PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بوت کردن و داشتن چند سیستم عامل در کنار هم

aminbalipour
29-08-2011, 17:54
سلام خدمت دوستان خبره.خسته نباشید.میخواستم اگه ممکنه در مورد مفاهیم بوت و دوال بوت وطریقه ی بوت کردن تو لپ تاپ و....مقاله معرفی کنند یا این که اگر تو این انجمن مباحثی مطرح شده که به دردم به خوره اونو لینک کنن.ضمنا یک سوال دیگری هم داشتم:این که چند تا سیستم عامل کنار هم داشته باشیم از کاراریی سیستم کم می کنه؟مثلا من خیلی علاقمندم که تو لپ تاپم سه تا سیستم عامل 7،mac،لینوکس با هم داشته باشم.ممنون میشم اگر به سوال هام جواب بدین.با تشکر.

black.assassin
29-08-2011, 18:36
داشتن چند تا سيستم عامل هيچ مشكلي به وجود نمياره به جز اينكه هر سيتم عاملي يه سري فايلها رو ميسازه و بيشتر موقع ها ديگه اونارو حذف نمي كنه. اگه از چندتا سيستم عامل استفاده ميكنيد از نرم افزارهاي tune up هر چند وقت يكبار استفاده كنيد. به نظر من هم هيچ مشكلي نداره.
مي تونين با نرم افزار virtual box داخل يكي از سيستم عامل ها سيستم عامل ديگرو اجرا كنيد. يعني داخل 7 بشيد و لينوكستون رو هم همونجا مثل يه نرم افزار اجرا كنيد .
اينم بگم كه هر سيستم عاملي طريقه بوتش فرق مي كنه. xp از يه فايل متني استفاده مي كنه. 7 از يه نوع فايل ديگه و بقيه رو نمي دونم. windows NT كه يه سري از ويندوزها هستن از طريق همون فايل متني بوت ميشن و ميشه به راحتي نحوه بوتشون رو تغيير داد.
مقاله هم من چيزي نمي دونم متاسفانه.

aminbalipour
29-08-2011, 18:49
دست شما درد نکنه .اما من هنوز به عمق مطلب بوت و راه های بوت کردن پی نبردم.از دوستان محترم دیگه خواهش میکنم در این زمینه کمک کنند