PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تفاوت محتوی شیر های یارانه ای و ازاد در چیست؟؟

nasim1373
30-08-2011, 01:27
به نظر شما شیر های ازاد که دارای درصد چربی بالاتری هستند خوش طعم ترند؟ من چنین نظری ندارم. همچنین می خواستم از املاحی که در شیر های یارانه ای وجود دارد بیشتر توضیح دهید....خلاصه هرطور باشد شیر های یارانه ای دارای مواد نگه دارنده نیستند و زود تر فاسد میشوند پس با این حساب خوردن این شیر ها باید برای بدن مفیدتر باشد.خوب به نظر شما این گفته صحیح است؟ ممنون از شما:)

shabnam1986
31-08-2011, 12:06
میگن تو شیرهای رایانه ای نشاسته هم هست البته این فقط در حد شنیده هست...

xmixx
31-08-2011, 12:52
دوست عزیز متأسفانه صنعت لبنیات کشور ما داره خیانت میکنه نه خدمت
اینها شیر خامو میگیرن تووش آرد و شیرخشک و ... میریزن و به مردم قالب میکنن
خراب شدن زودتر اینها هم بخاطره پاستوریزه بودنشونه ولی شیرهای بسته بندی استرلیزه هم هستند که هم مزشون متفاوته و هم ماندگاریشون بالاس
در ضمن شیرهای یارانه ای چون توو پلاستیک بسته بندی میشن با ماده ای از اون ادغام میشن و در نتیجه در دراز مدت باعث سرطان میشن، افسوس که وزارت بهداشت فقط اسما وجود داره!
داییم وقتی اومده بود از سوئیس یه چیزی توو پلاستیکش بود مکعب مانند و بزرگ که چرب بود و روشم یه پوسته ی قهوه ای بود
گفتیم این چیه دیگه؟ گفت پنیره! توو اون لحظه داشتم واقعا شاخ درمیاوردم! گفتم مگه پنیر اینجوریه اونجا؟ چرا بسته بندی نیس؟
گفت بسته بندیش همین پوستس، پوستشو برداشت دیدیم پنیر شبیه کرست ولی نرم نیست رنگشم لیمویی بود، یکم داد بخوریم حالمون بهم خورد از مزش، گفتیم این چیه دیگه! مطمئنی پنیره؟ این اصلا مزه ی پنیر نداره!
گفت این پنیر سوئیسیه، نه تووش شیر خشکه نه آرد و نه آب، خالص
صیحونه همش میخورد منم خوردم کم کم تازه فهمیدم پنیر ینی چی! وقتی رفت یکم موند همشو یه جا خوردم از بس خوشمزه بود!
واقعا با این وضع تغذیه، نسل بعدی ضعیف و منگل خواهند بود

Sayam
31-08-2011, 15:28
در اصل مواد نگه دارنده اضافه نمیشه به شیر ، اما اگه در این کشور خوب:27: این کار صورت میگیره به قول دوستمون باید به حساب نداشتن فرهنگ خدمت و ... دانست

برای پاستوریزاسیون شیر در دمای 72 الی 75 درجه سانتیگراد به مدت 20 - 15 ثانیه انجام میشه
و در فرآیند استریلیزاسیون در دمای 140 - 135 درجه سانتیگراد به مدت 3 تا 4 ثانیه انجام می‌شه

فرقش فقط همین باید باشه

و دلیل ماندگاری بیشتر شیر استریلیزه از بین رفتن همه ی میکروبهای بیمار زا و غیر بیماری زا ست ...

صحبت های دیگری هم هست مبنی بر درصد خالص بودن شیر (میگن توی شیر پاستوریزه ، آب میریزند) ، این هم باز دلیلش همون خیانت ...

S@eed H
16-09-2011, 00:02
دوست عزیز متأسفانه صنعت لبنیات کشور ما داره خیانت میکنه نه خدمت
اینها شیر خامو میگیرن تووش آرد و شیرخشک و ... میریزن و به مردم قالب میکنن
خراب شدن زودتر اینها هم بخاطره پاستوریزه بودنشونه ولی شیرهای بسته بندی استرلیزه هم هستند که هم مزشون متفاوته و هم ماندگاریشون بالاس
در ضمن شیرهای یارانه ای چون توو پلاستیک بسته بندی میشن با ماده ای از اون ادغام میشن و در نتیجه در دراز مدت باعث سرطان میشن، افسوس که وزارت بهداشت فقط اسما وجود داره!
داییم وقتی اومده بود از سوئیس یه چیزی توو پلاستیکش بود مکعب مانند و بزرگ که چرب بود و روشم یه پوسته ی قهوه ای بود
گفتیم این چیه دیگه؟ گفت پنیره! توو اون لحظه داشتم واقعا شاخ درمیاوردم! گفتم مگه پنیر اینجوریه اونجا؟ چرا بسته بندی نیس؟
گفت بسته بندیش همین پوستس، پوستشو برداشت دیدیم پنیر شبیه کرست ولی نرم نیست رنگشم لیمویی بود، یکم داد بخوریم حالمون بهم خورد از مزش، گفتیم این چیه دیگه! مطمئنی پنیره؟ این اصلا مزه ی پنیر نداره!
گفت این پنیر سوئیسیه، نه تووش شیر خشکه نه آرد و نه آب، خالص
صیحونه همش میخورد منم خوردم کم کم تازه فهمیدم پنیر ینی چی! وقتی رفت یکم موند همشو یه جا خوردم از بس خوشمزه بود!
واقعا با این وضع تغذیه، نسل بعدی ضعیف و منگل خواهند بود

توی ایران هم این مدل پنیر های سوئیسی هست ، من پدرو و خودم دوست داریم میگیریم ، خیلی سفته ، مونم چطور باید بمالی روی نون بربری و سنگک ، جلد نداره ولی یه پوستی روشه شبیه روغنه ، اونم خوراکیه چون از چربی هست ، متاسفانه خیلی هم گرونه بنابراین زیاد نمیگیریم .
مجبوریم این پنیر های بیخود ایرانی رو بخوریم ( من نمیخورم ) شما سعی کن بازم این پنیر های ایرانی نخوری ، یه پنیری هست به نام پنیر کیبی ، فعلاً خوبه اینو بخوری .

شیر یارانه ای رو مثلاً بهش سوبسید میدن که قیمتشو کم کنن ، ولی متاسفانه از پدر دوستم که توی این جا کار میکنه میگه که توشون به مقدار زیادی آب میریزن که پاشون ارزونتر در میاد و توصیه کرده که اگر شیر محلی با اعتماد بخورین خیلی بهتره .