PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نانو استیشن چیه ؟

kamran987456
30-08-2011, 11:04
با سلام به همه کاربران فروم :40::40:
نمیدونم سوالم رو جایی درستی پرسیدم یا نه
ولی کسی دقیقا میتونه توضیح بده که نانو استیشن و پاور استیشن چیه ؟
و چه کارایی میشه باهاش انجام داد ؟
میشه باهاش به ACESS POINT های وابرلس معمولی وصل شد یا نه ؟

sinaxex
30-08-2011, 15:52
پاوراستیشن و نانو استیشن دو سولوشن شبکه وایرلس اوت دور از شرکت ubnt یا بهتر بگم ubiquti هست
این دو دستگاه یک پکیج هست که انتن و رادیو وایرلس رو در خوده دارد و نقش گیرنده و فرستند رو میتونه ایفا کند
چند نقش این استیشن ها ایفا میکند :
access point mode: که این مد اگر قرار بدید میتونید نقش یک فرستنده رو دستگاه ایفا کنه و هر دیتا ایی که مد نظر دارید از اینترنت و تصویر و ... انتقال بدید
Station Mode : یا مد کلاینت که نقش دریفات و اتصال به اکسس پوینت ها رو داره و نقش گیرندگی داره
مد بعدی مد wds هست که میتونه نقش هر دو ی بالا رو ایفا کنه
اما اینکه ایا میشه به اکسس پوینت ها وصل شد بله به چند شرط:
1-فرکانس کاری هر دو یعنی هم اکسس پونت و هم گیرنده( که اینجا گیرنده برای شما همون نانو یا پاور هست) باید یکی باشه که پاور و نانو دو مدل داره یکی رو فرکانس کاری 2.4 گیگاهرتز و یکی دیگر 5 گیگاهرتز
2-توانایی و قدرت دریافت سیگنال. به طور معمول نانواستیشن برای فواصل تا 5 کیلومتر(حداکثر) و پاوراستیشن تا 7 کیلومتر بسته به الودگی فرکانسی محیط جواب میده
3-اجازه اکسس از طرف اکسس پوینت
و موارد دیگری که بحث طولانی مشیه که فعلا تا همین جا به نظرم برای کسب اطلاعات کافی هست

kamran987456
30-08-2011, 16:16
خیلی ممنون از راهنمایی

پس با نانو استیشن میشه به مودم وایرلس های معمولی وصل شد دیگه ؟(2.4 گیگا هرتز)

باید مجوز داشت یا نه ؟
مثلا 2 تا بخریم بین 2 تا کامپیوتر میشه تا 5 کیلومتر شبکه ایجاد کرد ؟

sinaxex
30-08-2011, 16:26
دقیقا طرح مسئله کنید مورد ایی که میخواهید تا بگم میشه یا نه
باید مجوز داشت اما بی مجوز هم میتونید مشکلی نیست
در مورد مسافت هم بسته به دید مستقیم بودن و الودگی فرکانسی در محیط میشه نظر داد که تا چقدر برد دارند
اما برای اتصال دو کلاینت به هم تا ماکسیمم فاصله 5 کیلومتر یک نانو کافی هست بسته به شرایط بالا که گفتم.
درمورد اینکه هم فرمودید میشه به مدم های وایرلس معمولی وصل شد باید بگم خیر نمیشه! چون درسته توان نانو بالا هست و شعاع دید و زاویه انتن اش هم بالا اما برای اصتلا به یک اکسس پوینت وایرلس باید همان قدری که سمت کلاینت قوی باشه باید اکسس پوینت هم قوی باشه . اکسس پوینت های مودم های خانگی حداکثر توان ایی که داشته باشند این هست که تا 200 متری اطراف خود رو پوشش بدند شاید شما از 10 کیلومتری بتویند با یک رادیو قوی امواج اون مودم رو ببینید اما نمیتونید بهش وصل بشید چون فیدبک که از مودم میاد بسیار قدرت اش پایین هست

kamran987456
30-08-2011, 17:58
دقیقا طرح مسئله کنید مورد ایی که میخواهید تا بگم میشه یا نه
باید مجوز داشت اما بی مجوز هم میتونید مشکلی نیست
در مورد مسافت هم بسته به دید مستقیم بودن و الودگی فرکانسی در محیط میشه نظر داد که تا چقدر برد دارند
اما برای اتصال دو کلاینت به هم تا ماکسیمم فاصله 5 کیلومتر یک نانو کافی هست بسته به شرایط بالا که گفتم.
درمورد اینکه هم فرمودید میشه به مدم های وایرلس معمولی وصل شد باید بگم خیر نمیشه! چون درسته توان نانو بالا هست و شعاع دید و زاویه انتن اش هم بالا اما برای اصتلا به یک اکسس پوینت وایرلس باید همان قدری که سمت کلاینت قوی باشه باید اکسس پوینت هم قوی باشه . اکسس پوینت های مودم های خانگی حداکثر توان ایی که داشته باشند این هست که تا 200 متری اطراف خود رو پوشش بدند شاید شما از 10 کیلومتری بتویند با یک رادیو قوی امواج اون مودم رو ببینید اما نمیتونید بهش وصل بشید چون فیدبک که از مودم میاد بسیار قدرت اش پایین هست

سوال من اینه که 2 تا از این نانو استیشن 5 بخرم میتونم تو فاصله 3 یا 4 کیلومتری با خونه ای که دید مستقیم ازش دارم شبکه ایجاد کنم و تبادل فایل کنم ؟
سوال دوم هم در مورد وصل شدن به همون مودم های وایرلس معمولی هست که اگه فاصله زیاد نباشه چی ؟مثلا 10 متر
کلا میخواستم بدونم که قابلیت وصل شدن رو داره یا نه ؟(در فاصله نزدیک )