کدوم بهتر باشه میگم

خوب صلیغه هست بله در همین انجمن بارها همین P65 بیشنهاد شده چون PCI زیاد داره و ازراک که در شهر های دیگه بیدا نمیشه و....

شما همون مادربرد های که من گفتم تونستی بیدا کنی نه چون نیست در چیب جدید و با قیمت و امکانات گیگا بهتر و خیلی جلوتر از برندهای دیگه در ایران هست

اصلا کار اشتباهی هست یک برند یا مدل رو زیر سوال بردن مثلا گیگا از نظر بعضی چیزها از ازراک سرتره یا بر عکس و... هر کی بیشنهاد و انتخاب خودشو داره

MagicPC
03-09-2011, 00:28
GA-H61M-USB3-B3=130

GA-P65A-UD3=140 عین هم خروجی گرافیک ندارن و....

GA-970A-D3=140

منکه گفتم بیشتر بعدم شما مدل میتونی یک برند عین یک برند دیگه بیدا کنی؟! در هر رده قیمتی و چیب یک اختلاف های کوچکی هست اگر اینطور باشه شما این مدل هارو بیدا کن با این قیمت حالا ازراک و شرکت وارد کننده ضعیفش هیچی که شما هی مقایسه کردی چون اصلا چیب جدید نیاورده

GIGABYTE-GA-Z68AP-D3=214 به جز اینتل چه برندی دیگه با این چیب و امکانات با این قیمت هست؟

دوست عزیز یه مدل از مادربورد گیگا که با CPU i52500k و ram1600 مچ باشه و در محدوده قیمت 200 تا 220 اینا باشه میشه پیشنهاد بدین؟چون من دنبال گیگا بعد ایسوس هستم

Erfan.
03-09-2011, 11:08
عرفان خان من نمیدونم شما از گیگا چه خاطره بدی داری که اینجوری در موردش قضاوت میکنی!!

در این جا توضیح دادم:

همون قیمت بالا اصلا توجیحی نداره...

شما خودتون همیشه از این طرز حرف زدن و از این طرز برداشت ایراد گرفتین و بحث ها و حرفه های که نگفتین شما چون خودت تجربه بدی داری که نباید همچین حرفی بزنی در نظر سنجی هم دیدین بیشتر ایسوس و گیگا دارن و راضی هستند که نظر میدن بس تجربه شخصی در هر برندی نباید لحاظ بشه چون همه برند ها خرابی دارن چیب 890 هم که شما ازش بد دیدی در همه برنده ها خرابی حتی آتیش گرفتن داره نظر شما رو همه دیدن و همه جا گفتید ولی این رو بگین نظر خودم و تجربه خودم هست تازه مطمن باشید اگر گیگا بد بود تا حالا همه فهمیده بودن و همه نظر میدادن که من گیگا خریدم و خراب شد در همه برندها خرابی هست شانس شما هم در این برند بوده اگرم بخوایم اینجور برداشت سطحی داشته باشیم که حرف فروشندهارو چون تعداد زیادتر باید قبول داشته باشیم که ازراک و لایت اشغالا خرابی زیاد دارن و....

خوب من یک بار که تجربه نداشتم، 3 بار که کم نیست...!

کلا Gigabyte به عنوان یه برند فوق العاده و بدون مشکل توی ایران جا افتاده، من میگم اصلا این درست نیست...
الآن این تجربه های من با Gigabyte رو ببینید... فکر نمیکنم برند هایی مثل ASRock یا Biostar چنین مشکلاتی داشته باشند...

با این حال، من اگه مثلا الایت میخریدم همچین مشکلی داشت، خیلی شاید ناراحت نمیشدم، چون خوب قیمت کم تری داره و ...

ولی وقتی میام نزدیک 2 برابر فقط پول اسم Gigabyte رو میدم...؟؟!:13:

خرابی چیپست 890 هم اولین باره میشنوم!!! کجا با چیپست 890 مشکل داشتند؟ چیپست که تولید خود AMD هست و مشکلی نداره! آتیش گرفتن...!؟؟؟ :18: اون مشکل برد های MSI بود، که باز ربطی به بحث ما نداره + این که اصلا مشکل من با MB از NB نیست، کنترل ولتاژ CPU هست!

حرف فروشنده ها هم که میگید، کدوم فروشنده گفته ASRock خرابیش بالاست...؟

موفق باشید.

TurkSevan
03-09-2011, 17:06
کجا سودش زیاده!!! بیشتر فروشنده ها به خاطر این گیگا کار میکنن که شرکت آواژنگ شرکت بزرگی هست و نماینده در اکثر شهره ها داره و گارانتی 3 ساله جوابگو مثل msi داره خوب فروشنده برندی کار میکنه اولا خرابی یا به قول خودشون برگشتی کمه دوما گارانتی خوب داشته باشه که برگشت خورد مثل آواژنگ و ماتریکس مادربرد بده گارانتی بدون هیچ هزینه تحویل بگیره خوب فروشنده میاد ایسوس گیگا و msi کار میکنه که خرابی کمی داره و گارانتی جوابگو فروشنده نمیاد یک برند با شرکت های ضعیفتر از این ها کار کنه شهرستان که هیچ نه نماینده داره نه بیدا میشه فروشنده تهران هم همینطور نمیاد اینهمه امکانات رو بیخیال بشه بعد دنبال شرکتی باشه که ضعیفه و نمیتونه مادربردهای جدید و به روز وارد کنه بعدم کجا گیگا گرونه تمام چیب ها رو با قیمت های مثل ایسوس داره همه چیب های جدید رو با قیمت های مناسب داره تازه با گارانتی اصلا مادربرد هاش گرون نیست حتی مادربرد برای حرفه ای ها مثلا جدیدترین چیب با امکان اورکلاک حرفه ای و sli cf مثل ایسوس از 250 تا 290 اصلا مادربرد هاش گرون نیست چه معمولی چه حرفه ای بعدم شما بدون هیچ ارزونی بی علت نیست هر چی قیمتش بایین تر باشه کیفیت هم کمتره شما اگر ملاکت ارزون بودن هست خوب مادربرد الایت گروب رو در اولویت قرار بدین ولی بیشتر دوستان دنبال برند با کیفیت با گارانتی و با امکانات خوب و حرفه ای هستند بعدم در تمام سایت ها و رده بندی ها چه جهانی چه ایران اول و دوم ایسوس و گیگا هستند
ببینید فکر نکنم تو این موضوع که گیگا برندی هست که بیشترین تعداد مادربورد تو بازار ایران رو داره شکی وجود داشته باشه، فکر کنم خودتونم اینو قبول دارین، اولا یه واقعیت وجود داره که به دلیل تحریم و یه سری مسائل دیگه که اینجا جاش نیست بگم ما تو خیلی موارد نمیتونیم همه نوع کالا رو با کیفیت و قیمتی که در دنیا عرضه میشن رو داشته باشیم، تو کامپیوترم این مسئله وجود داره، حرف شما در مورد شرکت آواژنگ کاملا درسته، دقیقا همین مورد یکی از دلایل اصلی اینه که شرکتها بیشتر تمایل دارن با گیگا کار کنن، اینم قبول کنید که شاید بشه گفت حدود 90 درصد از کسایی که کامپیوتر میخرن اطلاعات تخصصی در مورد قطعات ندارن و بیشتر رو حرف فروشنده ها که برندی رو تعریف میکنن و یا نظرات دوستانشون که قبلا یه برندی رو خریدن و خرابی ندیدن و از همین جهت به اصطلاح راضین قطعات رو انتخاب میکنن. پس در کل گیگا برندی هست که بیشترین سهم رو تو بازار ایران در اختیار داره،‌ اون نظرسنجی که شما میگید، به نظر من به هیچ وجه نمیتونه یه ملاک معتبر باشه، چرا که فقط بین ایرانیهایی بوده که گیگا بازارش رو در اختیار داره.
ظاهر سایر دوستان هم،‌ هم عقیده هستن که گیگا با توجه به مدلهای مشابه سایر برندها گرونتره، خب این خدماتی که داره مجانی نیست و قیمتشم روی قطعات میارن.

بعدم شما بدون هیچ ارزونی بی علت نیست
با این حرفتونم مخالفم،‌ یه سوال ازتون دارم؛ تا حالا شده از این برگه های تبلیغات شرکتهای کامپیوتر بدن دستتون؟
از همین برگه ها که شرکتها یه سری سیستم ها رو تو چارتهای مختلف با قیمت کل مینویسن، قیمتها دقت کرده باشید از کمترین شروع میشه تا آخرین چارت که سیستمش بالاترین قیمت رو داره،‌ دقت کردین شرکتها تو بالاترین سیستم پیشنهادی چه قطعاتی رو مینویسن؟ من یکی دو نمونه عرض میکنم براتون مثلا میان تو سیستمی که 1.600.000 تومن قیمتش شده واسه cpu قطعاتی مثل intel Q9400 که قیمتش 290 دلاره یا intel 9550 که قیمتش حدود 300-305 دلاره میدن دیگه خیلی انصاف رو رعایت کنن core i5 750 مید. من خودم خیلی از دوستام هستن که رفتن و با پیشنهاد خود شرکتها سیستمهای مشابه این دادن بهشون،‌ خب حالا یه سوال: مگه cpu هایی مثل core i5 2300-2400 چیشون از اینا کمتره؟ چرا اونا رو نمیدن؟
یه نمونه ی بسیار بهتر اگه من نظرتون رو در مورد اینکه کدوم یک از این دو cpu رو بهتر میپسندین بپرسم چی جواب میدین؟ سی پی یو intel 9550 به نظرتون بهتره یا core i5 2500k ؟
مسلما core i5 2500k خیلی سطح بالاتره ولی با این حال 90$ از 9550 ارزونتره، حالا من بیام بگم هیچ ارزونی بی دلیل نیست و حتما یه ریگی تو کفشش هست!!
خیلی از این نمونه ها هست،‌ حتما خودتونم میدونید.
البته من آدم روراستی هستم،‌ اینم بگم در حالت کلی و عمومی با این حرفتون موافقم و خودمم همیشه تو زندگیم سراغ جنسای گرون قیمت تر میرم چو اینکه جنس گرونتر با کیفیتتره یه اصله.
ولی همیشه و در هر موردی اینطور نیست، بعضا شرکتها برای رقابت و گرفتن بازارم شده کالاشون رو پایینتر از قیمتی که باید بفروشن عرضه میکنن. در مورد قطعات کامپیوتر به اعتقاد من این قضیه کاملا برقراره و همه چیز به قیمت نیست. هر کی اطلاعات داشته باشه میتونه یه سیستم عالی با قیمت مناسب بخره ولی کسی که اطلاعات نداشته باشه ممکنه یه سیستم با قیمت خیلی بیشتر بهش بدن که ارزش چندانی هم نداشته باشه.

MagicPC
03-09-2011, 17:58
دوست عزیز jonerex سوالی پرسیدم و منتظر جواب

jonerex
04-09-2011, 22:48
دوست عزیز jonerex سوالی پرسیدم و منتظر جواب

دوست عزیز نمیدونم کاربردتون چیه ولی بر اساس قیمت

GIGABYTE-GA-Z68AP-D3=214

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگرم تورکلاک حرفه ای دارین و دوتا کارت گرافیک میخواین استفاده کنید GIGABYTE-GA-Z68XP-UD3=240

jonerex
05-09-2011, 13:10
در این جا توضیح دادم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدهمون قیمت بالا اصلا توجیحی نداره...

خوب من یک بار که تجربه نداشتم، 3 بار که کم نیست...!

کلا Gigabyte به عنوان یه برند فوق العاده و بدون مشکل توی ایران جا افتاده، من میگم اصلا این درست نیست...
الآن این تجربه های من با Gigabyte رو ببینید... فکر نمیکنم برند هایی مثل ASRock یا Biostar چنین مشکلاتی داشته باشند...

با این حال، من اگه مثلا الایت میخریدم همچین مشکلی داشت، خیلی شاید ناراحت نمیشدم، چون خوب قیمت کم تری داره و ...

ولی وقتی میام نزدیک 2 برابر فقط پول اسم Gigabyte رو میدم...؟؟!:13:

خرابی چیپست 890 هم اولین باره میشنوم!!! کجا با چیپست 890 مشکل داشتند؟ چیپست که تولید خود AMD هست و مشکلی نداره! آتیش گرفتن...!؟؟؟ :18: اون مشکل برد های MSI بود، که باز ربطی به بحث ما نداره + این که اصلا مشکل من با MB از NB نیست، کنترل ولتاژ CPU هست!

حرف فروشنده ها هم که میگید، کدوم فروشنده گفته خرابیش بالاست...؟

موفق باشید.

3 مرتبه هر کی ندونه فکر میکنه 3 تا مادربرد بوده 1 کارت گرافیک 7300 بوده دوتا مادربرد AMD خوب همه برندها خرابی داره مادربرهای شما یک اورکلاک بوده و یک مادربرد USB مگر وقتی دادید آواژنگ درست نکردن براتون بعدم همه مادربردها خرابی دارن مخصوصا وقتی اورکلاک بشه چون تنها خوب بودن مادربرد شرط نیست باور و.... هم هستند که خود من تجربه باور گرین داشتم و به من ثابت شده باور خوبی در اورکلاک SLI CF نیست خیلی هم ضرر زده سیستم داغون کرد هارد رو سوزوند و..... ولی من نمیام هر جا گفتن باور گرین بیام وسط بگم آقا اصلا دورشو خط بکشید خیلی ضعیفه فقط به درد کارهای معمولی میخوره و...چون هم کار درستی نیست هم شما مثل قبل میگین نه باور گرین خوبه و با تجربه شخصی یک برند رو زیر سوال نبرید که همین کار رو قبلا کردید کلا خودتون هم بارها گفتید با یکی دو بار خراب شدن و تجربه شخصی کار درستی نیست حرف اون برند اومد بگیم نه و ایراد بگریم هر برندی ایراد داشته باشه به مرور زمان همه متوجه میشن ASRock که همه فروشنده های کشور میگن برگشتی داره و خراب میشه بارها و بارها در این انجمن گفته شده چطور ندید بارها هم دوستان گفتن حرف فروشندها رو باور نکنید

Erfan.
05-09-2011, 14:49
3 مرتبه هر کی ندونه فکر میکنه 3 تا مادربرد بوده 1 کارت گرافیک 7300 بوده دوتا مادربرد AMD خوب همه برندها خرابی داره مادربرهای شما یک اورکلاک بوده و یک مادربرد USB مگر وقتی دادید آواژنگ درست نکردن براتون بعدم همه مادربردها خرابی دارن مخصوصا وقتی اورکلاک بشه چون تنها خوب بودن مادربرد شرط نیست باور و.... هم هستند که خود من تجربه باور گرین داشتم و به من ثابت شده باور خوبی در اورکلاک SLI CF نیست خیلی هم ضرر زده سیستم داغون کرد هارد رو سوزوند و..... ولی من نمیام هر جا گفتن باور گرین بیام وسط بگم آقا اصلا دورشو خط بکشید خیلی ضعیفه فقط به درد کارهای معمولی میخوره و...چون هم کار درستی نیست هم شما مثل قبل میگین نه باور گرین خوبه و با تجربه شخصی یک برند رو زیر سوال نبرید که همین کار رو قبلا کردید کلا خودتون هم بارها گفتید با یکی دو بار خراب شدن و تجربه شخصی کار درستی نیست حرف اون برند اومد بگیم نه و ایراد بگریم هر برندی ایراد داشته باشه به مرور زمان همه متوجه میشن

خوب 3 مرتبه برای یک نفر کمه...؟

همه‌ی برند ها خرابی داره، قبول دارم، ولی چند بار گفتم~>

ولی وقتی میام نزدیک 2 برابر فقط پول اسم Gigabyte رو میدم...؟؟!

ASRock که همه فروشنده های کشور میگن برگشتی داره و خراب میشه بارها و بارها در این انجمن گفته شده چطور ندید بارها هم دوستان گفتن حرف فروشندها رو باور نکنید

:18: :دی شما یه بار همین جمله ای رو که نقل قول کردم از پستت رو بخون!!!

اول میگی فروشنده ها چی میگن ، بعد میگی حرف فروشنده ها رو نباید باور کرد!!! :18: بالاخره به حرف فروشنده ها گوش کنیم یا نه ؟ :دی

شما میگی در همین انجمن بار ها و بار ها از خرابی ASRock گفته شده، خوب یک لینک بدید تا ببینیم، چرا من تا حالا ندیدم، وقتی بار ها و بار ها گفته شده...

بعد مگه من میگم ASRock خرابی نداره...؟ میگم برندی که این همه مشهور شده و اسم داره، نباید خرابی داشته باشه(اون هم نه یک بار...)

لطف کنید کمی با حوصله تر حرف های منو بخونید تا اشتباه برداشت نکنید...

موفق باشید.

jonerex
05-09-2011, 15:47
خوب 3 مرتبه برای یک نفر کمه...؟

همه‌ی برند ها خرابی داره، قبول دارم، ولی چند بار گفتم~>

:18: :دی شما یه بار همین جمله ای رو که نقل قول کردم از پستت رو بخون!!!

اول میگی فروشنده ها چی میگن ، بعد میگی حرف فروشنده ها رو نباید باور کرد!!! :18: بالاخره به حرف فروشنده ها گوش کنیم یا نه ؟ :دی

شما میگی در همین انجمن بار ها و بار ها از خرابی ASRock گفته شده، خوب یک لینک بدید تا ببینیم، چرا من تا حالا ندیدم، وقتی بار ها و بار ها گفته شده...

بعد مگه من میگم ASRock خرابی نداره...؟ میگم برندی که این همه مشهور شده و اسم داره، نباید خرابی داشته باشه(اون هم نه یک بار...)

لطف کنید کمی با حوصله تر حرف های منو بخونید تا اشتباه برداشت نکنید...

موفق باشید.

شما با حوصله بخونید و در جوابش عجله نداشته باشید مگه من حرف رو از طرف خودم زدم شما برسیدی که من تاید کردم یا نکردم سوال شما:( حرف فروشنده ها هم که میگید، کدوم فروشنده گفته ASRock خرابیش بالاست...؟)
این جواب من( ASRock که همه فروشنده های کشور میگن برگشتی داره و خراب میشه بارها و بارها در این انجمن گفته شده چطور ندید بارها هم دوستان گفتن حرف فروشندها رو باور نکنید  )

ایندفعه با توضیح کامل خیلی افراد از شهرهای مختلف گفتن چرا مادربرد ازراک میگید شهرستان که میگن اصلا گیر نمیاد و برسیدیم فروشند ها گفتن ازراک برگشتی زیاد داره کار نمیکنیم و دوستان تهرانی هم همینطور میگن به فروشنده میگم ازراک میگن کار نمیکنیم و برگشتی داره و خیلی زیاد هم برسید شده که دوستان دیگه بارها گفتن حرف فروشندهارو باور نکنیدمنظور از این تایبک ها بوده و منکه نمیتونم بگردم چند تا تایبک از چندین ماه رو براتون گلچین کنم و بزارم نمونه یک تایبک همین ماه رو ALISUB داره

1 مرتبه گرافیک بوده که من هم همیشه گفتم بیشتر مدل های گرافیک گیگا گرونه و ارزش خرید نداره و 2مرتبه شما در مادربرد بوده که دیگه نمیخرید ولی حرف اینکه شما این تجربه رو داشتید نباید هر جا گیگا گفتن بیاید بگین اصلا ارزش خرید و فکر کردن نداره چون اصلا درست نیست اگر اینطور باشه خیلی ها مادربرد گیگا دارن و برعکس شما راضی بودن و اگر خرابی زیاد داشت تا حالا بارها گفته شده بود بس بدونید شانس بد شما بود و اگر خرابی بوده آوآژنگ گارانتی خوبی هست و جوابگو

در تایبک زیر در رای گیری میبینید 32 نفر ASUS داشتن 28 نفر GIGABYTE خوب میبینید دوستان زیادی گیگا دارن و راضی بودن که رای دادن و شانس بد شما بوده بس اینکه هر جا گیگا گفتن شما میگید ارزش فکر کردن نداره کاملا غلطه خیلی ها دارن و راضی هستند در ضمن قیمت و ارزش مادربرد هاش با گارانتی که داره بسیار ارزش خرید بالای داره چون اولا خیلی جلوتر از شرکت های دیگه چیب های جدید وارد میکنه دوما در قیمت مادربرد با چیب های جدید بسیار عالی هستند و از نظر قیمت و چیب جدید در برند های دیگه بایین تر بیدا نمیکنی نمونه شما میگی قیمتش بالا هست قیمت بایین تر با همین چیب ها بیدا کنید ؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدGIGABYTE-GA-GA-Z68P-DS3=182

GIGABYTE-GA-Z68AP-D3=214

GIGABYTE-GA-990XA-UD3=224

GIGABYTE-GA-970A-D3=150

high-end
05-09-2011, 16:33
jonerex عزیز خیلی از اونایی که گیگا خریدن و بهش رای دادن هنوز هم فکر میکنند که تو ایران فقط اسوس و گیگا ارزش خرید داره!
و برند هایی مثل ازراک و بایو و الایت و....آشغالن!چرا؟چون فروشنده ها اینو تو دهن ملت انداختن!شما نگاه کن با اینکه تو همین انجمن بارها گفته شده ازراک و بایو و ....برند های شناخته شده و خوبی هستن ولی باز هم وقتی به کاربر ازراک پیشنهاد میشه میاد پست میده که از گیگا و اسوس پیشنهاد بدین!یا مدام بابت کیفیتش از شما میپرسه!اینا همه تاثیر تبلیغات یه سری فروشنده سودجو هست که وقتی میبینه سود بازار تو گیگا و اسوس هست تو سر بقیه برند ها میزنه.

خیلی ها هم به خاطر تاکید رو همون حرف اشتباه که هیچ گرونی بی علت نیست کلا دور بقیه برند ها رو خط میکشن.
در حالی که نمیدونن اینجا گیگا 80 دلاری 70-160 تومن فروش میره.

درکل بازم میگم گیگا یکی از بهترین برند ها در رمینه قطعات کامپیوتری هست هست ولی در ایران اگه بخوای رو اصل P\P خرید بکنی گیگا ارزش خرید پایین تری نسبت یه برند های دیگه مثل ازراک داره.

jonerex
05-09-2011, 17:11
jonerex عزیز خیلی از اونایی که گیگا خریدن و بهش رای دادن هنوز هم فکر میکنند که تو ایران فقط اسوس و گیگا ارزش خرید داره!
و برند هایی مثل ازراک و بایو و الایت و....آشغالن!چرا؟چون فروشنده ها اینو تو دهن ملت انداختن!شما نگاه کن با اینکه تو همین انجمن بارها گفته شده ازراک و بایو و ....برند های شناخته شده و خوبی هستن ولی باز هم وقتی به کاربر ازراک پیشنهاد میشه میاد پست میده که از گیگا و اسوس پیشنهاد بدین!یا مدام بابت کیفیتش از شما میپرسه!اینا همه تاثیر تبلیغات یه سری فروشنده سودجو هست که وقتی میبینه سود بازار تو گیگا و اسوس هست تو سر بقیه برند ها میزنه.

خیلی ها هم به خاطر تاکید رو همون حرف اشتباه که هیچ گرونی بی علت نیست کلا دور بقیه برند ها رو خط میکشن.
در حالی که نمیدونن اینجا گیگا 80 دلاری 70-160 تومن فروش میره.

درکل بازم میگم گیگا یکی از بهترین برند ها در رمینه قطعات کامپیوتری هست هست ولی در ایران اگه بخوای رو اصل P\P خرید بکنی گیگا ارزش خرید پایین تری نسبت یه برند های دیگه مثل ازراک داره.

خوب اینهمه وقتی از ایسوس و گیگا راضی بودن خوب معلومه دفعه بعد میرن همون گیگا یا ایسوس میخرن چرا برن دنبال برند دیگه
نه اصلا اشغال نیست آخه به فروشنده حق بدید مثلا آواژنگ با نمایندگی هاش بسیار قوی هستند علاوه بر سابورت گارانتی(همه گارانتی ها با فروشندها بهتر هستند) هزینه مادربرد هم بعد چند ماه باس میکنه برای همین از ایسوس و گیگا بیشنهاد میدن و برای برند های دیگه حرف درست میکنن

و هیچ ارزونی بی علت نیست من خودم بارها گفتم و قبول دارم مثلا کیفیت قطعات بکار رفته و معماری ایسوس و گیگا مثل هم هستند و ازراک و الایت هم از نظر کیفیت قطعات و معماری مثل هم هستند میخواید عکس بزارم؟!

دوست عزیز یک دونه جنس هر چی خواستی بگو که از اون ور وارد شده باشه و قیمت جهانی داشته باشه کدوم جنس؟! هیچ جنسی در ایران وارد نشده که قیمت جهانی یکی باشه بدلیل خیلی چیزها
خود ازراک هم همینطور اصلا با قیمت جهانی یکی نیست مثلا ازراک که قیمت جهانی از برند های دیگه کمتره مثلا ASRock P67 Extreme4=220 اونجا 150 هست ASRock Fatal1ty P67 اینجا 330 هزار تومان اونجا 170 قیمته یا همه برند های دیگه قیمت جهانی مثل گیگا بالاتره

شما باز حرفتون رو تکرار میکنید گیگا مادربردهاش با چیب های جدید هم قیمت برندهای دیگه هست و ارزش خرید بالاتری داره شما میتونی از مادربرد های بالا از بند دیگه نمونه بیاری که گیگا گرونتره در مورد ازراک هم خوب دوست عزیز قیمت جهانی ازراک هم از گیگا و ایسوس کمتره و کسانی که هزینه کمتر رو ارزش بیشتری برای خرید میدونند ازراک رو ترجیح میدن

ولی کلا این حرف های که در مورد گیگا میگن کاملا اشتباه هست اولا اینهمه دارن و خرابی نداشتن و راضی بودن که رای دادن دوما در بعضی مدل مادربرد گیگا بسیار قیمت بهتری علاوه بر جدید بودن چیب و گارانتیش داره نداره ثابت کنید

GIGABYTE-GA-GA-Z68P-DS3=182
GIGABYTE-GA-Z68AP-D3=214

GIGABYTE-GA-970A-D3=150

در مدل های بایین تر بجز ازراک که از همه برندها بایین تر هست گیگا قیمتش مثل برندهای دیگه MSI ASUS و... هست نیست بگین در کدوم مدل گیگا از یرندهای دیگه بالاتره نمونه بیارید؟

Erfan.
06-09-2011, 10:51
ایندفعه با توضیح کامل خیلی افراد از شهرهای مختلف گفتن چرا مادربرد ازراک میگید شهرستان که میگن اصلا گیر نمیاد و برسیدیم فروشند ها گفتن ازراک برگشتی زیاد داره کار نمیکنیم و دوستان تهرانی هم همینطور میگن به فروشنده میگم ازراک میگن کار نمیکنیم و برگشتی داره و خیلی زیاد هم برسید شده که دوستان دیگه بارها گفتن حرف فروشندهارو باور نکنیدمنظور از این تایبک ها بوده و منکه نمیتونم بگردم چند تا تایبک از چندین ماه رو براتون گلچین کنم و بزارم نمونه یک تایبک همین ماه رو ALISUB داره

خوب مگه من از ASRock چی گفتم؟ من میگم تعریف از Gigabyte اشتباهه! برند هایی مثل Biostar و ASRock ارزش به مراتب بالاتری از گیگابایت دارن، حرف من اینه!

حرف شما هم که میگید در شهرستان ها گیر نمیاد به خاطر اینه که مثل Gigabyte این جا نماینده قدرتمند نداره، و این اصلا به بحث ما مربوط نیست.

و هنوز شما لینک یک تاپیک رو که با ASRock مشکل داشته باشن ندادید...

1 مرتبه گرافیک بوده که من هم همیشه گفتم بیشتر مدل های گرافیک گیگا گرونه و ارزش خرید نداره و 2مرتبه شما در مادربرد بوده که دیگه نمیخرید ولی حرف اینکه شما این تجربه رو داشتید نباید هر جا گیگا گفتن بیاید بگین اصلا ارزش خرید و فکر کردن نداره چون اصلا درست نیست اگر اینطور باشه خیلی ها مادربرد گیگا دارن و برعکس شما راضی بودن و اگر خرابی زیاد داشت تا حالا بارها گفته شده بود بس بدونید شانس بد شما بود و اگر خرابی بوده آوآژنگ گارانتی خوبی هست و جوابگو

نه خیر، خیلی ها با Gigabyte مشکل داشتند، نگاهی به این تاپیک بندازید:

این هم خالی از لطف نیست:

در تایبک زیر در رای گیری میبینید 32 نفر ASUS داشتن 28 نفر GIGABYTE خوب میبینید دوستان زیادی گیگا دارن و راضی بودن که رای دادن و شانس بد شما بوده بس اینکه هر جا گیگا گفتن شما میگید ارزش فکر کردن نداره کاملا غلطه خیلی ها دارن و راضی هستند در ضمن قیمت و ارزش مادربرد هاش با گارانتی که داره بسیار ارزش خرید بالای داره چون اولا خیلی جلوتر از شرکت های دیگه چیب های جدید وارد میکنه دوما در قیمت مادربرد با چیب های جدید بسیار عالی هستند و از نظر قیمت و چیب جدید در برند های دیگه بایین تر بیدا نمیکنی نمونه شما میگی قیمتش بالا هست قیمت بایین تر با همین چیب ها بیدا کنید ؟

دوستمون High-End جواب داد در این مورد، ولی این تاپیک رو هم ببینید:

کاملا موافقم...

و هیچ ارزونی بی علت نیست من خودم بارها گفتم و قبول دارم مثلا کیفیت قطعات بکار رفته و معماری ایسوس و گیگا مثل هم هستند و ازراک و الایت هم از نظر کیفیت قطعات و معماری مثل هم هستند میخواید عکس بزارم؟!

ممنون میشم عکس بزارید!:20:

---------------------------------

باز هم میگم، حرف من اینه که Gigabyte لایق این همه طرفداری نیست، و چون توی ایران توی هر جایی مادربرداش پیدا میشه دلیل برتری اون نیست...
Asus هم وضعیتی تقریبا مشابه Gigabyte رو داره، ولی حداقل از نظر کارایی اثبات شدست و مثل گیگابایت نیست...

الآن از Jonerex عزیز میخوام یک برد از Asus یا Gigabyte به من معرفی کنه با قیمت 210 هزار تومان که امکانات این برد:

Biostar TP67Xe

رو داشته باشه!

موفق باشید.

jonerex
06-09-2011, 15:42
خوب مگه من از ASRock چی گفتم؟ من میگم تعریف از Gigabyte اشتباهه! برند هایی مثل Biostar و ASRock ارزش به مراتب بالاتری از گیگابایت دارن، حرف من اینه!

حرف شما هم که میگید در شهرستان ها گیر نمیاد به خاطر اینه که مثل Gigabyte این جا نماینده قدرتمند نداره، و این اصلا به بحث ما مربوط نیست.

و هنوز شما لینک یک تاپیک رو که با ASRock مشکل داشته باشن ندادید...

نه خیر، خیلی ها با Gigabyte مشکل داشتند، نگاهی به این تاپیک بندازید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین هم خالی از لطف نیست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددوستمون High-End جواب داد در این مورد، ولی این تاپیک رو هم ببینید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدکاملا موافقم...

ممنون میشم عکس بزارید!:20:

---------------------------------

باز هم میگم، حرف من اینه که Gigabyte لایق این همه طرفداری نیست، و چون توی ایران توی هر جایی مادربرداش پیدا میشه دلیل برتری اون نیست...
Asus هم وضعیتی تقریبا مشابه Gigabyte رو داره، ولی حداقل از نظر کارایی اثبات شدست و مثل گیگابایت نیست...

الآن از Jonerex عزیز میخوام یک برد از Asus یا Gigabyte به من معرفی کنه با قیمت 210 هزار تومان که امکانات این برد:

Biostar TP67Xe

رو داشته باشه!

موفق باشید.

شما هر جا میگفتن گیگا میومدی وسط میگفتی گیگا اصلا ارزش خرید و فکر کردن نداره من هم در بست های قبل گفتم شما که فکر میکنی خرابی داره چرا اینهمه دارن و راضی هستند میگین قیمت بالا هست منم نمونه آوردم گفتم شما ثابت کن نتونستی این چه رسمیه جواب سوال هارو نمیدید اونجای که اشتباه میکنید ثابت نمیکنید و از حرف برداشت های اشتباه و سوال های دیگه طرح میکنید مگه من از Biostarحرف زدم شما برو مادربرد این برند رو در ایران بیدا کن بعد مقایسه میکنیم اصلا نیست که کسی بخره ASRock هم مدل های قدیمی داره و دوستمون میگفت گیگا از قیمت جهانی بالاتر کدوم کالا بالاتر نیست همین ازراک که نمونه گذاشتم که از قیمت جهانی بالاتر ثابت نکردید!!!

اینهمه اشخاص اومدن و گفتن ازراک نمیخوایم و فروشنده ها چی میگن رو ندید خیلی جالبه !!!شما سیستم مشاوره نمیدی حتما ندیدی ولی دوستانی که سیستم مشاوره میدن تا حالا خیلی برخورد کردن نمونه گفتم نمیشه من بگردم همه این بست هارو اون هم در چند ماه و سال دونه دونه جمع کنم بزارم براتون مگر میشه!!!! نمونه این ماه گفتم بگرد تایبک alisub بیدا کن این کاربر گفته بازاریها چی میگن (من خودم اول قصد داشتم ازراک بگیرم. ولی دیدم انقدر توش حرف و حدیث هست که بیخیال شدم.
البته مغازه دارها اینجوری مگن که برگشتی داره و . . .
برا همین میگم یه پول بیشتر بدم یه ایسوز بردارم خیال خودمو راحت کنم.)

گشتی گشتی از یک انجمن دیگه لینک گذاشتی منکه نمیشناسم اون انجمن و محیطش رو انجمن p30world رو بیخیال شدی رفتی انجمن دیگه که اصلا قابل قیاس با انجمن p30world نیست چه لحاظ قدیمی بودن از لحاظ قدرت و سرعت و مهمتر از لحاظ تعداد کاربر فکر نکنم کار درستی باشه این انجمن و دوستانی که در این انجمن در تایبک زیر رای دادن رو نبینید بگین انجمن p30world و رای گیری قبول نداریم انجمن hotoverclock چون حرف من تایید میکنن رو ببینید چرا؟؟؟ این خیلی جالبه که آمار جهانی رو نمیبینی و منکر میشی که ایسوس و گیگا رده اول و دوم جهان در فروش و تعداد کاربر رو دارن و از انجمن hotoverclock لینک میزاری

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددوستمون High-End که هیچ کدوم از حرف هاشون رو ثابت نکردن و گفتن قیمتش بالا هست گفتم مدل بگین که گیگا از برند های asus msi و... گرونتره مدل مادربرد گذاشتم گفتم از این مدل های گیگا ارزونتر بزارید تا ثابت بشه گیگا قیمتش بالا هست و هیچ کدوم نتونستید ثابت کنید

شما موافقی!!! من هم جواب شما و دستمون رو دادم خوب وقتی همه از گیگا و ایسوس زاضی هستند اونهم نه تنها ایران حتی آمار جهانی هم اینرو میگه خوب معلوم باز هم همین دو برند رو انتخاب میکنن برای همین فروش و تعداد کاربر بالا هست فقط ایران و فروشنده هاش نیستند که گیگا و ایسوس کار میکنن

باز هم میگم بدلیل اینکه شما از گیگا بد دیدی و کینه به دل گرفتی چون هر جا گفتن گیگا یا نگفتن شما گفتی ارزش خرید و فکر کردن نداره و قیمت هاش هم بالا هست ولی کاملا در اشتباه هستید چه در این انجمن p30world از کیفیت گیگا راضی هستند و چه در آماری جهانی هم گیگا و ایسوس برطرف دار ترین و فروش بالایی نسیت به برندهای دیگه داشتن ایران نیست دنیا هم گیگا و اسوس راضی هستند

شما اصلا مادربرد Biostar TP67Xe رو بیدا کنید اصلا تو بازار هست که یک بحث قدیمی رو دوستان طرح کردن باز شما تکرار میکنید در ایران بیدا نمیشه اگر بیدا بشه بله ایسوس هست با همین قیمت و قیمت بایین تر نمونه Asus P8P67 با گارانتی انتخاب 165 هزار تومان و مثل Biostar TP67Xe با همین گارانتی انتخاب Asus P8P67 PRO با قیمت 220 هزار تومان هست

بعد دوست عزیز شما جواب سوال های زیر رو بدید و ثابت کنید از این قیمت بایین تر برند دیگه هست که گیگا گرون میگه بعد باز سوال طرح کن و منکر نشید هم نظر سنجی این انجمن و دوستان رو که بیشتر گیگا و ایسوس دارن و چه نظر سنجی و آمار فروش جهانی که گیگا و ایسوس هستند این انجمن و دنیا اگر ناراضی بودن امار فروش و تعداد کاربرهای گیگا و ایسوس بالا و بیشتر نیود GIGABYTE-GA-GA-Z68P-DS3=182

GIGABYTE-GA-Z68AP-D3=214

GIGABYTE-GA-970A-D3=150

عکس هم میزارم و سوال هم میکنم که چرا ازارک و الایت انقدر از لحاظ کیفیت قطعات و معماری مادربرد شبیه هم هستند

عکس بایین دوتا مادربرد هست زیر خروجی صدا بالای PCI این ورودی برق قدیمی مال IDE چه کار میکنه در معماری این دو مادربرد چرا هست ؟وظیفه چیه؟که در برند های دیگه و مادربرد های دیگه دیده نمیشه؟

Erfan.
06-09-2011, 20:25
اول این که Bold کردن کل یک پست، تاثیر اون رو بیشتر نمیکنه و فقط باعث سوزش چشم میشه، لطفا ادیت کنید...

شما هر جا میگفتن گیگا میومدی وسط میگفتی گیگا اصلا ارزش خرید و فکر کردن نداره من هم در بست های قبل گفتم شما که فکر میکنی خرابی داره چرا اینهمه دارن و راضی هستند میگین قیمت بالا هست منم نمونه آوردم گفتم شما ثابت کن نتونستی

این همه راضی نیستند، این همه ناشی از تبلیغات بسیار Gigabyte و فراوانی مادربرد های گیگابایت در بازاره، مگه چون پراید فراوونه عالی و بدون نقصه...؟

در همون تاپیک هم یک مثال زدم که برد 890FXA گیگابایت با قیمت بالای 350 و برد 890FX Biostar با امکاناتی کمی کمتر (برای کاربر عادی یا حتی نسبتا حرفه ای فرقی نمیکنه) با قیمت زیر 200 تومان به فروش میرسید... ASRock هم قیمتش حدود 200-220 بود.. یعنی نزدیک 2 برابر...!

شما این ها رو نمیبینی...؟

مگه من از Biostarحرف زدم شما برو مادربرد این برند رو در ایران بیدا کن بعد مقایسه میکنیم اصلا نیست که کسی بخره ASRock هم مدل های قدیمی داره و دوستمون میگفت گیگا از قیمت جهانی بالاتر کدوم کالا بالاتر نیست همین ازراک که نمونه گذاشتم که از قیمت جهانی بالاتر ثابت نکردید!!!

این مادبرد در ایران هم موجوده، دوستان هم تهیه کردن... ولی مثل گیگابایت در بازار نریخته، یه کم باید گشت...

اون قیمت هایی هم که گذاشتید در مورد چیپست 970 هنوز از برند های دیگه فراوان نشده و در کل فعلا بازار تعادل نداره... در مورد Z68 هم من اطلاعی ندارم... به هر حال بعضی مدل های گیگابایت هم ممکنه قیمتشون مناسب باشه... من در کل دارم میگم، و با توجه به تمامی مدل ها!

اینهمه اشخاص اومدن و گفتن ازراک نمیخوایم و فروشنده ها چی میگن رو ندید خیلی جالبه !!!

همون تاثیر تبلیغات و فراوانی... همون چیزی که خیلی از دوستان که بهشون ازراک پیشنهاد شده رفتن بازار و فروشنده ها از ASRock منصرفشون کردن حالا چرا؟ چون خودشون ASRock کار نمیکنن...

شما سیستم مشاوره نمیدی حتما ندیدی ولی دوستانی که سیستم مشاوره میدن تا حالا خیلی برخورد کردن نمونه گفتم نمیشه من بگردم همه این بست هارو اون هم در چند ماه و سال دونه دونه جمع کنم بزارم براتون مگر میشه!!!! نمونه این ماه گفتم بگرد تایبک alisub بیدا کن این کاربر گفته بازاریها چی میگن

حرف بازاری ملاک میشه... جالبه!

(من خودم اول قصد داشتم ازراک بگیرم. ولی دیدم انقدر توش حرف و حدیث هست که بیخیال شدم.
البته مغازه دارها اینجوری مگن که برگشتی داره و . . .
برا همین میگم یه پول بیشتر بدم یه ایسوز بردارم خیال خودمو راحت کنم.)

این چند بار؛ حساب Asus با Gigabyte جداست + این که حرف حدیث بودن که هنوز هم در مورد CPU های AMD حرف و حدیث هست که میگن مسوزه و داغ میکنه... پس دیگه AMD نخریم...

گشتی گشتی از یک انجمن دیگه لینک گذاشتی منکه نمیشناسم اون انجمن و محیطش رو انجمن p30world رو بیخیال شدی رفتی انجمن دیگه که اصلا قابل قیاس با انجمن p30world نیست چه لحاظ قدیمی بودن از لحاظ قدرت و سرعت و مهمتر از لحاظ تعداد کاربر فکر نکنم کار درستی باشه این انجمن و دوستانی که در این انجمن در تایبک زیر رای دادن رو نبینید بگین انجمن p30world و رای گیری قبول نداریم انجمن hotoverclock چون حرف من تایید میکنن رو ببینید چرا؟؟؟ این خیلی جالبه که آمار جهانی رو نمیبینی و منکر میشی که ایسوس و گیگا رده اول و دوم جهان در فروش و تعداد کاربر رو دارن و از انجمن hotoverclock لینک میزاری

من نگشتم، خودم در اون تاپیک ها حضور داشتم!

هم این جا و هم اون جا کاربران حرفه ای فراوان هستند ولی چون بحث های این چنینی در اون جا وجود داشت لینک دادم...

باز هم میگم بدلیل اینکه شما از گیگا بد دیدی و کینه به دل گرفتی چون هر جا گفتن گیگا یا نگفتن شما گفتی ارزش خرید و فکر کردن نداره و قیمت هاش هم بالا هست ولی کاملا در اشتباه هستید چه در این انجمن p30world از کیفیت گیگا راضی هستند و چه در آماری جهانی هم گیگا و ایسوس برطرف دار ترین و فروش بالایی نسیت به برندهای دیگه داشتن ایران نیست دنیا هم گیگا و اسوس راضی هستند

باز هــــــــم می گــــــــــم برای بار چندم؛ Gigabyte برند بدی نیست، ولی با توجه به قیمت اکثر مدل ها، و مشکلاتی که ازش دیده شده، ارزش این جایگاه رو نداره!

(این جمله رو دوباره بخونید...)

Asus P8P67 با گارانتی انتخاب 165 هزار تومان و مثل Biostar TP67Xe با همین گارانتی انتخاب Asus P8P67 PRO با قیمت 220 هزار تومان هست

جدا این برد ها با این قیمت به فروش میرسند....!؟

عکس هم میزارم و سوال هم میکنم که چرا ازارک و الایت انقدر از لحاظ کیفیت قطعات و معماری مادربرد شبیه هم هستند

عکس بایین دوتا مادربرد هست زیر خروجی صدا بالای PCI این ورودی برق قدیمی مال IDE چه کار میکنه در معماری این دو مادربرد چرا هست ؟وظیفه چیه؟که در برند های دیگه و مادربرد های دیگه دیده نمیشه؟

اصلا متوجه نمیشم... ورودی برق چه ربطی به کیفیت قطعات و معماری داره؟؟؟

اگه قرار باشه ASRock رو مشابه برند دیگه ای بدونیم نزدیک برند Asus هست که با ASRock مشارکت داشتن( شاید هم دارن)

موفق باشید.

Hamed DC
07-09-2011, 12:02
اول این که Bold کردن کل یک پست، تاثیر اون رو بیشتر نمیکنه و فقط باعث سوزش چشم میشه، لطفا ادیت کنید...

این همه راضی نیستند، این همه ناشی از تبلیغات بسیار Gigabyte و فراوانی مادربرد های گیگابایت در بازاره، مگه چون پراید فراوونه عالی و بدون نقصه...؟

در همون تاپیک هم یک مثال زدم که برد 890FXA گیگابایت با قیمت بالای 350 و برد 890FX Biostar با امکاناتی کمی کمتر (برای کاربر عادی یا حتی نسبتا حرفه ای فرقی نمیکنه) با قیمت زیر 200 تومان به فروش میرسید... ASRock هم قیمتش حدود 200-220 بود.. یعنی نزدیک 2 برابر...!

شما این ها رو نمیبینی...؟

این مادبرد در ایران هم موجوده، دوستان هم تهیه کردن... ولی مثل گیگابایت در بازار نریخته، یه کم باید گشت...

اون قیمت هایی هم که گذاشتید در مورد چیپست 970 هنوز از برند های دیگه فراوان نشده و در کل فعلا بازار تعادل نداره... در مورد Z68 هم من اطلاعی ندارم... به هر حال بعضی مدل های گیگابایت هم ممکنه قیمتشون مناسب باشه... من در کل دارم میگم، و با توجه به تمامی مدل ها!

همون تاثیر تبلیغات و فراوانی... همون چیزی که خیلی از دوستان که بهشون ازراک پیشنهاد شده رفتن بازار و فروشنده ها از ASRock منصرفشون کردن حالا چرا؟ چون خودشون ASRock کار نمیکنن...

حرف بازاری ملاک میشه... جالبه!

این چند بار؛ حساب Asus با Gigabyte جداست + این که حرف حدیث بودن که هنوز هم در مورد CPU های AMD حرف و حدیث هست که میگن مسوزه و داغ میکنه... پس دیگه AMD نخریم...

من نگشتم، خودم در اون تاپیک ها حضور داشتم!

هم این جا و هم اون جا کاربران حرفه ای فراوان هستند ولی چون بحث های این چنینی در اون جا وجود داشت لینک دادم...

باز هــــــــم می گــــــــــم برای بار چندم؛ Gigabyte برند بدی نیست، ولی با توجه به قیمت اکثر مدل ها، و مشکلاتی که ازش دیده شده، ارزش این جایگاه رو نداره!

(این جمله رو دوباره بخونید...)

جدا این برد ها با این قیمت به فروش میرسند....!؟

اصلا متوجه نمیشم... ورودی برق چه ربطی به کیفیت قطعات و معماری داره؟؟؟

اگه قرار باشه ASRock رو مشابه برند دیگه ای بدونیم نزدیک برند Asus هست که با ASRock مشارکت داشتن( شاید هم دارن)

موفق باشید.

کلیت بحث حق با عرفانه.
من هم در مورد گیگا با عرفان موافقم.
شما برو یه مغازه بگو مادر برد فونیکس یا آزراک می خوام یه دونه یا نهایتا 2 تا می زارن جلوت ولی بگو آقا گیگا داری، یه دفعه کلی مادربرد میچینه جلوت.
گیگا مارک بدی نیست. من خودم گیگا دارم. فاکسن و آزراک و ایسوز هم کار کردم و داشتم.
این مادر برد هم نه به خاطر کیفیت! بلکه به خاطر زیادیش خریدم!!!(آخه یه سیستم دم دستی نیاز داشتم!!!)
و اینکه فروشنده میگه فلان و بهمان جنس خوبه و فلان جنس بده اصلا حرف جالبی نیست.
رفته بودم یه مغازه گفتم آقا 6990دارین؟؟؟ گفت مدل جدید موبایله!!!!!!!!!!
پس گیگا خوبه و این رو مدیون زیاد بودنش هست.
در مورد Boldبودن حق با عرفانه. تا کل پست رو خوندم یه استکان اشک از چشمم اومد:46:

Apachi
07-09-2011, 16:13
دوست عزیز ما بی دلیل از گیگا حمایت می کنیم

آیا سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید هم که تو بررسی هاش به گیگا رای میده اشتباه میکنه یا گیگا اسپانسرش شده؟؟
این یکی نمونه از بررسی ها بر اساس پلت فورم Z68

شما اگه از گیگا تنفر داری دلیل نمیشه که غیر اصولی بحث کنید ، در حال حاضر تو تولید مادربورد گیگا و ایسوس پیشرو هستند ، و خیلی از برند هایی دیگه بصورت غیر علنی زیر مجموعه همین دو برند هستند همین Asrock چندین سال بعد از تاسیس رسمآ منتشر کرد که زیر مجموعه Asus هستش .

از بین Asus و گیگا هم که بخاطر خدمات آواژنگ ، آواژنگ بهترین گزینه هستش ، همین هفته پیش همکارم هنگام اسمبل پیچ گوشتی از دستش افتاد رو سوکت LGA و کلی از پین ها را شکست برد آواژنگ براش در عرض یک روز سوکت را مجانی عوض کردن ، حالا حساب کنید مادربوردش گارانتی شرکت دیگه ای بود..
بازم میگم Asus هیچ نماینده رسمی تو ایران نداره ولی آواژنگ نمانیده رسمی گیگا هست و حتی شما از خود سایت گیگا برید تو بخش خاورمیانه سایت آواژنگ باز میشه ، این موضوع بزرگترین ویژگی گیگا هست چون بر روی کارکرد آواژنگ نظارت میکنه و به جرات میشه گفت گیگابایت معدود برند بزرگی هست که در ایران نمانیدگی واقعی داره ، و دلیل استقبال زیاد ازش همین موضوع هستش

Erfan.
07-09-2011, 20:36
آیا سایت
کد:

هم که تو بررسی هاش به گیگا رای میده

بد نیست لااقل اگه حرفی میزنیم کمی بیشتر در موردش تحقیق و بررسی کنیم تا طرف مقابل در بحث از همون حرف شما نتونه استفاده کنه :دی

خوب گفتید Tomshardware... بزارید بررسی Tomshardware رو در مورد مادربرد های P67 رو یه نگاهی بهش بندازیم...

در بررسی "High-End P67 Express: Five $200-250 Motherboards" که موضوعش از اسمش معلومه، نتیجه گیری ادیتور:

برد ASRock:

هم که تو بررسی هاش به گیگا رای میده اشتباه میکنه یا گیگا اسپانسرش شده؟؟

:دی :دی :دی این دیگه از اون حرف ها بود، یعنی اگه گیگا اسپانسر سایت های معتبر بشه ارزشش زیاد میشه؟ این نوعی تبلیغه! چه ربطی به اعتبار گیگا داره؟

شما اگه از گیگا تنفر داری دلیل نمیشه که غیر اصولی بحث کنید

لطفا اگه نکته‌ای غیر اصولی گفتم همین جا نقل قول کنید، وگرنه فرافکنی نکنید لطفا!

در حال حاضر تو تولید مادربورد گیگا و ایسوس پیشرو هستن

بر منکرش لعنت!

همین Asrock چندین سال بعد از تاسیس رسمآ منتشر کرد که زیر مجموعه Asus هستش .

حرف های خودم رو به خودم بر میگردونید:

از بین Asus و گیگا هم که بخاطر خدمات آواژنگ ، آواژنگ بهترین گزینه هستش ، همین هفته پیش همکارم هنگام اسمبل پیچ گوشتی از دستش افتاد رو سوکت LGA و کلی از پین ها را شکست برد آواژنگ براش در عرض یک روز سوکت را مجانی عوض کردن ، حالا حساب کنید مادربوردش گارانتی شرکت دیگه ای بود..
بازم میگم Asus هیچ نماینده رسمی تو ایران نداره ولی آواژنگ نمانیده رسمی گیگا هست و حتی شما از خود سایت گیگا برید تو بخش خاورمیانه سایت آواژنگ باز میشه ، این موضوع بزرگترین ویژگی گیگا هست چون بر روی کارکرد آواژنگ نظارت میکنه و به جرات میشه گفت گیگابایت معدود برند بزرگی هست که در ایران نمانیدگی واقعی داره ، و دلیل استقبال زیاد ازش همین موضوع هستش

:18: من همین رو قبلا نگفته بودم... :دی ؟ :

لطف کنید کمی اصولی تر و منطقی تر بحث رو ادامه بدید... از دوست عزیزم Jonerex هم درخواست دارم اگه جوابی دارن ارائه کنن!:20:

موفق باشید.

Hamed DC
07-09-2011, 21:19
راستش نمی خوام توی روند بحث اختلالی پیش بیارم و خودم رو کوچکتر از این حرفها می بینم.
ولی صاحب تاپیک، بنده خدا رو در یابید.

در ضمن در پست قبل هم با عرفان موافقم(حالا کسی نیست بگه موافقت تو چه اهمیتی داره!!!)

rasoly65
07-09-2011, 21:36
ببخشید حالا کدوم برند خوبه....
من یه مادربرد برا core i5 2500k لازم دارم
اورکلاک میکنمو از گرافیک پردازشگر هم استفاده میکنم
حداکثر بودجه هم ۲۵۰،۰۰۰ تومن هس
لطفا کمکم کنین
خدایی فقط به شک نندازین که پس فردا میرم بخرم

Hamed DC
07-09-2011, 21:53
ببخشید حالا کدوم برند خوبه....
من یه مادربرد برا core i5 2500k لازم دارم
حداکثر بودجه هم ۲۵۰،۰۰۰ تومن هس
لطفا کمکم کنین
خدایی فقط به شک نندازین که پس فردا میرم بخرم

ASUS - P8P67 PRO...255.000T
برای آورکلاکری مثل تو فقط اینو مناسب دیدم.
تا نظر اساتید چی باشه.

Erfan.
07-09-2011, 22:00
ASUS - P8P67 PRO...255.000T
برای آورکلاکری مثل تو فقط اینو مناسب دیدم.
تا نظر اساتید چی باشه.

ایشون باید Z68 تهیه کنن...

jonerex
07-09-2011, 22:46
از دوست عزیزم Jonerex هم درخواست دارم اگه جوابی دارن ارائه کنن!:20:

موفق باشید.

من اصلا جواب حرف ها و سوال ها رو نگرفتم که بیام جواب بدم در بست قبلی گفتم توضیح دادم و با رنگ قرمز مشخص کردم ولی شما همون شیوه رو در بیش گرفتید و حرف های قبلیتون رو بس گرفتید بحث اینجا بود شما هر جا میگفتن گیگا میومدی و همچین حرف میزدی که هر کس مثل بالا حرف شمارو میدید به شک می افتاد که این برند ارزش خرید و فکر کردن رو نداره باز حرفتون رو بس میگیرید میگن من گفتم ارزش اینهمه تعریف رو نداره و...بلاخره اصلا درست نیست برندهای مختلف رو خراب کردن چون نیازی نیست هر برندی مثل گیگا اگر اینطور بود که شما میگی الان همه در این چند سال متوجه شده بودن تازه Intel LGA1366/1155/1156/که انقدر خرابی هاش ناچیزه(خودم تا حال ندیدم) که همه برندها و مدل های مادربرد خوب در اومدن من تعصب رو گیگا ندارم چون حرف شما در مورد گرافیکش رو 100% قبول دارم بیشتر مدل های گرافیکش گرون هستند و ارزش خرید ندارن ولی مادربردش کاملا برعکس هست و در بست های قبل کاملا توضیح دادم

(من خدایش از کار این مردم سر در نمیارم مثلا در ماشین همه از ماشین های تولید داخل ایراد میگیرن و به خاطر هزینه بالا ماشین خارجی و... از همین وطنی ها استفاده میکنن و ایراد میگیرن حالا مثلا چند مورد استثنا مثل شرکت آواژنگ که اومده یکی از بهترین برندهای دنیا چه از نظر تعداد کاربر و چه فروش جهانی اون هم در این چند سال متوالی رو آورده ایران با گارانتی جوابگو خودش ولی باز به جای اینکه نکات مثبت ببینن مثل اینکه یک بند خوب که همه مردم دنیا دارن ما هم داریم و... ولی باز ایراد میگرن و داستان های مدل ایرانی درست میکنن و طبق عادت دنبال چیزهای ارزون مثل همون براید میگردن عادت کردیم فقط ایراد بگیریم یا دنیال ایراد گرفتن باشیم و....)

Erfan.
07-09-2011, 22:55
من اصلا جواب حرف ها و سوال ها رو نگرفتم که بیام جواب بدم در بست قبلی گفتم توضیح دادم و با رنگ قرمز مشخص کردم ولی شما همون شیوه رو در بیش گرفتید و حرف های قبلیتون رو بس گرفتید بحث اینجا بود

پست شماره 33 تقریبا به همه‌ی سوالاتتون پاسخ دادم نمیدونم مشکل کجاست؟:13:

شما هر جا میگفتن گیگا میومدی و همچین حرف میزدی که هر کس مثل بالا حرف شمارو میدید به شک می افتاد که این برند ارزش خرید و فکر کردن رو نداره باز حرفتون رو بس میگیرید میگن من گفتم ارزش اینهمه تعریف رو نداره و...

خوب در کل من با گیگابایت موافق نیستم، ولی برخی موارد خریدش مشکلی نداره مثل همون مثال هایی که زدید در مورد Z68 و ...

در کل اصلا با گیگابایت موافقم نیستم به جز معدود مواردی...

بلاخره اصلا درست نیست برندهای مختلف رو خراب کردن چون نیازی نیست هر برندی مثل گیگا اگر اینطور بود که شما میگی الان همه در این چند سال متوجه شده بودن

من نظر شخصیمو گفتم و دلایل قابل قبولی هم ارائه کردم! خیلی ها هم متوجه شدن در همون فروم هات آورکلاک اگه با دقت میخوندید خیلی ها با گیگا مشکل دارن...

بالاخره برند به این مشهوری با ساپورت قوی در ایران(چندین بار گفتم...) باید هم طرفدار داشته باشه...

(من خدایش از کار این مردم سر در نمیارم مثلا در ماشین همه از ماشین های تولید داخل ایراد میگیرن و به خاطر هزینه بالا ماشین خارجی و... از همین وطنی ها استفاده میکنن و ایراد میگیرن حالا مثلا چند مورد استثنا مثل شرکت آواژنگ که اومده یکی از بهترین برندهای دنیا چه از نظر تعداد کاربر و چه فروش جهانی اون هم در این چند سال متوالی رو آورده ایران با گارانتی جوابگو خودش ولی باز به جای اینکه نکات مثبت ببینن مثل اینکه یک بند خوب که همه مردم دنیا دارن ما هم داریم و... ولی باز ایراد میگرن و داستان های مدل ایرانی درست میکنن و طبق عادت دنبال چیزهای ارزون مثل همون براید میگردن عادت کردیم فقط ایراد بگیریم یا دنیال ایراد گرفتن باشیم و....)

خوب همین دیگه وقتی برند های ارزونتر همین امکانات رو با قیمت کمتر ارائه میدن مشکل کجاست؟ من داستان درست نکردم، تجربه‌ی شخصیم از گیگابایت جالب نیست ، مواردی مثل قیمت و ... رو هم میبینم، پس چرا از گیگابایت طرفداری کنم؟

jonerex
07-09-2011, 23:24
تازه Intel LGA1366/1155/1156/که انقدر خرابی هاش ناچیزه(خودم تا حال ندیدم) که همه برندها و مدل های مادربرد خوب در اومدن

اون سایت اصلا نمیشناسم و نمیدونم محیطش چجوری هست و چه نیازی همین سایت و سایت های خارجی و آمار جهانی هست و کاربرهای که اورکلاک میکنن با همه چیز همه برندها مشکل دارن خود من بهم ثابت شده باور گرین باور متوسط و معمولی هست برای استفاده از چند گرافیک و اورکلاک اصلا مناسب نیست اگرم کسانی که اورکلاک میکنن باور گرین رو حذف کنن مشکلات خیلی کمتر میشه اینتل خرابیش خیلی کم و ناچیزه برای همین همه برندها خوب هستند در ضمن این سوال هم جواب ندادین Intel LGA1366/1155/1156/اینتل انقدر خرابی هاش ناچیزه(خودم تا حال ندیدم) که همه برندها و مدل های مادربرد خوب در اومدن

mInI_ClockEr
07-09-2011, 23:34
با سلام
در هر صورت دوست گرامی شما در ابتدا حتماً به فکر سی پی یو باش بعد از اون به گرافیک فکر کنم و در نوبه سوم بیشترین سرمایه گذاری رو روی مادربرد انجام بده
رم سیستم هم میتونی فعلاً 4 گیگ بگیری
پیشنهاد بنده هم مثل بقیه دوستان هست یه مادربرد اسوس سری Z68 با سی پی یو 2500K و گرافیک 570 اگه نشد باز هم طرف ای تی آی نرو و 560 TI رو بگیر برند زیاد مهم نیست این نکته خیلی مهمی هست دوست گرامی حتماً به گارانتی دقت داشته باشه که معتبر باشه ولی پول زیادی از شما بابت گارنتی نگیرن مثل شرکت آواژنگ و ...
بقیه چیز ها هم به نظر من سلیقه ایی هست هارد رو بهتر هست 1 ترابایت ساتا 3 از برند سیگیت بگیری که ارزونتر هست و مطمئن باش که از لحاظ کارایی چندان با وسترن بلک ساتا 3 تفاوتی نداره مخصوصاً اینگه حدود 2 برابر وسترن گرونتر هست
فعلاً چیزی به ذهنم نمیرسه دیگه

Apachi
08-09-2011, 02:27
بد نیست لااقل اگه حرفی میزنیم کمی بیشتر در موردش تحقیق و بررسی کنیم تا طرف مقابل در بحث از همون حرف شما نتونه استفاده کنه :دی

خوب گفتید Tomshardware... بزارید بررسی Tomshardware رو در مورد مادربرد های P67 رو یه نگاهی بهش بندازیم...

در بررسی "High-End P67 Express: Five $200-250 Motherboards" که موضوعش از اسمش معلومه، نتیجه گیری ادیتور:

برد ASRock:

:دی :دی :دی این دیگه از اون حرف ها بود، یعنی اگه گیگا اسپانسر سایت های معتبر بشه ارزشش زیاد میشه؟ این نوعی تبلیغه! چه ربطی به اعتبار گیگا داره؟

لطفا اگه نکته‌ای غیر اصولی گفتم همین جا نقل قول کنید، وگرنه فرافکنی نکنید لطفا!

بر منکرش لعنت!

حرف های خودم رو به خودم بر میگردونید:

:18: من همین رو قبلا نگفته بودم... :دی ؟ :

لطف کنید کمی اصولی تر و منطقی تر بحث رو ادامه بدید... از دوست عزیزم Jonerex هم درخواست دارم اگه جوابی دارن ارائه کنن!:20:

موفق باشید.

این پست بنده در مورد Asrock مال سال 2006 هستش :31: که دقیقآ همین حرف توش نوشتم :

این حرف شما هستش؟؟؟؟
این پست مال زمان کومبو های معروف Asrock بود که دوتا اسلات CPU داشت ...

تو پست اول خودم از Asrock تعریف کردم ولی برای رنج قیمت پایین نه تو رنج قیمت بالا

شما بحص فروم اوور کلاک را میکنید
خیلی ها هم با Asrock مشکل دارن

دلیل نیمشه ASrock بد باشه..

شما تو همه رنج قیمت ها میگی Asrock
شما میگی گیگا معتبر نیست همه مدل هاش اشغاله بنده میگم به هیچ عنوان اینطوری نیست ، از لحاظ برند که همه چیز کاملا روشن هستش Asrock در سال 2002 تاسیس شده Gigabyte Technology سال 1986 هدف ASUS از Asrock فقط بازار ارزان قیمت ها بوده ، حالا شما هی بحث کنید بگید من پست های شما را کپی می کنم .. الان به نظرشما گارانتی خوب برای Asrock چیه ؟
> الماس ؟ شاب ؟سازگار ؟ سایبر
حالا به نظر شما اکه توزیع کننده ها قوی بودن Asrock هر روز میداد یک نفر براش تو ایران جنس پخش کنه ؟؟؟:18:
تو عرف تجاری این کار خیلی بو دار نیست؟

Hamed DC
08-09-2011, 13:03
ایشون باید Z68 تهیه کنن...
GA-Z68XP-UD3...255.000T
ASUS - P8Z68-V...255.000T

Erfan.
08-09-2011, 19:12
در ضمن این سوال هم جواب ندادین Intel LGA1366/1155/1156/اینتل انقدر خرابی هاش ناچیزه(خودم تا حال ندیدم) که همه برندها و مدل های مادربرد خوب در اومدن

شما نکاتی که من مطرح میکنم رو یکی یکی جا میندازید!

در مورد این گفته تون هم Intel 1155/1156/1366 درسته خرابیش ناچیزه...

دوست عزیز Apachi شما هم کلا دارید حرف های مشکل دار تحویل بنده میدید من کی گفتم
شما میگی گیگا معتبر نیست همه مدل هاش اشغاله ؟؟؟

حالا به نظر شما اکه توزیع کننده ها قوی بودن Asrock هر روز میداد یک نفر براش تو ایران جنس پخش کنه ؟؟؟

این رو هم که قبول دارم؟؟

موفق باشید.

Hamed DC
08-09-2011, 21:05
خدا کنه آخر این بحث به یه نتیجه خوبی برسیم.
لطفاً اخر بحث رو هم بی نتیجه رها نکنید و اون رو در قالب یه پست به سرانجام برسونید.

Ali_softcenter
09-09-2011, 13:06
Asrock خیلی هم مین عالی هست...اصلا هم در رنج ارزان قیمت نیست!

این asus و گیگا هستن که دارن برند هاشونو با قیمت های بالاتر از قیمت جهانی در ایران میفروشن..

اونم واسه سود بیشتر...اون وقت این کاسبای بازار گامپیوتر هم گه همه میدوونن دنبال چین..

Hamed DC
09-09-2011, 13:12
Asrock خیلی هم مین عالی هست...اصلا هم در رنج ارزان قیمت نیست!

این asus و گیگا هستن که دارن برند هاشونو با قیمت های بالاتر از قیمت جهانی در ایران میفروشن..

اونم واسه سود بیشتر...اون وقت این کاسبای بازار گامپیوتر هم گه همه میدوونن دنبال چین..

قربون دهنت داداش.
من رفته بود یه آزراک بخرم. قیمتش با چیپ یکسان 30 تومن کمیتر از گیگا بود.
صاحب مغازه از دوستام بود. گفت عجب آدمای......هستند این آواژنگی ها قیمت یه مادربردی که الان 10 دلار اومده پایین هنوز داره به قیمت قبل میده!!!!

Ali_softcenter
09-09-2011, 13:19
قربون دهنت داداش.
من رفته بود یه آزراک بخرم. قیمتش با چیپ یکسان 30 تومن کمیتر از گیگا بود.
صاحب مغازه از دوستام بود. گفت عجب آدمای......هستند این آواژنگی ها قیمت یه مادربردی که الان 10 دلار اومده پایین هنوز داره به قیمت قبل میده!!!!

دقیقا! برای فهمیدن این چیزا باید آشنا داشته باشید...

منم دوستی دارم 30 ساله در کار سخت افزاره..ASROCK رو اون بهم پیشنهاد داد..

البته من PRO3 شو خریدم..ولی EXTERME 4 , eXTERME 6 هم عالی هستن واسه sli و گراس..PRO3 SLI نداره.

خازن های ژاپنی...

این ASUS و GIGA خیلی خرص دارن توی ایران وارد کننده هاشون! همش زیر سر اوناس این قیمت ها..

ولی وارد کننده ASROCK میگه باید این مین رو این قیمت بدید! ولی مگه قبول میکنن؟

بعد میشینن هی از ازراک بد میگن!

گیگا و ایسوس رو کردن غول!

البته ASUS مسلما یکی از غول های مین هست ولی نه با این قیمت ها...

مثل همون زماتی که هارد های مکستور رو توی ایرات غول کرده بودن...حول و حوس سال های 77-78

یا سال هایی که سی دی رایتر ASUS غول یکه تاز بازار بود اونم واسه هیچی!

Hamed DC
09-09-2011, 13:31
باید دوستان هم دقت کنند که بحث عرفان و علی و بنده حقیر سر کیفیت پایین ایسوز و گیگا نیست!!!
بلکه به دلیل اینکه وارد کننده قوی دارن تونستن تمام بازار رو تسخیر کنن.
به قول علی این هم یه موجه. میاد و میره.
بهتون قول میدم وقتی مادربردهای دیگه هم جاشون باز بشه توی بازار] همون فروشنده ای که تا دیروز از گیگا و ایسوز بد می گفت شرو میکنه به توی سرش زدن!
پس نباید روی حساب اینکه یه جنسی زیاده یا چند تا فروشنده میگن خوبه، بقیه برندها رو نادیده گرفت.
من چند وقت پیش یه فاکسان خریدم. فروشنده نداشت و گفتم برام بیاره!
بستم روی یه سیستم و تا حالا هم به خوبی داره کار میکنه.
آزراک رو خیلی از فروشنده ها فقط به خاطر اینکه بیشتر جنسهای توی انبارشون گیگا و احتمالا ایسوزه و می خوان ازشون خلاص بشن، وقتی میری مین آزراک بخری بهت میگن بابا اصلا مین خوبی نیست بیا اینو ببر. خیلی بهتره.
در مورد گارانتی آواژنگ و نوع خدماتش هم با دوستان دیگه موافقم، ولی خب اگه یه چرتکه بندازیم میبینیم که با اون پول اضافه ای که دارن می گیرن، باید خیلی بهتر از این سرویس بدن.
.......راستی بنده خدا صاحب تاپیک فکر کنم دیگه قهر کرده و رفته. خبری ازش نیست....

TurkSevan
09-09-2011, 14:18
با سلام
در هر صورت دوست گرامی شما در ابتدا حتماً به فکر سی پی یو باش بعد از اون به گرافیک فکر کنم و در نوبه سوم بیشترین سرمایه گذاری رو روی مادربرد انجام بده
رم سیستم هم میتونی فعلاً 4 گیگ بگیری
پیشنهاد بنده هم مثل بقیه دوستان هست یه مادربرد اسوس سری Z68 با سی پی یو 2500K و گرافیک 570 اگه نشد باز هم طرف ای تی آی نرو و 560 TI رو بگیر برند زیاد مهم نیست این نکته خیلی مهمی هست دوست گرامی حتماً به گارانتی دقت داشته باشه که معتبر باشه ولی پول زیادی از شما بابت گارنتی نگیرن مثل شرکت آواژنگ و ...
بقیه چیز ها هم به نظر من سلیقه ایی هست هارد رو بهتر هست 1 ترابایت ساتا 3 از برند سیگیت بگیری که ارزونتر هست و مطمئن باش که از لحاظ کارایی چندان با وسترن بلک ساتا 3 تفاوتی نداره مخصوصاً اینگه حدود 2 برابر وسترن گرونتر هست
فعلاً چیزی به ذهنم نمیرسه دیگه
خب از بحث دوستان استفاده کردیم، فقط اگه ممکنه حالا باهم به یه نتیجه ای برسیم تا یه مادربورد با کیفیت و خوب بگیرم، چون واقعیتش یه خورده گیج شدم تو انتخاب مادربورد، البته خودمم تو این مدت حسابی تحقیق کردم، ولی اصلا به یه نتیجه ی قطعی نرسیدم.
دوستان قبلا به من biostar TP67XE پیشنهاد کرده بودن، که البته ظاهرا کمیاب هم هست. حالا یعنی Z68 واسه اورکلاک بهتر جواب میده؟ اگه میشه دوستان بهم یه مادربورد عالی که امکانات و ساپورت خوبی داشته باشه رو بگن تا اگه احیانا بایو استار رو پیدا نکردم اونو بخرم.
در مورد هارد این 1Tera sata3 Seagate چنده؟ این خوبه یا Samsung F3 که اکثرا دوستان اینروزا پیشنهاد میدن؟
با رم 4 گیگ Apacer واسه گیم کم نمیارم؟
کیس زیاد نمیخوام هزینه کنم دوروبر 40-50 تومن فکر کنم کافی باشه،‌ فعلا یه مگنوم2 رو میدونم خوبه ولی اونم ظاهرش زیاد شیک نیست، X-3 هم که میگن کیس حرفه ای نیست، در آینده من به احتمال زیاد، کولر هم نصب میکنم خلاصه از هر جهت کیس خوب و مناسبی باشه و امکانات خوبی داشته باشه و در همین رنج قیمت باشه لطفا.
یه بار دیگه سیستم رو میگم لطفا بررسی کنید که آیا سیستم خوبیه،‌ ممنون میشم قیمتهای الان قطعات رو هم بگین، چون دو سه روزه دیگه میرم که سیستم رو بخرم.
cpu: core i5 2500k
MB: Biostar Tp67Xe or what ever you say :)
VGA: gtx560Ti or gtx560 or 6950 2G
Ram: Apacer 4G DDRIII 1333 (اگه خوب نیست بگین، رم 1600 4 گیگ خیلی گرونتره؟)
Monitor: LG 22" W2261vp (اگه تو رنج قیمت این مانیتور بهتر سراغ دارین بگین)
HDD: 1Tera Samsung F3 or Seagate sata3
keyboard+mouse: A4Tech
Speaker: Edifier (از این مارک یه اسپیکر دوروبر 30-40 تومن با کیفیت عالی چی سراغ دارین؟)
ODD: lite on
case Magnum II or ?
Power: ؟
لطفا واسه سیستمم یه پاور خوب با توان درخور این سیستم بهم معرفی کنید که اگه اورکلاک کنم هم خوب جواب بده، اگه قیمتشم زیاد گرونه نره که دیگه بهتر.
با تشکر

jonerex
09-09-2011, 17:12
قابل توجه دوستان حامد و علی که حرف ها و بحث های تکراری میکنن لطفا اگر وارد بحث میشن کل صفحات رو بخونید چون جواب سوال های شما و برداشت های اشتباه شمارو قبلا جواب داده شده ازراک کلا برند ارزونی هست و قیمت جهانی هم از بقیه برند ها بایین تر ولی این برند هم در ایران وارد میشه خیلی روی قیمتش میاد قبلا کامل توضیح دادم

(دوست عزیز یک دونه جنس هر چی خواستی بگو که از اون ور وارد شده باشه و قیمت جهانی داشته باشه کدوم جنس؟! هیچ جنسی در ایران وارد نشده که قیمت جهانی یکی باشه بدلیل خیلی چیزها
خود ازراک هم همینطور اصلا با قیمت جهانی یکی نیست مثلا ازراک که قیمت جهانی از برند های دیگه کمتره مثلا ASRock P67 Extreme4=220 اونجا 150 هست ASRock Fatal1ty P67 اینجا 330 هزار تومان اونجا 170 قیمته یا همه برند های دیگه قیمت جهانی مثل گیگا بالاتره)

jonerex
09-09-2011, 17:24
خب از بحث دوستان استفاده کردیم، فقط اگه ممکنه حالا باهم به یه نتیجه ای برسیم تا یه مادربورد با کیفیت و خوب بگیرم، چون واقعیتش یه خورده گیج شدم تو انتخاب مادربورد، البته خودمم تو این مدت حسابی تحقیق کردم، ولی اصلا به یه نتیجه ی قطعی نرسیدم.
دوستان قبلا به من biostar TP67XE پیشنهاد کرده بودن، که البته ظاهرا کمیاب هم هست. حالا یعنی Z68 واسه اورکلاک بهتر جواب میده؟ اگه میشه دوستان بهم یه مادربورد عالی که امکانات و ساپورت خوبی داشته باشه رو بگن تا اگه احیانا بایو استار رو پیدا نکردم اونو بخرم.
در مورد هارد این 1Tera sata3 Seagate چنده؟ این خوبه یا Samsung F3 که اکثرا دوستان اینروزا پیشنهاد میدن؟
کیس زیاد نمیخوام هزینه کنم دوروبر 40-50 تومن فکر کنم کافی باشه،‌ فعلا یه مگنوم2 رو میدونم خوبه ولی اونم ظاهرش زیاد شیک نیست، X-3 هم که میگن کیس حرفه ای نیست، در آینده من به احتمال زیاد، کولر هم نصب میکنم خلاصه از هر جهت کیس خوب و مناسبی باشه و امکانات خوبی داشته باشه و در همین رنج قیمت باشه لطفا.
یه بار دیگه سیستم رو میگم لطفا بررسی کنید که آیا سیستم خوبیه،‌ ممنون میشم قیمتهای الان قطعات رو هم بگین، چون دو سه روزه دیگه میرم که سیستم رو بخرم.
Speaker: Edifier (از این مارک یه اسپیکر دوروبر 30-40 تومن با کیفیت عالی چی سراغ دارین؟)
case Magnum II or ?
لطفا واسه سیستمم یه پاور خوب با توان درخور این سیستم بهم معرفی کنید که اگه اورکلاک کنم هم خوب جواب بده، اگه قیمتشم زیاد گرونه نره که دیگه بهتر.
با تشکر

سیستم خوبیه سری z و p در اورکلاک مثل هم هستند اورکلاک قویتر و حرفه ای تر بستگی به مادربرد داره که معمولا هر چی مادربرد گرون تر باشه اورکلاک قویتر و با بایداری بیشتری داره

هارد سامسونگ کمیابه و سیگیت 68 تومان

رم در بازی به 4 هم نمیرسه

باور 700 هم خوبه برای این سیستم

Ali_softcenter
09-09-2011, 17:32
Asrock سومین مین برتر دنیاس حتی اگه برند ارزونی باشه! ارزون بودنش دلیل برتر بودن ایسوس و گیگا نیست.

---------- Post added at 06:32 PM ---------- Previous post was at 06:27 PM ----------

case Magnum II or ?
با تشکر

داداش شما گه میخوای اور کنی..کیس خوب بخر! 40 تومن کیس؟

یه کولر مستر بخر خیالتو راحت کن

رمم 1600 بخر..1333 ارزش نداره..

پاور ترمالتک بگیر...کلا بیخیال گرین بشو!

مانیتور توی چه رنجی میخوای؟

مین هم پیشننهاد من اکسترم 4 یا 6 ازراک هست که برای اور فوق العادس...خواستی آدرس میدم یه جای معتبر بری بخری..

Erfan.
09-09-2011, 17:49
Asrock سومین مین برتر دنیاس حتی اگه برند ارزونی باشه! ارزون بودنش دلیل برتر بودن ایسوس و گیگا نیست.

موافقم!

داداش شما گه میخوای اور کنی..کیس خوب بخر! 40 تومن کیس؟

یه کولر مستر بخر خیالتو راحت کن

درسته بهتره بیشتر از 40 تومن هزینه بشه برای سیستم های حرفه ای...
البته با اضافه کردن فن میشه کولینگ رو قوی تر کرد.

رمم 1600 بخر..1333 ارزش نداره..

در گیمینگ 1333 با 1600 فرقی نداره تقریبا...

Hamed DC
09-09-2011, 17:50
قابل توجه دوستان حامد و علی که حرف ها و بحث های تکراری میکنن لطفا اگر وارد بحث میشن کل صفحات رو بخونید چون جواب سوال های شما و برداشت های اشتباه شمارو قبلا جواب داده شده ازراک کلا برند ارزونی هست و قیمت جهانی هم از بقیه برند ها بایین تر ولی این برند هم در ایران وارد میشه خیلی روی قیمتش میاد قبلا کامل توضیح دادم

داداش اگه بحث تکراریه، شرمنده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

jonerex
09-09-2011, 18:58

من همچی برداشتی نداشتم اصلا بحث این نیست که ازراک خوبه یا نه!!!! بحث تکراری و اشتباه شما اینه که میگی با قیمت جهانی نزدیکه و خیلی سودشون کمه که من گفتم بالا کاملا در اشتباه هستید وارد کننده ها ازراک هم خوب میخورن توی گوگل در قسمت شاب بنویسید ازراک تا ببنید چقدر در ایران نسبت به قیمت جهانی گرونتره

کیس مگنوم بسیار خوب و حرفه ای هست و کولینگ خوبی داره و با اضافه کردن فن بسیار بهتر میشه

رم 1333 بسیار ارزش خرید بالایی داره چون قیمتش مناسب هست و باس بالاتر نسبت به قدرت خیلی ناچیزی که میده ارزش خرید کمتری داره در بازی که تاثیرش ناچیزه

ehsan_soroosh
09-09-2011, 19:01
2500K =260
560 =280 ta 320 - 560Ti = 310 ta 350
Apacer 1333 2*2G =2*18
Asus P8P67 LE = 170

رم زیر بهتره
CORSAIR 1600 2*2G =65
گرافیک زیر کاراییش خیلی نزدیک هست به 560
ارزونترم هست
550Ti
Power: Memonex 700W =110

high-end
10-09-2011, 01:20
دوستمون میگفت گیگا از قیمت جهانی بالاتر کدوم کالا بالاتر نیست همین ازراک که نمونه گذاشتم که از قیمت جهانی بالاتر ثابت نکردید!!!من یه مدت مسافرت بودم و تو بحث زیاد نتونستم وارد بشم ولی فقط در جواب jonerex عزیز بگم که اگه تفاوت قیمت مدل های هم رده گیگا و ازراک به دلار و تومان رو نگاه بندازین متوجه این میشید که گیگا در ایران تو رنج قیمتی غیر منطقی قرار میگیره.مثلا GA-970 D3 که شما مدام بهش اشاره میکنید در بازار جهانی حدود 90-80 دلار قیمت داره و ASROCK 870 EX3 R2.0 هم تو رنج 90-80 هست ولی تو ایران 970 میشه 140 تومن و ازراک میشه 120 تومن.

Hamed DC
10-09-2011, 09:12
دوستان، فقط نتیجه گیری بحث فراموش نشه:46:

high-end
10-09-2011, 10:13
دوستان، فقط نتیجه گیری بحث فراموش نشه:46:

دوست عزیز من قبلا نتیجه گیری حودم رو نوشتم و فقط به خاطر اینکه دوستمون jonerex برداشت اشتباه از قستمی از حرف هام رو داشت مجبور به پست دادن شدم.

Hamed DC
10-09-2011, 10:42
دوست عزیز من قبلا نتیجه گیری حودم رو نوشتم و فقط به خاطر اینکه دوستمون jonerex برداشت اشتباه از قستمی از حرف هام رو داشت مجبور به پست دادن شدم.

من نتیجه گیری شخصی منظورم نیست. اینکه دوستی به نمایندگی از همه مطالب و دسته بندی کنه و نتیجه بحث رو اعلام کنه.
اون هم نه اینکه حق با کیه! بلکه با توجه با مطالب، وضوحات رو در یک پست انعکاس بده.
با ارائه نظر شخص باز هم بر میگردیم سر خانه اولمون.

high-end
10-09-2011, 12:15
من نتیجه گیری شخصی منظورم نیست. اینکه دوستی به نمایندگی از همه مطالب و دسته بندی کنه و نتیجه بحث رو اعلام کنه.
اون هم نه اینکه حق با کیه! بلکه با توجه با مطالب، وضوحات رو در یک پست انعکاس بده.

نمیشه به نمایندگی از همه نتیجه گیری کرد.این انجمن N تا کاربر داره که نظر اونا هم مهم و قابل احترامه ولی آیا همشون تو بحث شرکت کردن؟

Hamed DC
10-09-2011, 13:05
نمیشه به نمایندگی از همه نتیجه گیری کرد.این انجمن N تا کاربر داره که نظر اونا هم مهم و قابل احترامه ولی آیا همشون تو بحث شرکت کردن؟

خب، داداش من اون nتای شما رو که توی این بحث دخیل نمی بینم.
چون n-1 شون شاید اصلا تخصص سخت افزاری نداشته باشن.
من حرفام با دوستان این تاپیکه که از مطالب یه نتیجه کلی بگیرن تا بحث ارزشش حفظ بشه.
اینکه هر کسی بیاد و یه حرفی بزنه اون هم با دلیلایل قابل قبول برای خودش و یه چیزی رو برای خودش اثبات کنه که نمیشه.
به نظر من تا نتیجه ای در بحث نباشه راه انداختنش زیاد نمی تونه فایده داشته باشه.
در قابل احترام بودن نظرات که شکی نیست، ولی باید در یک جا به یه کلیت رسید.

در هر صورت هر جور که راحتین.
من انتظار داشتم افراد دخیل در بحث جواب این پست رو می دادن.
در ضمن ممنون از نظرت:40:

Ali_softcenter
10-09-2011, 14:53
نتیجه: در ایران گیگا ارزش خرید تداره.

AmirEhsan
10-09-2011, 15:53

البته نتیجه‌ی کلی برای همه‌ی برندها نمیشه گرفت، بلکه برای هر مدل خاصی از مادربورد میشه ارزش خرید را براساس p/p سنجید و با مدل دیگری مقایسه کرد، که البته برای برخی هم داشتن یک گارانتی نسبتن خوب ممکنه دخیل باشه.
برای سنجش ارزش خرید هم شاید بشه با یک حساب ساده به نتیجه رسید :
(0.05 + 0.20 + 1) × (قیمت روز هر دلار به تومان × قیمت فروش جهانی برحسب دلار) = قیمت مادربورد
در فرمول بالا 20% تعرفه‌ی گمرکی و 5% هم بابت گارانتی لحاظ شده.
توجه :‌ درصدهای ذکر شده فقط برای نمونه است و می‌تونن تغییر کنن.
مثال : برای نمونه دو مادربورد GA-Z68XP-UD3 از گیگابایت و P8Z68-V از اسوس را مقایسه می‌کنیم و قیمت دلار رو هم 1200 تومان در نظر می‌گیریم که قیمت مادربوردها نیز هم‌اکنون به ترتیب 140$ و 165$ :

برای گیگابایت :
تومان (140*1200)*(1+0.20+0.08)=215,040
برای اسوس :
تومان (165*1200)*(1+0.20+0.05)=247,500
البته من برای مادربورد گیگابایت چون کمی گارانتی بهتری دارد، درصدِ گارانتی رو %8 حساب کردم.
این دو مادربورد هم‌اکنون هرکدام قیمت حدودی 250,000 تومان دارند که وقتی اون دو قیمت بدست اومده رو باهم مقایسه کنیم، می‌بینیم که مادربورد اسوس با توجه به اینکه کمی امکانات بیشتر و نیز قابلیت اورکلاک بیشتری دارد، ارزش خرید بیشتری دارد.

jonerex
10-09-2011, 16:14
من یه مدت مسافرت بودم و تو بحث زیاد نتونستم وارد بشم ولی فقط در جواب jonerex عزیز بگم که اگه تفاوت قیمت مدل های هم رده گیگا و ازراک به دلار و تومان رو نگاه بندازین متوجه این میشید که گیگا در ایران تو رنج قیمتی غیر منطقی قرار میگیره.مثلا GA-970 D3 که شما مدام بهش اشاره میکنید در بازار جهانی حدود 90-80 دلار قیمت داره و ASROCK 870 EX3 R2.0 هم تو رنج 90-80 هست ولی تو ایران 970 میشه 140 تومن و ازراک میشه 120 تومن.

اینکه جواب نیست شما دوتا مادربرد که مدلشون یکی نیست رو با هم مقایسه میکنید چیب قدیمی باید ارزون تر هم باشه لطفا جواب حرف هارو بدید سوال دیگه مطرح نکنید بحث اینکه ازراک هم سود زیادی در ایران داره مثال براتون اوردم تازه این مدل ها با گارانتی آوازنگ که مالیات گمرک ارزش افزوده و... رو ببینید دقت کنید این قیمت ها دلار هست و اخرین و جدیدترین قیمت ها از سایت ebay
$126.99

GIGABYTE-GA-Z68P-DS3 قیمت 182 هزار تومان قیمت به دلار $126.99

GIGABYTE-GA-Z68AP-D3 قیمت 214 هزار تومان به دلار $165.39

GIGABYTE-GA-Z68XP-UD3 قیمت 250 هزار تومان به دلار $172.57

GIGABYTE-GA-Z68XP-UD3R قیمت 300 هزار تومان به دلار $256.99

GIGABYTE-GA-970A قیمت 145 هزار تومان به دلار $99.99

میبیند کاملا در اشتباه هستید و بافشاری به اشتباهتون دارید خودتون قیمت های بالا به دلار رو حساب کنید و مالیات گمرک و ارزش افزوده هم فراموش نشه!

ASRock P67 Extreme6 قیمت 260 هزار تومان به دلار $185.00
ASRock P67 Extreme4 قیمت 220 هزار توامن به دلار $149.99
ASRock Fatal1ty P67 professional قیمت 330 هزار تومان $199.99

میبیند مثل هم سود میکشن بعلاوه هزینه های وارد کردن به ایران هم حساب کنید و.....

دوستان دیگه لطفا الکی اسبم ندن و شلوغ نکنن هم عقیده دیگرانی یک تشکر هم بسه اگر میخواین جواب بدین با مدرک و نمونه نه از برداشت های اشتباه و..... ممنون

Hamed DC
10-09-2011, 16:20
دوستان دیگه لطفا الکی اسبم ندن و شلوغ نکنن هم عقیده دیگرانی یک تشکر هم بسه اگر میخواین جواب بدین با مدرک و نمونه نه از برداشت های اشتباه و..... ممنون

جــــــــــــــــــــــــ ـــــان:18::18::18:
بچه ها ساکت!!!
اسم تون رو می نویسم توی بدها.
دِ شلوغ نکنید دیگه.
.
.
.
.
.
دوست عزیز چرا فضا رو متشنج می کنی. شما یه چیزی گفتی بقیه مگه اسپم بازی درآوردن.
من که از این ادبیات اصلا خوشم نیومد:11:

jonerex
10-09-2011, 16:29
جــــــــــــــــــــــــ ـــــان:18::18::18:
بچه ها ساکت!!!
اسم تون رو می نویسم توی بدها.
دِ شلوغ نکنید دیگه.
.
.
.
.
.
دوست عزیز چرا فضا رو متشنج می کنی. شما یه چیزی گفتی بقیه مگه اسپم بازی درآوردن.
من که از این ادبیات اصلا خوشم نیومد:11:

منظور اینجور برداشت نبود که شما شلوغ میکنید برای بست های آینده گفتم که مثل قبل شما و علی بست های و سوال ها و جواب های تکراری منو عرفان حامد رو انجام ندید بدون اینکه بست های قبلی رو بخونید وارد بحث میشد و حرف های تکراری میزنید کلا منظور این بود اگر میگین گیگا ارزش خرید نداره با مدرک و نمونه بگین اگر نه فقط اسبم دادین

TurkSevan
10-09-2011, 19:24
آقایون نمیگم بحث نکنید،‌ جسارت نمیکنم، ولی فقط اینو میگم هرکسی سلیقه و طرز فکر مختص خودشو داره، بهتره به نظر هم احترام بزاریم و زیادم حساسیت نداشته باشیم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
قربون دستتون یه خورده بیشتر به من توجه کنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تا این سیستم رو ببندم،‌ یکی دو روز دیگه میرم بخرمش.

درسته بهتره بیشتر از 40 تومن هزینه بشه برای سیستم های حرفه ای...
البته با اضافه کردن فن میشه کولینگ رو قوی تر کرد.خب چی بخرم، شما یه کیس خوب بهم معرفی کنید، شما Magnum II رو صلاح میدونید؟‌ غیر از این یه کیس خوب بگین قیمتش اگه بیشترم شد بشه ولی دیگه خیلی گرونم نباشه،‌ یعنی میگید یه فن اضافی هم بخرم؟
واسه اورکلاک، کولر مناسب و خوب چی بگیرم؟

2500K =260
560 =280 ta 320 - 560Ti = 310 ta 350
Apacer 1333 2*2G =2*18
Asus P8P67 LE = 170
گرافیک زیر کاراییش خیلی نزدیک هست به 560
ارزونترم هست
550T دوست عزیز 560 فکر نمیکنم این قیمتی که شما میگین باشه، گرافیک 550Ti هم اصلا ارزش نداره و واسه گیم از 560 خیلی پایینتر جواب میده، فکر نمیکنم مدت زیادی بتونه گیمها رو ساپورت کنه. من بیشتر بین 560 و 560Ti موندم(که البته اونم به خاطر اختلاف قیمت حدود 90-100 تومنیشون)

دوستان پاور گرین بخرم یا ترمالتک؟ واسه این سیستمم 700 مناسبه پس؟
خواهشا در مورد مادربورد راحتم کنید، یه مادربورد عالی با امکانات و ساپورت خیلی خوب میخوام، اگه biostar TP67XE رو پیدا نکردم چی بخرم؟ چون حالا حالاها قصد عوض کردنشو ندارم یه چیز بگین که تا چندین سال برام جواب بده.

راستی اطلاع دارین تا زمان عرضه ی سری جدید cpu های AMD چقدر مونده؟ ظاهرا سری جدیدش از سری سندبریج اینتل قدرتمندتر باید باشه، به نظرتون ارزش داره صبر کنم یا نه؟
مرسی

Hamed DC
10-09-2011, 19:56
قربون دستتون یه خورده بیشتر به من توجه کنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تا این سیستم رو ببندم،‌ یکی دو روز دیگه میرم بخرمش.

آقا من گفتم دیگه خسته شدی و .....
بنارم به این پشتکار!

خب چی بخرم، شما یه کیس خوب بهم معرفی کنید، شما Magnum II رو صلاح میدونید؟‌ غیر از این یه کیس خوب بگین قیمتش اگه بیشترم شد بشه ولی دیگه خیلی گرونم نباشه،‌ یعنی میگید یه فن اضافی هم بخرم؟

بعد از مگنوم2، من X3گرین رو توصیه میکنم. حدود 80.000تومنه. کولینگش هم عالیه. فقط اگه بخوای آور سی پی یو کنی و کولر بزرگ بندی با کاور بغل یه خورده مشکل پیدا می کنی!!!

من به شخصه گرین یا کولر مستر رو پیشنهاد میدم.ای سی بل و ترمالتک -- بدک نیستن.
ولی به شخصه باهاشون کار نکردم.
آره کافیه.

خواهشا در مورد مادربورد راحتم کنید، یه مادربورد عالی با امکانات و ساپورت خیلی خوب میخوام، اگه biostar TP67XE رو پیدا نکردم چی بخرم؟ چون حالا حالاها قصد عوض کردنشو ندارم یه چیز بگین که تا چندین سال برام جواب بده.

تا چقدر می تونی براش هزینه کنی؟

راستی اطلاع دارین تا زمان عرضه ی سری جدید cpu های AMD چقدر مونده؟ ظاهرا سری جدیدش از سری سندبریج اینتل قدرتمندتر باید باشه، به نظرتون ارزش داره صبر کنم یا نه؟
مرسی

حتماً ارزشش رو داره. هم قیمتها شکسته میشه و هم یه گام جلوتری میفتی.

TurkSevan
10-09-2011, 20:43
آقا من گفتم دیگه خسته شدی و .....
بنارم به این پشتکار!

ببینید با کمک شما و دوستان من یه سری قطعاتم رو انتخاب کردم، فقط مادربورد و کیس و پاور رو هنوز نتونستم با قاطعیت انتخاب کنم، علتشم اینه که قطعاتی مثل کارت گرافیک و سی پی یو رو علاوه بر نظر دوستان آدم میتونه از سایتهای ریویو هم بررسی کنه ولی مادربورد رو نمیشه چون هر مادربوردی ویژگیهای خاص خودشو داره‌ و اینجا هم هرکسی یه مادربوردی رو پیشنهاد میده به خاطر همین واقعا تصمیم گیری حداقل برای من سخته.
بیشتر دوست داشتم نظر شما و دوستانی مثل jonerex و Erfan و high-end و سایر دوستان با تجربه رو در مورد یه مادربورد که همگی تایید میکنن بدونم مثلا همین بایو استاری که عرض کردم رو فکر میکنم همشون قبولش دارن به همین صورت یه مادربورد عالی مثل این میخوام که چون میگن بایواستار کمیابه اگه نتونستم پیدا کنم اونو بخرم.
راستی ASROCK P67 PRO3 چطوره؟ SLI نداره نه؟ میدونم SLI رو میگین بستگی داره به خریدار که بخواد ازش استفاده کنه یانه،‌ ولی آیا به نظرتون در کل خرید یه مادربورد SLI کار درست و حرفه ای هست یا نه؟ هزینه ی اضافیه.

من X3گرین رو توصیه میکنم. حدود 80.000تومنه. کولینگش هم عالیه. فقط اگه بخوای آور سی پی یو کنی و کولر بزرگ بندی با کاور بغل یه خورده مشکل پیدا می کنی!!!
آره میدونم،‌ دقیقا به همین خاطره نمیخوامش وگرنه ظاهرش خیلی قشنگه، یه کیس با ظاهر نسبتا خوب میخوام که در آینده هیچ مشکل فنی نداشته باشم و قیمتش مناسبم باشه.

من به شخصه گرین یا کولر مستر رو پیشنهاد میدم.ای سی بل و ترمالتک -- بدک نیستن.
ولی به شخصه باهاشون کار نکردم.
آره کافیه.
ترمالتک میگن قویتر و با صرفه تر هست درسته؟
دوستان کدوم بهتره؟

تا چقدر می تونی براش هزینه کنی؟
در حد قیمت همون biostar TP67XE یا نهایتش 250 تومن، ولی اگه SLI رو دوستان زیاد کار حرفه ای نمیدونن یه مادربورد با امکانات بالا و قیمت پایینتر خیلی برام بهتر هم میشه چون قیمت سیستمم یه خورده بالاست.

حتماً ارزشش رو داره. هم قیمتها شکسته میشه و هم یه گام جلوتری میفتی.
آیا مشخصه این cpu های جدید AMD کی به بازار میان؟ قیمتاشون چطور معلومه حدودا چند میشن؟ اگه قرار باشه خیلی گرون باشن فکر نکنم صبر کردن برام زیادم مفید باشه مگر اینکه یا قیمتاشون مناسب باشه یا اینکه باعث بشن cpu های اینتلم قیمتشون افت کنه.

high-end
10-09-2011, 20:58
راستی ASROCK P67 PRO3 چطوره؟ SLI نداره نه؟ میدونم SLI رو میگین بستگی داره به خریدار که بخواد ازش استفاده کنه یانه،‌ ولی آیا به نظرتون در کل خرید یه مادربورد SLI کار درست و حرفه ای هست یا نه؟ هزینه ی اضافیه.مین خیلی خوبیه مخصوصا در اورکلاک.ولی CFX و SLI نداره و اگه شما در آینده قصد Multi-GPU کردن دارید به دردتون نمیخوره.

به هرحال بودن CFX و SLI خوبه ولی اگه فقط برای قشنگی باشن خرج اضافیه.

در حد قیمت همون biostar TP67XE یا نهایتش 250 تومن، ولی اگه SLI رو دوستان زیاد کار حرفه ای نمیدونن یه مادربورد با امکانات بالا و قیمت پایینتر خیلی برام بهتر هم میشه چون قیمت سیستمم یه خورده بالاست.ASUS P8Z68-V=245

چیپش جدیدتر و بهتره و CFX و SLI با لینک 8\8 داره.

آیا مشخصه این cpu های جدید AMD کی به بازار میان؟ قیمتاشون چطور معلومه حدودا چند میشن؟ اگه قرار باشه خیلی گرون باشن فکر نکنم صبر کردن برام زیادم مفید باشه مگر اینکه یا قیمتاشون مناسب باشه یا اینکه باعث بشن cpu های اینتلم قیمتشون افت کنه. تاریخ عرضه جهانیش نزدیکه ولی اینکه کی اینجا بیاد.....:41:
اوایل عرضه قیمت بالایی خواهند داشت و ثابت و منطقی شدن قیمتش زمان میبره.

jonerex
10-09-2011, 21:22
آقایون نمیگم بحث نکنید،‌ جسارت نمیکنم، ولی فقط اینو میگم هرکسی سلیقه و طرز فکر مختص خودشو داره، بهتره به نظر هم احترام بزاریم و زیادم حساسیت نداشته باشیم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خب چی بخرم، شما یه کیس خوب بهم معرفی کنید، شما Magnum II رو صلاح میدونید؟‌ غیر از این یه کیس خوب بگین قیمتش اگه بیشترم شد بشه ولی دیگه خیلی گرونم نباشه،‌ یعنی میگید یه فن اضافی هم بخرم؟
دوست عزیز 560 فکر نمیکنم این قیمتی که شما میگین باشه، گرافیک 550Ti هم اصلا ارزش نداره و واسه گیم از 560 خیلی پایینتر جواب میده، فکر نمیکنم مدت زیادی بتونه گیمها رو ساپورت کنه. من بیشتر بین 560 و 560Ti موندم(که البته اونم به خاطر اختلاف قیمت حدود 90-100 تومنیشون)

مرسی

من هم همین رو میگم دوستان از بست من بداشت اشتباه نکنید چون هیچکس نمیتونه بگه شما وارد بحث نشید یا بست ندید فقط میگم لطفا حرفی که میزنید با نمونه و مدرک باشه تا هم اسبم نشه و هم دوستان استفاده کنند

تایبک شما رو شلوغ کردیم عوضش نظر بدیم شاید کمکی شد

560ti اگر میخواین بخرید MSI 560GTX-Ti Twin Frozr II 1GB GDDR5=325 به نظر من بهترین گزینه هست بنچمارک هم میزارم ولی از این بنچمارک خیلی تعجب کردم چون این مدل قدرتش خیلی بالاست

560 هم GAINWARD GTX 560 1Gb DDR5=240 قیمت و برند خوبی داره

منم میگم ترمالتک 700 خوبه 90 هزار تومان

خودم میخوام مادربرد ارزون و با امکانات بالا بخرم P67H2-A3 و یک گرافیک 570 چون حساب کردم تا یک سال دیگه بازار تغییر میکنه cpu های جدید هم وارد بازار میشه گرافیک جواب میده یک سال بعد شاید cpu تغییر کنه یک مادربرد بالا با یک 570 دیگه sli میکنم بس الان خرج زیاد روی مادربرد انجام نمیدم چون اینتل بعد 775 همه مادربرد ها انقدر خرابی کم و ناچیزی داشتن که حتی برند الایت هم ارزش خرید داره مادربرها :

ASRock P67 pro3=170
Asus P8P67=202
MSI P67A-C45=206
ASUS - P8P67 LE=170

Erfan.
10-09-2011, 21:49
ASRock P67 Extreme 4 رو هم یه نگاهی بهش داشته باشید...

Ali_softcenter
10-09-2011, 22:47

آخ این خیلی مین عالی هست...من رفتم توی اون جایی که آشنا هستن..همه این ها رو باز کرد بهم نشون داد بوردش رو..حتی EXTRME 6 رو..عالین..خازن هاش حرف نداره..
خودمم PRO 3 خریدم. چون SLI < کراس نیاز ندارم هیچ وقت..

پاور..700 ترمالتک 140 هست ..

اون پاورش که 700 هست و 90 تومنه..در خروجی 600 میده/

من اینو خریدم:

TR2 700W =140

MagicPC
10-09-2011, 23:46
بعد از مگنوم2، من X3گرین رو توصیه میکنم. حدود 80.000تومنه. کولینگش هم عالیه. فقط اگه بخوای آور سی پی یو کنی و کولر بزرگ بندی با کاور بغل یه خورده مشکل پیدا می کنی!!!
آقا میشه یکم بیشتر توضیح بدین
یه خورده مشکل؟من فکر نکنم روزی بخوام تا 100% اور کنم اما کتر ازین مشکل پیدا میشه؟
یعنی چه فنی باید بذارم رو cpu ؟
من چشم این کیسو گرفته تعریف هم ازش زیاد شنیدم اما آیا بیخیال اور باید بشم؟

high-end
11-09-2011, 00:09
این مین هم خیلی عالیه ولی چون در رنج قیمتیش مین های خوب Z68 هست کمی ارزشش اومده پایین.ولی امکاناتش حرف نداره.

قا میشه یکم بیشتر توضیح بدین
یه خورده مشکل؟من فکر نکنم روزی بخوام تا 100% اور کنم اما کتر ازین مشکل پیدا میشه؟
من چشم این کیسو گرفته تعریف هم ازش زیاد شنیدم اما آیا بیخیال اور باید بشم؟ مشکلش کولر های 14 سانت به بالا هست و اگه این کولر ها نصب بشه در کیس بسته نمیشه.اکثر کولر های حرفه ای هم 14 سانت به بالا هستن.

البته یکی از دوستان(جناب happyfeat) با یک ابتکار جالب مشکل کیسشون رو حل کردن.

من زالمن پرفرما رو تو ایکس 3 جا کردم با باز کردن فن کاور 20 سانتی و نصب اون 2 سانت پایین تر از محل خودش می تونید به راحتی فن تا 16 رو تو کیس جا کنید
کافی هست فن کاور رو باز کنید و 2 سانت پایین تر جای پیچ پایین کیس لبه های فن رو تکیه بدین و و بالای فن رو با 2 تکه چسب 2 رو 2 سانتی بچسبونید تا بالای فن هم فبکس بشه بعد در کیس رو که می بندید دیگه فن به هیت پایپ ها گیر نمی کنه و راحت در بسته میشه

MagicPC
11-09-2011, 01:18
این مین هم خیلی عالیه ولی چون در رنج قیمتیش مین های خوب Z68 هست کمی ارزشش اومده پایین.ولی امکاناتش حرف نداره.

مشکلش کولر های 14 سانت به بالا هست و اگه این کولر ها نصب بشه در کیس بسته نمیشه.اکثر کولر های حرفه ای هم 14 سانت به بالا هستن.

البته یکی از دوستان(جناب happyfeat) با یک ابتکار جالب مشکل کیسشون رو حل کردن.

چه ابتکاری؟لطفا توضیح بدین ،ممنون

high-end
11-09-2011, 01:45
چه ابتکاری؟لطفا توضیح بدین ،ممنون

تو پست قبلی هم نقل قول کردم هم لینک تاپیک رو گذاشتم.

من زالمن پرفرما رو تو ایکس 3 جا کردم با باز کردن فن کاور 20 سانتی و نصب اون 2 سانت پایین تر از محل خودش می تونید به راحتی فن تا 16 رو تو کیس جا کنید
کافی هست فن کاور رو باز کنید و 2 سانت پایین تر جای پیچ پایین کیس لبه های فن رو تکیه بدین و و بالای فن رو با 2 تکه چسب 2 رو 2 سانتی بچسبونید تا بالای فن هم فبکس بشه بعد در کیس رو که می بندید دیگه فن به هیت پایپ ها گیر نمی کنه و راحت در بسته میشه

Hamed DC
11-09-2011, 08:27
آقا میشه یکم بیشتر توضیح بدین
من چشم این کیسو گرفته تعریف هم ازش زیاد شنیدم اما آیا بیخیال اور باید بشم؟

تایید میشه.
high-endکاملا درست فرمودند.
در ضمن Erfan. جان، ASRock P67 Extreme 4 عجب مینه با حالیه.

TurkSevan
11-09-2011, 10:30
دوستان یه سوال فنی دارم،
به نظرتون با توجه به اینکه مرتب تکنولوژی های جدید به عرصه میاد و قطعات مرتب از مد میوفتن بهتر نیست کسایی مثل من که زود زود واسه قطعات پول خرج نمیکنن تو بعضی قطعات مثل مادربورد کمتر پول خرج کنن، مثلا بعد چند ماهی PCI Express 3 به عرصه میان و یا تا اواخر سال 2011 گفته شده چیپهای X79 عرضه میشن. خوب با این حساب آدم بیاد و 250 تومن رو یه مین خرج کنه به نظرتون اشتباه نیست؟ خوب واسه یکی که پول زیاد داره و مرتب میخواد به روز کنه قضیش جداست ولی برای کسایی که تند تند قطعات رو آپگرید نمیکنن بهتر نیست زیاد هزینه نکنن؟
اگه میشه در این مورد یه کم راهنمایی کنید،‌ به نظرتون این کار برام بهتر نیست که یه مین خوب با قیمت مناسب بدون SLI بردارم،‌ در مورد کارت گرافیکم به نظرم 560 با 560Ti اونقدرها تفاوت زیادی ندارن‌، از لحاظ معماری و جزئیات که خیلی شبیه و نزدیک به هم هستن، تو اجرای بازیها هم درسته 560Ti همیشه بالاتره ولی فکر میکنم اختلافشون زیادم نباشه، به نظرتون 560 با توجه به اینکه قیمتشم مناسبه میتونه به خوبی تا یه مدتی جوابگوی گیمها باشه؟ یا از این جهت بهتره یه مین SLI بردارم که اگه بعدها کم آورد یه 560 دیگه هم کنارش بزنم؟
دوستان کیس ظاهرا فراموش شد. لطفا اونم یه خوبشو با قیمتش بگین.
با تشکر از همگی

---------- Post added at 11:30 AM ---------- Previous post was at 11:27 AM ----------

پ.ن: راستی این مطلب که Ali_Softcenter گفتن که پاور 700 ترمالتک تو خروجی 600 میده درسته؟ قیمت 90 تومن درسته یا 140 تومن؟

Ali_softcenter
11-09-2011, 11:00
---------- Post added at 11:30 AM ---------- Previous post was at 11:27 AM ----------

پ.ن: راستی این مطلب که Ali_Softcenter گفتن که پاور 700 ترمالتک تو خروجی 600 میده درسته؟ قیمت 90 تومن درسته یا 140 تومن؟

مدلشو براتون میذارم خودتون برید ببینید :

ترمالتک که یه مدل 700 نداره که عزیز!

این مدلش:

thermaltake Litepower 700W در خروجی 600 تا ریل میده.و تقریبا 90 هست

این مدلش که من گرفتم : thermaltake TR2 700W در خروجی 700 میده.و 140 هست

تازه هی مدل دیگه داره thermaltake Toughpower Series 700W که ریل 700 هست ولی گرون تر از TR2 هست..

تازه شاید بازم 700 داشته باشه ! :دی

ترمالتک که گرین نیست! :دی

Hamed DC
11-09-2011, 11:12
دوستان یه سوال فنی دارم،
به نظرتون با توجه به اینکه مرتب تکنولوژی های جدید به عرصه میاد و قطعات مرتب از مد میوفتن بهتر نیست کسایی مثل من که زود زود واسه قطعات پول خرج نمیکنن تو بعضی قطعات مثل مادربورد کمتر پول خرج کنن، مثلا بعد چند ماهی PCI Express 3 به عرصه میان و یا تا اواخر سال 2011 گفته شده چیپهای X79 عرضه میشن. خوب با این حساب آدم بیاد و 250 تومن رو یه مین خرج کنه به نظرتون اشتباه نیست؟ خوب واسه یکی که پول زیاد داره و مرتب میخواد به روز کنه قضیش جداست ولی برای کسایی که تند تند قطعات رو آپگرید نمیکنن بهتر نیست زیاد هزینه نکنن؟

دوست گلم
شما می گی PCI-E3!
خب اگه این مدل بیاد و شما بخرین، واس کل قطعات یا لااقل بیشترش رو مثل گرافیک و احتمالا سی پی یو عوض کنی.
پس با برداشتم یه مادر برد ارزون عملا نمیشه جلوی تعویض سایر قطعات رو گرفت.
ولی اگه یه خوبش رو برداری، مثلا یه مین Dual PCI-E16xاونوقت اگه سرعت نسخه2 واسه بازی جواب نداد، با یه کارت دیگه می شه تا مدتی جبرانش کرد.

اگه میشه در این مورد یه کم راهنمایی کنید،‌ به نظرتون این کار برام بهتر نیست که یه مین خوب با قیمت مناسب بدون SLI بردارم،‌

پس اگه قصد داری تا چند سالی خرج زیادی برای سیستم نکنی، روی مادربرد دقت زیادی بکن. PCI-Eرو هم دوبل بردار.
ضرر نمی کنی.
درسته قیمت میزنه بالا . ولی در آینده خیلی به دردت میخوره.
روی سرعت گذرگاه رم و سی پی یو هم دقت کن و مادربردی رو بردار که از رمهای پر سرعت با ابس بالا پشتیبانی کنه.تا یه وقت خواستی رم جدید بعد چند سال ببندی، به مشکل نخوری.

در مورد کارت گرافیکم به نظرم 560 با 560Ti اونقدرها تفاوت زیادی ندارن‌، از لحاظ معماری و جزئیات که خیلی شبیه و نزدیک به هم هستن، تو اجرای بازیها هم درسته 560Ti همیشه بالاتره ولی فکر میکنم اختلافشون زیادم نباشه، به نظرتون 560 با توجه به اینکه قیمتشم مناسبه میتونه به خوبی تا یه مدتی جوابگوی گیمها باشه؟ یا از این جهت بهتره یه مین SLI بردارم که اگه بعدها کم آورد یه 560 دیگه هم کنارش بزنم؟

به نظر من 560، هم از نظر معماری و هم از نظر سرعت و کیفیت می تونه یه چند سالی بیمت کنه.

دوستان کیس ظاهرا فراموش شد. لطفا اونم یه خوبشو با قیمتش بگین.
با تشکر از همگی

برای کیس هم اگه می خوای برای کیست در جای خوبی برای دوال کارت و یا حتی تریبل کارت(CrossFire & SLI)به مشکل جا نخوری و واسه آور سی پی یو بتونی یه کولر قوی ببندی، من Green-X9 رو پیشنهاد می دم.
صد تومنی از X3گرونتره. ولی هم کولینگش نسبت به اون تقویت شده و هم عمق بهتری داره.
و با آسودگی خیال می تونی Tuniq Tower -Extreme رو ببندی.
تا آخرم فکر نکنم نیازی به تعویض کیس باشه با این X9.

140.000درسته.
700وات موثر.
ولی خب من توصیه می کنم به جای 700ترمالتیک، یه گرین 685Bبرداری.

...پست اصلاح شد....

Hamed DC
11-09-2011, 11:26
راستی یادم رفت بگم،
این پاور ترمالتیک یه کابل 8پین گرافیک بیشتر نداره.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتوصیه می کنم پاوری برداری که حداقل دو تا کابل (6+2)8 پین واسه برق گرافیک داشته باشه.
بیشتر شد عیبی نداره.
فقط زیر 2تانشه.

...پست اصلاح شد...

TurkSevan
11-09-2011, 11:36
دوست گلم
شما می گی PCI-E3!
خب اگه این مدل بیاد و شما بخرین، واس کل قطعات یا لااقل بیشترش رو مثل گرافیک و احتمالا سی پی یو عوض کنی.
پس با برداشتم یه مادر برد ارزون عملا نمیشه جلوی تعویض سایر قطعات رو گرفت.
آره خوب منم منظورم همین بود چون سی پی یو ها هم تا سال دیگه خیلی تغییر میکنن. و باید حداقل cpu-vga-mb-ram عوض بشن.

ولی اگه یه خوبش رو برداری، مثلا یه مین Dual PCI-E16xاونوقت اگه سرعت نسخه2 واسه بازی جواب نداد، با یه کارت دیگه می شه تا مدتی جبرانش کرد.
پس اگه قصد داری تا چند سالی خرج زیادی برای سیستم نکنی، روی مادربرد دقت زیادی بکن. PCI-Eرو هم دوبل بردار.
ضرر نمی کنی.
درسته قیمت میزنه بالا . ولی در آینده خیلی به دردت میخوره.
روی سرعت گذرگاه رم و سی پی یو هم دقت کن و مادربردی رو بردار که از رمهای پر سرعت با ابس بالا پشتیبانی کنه.تا یه وقت خواستی رم جدید بعد چند سال ببندی، به مشکل نخوری.

به نظرتون بهترین مادربوردی که این ویژگیهایی که گفتین رو داره و قیمتشم مناسبه چیه؟

به نظر من 560، هم از نظر معماری و هم از نظر سرعت و کیفیت می تونه یه چند سالی بیمت کنه.
Gainward اش حدود 240 تومنه دیگه درسته؟ همینو پس برمیدارم. :)

من Green-X9 رو پیشنهاد می دم.
صد تومنی از X3گرونتره.
نه داداش این خیلی واسه من گرون میشه، من میگم نهایت تا حدود 80 تومن میخوام واسه کیس بزارم. ظاهرا مثل اینکه بهترین گزینه همون Magnum II هست که از هر نظر خوبه درسته؟
لطفا کولر هم بهم معرفی کنید و فن اضافی هم اگه لازمه بهم بگین قیمتشون مناسب باشه فقط.
مرسی

Hamed DC
11-09-2011, 11:54
آره خوب منم منظورم همین بود چون سی پی یو ها هم تا سال دیگه خیلی تغییر میکنن. و باید حداقل cpu-vga-mb-ram عوض بشن.

دقیقاً.

به نظرتون بهترین مادربوردی که این ویژگیهایی که گفتین رو داره و قیمتشم مناسبه چیه؟

ASUS Rampage Formula...480.000
ASUS Rampage II Extreme...400.000
MSI - Z68A-GD80..400.000

آ
Gainward اش حدود 240 تومنه دیگه درسته؟ همینو پس برمیدارم. :)

اره.خوبه.

نه داداش این خیلی واسه من گرون میشه، من میگم نهایت تا حدود 80 تومن میخوام واسه کیس بزارم. ظاهرا مثل اینکه بهترین گزینه همون Magnum II هست که از هر نظر خوبه درسته؟
لطفا کولر هم بهم معرفی کنید و فن اضافی هم اگه لازمه بهم بگین قیمتشون مناسب باشه فقط.
مرسی
پس عالی ترین گزینه همین مگنوم2هست.
این کیس جای سه تا فن 120mmداره.یکی کاور سمچ-یکی کاور سمت راست پشت سی پی یو-یکی -- پشت پنل جلو واسه هارد.

Ali_softcenter
11-09-2011, 12:00
راستی یادم رفت بگم،
این پاور ترمالتیک یه کابل 8پین گرافیک بیشتر نداره.
توصیه می کنم پاوری برداری که حداقل دو تا کابل (6+2)8 پین واسه برق گرافیک داشته باشه.
بیشتر شد عیبی نداره.
فقط زیر 2تانشه.

ببخشید منظورتون کدوم پاور ترمالتک هست که یه کابل 8 بیشتر نداره؟TR2 رو که نمیگید؟

همینطوری میگید 140 تومنه بعد پشتش میگید که 600 ریل میده؟:31:

اونی که 140 تومن TR2 هست و 700 ریل میده و کابلش هم فقط یه دونه 8 نیست!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیه بار دیگه پست من رو بخونید..

sharifgraphic
11-09-2011, 12:16
سلام به دوستان عزيز نطر من AMD بگيريد بهتره هم ارزونه و هم پر قدرت

مشخصات :
CPU Phenome 2
RAM DDR3 4GB
MINBOARD Asus
Graphic Card radion 7870
Hard 1Tb

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] f87E_DjzNjmLFHDf3Nx

Hamed DC
11-09-2011, 12:29
ببخشید منظورتون کدوم پاور ترمالتک هست که یه کابل 8 بیشتر نداره؟TR2 رو که نمیگید؟

نه داداش منظورم این نبود!

همینطوری میگید 140 تومنه بعد پشتش میگید که 600 ریل میده؟:31:

این مطلب تصحیح شد.
یه اشتباه لپی با یه برند دیگه بود:13:

اونی که 140 تومن TR2 هست و 700 ریل میده و کابلش هم فقط یه دونه 8 نیست!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیه بار دیگه پست من رو بخونید..

ترمالتک یه دونه پاور 700 نداره! عزیز! صد بار!

بله درسته. اگه اطلاعات غلط بوده پست اصلاح میشه.

لطفا اطلاعات غلط ندید!

دوست عزیز من اشتباهاتم رو پذیرفتم.
ولی شما هم بهتر بود به اندازه یک پست صبر می کردید بعد این متن رو می نوشتی.
چون سبک خوبی نیست.
به هر بابت تذکراتت ممنونم:40:
از این به بعد سعی می کنم اطلاعات غلط ندم!!!

Hamed DC
11-09-2011, 12:38

مشخصات :
CPU Phenome 2
RAM DDR3 4GB
MINBOARD Asus
Graphic Card radion 7870
Hard 1Tb

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] f87E_DjzNjmLFHDf3Nx

دوست عزیز لفظی که نمیشه گفت!
با مدرک ثابت کن.
اگه تجربه شخصیه، بنچمارکهایی که خودت گرفتی رو بزار.

Hamed DC
11-09-2011, 21:41

مشخصات :
CPU Phenome 2
RAM DDR3 4GB
MINBOARD Asus
Graphic Card radion 7870
Hard 1Tb

راستی سری 7کارتهای ATI مگه اومده!؟!؟!؟!؟!
اخه شنیدم 2012قراره بیاد

TurkSevan
11-09-2011, 23:28
راستی سری 7کارتهای ATI مگه اومده!؟!؟!؟!؟!
اخه شنیدم 2012قراره بیاد

نه هنوز نیومده، فکر کنم منظور ایشون FirePro هست نه Radeon شایدم 6870

Hamed DC
12-09-2011, 14:07
TurkSevan جان تصمیم به جه صورت شد؟
چه سیستمی رو انتخاب کردی؟

TurkSevan
12-09-2011, 14:25
والا از SLI که منصرف شدم،‌ cpu همون 2500k رو بر میدارم، رم هم که دوستان میگن Apacer 4G 1333 کارم رو راه میندازه و نیازی به هزینه اضافی نیست، کارت گرافیک هم همون 560Ti Twin FrozrII رو برمیدارم،‌ البته نمیدونم به جز MSI دیگه چه برندش تو بازار هست، میمونه مادربورد که باید یه مادربورد بردارم که واسه اورکلاک خوب باشه.
دوستان گفتن Asrock p67 pro3 خوبه،‌ میرم اگه داشتن اینو میگیرم اگرم نه که باز چون الان دیگه SLI نمیخوام یه مین خوب دیگه هم در همین رنج قیمت و عالی واسه اورکلاک کسی پیشنهاد بده خیلی خوب میشه.
پاورم میخوام اینو بگیرم: Redmax FSP 600 80GLN

high-end
12-09-2011, 14:33
والا از SLI که منصرف شدم،‌ cpu همون 2500k رو بر میدارم، رم هم که دوستان میگن Apacer 4G 1333 کارم رو راه میندازه و نیازی به هزینه اضافی نیست، کارت گرافیک هم همون 560Ti Twin FrozrII رو برمیدارم،‌ البته نمیدونم به جز MSI دیگه چه برندش تو بازار هست، میمونه مادربورد که باید یه مادربورد بردارم که واسه اورکلاک خوب باشه.
دوستان گفتن Asrock p67 pro3 خوبه،‌ میرم اگه داشتن اینو میگیرم اگرم نه که باز چون الان دیگه SLI نمیخوام یه مین خوب دیگه هم در همین رنج قیمت و عالی واسه اورکلاک کسی پیشنهاد بده خیلی خوب میشه.
پاورم میخوام اینو بگیرم: Redmax FSP 600 80GLN

همه چیز خوبه و مین رو هم pro3 بردارید.گرافیک رو هم همون MSI رو بردارید.

فقط پاور رو چند قیمت دارید؟تا اونجایی که من میدونم ردمکس به نسبت کارایی قیمت بالایی داره.

TurkSevan
12-09-2011, 14:42
اینو حدود 100 تومن قیمت دادن، از این بهتر با حداکثر قیمت حدود همین یا مناسبتر چیزی هست؟
اگه این مین نبود چی بردارم به نظرتون؟

sharifgraphic
12-09-2011, 14:43
سلام دوستان عزيز راتش 7870 اشتبا شده منظورم 6770 بود چون من هم ار اين سيستم دارم
هم گرافيك كار ميكنم هم بازي ميكنم

high-end
12-09-2011, 15:04
اینو حدود 100 تومن قیمت دادن، از این بهتر با حداکثر قیمت حدود همین یا مناسبتر چیزی هست؟
اگه این مین نبود چی بردارم به نظرتون؟

برای مین برد GA-Z68P-DS3 هم هست که 180 تومن باید باشه ولی از نظر امکانات ضعیفه و تقریبا باید دور اوکلاک رو خط بکشید.

اگه تهران هستید ازراک رو حتما پیدا میکنید چون من 2 3 روز پیش که بازار بودم اکثر فروشنده ها اینو داشتن.

پاور روهم دارم میگردم ببینم چجوریه ولی به نظرم پاور خوبیه.

TurkSevan
12-09-2011, 15:17
برای مین برد GA-Z68P-DS3 هم هست که 180 تومن باید باشه ولی از نظر امکانات ضعیفه و تقریبا باید دور اوکلاک رو خط بکشید.

اگه تهران هستید ازراک رو حتما پیدا میکنید چون من 2 3 روز پیش که بازار بودم اکثر فروشنده ها اینو داشتن.

پاور روهم دارم میگردم ببینم چجوریه ولی به نظرم پاور خوبیه.
تهران که نیستم، متاسفانه چیزی که تو شهر ما زیاده فقط گیگاست، ازراک رو بعضا فروشنده ها نمیشناسن. به همین خاطرم گفتم یه مین دیگه هم بهم معرفی کنید چون احتمال میدم نتونم پیدا کنم.
قیمت پاور 600 همین حدوداست دیگه نه؟

---------- Post added at 04:17 PM ---------- Previous post was at 04:13 PM ----------

راستی asrock z68 pro3 چطوره؟ واسه اور چطور خوب هست؟
از چیپ z68 هست و قیمتشم ظاهرا زیر 200 تومنه.

high-end
12-09-2011, 15:28
تهران که نیستم، متاسفانه چیزی که تو شهر ما زیاده فقط گیگاست، ازراک رو بعضا فروشنده ها نمیشناسن. به همین خاطرم گفتم یه مین دیگه هم بهم معرفی کنید چون احتمال میدم نتونم پیدا کنم.

اگه ازراک رو پیدا کردید که هیچی ولی اگه پیدا نکردید bio tp67xp و اگه اینم پیدا نکردید مجبورید کمی بودجه رو افزایش بدین و یکی از مدل های زیر رو بگیرید:

msi p67a c45=200

asus p8p67=220

قیمت پاور 600 همین حدوداست دیگه نه؟

بله.

راستی asrock z68 pro3 چطوره؟ واسه اور چطور خوب هست؟
از چیپ z68 هست و قیمتشم ظاهرا زیر 200 تومنه.

مگه ازراک z68 وارد شده؟

TurkSevan
12-09-2011, 16:04
مگه ازراک z68 وارد شده؟
بله، 195 هزار تومنه، اینم خوبه دیگه نه؟ ولی فکر کنم ارزش خرید Asrock p67 pro3 از این بیشتره درسته؟

high-end
12-09-2011, 16:15
بله، 195 هزار تومنه، اینم خوبه دیگه نه؟ ولی فکر کنم ارزش خرید Asrock p67 pro3 از این بیشتره درسته؟

تقریبا فرقی باهم ندارن ولی به خاطر چیپ جدیدتر z68 رو ترجیح میدم.

TurkSevan
12-09-2011, 16:16
راستی اول که نگاه کردم فکر کردم گفتین biostar tp67xe ولی بعد دیدم نوشتین biostar tp67xp اینو اصلا نشنیدم تا حالا، چطوره؟ قیمتش چنده؟

jonerex
12-09-2011, 16:38

مرسی قیمت هاش خوبه ولی بایین نیست البته 970 خیلی خوبه بعد باور 600 خوبه ولی اگر اورکلاک میکنید جوابگو نیست

ASRock Z68 Pro3=195
ASRock Z68 Extreme4=265
ASRock Fatal1ty Z68 Professional Gen3=385
ASRock 970Extreme4=155

TurkSevan
12-09-2011, 16:47
پاور چند خوبه پس؟
ASRock 970Extreme4 با توجه به قیمتش امکاناتش کم نیست؟ واسه اور خوبه؟

jonerex
12-09-2011, 17:06
700 برای گرافیک 560 و اورکلاک خوبه

970 خوبه چون چیب جدید داره و الان سایت ازراک نگاه کردم امکانات و اورکلاکش متوسط هست

TurkSevan
12-09-2011, 17:48
ولی آخه من قبلانم که SLI میخواستم بخرم شما اونوقت هم 700 پیشنهاد کردید، الان من قصد SLI ندارم و فکر میکنم حدود 170-190 تا که واسه هر کارت گرافیکم لازمه دیگه نیاز ندارم از بابت کسر یکیشون دیگه نیازی بهش نیست.
می بخشید من یه سوال ازتون دارم،‌ مگه شما پاور رو با محاسبه پاور مورد نیاز قطعات بدست نمیارید؟ چون من خودم اینطور خوندم که توان مصرفی قطعات با هم جمع میشن + 15% واسه اورکلاک و 10% هم اضافه برای اینکه پاور کم نیاد. بین قطعاتم هم توان مصرفی کارت گرافیکم حدود 190 و سی پی یو 95 هست و بقیه کمن و فکر کنم سرجمع 400 یا نهایتا 500 بیشتر دیگه نشن. باز اگه اشتباه میکنم بگین.

jonerex
12-09-2011, 17:58
ولی آخه من قبلانم که SLI میخواستم بخرم شما اونوقت هم 700 پیشنهاد کردید، الان من قصد SLI ندارم و فکر میکنم حدود 170-190 تا که واسه هر کارت گرافیکم لازمه دیگه نیاز ندارم از بابت کسر یکیشون دیگه نیازی بهش نیست.
می بخشید من یه سوال ازتون دارم،‌ مگه شما پاور رو با محاسبه پاور مورد نیاز قطعات بدست نمیارید؟ چون من خودم اینطور خوندم که توان مصرفی قطعات با هم جمع میشن + 15% واسه اورکلاک و 10% هم اضافه برای اینکه پاور کم نیاد. بین قطعاتم هم توان مصرفی کارت گرافیکم حدود 190 و سی پی یو 95 هست و بقیه کمن و فکر کنم سرجمع 400 یا نهایتا 500 بیشتر دیگه نشن. باز اگه اشتباه میکنم بگین.

دوست عزیز سایت گرین برید برای 560 توان 300 نوشته سایت های تولید کننده گرافیک هم برای 560 باور 550 تا 600 بیشنهاد میکنن برای اورکلاک هم باور لب مرز خوب نیست و احتمال اینکه مشکل ایجاد بشه زیاده

TurkSevan
12-09-2011, 18:19
پس این توانی که شرکتهای تولید کننده در مشخصات کارت گرافیک مینویسن برای چیه،‌ مثلا واسه کارت MSI 560Ti Twin FrozrII اگه درست یادم مونده باشه واسه رفرنسش 170 و غیر رفرنسش یعنی این حدود 190 مینویسن.
البته حالا که شما اینو میگید یه خورده بیشتر میگیرم چون زیادش ضرر نداره، پس پاور Redmax FSP 700 80GLN الان به نظرتون خوبه واسه این سیستم؟
مرسی از اینکه بهم گفتین. چون ممکن بود دچار مشکل بشم. :11:

high-end
12-09-2011, 18:25
راستی اول که نگاه کردم فکر کردم گفتین biostar tp67xe ولی بعد دیدم نوشتین biostar tp67xp اینو اصلا نشنیدم تا حالا، چطوره؟ قیمتش چنده؟

اشتباه تایپی شد منظورم همون xe بود.

high-end
12-09-2011, 20:18
پس این توانی که شرکتهای تولید کننده در مشخصات کارت گرافیک مینویسن برای چیه،‌ مثلا واسه کارت MSI 560Ti Twin FrozrII اگه درست یادم مونده باشه واسه رفرنسش 170 و غیر رفرنسش یعنی این حدود 190 مینویسن.
البته حالا که شما اینو میگید یه خورده بیشتر میگیرم چون زیادش ضرر نداره، پس پاور Redmax FSP 700 80GLN الان به نظرتون خوبه واسه این سیستم؟
البته من تو پ.خ هم بهتون توضیح دادم که بهتره پاور با وات بالاتر خریداری بشه.نظر من باز همون گرین 785 هست.

سایت guru3d مصرف این کارت رو 173 وات در حالت idle و 321 وات در حالت فول استرس نوشته.

Ali_softcenter
12-09-2011, 21:01
من واقعا نمیدونم چرا بعضیا رو گرین زوم میکنن!

high-end
12-09-2011, 21:42
من واقعا نمیدونم چرا بعضیا رو گرین زوم میکنن!

گرین مشکلی داره یا شما باهاش مشکل دارید؟

jonerex
12-09-2011, 22:44

باید همیشه حداکثر توان مصرفی هر قطعه رو در نظر گرفت و خوب 700 بسیار بهتره و خیالتون جمع هست که یک وقت کم نیاد یا لب مرز نشه
این مادربرد هم هست که قابلیت اورکلاک خوبی داره ASRock Fatal1ty P67 Performance=190
خواهش میکنم

Hamed DC
13-09-2011, 08:17
البته من تو پ.خ هم بهتون توضیح دادم که بهتره پاور با وات بالاتر خریداری بشه.نظر من باز همون گرین 785 هست.

بهترین گزینه.
چه از لحاظ قدرت و چه از لحاظ کیفیت.

Ali_softcenter
13-09-2011, 12:33
گرین مشکلی داره یا شما باهاش مشکل دارید؟

مشکلی نداره...در ایرن یه برند خوب هست..

ولی تا وقتی ترمالتک هست به نظرم بهتره گرین خریداری نشه.

نظر شخصیه.

من کلا با پاور های گرین مشکل پیدا کردم بعد از یه مدت.

الان رفتم سمت ترمالتک..راضی هستم.

البته شاید بعضی پاور های حرفه ای گرین عالی باشن..ولی به نظرم در حالت کلی فقط واژه خوب سزاوارش هست نه عالی.

در سطح دنیا!

high-end
13-09-2011, 12:57
مشکلی نداره...در ایرن یه برند خوب هست..

ولی تا وقتی ترمالتک هست به نظرم بهتره گرین خریداری نشه.

نظر شخصیه.

من کلا با پاور های گرین مشکل پیدا کردم بعد از یه مدت.

الان رفتم سمت ترمالتک..راضی هستم.

البته شاید بعضی پاور های حرفه ای گرین عالی باشن..ولی به نظرم در حالت کلی فقط واژه خوب سزاوارش هست نه عالی.

در سطح دنیا!

کلا پاور قطعه ای هست که احتمال خرابیش زیاده.من خودم با انواع و اقسام برند های پاور کار کردم و تنها برندی که شخصا هیچ مشکلی ازش ندیدم پاور COOLER MASTER بوده که متاسفانه به دلیل قیمت بالای پاور های این برند خریدش زیاد توصیه نمیشه.

درسته ترمال از برند های خیلی خوبه ولی مدلی که از نظر قیمت و توان هم سطح 785 باشه نداره.یا من ندیدم.

Hamed DC
13-09-2011, 13:27
کلا پاور قطعه ای هست که احتمال خرابیش زیاده.من خودم با انواع و اقسام برند های پاور کار کردم و تنها برندی که شخصا هیچ مشکلی ازش ندیدم پاور COOLER MASTER بوده که متاسفانه به دلیل قیمت بالای پاور های این برند خریدش زیاد توصیه نمیشه.

منم با این حرفت کاملا موافقم.
کولر مستر یه پاور عمریه.

درسته ترمال از برند های خیلی خوبه ولی مدلی که از نظر قیمت و توان هم سطح 785 باشه نداره.یا من ندیدم.

من این دو تامدل رو در کنار 785گرین پیدا کردم:
ThermaltakeTough power XT 775M...190.000T

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدThermaltake TR2 800...140.000T

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدGREEN GP785B...150.000

قضاوت منصفانه با خودتون:11:

high-end
13-09-2011, 15:00
Thermaltake TR2 800...140.000T

این مدل قیمتی بالاتر داره و 700 واتش 140 تومنه.

GREEN GP785B...150.000

این مدل هم به قیمت 40-135 تومن پیدا میشه.

Erfan.
13-09-2011, 15:26
به نظر من فعلا در این شرایط بازار، برند های FSP و بعضا Super Flower ارزش خرید بالاتری نسبت به گرین دارند...

Hamed DC
13-09-2011, 18:02
این مدل قیمتی بالاتر داره و 700 واتش 140 تومنه.

این مدل هم به قیمت 40-135 تومن پیدا میشه.

نه داداش قیمتها به روزه.
شک داری دلارشونو یه نگاه بنداز.
700واتم مدلای مختلفی داره. شاید اون 1400.000باشه.
مدل اون 700 واته چیشه؟

به نظر من فعلا در این شرایط بازار، برند های FSP و بعضا Super Flower ارزش خرید بالاتری نسبت به گرین دارند...

عرفان جان کلیت نداره.
بستگی به نوع کاربرد و عیضاً قدرت پاور داره.
در بعضی مدلها گرین بسیار به صرفه است.
و در بعضی مدلها حق با شماست.

TurkSevan
13-09-2011, 19:26
آقای High End این گرین 785 که میگین همون GREEN GP785B هست؟
آقایون من میخواستم FSB بخرم، کلا نظرتون چیه در موردش؟ خرابی دیدین؟ کارایی و طول عمرش خوبه؟

اول میخواستم ترمالتک بخرم ولی یه خورد تحقیق کردم و مشخصاتش رو با گرین و FSB که مقایسه کردم دیدم کلا یه خورده تو بعضی جهات ضعیفه مثلا مدلاش اکثرا فول پورت نيستند، تو اکثر مدلها مثلا تو 850 ش واسه گرافيک 2 تا 8 پين و 2 تا 6 پین داره، يا براي قسمتatx يه 8 پين داره با يه 4 پين.
اما FSB یا گرین اینطور نیستن، گرين 885 براي گرافيك4 تا 8 پين داره و براي atx هم 2 تا 8 پين داره. البته خیلی زیاد در مورد جزئیات این پینها اطلاع ندارم ولی در ریوییویی که نگا میکردم اینها رو به عنوان ایراد برای ترمالتک نوشته بود که باعث شد همون موقع برای احتیاطم شده دورشو خط بکشم.

high-end
13-09-2011, 21:29
نه داداش قیمتها به روزه.
شک داری دلارشونو یه نگاه بنداز.
700واتم مدلای مختلفی داره. شاید اون 1400.000باشه.
مدل اون 700 واته چیشه؟

تا اونجایی که من قیمت دارم 700 وات TR2 قیمتش 140 هست.

عرفان جان کلیت نداره.
بستگی به نوع کاربرد و عیضاً قدرت پاور داره.
در بعضی مدلها گرین بسیار به صرفه است.
و در بعضی مدلها حق با شماست.

کاملا درسته.باید به مدل و قیمت نگاه کرد.

آقای High End این گرین 785 که میگین همون GREEN GP785B هست؟

بله.

آقایون من میخواستم FSB بخرم، کلا نظرتون چیه در موردش؟ خرابی دیدین؟ کارایی و طول عمرش خوبه؟

من برای یکی از دوستانم 700 واتشو گرفتم تا حالا مشکلی نداشته.بین برند ها هم FSP بیشترین تعداد دریافت گواهی نامه +80 رو داره.کلا یکی از بهترین برند هاست.

Hamed DC
13-09-2011, 21:58
من برای یکی از دوستانم 700 واتشو گرفتم تا حالا مشکلی نداشته.بین برند ها هم FSP بیشترین تعداد دریافت گواهی نامه +80 رو داره.کلا یکی از بهترین برند هاست.

بله.
پاورهای خوبی هستن.
حالا این گرین پول واردات و این جور چیزا بهش نمی خوره .
بعضی وقتا از لحاظ قیمت جلوی سایر برندها کم میاره.

TurkSevan
14-09-2011, 18:24
فقط من الان قیمتا رو که نگا میکردم GP785B رو زده بود 140 هزار تومن و GP885 B رو 156 هزار تومن، این 885 همون واتشه دیگه؟
با توجه به اینکه اختلاف قیمت بین این دو کمه به نظرتون بهتر نیست 885 رو بردارم که بعدها اگه قطعاتم رو عوض کردم و توان مصرفی بالا رفت و یا حتی اگه کیس رو به کل عوض کردم در هر شرایط پاورم جوابگو باشه؟
دوستانی که اطلاع دارن، گرین یه پاور هم داره به اسمPower Green GP780B Real Peak 897W که اینم 160 تومنه به نظرتون این بهتره یا GP885B ؟ (از لحاظ کیفیت و نوع منظورمه)
یه سوالم در مورد کیس دارم،‌ اگه بخوام کیس MagnumII رو بردارم با توجه به اینکه دو تا فن خودش داره آیا لازمه یه فن دیگه هم بخرم یا نه؟‌ اگه لازمه آیا باید این فن رو در قسمت ورودی هوا باید ببندم؟ (چون دو تا مال خودش خروجی هستن) فن خوب و مناسب چی بخرم؟ قیمتش حدودا چقدره؟
با تشکر از همه دوستان که با حوصله جواب سوالامو میدن :11:

Hamed DC
14-09-2011, 20:43
فقط من الان قیمتا رو که نگا میکردم GP785B رو زده بود 140 هزار تومن و GP885 B رو 156 هزار تومن، این 885 همون واتشه دیگه؟

بله.قدرت خروجی اون هستش.(همون واتش!)

با توجه به اینکه اختلاف قیمت بین این دو کمه به نظرتون بهتر نیست 885 رو بردارم که بعدها اگه قطعاتم رو عوض کردم و توان مصرفی بالا رفت و یا حتی اگه کیس رو به کل عوض کردم در هر شرایط پاورم جوابگو باشه؟

اگه اختلافش همین قدر باشه(یعنی خودتون از بازار آمارش رو گرفته باشین!)بهتره که 885 رو برداری.
[885رو 163.000و 785 رو 149.000تومن قیمت دارم!!!]

دوستانی که اطلاع دارن، گرین یه پاور هم داره به اسمPower Green GP780B Real Peak 897W که اینم 160 تومنه به نظرتون این بهتره یا GP885B ؟ (از لحاظ کیفیت و نوع منظورمه)

دوست عزیز تا اونجایی که من می دونم و سایت گرین(معتبرترین منبع برای محصولات گرین) و نگاه کردم، هیچ محصولی با این مشخصات پیدا نکردم!!!
بهتره که همون 885 رو برداری.

یه سوالم در مورد کیس دارم،‌ اگه بخوام کیس MagnumII رو بردارم با توجه به اینکه دو تا فن خودش داره آیا لازمه یه فن دیگه هم بخرم یا نه؟‌ اگه لازمه آیا باید این فن رو در قسمت ورودی هوا باید ببندم؟ (چون دو تا مال خودش خروجی هستن) فن خوب و مناسب چی بخرم؟ قیمتش حدودا چقدره؟

کیس مگنوم2، در مجموع توانایی اجماع 5 فن رو داره.
2تا از فنهای 120mmروی کاورهای چپ و راست نصب میشه.
هر دو دمنده هستند.یکی برای پدازنده و دیگری برای سی پی یو.
یه دونه پشت پنل، 120mmبرای هاردها.دمنده.
یه دونه 120mmروی سقف.جروجی هوا.
یه دونه120mmپشت کیس. خروجی هوا.
یک خروجی ضد غبار هم برای تهویه مناسب دمای سی پی یو با شیپوری قابل تنظیم.
قیمت یم فن 120mmبرند گرین، 9.000تومن هستش. که 1500RPMهستن.

با تشکر از همه دوستان که با حوصله جواب سوالامو میدن :11:
خواهش میکنم داداش.

Hamed DC
14-09-2011, 20:53

راستی یادم رفت اینو بگم!
اون مدلی که شما 780 می گی، در اصل GP680R هستش.

mersoft
14-09-2011, 21:29
سلام و درود

کیس مگنوم2، در مجموع توانایی اجماع 5 فن رو داره.
2تا از فنهای 120mmروی کاورهای چپ و راست نصب میشه.
هر دو دمنده هستند.یکی برای پدازنده و دیگری برای سی پی یو.
یه دونه پشت پنل، 120mmبرای هاردها.دمنده.
یه دونه 120mmروی سقف.جروجی هوا.
یه دونه120mmپشت کیس. خروجی هوا.
یک خروجی ضد غبار هم برای تهویه مناسب دمای سی پی یو با شیپوری قابل تنظیم.
قیمت یم فن 120mmبرند گرین، 9.000تومن هستش. که 1500RPMهستن.

کیس مگنوم2 در کل توانایی دریافت شش عدد فن 12 سانتی متری را داراست که یکی از این فن ها برای جای گرفتن روی درب پشت مادربرد باید از نوع باریک باشد. قیمت فن سه سیم 1500 دوری LED دار گرین هم 4500 تومان میباشد.

Hamed DC
14-09-2011, 21:46
سلام و درود

کیس مگنوم2 در کل توانایی دریافت شش عدد فن 12 سانتی متری را داراست که یکی از این فن ها برای جای گرفتن روی درب پشت مادربرد باید از نوع باریک باشد. قیمت فن سه سیم 1500 دوری LED دار گرین هم 4500 تومان میباشد.

اونی که سایت گرین نوشته جای فن باریک، در اصل شیپور تهویه سی پی یو هستش.
یه خورده بکشی جلو کاملا روی فن سی پی یو می خوابه و گرمای سی پی یو کامل میده بیرون.
به هیچ وجه هم نیازی به نصب فن نیست.
من خودم مگنوم داشتم. شیپور تهویه رو یه دور بده جلو دیگه گرمای cpuداخل کیس پخش نمی شه.
البته بستگی به نوع فن سی پی یو داره.
حالا شما بیا یه فن ببند پشت این شیپور تهویه، کلی میاد جلو و واسه سی پی یو در سر ساز میشه.
راستی این فنهای باریک چه شکلی اند:31:

قیمتی هم که شما داری اصلا واقعی نیست!
البته فن 120mmاز 2500 هست تا 19.000تومن.
یه فن بی صدای گرین با جابجایی هوای بالا زیر 6.000تومن نمی تونی گیر بیاری.
گیر اوردی ادرس بده منم چند تا میخوام:31:
اونی که شما میگی 4500تومن از اون سیاهاس.
که LEDهم نداره.

mersoft
14-09-2011, 22:16
یه خورده بکشی جلو کاملا روی فن سی پی یو می خوابه و گرمای سی پی یو کامل میده بیرون.
من خودم مگنوم داشتم. شیپور تهویه رو یه دور بده جلو دیگه گرمای cpuداخل کیس پخش نمی شه.
البته بستگی به نوع فن سی پی یو داره.
حالا شما بیا یه فن ببند پشت این شیپور تهویه، کلی میاد جلو و واسه سی پی یو در سر ساز میشه.
راستی این فنهای باریک چه شکلی اند

دوست خوبم زود قضاوت نفرمایید سخن من از روی سایت گرین نبود خودم این مدل را دارم، فن باریک برای نصب شدن روی درب پست سینی مادربرد است نه شیپور. اشتباه دیگر شما این است وظیفه فن روی شیپور را دفع گرمای پردازنده میدانید که به هیج وجه اینگونه نیست اگر این فن را به صورت مکنده نصب کنید سیستم گردش هوای داخل کیس را بهم میریزید.

قیمتی هم که شما داری اصلا واقعی نیست!
البته فن 120mmاز 2500 هست تا 19.000تومن.
یه فن بی صدای گرین با جابجایی هوای بالا زیر 6.000تومن نمی تونی گیر بیاری.
گیر اوردی ادرس بده منم چند تا میخوام
اونی که شما میگی 4500تومن از اون سیاهاس.
که LEDهم نداره.

البته فن گرانتر از 19 هزار تومان هم مدل های متعددی هست این مبلغ برای فن های Enermax کمینه قیمت محسوب میشود، اما قیمت 120mm Turbo LED Fan از گرین 4500 تومان است بنده خودم به این قیمت خرید کرده ام اگر واقعن در خرید به این قیمت مشکل دارید در پیغام خصوصی بگویید تا آدرس در اختیار شما قرار دهم.

Hamed DC
14-09-2011, 22:25
دوست خوبم زود قضاوت نفرمایید سخن من از روی سایت گرین نبود خودم این مدل را دارم، فن باریک برای نصب شدن روی درب پست سینی مادربرد است نه شیپور. اشتباه دیگر شما این است وظیفه فن روی شیپور را دفع گرمای پردازنده میدانید که به هیج وجه اینگونه نیست اگر این فن را به صورت مکنده نصب کنید سیستم گردش هوای داخل کیس را بهم میریزید.

خب، داداش گلم من که چیزی راجع به مکنده بودن فن پشت شیپور چیزی نگفتم.
شما خودت بحث رو پیش کشیدی.

البته فن گرانتر از 19 هزار تومان هم مدل های متعددی هست این مبلغ برای فن های Enermax کمینه قیمت محسوب میشود، اما قیمت 120mm Turbo LED Fan از گرین 4500 تومان است بنده خودم به این قیمت خرید کرده ام اگر واقعن در خرید به این قیمت مشکل دارید در پیغام خصوصی بگویید تا آدرس در اختیار شما قرار دهم.

اگه زحمتش رو بکشی ممنون میشم.
....راستی واسه اینکه تاپیک به انحراف نیفته و موضوعش منحرف نشه، در مورد کیس خواستی بحث کنی،PMبده.....

mersoft
14-09-2011, 22:56
خب، داداش گلم من که چیزی راجع به مکنده بودن فن پشت شیپور چیزی نگفتم.
شما خودت بحث رو پیش کشیدی.
آقا حامد عزیز شما وقتی وظیفه شیپور را دفع حرارت پردازنده میدانید و میفرمایید باید گرما را به بیرون هدایت کند پس اگر قرار بر نصب فن روی آن باشد نیز باید این وظیفه حفظ شده جهت فن دمنده به بیرون کیس باشد، برداشت منطقی از کلام شما غیر از این است؟

در ضمن من نگفتم که فن باریک رو باید کجا نصب کرد.
باز هم خود شما این موضوع رو مطرح کردین!!!
نگاه مجدد به این فرمایش خود بیندازید شاید گفته باشید:

اگه زحمتش رو بکشی ممنون میشم.
....راستی واسه اینکه تاپیک به انحراف نیفته و موضوعش منحرف نشه، در مورد کیس خواستی بحث کنی،PMبده....
چشم آدرس را ارسال میکنم، نگران انحراف تاپیک نباشید ما مودبانه در حال گفتگو هستیم و بنده نتیجه بخش بودن این گفتمان و قانع شدن طرفین را زیباتر میدانم.

TurkSevan
15-09-2011, 01:04
مشخصات فنها و تعدادشونو دیدم ولی سوالم این بود که آیا نیاز هست که فن اضافی نصب بشه یا نه.
کیس خودش دو تا فن داره،‌ یکی پشتش و اون یکی هم سقفش که هردوشون خروجی هوا هستن. حالا آیا لازمه من فن اضافی ببندم؟ یا تهویش خودش خوبه، اگه نیازی نیست که هیچ اگه هست کدوم قسمت ببندم؟

high-end
15-09-2011, 02:01
مشخصات فنها و تعدادشونو دیدم ولی سوالم این بود که آیا نیاز هست که فن اضافی نصب بشه یا نه.
کیس خودش دو تا فن داره،‌ یکی پشتش و اون یکی هم سقفش که هردوشون خروجی هوا هستن. حالا آیا لازمه من فن اضافی ببندم؟ یا تهویش خودش خوبه، اگه نیازی نیست که هیچ اگه هست کدوم قسمت ببندم؟

حتما حداقل 2 فن دیگه بگیرید.هر جفتشو به صورت دمنده روی در کیس نصب کنید.

فن سوم رو هم اگه گرفتید پشت پنل کیس به صورت دمنده نصب کنید.

اون فن پشت پردازنده هم قکر نمیکنم نیازی به نصبش باشه چون من خودم نصبش کردم و تاثیری روی دمای پردازنده نداشت.

Hamed DC
15-09-2011, 07:13
آقا حامد عزیز شما وقتی وظیفه شیپور را دفع حرارت پردازنده میدانید و میفرمایید باید گرما را به بیرون هدایت کند پس اگر قرار بر نصب فن روی آن باشد نیز باید این وظیفه حفظ شده جهت فن دمنده به بیرون کیس باشد، برداشت منطقی از کلام شما غیر از این است؟
چشم آدرس را ارسال میکنم، نگران انحراف تاپیک نباشید ما مودبانه در حال گفتگو هستیم و بنده نتیجه بخش بودن این گفتمان و قانع شدن طرفین را زیباتر میدانم.

دست تسلیم رو در مقابل تواضع و ادب شما، بالا می یارم.
بابت این امر هم به شما تبریک میگم.
پیش بردن بحث بدون تنش و بحثهای انحرافی، کار هر کسی نیست!
امیدوارم بقیه دوستان دیگه، منجمله خود من کمی از شما این موارد رو به خاطر بسپاریم.

بحث با شما بسیار لذت بخش بود.
من که خیلی چیزها یاد گرفتم.
با اجازت نتیجه رو مینویسم از این بحث:
1-کیس گرین میتونه 6تا فن 120mmرو در خودش جا بده.
2-قیمت این فنها در نمایندگی گرین(خیابان ولیعصر) 4500تومنه.
3-در پسپ قبلی اشتباهی رخ داد که تصحیح شد، وضطفه شیپور(+یا-فن) دمیدن هوا به داخل هستش.
4-برای نصب کولرهای بزرگ بهتره فن پشت شیپور نصب نشه.

امیدوارم باز هم شاهد بحثهایی با شما باشم.

TurkSevan
15-09-2011, 09:53
حتما حداقل 2 فن دیگه بگیرید.هر جفتشو به صورت دمنده روی در کیس نصب کنید.

فن سوم رو هم اگه گرفتید پشت پنل کیس به صورت دمنده نصب کنید.

اون فن پشت پردازنده هم قکر نمیکنم نیازی به نصبش باشه چون من خودم نصبش کردم و تاثیری روی دمای پردازنده نداشت.
می بخشی داداش،‌ آخه یه خورده جاهاشون برام مبهم هست. اینکه میگید روی در کیس منظورتون کاورهای کناری هست؟
چون 4 تا جای فن آپشنال به این صورتن:
1. در قسمت جلوی کیس
2. کاور چپ و روبروی پردازنده
3.کاور راست پشت پردازنده (نوشته فن باریک)
4.کاور چپ روبروی فضای کارت گرافیک

شماره سه رو گفتین نیازی به نصبش نیست، سه تا فن دیگه رو به صورت دمنده‌ (ورودی هوا)‌ نصب بشه.
درسته؟
بعد جای کولر با اینا فرق میکنه دیگه نه؟ میبخشید اینطور سوال میپرسم آخه من تا حالا تو سیستممم کولر نداشتم و نمیدونم کجا و به چه صورت نصب میشه. میخواستم ببینم آیا تو جای همون فنها نصب میشه یا جاش جداست.
بازم متشکرم

high-end
15-09-2011, 10:50
1. در قسمت جلوی کیس

قسمت جلوی کیس یک جای نصب داره که پشت پنل هست.باید اول پنل باز بشه و فن به صورت دمنده نصب بشه.

2. کاور چپ و روبروی پردازنده

1 جای فن داره که باید به صورت دمنده نصب بشه.

3.کاور راست پشت پردازنده (نوشته فن باریک)

اینو فکر نمیکنم که احتیاج باشه.ولی طبق گفته سایت گرین باید مکنده نصب بشه.

4.کاور چپ روبروی فضای کارت گرافیک

اینم یه جای نصب داره که باید دمنده نصب بشه.

شماره سه رو گفتین نیازی به نصبش نیست، سه تا فن دیگه رو به صورت دمنده‌ (ورودی هوا)‌ نصب بشه.
درسته؟

اونو خودم نصب کردم تاثیری نداشت.اون 3 تا هم بله باید دمنده باشه.

بعد جای کولر با اینا فرق میکنه دیگه نه؟ میبخشید اینطور سوال میپرسم آخه من تا حالا تو سیستممم کولر نداشتم و نمیدونم کجا و به چه صورت نصب میشه. میخواستم ببینم آیا تو جای همون فنها نصب میشه یا جاش جداست.

بله کولر با این فن ها فرق میکنه.کولر رو شما باید روی پردازنده نصب کنید.شما اگه روی پردازنده رو نگاه کنید یه فن میبینید که روی یه هیت سینک (همونی که شکل رادیاتور ماشینه) داره میچرخه.این فن و هیت سینک رو بهش کولر میگن.