PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نوکیا C6-01 یا سامسونگ Wave 2 !؟

Manchester boy
29-08-2011, 23:10
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

NOKIA C6-01
• پشتیبانی از چهار باند GSM/GPRS/EDGE و پنج باند 3G با 10.2Mbps HSDPA و 2Mbps HSUPA
• صفحه نمایش لمسی خازنی 3.2 اینچ ClearBlack AMOLED با وضوح 640 x 360 پیکسل و 16 میلیون رنگ و شیشه ضد خش.
• دوربین 8 مگاپیکسل با کانون ثابت ، دو فلش LED ، فیلمبرداری در وضوح 720P در geotagging ، 25fps و تشخیص چهره
• نسخه 3 سیستم عامل سیمبین
• پردازنده ARM 11 680MHZ processor, Broadcom BCM2727 GPU و 256MB RAM
• Wi-Fi 802.11 b/g/n
• خروجی تلویزیون (SD)
• گیرنده GPS با پشتیبانی A-GPS و مسیریابی رایگان با راهنمای صوتی
• قطب نمای دیجیتال
• 340MB حافظه داخلی و محل کارت حافظه MicroSD
• پشتیبانی ویدئوی Divx/xviD
• شتاب سنج داخلی و حسگر Proximity
• سوکت صوتی استاندارد 3.5 میلی متری
• رادیو FM استریو با RDS
• پورت microUSB با پشتیبانی USB On-The- GO
• پشتیبانی Flash و جاوا در مرورگر وب
• بلوتوث استریو 3.0
• کیفیت صوتی عالی
• فرمان های صوتی و شماره گیری هوشمند

Wave 2

• صفحه نمایش لمسی خازنی 3.7 اینچ Super Clear LCD با وضوح 480 x 800)WVGA پیکسل) ، 16 میلیون رنگ ، ورودی multi-touch و سطح ضد خش
• ساختار فلزی باریک و مقاوم
• نسخه 1.2 سیستم عامل Bada با Samsung Apps
• پردازنده 1GHZ براساس ARM Cortex A8
• پشتیبانی از چهار باند GSM با دو باند HSPA
• ارتباط Wi-Fi 802.11 b/g/n با پشتیبانی WPS و Wi-Fi Tethering
• گیرنده داخلی GPS با پشتیبانی A-GPS ،قطب نمای دیجیتال، Samsung LBS از طریق Route 66 کار میکند
• دوربین 5MP با کانون اتوماتیک ، کانون لمسی ، فلش LED ، geotagging ، تشخیص چهره ، لبخند و چشمک و قابلیت فیلمبرداری در وضوح 720P در 30fps
• 2GB حافظه داخلی و محل کارت حافظه microSDHC
• پورت استاندارد microUSB و بلوتوث 3.0 با A2DP
• سوکت صوتی استاندارد 3.5 میلی متری ، خروجی تلویزیون
• رادیو FM استریو با RDS ، ضبط FM
• نسخه 2.0 مرورگر Dolphin سامسونگ براساس Webkit با پشتیبانی Flash
• ادغام YouTube Client ، فیس بوک و تویتر
• پشتیبانی ویدئوی Divx/xviD
• کیفیت صوتی عالی

------------------------

راستش امروز رفته بودم تا نوکیا C6-01 رو بگیرم که خب فهمیدم 30 تومن گرونتر شده (320) ! ( حتی هنوز با سیستم عامل آننا نبود ) چون برای اولین بار بود که هم این گوشی هم ویو 2 رو از نزدیک دیدم و دستم گرفتم راستش صفحه نمایش بزرگتر ویو کمی وسوسم کرد ! و بعد از پرسش و جو و فهمیدن اینکه ویو 2 چیزی از نوکیا c6-01 کم نمیاره واقعا گیج شدم که کدوم رو بگیرم !؟
ClearBlack AMOLED و ضد خش بودن صفحه نمایش C6-01 خیلی بکارم میاد ولی باز دوربین با اینکه 8 هست ولی امکانات و کیفیتش از ویو 2 تو بعضی شرایط کمتره مثلا لرزش دست و تسخیص چهره و فوکوس اتو نداره !
بحث سیستم عامل هم تا جایی که من خوندم فکر نکنم از هم کم بیاورند و هر دو آینده دارند !
سخت افزاریش رو نمیدونم زیاد !

کاربری های من از گوشی :
اهل موزیکم زیاد ! چه با هدفون چه با اسپیکر ! --که خب باطری خوب لازمه !
وب گردی با گوشی / اس ام اس -- که خب کیبرد خوب می طلبه ! که c6-01 تو این لحاظ باید بهتر باشه !
بازی و نرم افزار متوسط به بالا
عکس و فیلم برداری خوب !
و ...

پست رو یکجوری نوشتم که انگار بیشتر مایل به ویو 2 هستم ولی برعکس من همیشه عاشق نوکیا بودم :40: ولی خب برتری شاید یکم نسبی ویو2 رو حتی از نظر قیمت نمیشه در نظر نگرفت :دی
نوکیا داران راهنمایی کنن که نظرم برنگرده :13:

خواهشا همین دوتا گوشی رو با هم مقایسه کنیدو بقیه رو بیخیال ! :11:

Punisher_2008
30-08-2011, 13:27
سلام....
من خودم الان خودم یک ماهی میشه تقریبا c6-01 دارم.
قبلا حدود 2 هفته ای ویو 2 دستم بوده..
گوشی فوق العاده ای هست..
ولی قیمت c6-01 الان 320 تومان نیست.. من 285 خریدم امروز تا 300 هست بود. یکم بالا امده..
از لحاظ دوربین دوربین ویو بالاتره.. چون فوکوس خودکار داره.. در عکس های زیر 50 سانت c6-01 زیاد جالب نمیگیره چون فوکوس نداره.. در صورتی که wave 2 عالی میگیره.. ولی در حالات معمولی خیلی بهم نزدیک میگیرند.
از لحاظ فیلم برداری فیلم برداری c6-01 کمی بهتر هست از لحاظ رنگ بندی ولی سرعت فرم wave 2 حدود 5 فرم بیشتر هست.
البته در اپدیت بعدیه سیمبین مال c6-01 هم به 30 فرم افزایش پیدا میکنه.

از لحاظ کیفیت ال سی دی..
c6-01 چون ال سی دیش AMOLED هست و همینطور سایزش از سایز WAVE 2 کوچیکتره کیفیتش خیلی بیشتر هست..
به خصوص زیر نور افتاب عملکرد C6-01 خیلی عالیه. البته WAVE 2 هم زیر نور افتاب عملکرد خیلی خوبی داره ولی چون C6-01 از
ClearBlack بهره میگیره باعث عملکرد عالی زیر نور خورشید میشه. یعنی زیر نور خورشید به راحتی میتونی با گوشی کار کنی.
سایز ال سی دی و رزولیشن WAVE 2 بیشتر از C6-01 هست.
هر دو گوشی مولتی تاچ ساپورت میکنند.
هردو گوشی شیشه ضد خش دارند.

در کل کیفیت هر دو گوشی به دلیل رزولیشن بالا و توانایی نشان دادن 16 میلیون رنگ در رده بالایی قرار دارند.
ولی کیفیت ال سی دی C6-01 بیشتر هست.

از لحاظ بازی هر دو این گوشی های همه بازی های HD و گرافیکی رو ساپورت میکنند.
از لحاظ نرم افزاری سیمبین از بادا جلوتر هست منظورم از لحاظ تعداد و تنوع نرم افزار.
سیمبین تعداد نرم افزارش خیلی بیشتر از بادا هست. البته سیستم عامل بادا سیستم عامل نوپایی هست... و داره پیشرفت میکنه.
هر دو گوشی به اخرین ورژن سیستم عامل هاشون اپدیت شدن یعنی ویو به BADA 2 و C6-01 هم به ANNA و به زودی به Belle اپدیت میشه.
در هر دو ریلیز سیستم عامل ها تغیرات زیادی اعمال شده.
از لحاظ سرعت سرعت هر دو گوشی بالاست و کاملا روان هست. ولی چون ویو سی پی یو قویتری رو شاید در بعضی موارد کمی سریعتر عمل کنه.
از لحاظ سخت افزار سی پی یو ویو قویتر هست. ولی مقدار حافظه رم c6-01 بیشتر هست.
ویو 2 رو اگه با برنامه چک کنید در حالت معمولی حدود 70 mb فضای رم داره و با اجرا یک بازی گرافیکی اون به 30 تا 40 میرسه.
ولی c6-01 وقتی روشن میکنی با یک برنامه اگه چک کنید حدود 130 تا 145 mb فضای ازاد داره.
این یعنی شما اصلا با کمبود رم و افت سرعت مواجه نمیشید. البته در ویو 2 هم اصلا به کمبود سرعت مواجه نمیشد چون در عوض سی پی یو 1ghz داره و از اون ور c6-01 سی پی یو 667mhz.
از لحاظ چیپ گرافیکی من نمیدونم کدوم چیپ قویتره...
ولی کلا از لحاظ سخت افزاری و ساپورت بازی هر دو گوشی همه بازی ها به خصوص hd و گرافیکی رو به راحتی اجرا مکنند..

یک نکته مهم در مورد بادا باید بدونی اینه که نرم افزار و بازی های بادا رو فقط از طریق مارکت و فقط از طریق دو برنامه کایز و samsung apps و با اینترنت میتونید دانلود و نصب کنید. یعنی شما نمیتونید به طور مستقیم وارد مموری و نصب کنید یا از هر سایتی دانلود کنید..
برای نصب بازی های گرافیکی و پولی باید فریمور -- شده بریزید. کار سختی نیست.

برای سیمبین اینجور نیست نرم افزار و بازی رو به راحتی حالا جه از مارکت نوکیا و چه سایت دیگه به راحتی دانلود و وارد گوشی و نهایتا نصب میکنید.
بعضی از بازی ها احتیاج به ساین کردن داره که مثل بالایی با -- کردن میشه نصب کردم. البته تعداد نرم افزار و بازی های خاصی هستند که ساین احتیاج دارند. و معمولا هر نرم افزاری که عرضه میشه 2 روز تا 3 روز بعدش ساین شده رو قرار میدن. من که تا الان -- نکردم هر برنامه یا بازی خواستم به راحتی نصب و اجرا شده.

از لحاظ صدا من تاحالا همزمان مقایسه نکردم که بدونم صدای کدوم بلندتر هست ولی صدای هر دو گوشی بلند و با کیفیت هست.

از لحاظ ویدیویی هر دو فرمت های divx رو هم میخونند . در سیمبین شما میتونید با نصب نرم افزار فرمت های دیگه مثل fly هم ساپورت کنید...
در کل هر دو گوشی از لحاظ مولتی مدیایی در رده بالایی هستند چون فیلم برداری هر دو گوشی HD هست.
هردو گوشی کیلیپ ها با حجم زیاد رو به راحتی اجرا میکنند من تا 700MB هم تست کردم با فرمت AVI رو C6-01 و WAVE 2 به راحتی اجرا شدند.....

حرف اخر اینکه که هرکدوم از این دو گوشی رو برداری فراموش نمیشی.
ولی با توجه به انتظارتت :
اهل موزیکم زیاد ! چه با هدفون چه با اسپیکر ! --که خب باطری خوب لازمه !
وب گردی با گوشی / اس ام اس -- که خب کیبرد خوب می طلبه ! که c6-01 تو این لحاظ باید بهتر باشه !
بازی و نرم افزار متوسط به بالا
عکس و فیلم برداری خوب !

1: صدای هر دو گوشی بلند و با کیفیت هست. باطری هر دو گوشی خوبه و مشکلی نداره. c6-01 موقع پخش موزیک خیلی خوب باطری نگه میداره اتفاقا من هم زیاد موزیک گوشی میدم.
2: وبگردی خب معمولا هرچی ال سی دی بزرگتر باشه بهتر هست . ولی به قول شما کیبرد c6-01 بهتر هست البته میتونید کیبرد های دیگه رو هم نصب کنید.
3: از لحاظ بازی هر دو گوشی همه بازی های HD رو ساپورت میکنند. ولی از لحاظ نرم افزاری و تعداد سیمبین خیلی جلوتر از بادا هست.
4: درسته دوربین C6-01 فوکوس نداره ولی کیفیت خیلی خوبی داره فقط عکس های نزدیک رو نمیتونی بگریی . تشخیص چهره داره و خیلی خوب هم عمل میکنه. در ضمن فلش LED گوشی C6-01 قویتر هست . ولی در کل از لحاظ دوربین WAVE 2 دوربین کاملتری رو داره.

Manchester boy
31-08-2011, 13:13
یک نکته مهم در مورد بادا باید بدونی اینه که نرم افزار و بازی های بادا رو فقط از طریق مارکت و فقط از طریق دو برنامه کایز و samsung apps و با اینترنت میتونید دانلود و نصب کنید. یعنی شما نمیتونید به طور مستقیم وارد مموری و نصب کنید یا از هر سایتی دانلود کنید..
برای نصب بازی های گرافیکی و پولی باید فریمور -- شده بریزید. کار سختی نیست.
مرسی
خب یک امتیاز دیگه برای نوکیا c6-01 که app تو سایتها راحتر پیدا میشه

Punisher_2008
31-08-2011, 19:43
مرسی
خب یک امتیاز دیگه برای نوکیا c6-01 که app تو سایتها راحتر پیدا میشه
سلام..
نتنها راحتر پیدا میشه کلا تعداد نرم افزار ها برای سیمبین بیشتر هست.. به خصوص نرم افزار های کاربردی.
کلا از لحاظ سیستم عامل سیمبین فعلا خیلی جلوتر از بادا هست..
تازه با اپدیت belle میخواد با اندروید رقابت کنه!

AC_POP
01-09-2011, 01:44
سلام..
نتنها راحتر پیدا میشه کلا تعداد نرم افزار ها برای سیمبین بیشتر هست.. به خصوص نرم افزار های کاربردی.
کلا از لحاظ سیستم عامل سیمبین فعلا خیلی جلوتر از بادا هست..
تازه با اپدیت belle میخواد با اندروید رقابت کنه!
سلام دوست عزیز . امیدوارم که همینطوری که میگی باشه و بتونه با آی فون و آندروید زقابت کنه . ولی حتی اگه بتونه و بخواد با آندروید رقابت کنه باید اونموقع Belle رو حتما رو گوشی های جدیدش بزنه نوکیا . چون گوشی های سیمبین نوکیا از لحاظ سخت افزاری زیاد قوی نیستن و مثلا C7 با پردازنده 676 مگاهرتزی که نمیتونه بیاد با یه گوشی آندرویدی 1 گیگاهرتزی مثل گالاکسی اس یا نکسوس وان رقابت کنه هان ؟؟؟
ولی به هر حال امیدوارم که Belle سخت افزار قوی بخواد و یه سیستم عامل قوی دیگه به سیستم عامل ها اضافه بشه تا هم رقابت بیشتر بشه ( که باعثش میتونه بخاطر رقابت کم شدن قیمت گوشی ها بدلیل رقابت باشه و هم اینکه همین رقابت باعث میشه سیستم عامل بیشتر و سریع تر پیشرفت کنن ! ) و شاید یه عیبی که داشته باشه (حداقل واسه افرادی مثل من !!!) اینکه در آینده تو خرید گوشی گیر میکنن !!! اینکه مثلا آندروید بگیرم ، iOS یا مثلا Belle ???

-----------------------------------------------------------------

البته تا اونجایی که من میدونم Belle یه آپدیت هست واسه سیمبین و یه سیستم عامل نیست !!!

sAeEd_kHaAn
01-09-2011, 08:40
من تو چند تا سایت دیدم که از ویو 2 راضی نبودن هم سرعتش هم چیزای دیگش شما به اندروئید فکر کن

Punisher_2008
01-09-2011, 09:27
سلام دوست عزیز . امیدوارم که همینطوری که میگی باشه و بتونه با آی فون و آندروید زقابت کنه . ولی حتی اگه بتونه و بخواد با آندروید رقابت کنه باید اونموقع Belle رو حتما رو گوشی های جدیدش بزنه نوکیا . چون گوشی های سیمبین نوکیا از لحاظ سخت افزاری زیاد قوی نیستن و مثلا C7 با پردازنده 676 مگاهرتزی که نمیتونه بیاد با یه گوشی آندرویدی 1 گیگاهرتزی مثل گالاکسی اس یا نکسوس وان رقابت کنه هان ؟؟؟
ولی به هر حال امیدوارم که Belle سخت افزار قوی بخواد و یه سیستم عامل قوی دیگه به سیستم عامل ها اضافه بشه تا هم رقابت بیشتر بشه ( که باعثش میتونه بخاطر رقابت کم شدن قیمت گوشی ها بدلیل رقابت باشه و هم اینکه همین رقابت باعث میشه سیستم عامل بیشتر و سریع تر پیشرفت کنن ! ) و شاید یه عیبی که داشته باشه (حداقل واسه افرادی مثل من !!!) اینکه در آینده تو خرید گوشی گیر میکنن !!! اینکه مثلا آندروید بگیرم ، iOS یا مثلا Belle ???

-----------------------------------------------------------------

البته تا اونجایی که من میدونم Belle یه آپدیت هست واسه سیمبین و یه سیستم عامل نیست !!!

سلام..
دوست عزیز.. الان همینطور سیمبین چیزی از لحاظ ساپورت کم نداره... االان شما اگه نگاه کنید بهترین بازی های اندروید مثل asphalt 6 .angry birds. و..... رو به راحتی میتونید دانلود کنید.
از لحاظ نرم افزار درسته تعداد و تنوع نرم افزاریش به اندروید نمیرسه ولی کمبودی نداره...

بله نوکیا خودش 3تا گوشی جدید رو با سی پی یو 1ghz و سیمبین belle عرضه میکنه و همه گوشی های سیمبین 3 و anna رو هم به belle تا اخر امسال اپدیت میکنه.
البته اونایی که n8 دارند میتونند ورژن بتا و غیر رسمی belle رو نصب کنند..

در مورد سخت افزار..
دوست عزیز همه چیز روی کاغذ مشخص نیست....
بزار برات یک مثال بزنم... الان ویواز یا سی پی یو 720mhz و اون چیپ گرافیکی اصلا قدرتش به c7 میرسه؟
سیستم عامل سیمبین از سخت افزارش به طور کامل استفاده میکنه.. ولی به نظر من اندروید اینطور نیست....
یا شایدم به دلیل سنگین بودنش هست..اینو میگم چون 3تا گوشی اندرویدی داشتم....

اخرین گوشی اندرویدی که داشتم GALAXY GIO بود...
خب میدونید که سی پی یو این گوشی 800MHZ هست و چیپ گرافیکی داره...
در مقایل نوکیا C7 سی پی یو 667 MHZ رو داره که بازم چیپ گرافیکی داره.
خب میبینید روی کاغذ سخت افزار GIO قویتر هست...
ولی بریم تو عمل.. بزارید روی بازی تست کنیم..چون در بازی ها معمولا از حداکثر قدرت سخت افزار و چیپ گرافیکی استفاده میشه.
بازی ANGRY BIRDS رو تصب کن.. بعضی از مراحل کمی لگ میزینه این مورد روی x8.ace. هم مشاهده شد.. ولی گوشی های که سی پی یو 1ghz دارن کاملا راحت و روان اجرا میکنند.
در C7 اصلا لگ نمیزنه و با سرعت بیشتری اجرا میشه.. نکته مهم اینجاست با سی پی یو 667 mhz!!!

بازی ASPHALT6 رو نصب کنید.. روی GIO اصلا کار نمیکنه چون این بازی در اندروید سخت افزار قوی و سی پی یو 1GHZ رو میطلبه...
ولی همین بازی رو به راحتی با هامون گرافیک فوق العاده که داری به راحتی روی C7 بازی کنید...
حتی این بازی رو بعضی از گوشی ها 1ghz مثل x10 با کمی لگ هم داشت!
و....
دلیلشم اینه که سیمبین به دلیل سبکی که داره باعث پردازش عالیش میشه..
اگه به 2 3سال پیش برگردیم به گوشی هایی مثل N78 که سی پی یو 369MHZ داشتن اگه یادتون باشه سرعتشون بالا بود...
ولی ضعیفترین گوشی اندرویدی حداقل سی پی یو 528MHZ رو داره...
میخوام اینو بگم وقتی که روی سی پی یو 667mhz این سیستم عامل قدرت کافی رو برای اجرا بازی ها و نرم افزار داره چه لزومی داره که سی پی یو 1ghz قرار بدن که باعث افزایش مصرف باطری بشه...؟

Belle سیستم عامل جدید نیست.. یه اپدیت اساسی هست.. نوکیا مثل اندروید روی اپدیت های سیستم عامل اسم میزاره.. اپدیت قبلی anna بود که تغیرات زیادی کرد. ولی نرم افزار و بازی های سیمیبن 3و یا anna روی ورژن های قبلی مثل s60v5 نصب نمیشه..
حتما اینجا رو ببین: به خصوص دو پست اخر.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Punisher_2008
01-09-2011, 10:09
من تو چند تا سایت دیدم که از ویو 2 راضی نبودن هم سرعتش هم چیزای دیگش شما به اندروئید فکر کن
سلام...
نه دوست عزیز من این گوشی دستم بوده...
اتفاقا سرعتش خیلی بالاست!!!خیر سرش سی پی یو 1ghz هست و از سیستم عامل BADA استفاده میکنه...

داخل این رنج گوشی هایی مثل WAVE 2 .C6-01 از گوشی های اندرویدی این رنج قدرت بیشتری و امکانات بیشتری دارند و کلا به صرفه تر هستند..

بهترین گوشی اندرویدی که داخل این رنج میتونه بگیری GALAXY ACE هست که فقط و فقط تننها برتری که نسبت به WAVE 2 ,C6-01 داره داشتن سیستم عامل اندروید و در نتیجه داشتن بانک بزرگ نرم افزاری..
در بقیه وارد و امکانات WAVE 2. C6-01 بهتر هستند. در ضمن قیمت ACE بیشتر از اون دو گوشی هست.

AC_POP
01-09-2011, 15:46
سلام..
دوست عزیز.. الان همینطور سیمبین چیزی از لحاظ ساپورت کم نداره... االان شما اگه نگاه کنید بهترین بازی های اندروید مثل asphalt 6 .angry birds. و..... رو به راحتی میتونید دانلود کنید.
از لحاظ نرم افزار درسته تعداد و تنوع نرم افزاریش به اندروید نمیرسه ولی کمبودی نداره...

بله نوکیا خودش 3تا گوشی جدید رو با سی پی یو 1ghz و سیمبین belle عرضه میکنه و همه گوشی های سیمبین 3 و anna رو هم به belle تا اخر امسال اپدیت میکنه.
البته اونایی که n8 دارند میتونند ورژن بتا و غیر رسمی belle رو نصب کنند..

در مورد سخت افزار..
دوست عزیز همه چیز روی کاغذ مشخص نیست....
بزار برات یک مثال بزنم... الان ویواز یا سی پی یو 720mhz و اون چیپ گرافیکی اصلا قدرتش به c7 میرسه؟
سیستم عامل سیمبین از سخت افزارش به طور کامل استفاده میکنه.. ولی به نظر من اندروید اینطور نیست....
یا شایدم به دلیل سنگین بودنش هست..اینو میگم چون 3تا گوشی اندرویدی داشتم....

اخرین گوشی اندرویدی که داشتم GALAXY GIO بود...
خب میدونید که سی پی یو این گوشی 800MHZ هست و چیپ گرافیکی داره...
در مقایل نوکیا C7 سی پی یو 667 MHZ رو داره که بازم چیپ گرافیکی داره.
خب میبینید روی کاغذ سخت افزار GIO قویتر هست...
ولی بریم تو عمل.. بزارید روی بازی تست کنیم..چون در بازی ها معمولا از حداکثر قدرت سخت افزار و چیپ گرافیکی استفاده میشه.
بازی ANGRY BIRDS رو تصب کن.. بعضی از مراحل کمی لگ میزینه این مورد روی x8.ace. هم مشاهده شد.. ولی گوشی های که سی پی یو 1ghz دارن کاملا راحت و روان اجرا میکنند.
در C7 اصلا لگ نمیزنه و با سرعت بیشتری اجرا میشه.. نکته مهم اینجاست با سی پی یو 667 mhz!!!

بازی ASPHALT6 رو نصب کنید.. روی GIO اصلا کار نمیکنه چون این بازی در اندروید سخت افزار قوی و سی پی یو 1GHZ رو میطلبه...
ولی همین بازی رو به راحتی با هامون گرافیک فوق العاده که داری به راحتی روی C7 بازی کنید...
حتی این بازی رو بعضی از گوشی ها 1ghz مثل x10 با کمی لگ هم داشت!
و....
دلیلشم اینه که سیمبین به دلیل سبکی که داره باعث پردازش عالیش میشه..
اگه به 2 3سال پیش برگردیم به گوشی هایی مثل N78 که سی پی یو 369MHZ داشتن اگه یادتون باشه سرعتشون بالا بود...
ولی ضعیفترین گوشی اندرویدی حداقل سی پی یو 528MHZ رو داره...
میخوام اینو بگم وقتی که روی سی پی یو 667mhz این سیستم عامل قدرت کافی رو برای اجرا بازی ها و نرم افزار داره چه لزومی داره که سی پی یو 1ghz قرار بدن که باعث افزایش مصرف باطری بشه...؟

Belle سیستم عامل جدید نیست.. یه اپدیت اساسی هست.. نوکیا مثل اندروید روی اپدیت های سیستم عامل اسم میزاره.. اپدیت قبلی anna بود که تغیرات زیادی کرد. ولی نرم افزار و بازی های سیمیبن 3و یا anna روی ورژن های قبلی مثل s60v5 نصب نمیشه..
حتما اینجا رو ببین: به خصوص دو پست اخر.

خوب کاملا درست میگین . دلیل اینکه C7 میتونه بازیهای با گرافیک بالا رو براحتی اجرا کنه همون سبک بودن سیمبین نسبت به آندروید هست . منم با ویواز کار کردم با اینکه سی پی یو ش 720 هست ولی ازC7 خیلی کند تره (C7 هم استفاده کردم) . ولی من فکر نمیکنم حداقل در شرایط فعلی بشه آندروید و سیمبین رو با هم مقایسه کرد . آمار فروش و تمایل شرکت های گوشی ساز به سمت آندروید هم اینو نشون میده !!! بله یه موقعی بود که سیمبین بین سیستم عامل ها خدایی می کرد و اون موقع حتی نوکیا بخاطر محبوبیت شدید سیمبین کل سهامش رو خرید . خود من هم شخصا اون موقع عاشق سیمبین بودم و Nokia 5700 داشتم و کلی باهاش حال میکردم . ولی دیگه الان انصاف داشته باشین دیگه !!! یکی پسر عمه ی من 3-4 ماه پیش 380 تومن داد به C7 که نمیگم گوشیه بدی هست اتفاقا خیلی هم خوبه ولی با همون پول الان میتونست I9003 بگیره که بنظر خودم گوشی خیلی خوبیه !!!
من نه گوشی آندرویدی تا حالا داشتم و نه طرفدار با تعصب آندروید هستم . من فقط شخصا از آی فون بدم میاد و هر سیستم عاملی رو که رو دست iOS بلند میشه دوست دارم !!! الان هم امیدوارم که Belle هم بتونه مثل آندروید یه رقیب جدی واسه iOS باشه تا این شرکت و این گوشی خیلی احساس بزرگی نکنه !!!!!!

sAeEd_kHaAn
01-09-2011, 15:58
سلام...
نه دوست عزیز من این گوشی دستم بوده...
اتفاقا سرعتش خیلی بالاست!!!خیر سرش سی پی یو 1ghz هست و از سیستم عامل BADA استفاده میکنه...

داخل این رنج گوشی هایی مثل WAVE 2 .C6-01 از گوشی های اندرویدی این رنج قدرت بیشتری و امکانات بیشتری دارند و کلا به صرفه تر هستند..

بهترین گوشی اندرویدی که داخل این رنج میتونه بگیری GALAXY ACE هست که فقط و فقط تننها برتری که نسبت به WAVE 2 ,C6-01 داره داشتن سیستم عامل اندروید و در نتیجه داشتن بانک بزرگ نرم افزاری..
در بقیه وارد و امکانات WAVE 2. C6-01 بهتر هستند. در ضمن قیمت ACE بیشتر از اون دو گوشی هست.

خیلی ممنون ولی خودم مشخصاتشو میدونم عزیز ولی در عمل راضی نبودن تو بازی های سنگین میگفتن لگ داره حتی اسفالت 5 رو نمیتونه راحت اجرا کنه نمیدونم والا

SH_P
01-09-2011, 18:07
خیلی ممنون ولی خودم مشخصاتشو میدونم عزیز ولی در عمل راضی نبودن تو بازی های سنگین میگفتن لگ داره حتی اسفالت 5 رو نمیتونه راحت اجرا کنه نمیدونم والا

چیزی که اطلاع دقیق ندارید، نظر ندید. کی گفته تو بازی لگ داره؟ ویدیوی زیر را ببینید تا بفهید چی به چیه...

مقایسه x10 &htc desir e& wave s8500 و اجرای بازی Asphalt 5

sAeEd_kHaAn
01-09-2011, 19:05
چیزی که اطلاع دقیق ندارید، نظر ندید. کی گفته تو بازی لگ داره؟ ویدیوی زیر را ببینید تا بفهید چی به چیه...

مقایسه x10 &htc desir e& wave s8500 و اجرای بازی Asphalt 5

پست های قبلی رو میدیدی میفهمیدی ؛ گفتم تو چند تا سایت خودنم همینجوری نپر وسط نظر بده من خودم هنوز خداروشکر نه سامسونگ داشتم و نه خواهم داشت

Mig33
01-09-2011, 19:22
من باشم ویو رو برمی دارم ... حالا 1 یا 2 .... ( خودم بیشتر با 1 حال میکنم ) نوکیا رو بی خیال .:31:
نوکیا بره همون شروع کنه پوتین بزنه :31:

Punisher_2008
01-09-2011, 19:26
سلام..
دوست عزیز... WAVE 2 به دلیل داشتن سیستم عامل سبک و همینطور سخت افزار قوی بازی های HD رو خیلی
بهتر از اندروید و حتی سیمبین اجرا میکنه.
بنده خودم شخصا مقایسه کردم WAVE 2.C6-01 Diser hd ...
wave 2 در اجرا بازی ها بهتر عمل میکنه.
چون سیستم عاملش مثل سیمبین سبک هست ولی سخت افزار خیلی قوی داره....
در ضمن ورژن جدید این سیستم عامل BADA 2 من اسکرین شات هاشو دیدم و قابلیت هاشو هم قبلا خوندم..
WAVE 2 به نظر من از X10 و گوشی های این رده بهتر هست.
فقط نرم افزار کاربردی برای این گوشی خیلی کمه....
این تنها ایرادیه که میشه از این گوشی گرفت..
در بقیه موارد فوق العاده هست.

Punisher_2008
01-09-2011, 19:40
خوب کاملا درست میگین . دلیل اینکه C7 میتونه بازیهای با گرافیک بالا رو براحتی اجرا کنه همون سبک بودن سیمبین نسبت به آندروید هست . منم با ویواز کار کردم با اینکه سی پی یو ش 720 هست ولی ازC7 خیلی کند تره (C7 هم استفاده کردم) . ولی من فکر نمیکنم حداقل در شرایط فعلی بشه آندروید و سیمبین رو با هم مقایسه کرد . آمار فروش و تمایل شرکت های گوشی ساز به سمت آندروید هم اینو نشون میده !!! بله یه موقعی بود که سیمبین بین سیستم عامل ها خدایی می کرد و اون موقع حتی نوکیا بخاطر محبوبیت شدید سیمبین کل سهامش رو خرید . خود من هم شخصا اون موقع عاشق سیمبین بودم و Nokia 5700 داشتم و کلی باهاش حال میکردم . ولی دیگه الان انصاف داشته باشین دیگه !!! یکی پسر عمه ی من 3-4 ماه پیش 380 تومن داد به C7 که نمیگم گوشیه بدی هست اتفاقا خیلی هم خوبه ولی با همون پول الان میتونست I9003 بگیره که بنظر خودم گوشی خیلی خوبیه !!!
من نه گوشی آندرویدی تا حالا داشتم و نه طرفدار با تعصب آندروید هستم . من فقط شخصا از آی فون بدم میاد و هر سیستم عاملی رو که رو دست iOS بلند میشه دوست دارم !!! الان هم امیدوارم که Belle هم بتونه مثل آندروید یه رقیب جدی واسه iOS باشه تا این شرکت و این گوشی خیلی احساس بزرگی نکنه !!!!!!

سلام...
درسته...
ببنید هر سیستم عاملی مزایا و معایب خاص خودشو داره... و در نتیجه کاربران خاص خودش.
خب در اینکه اندروید از همه جلوتر هست و از همه پرطرفدار تر هست شکی نیست..
ارشیو بسیار بزرگ نرم افزاری و رابطه کاربری جذاب 100% طرفداران زیادی رو به خود جلب میکنه.
ولی بازم سیستم عامل هایی مثل سیمبین.ویندوز فون. ios هم از محبوبیت زیادی برخودار هستند..
خب یکی از دلایل زیادی کابران اندروید باز متن بودن این سیستم عامل هست.
ببنید الان چندین برنده گوشی اندرویدی میزنند. ولی در صورتی که ios و یا سیمبین در انحصار یک شرکت هست. مثلا BADA سیستم عامل انحصاری سامسونگ هست.
ویندوز فون به دلیل محدودیت هایی که داره مثل قبل محبوبیت نداره ولی با اپدیت که میاد بطرف میشه ....
ولی واقعا سیستم عامل باحالیه..گوشی بعدیم هم ویندوز فون خواهد بود به احتمال زیاد.

در مورد اون خرید GALAXY به جای C7 ..
بازم هم گوشی مزایا و معیب خودشو داره...
GALAXY I9003 گوشی فوق العاده هست.... ولی واقعا C7 چیزی کم نداره از این گوشی...
اگه نگاه کنید میبینید که یکسری امکانات بیشتر C7 داره یک سری امکانات I9003..
مثلا کیفیت ال سی دی C7 بالاتر هست.. AMOLED ..
ویا دوربین C7 فلش داره و 8 مگاپیکسل هست.
و یا مثلا C7 صدای بلند و با کیفیتی داره در صورتی که I9003 زیاد صداش خوب نیست.
ویا مثلا داشتن USB HOST , و فرستنده FM , خروجی TV.

از اونور I9003 هم برتی هایی داره:
داشتن ال سی دی بزرگتر و با رزولیشن بیشتر.
سخت افزار قویتر.
سیستم عامل فوق العاده اندروید.
فوکوس خودکار در دوربین.
داشتن 16 گیگ حافظه داخلی ( C7 حدود 8 گیگ داره)
و یا تنوع و تعداد نرم افزار خیلی بیشتر نسبت به سیستم عامل C7.
و....

در خیلی از موارد هم برابر هستند.
مثل ساپورت DIVX.
ساپورت همه بازی های HD.
شتاب سنج .
و...
ببین هر کدوم مزیای خودشون رو دارند..
پس اون ضرر نکرده بلکه گوشی رو انتخاب کرده که جوابگو انتظاراتش باشه..

:40::40:

AC_POP
02-09-2011, 00:55
سلام...
درسته...
ببنید هر سیستم عاملی مزایا و معایب خاص خودشو داره... و در نتیجه کاربران خاص خودش.
خب در اینکه اندروید از همه جلوتر هست و از همه پرطرفدار تر هست شکی نیست..
ارشیو بسیار بزرگ نرم افزاری و رابطه کاربری جذاب 100% طرفداران زیادی رو به خود جلب میکنه.
ولی بازم سیستم عامل هایی مثل سیمبین.ویندوز فون. ios هم از محبوبیت زیادی برخودار هستند..
خب یکی از دلایل زیادی کابران اندروید باز متن بودن این سیستم عامل هست.
ببنید الان چندین برنده گوشی اندرویدی میزنند. ولی در صورتی که ios و یا سیمبین در انحصار یک شرکت هست. مثلا BADA سیستم عامل انحصاری سامسونگ هست.
ویندوز فون به دلیل محدودیت هایی که داره مثل قبل محبوبیت نداره ولی با اپدیت که میاد بطرف میشه ....
ولی واقعا سیستم عامل باحالیه..گوشی بعدیم هم ویندوز فون خواهد بود به احتمال زیاد.

در مورد اون خرید GALAXY به جای C7 ..
بازم هم گوشی مزایا و معیب خودشو داره...
GALAXY I9003 گوشی فوق العاده هست.... ولی واقعا C7 چیزی کم نداره از این گوشی...
اگه نگاه کنید میبینید که یکسری امکانات بیشتر C7 داره یک سری امکانات I9003..
مثلا کیفیت ال سی دی C7 بالاتر هست.. AMOLED ..
ویا دوربین C7 فلش داره و 8 مگاپیکسل هست.
و یا مثلا C7 صدای بلند و با کیفیتی داره در صورتی که I9003 زیاد صداش خوب نیست.
ویا مثلا داشتن USB HOST , و فرستنده FM , خروجی TV.

از اونور I9003 هم برتی هایی داره:
داشتن ال سی دی بزرگتر و با رزولیشن بیشتر.
سخت افزار قویتر.
سیستم عامل فوق العاده اندروید.
فوکوس خودکار در دوربین.
داشتن 16 گیگ حافظه داخلی ( C7 حدود 8 گیگ داره)
و یا تنوع و تعداد نرم افزار خیلی بیشتر نسبت به سیستم عامل C7.
و....

در خیلی از موارد هم برابر هستند.
مثل ساپورت DIVX.
ساپورت همه بازی های HD.
شتاب سنج .
و...
ببین هر کدوم مزیای خودشون رو دارند..
پس اون ضرر نکرده بلکه گوشی رو انتخاب کرده که جوابگو انتظاراتش باشه..

:40::40:

آهان ای ول درست زدین تو خال :)
پسر عمه من هم فقط یه مشکل اساسی با گوشی داره وگرنه من با گوشیش کار کردم خیلی خوشم اومده (مخصوصا از فیلم برداریش) . اینکه اکثر برنامه و بازی های جالب رو که میخواد به C& نصب کنه Certification Error میده (ساین میخواد) . بیچاره کلی وقت گذاشته یه بازی فوتبال 150 مگابایت دانلود کرده بعدش همین ارور رو داده . میگه تو نصب اکثر برنامه و بازیها این ارور رو میده . شما میدونین باید چیکار کنه ؟(اگه ممکنه همینجا بگین و لینک یه تاپیک دیگه رو ندین ) . من که توی سایت ها نگاه کردم نوشته بودن یه فرم ویر -- شده هست باید اونو نصب کنه . راه دیگه ای نیست ؟

Punisher_2008
02-09-2011, 06:35
آهان ای ول درست زدین تو خال :)
پسر عمه من هم فقط یه مشکل اساسی با گوشی داره وگرنه من با گوشیش کار کردم خیلی خوشم اومده (مخصوصا از فیلم برداریش) . اینکه اکثر برنامه و بازی های جالب رو که میخواد به C& نصب کنه Certification Error میده (ساین میخواد) . بیچاره کلی وقت گذاشته یه بازی فوتبال 150 مگابایت دانلود کرده بعدش همین ارور رو داده . میگه تو نصب اکثر برنامه و بازیها این ارور رو میده . شما میدونین باید چیکار کنه ؟(اگه ممکنه همینجا بگین و لینک یه تاپیک دیگه رو ندین ) . من که توی سایت ها نگاه کردم نوشته بودن یه فرم ویر -- شده هست باید اونو نصب کنه . راه دیگه ای نیست ؟
سلام.
ببنید. بازی های گرافیکی و نرم افزار های خیلی خوب مثل پیلیر های قوی و.. معمولا ساین میخواین ساین. یعنی رایگان نیستند. به عبارتی کرک میشه.
در اندروید هم این مشکل موجود هست. اگه متوجه شدین شما بازی هایی که برای اندروید نصب میکنید کرک شده هستند. و بعضی هاشون شاید وسط بازی یکهو از بازی خارج بشه که مشکل از کرک هست. یا مثلا بعضی از برنامه ها احتیاج به روت داره.
برای بادا هم همینطور هست باید فریمور کاستوم یا ه ک شده بریزین
برای ایفون هم باید جلبریک فکر کنم کنید.
برای ویندوز فون همینطوره.
برای سیمبین هم باید فریمور ه ک شده بریزین که خیلی اسونه.
قبلا یک سایت بود دوتا فایل میداد که از طریق او دوتا فایل میتونیستین برنامه ها و بازی هارو ساین کنید.
ولی حالا مدتیه اون سایت به دلیل مشکلات فنی اون فایل های رو ارائه نمیده و تنها راه در حال حاظر هامون نصب فریمور کوک شده یا کاستون یا ه ک شده است. ولی الان داخل تاپیک هر برنامه ای برین چندتا پست بعدش ورژن ساین شده نرم افزار رو قرار دادند..پیشنهاد میکنم از موبایلستان دانلود کنید.
حتما برنامه های اختصاصی سیمبین 3 رو هم یک نگاهی بندازین.
در P30WORLD نمیدونم چرا مثل قبل به روز نیست. اونجا ه روز کلی برنامه جدید قرار میدن ولی P30WORLD حالا تو بخش موبایل کند داره پیش میره..
در کل یک چیز کاملا عادی هست. فقط جاوا هست که اینجور بدبختی هارو نداره:31::40:
من که گوشیم رو ه ک نکردم و تا الان هر بازی های HD رو ریختم... هر بازی بیاد چند ساعت بعدش ساین شدش رو قرار میدن.
پیشنهاد میکنم بازی هارو از موبایلستان دانلود کنید چون همشون ساین شده هستند.

راستی کدوم بازی فوتبال 150 MB بود؟
من PES2011 بازی میکنم که هم واسه اندروید و هم سیمبین 53MB هست.. احتیاجی به ساین هم نداره..
ولی به هر حال وقتی فریمور کوک شده یا ه ک شده بریزه اون برنامه هایی که اون ارور رو موقع نصی میدادن به راحتی نصب میشه.
اسکرین شات از گوشی خودم:

Manchester boy
05-09-2011, 15:52
خب با تشکر از همه ی دوستان بخاطر نظراتشون !
برخلاف علاقم از آخر ویو 2 رو خریدم ! ولی خب فعلا که راضیم !
خب بعد از چند ساعت شارژ باید چیکار کنم !؟ منظورم برای اتصال به پی سی هست !؟ بعدش هم نصب نرم افزار و بازی برای گوشی !؟ منظورم اینه که چه چیز هایی نیاز دارم برای اینکار !؟
اگه لینک راهنمایی دارید ممنون میشم اگر هم توضیح میدید بیشتر !

Punisher_2008
05-09-2011, 21:40
سلام.. داداش مطمئن باش از خرید wave 2 پشیمون نمیشی.. تنها ایرادی که میتونی ازش بگیری همین کمبود نرم افزار و کمی محدودیت نصب نرم افزار هست. به اینجا مراجعه کن: ( فاصله رو بردار) forum .badaos.net

Abolfazl_Real
05-09-2011, 23:47
خب با تشکر از همه ی دوستان بخاطر نظراتشون !
برخلاف علاقم از آخر ویو 2 رو خریدم ! ولی خب فعلا که راضیم !
خب بعد از چند ساعت شارژ باید چیکار کنم !؟ منظورم برای اتصال به پی سی هست !؟ بعدش هم نصب نرم افزار و بازی برای گوشی !؟ منظورم اینه که چه چیز هایی نیاز دارم برای اینکار !؟
اگه لینک راهنمایی دارید ممنون میشم اگر هم توضیح میدید بیشتر !

دوست عزیز میشه بگید چند گرفتید؟(با گارانتی یا بدون گارانتی) چون منم میخام بگیرم
این جا هم کلی بازی و نرم افزار واسش هست:

Manchester boy
06-09-2011, 13:20
دوست عزیز میشه بگید چند گرفتید؟(با گارانتی یا بدون گارانتی) چون منم میخام بگیرم
این جا هم کلی بازی و نرم افزار واسش هست:

ممنون !
من 285 گرفتم بدون گارانتی ! چندجایی رفتم همه بدون گاراتنی بود

Abolfazl_Real
06-09-2011, 15:38
ممنون !
من 285 گرفتم بدون گارانتی ! چندجایی رفتم همه بدون گاراتنی بود

یه سوال دیگه دوست عزیز
شما تونستید بازی یا برنامه روش بریزید؟
این کار آسونه؟

amiredge
06-09-2011, 16:12
سیمبین رو بزار کنار چون دیگه آینده ای نداره.به آندروید فکر کن.چند وقت صبر کن تا قیمت گوشی بیاد پایین تر و تو هم بودجت رو بیشتر کن و nexus one بخر.

anathema-m
07-09-2011, 23:27
منم توصیه میکنم صبر کنید و یه گوشیه اندروید بخرید.:10:
کاملا دور سیمبیان رو خط بکشید.:13::41:
بادا هم که لنگ در هواست:31:

Highbury
08-09-2011, 00:01
من یه چیزی را متوجه نشدم
چرا سی 6-01 کیبوردش از ویو 2 بهتره؟ در صورتی که صفحه ی ویو 2 خیلی بزرگتره

Punisher_2008
08-09-2011, 12:34
من یه چیزی را متوجه نشدم
چرا سی 6-01 کیبوردش از ویو 2 بهتره؟ در صورتی که صفحه ی ویو 2 خیلی بزرگتره
سلام.
درسته ال سی دی ویو 2 بزرگتر هست.
ایشون به دلیل این گفتند که c6-01 هم صفحه کلید qwerty عمودی داره یا هامون swype و هم هامون کیبرد 9 تایی مثل 5800 و...
تایپ کردن با اون صفحه کلید دومی به دلیل داشتن دکمه ها بزرگتر راحتر هست.
ولی من همش swype استفاده میکنم چون گوشی های قبلیم اندروید بودند با این عادت کردم.

Highbury
08-09-2011, 13:48
صفحه کلید qwerty در حالت عمودی اصلا فایده ای نداره چون خیلی ریزه اما در حالت افقی میتونه موثر باشه.
به هر حال بازم اگه صفحه کلید را افقی کنیم صفحه ی ویو 2 بزرگتر و راحت تر خواهد بود.

anathema-m
08-09-2011, 14:12
به نظر من wave 2 برای تایپ کردن و نوشتن بهتره.
اگه دلیلی هست که بهتر نیست خواهشا ذکر کنید.