PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : رد شدن متن از یک شکل

nelahe
29-08-2011, 10:36
سلام چطور باید یک متن را از یک منحنی رد کرد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مثلاً از درون این شکل یک متن را رد کرد (جوری به نظر بیاید که مثلاً این شکل به صورت یک حلقه داخل یکی از حروف افتاده مثلاً داخل حرف Y افتاده است

2- یا اینکه به صورت افقی کل یک متن مثلاً Yekta دور تا دورش را این شکل گرفته است

البته من یک نمونه از شماره 1 درست کردم

زیاد تمیز نبود

روشم این جور بود که از لایه متنم کپی گرفتم

یکی از لایه متن ها را بالای این شکل

و دیگری را پایین شکل قرار دادم

و اضافه ها را پاک کردم ولی خوب چیز زیاد تر و تمیزی نشد

روش ها چیه

nelahe
05-09-2011, 08:09
سلام چی شد

part gah
05-09-2011, 18:35
سلام چطور باید یک متن را از یک منحنی رد کرد

مثلاً از درون این شکل یک متن را رد کرد (جوری به نظر بیاید که مثلاً این شکل به صورت یک حلقه داخل یکی از حروف افتاده مثلاً داخل حرف Y افتاده است

2- یا اینکه به صورت افقی کل یک متن مثلاً Yekta دور تا دورش را این شکل گرفته است

البته من یک نمونه از شماره 1 درست کردم

زیاد تمیز نبود

روشم این جور بود که از لایه متنم کپی گرفتم

یکی از لایه متن ها را بالای این شکل

و دیگری را پایین شکل قرار دادم

و اضافه ها را پاک کردم ولی خوب چیز زیاد تر و تمیزی نشد

روش ها چیه
یه همچین چیزی منظورته؟

nelahe
05-09-2011, 20:09
یه همچین چیزی منظورته؟

بله یه همچنین چیزی

چطوری انجام دادید

فقط انگار شکل اون بلبرینگ یه جوری شده چرا؟؟

و یک مورد دیگر اینکه مثلاً می خوام این بلبرینگ بندازمش روی حرف Y یعنی بیفتد بین اون هفت بالای کلمه Y نمی دونم تونستم منظورم را بگم یا نه

part gah
06-09-2011, 08:42
بله یه همچنین چیزی

چطوری انجام دادید

فقط انگار شکل اون بلبرینگ یه جوری شده چرا؟؟

و یک مورد دیگر اینکه مثلاً می خوام این بلبرینگ بندازمش روی حرف Y یعنی بیفتد بین اون هفت بالای کلمه Y نمی دونم تونستم منظورم را بگم یا نه
من چون متوجه منظورتنشدم اومدم و اون چیزی که فهمیده بودمو انجام دادم تا ببینم منظورت همینه یا نه.من این کارو با کرل کردم که خیلی راحتره برام.شکتونو هم به وکتور تبدیل کردم و از حالت عکس خارج کردم.اگه بخواین این کار و تو فتوشاپ انجام بدین باید حروف Yاز حالت عادی خارج کرده تبدیل به nodeکنید.بعد به طراحی ادامه بدین.ولی خودم تا حالا اینکارو تو فتوشاپ نکردم.اگه بخواین میتونم تو کرل توضیح بدم؟:10:

nelahe
06-09-2011, 10:51
من چون متوجه منظورتنشدم اومدم و اون چیزی که فهمیده بودمو انجام دادم تا ببینم منظورت همینه یا نه.من این کارو با کرل کردم که خیلی راحتره برام.شکتونو هم به وکتور تبدیل کردم و از حالت عکس خارج کردم.اگه بخواین این کار و تو فتوشاپ انجام بدین باید حروف Yاز حالت عادی خارج کرده تبدیل به nodeکنید.بعد به طراحی ادامه بدین.ولی خودم تا حالا اینکارو تو فتوشاپ نکردم.اگه بخواین میتونم تو کرل توضیح بدم؟:10:

مرسی زحمت کشیدید

منظور درست متوجه شده بودین

ببینید مثلاً حالا به صورت فارسی « یکتــــــــــــا» خب

حالا من می خواهم این بلبرینگ دور اون خط بیفته که فاصله بین حرف ت و ا هستش منظورم «ـــــــــ» است

2- یعنی نمی شه از حالت عکس خارج نشه چون یه جوری می شه

3- چطور وکتورش کردین

4- چطور حرف را به nod تبدیل کنم

5- راستش تا حالا کرل از نزدیک ندیدم:31: اگه براتون زحمتی نیست بگید چون فکر کنم برای خیلی از کارها باید به کرل و غیره رجوع کرد

باز هم ممنون

6- ولی ای کاش روشش توی فتوشاپ رو هم متوجه می شدم

7- من تو اینترنت سرچ کردم ولی نمی دونستم چه موضوعی را باید سرچ می زدم

part gah
06-09-2011, 12:09
مرسی زحمت کشیدید خواهش میکنم.:20:

منظور درست متوجه شده بودین

ببینید مثلاً حالا به صورت فارسی « یکتــــــــــــا» خب

حالا من می خواهم این بلبرینگ دور اون خط بیفته که فاصله بین حرف ت و ا هستش منظورم «ـــــــــ» است
متوجه شدم بله به جای تایپ اینگلیسی فارسیشو میخواین.

2- یعنی نمی شه از حالت عکس خارج نشه چون یه جوری می شه چون میخواین نوشته از وسطش رد بشه و وقت کم بود از حالت عکس خارج کردم.نه لزومی نداره اگه وقت بزاری روش میشه.

3- چطور وکتورش کردین توی برنامه کرل گزینه ای هست به نام Trace Bitmap که این کارو میکنه.:20:

4- چطور حرف را به nod تبدیل کنم اینکارو میشه تو فتوشاپ کرد اما متاسفانه یادم نیست.:41:

nelahe
11-09-2011, 07:46
راههای فتوشاپش رو کسی از دوستان می دونه

smohs
12-09-2011, 07:14
راههای فتوشاپش رو کسی از دوستان می دونه
سلام
همون روش خودتون خوب بوده فقط باید برعکس عمل کنید یعنی از لایه عکس یه کپی بگیرید یکی از عکسارو روی متن و اون یکی رو زیر متن قرار بدید بعد قسمتای اضافی عکس رویی رو پاک کنید و یه خورده بیشتر روش کار کنید تا تمیزتر در بیاد:
- جدا کردن اون تصویر از بکگراند سفیدش رو با دقت انجام بدید که لبه هاش ضایع نباشه
- متنی رو که نوشتید روی لایه ش کلیک راست کنید و Rasterize رو انتخاب کنید به این صورت می تونید متنتون رو توی حالت perspective تغییر بدین تا با زاویه ی این شکل هماهنگ تر بشه
- با توجه به این که این عکس حالت سه بعدی داره باید افکتایی به متنتون بدید که القای حالت سه بعدی بکنه (مثل انواع استایل های مخصوص متن و Bevel و ....)
- یه سری ریزه کاری ها مثل مثلاً انداختن سایه ی متن روی اون بلبرینگ و یه سری کارای دیگه که بستگی به خلاقیتتون داره
- اگه متن سه بعدی خوبی در نیومد شاید بتونید با نرم افزارایی که متن سه بعدی ایجاد میکنن (مثل Xara 3D) متنی رو ایجاد کنید بعد بیارید تو فوتوشاپ و بقیه کارا
در نهایت: این کارایی که گفتم گفتنش آسونه :31: ولی نیاز به یه کم صبر و حوصله داره تا نتیجه خوبی بگیرید
موفق باشید

nelahe
12-09-2011, 12:58
سلام تو فتوشاپ این کار را چطور باید انجام داد

- چطور حرف را به nod تبدیل کنم

---------- Post added at 01:58 PM ---------- Previous post was at 01:57 PM ----------

سلام ببینید با روشی که قبلاً گفتم این رو زدم

ولی دوست داشتم یک راه بهتر و آسانتر داشته باشه